Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Ginew


Ginew
aktív tag

ma néztem a cloverfield filmet, amiben az egész filmben 1 kézikamera veszi fel vágás néélkül az egészet, belső szemszögből.. elvileg memo kártyás.. mit ne mondjak elég fain volt a képminősége, szal olyat kék venni... :D ..csak lehet hogy átvertek mindenkit, s profi kamerával vették fel... :O

(#3852) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Panasonic VW-BN1E-S DVD íróról tud valaki valamit?
Lehet normálisan használni, össze kötve a kamerával?
Edigital-ban láttam hogy adnak ilyet az SD5 mellé, azért érdekelne valami infó róla.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3853) direwolf válasza Ginew (#3851) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt a minőséget nem tudják a konzumer kamerák, főleg a sötét jelenetek részletgazdagsága ahol kilóg a paciláb :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3854) Ginew válasza direwolf (#3853) üzenetére


Ginew
aktív tag

nekem azlett gyanus, hogy ahol leállitották, ott mindig volt 1 kis jelenet az előző felvételből, amire épp rávettek, majd folytatódott.. szal ez akkor ez csak szalagos lehetett, csak nemtom mit meséltek akkor kártyáról..

(#3855) rumos14 válasza Spidee (#3852) üzenetére


rumos14
nagyúr

össze tudod kötni ak merával, egyrészt kiírni a felvett videókat AVCHD formátumban (lehet hogy DVD formátumban is lehet), illetveennek segítségével vissza is tudod nézni, jól jön, ha nincs blueray lejátszód, ami amúgy lejátszaná.

(#3856) Spidee válasza rumos14 (#3855) üzenetére


Spidee
senior tag

Hm!

Amit felveszek a HD kamerával, azt ugye ki lehet írni sima DVD lemezre is, ha felrakom gépre a videokat, és onnan írom ki? Tehát lehet tömöriteni a videokat hogy ráférjen egy sima vagy esetleg egy dupla rétegő dvd-re? Mondjuk akkor nem sok értelme van HD kamerát vennünk. :F
Azért kérdezem, mert nincs itthon Blueray lejátszó.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3857) Ginew válasza Spidee (#3856) üzenetére


Ginew
aktív tag

na ezért veszek holnap SD kamerát.. :) se nekem, se ismerősi körömnek nincs, igy nemien tudnám terjeszteni a videokat, tv sem képes rá, igy csak a gépem maradna, de azis az én gépemen kivül más ismerősömnek, rokonnak nincs olyan gépe, ami letudná játszani a HD-t.. s szerintem 1 kamera vásárlásnál azis fontos szempont, hogy a felvett, vágott anyagot, kikkel tudod utána megosztani :)

(#3858) Spidee válasza Ginew (#3857) üzenetére


Spidee
senior tag

Hát igen, most én is elgondolkodtam ezen.
Nem sok értelme lenne úgy megvenni, hogy senkinek nem tudom megmutatni a videókat, max csak úgy ha össze kötöm a tv-t a kamerával, de ugye TV-ből se mindenhól HD ready van. Meg a kameráról azért le szeretném törölni a dolgokat, nem maradhat addig rajta míg mindenkinek nem mutattam meg az előző felvételeket.
Az meg hogy megveszem a HD kamerát, és utána amit felvesz letömörítem gépen, annak nem tudom mennyi értelme van, max csak annyi, hogy majd ha olcsó lesz egy blueray olvasó meg író, akkor majd jól jöhet hogy HD kamerám van, de azt kitudja mikor lesz. Addigra lehet új kamerát kell venni.

Milyen SD kamerát néztél ki?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3859) Ginew válasza Spidee (#3858) üzenetére


Ginew
aktív tag

először a panasonic gs 500at akartam, elvileg az 1ik legjobb ezen a szinten, képminőség és nyagminőség szempontjából is.. de mivel az anyagi dolgaim nem ugy jöttek össze, ellenben hétvégén is megyek motoros talira s már jólenne, ezért annak a fele árán veszek egy panasonic gs 320ast, ami szintén best buy a maga árkategoriájában. Ha van fény,akkor elég szép felvételt csinál, 3CCD, viszont elég müanyag gépház..
Mind2 kamera miniDV-s, mert mint már sokan irták, a HDD-s kamerák ugyanabban az árkategoriában rosszabb képet csinálnak, mert drágább a HDD rögzitési mód..

