Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Feaon válasza Nagya21 (#4897) üzenetére


Feaon
csendes tag

Hát igen. Ez az autómatán sötétbe dolog,minden kameránál megvan még a profi kamerákon is,ugye a felvételekhez fény kell,a kamerákat nem arra találták ki hogy sötétben rögzíts vele,a milliós kameráknál is több ezer wattal világítanak meg pl. egy erdőt,beltéren is reflektorok.Sajnos ezeket a marokkamerákat úgy rakják össze hogy gondolnak egyet és akkor ez legyen benne,árkategória függő.A hibás dolgokról meg annyit hogy az egyik ismerősöm dolgozott ilyen gyárban,és a futószalagon másodpercenként gördül egy-egy kamera,namost ha az összeszerelőnek,ellenőrzőnek rossz kedve van...stb akkor lehet hogy az a termék hibás lesz,ha jó napja van akkor minden remek.

[ Szerkesztve ]

(#4902) |AP|


|AP|
veterán

Volt már itt korábban szó erről a kameráról, de nem volt túl sok tapasztalat.
Toshiba Camileo H20
Azóta valami változás?
A legolcsóbban kapható HD kamera. Külföldi oldalakon annyit olvastam róla, hogy az árához képest nem is rossz. Állítólag az autofókusz hibázik néha-néha, de más negatívumot nem nagyon hoztak fel vele kapcsolatban.
Sima, átlagos, mindennapi használatra lenne.... utazások, családi események, stb.

Van valami amiért sürgősen el kellene felejteni?

(#4903) KaraDani válasza |AP| (#4902) üzenetére


KaraDani
addikt

Igen én hoztam szóba, én is ugyanezeket a reviewkat találtam, külföldi oldalakon, hogy nem is rossz, csak az autofokusz :) És nekem is ugyanilyen felhasnálásra kéne. Ha megveszed várom a reviewt :DDD

(#4904) joergie


joergie
őstag

hali. jo hogy van ilyen topik. talán lehetne egy kicsit élénkebb :)
énis felteszem a kis kérdésem. olyan kamerát, esetleg fényképezőgépet keresek, amivel fel lehet venni 100-200fps videot minél nagyobb felbontásban. 640*480 megtenné 200fpssel, mint minimum, persze egy hd 100fps-el lenne az igazán jo, vagy ennél jobb képességekkel.
én ezt néztem, de sehol nem találtam erre vonatkozó adatokat. sony hdr cx11e, illetve casio fenykepezo 80ezer körül, de az csak kis felbontásban tud, igaz, akár 1000fps-el is. :)

köszi

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#4905) KaraDani válasza joergie (#4904) üzenetére


KaraDani
addikt

wow, mihez kell neked ennyi fps?

(#4906) joergie


joergie
őstag

teniszhez mozgást elemezni :)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#4907) attizol


attizol
csendes tag

hali!
nem mond senki velemenyt a fennebb emlitett sony kamerarol? nem hasznal/t senki ilyent?

(#4908) Nagya21 válasza joergie (#4904) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Casió-nak van ilyen nagy fps-es fényképezője ottan nézelödj.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4909) Feaon válasza attizol (#4907) üzenetére


Feaon
csendes tag

Szia!Szerintem teljesen felesleges bármit is mondani,hiszen teljesen mindegy családi videókra rendben van.De ha a kamera típusokat beírod jútyúbra akkor meglátod hogy kb. milyen minőségben vesz fel.Vannak teszt videók.

[ Szerkesztve ]

(#4910) Kurcy


Kurcy
tag

Sziasztok !

Mi a véleményetek erről a kameráról ? ? ? ?

:)) Sony DCR-SR38E 70GB HDD kamera :))

Üdv: Kurcy

(#4911) Feaon válasza Kurcy (#4910) üzenetére


Feaon
csendes tag

Az árhoz és ahhoz képest, hogy nem HD egészen elfogadható felvételt készít.

