Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) huan


huan
őstag

Sziasztok!

Digitális videókamera vásárlás előtt állok, de amatőrként segítséget kérnék, milyet válasszak:
- Melyik márka preferáltabb valamiért?
- MOS vagy CMOS -szenzorral szereltet érdemes venni?
- éjszakai fény, infra lehetőség nagyban drágítja a kamerát?
- max.80ezer Ft-ba gondolkodom.

Tudnátok ajánlani olyat, amit ebből ki lehet hozni és a legjobban megéri?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14002) KL48 válasza Martinuzzi (#14000) üzenetére


KL48
tag

Az , hogy "mesterséges fényviszonyok" szintén nem egy kategória, tehát nem választási szempont. A kameráknak mindegy, hogy a nap süt, vagy a lámpáid, csak pontos fehéregyensúly beállításra és alapban minél több fényre van szüksége a jó minőségű felvételhez. Ami megfontolandó lenne vásárlási kategória szempontjából az a kevés fény (világítani nem lehet helyzet) problematika. Megoldása: Panasonic HC-X920 -nál kezdődik. Ennek van külső mikrofon csatlakozója is. A pénzed viszont ilyen igényekre nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#14003) Kindax


Kindax
újonc

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni! Eredetileg egy Panasonic HC-X920 -as kamerát szerettem volna vásárolni, de kiderült, hogy az országban már az utolsó helyen sem lehet rendelni.

Helyette a Panasonic HC-VX980 EP-t ajánlották. Családi felvételekhez keresek kamerát, de éppen azért választottam volna az előzőt, mert ahogy itt is olvasta, KEVÉS FÉNYBEN is jól teljesített.

Szóval nekem egyáltalán nem a 4K a fontos, sokkal de sokkal fontosabb, hogy jó fényereje legyen és szobában , gyengén megvilágított helyen se vérezzen el!

Tudnátok segíteni? :-) Ha azt mondjátok, hogy az amit ajánlottak nem igazán működik csak napos időben, akkor szívesen vennék ajánlatokat ami hozza a fenti kritériumokat.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#14004) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, kezdo vloggernek milyen kamera az ami mar ugy turheto minosegben csinal videot, tehat jobb mint a telefonok ?

Valakitol halottam hogy inkabb a mikrofon az amit erdemes elosszor beszerezni? Valami tipp tanacs vagy van jobb topik ere?

(#14005) Falovas válasza Kindax (#14003) üzenetére


Falovas
aktív tag

Nyugodtan megveheted a 980-ast, az 1.8-as fényereje tökéletes. Észrevehetetlen különbséggel az előző gép 1.5-ös fényerejéhez képest. Csupán azért lett " gyengébb " 0.3 -al a fényerő mivel a 12x-es optikai zoom helyett kapsz egy 20x-osat.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#14006) Kindax válasza Falovas (#14005) üzenetére


Kindax
újonc

Igen, viszont zoom tartományban már 1 blende a különbség ( 2,8 vs 3,6 ). Azt tudom, hogy fotózásnál nagyon sokat számít, komoly különbség van a 2,8-as és az f4-es obim között. Feltételezem a videózásban is ez a helyzet.

Tehát akkor inkább lehet úgy kellene kérdeznem, hogy az f 3,6 itt elég-e a fényszegény körülményekhez?

(#14007) Falovas válasza Kindax (#14006) üzenetére


Falovas
aktív tag

Szerintem elég, az auto ISO majd kompenzál. A youtubeon nézz tesztvideót, bár azóta, hogy az én 1080p-és videómat láttam mit művelt vele a youtube , szerintem nem mérvadóak a tesztvideók. Csúnyán ront a minőségen a youtube.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#14008) Kindax válasza Falovas (#14007) üzenetére


Kindax
újonc

Köszönöm. :-)

(#14009) piocasember


piocasember
tag

Ha valakit esetleg érdekel egy SONY HDR-CX160E HD kamera, akkor húszezer forintért eladó! [link]

(#14012) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Ajándékba vennék családon belül FHD videókamerát.
Rávaló: max 100E.
Nem nagyon értek hozzá, ezért kérdezem, hogy a Pana HC-V380 ebben az ársávban mennyire jó választás?
Most Edigi: 88E - t kér érte.
A képstabi nagyon jónak tűnik benne.

Köszi.

Ami nem kék, az más színű.

(#14013) lev@bps


lev@bps
csendes tag

Sziasztok,

Canon HF-G30 tulajokat keresek - ha valakinek ilyen van, légyszi jelentkezzen itt privátban vagy az info@budapestscenes.com címen!

