Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) johnjohn válasza Cyrin (#3350) üzenetére


johnjohn
addikt

Misszionárius vagy Mester! :R Felfalnak a HD-HDD kannibálok, mint engem, meglásd!! :O

(#3352) Cyrin válasza Sanyabá (#3348) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyébként úgy tudom még lehet kapni néhol Panasonic NV-GS320-at is (kifutó elődmodell). Az még egy tizessel olcsóbb, és ugyanolyan jó mint a 330.

(#3353) Cyrin válasza johnjohn (#3351) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem adom fel (még), de látom Te is visszatértél, csak nem bírtad ki...

(#3354) johnjohn válasza Cyrin (#3353) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért szelektálok, hogy kivel bonyolódjak vitába, elvégre eszkimónak sem lehet mélyhűtőt eladni.Jut eszembe, NV-GS 300 kb.10 órát használt DV kam még mindíg eladó, 125 000.-Best buy!

[ Szerkesztve ]

(#3355) Sanyabá válasza Cyrin (#3350) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem eddig egy Sony CCD TR 415 E tipusú 10 éves kamerám volt ill. van és azt untam meg hogy mindig át kellett másolni egy normális nagy kazettára hogy tárolni tudjam és
bármikor le tudjam játszani.Tehát azért gondoltam merevlemezesre hogy azt a Pc-re azonnal
fellehet rakni.vagy Dvd-re kiírni.De nyilván meg hajlok a hozzáértők szakvéleménye előtt!

Meg ugye jól hangzik hogy akár 21 óra hosszat is lehet felvenni ,szemben a mini Dvd-re
csak 1óra hosszat? Tehát mint írtam nekem egyszerű megbízható kamera kellene ami
jó pár évet tudna szolgálni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3356) johnjohn válasza Sanyabá (#3355) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3357) Sanyabá válasza johnjohn (#3354) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Látom árulsz egy kamerát,ha olyan jó akkor miért? Mennyi gari van még rá?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3358) direwolf válasza Sanyabá (#3355) üzenetére


direwolf
őstag

Csak ne hajlongjál annyira hevesen, olyant vegyél amilyen a kényelmedet szolgálja, a minőségen meg ne aggódj, a sok "hozzáértő" is DVD-t gyárt a végén, az meg "véletlenül" mpeg2 ;] Ha minőség kell akkor HD :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3359) direwolf válasza Cyrin (#3350) üzenetére


direwolf
őstag

Ez a "HDD nem megbízható dolog" azért erős ferdítés, mint a minőségi különbségek is.
Minden relatív...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3360) johnjohn válasza Sanyabá (#3357) üzenetére


johnjohn
addikt

Ment privi.

(#3361) Cyrin válasza direwolf (#3358) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezalapján a DVD-s kamera a legmegfeleleőbb. :D

(#3362) johnjohn válasza Cyrin (#3361) üzenetére


johnjohn
addikt

3354# ;]

(#3363) Cyrin válasza direwolf (#3359) üzenetére


Cyrin
addikt

Akinek volt már tönkrement HDD-je, az tudja hogy milyen megbízható. Egy winyó nem winyó, két winyó egy winyó stb. És még akkoris elfüstölheti az egészet egy "áramlökés".

(#3364) direwolf válasza Cyrin (#3363) üzenetére


direwolf
őstag

Volt nekem is vinyóhalál (nem kamerában), de a fontos dolgaimról tartok másolatot másikon. Ugyan ezt a kamerával is megtehetet. Worst case-re meg ne jáccunk már, mert akkor a kazetta is beleeshet a tábortűzbe, nem? Semmivel se kisebb az esélye, hogy a MiniDV mechanikája megy tönkre, mint a HDD. (nekem speciel az előbbi adta be a kulcsot)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3365) direwolf válasza johnjohn (#3362) üzenetére


direwolf
őstag

Rangon aluli vagyok? Vagy nem tartozom az Árja fajhoz? :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3366) Cyrin válasza direwolf (#3364) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát igen, csakhogy a kazetta beleesés tábortűzbe esetnél az ember a hibás, a HDD-nél meg semmiről sem tehet. És attól, hogy a mechanika tönkremegy, az addig felvett anyagok nem vesznek el.

