Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Cyrin válasza svtor (#4500) üzenetére


Cyrin
addikt

(#4502) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!A kettő közül szerintetek melyiket vegyem meg?
[link]
[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#4503) Cyrin válasza hoby36 (#4502) üzenetére


Cyrin
addikt

1.

(#4504) solero


solero
csendes tag

Sziasztok,
kamerát akarok venni és kérdezni szeretnék tőletek.
Jelenleg csak a Canon fényképezőgépemmel tudok videot rögzíteni (ami nagyjából meg is felel a célnak, de azért mégsem videokamera....)
A Canon így rögzít: (gspot-tal néztem)
codec: MJPEG
Pics/s: 30.000 (ez biztos 30 és 30ezer)
Frame/s: 30.000
Kbps: 14745
Qf: 1.600 (?)
pic: 640x480

audio:
PCM audio
11024Hz 88kb/s (1 chnl)

Kb. 1 perc felvétel 100MB helyet foglal, szóval nem kevés.

Kérdezném, hogy ehhez képest milyen kamerát érdemes vennem?
- ár: 120.000 Huf-ig,
- HDD-t preferálnám,
- előny a kisebb méret,
- egyszerű kezelés

előre is köszönet.

és még annyi, hogy
- ha kisebb méretűre konvertálok, akkor milyen szoftver ajánlot használni és azt milyen beállításokkal? (Virtualdub-ot már láttam közelebbről is, de nem vagyok profi benne...)

(#4505) solero


solero
csendes tag

előbbihez:
Pics/s: 30.000 (ez biztos 30 és nem 30ezer)

(#4506) quitoo


quitoo
csendes tag

Sziasztok
Nost vettem egy pana hdc sd9-et.
Aztán láttam,hogy a fotohólban meg 140k iróval :F
viszont csak a saját softverrel tudom lejátszani a gépen.
valami más is viheti/AVCHD/???
ha ki írom lemezre dvd/asztali/ tudja majd kezelni??

(#4507) quitoo


quitoo
csendes tag

:W :O :O Miért van az,hogy próbálom a pc-n lejátszani a hd felvételt és teljesen darabos???? :W :W

(#4508) rumos14 válasza solero (#4504) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem bmelyik itt [link] szereplő Sony-val vagy Panasonic-kal jól jársz. mint látod, ki tudsz jönni jóval olcsóbban is, de az is biztos, hogy a 120k-s 3CCD-s Pana veri az olcsóbb gépeket. VDub-bal a legegyszerűbb konvertálni, ezek a kamerák gondolom MPEG2-ben vesznek fel.
vinyós HD kamerához kevés a 120k.

ja, angolban a . (pont) a tizedes elválasztó.

(#4509) rumos14 válasza quitoo (#4506) üzenetére


rumos14
nagyúr

erről írtam már itt. javaslom, ezt: [link] olvasd el.
én Cyberlink PowerDVD 7 Ultra-t használok lejátszáshoz, és elég combos gép kell hozzá, az én C2D notim epphogy megküzd vele.
kiírni tudod DVD Video formátumban és AVCHD formátumban is, mindkettőt DVD-re (magára a lemezre gondolok). az utóbbit nyilván az asztali DVD lejátszó nem fogja tudni kezelni, vagy a PC-n, vagy BluRay lejátszón tudod csak megnézni. szerkesztéshez próbáltam már 4-5 progit, egyik sem tökéletes számomra.

(#4510) solero


solero
csendes tag

Rumos, köszönöm.

- egy-kettőt az MM-ben már megnéztem, a Pana és a Sony is tetszik. A panának talát kicsit robusztus a fogása... (ez már részlet kérdés...)

- Kezelés szempontjából inkább Pana vagy Sony? (feleség is elboldoguljon vele.......)

- 120k-s Pana: [az SDR-H280-ra] gondolsz? Itt jobb minőségű a kép a 3CCD miatt?

- a JVC-ket miért nem preferáljátok? Annyira gyengék?
pedig az MG330-as kapott EISA díjat, mint legjobb family camcorder, egyszerű kezelés, stb.

