Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) rumos14 válasza lakatbal (#4044) üzenetére


rumos14
nagyúr

a konkrét típusok ismerete nélkül, úgy általában:
JVC gyengusz
Pana a képstabi miatt jó
Canon vszleg a legjobb, legkiegyensúlyozottabb, bár semmi extrát nem tud
Samsung gyenge
Sony-ban ilyen marketing tudás nagyon sok van, de amúgy max a 3. lehet

(#4052) rumos14 válasza james008bond (#4046) üzenetére


rumos14
nagyúr

első kérdésedre a google a barát... de tényleg. amúgy meg [link] és [link]
hogy milyen gyorsan tudod szerkeszteni, sőt, inkább feldolgozni a helyes szó, nos ez nagymértékben a géped teljesítményétől függ. és persze attól hogy mennyi utómunkát, extra feladatot végzel a nyersanyaggal. a valós időhöz sztem igen bika gép kell, a mai csúcskategóriás procik talán megbírkóznak vele.
DVD-re is ki tudod írni full HD minőségben, AVCHD kódolással. ezt a PS3 elvileg lazán lejátsza.
én a Ulead VideoStudio 11-et használom, ill. az túlzás hogy használom, az van fent, de a Pinnacle is megfelel.
60 gigára legjobb minőséggel kb. 7-8 óra fér.

(#4053) hdanesz válasza johnjohn (#4050) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Megtaláltam, a gépem előlapján van firewire port. :C
Köszi a segítséget!

(#4054) james008bond válasza rumos14 (#4052) üzenetére


james008bond
őstag

Köszönöm a válaszodat.
Még 1 kérdés lenne: a kamera winyójáról a pc-re a videó átmásolása az azért a valós játékidőnél gondolom gyorsabban megy...
Amúgy gépemben egy Athlon X2 6400+ proci, 4 GB DDR800-as RAM csücsül...és van néhány winyó is, összesen kb 1 Tera...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4055) akyyy


akyyy
senior tag

hv30nál meg lehet azt oldani hogy veszek mégegy aksit, és amig az egyikkel kamerázok, addig a másikat meg töltené? vagy ehez venni kéne egy másik ilyen kamerát? :Y

(#4056) doktor úr válasza hdanesz (#4053) üzenetére


doktor úr
tag

Attól, hogy az előlapon van port, még nem biztos, hogy be is kötötték :D

MÁS akkus kérdésére: jobb, ha külön töltőt veszel, mi a Kameraakku Kft-nél vettünk utángyártott akksikat meg töltőt is.

(#4057) rumos14 válasza james008bond (#4054) üzenetére


rumos14
nagyúr

persze, bőven. sztem ilyen 17-20 MB/sec sebesség bőven meglehet, realtime-nál 10x gyorsabb nagyságrendileg, hacsak nem számoltam el magam.
én már csak a laptop procikhoz értek, de szem ezzel az Athlon-nal bőven nem lesz realtime a kódolás.

(#4058) james008bond válasza rumos14 (#4057) üzenetére


james008bond
őstag

Tudomásom szerint ennél gyorsabb 2 magos AMD-t nem gyártottak...hagyományos dvd filmet cinema craft encoder-rel 4 menetben kódolva kb másfél-2 óra egy kb 2 órás film kódolása...de ez nem is annyira fontos szempont, lényegesebb az, hogy a kameráról ne valós műsoridőben kelljen áttöltenem az anyagot a gépre mint miniDV-nél...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4059) Ginew


Ginew
aktív tag

multkor voltam pesten, kajáltam 1 parkoloban, s odajött hozzám 1 nagy cigány hogy neme veszek sony HD kamerát harmad áron? :D eltartott vagy 1 percig mire leráztam, pedig nem szoktam finomkodni, elküldtem a picsába, de nehezen kopott le :D

(#4060) rumos14 válasza james008bond (#4058) üzenetére


rumos14
nagyúr

hagyományos dvd film: max 720x576 pixel
full HD anyag: 1920x1080 pixel
a különbség: 5x annyi pixel

amit írsz, az volt az egyik dolog, amiért nekem szóba sem jött a DV kamera. elég volt apukámat látni, mit szöszöl vele.

(#4061) akyyy válasza doktor úr (#4056) üzenetére


akyyy
senior tag

Hmm nézegettem itt az árakat, a http://kameraakku.addel.hun-ál, hát érdekes(már ha ez az a kft honlapja amit említettél). Ahol a kamerát vettük, ott 10 meg 20e-ért mondták hogy van de a gyári az még drágább!

