Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) nyomas1 válasza Tomix24 (#8997) üzenetére


nyomas1
csendes tag

Sajnos hiába kerestem a google-n, hiába olvastam át a manualt, több dologra nem találtam választ, ezért kérdeztem itt.

Nekem légi filmezéshez kellene. Az SD jel az élőképhez kellene, hogy lent is lássam, mit vesz a kamera. Nem a kijelző érdekel, hanem, hogy kábelen jön-e ki szimpla SD jel (nem a HDMI-n keresztül!) felvétel közben, amit egy videó jelátvivő rendszer segítségével a földön tudok nézni.

A manuál sajnos nem írja le egyértelműen, hogyha hozzányúlok az expohoz, akkor elveszti-e a gép az automata fényerőállítást. Ez nekem még mindig nem tiszta. Egy Sony CX130-at használok, de ha a kép nagy része sötét, és pl. középen van 1 fehér épület, amit telibe ver a Nap, akkor az beég. Na ilyenkor manuál módban visszaveszem (ami azzal jár, hogy megszűnik az automata állítás), de ha elsvenkelek a világos részről, ott meg feljebb kéne tolni a fényt. Ezért lenne jó, ha az automata fényerőállítást megőrizve alább tudnám venni a fényt. Ezt egy CX130-cal készítettem:
http://www.youtube.com/watch?v=hDnvBuxXlyM
1:05-nél pl. ott a kritikus téma. Sötétség és középen egy fehér épület. A film végén is ott a fehér kis kápolna egy sötét környezetben. Ezeket automata módban beégeti a CX130.

A HX9V-n is túl vagyok már. Ott is alá lehet venni a fényt úgy, hogy automata marad, de a multikopteren sajnos nem viselkedik jól a HX9V, már próbáltam. A csűrő (csavaró) tengelyen egyébként a Sony-knak nincs stabilizálása, ezért kellene mindenképpen Panasonic. Használok egy pana FT3-at is, ott engedélyezve van a fényerő kompenzálás. Tök jól viselkedik, azért is mert a CCD-s szenzor miatt nincs rolling shutter, de nem produkálja azt a képminőséget, mint egy kamera. Nekem leginkább egy könnyű (300g) 50p-s Panasonic CCD-s kamera kellene, de olyan nincs.

A fentieken kívül azért lenne szükségem a tesztre, hogy kiderüljön egyáltalán használható-e ez a kamera multikopteren, ez neten keresztül nem fog kiderülni, hiába nézem meg a kézben készült tesztvideókat..:)

(#9002) Tomix24 válasza nyomas1 (#9001) üzenetére


Tomix24
addikt

A kábeles részt este kipróbálom, azt hiszem gyárilag adnak hozzá analóg kábelt. A másik kérdésedre is megpróbálok választ adni estére.

(#9003) nyomas1 válasza Tomix24 (#9002) üzenetére


nyomas1
csendes tag

Köszi előre is! A felvételt ne felejtsd el elindítani 60p-ben (ahogy látom Neked NTSC-s van), mert vannak kamerák, amik csak addig adnak élő jelet, amíg nem indítod el a felvételt.
Letöltöttem a legutóbbi Sample-eidet, köszönöm!
Ha megnézed a balcsi3-at, ott látszik, hogy automatán a kép nagy részéből számítja az expo-t, és a kisebb területen lévő száraz sziklafelületek beégnek. Itt ha az automata módot megőrizve lejjebb lehetne venni az expo-t, akkor lejjebb venném és utólag machinálnék vele. Ha nagy részét teszi ki a világos rész a képnek, pl, ha minden havas, vagy a kép 2/3-a fehér épület akkor nincs gond, mert átlagot számít. Akkor van baj, ha jóval nagyobb a sötétebb terület, mint a világos. Még mindig az az érzésem, hogy a relatív olcsóbb kameráknál automata módban készakarva húzzák túl egy kicsit a képet. Fényképezőknél (FT3) ott meg engedik az expo kompenzálást, mert azok meg egyéb okok miatt nem közelítenek a profi kamerákhoz.

(#9004) Charlie


Charlie
tag

Sziasztok!

Légyszi ajánljatok nekem egy kamerát kültéri filmezéshez max 60000 forintig. Amiket eddig néztem : Panasonic HC-V10 és Samsung HMX-Q10 de még nincs konkrét elképzelésem, bármilyen típus jöhet.
Ez lenne az első kamerám eddig még csak fényképezőgéppel filmeztem (Canon sx220).