(#4912) lalikapitány válasza #61275904 (#4761) üzenetére


lalikapitány
csendes tag

Halihó!
Nem tudja valaki hol tudnék Sony DCR HC51 kamerát vásárolni?
;]

(#4913) Feaon válasza lalikapitány (#4912) üzenetére


Feaon
csendes tag

Ha neten rendelésre gondoltál itt.:)
[link]

(#4914) joe2005 válasza lalikapitány (#4912) üzenetére


joe2005
senior tag

Én Sony márkaboltban vettem kb 1 hónapja, de állítólag már nincs, nem gyártják. Esetleg raktáron van valahol. 49K volt. 3 év gari.
[link]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4915) Badb0y


Badb0y
addikt

Lenne egy kérdésem, ha a HV30-amra egy 43-52mm-es átalakító segítségével teszem rá a B+W cir pol szűrőmet, akkor ez a nagy szűrő lehet valami hatással a képre? Konkrétan mivel nem tudom, hogy néz ki a fólia egy ilyen szűrőn, arra gondolok, hogy mivel a szűrő nagyobb és a széle nem olyan távolságban van, mint ha egy 43mm-est tennék rá, ugyanúgy fog polarizálni?

Tehát egy szűrő minden területén ugyanúgy polarizál, vagy csak a szélén :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4916) Feaon válasza Badb0y (#4915) üzenetére


Feaon
csendes tag

Én úgy tudom hogy csak a széleslátó,makro dolgoknál keni el a kép széleit ha nagyobbat teszel rá.A filter forgatva polarizál,és ha az lcd monitor előtt forgatod láthatod hogy az egész besötétedik,teljes felületen polarizál.Ami csak félig az átmenetes szűrő.
(Én a digitális fényképezőmhöz használtam polar filtert,kézzel tartottam :DDD )

[link] Ezt lesd meg.

[ Szerkesztve ]

(#4917) bagesz71 válasza Badb0y (#4822) üzenetére


bagesz71
tag

ÜDV!
Két hete vettem 1 EVERIO335-öst,felvettem rá 13gigányi anyagot,vagyis a nyaralást.
Megprobáltam kiírni néro visional,de az istenek sem sikerül,nem értem miért?
Két részre osztotta a kamera,ösze is tömöriti,el is kezdi írni,kb 10perc mulva közli,hogy nem tudja megírni.
ha esetleg le tudnád írni a folyamatott,rájönék,hogy hol rontom el,elöre is köszi.
ÜDV

Bagesz

(#4918) ISZOLE válasza bagesz71 (#4917) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Miért is kell bármit tömöríteni? A kamerád mpeg2-ben vesz föl ac3-as hanggal, simán ki kell írni adatként, bármelyik asztali le tudja játszani.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4919) bagesz71 válasza ISZOLE (#4918) üzenetére


bagesz71
tag

köszi a gyors reakciott.
akkor én valamit tulbonyolitottam,csak gondoltam,hogy 1 lemezre kiírom és azt hittem ehez tömöriteni kell.
és közvetlenül a kamerárol is ki tom írni,vagy fel kell tennem elöször a gépre 1mappába és onnan adatként?

Bagesz

(#4920) bagesz71 válasza bagesz71 (#4919) üzenetére


bagesz71
tag

Kiírtam adatként ahogy mondtad,máramenyi ráfért és nem játsza le a pana dvd,vajon miért?
Ezért kéne a pontos másolási folyamat.
üdv

Bagesz

(#4921) joe2005 válasza bagesz71 (#4920) üzenetére


joe2005
senior tag

DVD készítő programban szerkeszd meg a dvd-t menü jelenetek lejátszási sor stb utána tudod kiírni dvd formátumba és akkor már le tudja játszani az asztali. (dvd lab fizetős, de az egyik legegyszerűbb, lehet pl. vision 5-el is stb)

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4922) Sátán44


Sátán44
addikt

Nyaralásra szeretnék én is venni egy kamerát és 100.000 lenne a keret. Erről mi a véleményetek: Canon Legria FS20

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4923) kdezso


kdezso
csendes tag

Lenne lehetőségem egy CANON XL1-es vagy CANON XL2-es kamerát venni.
Mennyivel jobb az XL2-es mint az XL1-es ?????
Illetve van-e valakinek rossz tapasztalata ezen kamerák terén.