- Gondolom a HD-s kamerákkal lehet sima SD formátumban is felvenni, nem? ?
Ha nem a AVCHD formátumban veszünk fel, akkor is kell a Blue-Ray? (de ezt a típust valszeg kizárom, mert akkor kell még vennem új gépe a szerkesztéshez, új TV-t és lejátszót hogy élvezzem a felvételeket........

- köszi a wikipediás linket. Hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#4511) rumos14 válasza solero (#4510) üzenetére


rumos14
nagyúr

a kezelés szubjektív, számomra a Pana fényképezők és kamerák rém egyszerűek, a Sony DSLR-em menüje egy fokkal gyengébb. szóbal ki kell próbálni, ha lehet. vagy töltsd le a használati utasításokat, látod, hogy hogy néznek ki a mneük (ha nem tudod működő állapotban kipróbálni a kamerát).
a 3CCD miatt elvileg jobb a színhűség, lehet vitatkozni azon, hogy tényleg kell-e, sztem az a 120k-s kamera másban is jobb a 70-80k-soknál.
JVC kamerák, főleg a HD-k amikről olvastam, nem voltak meggyőzőek, nekem ez a benyomásom.
a legtöbb HD kamera nem tud SD-ben felvenni, asszem csak a DVD-re rögzítők, amikből nem létezik túl sok. utólag, PC-n persze át tudod konvertálni DVD Video formátumba.

(#4512) solero válasza rumos14 (#4511) üzenetére


solero
csendes tag

Rumos: köszi.

A Canon Fs100 és Fs10/11 (80-110k-ért) összehasonlítva ebben az árkategóriában lévő Pana és Sony termékkel milyen vétel szerinte(d)tek?

A Canon Fs100 és Fs10/11 között mindössze csak a belső memória megléte és mérete a különbség?

(#4513) keszegduda


keszegduda
őstag

Gondolkodunk videó kamera vásárlásán, mert a jelenlegi valahogy nem az igazi sem képminőségre, sem pedig több óra hossz felvételére sem alkalmas.
Elsősorban olyan érdekelne amire több órát is rá lehet venni minden gond nélkül jó minőségben. Gondolkodtunk winyós megoldáson, de ha leejtenének vagy bármi hasonló ütés érné rögtön tönkre is mehetne, ezért jobbnak találnánk a kártyásat. Nincs szándékunkban 10-20 órákat felvenni, csak néhány óráról van szó (max.5), mert a jelenlegi csak 1,5 órát bír.
Tehát a fő szempontok:
-jó minőség(kép/gép)
-stabil, masszív gép
-lehetőleg olcsó legyen a meglévő miatt, de megvárom a lehetséges alternatíváitokat
-kártyás (feltéve ha azt mondjátok rá hogy jobb mint a winyós)

Esetleg néhány gépet/típust elfogadnék hogy melyiket érdemes megvenni és miért aztán fontolóra vesszük.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4514) rumos14 válasza solero (#4512) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem ismerem nagyon az SD (tehát nem HD) kamerákat, szóval passz. amit olvastam, nem sok jót írtak pl. a Pana kis játékszer 200g-os SD kártyás kamerákról, ezek sztem a fényképezőkkel készített videóknál valamivel jobbak, de nem egy miniDV szint. egy Canon azért olyan rossz nem lehet.

(#4515) rumos14 válasza keszegduda (#4513) üzenetére


rumos14
nagyúr

keret mennyi? HD vagy nemhádé?

(#4516) keszegduda válasza rumos14 (#4515) üzenetére


keszegduda
őstag

Egyelőre nem hinném hogy szükség lenne rá mivel nem tudnánk visszanézni, mert nincs még HD tv-nk. Pénzben nem szeretnénk nagyon elszállni, mert megvan a régi is 50-70 közt gondolkodunk, de 80 még beleférhet amit kiadnánk érte ez lenne a plafon.