Köszi!

www.budapestscenes.com

(#14014) sonaj0203 válasza Vegyigyümi (#14012) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Szia!

Az árukereső és árgép szerint van olcsóbban is. DE ha jobbat akarsz akkor v700-as feletti Panasonic kamerákat ajánlom. Talán kapsz 100-120E környékén. Az általad nézett tényleg jó képstabival rendelkezik, de sötétebb (pl.szobai világítás) már nagyon szemcsés az a fullhd. :U

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#14015) Janusz001


Janusz001
őstag

75k -nál van jobb készülék pana hc v380 -nál? Csak családi kamerázáshoz kellene, semmi komoly. Gondolom mobil és fényképezőgép kamera funkciójánál így is fényévek jobb lesz.

(#14016) Blackstar_hu


Blackstar_hu
csendes tag

Sziasztok!

Live stream videók készítéséhez szeretnék kamerát venni. Belső térben lenne használva. Talán fontos lehet, de 6 különböző oldalon szeretnék egyszerre stream-elni, 1280 * 720-as felbontásban legalább 24 fps mellett. Nem kell, hogy akkumulátoros legyen, mivel számítógépre csatlakozna. Milyen eszközt javasolnátok mondjuk max 100K értékben. Sajnos nem nagyon értek a területhez.

(#14017) Viharlord


Viharlord
csendes tag

Hali! Sony féle xavc-s formátumú inputot szerkesztettek már? Ha igen, akkor milyen progival? Plusz kérdés: 4k videó vágásához egy i5ös, 3,2 GhHzes proci mennyire szűk?

(#14018) tecsu válasza Viharlord (#14017) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem 4K-hoz a 3,2 GHz-es i5-ös nagyon gyenge, bár szerkesztés és szerkesztés között óriási különbség van ugye. Az egyik véglet, ha csak ey logót raksz a videóra, illetve ha vágod, konvertálás nélkül; a másik, ha Industrial Light and Magic-szintű munkálatokat végzel. De én 4K-hoz erős gépet vennék, vagy maradnék a HD-nál.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14019) Viharlord válasza tecsu (#14018) üzenetére


Viharlord
csendes tag

Vágás, konvertálás a cél. Komolyabb effekteléssel nem tervezek foglalkozni. Köszi a véleményt.

(#14020) tecsu válasza Viharlord (#14019) üzenetére


tecsu
addikt

Ezt találtam még, a konkrét kérdéssel kapcsolatban.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14021) Ottó58 válasza Viharlord (#14017) üzenetére


Ottó58
senior tag

+ minél több ram. i5=4mag,4szál, i7=4mag 8szál, kicsit lassabban hajtja végre az i5.
Ha tudnál még húzni a procin.
Talán jobb lenne a mostani AMD-féle Ryzen 8 maggal.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14022) tecsu


tecsu
addikt

Itt van egy ajánlott gép 8K videókhoz. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14023) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

1080p/60fps kamerán gondolkozok 80e alatt használtan. Hobbi célokra kellene, semmi komolyra, rendezvényekre. Párhuzamosan nézem a fényképezőket is, de ezeket is meg akarnám vizsgálni előtte.

Mit ajánlotok ebben a kategóriában?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#14024) slayer007


slayer007
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy videókamerát, célja főként utazások rögzítése, abszolút családi célra. Full HD-ban elfogadható minőséget szeretnék, és azért érteni is lehessen ha valaki beszél egy kicsit szeles hegyvidéken is.
8-10 nap alatt 12-15 óra videó felvétele lenne a cél.
Teljesen laikus vagyok, még életemben nem kameráztam. A cél az lenne, hogy kényelmesen lehessen cipelni akár hegyvidéki túrákra is, pici esőben azért ne menjen tönkre és a kezemre fel lehessen csatolni, hogy nehogy véletlen leejtsem. A videó tárolására ha mást nem SD kártyán képes legyen, ne kelljen minden este az aznap rögzített videót alvás helyett átpakolgatnom a laptopra.
Mindezt úgy szeretném elérni, hogy a lehető legkevesebbet költök rá, hiszen abszolút csak ilyen hobbi célból lenne az egész. Megörökíteni a nászutat, ilyenek. Nem is tudok árat mondani, mivel nem értek hozzá, majd Ti megmondjátok erre mi az alkalmas belépőszint, aztán meglátjuk mennyire fog ez fájni a családi kasszának. :)

Köszi előre is!