Itt meg ilyen 4 és 6ezer.:S Remélem nem valami huncutság van benne.

Amugy milyen tipusut érdemes venni, mert ami most van az bp-2l13, viszont itt csak 14 meg 12-est találtam.

Az is érdekes, hogy ha ezeket az árakat nézem, egy 10e.el veszek egy jó aksit töltővel együtt (ami autós is:O)

[ Szerkesztve ]

(#4062) ruan válasza Ginew (#4059) üzenetére


ruan
tag

Tommy Hilfiger övet nem akart eladni, 2000-ért
1500-ért

"mennyit adsz érte?"

Mondtam hogy nem kell!

"Viperát?"

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#4063) Cyrin válasza Ginew (#4059) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem kb 3 napja volt, hogy állok egy bolt előtt a gyerekkel, várom az asszonyt, éppen egy számot pötyögök be a mobilomba, odajön egy srác és mond valamit Először nem is értettem mit, gondoltam annyira koncentráltam a mobilra, és meglepett, hogy azért nem értem mit mond. Aztán másodjára is elismételi, mondom magamban milyen nyelven beszél ez, koreaiul? Harmadjára megértettem, hogy ő magyarrul beszél, csakhát ilyen szinten....
- Van Sony kamera, nagyon jó, olcsón
- Kösz haver már van!

Szerencsére lekopott.

(#4064) zajcev


zajcev
csendes tag

üdv,
kérdésem csak annyi lenne hogy amerikában tudok e venni camerát( valszeg JVC GZ-MG330 ), nem lesz e gond a formátummal? vki azt mondta hogy pal meg ntsc vagy ilyenek miatt gondom lehet, igaz ez vagy vagy nyugodtan vehetek, és az itteni gépek is lejátszák majd. ja és a jvc világgaranciát ad?

köszi szépen

(#4065) Ginew válasza Cyrin (#4063) üzenetére


Ginew
aktív tag

ha épp nem azzal foglalkoztam volna hogy épp tömöm magamba a kaját mert majd éhen halok, akkor lehet megnéztem volna a kamot :) na nemazért hogy megvegyem, hanem hogy röhögjek 1 jót, s hogy lássam a fejét mikor kiderül hogy nem tud átbaszni, s felismertem a gagyit :D namajj legközelebb... :D

(#4066) Free_Frag


Free_Frag
csendes tag

Sziasztok!

JVC GZ-MG330 kamerát néztem ki, de kérdéseim lennének.
1. Pixmania-val kapcsolatban milyen tapasztalatotok van?
2. A kamera mennyire strapabíró?
3. zárt térben milyen képet csinál?
4. gyors mozgás felvételére mennyire alkalmas? (csak emberek mozognak,nem járművek)

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Inkább legyen egy perc tiszta, feltétlen érzelem; mint akár egy életnyi máz!

(#4067) johnjohn válasza Free_Frag (#4066) üzenetére


johnjohn
addikt

A Pixmania nem magyar cég,nincs raktár, nincs szervíz,a garancia nem magyarországra érvényes.Francia , oda kell a pénzt utalnod, és csak utána kapod a cuccot, ha elromlik, neked kell kipostázni javításra.Nem túl ajánlott.

(#4068) johnjohn válasza Free_Frag (#4066) üzenetére


johnjohn
addikt

A Pixmania nem magyar cég,nincs raktár, nincs szervíz,a garancia nem magyarországra érvényes.Francia , oda kell a pénzt utalnod, és csak utána kapod a cuccot, ha elromlik, neked kell kipostázni javításra.Nem túl ajánlott.

(#4069) akyyy


akyyy
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy amit szalagról gépre tettem m2t formátumú videófájt, azt az adobe encore probléma nélkül kezeli.

lejátszó progikkal szép túéles videó, a programba betéve preview módban is még jó, viszont ha dvd-t csinálok belőle, ott olyan csikos fos lesz az egész hogy vááá:S

Gonodlom ez a váltosoros probléma, de mielőtt több órás anyagot nekilátok konvertálni különféle progikkal, sztem ezt az encore-nak is tudnia kéne, de nemtudom hol tudnám beállítani.

igy ha mozdulás van a képen, hullámzik, néhol csikos...:)

lehet rossz helyre irtam, de nem láttam ehez megfelelő topikot, ha tudtok légyszi segitsetek, köszönöm előre is:)

(#4070) doktor úr válasza akyyy (#4069) üzenetére


doktor úr
tag

Így van, valószínűleg váltottsor-probléma. A field order-t próbáld átállítani (upper vagy lower field lehet vagy progressive, ha nem váltottsoros).