Köszi.

(#9005) tobias40 válasza Tomix24 (#8978) üzenetére


tobias40
veterán

Nem lett jó egyik progival sem,hang továbbra sincs a popin! :W
Esetleg Ulead vagy Adobe programokkal sikeres lehetek?

Meg természetesen vágni,szerkeszteni ,menüzni is szeretném a felvételeket úgy hogy nem lemezre írom ki hanem a popi vinyójára.. :F

(#9006) Tomix24 válasza nyomas1 (#9003) üzenetére


Tomix24
addikt

Elindúlt a felvétel 60p-ben, és közben a TV-re kötöttem sima sárga RCa-val. Láttam közben a felvételt(a kamera képét). Együtt mentek. - Panasonic SD90

[ Szerkesztve ]

(#9007) Tomix24 válasza tobias40 (#9005) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha nem megy Popin, és jól állítottad be a HZ és felbontást is, akkor azon nem is fog menni sajna. Amennyire ismerem a gyártók kamerákhoz való hozzáállását..

"Ulead vagy Adobe programokkal sikeres lehetek?" - Mármint átkonvertálásra gondolsz?

"Meg természetesen vágni,szerkeszteni ,menüzni is szeretném a felvételeket úgy hogy nem lemezre írom ki hanem a popi vinyójára.." Ezekkel a szerkesztésekkel felezi mindenképpen/sok esetben a képkockák számát, és megváltozik a teljes szerkezet. Valószínü hogy menni fog Popin, csak rondább, darabosabb lesz a végeredmény.

(#9008) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Szeretnék venni ~100k környékén egy HD kamerát amivel azért lehessen fényképezni is ill. éjszaka is használható képet készítsen. Nagy elvárásaim nincsenek a képeket illetően de azért legyen hű a HD fogalomhoz. THX.

(#9009) djnice válasza Joshi (#9008) üzenetére


djnice
veterán

Hát erre a legjobb választás a Sony HX9V fényképezőgép.

(#9010) Joshi válasza djnice (#9009) üzenetére


Joshi
titán

Akkor pontosítok, a lényeg a videó felvételen és nem a fényképezésen van. Az mindenképpen előny lenne ha a fényképezés legalább 6MP egy kameránál, de mondjuk egy videó kameránál az optikai fókusz mérföldekkel nagyobb mint egy fényképezőgépnél. Ezt onnan tudom hogy látom a specifikációkat, persze ettől még elfogadom a válaszodat ha a pontosított elvárásaimnak még mindig megfelel az általad említett modell.
Összefoglalva nekem elsősorban kamera kellene ami HD felbontású videókat tud felvenni aránylag jó minőségben ~100k-ért.

(#9011) tobias40 válasza Tomix24 (#9007) üzenetére


tobias40
veterán

Átraktam 50 Hz-re de a felbontást nem bántottam mert van kép.
Szerkesztésre és konvertálásra is gondoltam de nem szeretném hogy romoljon a minőség!
Vágni is kellene mert vannak benne részletek amik nem kellenének..

Nem akarom elhinni hogy egy ilyen drága készülék mint a popi A210 nem tudja lekezelni ezt a formátumot! :W
BD ISO-kat is viszi menüvel,még nem volt olyan film amit ne tudtam volna vele lejátszani...

BD ISO-t nem tudok csinálni a felvételeimből?

[ Szerkesztve ]

(#9012) tobias40 válasza Joshi (#9010) üzenetére


tobias40
veterán

Pana HDC-SD 90 lehet a te géped de az 100k felett van kicsivel.
Ilyet vettem és leültem a minőségtől ,mérettől ,zoom qrva jó.
Bátran merem ajánlani!!

Egyedül a felvételeim médialejátszón való lejátszásával vannak gondjaim.(Popi A210)

(#9013) Joshi válasza tobias40 (#9012) üzenetére


Joshi
titán

Jónak tűnik de nem igazán lehet kapni, legalább is én nem találtam sehol. :( Ez mikori kiadás? Mert most inkább ezek mennek ahogy utána néztem: v500 és v700-as széria.
Most akkor melyiket? Nekem a 3D egyáltalán nem kell sőt ha ezért többet kell fizetni akkor meg pláne nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#9014) tobias40 válasza Joshi (#9013) üzenetére


tobias40
veterán

Én is használtan vettem a PH-n(3 hónapos volt 2 hete) ;]
Sztem 2011-es kiadás,az enyémet az előző tulaj egy multiban vette utosó darabos árúként,ha fontos majd megnézem a papírját hogy hol.
A többit nem ismerem majd a hozzáértőek segítenek...