Im insane, what's your excuse?!

(#14025) huppancs89 válasza slayer007 (#14024) üzenetére


huppancs89
tag

A Panasonic HC-V250 szerintem tökéletes erre a célra.
Ez is ezzel készült.

(#14026) slayer007 válasza huppancs89 (#14025) üzenetére


slayer007
tag

Köszi, de nincs valami újabb modell? 2014-es, gondolom van 2016/2017es hasonló ár/érték arányban, valószínűleg a techológiai fejlődés miatt valamivel többet is tudhat ugyanazon árért.

Im insane, what's your excuse?!

(#14027) huppancs89 válasza slayer007 (#14026) üzenetére


huppancs89
tag

Ez ez ez ez. nagyjából ugyan azok.

(#14028) Gyöször válasza huppancs89 (#14027) üzenetére


Gyöször
senior tag

Az a baj, hogy nekem volt cx405 és azonnal visszaküldtem. Még nagyon próba videó se sok készült. Ennél a 240 biztos nem jobb, mert olcsóbb. PJ810et vettem helyette, de az is elég gáz minőségű videókat rögzít.
Szerintem 80ezer Ft nem az a kategória amit ember jó érzéssel megvesz, csak ár ügyileg, mert úgy gondolod, hogy ennyit rászánsz és JÓ lesz... Minőségben messze távol van attól amit az ember kompromisszumokkal (!) elképzel.

Ember azt mondja, hogy full HD és akkor olyasmit képzel el amit a TVben lát mikor HD adást néz. 80ezer forintért csak a képpont szám lesz meg amit ígérnek, de az SD TV adás minősége is erősen odaver neki. Asszonynak vettem egy mobilt valami 40 ezerért, tökmindegy mit, na annak szebb képe van mint a CX405nek, csak tudjad tartani ne mozogjon dekát se. Meg persze nincs zoom, satöbbi, de tudsz vele telefonálni fényképezni, ha lesz wifis kávéfőző akkor kávét is főz :)))

A poén az, hogy a PJ810em azért nem annyira rosszul videózik, de amit fényképez, annál egy csiga is szebbet hány...

Ezt már egyébként többször leírtuk, mindig vita lett belőle, nem vitaindítónak írtam, hanem hogy olvassatok vissza, nézzetek tesztvideót yútúbon ami pont nem ajánlott de nézzetek, fórumozzatok, meg kérdezzetek még itt. Egyébként többet egybehangzó véleménye szerint pana 920, csak nem tudom lehet-e még kapni, viszont 200ezer volt. Én picit bánom nem azt vettem. Viszont jókat kivetítőzünk a PJmmel gyerkőcnek.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#14029) Watt25 válasza Gyöször (#14028) üzenetére


Watt25
veterán

80ezer forintért csak a képpont szám lesz meg amit ígérnek, de az SD TV adás minősége is erősen odaver neki.
Azért ez elég erős túlzás szerintem. (Már csak azért is, mert nagy átlagban a kábelszolgáltatók jobbik esetben nagy átlagban 4Mbit/s körül tolják az SD adókat MPEG2-ben... Műholdasokról, MindigTV-ről nem is beszélve... Emiatt tuti nem igaz, amit mondasz.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14030) huppancs89 válasza Gyöször (#14028) üzenetére


huppancs89
tag

Világos, egyet is értek, ennyi pénztért ennyit.... Amit először ajánlottam, azt használtam is, tudom milyen, azért a 50-60-ezerért szerintem jó vétel családi videókhoz.

(#14031) tecsu válasza Watt25 (#14029) üzenetére


tecsu
addikt

Nem a stream, hanem a videó minőségéről van szó. Konkrétan arról, hogy egy mozifilm, vagy tévéprogram profi felvétele és utómunkája még SD körülmények között is jobbnak tűnik, mint egy home made HD videó - sok esetben. Persze ez összetett dolog, de a nyers fölvételeket tekintve is felmerül az adott probléma.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14032) Watt25 válasza tecsu (#14031) üzenetére


Watt25
veterán

Nem a stream, hanem a videó minőségéről van szó.
Szerintem a TV adás kifejezés nem ezt jelenti, de mindegy, hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14033) tecsu válasza Watt25 (#14032) üzenetére


tecsu
addikt

Amit a tévében látsz, azok a videók SD-ben is jobbak, mint az általad rögzített HD. Szerintem ez érthető volt eddig is. Hogy a stream-sebességeket egymás mellé állítod, az itt lényegtelen és félrevezető.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14034) huppancs89


huppancs89
tag

Viszont most nekem lenne egy kérdésem!

