Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) jhony777 válasza ReDPiTTY (#999) üzenetére


jhony777
tag

3CCD és miniDv. A többit felejtsd el, hacsak nincs 7-800 ezred egy jó kis kamerára :)

A winyós megoldás..hát én tuti nem vennék, bár nemtudom neked mire kell a kamera. Ez a legfontosabb! tudd h mire akarod használni.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1002) ReDPiTTY válasza jhony777 (#1001) üzenetére


ReDPiTTY
tag

nyaralás szülinap esküvő farsang /home video :D /

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#1003) jhony777 válasza ReDPiTTY (#1002) üzenetére


jhony777
tag

Akkor is miniDV!! :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1004) ReDPiTTY válasza jhony777 (#1003) üzenetére


ReDPiTTY
tag

akko jó én is erre gondoltam!

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#1005) scapegt válasza ReDPiTTY (#999) üzenetére


scapegt
senior tag

nagyon jó kis kamera a Panasonic NV-GS75-ös, nekem is az van. bár éjszaka nem tud ez sem sok mindent...viszont gyönyörű felvételt lehet vele készíteni...én most gondolkozok egy winyós kamerán, mert egyszerűen nem sikerül kiírnom a felvett anyagot dvd-re :( mindig ronda a kép :( az a baj hogy senki sem tud segíteni :( de amúgy nagyon fasza kis kamera, bár én a helyedben már az eggyel nagyobbat venném, most a corában 13x ezer ft, és az már 2.3 megapixeles...

(#1006) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni 2 kamera között.
Mindkettő Panasonic. Nv-gs37 és gs120.
A 120as mellett szól a Leica optika meg a 3ccd, de már majdnem 2 éves(elvileg keveset használt, viszont volt már szervízben), azaz kb. 3 hó gar.
A Gs37est boltból venném, újonnan.
Ugye abban rosszabb az optika.
Árban szinte ugyanaz a 2. Sajnos 120ast még nem láttam élőben a másikat igen. Az a gs180al össze tudtam hasonlítani, de a 120 gondolom rosszabb minőségű.
Szóval remélem valaki tud tanácsot adni. Nem tudom érdemes-e a használtat választani... :F

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1007) jhony777 válasza orkester (#1006) üzenetére


jhony777
tag

szerintem a garancia nagyon fontos! Ha bejön egy kis fej vagy szalagtovábbitó mechanika hiba, már buktad is el az egészet! Szal, gondold meg nagyon!! :P

Én gyüjtenék a helyedban a legkissebb 3CCD-sre!! Nekem most pl a 280-as van de most veszek egy 500-ast ha összejön a zseton rá :) jó régen szerettem volna, gyűjtök mert asszem nagyon megéri!

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1008) orkester válasza jhony777 (#1007) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi a tanácsokat.:)
Szuper lehet az 500as, de annyi pénzt most egyelőre biztos nem költök rá...mondjuk nincs is rá annyi. :)
Talán még a 180as jöhet szóba...

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1009) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Hallottatok már a lenti kameráról?
Most fedeztem fel az edigital kínálatában, eddig nem volt ilyen. Meglepően olcsó és 1/4''-os CCD-je van :F
Mondjuk a méretei nagyobbak, mint a többi minidv-sé és a súlya is nagyobb.
Vagy ez egy régebbi modell lehet, amiből bentragadt raktáron pár darab?

A kamera: [link]
Egy teszt: [link]
Oh, most nézem a tesztet, 2001-ben írták. :Y Akkor egy régebbi darab, ami nem feltétlenül baj (?)

(#1010) orkester válasza zolnagy (#1009) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Hogyhogy egy ilyen régi készüléket elkezdenek újra forgalmazni? :F Vagy eddig is volt, csak nekem nem tűnt fel... :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1011) zolnagy válasza orkester (#1010) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát... :)
Én sem értem. :F

(#1012) orkester


orkester
senior tag

Egy másik fórumban olvastam, hogy a Panasonic saját optikáiban műanyag lencséket használ. Igaz lehet ez?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1013) xcsab válasza zolnagy (#1009) üzenetére


xcsab
aktív tag

huha ez jol hangzik igy elsore ennyiert :D nincs valakinek ilyen?