(#3860) rumos14 válasza Spidee (#3856) üzenetére


rumos14
nagyúr

persze, csak egy elég combos gép és idő kell hozzá.
sztem van értelme (magamat is nyugtatom), jó áron vettem egy elég jó alap HD kamerát, fontos pillanatokat fogok vele rögzíteni, ami majd bénán nézne ki x év múlva a HD TV-men, ha "hagyományos" kamerával vettem volna fel.
szóval egy idieg - amig nem lehet normális áron BD lejátszót venni - sajna archiválni kell DVD és AVCHD formátjumban is. illetve ugye rokonnak akiknek odaadtánk a felvételt, vszleg még annyira sem lesz BD lejátszójuk mint nekünk, szóval...
a lemezköltség nem sok, csak ugye 2x kell megcsinálni.

(#3861) Spidee


Spidee
senior tag

Canon FS-11-ről mi a véleményetek?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3862) Badb0y


Badb0y
addikt

Tisztítókazettát ugye úgy kell használni, hogy playre állítoma gépet, és lejátszok belőle 20 mp-et. Jól tudom ? Vagy nem playelni kell, hanem REC-elni ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3863) Ginew válasza Badb0y (#3862) üzenetére


Ginew
aktív tag

(#3864) tdada


tdada
csendes tag

Sziasztok!

Szertnék venni egy videókamerát, lehetőleg nem szalagost. A digitálisak közül melyiket ajánlatos megvenni? A 3CCD-st vagy aminek az érzékelője 0,8Mp helyett már 1,3Mp-es?
Alélektani határ 120ezer ft.
Semmi különös igényem nem lenne, kíváncsi lennék a kamerázásra,a sok pillanatkép mellett.
Vágni sem nagyon fogok szeintem. És fontos lenne, hogy a kamiból egyből ki lehessen írni DVDre úgy, hogy lejátszható legyen, árkonvertálás nélkül.
Esetleg a miniDV jobb képet ad mint a digitálisok?

[ Szerkesztve ]

(#3865) rumos14 válasza tdada (#3864) üzenetére


rumos14
nagyúr

kukacoskodás: a miniDV is digitális.
sztem neked egy dvd-re rögzítő kamera felel meg, a témát nem igazán ismerem, de kiváncsi vagyok, hogy a 3CCD-ről mi az okosok véleménye, tényleg ér-e vmit.

(#3866) Badb0y válasza Ginew (#3863) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen? Ebből kiderül valami olyan, hogy lejátszani kell, vagy felvenni :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3867) Ginew válasza Badb0y (#3866) üzenetére


Ginew
aktív tag

hát, ebből az derült ki hogy 10 mp nem 20:) de amugy... ha x óra felvételi idő után kell tisztitani, s nem a lejátszási idő a limit, akkor én ugygondolom hogy a felvevő fej koszolódik be.. szal ahhoz hogy azt takarisd, felvenni kell, hisz lejátszásnál az nincs sehol :) legalábbis ha ugyanugy müködik mint 1 magnóban :) én felvennék vele.... nekem igy logikus

(#3868) Ginew válasza rumos14 (#3865) üzenetére


Ginew
aktív tag

én ugy emlékszem már volt boncolgatva, s az jött ki hogy a 3ccd többet ér mint a nagy mp, mivel ugye sd-ben ugyis csak kb fél mp az amit rögzit, s igaz hogy a 3ccd a szinekben jobb, mig a nagyobb mp azért mégiscsak javitja a képet picit :F vagy sötétben is jobb picit :F nemtom, de azt igen hogy összességében azt hozták ki a nagy okosok, hogy a 3ccd többet ér :)

(#3869) Sztlaci válasza Ginew (#3867) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Magnó-magnó, de ’videjó’ és abban forgó fej van, ami felveszi és ugyanaz le is játssza a felvételt. Sőt még a hangot is az rögzíti, azért digitális a minősége, nem úgy, mint a régi kétfejes asztali videóknak. Úgy hogy mindegy, elég lejátszani.
:Y

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#3870) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Ezekről a kamerákról tudtok valami infot mondani?