(#3367) direwolf válasza Cyrin (#3366) üzenetére


direwolf
őstag

Hogy érted azt, hogy semmiről sem tehet? A HDD-k sem szoktak csak úgy maguktól tönkremenni, annak oka van. Elég durván kell bánni egy kamerával, hogy meghaljon benne a vinyó. A leejtés ellen pedig a kazetta se védi meg a készüléket, mindegy milyen elven műxik, a minimum, hogy a lencsesor sérül. Az adatok... hát igen, valóban egy picit nagyobb a kockázata annak hogy ha mondjuk egy nyaralás végén beadja a kulcsot a készülék, akkor elszáll az egész. De ha valakinek olyan nagyon fontos, hogy mindenáron meg kell lennie a felvételeinek, akkor cipel egy laptopot, és meg van oldva a mentés :) Elhanyagolhatónak érzem a kockázatot, ha csak nem ebből van a napi betevőm, de akkor meg nem ebben a fórumban kérdezem meg milyen kamerát vegyek ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3368) Cyrin válasza direwolf (#3367) üzenetére


Cyrin
addikt

"A HDD-k sem szoktak csak úgy maguktól tönkremenni"

Márpedig de. :D

Az meg, hogy odaütődik a kamera valaminek egy nyaralás során az kivédhetetlen.

(#3369) Cyrin


Cyrin
addikt

Sztem a kérdező kolléga már rég elmenekült innen, ezt látva, hogy ilyen hülyeségekről vitatkozunk, hogy tábortűz, meg anyámkínja. :D

(#3370) direwolf válasza Cyrin (#3369) üzenetére


direwolf
őstag

Hajaj! És még a perui milicistákat fel se hoztam :DDD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3371) direwolf válasza Cyrin (#3368) üzenetére


direwolf
őstag

A környezetemben megfordult már pár száz, eddig egy ment tönkre igen durva behatástól (leszakadt az elektronikája :Y ) és egy a hőtől (megsütötte az alatta és felette közvetlenül beszerelt másik kettő 3 év alatt 24 órás üzemben)
Ebből a statisztikai halmaznak elfogadható mennyiségből jócskán volt mobil is. Van egy 2,5-es amit még most is napi rendszerességgel cipelek melóba kb. 4 éve a hátizsákomban.
Persze igazad van, tényleg mennek tönkre maguktól is. De akkor beszéljünk a percenként framedroppoló minidv kazettákról is, meg az elkopó mechnaikáról, ami betekeri a szalagot.
Még mindig azt mondom, hogy nincs nagyobb kockázata a hdd-nek...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3372) philoxenia válasza direwolf (#3371) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kamerázok, de a memóriakártyások akkor ezek szerint jobbak?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3373) Sanyabá válasza Cyrin (#3369) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem,nem, érdeklődve követem ezen élcelődéseket és egyre tanácstalanabb vagyok hogy
végül is milyet vegyek. De hál' Istennek nem annyira életbevágó hogy azonnal kelljen
döntenem.De továbbra is nyomon követem a fejleményeket. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3374) direwolf válasza philoxenia (#3372) üzenetére


direwolf
őstag

Szerintem az lesz az ultimate, mondjuk ha lesz elérhető áron 32 gigás class6+ SD.
Pl. a Pana HDC-SD9 vinyó nélkül perfekt lenne. És elvileg 120 körül kéne lennie az árának, mert így vinyóval ~180 most, az SD meg amúgy is benne van.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3375) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!

