Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) a1200 válasza Watt25 (#9999) üzenetére


a1200
aktív tag

Tényleg röhej, hogy ilyen minimális feltételeknek megfelelő új vkamera csak 50e feletti áron kapható.
Semmilyen extra kívánságom sincs.
Ha 70e-ért vennék, akkor a bolt ajtaján kilépve azonnal csak 40e-et érne.
Semmiképpen sem bukhatok 1 fillért sem a kameravásárláson, és a későbbi eladáson sem.
Újan és használtan is irreálisan drágák ezek a cuccok.

Chrystall
Sok embernek segítettetek már itt is ingyen a témában, nekem miért csak ennyit segítetek?
Senkinek nem fogok fizetni, hogy ajánljon pár típust, ami megfelelne nekem.
Egy sima kis felbontású (5XY×3XY) CRT TV képét, és sima asztalon lévő tárgyakat kéne videóznom egymás után, nincs szükségem nagy tudású gépre. Nem kell szuperjó képminőségűnek lenni.
Fotózáshoz meg bőven elég a 2048 körüli felbontás.
Miért nem lehet max. 30e-ért beszerezni 1 ilyet újan?

[ Szerkesztve ]

(#10002) Chrystall válasza a1200 (#10001) üzenetére


Chrystall
senior tag

Üdvözlünk a fogyasztói társadalomban.

(#10003) Peethy válasza a1200 (#10001) üzenetére


Peethy
őstag

"Sok embernek segítettetek már itt is ingyen a témában, nekem miért csak ennyit segítetek?"

Mi lenne, ha befejeznéd a panaszkodást meg a hőzöngést? Elég sok paramétert kaptál, nekem másodszorra sem jött válasz, mert elég specifikus dolgot kérdeztem, majd utánanézek. Biztos itt van a topiklakóknál a nagy tudás, amire áhítozol, csak viccből nem osztják meg veled.

"Miért nem lehet max. 30e-ért beszerezni 1 ilyet újan?"

Miért nem lehet a kívánságaimnak megfelelő kocsit, kaját, építőanyagot olyan áron kapni, ahogy csak én akarom?? MERT NEM ANNYIBA KERÜL! :W

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10004) Nagya21 válasza a1200 (#10001) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Vegy egy digitális szalagost 10-é, oszt jóvan.
(unlak már olvasni.......)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10005) a1200


a1200
aktív tag

Peethy és mindenki.
Panaszkodok, meg hőzöngök????
Csak azért, mert rámutatok, hogy nem sokat érnek az ilyen topikok?
Ez Mo. leglátogatottabb fóruma, és itt sem kapok értelmes segítséget????
Ha itt nem, akkor hol?
Több más topikban is így jártam, ott is ez van.
Persze azok a topikok pörögnek, amik engem nem érdekelnek, óránként 10-en írnak 20 üzit.

Nagya21
Nem csak olvasni kell az üzijeimet, hanem válaszolni is, segíteni. Ezt már nem akarsz, mi??? Persze, mert erőfeszítést kéne tenned, amiért nem kapsz fizetséget.
Mo-on nagyon nem megy az idegeneknek való önzetlen, ingyenes, gyors segítségnyújtás.

[ Szerkesztve ]

(#10006) Peethy válasza a1200 (#10005) üzenetére


Peethy
őstag

Tejóég :W :O

Szerk: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Ha neked ennyi válasz nem elég, akkor a te készülékedben zárlatos valami, mégpedig elég rendesen. Mit vársz, hogy mindennek majd mi kutatunk utána? Minden info fel lett sorolva, amit csak akarsz, ha ebből nem tudod felfogni, akkor valószínűleg 1000oldalból se tudnád kihámozni a lényeget. Ne nevettess már.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10007) AT.