- Canon FS-11
- Panasonic SDR-H60

Illetve olyan kérdésem lenne, hogy a HD kamerák-ban lehet azt állitani hogy milyen felbontásban vegyen fel, vagy csak HD-ben lehet felvenni? Esetleg azt nem lehet, hogy veszek egy HD kamerát és amíg nincs itthon blueray írom, addig SD-ben veszek fel vele, hogy azt ki tudjam írni tömörítés nélkül egy DVD-re. :F

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3871) rumos14 válasza Spidee (#3870) üzenetére


rumos14
nagyúr

azokban a kamerákban amik dvd-re (is) rögzítenek, többynire megvan ennek a lehetősége. utána kell nézni a konkrét típusoknak azért.

(#3872) doktor úr válasza Spidee (#3870) üzenetére


doktor úr
tag

A HDV kamerák általában le tudják konvertálni a felvételt DV-re, miközben bejátszod az anyagot számítógépre. Nem tudom, hogy az AVCHD kamerák esetében ez hogy van :S
Viszont a két felsorolt egyike sem HDV kamera, vagy ez külön kérdés volt? :)

(#3873) Mark1 válasza size (#3816) üzenetére


Mark1
csendes tag

Egy ilyen Panasonic HDC-SX5-öt készülök venni, 115-ér.
http://muszakishop.hu/webaruhaz/?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=4308&category_id=&manufacturer_id=0&
Gyanús hogy sehol nem találok vásárlói véleményt róla.
Nagyon érdekelne mielőtt megveszem, hogy esetleg nem járnék e jobban valami mással.
ilyesmit nézegettem még:
http://www.jvc-online.hu/product_info.php?products_id=494

(De sz.ar ha nem ért az ember valamihez, tiszta sötétben tapogatózás akár mennyit is olvasok róluk:-(

(#3874) Spidee válasza doktor úr (#3872) üzenetére


Spidee
senior tag

Igen, ez egy külön kérdés volt. :)
Nem tudjuk eldönteni, hogy kell-e nekünk HD kamera vagy elég az SD.
Igazából a HD-hez nincsenek meg itthon a kiegészitő eszközök.
Se lejátszó, se író, se stb, csak egy LCD tv van, az se FullHD.
Max annyi szól a HD melett, hogy ha most megvesszük akkor egy két év múlva nem kell új kamerát venni, míg ha SD-t veszünk akkor azt majd le kell cserélni, ha meglesznek itthon a kiegészitők a HD-hez.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3875) Badb0y


Badb0y
addikt

A régen beígért hv30 demo videó. 1080i-ben lett felvéve, csak össze lett húzva. Így jön ki a kamerából. Demo

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3876) rumos14 válasza Mark1 (#3873) üzenetére


rumos14
nagyúr

ennyiért megéri. DVD-re is rögzítő HD kamera olcsóbban nincs.
ez tul.képpen egy HDC-SD%, csak DVD-re is tud rögzíteni (mégis olcsóbb). a kéminőség u.az.
az a JVC amit linkelsz, nem HD, tehát más tészta. sztem amúgy sem a JVC a videókamerák non+ultrája, úgy általában.

(#3877) rumos14 válasza Spidee (#3874) üzenetére


rumos14
nagyúr

meg még az is a HD mellett szól - csak hogy álmatlan éjszakákat okozzak ;] - hogy ha most felveszel vmit SD-ben, azt 2 év múlva a full HDTV-den nézve csúnyának fogod látni, és sajnálni fogod, de nem fogsz tudni mit tenni, csak kívánod, hogy bárcsak ezt anno HD-ben vetted volna fel... ez most egy ilyen igazi marketinges-vegyél-drágábbat köcsög gonoszkodás volt :B

(#3878) Spidee válasza rumos14 (#3877) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi! :))
Milyen gép kell kb, hogy ne egy napig tartson egy HD videot úgy letömöríteni, hogy ki tudjam írni egy sima dvd lemezre, amit visz a sima dvd lejátszó?
Gondolom ez a felvétel méretétől is függ, de mondjuk vegyünk két órát.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3879) doktor úr válasza Spidee (#3878) üzenetére


doktor úr
tag

Az alkalmazott effektektől is függ a dolog. Mindenképpen valami többmagos proci (C2D vagy C2Q, illetve AMD X2), legalább 2GB RAM és új generációs videókártya (a jobb editorok kiosztják arra is a kódolás egy részét).

