Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) rumos14 válasza Spidee (#3900) üzenetére


rumos14
nagyúr

HD ready felbontása 1368x768 vagy ilyesmi, szóval annak is 16:9 az aránya, kitölti a képet.

(#3902) Spidee válasza rumos14 (#3901) üzenetére


Spidee
senior tag

Köszi!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3903) wassermann válasza DNSke (#3898) üzenetére


wassermann
addikt

... Ha olyan videókamerát veszek amire nincs ráírva nagy betűkkel, hogy HD, FULL HD de viszont a specifikáció azt írja: ...

Ha nincs ráírva semmi ilyen, akkor valószínűleg egy sima DV kamera, normál PAL felbontással (720*576), amit a mai TV-k használnak. Legfeljebb annyival több, hogy tud 16/9-es formátumot, ami az 576 sorból csak kb 400-at fog használni. : (

(#3904) tdada


tdada
csendes tag

Kölcsönkértem egy kamerát ami mpeg4 ben rögzit, nem tudtam megnézgi őket nmiután rámásoltam számítogépre. Nincs megfelelő kodekem, vagy ki kell őket írni dvdre hogy megnézhessem a felvételeket??
Az eddigi válaszokat nagyonköszönöm!

(#3905) Spidee válasza tdada (#3904) üzenetére


Spidee
senior tag

KMPlayer-el próbáltad?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3906) johnjohn válasza tdada (#3904) üzenetére


johnjohn
addikt

GOMplayer, ingyenes, minden kodek benne van.

(#3907) tdada


tdada
csendes tag

Köszi a problem megoldódott, mindkét progi jó lett. azt hittem hogy van egy qurva nagy kodekcsomagom és azzal az mindet visz, hát meglepetések mindig vannak! Köszi :B

(#3908) gépészoli


gépészoli
csendes tag

Hi!

Videokamera kiválasztásában kérnék segítséget leginkább merevlemezeset vagy sd kártyásat szeretnék, esetleg mini dv-t. Ár max 140 e, Canon MVX300, Panasonic SDR-H60, Sony DCR SR75E, Hitachi DZ-HS501E ezek azok a modellek amiket én nézegettem.Hitachi kamerákról tud valaki valami tapasztalatot mondani? Esetleg más tipust ha tudna valaki ajánlani.

(#3909) doktor úr válasza gépészoli (#3908) üzenetére


doktor úr
tag

Esetleg memkártyásban Canon FS100. Kb. 100k + a kártyák.

(#3910) Ginew


Ginew
aktív tag

meglett a kamerám :D :DD :)) :K :K :U
:R :R :R pana gs320 :R :R :R
a menüje sajna angol, s a sok röviditésből fogalmam sincs mi micsoda, kézikönyvén meg még nem igazodtam ki, de eddig bejön :) csak most mehetek a corába venni firewire kábelt, mert azt nemkaptam... csak dv-svideo félét.

kérdés: van 1 minisd kártyám a telóba, gondoltam beleteszem, mert van sd átalakitó hozzá.. szal mini sd-t a nagy sd-be bele, azt a kamerába, de kidobta hogy card error..
amugy fain cucc! csak nemtom miért irták rá hogy éjszakai üzemmód, ha nincsis rajta extra pilács :F

(#3911) johnjohn válasza Ginew (#3910) üzenetére


johnjohn
addikt

Az éjszakai az extra érzékenységre állított CCD-t jelöl, vagyis "lisztes-mákos", de látható képet eredményez. A kártyát formázd le PC-vel, és jó lessz.
Gratula a géphaz! :DD

(#3912) Cyrin


Cyrin
addikt

Hétvégén megnéztem az egyik ismerősöm PanaGS500-t, amit 90 ezerért kapott a szervíztől a régi javíthatatlan Pana alap kamerája helyett.

Ami elsőre meglepett, hogy külsőre elég műanyag érzetű volt, és bár a mérete nagyobb, súlyra mégis érezhetően kevesebb volt az én HC7-esemnél, ami még ntovább növelte a műanyag érzést (nálam).