AT.
tag

Szeretem amikor pörög a topik :D :D :DD :DD :DD

(#10008) Peethy válasza a1200 (#10005) üzenetére


Peethy
őstag

Jabocs, közben újra elolvastam a hszed, és ki is mondod benne: "A felsorolt, és a még kimaradt paramétereknek utánajárni, hogy melyik a régebbi, melyik az újabb (képérzékelő típusok, technológiai fejlődés lépcsők), mint a PC monitoroknál a régi TN, az új az IPS, stb."

Tehát majd mi utánakutatunk a te vásárlásodnak, átnézzük az utóbbi 5 év használt és új kamerakínálatát, és aztán írjunk egy hosszú, átfogó 30oldalas elemzést a témából, amiből majd kiválasztod a neked tetszőt? Főleg úgy, hogy a hozzáértésed úgy tűnik, a nullához konvergál a témában, de csak sorolod az igényeidet. Ne csodálkozz, hogyha valaki tudna, akkor sem fog segíteni.

OFF VÉGE

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10009) Chrystall válasza a1200 (#10005) üzenetére


Chrystall
senior tag

Figyi, meg lett mondva:

Canon HF R2-es széria, vagy Samsung H200. Most megnéztem neked a Canon magyar oldalán a kézikönyvet, rosszul emlékeztem, Canon R-nél nincs állítható zár, így az kilőve. Akkor marad Samsung H200. Keress egyet használtan. Ha újonnan kell, akkor kérdezz utána máshol, mert a felsorolt paraméterekkel ennyi pénzért nem lehet olyan gépet venni ami neked kell. Ha újonnan akarsz venni, akkor Panasonic V700, Canon HF M506: mindkettőben van állítható zár, és tudja amire neked kell. Olcsóbban passz.

Abban igazad van, hogy elég szemétség ilyen áron kínálni a gyártóktól a kamerákat az adott tudásuk mellett, de ezzel itt mi nem tudunk mit tenni, ha kérdezed, hogy milyen kamera kell. Pont ezért írtuk, hogy jobban jársz használtan. Ha neked az nem jó verzió, akkor találj ki jobbat, nekem speciel bevált, én ezt ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#10010) maxika2004 válasza a1200 (#10005) üzenetére


maxika2004
őstag

:Y Szerintem te ütöd el magad s nem is dudálsz ! :Y

Még hogy nem pörög, mire nekiállok már van vagy 3 uj hsz ! :))

9968-tól olvasd végig ujra, az is sokat fog segiteni, pláne abban hogy ki mennyit segitett !
Chrystall birja leginkább látom... én már nem annyira... beirás nélkül !

Mindenesetre kivánom magamnak, meg szerintem sokaknak,
hogy mindenkinek annyit segitsenek mint neked !
Ki akartam válogatni hány konkrét tipus is lett ajánlva, de a sokadiknál feladtam
és ha mondjuk azoknak a használatiját, adatait bújnád akkor tuti nem lenne időd a segitségeket szapulni !!!

[ Szerkesztve ]

(#10011) maxika2004 válasza AT. (#10007) üzenetére


maxika2004
őstag

:C :C :C

(#10012) maxika2004 válasza Peethy (#10006) üzenetére


maxika2004
őstag

:) Mire neki akartam állni kiválogatni a válaszokat, megtetted helyettem ! :R

[ Szerkesztve ]

(#10013) a1200 válasza Chrystall (#10009) üzenetére


a1200
aktív tag

Erre gondolsz? [link] Ez nem áll meg 50-55e alatt, mert a villámár 79100. Itt meg 59900 újszerűen [link]
Ez a vatera teljes kínálata, új nincs, még lejárt sincs.
A Pana V700-ra nincs semmi. Jó régi típusok lehetnek.
Az M506 meg 130e-nél kezdődik újan, vicc. Gondolom a V700 is kb. ennyi lenne.
Ez így nem fog menni.