Áttanulmányozva a fórumot, a nem túl régmúltbeli beírások alapján talán kaphatok segítséget a döntésemhez.
Egy ismerősöm révén per pillanat lehetőségem van az USA -ból hozatni egy HV20 kamerát. Használni először elsősorban beltéri, később minden bizonnyal kültéri felvételekre szeretném - a hamarosan megszülető gyermekem fejlődését követendő :)
A korábbi hozzászólások alapján vannak itt olyanok, akik használnak/használtak NTSC szabványú kamerát. Ami igazán érdekel, hogy az itthon kapható 50i/25p HV20 modellel szemben a 60i/24p felvételeket készítő NTSC model alkalmazása járhat -e, és ha igen, milyen hátrányokkal járhat (elsősorban HD felvétel készítése esetén), ha a környezetemben található TV készülékek mindegyike kezeli az NTSC szabványt (még ha nem is HD - pillanatnyilag). A számítógépen való szerkesztésnek van -e ez esetben valamilyen specialitása? Egy esetleges NTSC/PAL konverzió milyen mértékű minőségromlással jár (tudom, hogy ez relatív, de egy átlag user képességeit és igényeit figyelembe véve mennyire lehet ez zavaró, esetleg tesztképek valahonnan?)
Előre is köszönöm a válaszokat, külön köszönet, ha az gyakorlati tapasztalaton alapul (pl. Badb0y? :) )
Előre jelzem, hogy napközben sajnos csak olvasni tudom a fórumot, ezért ha esetleg késlekednék egy válaszra adott visszajelzéssel, akkor az nem a modortalanságomnak tudható be, kérem nem megkövezni. :D

(#3376) johnjohn válasza direwolf (#3365) üzenetére


johnjohn
addikt

A hsz.-em elvi kérdésről szólt, nem személyhez kötődik, különben is Veled szakamailag lehet vitatkozni,és nem marhaságokon.Bocs, ha félreérthető voltam. :K

(#3377) Cyrin válasza Sanyabá (#3373) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát az érvek - ellenérvek elhangoztak, döntened neked kell.

Olyat úgy se találsz, ami kompromisszumok nélkül a legjobb, mert ilyen a világ, mindennel így van.

(#3378) direwolf válasza johnjohn (#3376) üzenetére


direwolf
őstag

Én sem komolyan kérdeztem, nem szoktam megsértődni ilyeneken, főleg egy fórumon :R
Egyébként szeretek vitázni, mert meggyőződésem, hogy a konstruktív vita viszi előre a világot, ezért provokálom, hogy Te is szállj be a ringbe, ne csak passzívan nézd :)
És meggyőzhető vagyok ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3379) Cyrin válasza direwolf (#3378) üzenetére


Cyrin
addikt

Támogatom :D

(#3380) horusz- válasza Cyrin (#3379) üzenetére


horusz-
tag

A mostani dv-s camok is el vannak látva usb csatlakozóval,ugyhogy a hdd-nek ez más nem elöny!
A másik.Dvd-s és hdd-st nehezebb jól szerkeszteni.
Nekem volt 1 320-as panám amit eladtam és arra gondoltam(meggondolatlanul) hogy veszek dvd-set. Aztán csak fájt a szívem hogy akkor nem tudok szerkeszteni,és a végén döntöttem! Vettem 1 nv-gs330-at és vettem hozzá 1 Pana DMR-EH57 irót.Igy több rétü lett a dolog.Tv-ből is tudok felvenni,de a kamerát is rá tudom tenni,és rögtön irom is ki dvd-re szerkesztés,és feliratozás után. És amellett a laptopra is rátehetem!Ez mondjuk kicsit drága igy,viszont ha veszel 1 320-ast 90eft-ért és hozzá 1 asztali irót 30-40eft-ért akkor már annyi mint 1 hdd-s és nem kell vele bajlodni!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3381) direwolf válasza horusz- (#3380) üzenetére


direwolf
őstag

Na most megint én leszek a kötöszködő paraszt ( :DDD ), de légyszi írd le egész pontosan miért nem tudod jól szerkeszteni az mpeg2-t? (kulcskockás halandzsán kívül) Mert azt megértem, ha azt hozod fel indoklásnak, hogy neked a leghiperszuperebb SD minőség kell, és soha nem fogsz dvd-t gyártani, hanem a megvágott cuccot visszaírod a minidv szalagra. Csak ez a szerkesztéses ködösítés piszkálja a fantáziámat. Lehet, hogy tudok segíteni ;)

A másik: a dv kamokon igaz, hogy ott az usb, de egyrészt attól nem lesz gyorsabb a másolás, másrészt nem tudsz rajta áthúzni dv formátumban, hanem a kamerád "előtömörít" valamibe (általában kisfelbontású mpeg4)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3382) Cyrin válasza horusz- (#3380) üzenetére


Cyrin
addikt

Ahogy az előttem beszóló kötözködő ;] is írta, az DV kamokon a USB csak a képek átvitelére használatos, így mégiscsak előny a HDD USB-s átvitele.