Van kb 250 ezer pénz rá álvánnyal együtt. :D :D

Van valami negatív dolog a Canon HV 30 vagy Canon HV 40-es kameráról ?????

(#4924) Feaon válasza kdezso (#4923) üzenetére


Feaon
csendes tag

Ég és föld a különbség,képminőségben is.Tény hogy az XL1 nem mai darab,az XL2-est ,még mai napig használják videoklipek forgatására ,egyebekre.Az XL2-es egy nagyon jó kamera,az XL1-el ellentétben a keresőt felhajtva kapunk egy kis lcd kijelzőt.Viszont azt jó tudni hogy nem érdemes NTSC-s kamerát vásárolni,mert rengeteg gondot okozhat ez nálunk,ezeket árusítják jó olcsón.Örülünk is neki,de mikor visszanézzük az anyagot a TV-n esetleg le kell adni valahova,csalódottan tapasztaljuk hogy hoppá valami gond van a megjelenítéssel:)
[link]De itt egy összehasonlítás:)

[ Szerkesztve ]

(#4925) edemke007


edemke007
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. NEm tudom melyik kamera lenne jobb a kettő közül:
Sony dsc-w220
Sony dsc-s980

Vagy esetleg mit tudnátok helyettük ajánlani? :D

A másik kérdésem az lenne, hogy jó-e ez a kamera: Sony dcr-sx30e

Előre köszi mindent! :D

ÜDv.: ÁDám

(#4926) kdezso válasza Feaon (#4924) üzenetére


kdezso
csendes tag

Köszi.

Akkor marad a HV30 vagy a HV40.

Még vacilálok. :) :)

(#4927) ISZOLE válasza bagesz71 (#4920) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Milyen kiterjesztése van a fájloknak a lemezen?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4928) ISZOLE válasza Sátán44 (#4922) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem nem éri meg a beépített 8GB a plusz 10000 forintot, vegyél FS200-at, az árkülönbségből meg SD kártyát (kártyákat).

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4929) Sátán44 válasza ISZOLE (#4928) üzenetére


Sátán44
addikt

Képminőségről tudsz (tudtok) nekem mondani valamit? Ez az 1 mpixel elfogadható képet produkál? Esetleg ebben a 100.000-es kategóriában tudtok még ajánlani mást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4930) ISZOLE válasza Sátán44 (#4929) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem FS100-asom van, a minősége szerintem jó (az 1 Mpixel semmit nem jelent, szinte minden sd kamera 720x576-ba vesz föl). Nekem a használhatósága minden szempontból (képminőség, méret, zoomtartomány, akku kapacitás, kezelhetőség) nagyon jó.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4931) Sátán44 válasza ISZOLE (#4930) üzenetére


Sátán44
addikt

Mennyit bír az akksija?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4932) hito válasza |AP| (#4902) üzenetére


hito
nagyúr

Én kb. 3 napja vettem egy Toshiba Camelio P30-as full-HD kamerát...hát nekem leesett az állam amikor rátoltam HDMI-n keresztül LCD TV-re :Y Valószínüleg azért mert ez az első kamerám, eddig általában mobiltelefonok közül választottam olyan ami a legjobb videóminőséget nyújtja (legutoljára Samsung Omnia HD i8910).
Ha valakit érdekel: maga az anyaghasználat kritikán aluli, a Toshiba-tól nem is tudtam hogy futja ilyen gagyi minőségre is. De a tudása és az ára (kb. 50eFt) kárpótol mindenért. Állóban max 5MP-es képet lehet vele lőni, mozgóban 1440*1080 az elérhető legnagyobb felbontás.
2 bajom van vele: full-HD felvételnél instabil lesz a kép és sajnos ilyen felbontásnál nem lehet bekapcsolni a képstabilizátort. Soxor szétesik a kép ennél a felbontásnál, főleg ha 5X optikai zoomot használok. A másik az anyaghasználat és hogy nincs magyar nyelvű kéziköny, még a neten sem.
Összességében mindenkinek csak ajánlani tudom, ár-érték arány 10pont, viszont a 150eFt feletti kategória nagyágyúival nem szállhat ringbe.