A felvételek amit csinált nem voltak rosszak, sokkal jobbak voltak egy ugyanott filmező másik alapabb Sony kameráénál.
A sötétebb környezet ennek sem tett jót, és LCD tv-re kirakva, jól látható a felbontási hiányosság a HD-hez képest.

(#3913) Ginew válasza johnjohn (#3911) üzenetére


Ginew
aktív tag

köszi :) már sikerült a karit is üzemre birni, a fat32 volt a hibás..
sikeresen megállapitottam hogy hacsak nem a napsütésben fotózok, akkor nemnagyon lesz vmi világos és minőségi fotó :D A szalagra rögzitett felvétel viszont tetszik, csak kár hogy nemsikerült beszereznem géphez kábelt.. 1ik családtagom hozott ugyan iee 1394es kábelt, de mind2 vége ilyen pici dugó, s a gépemen meg ilyen nagyféle van.. ebből többféle van akkor.. ?

(#3914) Cyrin válasza Ginew (#3913) üzenetére


Cyrin
addikt

Pont ez a kétféle dugó van, a 4p és a 6p. A 6 pines viszi a delejt is (power), De van olyan kábel is aminek az egyik vége 4-es a másik meg 6-os, az való neked.

(#3915) Ginew válasza Cyrin (#3914) üzenetére


Ginew
aktív tag

köszi, aszsem még ma beszerzek 1et.. :) ezt az éjszakai felvételt se fogom használni soha, másodpercenként 1 képkockával megy, picit szaggat... : :((
kiváncsi vok gépen mennyivel lesz más a képe mint tvn, mert... lehet a fényhiány miatt, de eléggé elmaradt a képminőség attól, mint amit régebben innen letöltöttem, amit szintén ilyen kamerával csináltak.. :)

(#3916) Degeczi válasza Ginew (#3915) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kevés fényben ne számíts jó minőségre, pláne ilyen 3 CCD-sel ne
kültérben, napfényben van szép képük

(#3917) tdada


tdada
csendes tag

Hol lehet neten kamerateszteket olvasni? Magyar és angol érdekelne, a magyar jobb lenne mert az angolt nem vágom jól

(#3918) Ginew válasza Degeczi (#3916) üzenetére


Ginew
aktív tag

ezt tudom, csak azt nem hogy minek tesznek rá olyan funkciót, ami használhatatlan?
amugy sikerült még igy este tescoba kábelt szereznem, s tökjó minden :) igaz, első felvételem 16:9be lett, a többi 4:3, s amikor áthuztam most gépre, 16:9 lett az egész, de majd következőleg megtalálom amit kell.. :D

(#3919) gépészoli


gépészoli
csendes tag

Hi! Még valaki re a 3908-ra?

(#3920) Daert


Daert
őstag

Hali.
Nem igazán vagyok jó helyen a problémámmal,de megfelelő topicot nem találtam :U
Vagyon egy merevlemezes videókamerám(JVC),és azt szeretném tudni,milyen progikkal lehet szépen szerkeszteni majd lemezre írni a fájlokat,amiket a kameráról a gépre másolok:mod-sfk
Ha van aktuálisabb topik akkor hol találom?

(#3921) Sztlaci válasza Daert (#3920) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

http://www.womble.com/ csak sajna fizetős, de 30 napig kipróbálható. Google a barátod. :K

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#3922) Daert válasza Sztlaci (#3921) üzenetére


Daert
őstag

Megnézem,de menet közben a Nero-val sikerült,de valahogy jobbminőségre számítottam.
A Ulied progijaival is meg tudom ezt csinálni,ismeri a mod fájlokat?Esetleg Sony Vegas?

(#3923) N3gro


N3gro
aktív tag

Sógorom vinyós digitális kamerát szeretne vásárolni max 100e forintért. Az alábbiakat néztük:

Sony DCR-SR35E
Panasonic SDR-H40
JVC GZ-MG330A

Szerintetek melyik lenne a jó választás, vagy tudnátok ebben az árkategóriába jobbat mondani?