Egy vezeték nélküli microportot akarok venni, illetve 2db-t, pl ezt.
Csak nem értem mi ez a nagy "cucc", ami hozzá van :D
És mit kell dugni a kamera mikrofonjába?
Annyi kéne, hogy microport az emberre és a kamerába dugni a másik cuccost... Ilyet valakit tudna nekem linkelni? olyan max 100.000-ig?

(#14035) Watt25 válasza tecsu (#14033) üzenetére


Watt25
veterán

Ez egyszerűen és általánosságban egyszerűen nem igaz. Igen is számít az, hogy pl. a MindigTV alig több, mint 1Mbit/s-mal tolja az SD csatornákat. (Igaz, legalább nem MPEG2-ben.) Az soha nem lesz olyan szép, mint egy 80eFt-os HD-s kamera újratömörítetlen képe. A MindigTV SD adása nem más, mint pixelhalmaz.
Az senkit nem hat meg, hogy a műsor nyersanyaga gyönyörű, mert azt ma már kb. senki nem látja, míg a saját HD-s kamerám nyers felvételét látom.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14036) tecsu válasza Watt25 (#14035) üzenetére


tecsu
addikt

Végre megértetted. Akkor kezdhetsz vitatkozni Gyöszörrel. :D
(Nekem nincs tévém és nem nézek SD-adást.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14037) tecsu válasza huppancs89 (#14034) üzenetére


tecsu
addikt

Szia!
Ahhoz még kell venned egy ilyet, ha a kamerádon nincs profi hang bemenet. (Ha lenne, nem kérdeznél, ugye.) Vagy vehetsz hozzá egy keverőpultot vagy valamilyen számítógépes interface-t, esetleg egy (hang)felvevőt - ami nem olcsó dolog. Nem is említetted a rögzíteni kívánt sávok számát...
A Sennheiser, Shure, Audio Technica, Rodes és Sony az elterjedtebb márkák ebben a kategóriában, de gondold át, hogy biztosan kell-e neked a vezetéknélküliség, mert vezetékes rendszert jóval olcsóbban kiépíthetsz, továbbra is lavalier mikrofonokat felhasználva. A legtöbb vezetékes nem szimmetrikus XLR, hanem egyszerű jack-dugós kivitelű, amit közvetlenül a kamerádra csatlakoztathatsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14038) huppancs89 válasza tecsu (#14037) üzenetére


huppancs89
tag

Bocs, nem említettem, hogy nem az enyémhez lenne, hanem a cégeshez, ehhez, tehát van rajta ilyen kimenet! :)
Lényeg, hogy meguntunk szarakodni a kábelekkel, ezért kéne ilyen megoldás.

Kint forgatnánk, erdőben, utcán, étteremben és oda azért gáz húzni magunk után 10 méter kábelt és erre keressük a legjobb megoldást. :R

(#14039) huppancs89 válasza huppancs89 (#14038) üzenetére


huppancs89
tag

Melyik jobb cam? ez vagy ez?
Hogy lehet ugyanannyi az áruk? A 4k-s max 24p-t tud? ÉS ez mivel tud többet?

[ Szerkesztve ]

(#14040) tecsu válasza huppancs89 (#14039) üzenetére


tecsu
addikt

Érdemes összehasonlítani a specifikációkat. ;) Majd - ha még mindig nehéz dönteni - a kézikönyveket.

14038-ra: Hát akkor a szimmetrikus XLR csatit a kamerán található szimmetrikus XLR bemenetbe kell dugni. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14041) Rysystem


Rysystem
csendes tag

Sziasztok!
Körbe néztem a topicban és az én kérdésem is hasonló, mint amit Blackstar_hu ír: kamera, stream adásokhoz, csak én, még jóval olcsóbban szeretném megvenni (jóval 10E Ft alatti áron), csak nem akarom, hogy a minőség rovására menjen. Nekem fontos, hogy jó legyen a stream adásokhoz - a felbontása: fullHD és lehetőleg legyen LED világítása is. Legolcsóbban csak a Trust eLight-ot találtam, ami az Árukeresőn, 8.000 Ft-ért láttam (legolcsóbban).
Ti miket ajánlotok?
Én viszont nem ragaszkodok a Trust márkához és külföldi rendelés is szóba jöhet, viszont...
... amiket találtam, (Ft-ba átszámolva) 5E alatt, azok valahogy nem voltak kellően jók. Hiába írták a HD-t, mikor a dinamikus felbontásban, maximum a 640x480 szerepel. Bár ennél, már a FullHD is adva van.