(#3880) Cyrin válasza Spidee (#3878) üzenetére


Cyrin
addikt

Az én közel egy éves gépem (lásd info) másfélszeres szorzóval tömöríti a HDV-t, azaz egy óra anyag DVD-re konvertálása 1,5 óra alatt van kész.

(#3881) Ginew válasza rumos14 (#3877) üzenetére


Ginew
aktív tag

hát ha 2 év mulva telik fullHD-s tévére, az lesz a legkisebb bajom hogy szar a régi felvétel :D szal, szivemből remélem hogy igylesz :D

(#3882) Spidee válasza Cyrin (#3880) üzenetére


Spidee
senior tag

Hát igen, az a másfeles szorzó nem lenne rossz, csak hát nekem sokkal gyengébb gépem van, nem tudom hogy bírkózna meg vele. :F

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3883) Mark1 válasza rumos14 (#3876) üzenetére


Mark1
csendes tag

Köszönöm.
Én is így összegeztem a dolgokat.
Holnap meg is veszem a HDC-SX5 -öt.
Majd leírom a tapasztalataimat.
Igaz nincs mihez viszonyítanom csak egy analóg pana RX66-hoz:-)

(#3884) Cyrin válasza Spidee (#3882) üzenetére


Cyrin
addikt

A régi P4 2,6 Ghz 1 GB Ram-os gépemnél ez a szorzó 3,5-ös volt. Ez alapján elhelyezheted a tiedet, ami a kettő közt lesz valszeg, közel a P4-hez, én 3-as szorzóra tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#3885) wmarci


wmarci
senior tag

Szaisztok. Ma szeretnék egy videókamerát venni. Megbízhatót és olcsót (viszonylag). Olyan 90K-t szeretnék ráfordítani. Melyiket vagyis a DVD-set vagy a HDD-set ajánjátok.
Azt nagyon megköszönném ha valaki márkát és típust is ad. Ha pedig még boltot is az nagyon frankó:D De csak az előbbi a fontos.
Várom válaszaitokat.
Köszi :B

(#3886) Spidee válasza Cyrin (#3884) üzenetére


Spidee
senior tag

Ok, köszi!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3887) -_neo_-


-_neo_-
csendes tag

Üdw!

SD videokamera beruházását tervezem és az a kérdés vetődött fel, hogy ezek a kamerák minden méretű sd tudnak kezelni? Tehát pl egy 32GB-sel is elbánnak vagy van valamiféle limit?

Konkrétan róla (HDC-SD5) lenne szó.

-_neo_-

(#3888) rumos14 válasza -_neo_- (#3887) üzenetére


rumos14
nagyúr

az SD videózási nyelven a Standard Definition (-t is) jelenti, szóval az SD videókamera megjelölés így nem egyértelmű.
a szóbanforgó kamera ismeri az SDHC memóriakártya szabványt, 16-ossal már kipróbálták, megy, sztem a 32-essel sem lesz gondja, de ezirányú tapasztalatok aligha vannak még.

(#3889) tdada


tdada
csendes tag

Szisztok!
Új kérdésem lenne... ha nem DVD-s kamerát veszek henem kártyást, vagy HDD-st akkor azok is MPEG2 formátumba mentenek. Tehát ugyanúgy ki tudom írni a felvett anyagot semmi átkonvertálás nélül DVD-re. Csak kártyaolvasó vagy kábel és mehet a DVD írás? Oszt lehet bámuéni a filmet.
Mekkora minőségi eltérés van a miniDV bedigitalizálása, és a már eredetileg digitálisan felvett képminőség között?

(#3890) Ginew válasza tdada (#3889) üzenetére


Ginew
aktív tag

elsőt nemtom, de én is erre tippelnék, ugyanolyan adattároló... a 2. meg a miniDV minősége elvileg jobb, de erről már sokan vitatkoztak itt, hogycsak picit jobb, alig látszik vagy épp mégis csak számit, stb..