Üdv!

(#9015) djnice válasza Joshi (#9010) üzenetére


djnice
veterán

Azért gondold meg mert jó áron van. Full HD 50p felvétel, 16x optikai zoom, optikai képstab.

Tesztvideók amiket én csináltam:
Kültér 16x zoom
Kültér
Beltér 16x zoom (templom)

(#9016) Ottó58


Ottó58
senior tag

Panasonic SD90
(#9013) Joshi

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#9017) Chrystall válasza bogarock (#9000) üzenetére


Chrystall
senior tag

Miért ragaszkodsz ugyanahoz a kamerához?

(#9018) Chrystall válasza Joshi (#9008) üzenetére


Chrystall
senior tag

100-ért este egyik se fog jól felvenni. Viszont pont most árulnak JVC-HM960-at az árgépen 113 ezerért, az egy nagyon profi kamera, és esti felvételre is messze jobb, mint a többi. A tesztet is meg lehet nézni:

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-a566ee3ebae6ec64c6c7bdb47ffc1ad7.html

Esti felvételre külön jó értékelést kapott, messze jobb, mint 200 alatt a legtöbb kamera. A Canon HF M41 teljesít még hasonlóan jól, de a slashcam-en még az se kapott ilyen jó értékelést. 113-ért ajándék. Ráadásul a JVC-k mikrofonja elég jó, a zenét is jól veszi fel, és még viszonlag nagy hangerőnél sem torzít.

http://www.argep.hu/main.asp?suche=jvc+gz-hm960

[ Szerkesztve ]

(#9019) mik-oca válasza pinnacle (#8991) üzenetére


mik-oca
tag

Nekem is melegszik,de sosem volt vele gondom..

(#9020) mik-oca válasza pinnacle (#8993) üzenetére


mik-oca
tag

Nekem az 1.06.15_V van fent és működik.. Hálózaton keresztül játszok le egy NAS-ról..

(#9021) mik-oca válasza nyomas1 (#8996) üzenetére


mik-oca
tag

Írtam neked PÜ-t!

(#9022) pinnacle válasza mik-oca (#9019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egész nap filmet játszottam le rajta, de nem volt semmi gond. Úgy látszik ez az üzemi hőmérséklet. Gondolom a fullHD 50p elég rendesen terheli, arról nem is beszélve, hogy 1920x1080 50p nincs is a specifikációban. Igaz nem is láttam még olyan lejátszót ahol feltüntették volna. A teszt fájlok is akadás nélkül mennek. Ajánlom mindenkinek. :)
A webes bejelentkezés viszont nem működik. Próbáltam, Win7, XP-n, különböző böngészővel, de sehogy sem tudok belépni. Nem tudjátok mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#9023) Charlie


Charlie
tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani valami egyszerűbb programot videók szerkesztésére.

Köszi

Charlie

(#9024) trikko


trikko
tag

Üdv!

Egy kis véleménykutatás!
Kinéztem egy kamerát egy Panasonic HC-V100EP-K tipust és érdekelne ismeri e esetleg valaki ezt a tipust?Esetleg vélemények,javaslatok?
Köszi!

Üdv

(#9025) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok!
Nekem van egy Sony DCR-PC101E ősrégi handycam-em. Van vele egy-két probléma, de nem tudom melyik fórum foglalkozik vel. Tudtok segíteni?

(#9026) Hebehebe


Hebehebe
tag

Hello!

Kamera vásárlás előtt állok :) olvasgattam a fórumot meg nézegetek teszteket, de mint hozzá nem értő nem sokat vettem ki belőlük.

Remélem itt tud valaki segíteni v 5letet adni mit érdemes venni.
3D-s vonalon van valami használható?

Előre is köszi :)

(#9027) mik-oca válasza lujó55 (#9025) üzenetére


mik-oca
tag

Szia!

Milyen problémád van vele?
Nekem is van egy ilyenem,de semmi baja még..

