Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) ISZOLE válasza balisage (#4800) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Sajnos magyar teszteket nem tudok, én a camcorderinfot olvasgattam anno.

Megnéztem most mégegyszer azt a színházas videót, nekem nem tűnt szaggatottnak, ami furcsaságot látsz azt talán az elektronikus képstabi okozhatja. Nem igazán látom problémásnak mert ilyen gyorsan kamerát mozgatni nem szokott az ember, kivéve ha a nézők rosszulléte a cél.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4802) balisage válasza ISZOLE (#4801) üzenetére


balisage
csendes tag

Hát azért autós témájú videókon elég gyakori a vízszintes mozgatás.
Lehet, hogy a szaggatás az én számítógépem miatt van -ilyesmiről volt szó nemrég asszem-.

(#4803) ISZOLE válasza balisage (#4802) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Autós témánál szerintem más a helyzet. Ha a kamera (háttér) áll és az autó megy keresztül a képen akkor a képstabi biztosan nem csinál semmi rosszat, ha meg követed az autót akkor egyrészt nagyon ügyesnek kell lenned, hogy az autó a képen ne ugráljon és a képstabi megintcsak nem fog bezavarni mert a háttér elmosódott lesz.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4804) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
HD videókamerát keresek, lehetőleg Sony-t!
Melyik a legjobb képminőségben, és árban mostanában?
Ne kérdezzétek mennyit szánnék rá, mert most még csak az érdekelne melyik a legolcsóbb Sony HD kamera, ami megbízhatóan jól működik!
Köszönöm!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4805) ISZOLE válasza bluobluo (#4804) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Válogass! [link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4806) bluobluo válasza ISZOLE (#4805) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi, de én konkrét típusra gondoltam, meg jó lenne ha egy HD videókamera tulaj is megszólalna ebben a témában, olyan aki már használt már ilyen gépet!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4807) ISZOLE válasza bluobluo (#4806) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Félreértettél, csak azt próbáltam jelezni, hogy ha semmi konkrét elképzelésed nincs akkor senki nem fog helyetted dönteni mivel mindenkinek egyéniek a szempontjai. Szerintem (ne legyen igazam) senki nem fog reagálni egy ilyen általános kérdésre. Királyi út nincs, próbálj utánanézni a dolgoknak és akkor kérdezz ha már van mit.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4808) bluobluo válasza ISZOLE (#4807) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Nem értettük félre egymást, te betettél egy linket, amin van egy rahedli kamera, ahol elég nagy a szórás, én egy konkrét típusra gondoltam, ami a legjobb ár/érték arányban van most!
Szerintem aki használ ilyen Sony kamerát, és olvasta az utóbbi pár hsz-t, válaszolni fog!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4809) Badb0y


Badb0y
addikt

Világosítson már fel valaki mire jó a 35mm-es DOF adapter ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4810) ISZOLE válasza Badb0y (#4809) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A kugli lenne a te barátod...
[link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4811) doktor úr válasza Badb0y (#4809) üzenetére


doktor úr
tag

Arra jó, hogy videókamerára fotóobjektívet illeszthess és ezzel valódi, gyönyörű mélységélességet és "nagyfilmes" hatású képet kapsz. :)

Ez az én drágaszágom:

[ Szerkesztve ]

(#4812) San Mai válasza bluobluo (#4808) üzenetére


San Mai
csendes tag

Szia.