(#3891) rumos14 válasza tdada (#3889) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha közveltenül DVD-re veszi, annak ugye megvan az az előnye, hogy elég csak a lemezt kivenni, be a lejátszóba, oszt usgyi.
ugyanakkor a vinyósra meg többször annyi anyagot felvehetsz, a kamerát összekötöd a tv-vel, oszt usgyi.
ha kártyára, vinyóra veszed, csak annyi a dolgod, hogy "méretre szabod", mi kerüljön rá a dvd-re, ha már ezt megteszed, menüt is készíthetsz, és kiírod.
a miniDV pedig ugyanúgy digitális rögzítési eljárás, mint a többi.

(#3892) tdada válasza rumos14 (#3891) üzenetére


tdada
csendes tag

Aha ha lassan is de megértem :DD Ha monitoron 1024x768as felbontásba nézem a felvett videót, és kiteszem teljes képernyőre, akkor nem lesz túl kockás a kép?
DVDs kiejtve,kevés anyag fér rá és költséges, vinyósról/kártyásról meg azt írom ki amelyik filmet akarom.

(#3893) DNSke


DNSke
csendes tag

Sziasztok!

Meglepő módon vidókamerát szeretnék venni.

Elöljáróba elmondanám, hogy Digitális fényképezőgépet úgy választottam 4 éve, hogy tök analfabéta voltam hozzá, beszélgettem pár emberrel és a korábbi véleményeimet/tévhiteimet az ő véleményük alapján változtattam meg... Elmondták hogy legalább 4 de inkább 5 megapixeles legyen a több megapixel xar optikával parasztvakítás, optikai zoom legalább 6x de jó ha több, SD-kártya és ceruzaelemes legyen mert a tölthető A-s aksival ez a legolcsóbban üzemeltethető. Ez alapján néztem, hogy árban mi az ami ezeknek megfelel... Így kötöttem ki egy kifutó szériás Konica-Minolta Dimage okosságnál ami ugyan kicsit csúnya, leszámítva hogy a mozgóképnek nincs hangja és a fokusztávolságállítás sötétben nem erőssége tökéletesen működik, és a mai napig elégedett vagyok vele és valószínű amíg működik nem is kell lecserélnem :) Na ehezz hasonló tanácsokat várok, mert kameránál gőzöm nincs, hogy mik a szempontok...

Kezdjük ott, hogy gyakorlatilag nincs TV-m, csak számítógépem van TV tunerrel meg 19"-es TFT monitorral. Ha lesz TV-m, LCD lesz valószínűleg... Elsősorban családi videókat akarok felvenni, ezeket DVD-n osztani asztali lejátszóhoz a családnak. Valamint otthon számítógépen nézni, szerkesztgetni stb. Ezért gondolom nekem digitális kamera kell, ha nem akarom az analóg felvételt digitalizálgatni...

Eddig kérdések amik összegyűltek bennem:
Megéri HD-s kamerát venni nekem szerintetek?

Nekem az egyből DVD írás költségesenek tűnik (csak írható DVD?), továbbá ha megvágom újra ki kell írni. Gondolom lassú a kamerának a "felállási" ideje tehát bekapcsolástól felvételig jó sok mp telik el.
Ha jól tudom "kazettára" is lehet digitális felvételt készíteni, a kazetta nem végtelenszer használható... és szintén elég költséges lehet mondjuk 10-15 óra kazettát készenlétben tartani továbbá gondolom erről megy át leglasabban a videó a számítógépre.
Memória kártyából a számomra kifizethető kari 8-16 GB erre mennyi videó fér el, elég az nekem?
HDD mozgó alkatrész - mennyi idő után várható, hogy elromlik? Mennyivel több áramot fogyaszt-felvételi idő? Elképzelhető, hogy ugyan az a tudású kamera HDD-vel annyival kerül többe, hogy azon a pénzen inkább memóriakártyát éri meg venni?

Amitt itt olvastam az alapján nekem Panasonic szimpatikus ár-értékben jól látom?

Panasonic esetében 1 nagyobb érzékenységű vagy 3 ccd-s?

Ha egy régebbi típusú kamerára az van ráírva, hogy MPEG2 10Mbps/VBR az szerintem már gyakorlatilag HD minőség csak estleg felbontásban nem az a kép arány?