(#3383) Acheron válasza Acheron (#3375) üzenetére


Acheron
őstag

Sziasztok!

#3375 -re esetleg tapasztalatok? Gondolom nem hemzsegnek errefelé az NTSC rendszerű kamerák, de azért csak találkozott már valaki ilyennel élesben is :F

Thx

(#3384) Badb0y válasza johnjohn (#3343) üzenetére


Badb0y
addikt

Wow. Nem olcsó :DDD
Ez ennyire jó mint az ára ? Vagy ez még nem is számít drágának ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3385) Badb0y válasza direwolf (#3367) üzenetére


Badb0y
addikt

Jelentem 2 vinyóm szállt már el a használattól pedig 2 évesek voltak (WD,hitachi)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3386) Badb0y válasza Cyrin (#3382) üzenetére


Badb0y
addikt

Abszolót nem értem, mi a bajotok a firewire kábellel :F Mitől jobb nektek az usb ? Még a feje is nagyobb :))

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3387) Badb0y válasza Acheron (#3375) üzenetére


Badb0y
addikt

Én eddig SEMMI gonddal nem találkoztam (kopp-kopp) amiben érezném, hogy hátrányos helyzetben vagyok, mert NTSC-s a kamerám. LCD tv az már mind lejátsza az ntsc-t és pal-t is. Régebbi tv-knél lehetnek gondok sztem (pl. fekete-fehér)

De ha bárki tud nekem mondani olyan dolgot, amiben hátrányban van az ntsc, akkor kipróbáloim szívesen, hogy igaz-e.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3388) Cyrin válasza Badb0y (#3386) üzenetére


Cyrin
addikt

Nincs semmi bajom a Firewire-rel. Magam is bőszen használom, mind a kamerához, mind a külső winyóhoz. Nem jobb az USB, sőt, erőforrásigényesebb, és kevésbé stabil. Egyetlen előnye, hogy minden gépen van, a firewire ritkább, drágább alaplapok tartozéka, ha pedig nincs külön kártyát kell venni.

(#3389) johnjohn válasza Badb0y (#3387) üzenetére


johnjohn
addikt

Semmi hátránya, igazából kissé csúnyábbak a színek, ha NTSC-t kódolsz PAL-ba, és nem a legjobb a dekódered.A digitális technikában már alig számít, amikor analóg videojelet kellett kódolni, akkor keletkezett színhiba, nem állt be az sRGB színtér a helyére.

(#3390) Badb0y válasza johnjohn (#3389) üzenetére


Badb0y
addikt

Én nem kódolnám át az ntsc-t pal-ba. Jó az nekem NTSC-be. Sony vegassal tenném bluray formátumba (m2v) vagy hagyom m2t-be, de inkább bluray, és go bele popcorn hour :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3391) Acheron


Acheron
őstag

Köszönöm a válaszokat! Ha jól vettem le, akkor nem lesz jelentős problémám az NTSC rendszerből adódóan ezzel a digitális kamerával. Akkor nincs más hátra, mint előre :)
Köszönöm a hozzászólásokat!