Nekem van egy SonyHDR-CX11-es HD kameram. En nagyon meg vagyok elegedve vele.
A felvett anyagbol gyorsan tudsz AVCHD dvd-t csinalni.
HD tv-n vagy projektoron visszanezve nagyon brutalis a vegeredmeny. :R
En Miskolci vagyok, ha itt laksz valahol a közelben meg tudod nezzni, kitudod probalni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4813) bluobluo válasza San Mai (#4812) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi szépen, a lehetőséget is a kipróbálásra!
Mostanában elég sokat voltam Miskolcon, egy darabig nem megyek, amúgy nem messze van (kb 45km)
Nem azért nem megyek mert nem próbálnám ki, hanem azért mert sajna sokat voltam kórházban pár hete, az egyik rokonomat műtötték! :( De most már kop kop jobban van! ;)
Ezt a kamerát milyen áron vetted?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4814) Badb0y válasza doktor úr (#4811) üzenetére


Badb0y
addikt

Pont jó kamera van a végén. Nincs valami teszted ezzel és ennélkül ? Megnézném mi a különbség. Valami olyan videó, amin látszik rendesen, mit is ér ez a cucc.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4815) doktor úr válasza Badb0y (#4814) üzenetére


doktor úr
tag

Itt találsz többet is: [link]

(#4816) Badb0y válasza doktor úr (#4815) üzenetére


Badb0y
addikt

Konkrétan ahogy nézem erre inkább tényleg ilyen kis filmek klippek készítésénél van haszna. Ilyen nyaralásos videóknál nem hinném, hogy nagy szükségem lenne rá :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4817) doktor úr válasza Badb0y (#4816) üzenetére


doktor úr
tag

Semmiképpen! Csak nyűg lenne, mert nagy odafigyelést és precizitást igényel a használata.

(#4818) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ahoy megint (koszonom a valaszt)!

Most olyan kerdessel fordulnek a tisztelt tarsasaghoz, hogy csaladi videozashoz kellene kamera. Konkretan augusztusban szuletik meg a kislanyom es addigra kellene venni egy kamerat, h kis csaladunk eletenek pillanatai megorokitesre keruljenek.
Ilyen celre (meg amugy is) mennyire megbizhato marka a SANYO? Merthogy lattam az iment megnevezett markabol HD felbontasu videok elkeszitesere kepes, 30+os optikai zoomos keszuleket 80K-ert.
"Picit" gyanus, hiszen egy ilyen cucc a nagy gyartoknal duplaennyibe van minimum.
Szal van-e vkinek tapasztalata ezekrol? (Sajna igazabol meg a kulfoldi oldalakon sem igazan talaltam rola infokat:S)
Kistestver
Nagytestver

(#4819) joe2005 válasza ThorsHUN (#4818) üzenetére


joe2005
senior tag

Itt lehet videot nézni
A sanyo-t felvásárolta a panasonic, korábban nagyon jókat hallottam a gyártóról. Lehet, hogy a design-váltás is ennek köszönhető.

A ceruza akksik területén, szerintem verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4820) San Mai válasza bluobluo (#4813) üzenetére


San Mai
csendes tag

Szia

2008 decemberben vettem. 155.000ft körül volt.

(#4821) Nagya21 válasza ThorsHUN (#4818) üzenetére


Nagya21
addikt

Üdv !!
Most vettem egy JVC Everio MG-330-as kamerát(Metró uccsó db alkalmi vétel volt) 37000 pénzért, és 2 év gari van rá.
30Gb Hdd+ micro Sd kártya.
Manuál beállítások+automata+pár effekt, nincs túlbonyolítva :) (ezért kapta az EISA díjat)
Akksija 110 percet bír,sötétbe egész jó(a régi gr-sx22-es vhs-c azért picivel jobb F 1.6)+ha bekapcsolom az iccakai módot akkó egész kóser(csak gyözd kivárni a fókuszt,mentségére legyen mondva csak egy 11w-os energiatakarékos burás égő ment ernyővel :)) ), csak kicsit szaggatot lesz a felvétel.
A Konica-Minolta optika hozza a név alapján elvárható minőséget :C (aha ezé jobb a régi JVC-m fényerössebb az optika)
A 35* Zoom jó még 70* digivel is élvezhető a kép,a digitális stabi látszik hogy van, és müködik.
Egyenlőre ennyi, ha kérdés van nyugodtan tegyétek fel.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4822) Badb0y


Badb0y
addikt

HD és sima DV kazetta közötti különbség angolul

Csak azért tettem be ezt a linket, mert még mindig sokan nincsnenek tisztában azzal, hogy a HD kazetta és a sima DV kazetta közötti különbség = 0. Viszont többszöröse a HD a DV-nek.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4823) Nagya21 válasza Nagya21 (#4821) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Javitok a leirásomon!! Nem 11W energiatakarékos égő, hanem 6w-os :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4824) bluobluo válasza San Mai (#4820) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Nem több volt az??
A neten bőven 200000 Ft felett látom!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4825) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!