(#4071) Free_Frag


Free_Frag
csendes tag

Milyen Kamerát ajánlanátok kb. 50-90 ezer forint között (max.:100e)!

Többnyire teremben lenne használva, laptopra menteném ki a felvett anyagot.
Utoljára VHS típusú kamera volt nálam, tehát a kezelhetőség is fontos lenne! Nem szeretnék belebonyolódni a sok beállításba!

A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Inkább legyen egy perc tiszta, feltétlen érzelem; mint akár egy életnyi máz!

(#4072) hcs57 válasza Free_Frag (#4071) üzenetére


hcs57
őstag

Olyan kamerát keress, amelyiknek nagy a CCD mérete, mert az kevésbé zajosan vesz fel teremben... de az az árkategória, amit megjelöltél, nem erről híres.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4073) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Üdv!

Digi kamerát szeretnék vásárolni. Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat (4000+ azért nem kevés), de sokat segítenétek, ha a jelenlegi kínálatból tudnátok mondani 1- 2 gépet amivel biztosan nem járok rosszul.

-A kamerát kb. 80%-ban "kíméletes üzemmódban:)" használnám.
Ritkán előfordulna, hogy buvárkodnék, esetleg snowboardoznék vele. :DDD
-Fontos, hogy gyorsan gépre tudjam pakolni a felvételeket, ezért hdd-s vagy memória kártyás jöhet szóba.
-Egyébként jelenleg csak egy samsung 214T monitoron és egy "hd ready crt"-n (lol) nézném a videókat, néhány hónap múlva jönne csak egy nagyobb full hd lcd. Ezt a hd kérdés miatt írtam le, de gondolom jobb hd-s kamerát venni a jövőre nézve....

A hdd-k hol tartanak jelenleg? Mennyire megbízhatóak ezeken a területeken? Nem lesznek tele szektorhibákkal 1-2 év után?:)
Azt számoltam, hogy egy memóriakártyás gép hasonló háttértár kapacitással nem kevéssel kerülne többe, mint egy hdd-s, így adott összegből csak szerényebb tudású jönne ki....
Dilemma.
Max. összeg 180, esetleg 200e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#4074) rumos14 válasza Dre_Powell (#4073) üzenetére


rumos14
nagyúr

van a Panának egy kamerája ami 1,5,m mélységig vízálló. olcsó is, de mondjuk HD tv-n sztem nem lesz szép a képe. HD-ben felvevő strapás kameráráól én nem tudok. vízálló tokot biztos lehet venni párhoz, de az is súlyos tízezrekbe kerül.
ha ilyen rázós helyzetekben is használnád, sztem csak a memókártyás jöhet szóba. nem olyan drágák már a memókártyák, ha pár óra felvétel elég egy menetben.

(#4075) Dre_Powell válasza rumos14 (#4074) üzenetére


Dre_Powell
tag

Szia! Köszi a választ!
Annyival pontosítanám az előző hozzászólásomat, hogy nem kell alapból vízállónak lennie. Azt a pana kamerát én is néztem, háát...nagyon gyengusz, kinézetre is.:) Vízálló tokot majd veszek hozzá, bár látom tényleg jóval többe kerülnek, mint amire számítottam. Így lehet azt már csak jövő nyáron veszem meg.
Hddhez: HA nincs esés, akkor gondolom a könnyű kis lesiklásokat még bírná az is, nem?

Szóval még mindig az előzőre várnék válaszokat, konkrét tipusokat.

Most olvasom: "Sony-ban ilyen marketing tudás nagyon sok van, de amúgy max a 3. lehet" -Ez igaz? :( Eddig pont sony-t néztem. Mit értesz marketing tudás alatt? Ilyen arc felismerés, stb.?