(#3924) szasanyi válasza N3gro (#3923) üzenetére


szasanyi
félisten

Csatlakozom az előttem kérdezőhöz: az utóbbi két kamerán hezitálva ugyanaz a kérdésem!

(#3925) Sanyabá válasza N3gro (#3923) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem Sony DCR-SR32 én meg vagyok vele elégedve.Néztem a Panát is de nem igazán tudtam kezelni a kezelőszerveket, mert nem estek kézre.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3926) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

Üdv

4 vagy5 éves, de nagyon szép állapotban lévő Sony DCR-PC100E kamerát vennék. Szerintetek mennyit ér meg? 40-et mondott az eladó, gondoltam megkérdezem, mert nem nagyon értek én ezekhez.

Előre is köszönöm

(#3927) johnjohn válasza J.R.Ewing (#3926) üzenetére


johnjohn
addikt

Max.20 000.-, többet nem ér.Lutri, hogy milyen álapotban van a fej!

(#3928) J.R.Ewing válasza johnjohn (#3927) üzenetére


J.R.Ewing
tag

tegyük fel, hogy jó állapotban. akkor se túl szép ajánlat a 40 ismerőstől? :)
van hozzá minden( külön firewire kártya, kábel,2 kazetta,+1akku)

(#3929) #61275904


#61275904
törölt tag

Sziasztok,
pls segítsetek: Dv - HDD - Memória kártyás: Melyiket válasszam? Miért fontos nekem, hogy mire rögzít a kamera?
Célom: főleg családi videók rögzítése, editálni csak minimálisan akarok.

és érdemes a 3ccd, Hd felbontásút választani?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3930) johnjohn válasza J.R.Ewing (#3928) üzenetére


johnjohn
addikt

Valamivel többér már ezt kapod.pl.
Ha nagyon keveset ment és ismered a tulajt, akkor esetleg megéri.Ha van rá mód vidd el, és próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#3931) rumos14 válasza #61275904 (#3929) üzenetére


rumos14
nagyúr

mennyi anyagot akarsz "egy menetben", tehát pl. egy teljes nyaralás során rögzíteni? ha 5-10 órát, akkor a memókártyás nem jó, inkább hdd-s. ha szempont az, hogy a felvett anyagot egyből le is tudd játszani dvd lejátszóval, akkor dvd-s, bár egy ilyen korongra csak fél, nagyon max 1 óra fér fel. a dv-s előnye az, hogy olcsó a kazi és asszem 1 óra rá is fér jó minőségben. a hátránya az, hogy amíg áttöltöd a számítógépre, az u.annyi idő mint a felvétel hossza. legalábbis én így tudom.
3ccd - sztem nem ettől lesz jó egy kamera, bár nekem ilyen van :)
hd-set akkor érdemes venni ha van hd tv-d és/vagy úgy gondolod hogy bár éven belül veszed és akkor nem akarsz majd új kamerát venni és/vagy félsz attól, hogy később megbánnád, hogy a felvételeidet "alacsony" felbontásban rögzítetted és/vagy erős géped van, ami kell a szekesztéshez.

(#3932) szasanyi válasza rumos14 (#3931) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha már említetted: olcsó kategóriában melyik HD kamera lehet jó vétel? Az olcsó alatt a legalacsonyabb árú, vagy ahhoz közei HD kamerát értem.

(#3933) rumos14 válasza szasanyi (#3932) üzenetére


rumos14
nagyúr

én 100k-ért vettem alighasznált Pana HDC-SD1-et, amit jó vételnek tartok :K
ha újat akarsz venni, a Pana HDC-SD5 140k körül végülis nem rossz, ennél olcsóbbat nem találsz. a memókártya költségét még hozzá kell adni... amit nem ajánlok, az a Sanyo Xacti HD sorozat, akkor sem, ha olcsóbb.