(#9028) lujó55 válasza mik-oca (#9027) üzenetére


lujó55
őstag

Probléma 1.) amikor kifordítom a touchscreent a célszemély felé a kép nem fordul meg. Tudod, mindig álló képet kéne adnia, de a kifordításkor fejjel lefelé látod benne magad. alaphelyzetben jól működik. Ez a probléma kb. 2 év után jött elő, addig minden jó volt. Bevittem Egerben a Sony szervizbe, de olyan vállalási időt mondtak, hogy inkább leszartam őket, nem tudok egy hónapot várni mire megrendelik japánból azt a cuccot amit még ők sem tudnak, mert szét kell szedni, meg az óradíj, meg a mittudomén. Most nyáron van egy kis időm, nekiesnék, de félek, hogy valamit elrontok.

Probléma 2.) régebben nagyon szép, éles képet adott. 1megás CCD van benne, Zeiss objektívvel. Aztán szép lassan egyre homályosabbá váltak a felvételek, nemcsak a kamera kijelzőjén, hanem a monitoromon is. olyan, mintha nem lenne színhűség, vagy túl sok fény lenne. Letakarítottam a lencsét ahogy kell, de félek itt valami többről lehet szó. Nos, használtam extrém szar környezetben is tengerparton sós levegőn, homokbányánál, cementfeldolgozónál, ezért gondolom por kerülhetett bele. Másik gondolatom, hogy kezd elfáradni a CCD szenzor. Mintha olvastam volna valami ilyet, hogy ez is előfordulhat.

(#9029) mik-oca válasza lujó55 (#9028) üzenetére


mik-oca
tag

Szia!

Én egyiket sem tapasztaltam, igazán nincs ötletem sem a 2-es problémára..
Az 1-es az valami elektronika i hiba lehet, vagy érintkezési..

Üdv.

(#9030) lujó55 válasza mik-oca (#9029) üzenetére


lujó55
őstag

arra tippelek, hogy van benne egy lapkábel ami esetleg eltört a sok nyitogatástól.

(#9031) asde3


asde3
csendes tag

Sziasztok! Segítség kellene HD-cammal kapcsolatban! Lenne egy HD kamerám amit szeretnék lecserélni, csak a fizikai mérete miatt.

Szerintetek mi a különbség érdemes e, vagy van jobb is az árkategórián belül (nagyon max 60), minden infó jó lenne.

Mostani cam adatai: Samsung Hmx U 20 (min hd)

termék leírás: http://www.arukereso.hu/digitalis-videokamera-c38/samsung/hmx-u20-p41888941/termek-leiras.html

Amit szeretnék helyette: Samsung Q 10

http://www.arukereso.hu/digitalis-videokamera-c38/samsung/hmx-q10-p47017167/termek-leiras.html
___________________________________________________________________________

Kérlek aki ért hozzá hasonlítsa össze. Néztem felvételeket youtube-on, hasonló tudással rendelkeznek.

itt az összehasonlító LINK: http://www.arukereso.hu/digitalis-videokamera-c38/fn:termekek-osszehasonlitasa:samsung-hmx-u20-p41888941,samsung-hmx-q10-p47017167/

azt látom ami most van a MINI hd-s jobb pixelbe is például, annyira nem értek hozzá számít ez a felvételen ilyen kategóriába sokat? Szabadtéri sportot, edzéseket vennénk fel vele. ( csak a felbontás a megapixel kevesebb az Q10-be, sokat dob az?)

Várom válaszokat! Napot!

[ Szerkesztve ]

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#9032) asde3 válasza asde3 (#9031) üzenetére


asde3
csendes tag

http://www.arukereso.hu/digitalis-videokamera-c38/toshiba/camileo-x200-p53475715/

+ még van ezis, és arányokban jobb mint az elözö kettő!

Vélemény? Vagy más termék?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#9033) trikko


trikko
tag

Üdv!

Egy kis véleménykutatás!
Kinéztem egy kamerát egy Panasonic HC-V100EP-K tipust és érdekelne ismeri e esetleg valaki ezt a tipust?Esetleg vélemények,javaslatok?
Köszi!

Üdv

(#9034) Tomix24 válasza asde3 (#9031) üzenetére


Tomix24
addikt

Hát, ennél a kézremegésgátlónál(lásd felvétel) 2-3x jobbak már a Samsung Q10-20 HMX300 kamerák.