Panasonic SDR-H280 milyen választás lenne, ha a beépített HDD jó dolog? Vagy ebben az árban 150k környéke inkább mást?

A válaszokat előre is köszönöm...

(#3894) rumos14 válasza tdada (#3892) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem lesz túl kockás, hacsak nem nagyon közleről nézed vagy alacsony bitrátát használsz felvételkor.

(#3895) rumos14 válasza DNSke (#3893) üzenetére


rumos14
nagyúr

mennyi a keret és elképzelhető, hogy pl. nyaralásnál 2-3 óránál többet szeretnél felvenni?

(#3896) wassermann válasza DNSke (#3893) üzenetére


wassermann
addikt

A helyedben most már csak HD-s kamerát vennék. Egyre inkább érezhető, hogy a HD-s TV-k nálunk is mindenhol megjelennek!

(#3897) DNSke válasza rumos14 (#3895) üzenetére


DNSke
csendes tag

Első körben 150k környékén húznám meg a határt...

Utoljára amikor nyaralni voltunk 3db 120 perces kazit teleraktunk és kellett menni venni :) ha össze akarnék belőle vágni egy értelmes anyagot, akkor meg lenne jó esetben 120 perc :) Csak az a gáz ha vinnék magammal nyaralásra laptopot asszony kinyírna ...

Bármi másra szerintem a 2-3 óra elég...

(#3898) DNSke válasza wassermann (#3896) üzenetére


DNSke
csendes tag

HD-n azt kell érteni, hogy 1920x1080 felbontásban veszi fel a videót ami megegyezik az LCD, Plazma TV-k elfogadottnak tűnő felbontásával ami most jó 10-15 évig szabbványosnak lesz tekinthető? Ez körülbelül 2 Megapixeles "fényképekből" álló mozgóképet jelent?

Ha ezt hagyományos TV-n, 1024x768-as monitoron akarom nézni akkor a videót úgy kell lekonvertálni, hogy a kép gyakorlatilag középen lesz egy csikban és alatta fölötte fekete sáv... De LCD TV-n baromi jól fog mutatni...

Ha olyan videókamerát veszek amire nincs ráírva nagy betűkkel, hogy HD, FULL HD de viszont a specifikáció azt írja:
Formátum: MPEG2 (mozgókép)
Felvételi és lejátszási módok: XP (10Mbps/VBR), SP (5Mbps/VBR), LP (2,5Mbps/VBR)
Akkor az gyakorlatilag minőségben legalább azt tudja mint a HD - FULL HD, csak a felbontás nem 1920x1080 és ha most nincs is ilyen TV-m, de ha majd lesz 1-2 év múlva akkor meg ott lesznek fekete csíkok, vagy hiányzó részek?

(#3899) rumos14 válasza DNSke (#3897) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát akkor sztem neked vinyós kamerát kellene venni.
6 óra memókártyában kifejezve HD kmaeránál 48gb, nem HD kameránál meg legalább a fele, szóval sok :)
asszonnyal ne viccejjé :K
a HD kamera HD felbontásban való felvételt jelent, tehát akár az 1280x720 is lehet az. ilyen felbontásban inkább ilyen "játék"videókamerák szoktak felvenni, amiknek a képminősége nem 100-as. a komolyabb kamerák 1080-as függőleges felbontással vesznek fel, a vízszintes lehet 1440 vagy 1920. az előbbinél is 16:9 képarányú lesz a végeredmény, széthúzza a képet lejátszásnál. tehát igen, 4:3 képarányú megjelenítőn fekete csík lesz alul-felül. ez van.
az utolsó kérdésköröd kicsit komplikált. írd le konkrétan melyik kameráról van szó. lényeg az, hogy a "hagyományos" kamerák alapból 4:3 képaránnyal rögzítenek (bár lehet 16:9-ben is, de az attól még nem lesz HD), a HD kamerák pedig 16:9-ben.
az elejére visszatérve, HD-s, vinyós kamera 150k-ból nem jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#3900) Spidee válasza rumos14 (#3899) üzenetére


Spidee
senior tag

Egy Full-HD-s kamerával rögzített 16:9-s felvétel, hogy jelenik meg egy HD Ready TV-n?
Alul felül csík lesz?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.