(#4517) rumos14 válasza keszegduda (#4516) üzenetére


rumos14
nagyúr

5 óra felvételhez már elég sok memóriakártya kell, 16gb legalább. egy vinyós kamera emgfontolandó, tegnap linkeltem be egy boltot, csak a felsorolás miatt, lehet hogy máshol olcsóbb.

(#4518) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide írom, de ez a topic megy eléggé, meg ez is vásárlással kapcsolatos.

Van egy videokamerám Panasonic nv-ds15eg a típusa nem is annyira lényeg, már szegény elég régi, de van egy kábel amit DC input lead-nak hívnak a töltőt és a kamerát kapcsolja össze, hogy ne az akksit rongáljam ha csak filmet digiznék a gépre.

Ez a kábel eltünt sajnos, nem találom és szeretnék újat venni vagy beszerezni. De sehol sem találok. Lehet én vagyok béna a keresésben. Tudnátok segíteni a neten vagy máshol hol lehet venni. A Panasonic boltok kiesnek mert ott már ilyet külön tuti nem árulnak.

Linkelek egy képet pontosan mire gondolok:

A kép itt

(#4519) DjKoxi válasza Robb202 (#4518) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szerintem az egy sima 2 eres vezeték. Ha veszel olyan szerelhető csatlakozót ( ami méretben passzol a kamerába )és kb 2x1 qmm-es vezetéket egy műszerész ismerős pár perc alatt megforrasztja Neked. Ilyenre gondolok.

(#4520) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A januári PCW-ben olvastam.Lehet, hogy mégis jobb a MiniDV-s megoldás, a memóriakártyásnál?

(#4521) rumos14 válasza pinnacle (#4520) üzenetére


rumos14
nagyúr

nyilván minőségben a szalagos megoldás egy fokkal jobb lesz mint a memóriakártára rögzített, tömörített mpeg2 vagy mpeg4.

(#4522) pinnacle válasza rumos14 (#4521) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, csak azt nem értem, hogy 1 óra DV felvétel, 13 GB átmásolva a PC-re (gondolom a HDV is hasonló lehet).Lehet már kapni 16, 32 GB-os SD kártyákat, erre nem lehetne mpeg2 tömörítéssel menteni?

(#4523) quitoo válasza pinnacle (#4522) üzenetére


quitoo
csendes tag

Én a 16 gb-os karira full hd-ban 1 óra 10p-et veszek kb.
de lehet csökkenteni a felbontást és akkor sokkal több fér rá./de okos vagyok/
Amikor ki írom lemezre,hogy az asztali dvd is lássa akkor a convertáló progi még csökkenti az adat mennyiséget.Tehát 3 db 4.7-es lemezre fér rá a 16gb.
viszont természetes fénynél szuper jó a felvétel,mesterségesnél meg sz...r.
még kisérleti stádiumnál tartok remélem,hogy belefogog jönni.
viszont van egy samsung s8 kamerám akksi nélkül mit kezdjek vele mert szerintem nem sokat ér,érdemes akksit szerezni hozzá vagy ne foglalkozzak vele??? :F :F

(#4524) rumos14 válasza pinnacle (#4522) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem értem teljesen a kérdésed. a memóriakártáyra videót rögzítő kamrák mpeg2 vagy mpeg4 (avchd) tömörítést használnak.

(#4525) rumos14 válasza quitoo (#4523) üzenetére


rumos14
nagyúr

16 gb-ra 70 perc :F milyen kamera az? mert ez így ~30 mbps-re jön ki, ha jól számoltam.
az én Paan HDC-SD1-em 8 gigára 80 percet rögzít, asszem 13 mbps-kel.

(#4526) svtor válasza rumos14 (#4525) üzenetére


svtor
csendes tag

A HF100-as felvételi ideje, 16 Gb-os kártyára:

A kamera által kiírt adatok:

FXP 17 Mb/s 2 óra
XP+ 12 Mb/s 2 óra 50 perc
SP 7 Mb/s 4 óra 40 perc
LP 5 Mb/s 6 óra

(#4527) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

Sziasztok!
segitsetek légyszi!
mert kéne vennem az anyós pajtinak egy videókamerát de fogalmam sincs ,hogy mi fán is terem ebböl a jó fajta.......
segitsetek légyszives olyan 100-120k a keret.
köszi H€MI!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#4528) pinnacle válasza rumos14 (#4524) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Van olyan memóriakártyás kamera, ami HDV MPEG2 25Mbps-al tud rögzíteni?
Én csak a Canon HF100 , HV30-at néztem, és csak az utóbbi rögzít MPEG2-ben.