A Toshiba , Aiptek, JVC(olcsó) Pana SD40 , Sony noname kamerái - Ezekre pénzkidobás lenne a csere.
Amit nyernél,drágább kézi kamera vásárlásnál, az hogy nem lenne hányingered a béna képstabi miatt, és a zoom is finomabban irányítható lenne,természetesebb hatást keltene. Az auto fókusz is gyorsabb lenne valamelyest. Több esetben/típusnál külső mikrofont is tehetnél rá. Meg, belső , sötétebb felvételeknél jobb lenne a kép, kevesebb zajjal venne fel, és világosabb lenne az eredmény is. NAgyobb lenne a zoom.

De viszont ha nem zoomolsz, és stabilan fogod, lehet ugyanolyan ha nem jobb képet kapnál ezzel 1920x1080/30p-ben, mint a 100K alatti kameráknál a piacon..

De nagyon egyszerü - 100K alatt 1080i és 720p-ben vesznek fel a kamerák. Itt egy nyers file, szedd le nézd meg, ha tetszik vegyél újat a Hmx U 20 helyett. [link] regular download jobb alul. Samsung HMX200/q10 kamerával lett felvéve.

100K felett más a helyzet. Sony cx250, Panasonic V500/V700, majd 200 felett jönnek a Sony / Panasonic 3mos kamerák. Nyers file-ok 100K felett: [link]

(#9035) asde3 válasza Tomix24 (#9034) üzenetére


asde3
csendes tag

Szia! Köszönöm a választ, sajnos anyagilag nem állok úgy, viszont szükségem lenne egy kamerára, ami 40-69K között jönne ki. A mostani (samsung hmx u-20) helyett.

A toshiba azért tetszett mert jobb paraméterekkel rendelkezett mint a többi. De én is inkább a Samsung fele húzok. Q10,Q20, HMX300-t nézegetem, esetleg mi jöhet még szóba?

Amit lehet ezen az áron belül kihozni a legjobbat, azt szeretném. Köszönöm, várok még válaszokat! Estét!

[ Szerkesztve ]

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#9036) Tomix24 válasza asde3 (#9035) üzenetére


Tomix24
addikt

Azért a nyers fileokat nézd meg. A kínálat igen kicsi, de végül is kb egy szinten van most az összes 100K alatti és 50K feletti kézi kamera 1080i-s felvételi módban. A Samsung előnye a 720p mód.

(#9037) asde3 válasza Tomix24 (#9036) üzenetére


asde3
csendes tag

Értem, rendben! Köszi.

Samsung hmx 300-nál említették hogy a a mikrofonba belehallatszik a mechanika, ennél a videónál lehet is hallani: https://www.youtube.com/watch?v=7wPVJ04gvZA&feature=related Szerinted?

Akkor marad a Q 10, Q 20

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#9038) Tomix24 válasza asde3 (#9037) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez a gyors zoomolás hangja. Ez mindenhol bele fog hallatszani, mindegy mit veszel. HMX200- na ott behallatszott a zizegő mechanika. Egy firmware frissítés segített elnyomni 70%ban. Sony/Pana kamerákban jobb a mikrofon, illetve a felvétel hangja. Viszont ott nincs lehetőség 720p-re. :) Teljesen jó választás nincs, mindenhol belefutsz gázos dolgokba, bármit is veszel.

(#9039) Matula 007 válasza asde3 (#9035) üzenetére


Matula 007
tag

Egy használt Sony CX130-at 75-80 között ki lehet fogni. Sztem egész szép képe van. Lehet megköveznek de sztem az SD90-el majdnem egy szinten mozog.
Ha bírod az alternatív megjelenést akkor mozgóképet felvevő fényképezőgépek is tudnak szép képet csinálni ebben az árkategóriában.

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#9040) Ottó58 válasza Matula 007 (#9039) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem CX-250 van és ez sem ér fel az SD90-el: (Képstabilizátor, élesség) [link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#9041) Tomix24 válasza Ottó58 (#9040) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez csak az én véleményem volt. FEl kell tölteni sample-kat és akkor úgyis az alapján dönt mindenki. Én is csak a szememnek hittem, nem néztem egy tesztet sem meg.
Peace :)

(#9042) adamikus


adamikus
tag

Sziasztok !