(#3934) #61275904 válasza rumos14 (#3931) üzenetére


#61275904
törölt tag

rumos14,
köszi a választ.
Szerintem egy menetben (1 hét nyaralás, amikor nem tudok menteni) max. 5 órát vennék fel.
Az igazság az, hogy amit a közepes árkategóriájú canon digit fényképezőmmel felveszek, nekem az a minőség (most még) megfelel. Igaz, egy 20 éves sony tv-m van, ami nem akar tönkremenni, valamint Pc-n nézem a felvételt, szóval HD tv egyelőre nem játszik, majd csak akkor ha felesleges pénzem lesz rá, vagy ha a sony bedöglik.

2)
- ár alapján érdemes lenne USA-ban venni kamerát (most jönnek éppen a rokonok), de nem tudom, hogy a lejátszással minden rendben lenne-e itthon (az ottani szabvány miatt)
- van tapasztalatotok, arról, hogy USA-ban vett készülékekkel kapcsolatban milyen a garancia ügyintézés itthon? Szerintem ezeknél a multi cégeknél minden simán kell, hogy menjen, de nem volt még ilyen tapasztalatom.

(#3935) johnjohn válasza #61275904 (#3934) üzenetére


johnjohn
addikt

Nézd meg, hogy a régi TV tud -e NTSC-üzemmódot, és,hogy a kamerához lehet-e venni, és mennyiért EU-szabvány feszültségű töltőt -tápegységet.Garancia nem lessz.
A mostani TV készülékek nagyrészt átkódolják/ fogadják/ az NTSC jelet.

(#3936) szasanyi válasza rumos14 (#3933) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem tetszik, mert memória kártya vagy DVD kell hozzá. Merevlemezes kivitelben van-e jó árban jó választ jelentő modell? Bármilyen márka jó lehet, ha e két feltételteljesűl. Esetleg ilyen jellegű (magyar) teszt vhol? :U Köszi.

(#3937) rumos14 válasza szasanyi (#3936) üzenetére


rumos14
nagyúr

a merevlemezes HD kamerák úgy 200k körül kezdődnek, a legolcsóbb talán a Pana HDC-HS9.

(#3938) szasanyi válasza rumos14 (#3937) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ez jónak néz ki. Egyenlőre nekem sok az ára, de szerencsére nem annyira sűrgős, hogy ne tudnék várni a vásárlással. Rosszabbat meg nem nagyon akarnék, és nem is 1-2 évre tervezem a kamerát. Egyenlőre köszönöm a segítséget, majd visszatérek kb. úgy karácsony előtt! :)

(#3939) Badb0y


Badb0y
addikt

Anyáám, mennyire vinyó, kártya,dvd, és mennyire hanyag9oljátoka minidv-t basszus. PEdig ha minőséget akar az ember, mostmár egy minimális tapasztalatból mondom, az a minidv-ben van. HV20-HV30, csak ajánlani tudom.

Van valakinek hv30-a ?
Van egy beépített "üzemmód" vivid, nagyon szép színeket csinál a kamerában. Érdemes kipróbálni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3940) rumos14 válasza Badb0y (#3939) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, az minőség, de pepecseléssel is jár. illetve amennyiért én vettem kamerát, abból sehogy sem jött volna ki egy olyan Canon. amúgy az új avchd-s, memókártáyra iró Canon-okra már azt mondják, hogy kvázi hdv minőség.

(#3941) szasanyi válasza Badb0y (#3939) üzenetére


szasanyi
félisten

Megnéztem az általad említett kamerák tecnikai paramétereit és árát (!) is. Még szép, hogy egy ilyen kamera jó minőségű felvételt csinál. Ha lenne 220k a zsebemben erre a célra, én sem ragaszkodnék a HDD-s változathoz. Bár annak is meg van az előnye, mégis másodlagos az én szempontomból. Jó kamera a lényeg, csak hát ennyiért... várni kell sajnos, ezeknek is csökken majd az ára. Remélem, már az év vége felé. :)