Az a baj, hogy sosem vettem videokamerát, így nem tudom hogy milyen paraméterű felelne meg az adott célnak. Azért jöttem ide, hogy ezt kiderítsem, de csak pár dolgot vettetek figyelembe, nem mindent.
Te is csak 1 típust ajánlasz 100e alatt, ez kevés.
Hiába nézem a kamerák oldalait, adatait, tudását, ha nem tudom hogy a valóságban videózás közben ez mit is jelent. Vakon tapogatózok.
Se túl gyenge, se túl erős tudású ne legyen.

Kár hogy még mindig nem értitek hogy mi a bajom a válaszaitokkal.
Ajánlhattok 100 típust is, ezzel se megyek semmire, mert részletezni kéne, hogy melyik miért lenne jó nekem.

[ Szerkesztve ]

(#10014) maxika2004 válasza a1200 (#10013) üzenetére


maxika2004
őstag

"A Pana V700-ra nincs semmi. Jó régi típusok lehetnek."
na ettől mentem falnak :W

Esetleg arra nem gondoltál hogy olyan jó hogy nem adja el senki !
Persze ha visszaolvastál volna pár hszt, akkor tudnád !

Na megyek a tv-s topikba hogy ajánjanak nekem egy 2m es plazmát 80 ezerért
mert irgumburgum !

[ Szerkesztve ]

(#10015) Peethy válasza a1200 (#10013) üzenetére


Peethy
őstag

"Kár hogy még mindig nem értitek hogy mi a bajom a válaszaitokkal. Ajánlhattok 100 típust is, ezzel se megyek semmire, mert részletezni kéne, hogy melyik miért lenne jó nekem."

Kár, hogy még mindig nem érted, hogy mi a baj a követelőzéseddel :U

"Te is csak 1 típust ajánlasz 100e alatt, ez kevés."

Hahaha, rááldozza a szabadidejét, hogy a lehetetlen feltételeidnek megfelelő kamerát ajánljon, de te egy köszit nem nyögsz ki, hanem itt minősítgeted.

maxika2004: felháborító, hogy nincsen 3m-es, 4K-s plazmatévé 50ezer alatt... és különben is, miért csak egyet ajánlasz a nullából, miért nem rögtön ötöt vagy tízet? :D Elvégre ha nincs, akkor gondolom van egy csomó... vagy ilyesmi... vagy mindegy, de ez kevés. Különben sem vetted figyelembe, hogy nekem natív 4K kell, nem holmi felturbózott gagyi minőség... igaz, nem értek a tévékhez, de elég nagy kiszúrás, hogy nem lehet ilyet kapni. Milyen dolog, hogy az ország leglátogatottabb fórumán nem ajánlanak nekem 13 nem létező terméket, hosszan elemezve, hogy nekem vajon miért jó vagy nem jó. :((( :((

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10016) a1200 válasza maxika2004 (#10014) üzenetére


a1200
aktív tag

A Pana V700-ról ennyit: Nincs ilyen termék [link] Itt sincs [link]
Pedig 2012. dec-i teszt van róla, tehát nem 1 hetes típus [link] Mostanáig nem tudtam árat találni ehhez.

(#10017) maxika2004 válasza a1200 (#10016) üzenetére


maxika2004
őstag

.. én nem mondtam hogy lehet kapni :P
csak azt hogy miért nem találsz pl a vaterán !

Én 2 gombnyomásra találtam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10018) a1200 válasza maxika2004 (#10017) üzenetére


a1200
aktív tag

Hogyne, majd USA ebayről rendelem, hogy még jobban szívassam magamat. Amúgy is 700 USD = 157e Ft, felejtős.
Tehát az egyiket nem lehet kapni, a többi ajánlott meg 130e körül van, a legtöbb most elérhető típus meg túl gagyi 30e körül, vagy 150-500e-be kerül. Ott vagyok, ahol a part szakad.
Ezt nevezitek segítségnek?

(#10020) maxika2004


maxika2004
őstag

Azt már meg se kérdem mi a f..nak kell kamerázni a tv-t ? :Y
Már 10-en x éve is volt tv -karim amivel fel lehetett venni a tv-ről egy P3 -al !