(#4529) Cyrin válasza pinnacle (#4528) üzenetére


Cyrin
addikt

de az nem memóriakártyás, hanem szalagos.

a JVC-nek volt ilyen kamerája, ami mpeg2-ben nyomta de asszem HDD-re, lehet hogy azóta van nekimemóriakártyás is.

(#4530) rumos14 válasza pinnacle (#4528) üzenetére


rumos14
nagyúr

ami HDV (tehát nem AVCHD) az mind szalagra rögzít, tudtommal.

(#4531) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A legjobb az lenne, ha FullHD felbontásban lehetne MPEG2 tömörítéssel rögzíteni MiniDV szalagra, csak ugye ez nem lehetséges.
Elég nehéz a marketing dumából kihámozni, hogy mi a legjobb felhasználói szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#4532) D.R.O.


D.R.O.
tag

Hello!

Fentebb írtátok, hogy a full hd-s kamerák avchd formátumban ment, és hogy izmos gép kell a szerkesztéséhez.

A kérdésem: mégis mekkora gép kell hozzá, mert most tervezek venni egy ilyen kamerát, de ha nem tudom megszerkeszteni a gépen akkor ugye nincs értelme. Ki akar vágatlan cuccot kiírni, nem igaz?

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#4533) rumos14 válasza pinnacle (#4531) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó hírem van, a HDV szabványt HD kamerák tudtommal mind mpeg2-ben rögízenek. pl. Canon HV20, HV30.
csekk: [link]

(#4534) rumos14 válasza D.R.O. (#4532) üzenetére


rumos14
nagyúr

gyorsabb gép gyorsabban végez, lassab gép pedig... igen. lassabban. az én 2,2ghz-es C2D notim, ami sztem asztali gépek között harmatgyengének számít, 1 óra anyagot egy menetes tömörítéssel 6-7, két menetessel pedig közel dupla ennyi idő alatt készít el. nyilván a szerkesztő progitól is függ valamennyire.

(#4535) pinnacle válasza rumos14 (#4533) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Csak az a gond, hogy nem FullHD, "while HDV is forever locked at 1440 x 1080, then stretched for playback." Bár ha jól emlékszem, már volt arról szó a fórumban, hogy ez a FullHD-s AVCHD kicsit átverés, mert nem jobb a HDV-nél, hiába nagyobb a felbontása.
Lehet, hogy azért mert a HD DVD 25Mbps, az AVCHD 17Mbps ? FullHD 25Mbps lenne az igazi! :)

[ Szerkesztve ]

(#4536) D.R.O. válasza rumos14 (#4534) üzenetére


D.R.O.
tag

Köszönöm a választ.

Az a baj, hogy nekem 2Ghz-s procim van 1 Gb rammal, ami ugye nem egy nagy teljesítményű cucc. Őszintén szólva nem tudom mit tegyek. Mert ha az ember vesz egy kamerát, akkor ugye a jó minőségre megy rát. De ha az anyagot nem tudja kényelmesen utómunkálni, akkor ott ette meg a fene az egészet. Asszem inkább veszek egy fényképezőgépet, az is tud videót rögzíteni, meg ugye a fényképekkel nincs annyi macera.