Ha valakit nagyon érdekel feltölthetek egy 1440*1080-as videót valahova... :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4933) Badb0y válasza kdezso (#4926) üzenetére


Badb0y
addikt

Pü ment.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4934) hito


hito
nagyúr

Egy kérdés a nagyoknak: miért ilyen ócó ez a szerkentyű (Toshiba Camelio P30) :F Akkora sz*r? Azt tudom, hogy nincs benne komoly mechanika, de szinte egy DVD kamera drágább majdnem. Ez meg full-HD, pici, aranyos...
Vagy itt is kezd egy olyan trend megmozdulni, mint a notebook => netbookoknál? Kompakt, használható eszközök csilivili nélkül nagyon baráti árban?

Ezt valaki elmagyarázhatná egy totál analfabétának ebben a témában :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4935) ISZOLE válasza Sátán44 (#4931) üzenetére


ISZOLE
senior tag

3 óra körül.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4936) bagesz71 válasza ISZOLE (#4927) üzenetére


bagesz71
tag

szia, mov, de lehet hogy ezt csak a néro vision csinálta belöle.
Amikor átmásoltam a kamerárol a gépre video ts volt,azon belül is vop fájlok voltak,1havernak van asztali dvd felvevöje este megorobáljuk átmásolni azzal,holnap megírom,hogy sikerült-e.
Megprobáltam adatként,ahogy mondtad,de a lejátszo nem olvasta be.
üdv

Bagesz

(#4937) Sátán44 válasza ISZOLE (#4935) üzenetére


Sátán44
addikt

Te minden szempontból meg vagy vele elégedve,mert ha igen,akkor döntöttem is?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4938) Feaon válasza hito (#4934) üzenetére


Feaon
csendes tag

Mert hiába HD a képe egy retek :( ,az apróbb bemozdulásoknál is hullámosodik (rolling shutter) a kép,és ha tyúbon utánanézel a HD-s footage-eknek,nagyon látszik hogy darabos a képe,nagyjából olyan minthogyha a 1024x576-os SD képet nyújtja ki HD-re,ezért elég darabos.Inkább SD kamera vagy drágább HD,mint egy ilyen mobiltelefonszerű kütyü.SD anyagból szebb nagy felbontású anyagot konvertálok mint a linkben szereplő sample.[link] sample

[ Szerkesztve ]

(#4939) hito válasza Feaon (#4938) üzenetére


hito
nagyúr

Mit szólnál ha felnyomnék egy videót aminél odafigyelek az eredményre...esetleg kérhetnék egy véleményezést :F

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4940) Feaon válasza hito (#4939) üzenetére


Feaon
csendes tag

Megtekinteném:)

(#4941) hito válasza Feaon (#4940) üzenetére


hito
nagyúr

Rendben...délutánra meglesz. De attól tartok, hogy a véleményezés után megy is apróhírdetésre a gép :U Azt hittem jó vásárt csináltam, mondjuk ilyen árban (43eFt) komoly gépet nem kapni :(
Azt mondtam magamnak, hogy nekem ez a mobilkamerák után bővel elég, dehát befolyásolható vagyok. Ha valamit lehúznak, hajlmos vagyok azonosulni a véleménnyel (ha nálam a témában okosabb mondja), hiába az én igényeimnek és elvárásaimnak megfelel :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4942) Feaon válasza hito (#4941) üzenetére


Feaon
csendes tag

Viszont neked kell eldönteni hogy mire használod.Ha kirándulások,családi videók még talán elmegy,de arra viszont az SD is jó.
[link] JVC GR-D860
De szerintem keresgélj,és tyúbon nézz tesztvideókat.