Just do it!

(#1014) tomej válasza orkester (#1012) üzenetére


tomej
aktív tag

:D :D :D

(#1015) Márton


Márton
nagyúr

Van egy JVC GR-D240-es minidv kamerám. Egy kísérlet céljából keresek valakit akinek
szintén ilyen, vagy hasonló méretű és optikájú JVC-je van (270, 280, 320, 340...) lehetőleg Tatabánya vagy Bp. környékéről.

Írjatok!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1016) daar011


daar011
csendes tag

hi!
vett az ismerősöm egy kamerát ilyen merevlemezre menthetőset és és akarta vágni csak MOD kiterjesztésbe volt és nem tudjuk mivel tudjuk convertálni bármivé mert sehol nem találtunk nagyon

daar

(#1017) orkester válasza tomej (#1014) üzenetére


orkester
senior tag

:F

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1018) tomej válasza orkester (#1017) üzenetére


tomej
aktív tag

Szerintem ez badarság. A műanyag lencsés optikai eszközök lencsefelülete egy idő után opálosodni szokott, nem hinném egyébként sem, hogy egy 3 CCD-s kamerát, mint pl.: a 180-as műanyag lencsével forgalmaznának, egyébként azt is kétlem, hogy műanyag lencsével lehetne olyan korrekt képet előállitani rentábilisan, hogy érdemes lenne evvel foglalkoznia a panának.

(#1019) orkester válasza tomej (#1018) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi, hogy kifejtetted.:) Remélem is, hogy badarság, mert valószínűleg Pana optikás kamerám lesz.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1020) tomej válasza orkester (#1019) üzenetére


tomej
aktív tag

Melyiket? Egyébként nekem is pana optikás van, előtte samsung volt, de az meg sem közelítette minőségben a panát.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1021) orkester válasza tomej (#1020) üzenetére


orkester
senior tag

Gs37 vagy esetleg gs180. Tudom, hogy nem egy kategória, és utóbbi jobb is, csak nem tudom lesz-e ill. legyen-e rá annyival több pénzem, mert nem használnám túl sűrűn a kamerát. Ez igazán a nagy dilemma most.
Meg szóba jöttek még a Sony hasonló kaliberű változatai, de az érintőkijelző nem jön be, meg a Sony tartósságában kevésbé bízom meg.
Egyébként 1. kamerám lesz.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1022) jhony777


jhony777
tag

Na megvettem a Pana 500-ast. Mindenkinek anánlani tudom aki a hobby-nál kicsit többre is kívánja használni. Gyönyörű kép,hang,stb. De már a 150-es 3CCD-ém is nagyon szép képeket csinált. Szerintem üveg lencsések, de nem biztos, mert ahhoz képest könnyűek. Ha komolyabb kami kell az a Sony FX1-nél kezdődik,szerintem. Meg Canon XL2. Ezekről csak álmodom én is :)

Amúgy a Pana tényleg állati jó megbízható cuccokat készít!! Reális árért! Gs 180!! Az a nyerő, mert azt később is jól fogod tudni használni, és 3CCD abban is király.Próbáltam már!

Nem bánod meg:)

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1023) humax


humax
senior tag

egy kamerat szeretnek ami ejszaka felvetelre es jo legyen,
kerek az ajanlatokat,ja minidv legyen
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#1024) jhony777 válasza humax (#1023) üzenetére


jhony777
tag

Humax, meg ne vegyük neked? :D :))

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1025) Hidó válasza Hidó (#997) üzenetére


Hidó
tag

:F :F :F :F

(#1026) efge


efge
aktív tag

sziasztok!
ha nincs szamitogep akkor hogy lehet lementeni az anyagot minidv kamerarol? jol gondolom, hogy videora lehet kuldeni a composit+audio kabelek segitsegevel? ilyenkor lejarszasi modba kell kapcsolnom a kamerat a videon meg felvetelt inditani? vagy hogy mukodik ez? :F

koszi...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1027) jhony777 válasza efge (#1026) üzenetére


jhony777
tag

Ugytudom pontosan ez a módja, bár én még nem csináltam ilyet :) Hajrá!!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1028) szaki1


szaki1
tag

Hi!

hOGYAN LEHET HÁZILAG JÓ KÜLSŐ MIKROFONT BARKÁCSOLNI vagy olcsón venni, miniDV kamerára a szélzaj miatt kellene.