[ Szerkesztve ]

(#4076) rumos14 válasza Dre_Powell (#4075) üzenetére


rumos14
nagyúr

akkor annak is járj utána hogy mihez lehet egyáltalán ilyen tokot venni. mondjuk mondhatják akármilyen halálbiztosnak ezeket a tokokat én személy szerint nem kicsit paráznék víz alatt használni.
HDD-nek sztem az ilyen váratlan "huplis" mozgások nem jók, a lendüleletes, egyenletes "svenkelésekkel" nincs gondja.
nos a Sony sztem pont abban erős amit írtál: arcfelsimerő meg mosolytökömtuggya meg túlszaturált képek amire az átlagember bukik. ettől még a HD kamerái igen jók, csak drágák és a Memory Stick és az érintőképernyő miatt nekem nem szimpik annyira.
amúgy nem vágom annyira a témát, hogy az én megérzéseimből bármi következtetést levonj :B
Pompi fórumtárs (és Házigazda) egy Sanyo Xacti HD kamerát tervez venni (vagy már vett is :F ), pont azért mert ahhoz viszonylag jó áron van vízálló tok. mondjuk sztem az a Sanyo sem a HD minőség csúcsa, de megintcsak ne ez alapján hozz döntést. egy MP4 kamerák vagy ilyesmi nevű topikban írt erről.
itt [link] van egy pár jó teszt, márka alapján is tudsz keresni.

(#4077) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Tud-e valaki összefűző programot ajánlani,amit esetleg kipróbált és működik is?
Video Encoders (MPG/DVD ezt töltöttem le, de nem müködik. :( [link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4078) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Kezdenek letisztulni a dolgok. :)
Kössz az oldalt egyébként....mondjuk nem tudok túl sokat angolul.

A canon hf10 a 16 gb belső memóriájával nem éri meg az árát a hf100-hoz képest. A hg10 csak abban tér el az előbbiektől, hogy hdd-s? Mert akkor talán ez néz ki a legjobb vételnek. Elég jó hdd védelemmel vannak ellátva, bár lehet csak marketing. :DDD
És most 25.000-t vissza adnak a canon gépek árából! :Y

Úgy néz ki ezek közül fogok választani:

1. canon hf100
2. canon hg10
3. sony hdr cx11
4. pana hdc sd9
5. pana hdc hs9

A hf100 kicsit drágább a többitől, de ahogy olvasgattam ő a legjobb képű. A panák viszont jó árban vannak....viszonylag. A Sony HDR-SR11 is tetszik, viszont csak a pixmanianal van 200 körül.

Melyiket vegyem?

Miért kerül több, mint kétszer annyiba egy 16 gb panasonic sd kártya egy transcend 16 gb kártyától? Csak a neve miatt? Mindkettő class 6.

(#4079) caleb


caleb
aktív tag

Sziasztok!

Egy egyszerű,olcsó,tartós kamera kellene nekem max 50-ért.
Tudtok valamit ajánlani? Vagy valamilyen tesztoldalt ahol tesztelnek hasonló kamerákat /ha lehet magyarnyelvűt,bár az angolal is elboldogulok valahogy/.

Köszi

Z

Az élet jó a világ nem!!!

(#4080) rumos14 válasza Dre_Powell (#4078) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem is nagyon szimpi volt a HF100, csak az ára nem :)
talán nem túlzás kijelenteni, hogy az AVCHD-s memókártyás kamerák közül perpill ez a legjobb.
a HG10 egy korábbi "évjárat", szóval lehet hogy nem tud pár (marketing ;] ) dolgot, amit a HF-ek már igen. amúgy tutira jó választás.
a listád elég jó, nagyon mellényúlni egyikkel sem tudsz, nyilvánvalóan amelyik kamera jobb az drágább is.
ha a Canon-ok szimpik és meg tudod fizetni akkor sztem azt vegyél. ha soksok óra felvételt akarsz készíteni egy menetben, akkor vinyósat, ha elég 2-3 óra, akkor inkább memókártyásat, szerintem. 16 giga SD kártya nem olyan drága már. Pana kártyát felesleges venni, mert aránytalanul drága, a név miatt: a tudatlan ember Pana kamerához Pana kártyát vesz "mert az való bele". nekem szinte az összes kártyám Kinston, de a Sandisk is jó márka.

(#4081) caleb válasza caleb (#4079) üzenetére


caleb
aktív tag

Erre valaki?
Valami teszt oldal?

Az élet jó a világ nem!!!