(#4943) ISZOLE válasza bagesz71 (#4936) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha a kamera VIDEOTS könyvtárba VOB-okat csinál akkor az DVD video formátum, simán fel kell írni egy DVD-re úgy ahogy van (könyvtárastól), esetleg a kompatibilitás miatt egy üres AUDIOTS könyvtárat is tehetsz mellé (nézd meg a számítógépeden egy gyári DVD-n mi van). MOV fájlokat nem valószínű, hogy egy lejátszó megeszik, adatként pedig mpg kiterjesztésű mpeg2 fájlokat lehet fölírni egy lemezre, azt le fogja játszani. Minden attól függ mi esik ki a kamerából.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4944) ISZOLE válasza Sátán44 (#4937) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Én meg vagyok elégedve, de mindenkinek más a fontos, ha konkrét kérdéseid vannak szívesen válaszolok.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4945) hito


hito
nagyúr

Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy miért van az, hogyha vissza szeretném nézni a videókat (1080P) TV-n (sima HD LCD) és HDMI-n keresztül kötöm össze a kamerát a TV-vel, akkor belezoomol a kép közepébe lejátszásnál.
A TV-n már próbálkoztam mindenféle beállítással, kamerán csak PAL 50Hz és NTSC 60Hz van ami ehez kötődő beállítás.
Ha ugyanazt a videót a kamera LCD-jét nézem vissza, sokkal több látszik a képből. :W

Egyszerűen nem tudok rájönni miért csinálja ezt...Elnézést az OFF-ért, de örülnék ha valaki tudna segíteni :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4946) bagesz71 válasza ISZOLE (#4943) üzenetére


bagesz71
tag

Ok és köszi. :R

Bagesz

(#4947) Engikrisztus válasza ISZOLE (#4944) üzenetére


Engikrisztus
tag

Sziasztok!
Ha nem gond,nekem lenne pár kérdésem a gépedről.Elég sokat utánna olvastam az fs100-asnak,de sehol nem láttam pl. azt hogy van-e benne magyar nyelvű menű?Nem mintha az lenne a fő szempont,de mégis...Milyen az lcd-je(valahol azt olvastam hogy még éppen elfogadható).Szerinted jó-e az összeszerelés és az anyagminősége?(sajnos még nem volt a kezemben ilyen gép)
Nekem is nagyon szimpatikus ez a gép,sok evvel készített videót láttam a neten és elég meggyőzőek voltak.(előtte a jvc gz-mg 330-ast nézegettem,de olvasgatva a fórumot azt hiszem az kilőve.)

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#4948) ISZOLE válasza Engikrisztus (#4947) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Van magyar menü, az LCD-t néhányszor próbáltam déli napsütésben és bőven látszik rajta annyi, hogy a képkivágást ellenőrizni lehet (a többit úgyis maga csinálja). Anyag, összeszerelés jó, a szokásos Canon minőség.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4949) lumixxx válasza Sátán44 (#4937) üzenetére


lumixxx
csendes tag

Én is FS 100-al szemeztem, de 70 ezernél olcsóbban nem találtam.
Próbáltam alkudni, de nem engedett.
Berágtam (hála égnek) nézelődtem egy picit és ráleltem 100 ezerért Samsung HMX20C típusú kamerámra. :DD
Szerintem jól gondold meg. :F
Én is sokáig gyötrődtem HD vagy SD.
Nem bántam meg nagyon jó masina, igaz fullHD-t szerkezteni erőművel lehet.

(#4950) ISZOLE válasza lumixxx (#4949) üzenetére


ISZOLE
senior tag

És miután az erőművel megszerkesztett anyagot kiírtad egy bluray lemezre már könnyedén meg tudod majd mutatni a nagymamának hogyan nyaraltak az unokái, hiszen lejátszója meg HD tévéje is van :) .

[ Szerkesztve ]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.