(#10021) Peethy válasza a1200 (#10018) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem vedd meg, amit akarsz, a hszeidből ítélve mindegy, hogy 10ezres vagy 500ezres technika kerül a kezedbe, esetleg egy fullos Pana GH3 szett, akkor is ott leszel, ahol a part szakad.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#10023) a1200


a1200
aktív tag

Átnéztem az összes eddig nekem ajánlott 8-10 típust, mindre rákerestem, 70-500e között voltak, és a Canon R2 sorozat nem is jó nekem.
Volt pár infó záridőkről, fókuszról, stb., de ezek önmagukban nem sokat érnek.
A legolcsóbb Samsung H200 is 60-70e, lásd 10013.

Biztos hogy nincs a 40-50e-es sávban olyan, ami jó lenne nekem?
Nem kell profi képminőség, 40-50 cm-ről kell az 500×300-as CRT TV képét videóznom, és kb. 1-2m-ről átlagos tárgyakat.

Van olyan olcsó TV kártya, amit a PC-be téve svideo jelet fel tud venni? Ilyen kimenetet akarok használni, a kompozit csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#10024) maxika2004 válasza a1200 (#10023) üzenetére


maxika2004
őstag

Most csak gyorsan:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR5.TRC1&_nkw=usb+capture&_sacat=0&_from=R40

Vannak usb-s cuccok. 3000 ft tól ! (nálunk se sokkal több)
Meg veszel mellé használtan egy panasonic fz28 - at 30 körül : hd minőséget tud,
elég jól !

[ Szerkesztve ]

(#10025) Chrystall válasza a1200 (#10023) üzenetére


Chrystall
senior tag

Samsung H200 szokott lenni 30-40-ért is, nézz vissza archív hírdetéseket. A vaterán is lehet megáll majd annyin. Én az enyémet 35-ért adtam el dobozostól.

Azért nehéz neked kamerát ajánlani, mert kell bele az állítható zár. Az nem sok olcsó kamerában állítható. De van nálam "olcsóbb" JVC kamera, azon nincs, kipróbálom az mit csinál a TV-vel. Ha jó, állítható zár nélkül is meg lehet kockáztatni. Ezeknél kategorikus az állítás, van autó, max meg kikapcsolt. Meglátjuk mit hoz vele, ha működik, vegyél egy JVC-t. Abból jók az olcsók, árukhoz képest. Nem tökéletes, de nem is rossz.

(#10026) maxika2004


maxika2004
őstag

.. Pörög ez, mindjárt ki is sodródunk ! :))
Na jóiccakát mindenkinek ! :Y :K

(#10027) a1200


a1200
aktív tag

Egyelőre hagyjuk a videokamerát.
Létezik olyan PCI-s TV tuner kártya, aminek van svideo és koaxon digitális bemenete, plusz Win7 64 bithez driver?
Ezzel PC-re tudnám vezetni a TV-m képét svideoval, amit valamilyen programmal rögzíteni lehetne valami népszerűbb file formátumba, plusz a kábel TV digitális jelét is nézhetném PC monitoron. Analóg bemenetes nem jó, mert jövőre megszűnik az analóg TV adás kábel TV-n is.
Ha ez menne, nem is kell videokamera, mert a régi fgépem még működik, ezzel az asztali tárgyakat le tudom fotózni.
Nincs értelmes TV tuner kártya topik.

[ Szerkesztve ]

(#10028) Stooner válasza maxika2004 (#10022) üzenetére


Stooner
tag

Sziasztok!A segitségetek kérném:
Melyik kamerában van olyan még mint a Samsung hmx-h300 ban-folyamatos felvétel funkció?(Többszörös pause után is 1 fájlba ment)
Gondolok itt elsősorban Panasonic,Canon,Sony kamerákra.
Tetszik ez a funkció és ha veszek kamerát jólenne ha lenne benne.
Csak érdeklődésképpen , http://digitalne-kamery.heureka.sk/top-produkty/ ezek közül szerintetek melyikek érik meg az árukat?Ha most kellene vennetek ennyiért ,melyikek közül választanátok és miért?(Legyen 2 árkategória 400-600 Eur között és 700-1000 Eur között melyiket érdemes?)
A szlovák szövegért és euróért sorry,de itt 50 kamera van 1 oldalon!Most hirtelen ezt dobta a gép...
UI: Még a Panasonic HC-X810 est néztem 580 Eur-ért,azért irom ,mert az nincs a listában