(#14042) Tibor691


Tibor691
tag

Sziasztok!

Szüleimnek van egy kiválóan működő 2011-es Sony HRV-CX360VE kamerája, ami akkor 166eFt volt.. Magunknak is szeretnék venni egy minimum ezt a képminőséget produkáló kamerát. FX (25Mbps, 1920x1080, 50i AVC .mts formátumban szoktam felvenni, amit konvertálás nélkül mkv konténerbe teszek archiválás céljából.

Sony szalonban beszéltem egy szakértővel, aki elmondta, hogy a cx625-ös talán eléri a 360-as képminőségét, mert elég komoly spórolás van a Sony-nál is, a trend most az, hogy .mp4 dual rögzítés - wifi kapcsolat - kép-video megosztás megoldások fontosabbak, mint a képminőség. Gondolkodtam még 4K kamerában, természetesen csak Full HD rögzítésre. Az ax33-ról lebeszélt a szakember, az egy nagyon nem sikerült modell, ax53 viszont már jó alternatívája a 360-nak.
Egyik webshopon megvettem a cx625-öst, hát határozottan gyengébb minőségű képet rögzít, mint a 360-as. Lehet, hogy visszaküldés lesz a vége.

Valakinek esetleg van már tapasztalata, arról hogy a cx625-nál van-e jobb minőségű felvételt készítő más gyártó Full HD kamerája 100-150eFt közötti áron. A cx625-t 124eFt-ért vettem.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#14043) tecsu


tecsu
addikt

Bár legtöbbünk nem tudja megvenni, azért mégis a hónap leglényegesebb videós híre, hogy hamarosan (a hónap végén) megjelenik az új Panasonic profi kézikamera: AU-EVA1.
A B&H-nál 7345 USD-ért lehet előrendelni EVF, objektív, mikrofon stb. nélkül.
Dokumentumfilmek, videoklipek kedvelt kamerája lehet a nemrég megjelent
Canon C200 kihívójaként.
A nyers specifikációkat összehasonlítva a Panasonic letolja a Canont a pályáról, de a videó minősége és a használhatóság, vagyis egy komoly összehasonlító teszt fogja majd eldönteni melyik a "jobb".

- S 35mm 5.7K sensor
- Dual Native ISO
- 4K 60fps
- EF Lens mount
- 10-bit, 4:2:2 processing

Meglehetősen impresszív. :)) Tudjuk, idővel pedig ezek a képességek nagyrésze leszivárog az amatőr gépekhez is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14044) nasinas


nasinas
tag

Sziasztok!

Valamikor réges-régen, de nem egy távoli galaxisban, egy Canon 750i kamerával kezdtem, ez még DV szalagos volt és SD, aztán jött a Panasonic HDC-SD60, ami már full HD volt ,igaz csak 50i, viszont AVCHD formátumban rögzített 17 Mb/sec bitrátával akár.

Idén nyáron egy új, Lamax X10 Taurus sportkamerával vettem fel burgaszi nyaralásomat, ami meglepően szép videót alkotott MP4 formátumban, 50p természetesen és jó nagy bitráta. ( A kamcsi amúgy natív 4K-t is tud 30p-vel, de az még nem érdekel, mert nincs hozzá se tévém, se monitorom ).
Csak hát az a marha széles látószög, ugye, hááááát, szóval tudtam előre és a vártnál sokkal kevésbé zavaró, de csak nem hagy nyugodni , na. Bár van benne kézremegés korrekció is, de nem az igazi, egy olyan 80-120 ezer Ft körül kapható stabilizátor kellett volna még, csak hát ugye az meg jóval drágább, mint maga a sportkamera volt a maga 74 ezer forintjával. ( Jancsó Gergely fotós vlogjában láttam, hogy milyen fasza full HD videókat gyárt GoPro 4-essel meg ilyen drága stabilizátorral, innen jött az ötlet. )

Most majdnem vettem egy Sony CX 405-öst de hála a jó égnek elolvastam pár oldalt itt. És azonnal letettem róla, szomorúan konstatálva, hogy a gyártók pont a képminőségen spórolnak a sok extra, és részben valójában nem igazán szükséges tudás villogtatása érdekében.