Lassan megérik egy videokamera vásárlása, és szeretnék segítséget kérni!
Olyan típus érdekelne elsősorban, ami kevés fény mellett is jó képet készít, nem fontos, hogy HD-s legyen, nem kell giga-zoom, 10x-essel bőven megelégednék. Még ami fontos lenne, az akkus üzemidő. Jó lenne memóriakártyás, de bármilyen formátum megfelelne, talán a miniDVD-től tartózkodnék.
Néhány típust szeretnék illetve saját tapasztalatot, olyantól, aki találkozott már vagy birtokol hasonlót, amiből tudnék válogatni. És nagy segítség volna az is, ha valaki hozzáértő elmondaná, hogy mire kell figyelnem, ha olyan kamerát szeretnék, ami kis fénynél is megfelelő minőségű képet készít. Elsősorban élőzenei koncerteket szeretnék filmezni, tehát a hangminőség sem utolsó szempont!

Előre is köszönöm a válaszokat!!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4826) ISZOLE válasza morfondőr (#4825) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Kicsit olvass vissza, ilyen "kevésfénynélisjóképetcsinál" kamerát már más is keresett, szerintem hiába [link].

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4827) morfondőr válasza ISZOLE (#4826) üzenetére


morfondőr
őstag

Ezt olvastam, de jelenleg még az árán nem gondolkodom! Arra lennék kíváncsi, hogy mennyiből jönne ki egy számomra megfelelő típus, aztán majd meglátom, hogy mi az, amiben engednék lejjebb, ha túl magas lenne az ára a pénztárcámhoz!
De köszi a választ! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4828) rumos14 válasza morfondőr (#4825) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem Pana HDC-SD1 kamerám van. 1 éve vettem használtan 100k-ért. manapság sztem már elég nehéz beszerezni, csak használtan esélyes. azért ajánlom, mert az azt követő belépő szintű Panákhoz képest (SD5, SD9) jobb nagylátószöggel, és főleg nagyobb érzékelővel rendelkezik, ami kevés fénynél kifejezetten hasznos. hangot elvileg 5.1-ben vesz fel, de a minőségről nem tudok nyilatkozni, zenét, ilyesmit még nem vettem fel vele.

(#4829) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Lassan jön a gólya hozzánk és arra gondoltam hogy már éppen itt az ideje beruházni egy kamerára.Leginkább családi felvételekhez,kiránduláshoz,talán baráti "hülyéskedésekhez" kellene.Árban kb 60k amit szánunk rá. :U Nem értek hozzá (még) de a kazettástól kicsit óckodom mert "mindig" cserélgetni kell viszont jó a minősége.(Hányszor lehet egy kazira venni észrevehető minőségromlás nélkül?)Tudtok ajánlani valamit ilyen árban hasonlóan jó minőségben mint a mind dv-sek?Vagy egyszerűbb/olcsóbb ha megbarátkozom a kazetta gondolatával? :U

Üdv:Viktor

(#4830) ISZOLE válasza Viktoár (#4829) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Erről a "kazettásnak jó a minősége" dologról már leírtam a véleményemet korábban, viszont a "Hányszor lehet egy kazira venni észrevehető minőségromlás nélkül?" kérdés tényleg azt mutaja nem igen értesz hozzá. Először is a DV kazettán is digitálisan tárolódnak a felvételek tehát "minőségromlásról" nem nagyon lehet beszélni. Másodszor a kazetta talán egyetlen előnye a többi rendszerrel szemben, hogy megoldja a nyers (vagy akár szerkesztett) felvételek hosszú idejű tárolásának problémáját. Igen nagy botorság újra használni a kazettákat és a felvételeket valami más hordozón tárolni.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4831) Viktoár válasza ISZOLE (#4830) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi a felvilágosítást. :)) Akkor 50-60k körül milyen készülékeket érdemes fontolóra venni?