(#4082) Dre_Powell válasza caleb (#4081) üzenetére


Dre_Powell
tag

[link]
Ezt pedig 2-3 hozzászólással fentebb linkelték: [link] :)
Szerintem canon, sony, panasonic. De én nem értek hozzá....
Lapozz bele bátran a topicba! ;]

(#4083) caleb válasza Dre_Powell (#4082) üzenetére


caleb
aktív tag

Köszi,lapozgatom,lapozgatom,de ti elvagytok "varázsolva" /már bocs mindenkitől/ a kamerákkal,repkednek a százezrek,és én nem vagyok hajlanó ennyit adni érte. Tök egyszerű dologra kell nekem,pár dolgot megszeretnék őrízni,ennyi. Nem izgat a felbontás,meg a ccd szám,csak egy olcsó egyszerű,megbízható gépet szeretnék max 50-ig.
Eddig ezeget a tipusokat nézegettem :
-JVC GR-D815
-JVC GR-D820
-Sony DCR-HC51E
-Canon MD216
-Panasonic NV-GS90
-Sony DCR-HC53E

Ha valakinek van valamilyen tapasztalata velük,ne tartsa magában ;)

Az élet jó a világ nem!!!

(#4084) Dre_Powell válasza caleb (#4083) üzenetére


Dre_Powell
tag

Ki van elvarázsolva? :) És miért? Senki nem mondta neked, hogy vegyél drága kamerát!
Sehol nem röpködnek itt százezrek....
Pl.: Nekem (és még sok, ide írkáló embernek) kell a jó képminőség és nagy felbontás ezért lenné(n)k elvarázsolva? :B
Mindenkinek mások az igényei(pont) ;]

[ Szerkesztve ]

(#4085) caleb válasza Dre_Powell (#4084) üzenetére


caleb
aktív tag

Az üzenetemet nem személyeskedésnek szántam,csak a véleményetekre vagyok kiváncsi.
Ha lehet akkor inkább adj ötletet melyik nekem a legmegfelelőbb :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#4086) e_david


e_david
tag

Hali!
Samsung VP-D382 -vel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata?
Tudom, hogy olcsó, meg minden, de igazából balatoni nyaralás és ivászatok rögzítésére kéne. :))
Az exrteme digital oladalán néztem, de nem derült ki számomra, hogy a mini DV mellett tud-e memóriakártyára is venni. [link]
A "leírás" fül alatt az van, hogy "A memóriakártya segítségével könnyen felvehet és lejátszhat hagyományos állóképeket.
- A memóriakártyán lévő állóképeket PC-re továbbíthatja az USB-interfész segítségével."
, de a specifikációban ezt nem említik.

(#4087) caleb válasza e_david (#4086) üzenetére


caleb
aktív tag

Nekem mint márka a Samsung nem szimpatikus,de az ára elég meggyőző.

Az élet jó a világ nem!!!

(#4088) Ginew válasza caleb (#4083) üzenetére


Ginew
aktív tag

pana gs 320as, nekem ilyen van, olcsó is, s naon nem varázsol el :F de sok fénynél a 3ccd miatt szép a képe.. csak mozgásnál nekem olyan mintha szagatna, látszik a 24 frame/sec vagy mennyi, de ebben az árkategoriában nemkapsz jobbat.. nemkell naon ugrálni vele :D vagy lehet beállitási gond.. ill mikor kamerázva gyaloglok, akármennyire ügyelek rá, nagyon remeg a kép a lépéseknél, ez lehet mert a képstabi bevan kapcsolva, s az igazából csak zoomnál kézremegésre van, ilyenkor meg csak rádolgozik? lehet nagy hülyeséget kérdezek, de megérzés.. :DD

(#4089) caleb válasza Ginew (#4088) üzenetére


caleb
aktív tag

Ja ez pont kétszer annyiba kerül,mint a rászánt keret. :F

Az élet jó a világ nem!!!

(#4090) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Hali!

A Panasonic SDR-H60 ([link]) kameráról mi a vélemény? Megéri? Ezt a tudást kisebb méretben tudja valamelyik kamera?

Az optikai és a digitális stabilizátor között van komoly képminőség különbség?

Köszi!

(#4091) caleb


caleb
aktív tag

Köszi mindenkinek a "rengeteg" segítséget,csak úgy elárasztotatok ötletekkel.
-Sony DCR-HC53E - ő nyert,nem tudom miért,de megtetszett. Szép volt a matrica rajta :B

Az élet jó a világ nem!!!