Azért kössz még egyszer.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#4537) rumos14 válasza pinnacle (#4535) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát emiatt az 1440 vízszintes felbontás miatt nem aggódnék. ezek csak elméleti számok, az 1920 az életben nem lesz 1920 db egymástól eltérő pixel. a lényeg az érzékelő, a kamera feldolgozási képessége (processzora) és a tömörítés (mértéke, hatékonysága).
gondolj pl. arra hogy van egy jó minőségű DVD rip-ed, az is mondjuk 720 x akárhány pixel, teljes képernyőn nézve a mittomén 1440x900-as felbontású monitorodon nem látod pixelesnek, pedig elég közelről nézed.
amúgy az AVCHD lehet 25 Mbps is, a legújabb Canon kamerák már tudják.
te a Pinnacle Studio Plus-t használod (a név kötelez, ugyebár)? korábban kipróbáltam, nem nagyon tetszett de lehet h megint futok vele egy kört.

(#4538) rumos14 válasza D.R.O. (#4536) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha nem kell komoly videó, nem készítesz szobában, kevés fény mellett felvételt, akkor elég lehet egy jobb fényképezőgép videója is. olyat vegyél, aminél lehet közben a zoom-ot használni.

(#4539) D.R.O. válasza rumos14 (#4538) üzenetére


D.R.O.
tag

Ok. Kössz mégegyszer. Már ki is néztem.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#4540) rumos14 válasza D.R.O. (#4539) üzenetére


rumos14
nagyúr

milyet, ha szabad megkérdezni?

(#4541) D.R.O. válasza rumos14 (#4540) üzenetére


D.R.O.
tag

Sokat gondolkodtam, hogy melyik legyen. Aztán rájöttem, hogy nem kell csúcstechnika.

Ez lett az:
Panasonic Lumix DMC-TZ5

Még nem vettem meg, majd hétfőn talán.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#4542) solero válasza D.R.O. (#4541) üzenetére


solero
csendes tag

Panasonic fényképezőhöz:
nekem Canon 720 van, a tesomnak Pana (nagyjából egy árban volt a kettő, talán a Pana pár ezerrel olcsóbb volt)
Képeket tekintve a Canon messze jobb képeket készít, a videonál ez nem jött ki annyira , de talán az számít, hogy a Pana mov. kiterjesztésű fájlba rögzít, a Canon meg .avi-ba.

(#4543) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

Akkor megprobálom másképpen feletenni a kérdést ha szabad....
érdemes e merevlemezes videókamerába fektetni vagy inkább a memoriakártyás a jobb választás?

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#4544) pinnacle válasza Hemi 426/RT (#4543) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt egy ranglista, remélhetőleg objektív tesztek alapján.
rumos14 próbáld ki, mostanában stabilabb, bár már a 9-sel sem volt gondom.

(#4545) Hemi 426/RT válasza pinnacle (#4544) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

Köszönöm! :R
végre valami támpont!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#4546) rumos14 válasza pinnacle (#4544) üzenetére


rumos14
nagyúr

huh, kemény ez a ranglista. Canon mindenhol. az se semmi hogy a HV30 570 dollár, nálunk meg 200k.

(#4547) svtor


svtor
csendes tag

Szeretnék néhány téli videót is készíteni, ez a hideg mennyire árt a kamerának (canon hf100), kissé féltem a gépet? Max. 15-20 perces felvételt tervezek.

(#4548) pinnacle válasza svtor (#4547) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem semmi gond, mert nincs benne mozgó alkatrész, az objektívet nem számítva. Régebben volt olyan veszély, hogy a szalag hozzáfagy a felvevőfejhez.Canon ügyfélszolgálatot azért felhívhatod.
Fel tudnál tölteni 20-30 mp maximális minőségű FullHD-s anyagot?Kipróbálnám, hogy a gépem elég erős-e hozzá.

(#4549) svtor válasza pinnacle (#4548) üzenetére


svtor
csendes tag

Nem volt semmi gond, bírja a hideget. Egy kb. 100 megás anyagot kezdtem el feltölteni, ha kész van, jelezni fogom. ( laptop+monitor én is csak így boldogulok vele, az asztali gépem kevés hozzá...)

[ Szerkesztve ]

(#4550) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Melyik digitális videókamerát tudjátok ajánlani esküvő felvételéhez és otthoni célra?
A keret rá 120ezer forint.

Köszönettel,
Ori :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.