Mint sokan, én is azért fordulok hozzátok, mert kamera vásárlás előtt állok. A fórum visszaolvasása után a két kinézett kamera a Sony CX250 és a Panasonic V500. Én laikus szinten átnéztem a specifikációkat, a zoom, álló és mozgó kép felvételének típusait még összetudom hasonlítani, viszont a többi paramétert, ami igazán számít (gyújtótávolság, szélesség, szenzor) nem igazán értem. Valaki tud benne segíteni, esetleg összehasonlítani a kettőt ? Egy ezekkel kapcsolatban íródott cikk is jó lenne. :R

(#9043) pinnacle válasza adamikus (#9042) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem fullHD a V500 érzékelője. Én szerintem aki csak tud vegyen SD90-et. V700-m volt, de visszavittem, valahogy nem volt olyan tűéles, mint az SD90. Talán a több képpont miatt illetve a reframes érték SD90-nél 4 V700-nál 2. Teszt felvétel.
Én egy hibát vettem észre, napsütésben jók a színek, de kicsit kevesebb fénynél már nehezen találja a fehéregyensúlyt. Illetve eleve sok fény kell, mert könnyen fakó lesz a felvétel. Tomix24 te nem tapasztaltál ilyet?
Ja, és akinek gondja van a PC-s lejátszással, annak ajánlom a régi WD TV Live-ot. Nagyon jó a képe.

[ Szerkesztve ]

(#9044) Tomix24 válasza pinnacle (#9043) üzenetére


Tomix24
addikt

Az 1 mos miatt kevesebb fénynél fakóbb néhány esetben, ez lenne az előnye az X900-nak is(csakhát az ár az úr) Ilyenkor a színnel szoktam variálni, esetleg contraszt pluszt kapcsolok. De a kamera is próbál azért melegebb színeket adni, és kisvártatva ő is beállít egy profilt. De lehet kézzel is beltéri profilra kapcsolni, és akkor nem keresgél, víz mellett a tükröződő víz profillal kamerázok, és így tovább. Jobb felvételekhez már manuálisan is bele kell nyúlni, akár egy profi fényképezőgépnél.

(#9045) pinnacle válasza Tomix24 (#9044) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Profillal biztos gyorsabb, mint manuális fehéregyensúllyal. Ráadásul úgy emlékszem, hogy régebbi kamerákon próbáltam manuális fehéregyensúlyt állítani, de valahogy nem volt az igazi, persze az is lehet, hogy ilyenkor a valós képet látjuk, ami nem olyan szép, mint a "kiszínezett". :)

[ Szerkesztve ]

(#9046) Chrystall


Chrystall
senior tag

Figyeljetek már, erre van valami ötletetek?:

Samsung HMX H200 és Sanyo HD1000 felvételek: mp4 formátum, esti beltéri felvétel, be van állítva manuálisan kisebbre a rekesz, Sanyonál az ISO is 400-ra, mert ott lehet azt is, így kapok egészen elfogadható minőségű, zajmentes felvételt. De csak Tv-n. Gépen nézve nagyon zajos mintkettő felvétele. Miért? Azt monta valaki, azért, mert a Tv csinál valami korrekciót. De mit? néztem a beállításait, mindegy mit kapcsolok ki benne a Kép menüben, nem lesz zajos a kép. Ötlet?

(#9047) asde3 válasza Tomix24 (#9038) üzenetére


asde3
csendes tag

Értem! S melyiket választanád te, és miért? Q10, Q20, hmx 300? :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(#9048) Chrystall válasza asde3 (#9047) üzenetére


Chrystall
senior tag

A Q20 fura, a Slashcam-en elég rossz értékelést kapott:

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-d33d0784defc368452a26a7f3ae9e42c.html

[ Szerkesztve ]

(#9049) Tomix24 válasza asde3 (#9047) üzenetére


Tomix24
addikt

hmx 300 , de inkább gyűjts, minél drágább kamerára. Annál kevesebb lesz a bosszankodás..

(#9050) Chrystall válasza pinnacle (#9043) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ez az 50p-s felvétel amit linkeltél: most ez melyik kameráról van?

Egyébként a kép jó tiszta, meg a jó a stabilizátor is jó. De miközben a felvételt nézem, kissé olyan érzetem van, mintha egy tál zselében úsznék. Ez az 50 fps - mega stabilizátor kettős fura hatást kelt.

A szín viszont nekem kissé snassz. Olyan steril az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.