(#4092) szancsesz


szancsesz
csendes tag

Sziasztok!

Ha tudtok, segíteni ,jó lenne.
A kérdésem:
HD kamerát szeretnék.Csak nem tudom milyen lenne jó.Hezitálok a Minidv-s Hd kam, a merevlemezes, és a memóriakártyás között.A DVD-s kilőve mert nem fér rá sok.Talán 20 perc.a 2,6-GB-sra. Igy maradt ez a 3 féle. Melyik fajtát érdemes venni?Mindháromról olvastam, de tapasztalatot ezekhez még nem találtam.
Másik hogy ha tudnátok mondani hogy a legjobb minőségben mennyi idő fér mondjuk egy 8 GB-s memória kártyára,és a kazira mondjuk AVCHD formátumban,vagy hasonló formátum is jó.
Ugyanis a merevlemezes eddig a nyerő úgy néz ki ,de a memóriakártyás sem rossz,.viszont az SD kártyásnál tartok attól hogy nem túl sok idő fér fel,és hát a döntésben ez is közrejátszik.
Aztán mennyire érdemes netről rendelni?
Ugyanis olvastam az árgépet, és ott elég kedvező árakat láttam, de az a baj hogy még nem vettem netről semmit, igy nem tudom.
Aztán amit kinéztem melyiket érdemes megvenni?melyik a jobb?tapasztalat?

Panasonic HDC-SD5
Panasonic HDC-SD1
Panasonic HDC-SD9
Sony HDR-SR5E
Sony HDR-SR10E

(#4093) cigam válasza Ginew (#4088) üzenetére


cigam
félisten

Akkor figyelmedbe ajánlom ezt a videót:Hogyan barkácsoljunk steadycam-et

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4094) rumos14 válasza szancsesz (#4092) üzenetére


rumos14
nagyúr

a DVD-st sztem jól teszed hogy kilövöd, semmi előnyét nem látom, csak + súly + méret + fogyasztás.
sztem amennyire lent vannak most a memókártyaárak (és ugye csak csökkenni fognak tovább) a kártyás a jó belépőszintű választás, ha csak pár óra anyagot akarsz "egy huzamban" felvenni, míg nem jutsz PC-hez. 16 GB kártya ára tizeniksz ezer pénz, erre tutira rámegy 2 óra a legjobb minőségben.
én Pana SD1-et vettem, újonnan már nem is kapni, "casual" felhasználásra abszolút jó. az SD5 és 9 sok tekintetben visszalépés sajnos (szenzor méret, nagylátó, mic bemenet hiánya). a Sony-kat nem ismerem behatóan, a Memory Stick kártyaformátum és az érintőképernyős kezelés nem szimpatikus.

(#4095) Yellow73 válasza szancsesz (#4092) üzenetére


Yellow73
tag

Szia,
Hasonló cipőben járok én is, de nekem nem sürgős, valószínűleg jövő évi lesz a projekt.
DVD nálam is kilőve.
Először én is vinyósra gondoltam, de a vinyó érzékeny a rázkódásra, ütődésekre, én meg ha kamerát viszek, az sokszor egyszerűen csak nyakbaakasztom, oszt ott lifeg, rázkódik.
A vinyó beépítése pedig elég sok pluszt jelent az árcédulán, egy sima memóriakártyás modellhez képest. Ezért talán a kártyás jobb választás, pláne, ha veszel mellé egy kis usb-s vinyót, amit nem kell állandóan magaddal cipelni, elég, ha a nap végén áthúzod a felvételeket a kártyáról. A kártyát meg használhatod másra is. Ugyanakkor egy kamerába épített merevlemez esetleges meghibásodása sokkal nagyobb fejfájást okoz, mint egy külső vinyóé, vagy a memóriakártyáé. A tárolt adatok szempontjából persze lényegtelen, hogy miről vesztjük el az értékes adatot, de ha az eszköz maga azt követően is fizikailag hibás marad...
Eddig a fentiek AVCHD szabványban rögzítő modellek voltak, valószínű ezeké a jövő.
A HDV (miniDV kazettás HD) egy kicsit kakukktojás, bár a tesztek szerint jelenlegi legjobb képeket készítő consumer kamerák a Canon HDV HV20 és HV30 modelljei, csak picit drágák. A szalagnak megvan az az előnye, hogy egyből archiváltad is a felvételedet egy tartós adathordozóra. Emellett a kazetta a legolcsóbb hordozó, és a HDV szabvány biztosítja a legnagyobb bitrátát (elvileg legjobb képminőséget azonos egyéb optikai stb feltételek mellett). Viszont a szalag is egy mechanikus dolog, ráadásul a lassabbik fajtából, hiszen számyítógépre való áthúzásnál 1:1 időtényezővel kell számolnod (addig tart áthúzni, amíg lejátszod a felvételt: egy óra anyag esetén egy óráig). Szalagos formátum előnye a legegyszerűbb szerkeszthetőség. Hátránya lehet esetleg a motorzaj is.
Érdekes, hogy a listádon nincs Canon gép (gondolom az ára miatt), illetve hogy a Panából csak kártyás modelleket soroltál fel.