Üdv:Viktor

(#4832) Reorx


Reorx
tag

Üdv, olyan kérdésem lenne hogy: ultrakompakt vagy inkább úgy mondom hogy minél kisebb (mert lehet hogy még kompakt kategória is belefér) videokamerát szeretnék, illetve asszony szeretne. Na, én alapvetően digitálisban gondolkodtam de elnézve pár olcsó kategóriás (merthogy olyan kéne) kamera képét az n95 8gb-os telóm szebbet csinál.. Megéri 30-40 ezer HUF-ért digitálisat venni vagy annyi pénzért még nem szabad hanem maradjuk analógnál? A válaszokat előre is köszönöm és örülnék pár konkrét gép ötletnek is :) köszi!

(#4833) ISZOLE válasza Reorx (#4832) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Analóg kamerát szerintem már nem kapsz (8, HI8, VHSC), amit te annak hiszel az valószínűleg a DV, az meg digitális.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4834) Reorx


Reorx
tag

Satírozgasd csak műveltségem fehéren maradt foltjait hiszen azért vagyok itt :) Tehát akkor mi kell nekem? Mert értékre kapnék én ebben a kategóriában hd-s kamerát de amit láttam teszt filmet az kiábrándító volt.

Én analóg kamera alatt arra gondoltam hogy szalagra rögzít. Belátom nem vagyok biztos az igazamban :)

[ Szerkesztve ]

(#4835) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok! Segítsetek választani. Panasonic NV-GS 90 46000 ft-ért vagy Canon MD-255 59000ft-ért vagy valami más de csak mini DV érdekel. Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4836) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok ! Vagy esetleg Sony DCR-HC 51?

(#4837) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

A Sony DCR HC-19-es MiniDV rendszerű kamerám mellé szeretnék egy újabb kamerát venni.
Ár-teljesítmény mindenképpen arányban kellene hogy legyen.
Kazetta helyett HDD,hiszen nem kell kazettát hurcolászni. Esetleg Hibrid hogy kártyára is vehessen fel. 800k helyett nagyobb 1 mp felbontás...az optikai zoom 25*. Az utód jelölt a Sony DCR SR55... Több évre tervezem...
A kérdésem az, hogy jobb képeket csinál e mint a HC19?
valóban előrelépés e technológiailag a HC19-hez képest?

(#4838) Nagya21 válasza Reorx (#4832) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Van egy eladó S-VHS-C rendszerü analóg kamerám megkimélt 12000-ért :)
JVC GR-FX22
16*opticai Zoom 0.6 Lux megvilágítástól használható(+ van beépített lámpája)
Üdv Nagya

Bocs az Off-ért

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4839) joe2005


joe2005
senior tag

Sziasztok,

Canon Legria FS200
Panasonic SDR-S26
Sony DCR-SX30E

a fenti három közül kellene választanom egyet, de nem igazán tudom melyiket.
Én leginkább a Canon felé hajlok, de a véleményeteket kérném.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4840) MooN81


MooN81
csendes tag

ISZOLE!

Korábban az FS100-as Canon-t ajánlottad. Esetleg ismered az Legria FS200-as típust is?
Ez lenne az utód?