(#3942) ISZOLE válasza Badb0y (#3939) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem nem a hordozó határozza meg a minőséget hanem az ami rákerül. A hagyományos DV kockánként tömörített de a HV20-HV30 már mpeg2 mert másként nem lehet bepréselni a HD adatmennyiséget. Innentől ugyanazok a problémái mint bármelyik HDDs DVDs vagy memóriakártyás kütyünek.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3943) silverwol


silverwol
csendes tag

Sziasztok

Milyen videokamerat tudnatok ajanlani 80-90k-ert? Tudom, hogy ez azert eros limit, de hatha megis akad valamelyik. Fontos lenne, hogy elvezheto minoseget produkaljon es birja par evig. Laptop van csak mellette, asztali gep nincs, szoval nem tudom a DV-s megoldasokat hogyan lehet jol atjatszani es kiirni DVD-re.

Esetleg ha nincs konkret modell, akkor johet marka is, bar a konkretum jobb lenne :)

Koszi elore is!

(#3944) Cyrin válasza silverwol (#3943) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha van a notin firewire csatlakozó akkor Pana GS320 vagy 330.

(#3945) Sada1


Sada1
csendes tag

Hali!

Mostanában nézelődtem HDD-s kamera ügyben, és az alábbiakra jutottam a webrőlleszedett kézikönyveik, meg a Médiás nézelődés alapján.

Panasonic DSR-H40
Pro:
- Jó MPEG2 bitráták: Felfelé kerekítve 4,36GB-nyi helyre 1, 2, és 4 órányi videót lehet rögzíteni. (10-5-2,5 Mbps)
- Optikai képstabilizálás.
- 40 GB HDD
- 1/6"-s CCD
- Kamerától (részben) független akku töltési lehetőség a tápegységen.
Kontra:
- Közvetlenül csak a 1320mAh-s akku bővítés használható, ui. a 2640 (sőt 5800) mAh-s akkuk csak a deréköves-vezetékes akkutartóval használhatóak. Sem az akku tartó, sem az 5800 mAh-s akku nem szerezhetőbe, de egyébként sem praktikus. Kicsi az akkubővítési lehetőség!

JVC GZ-MG330
Pro:
- A bővítő akkukhoz nem kell csatlakozási tartozék (a legnagyobb 2190mAh)
- Az eredeti bővítőakkuk ára fajlagosan ennél a legolcsóbb (fotomarket.hu; Ft/mAh)
- 1/6"-s CCD
- Az AV csatlakozó ki-/bemenet egyben (üzemmódfüggő)
Kontra:
- Az akku töltéséhez mindig kell a kamera is, vagy venni kell másfajta töltőt.
- Digitális képstabilizálás.
- 30 GB HDD
- Kiegyensúlyozatlan MPEG2 bitráták: Lefelé kerekítve 4,36GB-nyi helyre 1, 1:45, 2:15, 6:30 órányi videót lehet rögzíteni. (8,5-5,5-4,2-1,5 Mbps)

Sony DCR-SR35E
Pro:
- A bővítő akkukhoz nem kell csatlakozási tartozék (a legnagyobb 3980mAh)
Kontra:
- Az akku töltéséhez mindig kell a kamera is, vagy venni kell másfajta töltőt.
- 1/8"-s CCD
- Digitális képstabilizálás.
- 30 GB HDD
- Szűkre szabott MPEG2 bitráták: Lefelé kerekítve 4,36GB-nyi helyre 1, 1:30, 3 órányi videót lehet rögzíteni. (9-6-3 Mbps)
- Nekem a design sem tetszik.

Összefoglalva: A Pana teszik, de az akku bővítési hiányossága eléggé bosszantó!

Szóval segítség kellene az alábbiakhoz:

- Van-e hiba a fentiekben?
- Az asztali DVD-knek van-e bitráta korlátjuk? A 10 Mbps MPEG2 videó okoz-e majd problémát?
- A Panához adott VideoCam Suite rögzített (esetleg megszabott) fájlonként hoz létre egy jelenetet a DVD videó struktúrában, vagy össze lehet vele fűzni videófileokat egy jelenetbe?
- A VideoCam Suiteban mennyi beépített menütéma van?
- A JVC szoftvereinél hogy vannak ugyanezek?
- Egyálatlán jók-e valamire a mellékelt szoftverek? Ha nem ti mit használatok MPEG2 szerkesztésre?