(#1029) Oly válasza szaki1 (#1028) üzenetére


Oly
senior tag

NE kiabááááááááááájjjjjj!!!!!!!

Vegyé bótba! Az a legjobb! Vagy egy eccerűbbre rakj rá egy szőrcsomót! Tudod! Olyat amit a TV-ben látsz!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1030) szaki1 válasza Oly (#1029) üzenetére


szaki1
tag

Nem kiabálok, csak úgy maradt a caps lock és már nem volt kedvem újraírni az egészet!
Konkrét ötleteket várnék!

(#1031) tomej válasza szaki1 (#1030) üzenetére


tomej
aktív tag

itt volt róla szó, nézz vissza asszem kb. nyár elején. Amúgy pont azt írják, hogy olcsóbb és jobb mikrofont lehet csinálni házilag
[link]

[Szerkesztve]

(#1032) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy szentségtörés ennyire alap és olcsó kamerát belinkelni ide ([link]), de hátha tud valaki róla valamit. Mivel a Maxell miniDV kazijai elég jók, talán nem engednek ki szemetet a kezük közül.

Az az igazság, hogy valami halál egyszerű kamerát keresek, a lényeg, hogy pici legyen, könnyű legyen kezelni. Nem kell tűéles képminőség (nem mintha annyi pénzért, mint amennyit szánok rá lehetne olyat kapni :DDD ), csak egy kis khmm....home videózáshoz kellene.

Tudnátok ajánlani valamit ha ez nagyon-nagyon gagyi? Nekem csak annyi fontos, hogy viszonlag nézhető képet kapjak. Előre is köszi a reakciókat.

(#1033) jhony777 válasza szaki1 (#1028) üzenetére


jhony777
tag

RODE video mikrofon 23.000 Ft keress rá a Studiotech kft forgalmazza. A lgkirályabb :)))

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1034) csudri válasza csudri (#1032) üzenetére


csudri
őstag

Najó, tényleg pofátlanság volt ilyen kamerát belinkelnem ide, de van a piacon olyan memóriakártyára / microdrive-ra rögzítő kamera, ami ilyen tök alap, nekem csak egy kis ''huncutkodáshoz'' kellene.

Vagy tényleg jobb lenne egy miniDV? Légyszi segítsetek, egy hetem van rá, hogy megvegyem!

(#1035) tomej válasza csudri (#1034) üzenetére


tomej
aktív tag

miniDV!!! Ez amit linkeltél egy kaki! Ha nagyon szűkek a kereteid, akkor is jobban jársz, ha veszel részletre egy legolcsóbb sama-sz*rt, vagy valaki írt sony digital8-ról 60k-ért, vmelyik multiban vette.


[Szerkesztve]

(#1036) tomej válasza jhony777 (#1033) üzenetére


tomej
aktív tag

vegas :C

(#1037) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

hali

van egy JVC GZ-MG21E tipusú kamerám
csak van egy kis gondom vele, nem ismeri fel a Windows!!!!!
adtak hozzá 1 cd-t , ami volt rajta progi azokat feltelepitettem, de ha csatlakoztatom a kamerát a géphez akkor kiirja hogy ismeretlen eszköz!!!

valaki tudna nekem ebben segíteni??

köszi

(#1038) dozó válasza csudri (#1034) üzenetére


dozó
tag

Van egy eladó Samsung VP-D34i típusú mini DV kamerám keveset használt 35 000Ft.esetleg ha érdekel.