Szóval: azt örömmel tapasztaltam, hogy a Lamax jobb videót csinált mint az említett régi Pana, noha ránézésre jóval egyszerűbb az optika, és arra gondoltam, hogy tán a jó nagy bitráta miatt oly csili-vili a kép ( persze főleg jó fények mellett ).
Ezért tetszett meg hirtelen a Sony CX - 405, mert azt írták, hogy az XAVC S formátumban bazi nagy bitrátával rögzít, és írták is, hogy a magas igények meg minden.... :)

Na most itt a fórumban egy társunk ajánlott egy Panát, aminek utódja a Panasonic HC-V380, ami árban jó lenne, és ahogy nézegettem a bitrátákat, egy kicsit elbizonytalanodtam.
50i-ben ugyanúgy 17 Mb/sec, mint a régi SD60-as Panán, 50p-ben 28 Mb/sec AVCHD-ben, de MP4-ben 50 Mb/sec rátát tud az 50p-s felvételkor, amire felcsillant a szemem.

Kérdésem: igaz-e a sejtésem vagy teljesen vakvágány ( hülyeség :DDD ) , hogy ugye más formátum az MP4 meg az AVCHD, ha jól sejtem más a tömörítési eljárása (vagy hasonlója), szóval felmerült, hogy lehet-e, hogy amit az MP4 egy jó magas bitrátával tud képminőségben, azt az AVCHD alacsonyabb bitrátával is hozza, vagy sem.
Mert ha igen, akkor önmagában a magas bitráta még nem minden, viszont ha nem, akkor áááá, ez kell nekem ( ha csak le nem beszéltek róla ).

A kérdés azért merült fel, mert amit az XAVC S-ről olvastam, valami ilyesmiről szólt, hogy a Sony formátuma kisebb rátával több adatot képes átvinni, vagyis csilivili.

Köszönöm előre is az okosításokat ! :R

Ami ami, az az !

(#14045) nasinas


nasinas
tag

Őőőőőő, bocsi, szóval a felettem lévő hozzászólásomat tekintsétek tárgytalannak, időközben rájöttem, hogy a feszegetett kérdés nem igazán fontos.
Még minddig a fizika a lényeg, azaz a szenzor és az optika... :K

Panasonic V770 lesz a választásom, a nagyobb szenzor miatt.
( Ha csak nincs jobb ajánlat azóta, kb annyiért )

Azért ha van valakinek gyakorlati tapasztalata, írhatna arról, hogy az 50 Mb-es MP4 és a 28Mb-es AVCHD között mi a gyakorlati különbség, azon túl hogy nyilván a nagy bitráta nagy tárhelyet kér,melyik csilivilibb, melyiknek marad szebb a képe szerkesztés és esetleg konvertálás után is.

Jó jó tudom, majd próbáljam ki..... :C

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#14046) Watt25 válasza nasinas (#14045) üzenetére


Watt25
veterán

Jó jó tudom, majd próbáljam ki...
És írd meg a tapasztalatod.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14047) huppancs89 válasza nasinas (#14045) üzenetére


huppancs89
tag

Engem leginkább az zavar az 50 Mb-esben, hogy 11 percnél "elvágja" a videót, és ugrik a hang. És ha éppen ott mondtál valamit, azt nagyon nehéz összetenni.
Az én kamerámon, V750 látható a különbség 28-és 50 között nyersanyagban, de konvertálva, szerkesztve meg feltöltve már annyira nem.

(#14048) golahe


golahe
újonc

Sziasztok!
Én jelnyelvi videókat készítek. Eddig telefonnal tettem ezt, de legutóbb mikor gyorsabb jelelésre voltam kényszerülve, már nagyon elmosódott a kéznél a kép, ami ugye jelen esetben a leglényegesebb információt nyújtja. Ezért szeretnék kamerát vásárolni, de fogalmam sincs milyen lenne nekem az ideális. Max 100.e ft összegig szeretném ha ajánlanátok tipusokat, esetleg elmondanátok , hogy milyen adatokat figyeljek.
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!

(#14049) Watt25 válasza golahe (#14048) üzenetére


Watt25
veterán

Azért azt tudni kell, hogy az elmosódottság oka az lehet, hogy kevés fény miatt nagy záridőre áll be a telefon kamerája. Szóval, első körben meg kéne próbálni pár ezer forintot világításra költeni. (Világítás nem egyenlő a 60W-os izzóval!)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14050) golahe válasza Watt25 (#14049) üzenetére


golahe
újonc

mutatom miről van szó konkrétan :) https://www.youtube.com/watch?v=xpOwrMeHpCU&feature=youtu.be

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.