Előre is köszi a segítséget!

Sada :)

[ Szerkesztve ]

(#3946) silverwol válasza Cyrin (#3944) üzenetére


silverwol
csendes tag

Koszi!

Ha nincsen rajta firewire, akkor mit ajanlanatok?

(#3947) Ginew válasza silverwol (#3946) üzenetére


Ginew
aktív tag

pana 320 + picimaci ha a notid beveszi : [link]

(#3948) szasanyi válasza Sada1 (#3945) üzenetére


szasanyi
félisten

Amennyire értek hozzá, elég jól összefoglaltad, bár szerintem nem olyan nagy gond az akku kérdés. Persze ez nagyon felhasználásfüggő. Én is Panasonic DSR-H40 kameráját néztem, de nem volt elég olcsó ahhoz, hogy megérje megvenni. Te hol, és mennyiért láttad? :U
Ezután arra gondoltam, hogy érdemes lehet várni, és később - talán az év vége felé - már HD kamerába beruházni, hosszabb távra. Persze most még 200k körül mozognak, ami az én zsebemnek nem elfogadható. Persze ha olcsón lenne Pana, akkor... mondjuk olyan 80-90k. :)

(#3949) Sada1 válasza szasanyi (#3948) üzenetére


Sada1
csendes tag

Szia!

Köszi!

Engem idegesít, hogy ha egy 9-37 órás felvételre alkalmas kamerának a mellékelt akkuja ~50 percre, a kiegészítők nélkül használható akkuja meg ~1,5 órára elegendő. A Sony-JVC-nél meg az idegesít, hogy az alaptartozékokhoz kell a kamera is a töltéshez. Vegyen a jónép külön töltőt a lemerült pótakksikhoz! :(

Gy. Akku. Q Töltés REC(cont) REC(norm)
JVC BN-VF808(alap) 730 mAh 1:30 1:50 Fele?
JVC BN-VF815 1 460 mAh 2:40 3:40 Fele?
JVC BN-VF823 2 190 mAh 3:50 5:30 Fele?
Pana VW-VBG70(alap) 770 mAh 1:35 1:35 0:50
Pana VW-VBG130 1 320 mAh 2:35 2:50 1:30
Pana VW-VBG260(adapt.) 2 640 mAh 4:40 5:50 3:05
Pana VW-VBG6(adapt.) 5 800 mAh 9:25 13:25 7:10
Sony NP-FH40(alap) 680 mAh 2:05 1:40 0:50
Sony NP-FH50 900 mAh 2:15 1:45 0:55
Sony NP-FH70 1 800 mAh 2:50 4:05 2:00
Sony NP-FH100 3 980 mAh 6:30 9:15 4:35
A legjobb vétel a JVC akku, de a JVC bitrátái nem tetszenek, a Sony meg egyébként sem tetszik.

[Én valszeg innen veszem!]

A HD-be való beruházással még várok néhány évet. Majd ha, olcsó, és kiforrott lesz.

Kár hogy nem lehet tudni semmit e ketyerék tömörítési, és a digitális képstabilizálás minőségéről, meg a szoftvertámogatottságáról.

MPEG2 szerkesztére ajálnják a Womble MPEG Wizard-ot, de a Panával való kompatibilitásáról nem hallottam.

Sada :)

[ Szerkesztve ]

(#3950) Sada1


Sada1
csendes tag

Nos meghazudtoltam önmagamat. Azt a kamerát rendeltem meg, amelyik a legkevésbé tetszett.

Sony DCR-SR35E + infochip nélküli FH100-s aksikkal.

A remélt minőséggel szemben győzött a nagy kapacitású, és olcsó akku ellátottság.

Majd másfél hét múlva beszámolok.

Üdv. és Köszi!

Sada :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.