(#4096) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ajánljatok nekem valami kamerát mindegy milyen márka.A lényeg hogy családi eseményeket nyaralásokat szeretnék megörökíteni semmi extra.

(#4097) james008bond


james008bond
őstag

Memokaris modellről külső winyóra PC nélkül át lehet húzni az anyagot???
Panasonic HDC-HS9 vs. Sony HDR-SR11E???
( 1 éve ment tönkre Sony DCR-TRV22E miniDV camom, szekrényben tárolás közben, nem hajlandó kamera üzemben képet adni, ill felvenni, csak hangot rögzít és a nagy feketeséget...viszont nagyon szépen lejátssza a régi felvételeket...szóval egy "kicsit" meginogtam Sony ügyben, viszont a fenti Pana "kicsit" "fapadosnak" tűnik a Sony mellett...)
Laser-Műszaki Udvarról valakinem személyes tapasztalata? Ott elég jó árakat láttam...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4098) Yellow73 válasza james008bond (#4097) üzenetére


Yellow73
tag

"Memokaris modellről külső winyóra PC nélkül át lehet húzni az anyagot???"

Ez egy jó kérdés. Nem biztos. De a Pana "USB Host" feature-ébe belegondolva az usb host nálam pont azt jelentené, hogy ki tud szolgálni usb-s perifériákat, pl. külső vinyót.

Ha nem igaz a fenti teóriám (valaki erősítsen, vagy cáfoljon meg, please!), akkor is ott vannak az ún. mobil háttértárak (pl Anpson Digimate, stb), amibe ha bedugod a kártyát, csinál róla egy backupot. Egy ilyen mobil háttértár ház kb 10-15 eFt, és akkora notebookvinyót rax bele, amekkorát nem szégyellsz. De lehet kapni különböző méretű HDD-vel szerelve is.
Valami hasonló elvű készüléket kértem egyszer kölcsön római vakációmhoz, akkor a fotómasinám kártyáinak tartalmát töltöttem rá esténként, jó szolgálatot tett.
A lényeg, hogy szerintem inkább ilyesmibe érdemes beruházni, mint eleve HDD-vel szerelt kamerát venni. De ízlések és pofonok...
Digimate III ház

(#4099) Greg.


Greg.
csendes tag

Sziasztok!

Én teljesen kezdő vagyok a témában, úgyhogy előre is bocsánat a láma kérdésekért. Szóval az új, full-hd felbontású digitális kamerák érdekelnének:

1. a 3CCD-s kamerák alapból szebb képet készítenek? (pl.: JVC GZ-HD7)
2. olvasván, hogy ezek állókép rögzítésére is alkalmasak, mennyire váltják ki a fényképezőgépet? (pl.: hdr-sr11e típusnál írják, hogy 10.2 mp állókép rögzítés)
3. mennyire kiforrott már ez a full-hd + 5.1 DD hang rögzítése?
4. amik így elsőre érdekelnének: JVC GZ-HD7; SONY HDR-SR11E; CANON (segítsetek, hogy melyik tartozna ehhez a kategóriához)

(#4100) djnice


djnice
veterán

Gagyinak tűnhet, de nem az, és ha elég a 3x-os optikai zoom akkor csúcs vétel az Aiptek Action HD kamera 30.000-ért. 1280x720p 60fps, 1440x1080p 30 fps...
Durva hogy a 100.000 Ft-os Sony miniDV kamerámat ezek után dobhatom ki.
Tesztvideó itt: http://djnice.uw.hu/aiptek/84635912_fb4d32d000_orig.mov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.