[ Szerkesztve ]

(#10029) Chrystall válasza Stooner (#10028) üzenetére


Chrystall
senior tag

400 körül Canon HF M5-ös széria megéri, a többi passz.

(#10030) Chrystall válasza a1200 (#10027) üzenetére


Chrystall
senior tag

Itt van egy videó JVC GZ-HM300-zal készítve TV képernyőről. Ez most 60E körül van boltban:

[link]

Ezt várhatod kb. ebben a kategóriában.Ez persze jóval rosszabb, amit a kamera egyébként, tud, mikor nem TV-t filmezel, de sejthető volt, hogy TV-t filmezni kamerával nem 100% nyerő.

60i-s kamera, a TV 60p-vel ment, látod, nem vibrál, ugyan ez volna 30p-vel is. Tehát, ha 50p/i-s a TV-d, akkor 25/50p vagy 50is kamera kell. 50i-t mindegyik kamera tud ma, ami FullHD.

A kamerán záridő automatán volt.

[ Szerkesztve ]

(#10031) a1200 válasza Chrystall (#10030) üzenetére


a1200
aktív tag

Ez túl jó képminőség az 5xy×3xy felbontású CRT TV képének felvételéhez.
Inkább a TV kártya témával foglalkozzunk, mert pl. vaterán van sok régi PCI-s svideo csatis kártya, de 5-6 évesek, nem hiszem hogy lenne hozzájuk Win7 x64 driver, és TV adás rögzítő program.
Ezért USB-sben gondolkodom, ehhez driver sem kell, ez milyen? [link]
De PAL-nál miért 24 fps van? Miért nem 25?

[ Szerkesztve ]

(#10038) maxika2004 válasza Chrystall (#10030) üzenetére


maxika2004
őstag

... persze full hd-ba..... utána meg ajánlhatsz valami P3 -at 20 ért amivel lehet szerkeszteni ! :DD
Nem is tudom te hogy birod hővörgés nélkül, már egy hete nem válaszolt senki a bluray-es topikban..... :Y

(#10042) crey válasza a1200 (#10031) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Noh, néhány dolgot tisztázzunk.

- ez nem a TV Tuneres, hanem videókamerás topic.
- az analóg kábeltelevíziós műsorszórás nem szűnik meg, bár nem tudom hogy mi a köze egy "tömörítetlen" analóg alapsávi jel lokális átvitele és a kábelhálózaton történő disztribúciója között. Amire te gondolsz, az a fölfelszini műsor szórás, bár akkor sem fog leesni pl. az eddig beszerelt set top boxokról a kompozit vagy S-video kijárat.
- az S-Video és a kompozit jel de facto ugyanazt a képminőséget fogja neked produkálni, ugyanis a különbség annyi, hogy sima kompozit esetén egy kábelre van minden modulálva, míg S-Video esetén két kanócon megy keresztül a luminancia és a színkülönbségi jel.

továbbá:

Voltak korábban kéréseink.

A topic többi lakójának: köszönet az eddigi segítség nyújtásért. Figyelemmel kísérem a topicot a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10043) narumon válasza a1200 (#10031) üzenetére


narumon
őstag

Azért lassan elárulhatnád, hogy mit szeretnél mert az még mindig nem derült ki - csak csapkodsz a kérdéseid között, fogalmad sincs mit kellene tudnia az eszköznek de amit ajánlanak az nem jó mert nem tudja (azt nem tudja amit te sem tudsz, hogy tudja vagy nem, vagy hogy kell-e vagy nem). Aztán a kamera helyett hirtelen egy TV kártya kell - ami szerintem tök másra való - ráadásul itt sincs fogalmad arról, hogy mit akarsz, fogalmad sincs mit kell tudnia - de amit ajánlanak az nem jó mert csak.
Kezdhetnénk az elején. Mit szeretnél csinálni?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10044) maxika2004 válasza crey (#10042) üzenetére


maxika2004
őstag

Bocsánat nagymester !