Üdv,
MooN81

(#4841) Murderer69


Murderer69
őstag

hy all van esetleg valakinek tapasztalata a TOSHIBA Camileo P10-el vagy legalább vmi infó hogy meg ér e 37 535 Ft-ot :F
előre is Big THX mindenkinek aki veszi a fáradságot :R

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4842) ISZOLE válasza MooN81 (#4840) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Igen nekem FS100 van és az FS200 az utód, van némi változás pl. a camcorderinfo-n meg tudod nézni.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4843) _ak_


_ak_
addikt

Üdv,

faternak kéne egy videokamera, vmi belépő szintű érdekelné 90k körül. Eredetileg dvdre rögzítőt keres, de anno még én beszéltem rá erre, viszont manapság már jobban megéri a egy memóriakártyás vagy hdd-s, nem? Azt olvastam, h nincs vmi jó minőségük a dvd-re rögzítőseknek.

A lényeg, h könnyen kezelhető legyen mind a kamera, mind a formátum amit a rögzítés után kap és képminőségileg ne legyen rosszabb a régi sony ccd-tr502e-nél. :)

camcordersen elolvastam az FS200-ról szóló cikket, noha igen szűkszavúan írtak róla, vmi ilyesmi érdekelne, bár nem lenne baj, sőt, ha lenne saját memóriája és külön is bővíthető lenne vagy esetleg, ha cserélhető akksis lenne, bár ez utóbbi nem fontos annyira. A régié cserélhető volt, mégsem vettünk hozzá sosem akksit.

Ár gépen találtam még vmi canon FS20-at is, de arról nem sikerült érdemleges infót beszereznem, viszont még szerintem beleférne a keretbe. Tudtok esetleg vmi hasonlót ajánlani? Tehát 85-90k körüli videokamera kéne, amit egyszerű használni.

Ill van még egy kérdés. Elírás vajon amiket láttam árgépen vagy a sonyknak/panasonicoknak tényleg kb 2szer akkora optikai zoomja van a canonoknak? Mondjuk ennek "csak" 50szeres, de így is nagyobb és árba ez is szimpatikus. Viszont régebbi model. Érdemesebb 2009es cuccokat nézni vagy a consumer kategória nem fejlődik annyira?

Let's begin, de gozaimasu!

(#4844) _ak_ válasza _ak_ (#4843) üzenetére


_ak_
addikt

Senkinek sincs tippje? :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#4845) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Sziasztok, vennék egy kamerát, konkrétan a Sony DCR-SR37 a kiszemelt 85000-ért.

Teljesen amatőr vagyok a témában így lenne pár kérdés.
Nekem van egy Pana fényképezőm ami VGA/30fps-ben videózik. Namost gondolom egy videocam sokkal jobb minőséget produkál(nem kell kinevetni ;) )
Csak azért kérdezem mert sok fölös pénzem nincs.
A másik a hang mi fontos lenne, mivel zenei felvételeket is készítenék. Sehol sem láttam, hogy ez a modell stereo-ban vesz-e fel.
Köszönöm a türelemet :R várom a válaszokat

Cheers

(#4846) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Senki nem jár erre?

Iszole? Te láttam vágod a témát :)

Cheers

(#4847) joe2005


joe2005
senior tag

Az előző választásaimat töröltem.
Leginkább pénz miatt.
Most, illetve ma, mint utolsó lehetőségként egy Sony dcr-hc51e-et néztem ki 50k+táska+akksi+kazetta+i.LINK kábel talán 80k-nál megáll.
Nem gyártják tovább az olcsó dv-s kamerákat. Utolsó esély.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4848) Nagya21 válasza joe2005 (#4847) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
A Metróban láttam olcsóbban DV-s JVC.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4849) joe2005 válasza Nagya21 (#4848) üzenetére


joe2005
senior tag

Köszi, jvc szenzoráról nem olvastam túl sok jót, bepiszkolódik és dobós 1-2 év. Sony talán a legjobb képminőségben persze, ha van hozzá jó szem (képméret).

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4850) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Na közben találtam magamnak választ :)
[link]
E szerint sztereóban vesz fel, a dolby is a felvételre vonatkozhat?

Valaki ismeri? Nekem nincs szükségem HD-re, a plazmám is csak majdnem HD :)
Holnaptól akcióban megéri, gondolom én. De ha valaki megcáfol, csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Cheers

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.