(#1039) szaki1 válasza Tippcsi10 (#1037) üzenetére


szaki1
tag

Milyen windowsod van és min keresztül csatlakozik a kamera?
98, XP
USB, Fireware

(#1040) Tippcsi10 válasza szaki1 (#1039) üzenetére


Tippcsi10
tag

hali

XP-m van és USB-n keresztül csatlakozik

(#1041) #61275904


#61275904
törölt tag

Sziasztok,
(a témában új vagyok, ezért bocs, ha valami evidenset kérdeznék)

Milyen előnyei - hátrányai vannak a különböző hordozókra történő rögzítésnek? (miniDV, DVD, és HDD)

Azt látom, hogy árban nagyjából hogy viszonyulnak egymáshoz az adathordozó alapján, de mivel kamerát tervezek venni, és hát nagy a választék, ezért kellene egy kis eligazítás, hogy mégis mi alapján válasszak. Természetesen fontos az ár, de én inkább az a típus vagyok, aki hajlandó többet fizetni azért, hogy ne kelljen később a fejemet fogni, hogy mi a ''szart'' vettem, és nem szoktam sűrűn cserélgetni a beszerzett eszközöket, csak ha már nagyon eljárt felettük az idő (lásd: még mindig egy siemens me45-vel telefonálok...)

MiniDV-re vett anyagot is ugyanolyan egyszerűen lehet szerkeszteni PC-n, mint pl. HDD-re vett anyagot? (egyikket sem próbáltam, csak feltételezés...)

thx,
tibor

(#1042) csudri válasza tomej (#1035) üzenetére


csudri
őstag

JVC GR-D320 [link]

Sony DRC-HC23 [link]

Panasonic NV-GS27 [link]

Ebből a háromból melyikkel van valakinek itt tapasztalata? Azért ennyire alap kamerát keresek, mert nem tudom tetszeni fog-e ez a kamerás téma és ha fél óra felvétel után utálni fogom az egészet, akkor nem akarom verni a fejemet a falba, hogy kidobtam 200rúgót és cumi.

Esetleg nem akarja eladni valaki a saját jóállapotú camjét? Nézeggettem a Vatera-t is, van egy-két nem rossz ajánlat, karcmentes, garipapír, de azért használtan kamerát venni talán picit lutri.

(#1043) orkester válasza csudri (#1042) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Én mindenképpen a Panasonicra szavaznék. Gyakorlati tapasztalatom ugyan nincs, de a hallottak és olvasattok alapján én ezt választanám...bár akkor már inkább GS37.:)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1044) Misike


Misike
tag

Sziasztok!
Lehet láma kérdés: usából hozatnék kamerát gondolom ntsc-s. A felvételeit át tudom konvertálni majd pal-ba, vagy van valami korlátja?

(#1045) IRON STORM válasza Misike (#1044) üzenetére


IRON STORM
őstag

Miért is kellene átkonvertálni?
A mai modern televizíóknak illetve dvd lejátszóknak teljesen mindegy hogy PAL vagy NTSC.

Csak a TDi!

(#1046) ISZOLE válasza IRON STORM (#1045) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ebben azért ennyire biztos nem lennék, meg kéne pontosan nézni mert mintha az az NTSC amit nálunk tudnak a TV-k, az nem az amerikai.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1047) tibibi válasza csudri (#1042) üzenetére


tibibi
őstag

ez nem igaz nekem volt olyan kamerám ami tíz év alatt ''kettöször'' volt használva és
semmi baja nem volt 10k ért adtam el azóta is áldja a nevem :)) Az átlag ember egy évben egyszer használja a kamerát .

(#1048) IRON STORM válasza ISZOLE (#1046) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem tudják az amerikai NTSC-t is. Most digiztem egy amerikai vhs-ről egy Dorian videot, és gyönyörűen lejátszotta a video. A kész dvd-t pedig ( 29.97 fps) gyönyörűen viszi az asztali dvd és nincs gond a televizión való megjelenítéssel.
Ettől függetlenül lehet igazad.

Csak a TDi!

(#1049) Tippcsi10 válasza Tippcsi10 (#1037) üzenetére


Tippcsi10
tag

hali

valaki????

(#1050) csudri válasza orkester (#1043) üzenetére


csudri
őstag

És egyéb márkák? Mint pl Canon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.