Csak nehogy összekeverjük az emberünket ... mégjobban :
" az S-Video és a kompozit jel de facto ugyanazt a képminőséget fogja neked produkálni,"

Szóval ez ebben a formában nem egészen igaz....

Wikiből:[link]
Az S-video jelet akkor vezették be, mikor a VHS rossz minőségét meglovagolva (és a Betamax-VHS formátumháború második csatáját megnyitva) a Panasonic bevezette az S-VHS rögzítést. Ez a világosságjelet (Y) feltranszformálta, és az alatta keletkező űrben helyezte el a két, összekevert színinformációt. Ez a jel tehát jobb a kompozit jelnél, mert a színjel nem zavar be a világosságjelbe, de a két szín összekeverése miatt rosszabb a komponensnél.

(#10045) crey válasza maxika2004 (#10044) üzenetére


crey
MODERÁTOR

jogos - de mégsem. Szemmel látható különbséged nem lesz (a mai eszközökkel). De ez már elég OFF :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10048) a1200 válasza crey (#10045) üzenetére


a1200
aktív tag

OFF Az svideo képminőség jobb a kompozitnál, ezt régóta tapasztalom. Az svideonál jobb az analóg RGB, még jobb a digitális RGB, pl. a HDMI.
A componens képjel minősége valahol a kompozit és az RGB között lehet, de lényegtelen, kimegy a divatból.

(#10049) mackolacko51


mackolacko51
csendes tag

Sziasztok!

Pár éve elég sok időt beleöltem, hogy megtaláljam a nekem legmegfelelőbb ár/érték arányú kamerát.
Akkor a választásom a Panasonic HDC SD60-ra esett. Sajnos a sors úgy hozta, hogy újra kamerát keresek, pedig nagyon meg voltam vele elégedve.
Megoldásként valahogy mindig a V500 - V700 környékén kötöttem ki. A V500-ról olvastam pár negatív véleményt, V700-at meg mint már többen említették elég nehéz beszerezni.
Nem ragaszkodok a Panasonic-hoz, de az etalon az SD60 lenne.
Kültérben és beltérben egyaránt használnám. Bármelyik kamerát próbálom a régi kamerámmal összehasonlítani valami negatív irányú eltérés mindig van, cserébe legalább annyiba kerülnek mint amibe az került. Vagy kisebb az érzékelő, vagy gyenge a stabilizátor, vagy felbontásban gyengébb.
Extrém zoom nem nagyon kell, leginkább közeli felvételek készülnek. WiFi, 3D és hasonló egzotikus dolgok szintén nem számítanak.
A stabilizátor viszont fontos és az sem baj, ha a szeles idővel is tud mit kezdeni.

Nem tudom ennyi alapján tudtok e valamit javasolni, nekem az is tökéletes lenne, ha esetleg valaki lecserélte az SD60-as kameráját és megmondaná mire, illetve miért döntött az új mellett.

Alapvetően max. 100-120e környékén szeretnék találni, nagyon indokolt esetben tudok csak feljebb menni.
Pl a V720 nem tud igazából pluszt a 700-hoz képest (legalábbis számomra) így a 150-160 környéki árat nem szívesen adnám ki érte, ha van jobb alternatíva.

A segítséget előre is köszi!

(#10050) Nagya21 válasza mackolacko51 (#10049) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem max 80k volt a keret, és ebbe pont belefért egy Sony hdr-cx250-es, nem egy panascodik v-700-as, de nagyon korrekt képe van.
Itt egy link: http://we.tl/pVrqhjeFHd
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.