(#3392) ktg3


ktg3
őstag

hellohello

Panasonic VDR-D160 ról vmi vélemény??
vagy van olyan kamera ami jobban megéri ebben a max 50-70K-s árfolyamban?
azt is mondjátok meg pls h h lehet digitális szalagra rögzítő kameráról átvinni anyagot gépre.
simán csak usb kábellel v hogy?

thx

(#3393) Ginew válasza johnjohn (#3354) üzenetére


Ginew
aktív tag

ez mennyivel korábbi gyártásilag és minőségileg mint az 500-as? mit lehet erről tudni amiért best buy?:) számlát is tudsz adni? :)

[ Szerkesztve ]

(#3394) johnjohn válasza Ginew (#3393) üzenetére


johnjohn
addikt

Ugyan akkori, ez volt egy típussal az 500-as alatt, kicsit kissebb szűrőméret, mert itt nem lehet az optikán kézzel fókuszálni,és talán egy kicsivel kissebb kapacitású az akku.Ugyanazt a fejet kapta, mint a nagyobbik testvér.3 X 800 000.pixel, 3 X 1070 000 helyett,10 X zoom 12 x helyett.
Talán, de erre nem esküszöm meg, az 500-nak van analóg bemenete is?Ezen csak DV in van.A belső elektronika, az OIS, a mechanika ugyanaz.A következő sorozat,a 320-as már butított volt, úgy külsőleg a felhasznált műanyagok miatt, és belsőleg a fémszerkezet elhagyása miatt is, és primitívebb elektronikát kapott..Ezen még fém külső burkolóelemek vannak.A gari lejárt, de az eredeti MM-es számla még megvan.NV GS 300

[ Szerkesztve ]

(#3395) Badb0y válasza johnjohn (#3343) üzenetére


Badb0y
addikt

Itt dolgozol? Ilyen szélszűrő is van a dobozban nálatok ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3396) coolsound válasza Badb0y (#3395) üzenetére


coolsound
csendes tag

Na erről bezséltem lentebb, hogy ez a különbség a gagyi mikrofonok és a rode között. lásd a helikopteres rész. Nem mind 1, hogy a helikoptert hallod vagy a suhuhuhsuhsushushs-t. Én is ezt a rode-t ajánlom ahogy Johnjohn

EOS

(#3397) Badb0y válasza Badb0y (#3395) üzenetére


Badb0y
addikt

Még egy kérdés. Olvastam a könyvben, hogy amikor az ember nem használja a kamerát, akkor ki kell venni az aksit és a kazettát. Ez igaz? Mennyire kell komolyan venni? Mert a fényképezőmből kiindulva én az aksit sosem veszem ki.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3398) johnjohn válasza Badb0y (#3395) üzenetére


johnjohn
addikt

Sajnos nem ott dolgozom, pedig jó volna, az egy jó csapat.A szakmai tapasztalatuk, és a hozzáértésük miatt szoktam ajánlani.ilyen szélszűrőt a szomszéd macskajából lehet készíteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#3399) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Pont kapóra jön ez a topic, a közvetlen környezetemben szeretnének digitális (merevlemezes és ha lehet, akkor HD) kamerát nézni.
Az ár másodlagos tényező. A srác szeret búvárkodni, ezért fontos lenne, hogy olyan típust találjunk neki, amihez lehet vízalatti búvártokot venni. Találtunk is egyet, jelenleg ez a kiszemelt áldozat:
JVC WR-MG100 vízalatti tok
GZ-MG730 kamera

Szeretné minél jobb minőségben megörökíteni amit felvesz, ezért HD megoldásban is gondolkodik, de mivel egyikőnk sincs nagyon otthon manapság a digitális videokamerák frontján, hozzátok fordulok tanácsért.
A kérdés tehát:
Manapság milyen kamera+vízitok kombinációk léteznek, ha lehet akkor maradjunk a realitás talaján, a srác nem a BBC-nek akar természetfilmet forgatni, viszont van mit a tejbe aprítani, kellene egy józan összeállítás, akár több árkategóriából.
Mondta, hogy szerinte a Sony, Panasonic, már kezdték lejjebb adni, kommerszé válnak, a JVC viszont tartja a színvonalat. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, remélem Ti jobban átlátjátok.

Válaszotokat előre is köszönjük!

www.vakbelmutet.hu

(#3400) Badb0y válasza johnjohn (#3398) üzenetére


Badb0y
addikt

Mehetsz ha akarsz, van most álláslehetőség pont néztem ;)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.