Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) PPeter válasza Cyrin (#3800) üzenetére


PPeter
addikt

Ismerősöm is szörnyülködött, hogy a kommersz FullHD-s kamerája rosszabb videót vesz fel, mint a félprofi SD DV kameránk a stúdióban - korábban egyszerűen nem tudtam a fejébe verni, hogy bazira nem mindegy, milyen/mekkora az optika és az egyéb kütyük minősége a kamerában. Most meg szomorkodik, mert azt hitte, hogy a hóna alá vágta Hollywoodot. :W

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3802) size válasza rumos14 (#3798) üzenetére


size
tag

Nem tudom milyen lesz, ami biztató az inditásra nézve a pana honlapon ezt irják:
1,7 másodperces gyorsindítás (csak SD-kártya módban)
Az akkumlátor üzemidejében viszont kellemesen csalodtam ennél a modelnél, mert az olvastam egy tesztben, hogy 153 percig birta! Azért az nem gyenge.
Jövő héten szállítják ha minden igaz.
Lesz bele egy 8Gb gyors kártya és arra mehet a felvétel ezerrel.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3803) doktor úr válasza rumos14 (#3797) üzenetére


doktor úr
tag

A Panasonic HDC-SD1 ára bőven magasabb a Sanyo-nál.

(#3804) rumos14 válasza PPeter (#3801) üzenetére


rumos14
nagyúr

gondolom árban sem egy szinten márhető a kettő. nemtom mennyibe kerül a félprofi DV, de gondolom >> 150k. méretről, kezelhetőségről nem is beszélve. szóval kinek mire van igénye, gusztusa.

(#3805) rumos14 válasza size (#3802) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézd meg ezt [link] és ezt [link] vhol itt olvashattam ezt a DVD miatt lassan indulós dolgot.
én személy szerint nem látom sok értelmét a DVD-re való rögzítésnek, de ez persze szubjektív dolog.

(#3806) rumos14 válasza doktor úr (#3803) üzenetére


rumos14
nagyúr

[link]
kérdés persze, hogy árulják-e még egyáltalán.

(#3807) Ginew


Ginew
aktív tag

végre sikerült oda jutni, hogy megvegyem a kamerát, de sajna amit naon szeretnék, a gs500as nem nagyon jön össze, merthát az anyagiak.. pedig néztem hogy már pár éve a piacon van, igazán lentebb eshetne.. :) szal akkor maradok az olcsóbb alternativnál gs320/330. Azért irok, hogy akkor a 2 tipus között a különbség tényleg csak a kinézetben nyilvánul meg? vagy a 330on több javitás is előfordult a 320as hibáiból kiindulva?

(#3808) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok! Videokamera vásárlás előtt állok, PLS segítsetek! árától függetlenül melyik a jobb?
[link] vagy [link]

a választ előre is köszi:DDD

(#3809) doktor úr válasza máyköl (#3808) üzenetére


doktor úr
tag

A kettő közül a Panát venném.

(#3810) máyköl válasza doktor úr (#3809) üzenetére


máyköl
veterán

THX, többiek?:DDD

(#3811) erhas01


erhas01
tag

udv:
vettem egy SAMSUNG VP-D371 kamerat.
lehet e kapni a lencse ele szurot? hol?
milyen neven keressem? mi a szakneve?

[ Szerkesztve ]

(#3812) doktor úr válasza erhas01 (#3811) üzenetére


doktor úr
tag

Attól függ, milyen szűrőt szeretnél... polarizációs (polár), UV jöhet szóba, esetleg ND. [link]

(#3813) erhas01 válasza doktor úr (#3812) üzenetére


erhas01
tag

udv:
koszi a liket!
a kerekparon menet kozbeni felvetelekhez is hasznalnam. a szurot torolgetem, tapogatom, eldobom, ha nagyon karcos lesz. ezert lett vettem ezt olcso szalagos gepet, amin megtanulom az alapokat.
udv:erhas01

(#3814) direwolf válasza erhas01 (#3813) üzenetére


direwolf
őstag

Azért arra vigyázz ,hogy ezeknek a lencserendszere nagyon nem szereti az ütődéseket! Nagyon fixre rögzítsd, és nehogy eless vele. A port sebírják, szóval terepre se vidd nagyon.
Igazából ilyen célra van direkt erre gyártott eszköz...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3815) erhas01 válasza direwolf (#3814) üzenetére


erhas01
tag

udv: koszi!
hobbi celra, csak aszfalt alpok fel es le kb 100km tempo. esoben nem hasznalom. az egesz utat fel akarom venni. kb max 14-16 h egy nap.
eleses: pont ezert esett ki a panasonic es sok jobb dragabb kamera.
a celezkoz: volt egy link, megnezem megegyszer.
ugyanezzel a kameraval veszem majd a kastelyt, varat, templomot,muzeumot, vizesest, kulter, belter egyrant.

abban nem vagyok biztos, hogy kanyarodaskor a centrifugalis ero miatt mukodik e a kamera vagy sem. egy autonal nagyobb g gyorsulas erheto el.
talan jol irtam.

tudtok e keszem akkut, amit kerekparra szerelhetek, csak a dv kazettat kell cserelni orankent? a kerekparkormanyon rogzitve nehez lesz az iranyitas, akkor hova?

lattam egy eve magyar ujsagban sisakra szerelheto rendszert, amit a kameraval kotnek ossze, hasonlo felbontasu, mint ez a samsung. az ujsag persze nincs meg.
majd a heten meg benezek ide.

udv: erhas

(#3816) size válasza rumos14 (#3805) üzenetére


size
tag

A lassan indulós dolgot meglátom majd remélem nem lesz nagy gáz.
A dvd-re irásnak tényleg nem sok értelme van max. biztonságinak jó, ha betelne vagy szarakodna az sd kártya.Bár kitudja 2.8 Gb Pana Ram 650Ft. :DDD
Egyébként nem is ezért veszek Panasonic HDC-SX5 mert a dvd anyira kellene hanem mert ott a sdhc kártya és arra akár 3 óra folyamatos HD felvétel készithető. :DD
Ja és 115k -lesz újonnan házozszálittva.
Mostmár várom nagyon és tanulmányozom ezerrel a Sony vegast mert az nagyon kelleni fog a kis aranyos mellé :))

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3817) rumos14 válasza size (#3816) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem vagy várj egy kicsit amíg lemennek az árak, vagy gyűjts még, vagy nézz körül a használtpiacon, SD1 vagy SD5-tel jobban jársz. ja hogy már megrendelted? akkor mindegy :)
a szerkesztőprogramokba még nem mélyedtem bele, pinnacle studio el sem indult a gépemen, ulead video studio van fent, ezzel kellene barátkoznom. a sony féle cucc nem tudom felismeri-e egyáltalán a pana féle video fileokat. láttunk már ilyesmit...

(#3818) Ginew válasza Ginew (#3807) üzenetére


Ginew
aktív tag

irtam a panának is ezügyben, még tegnap mikor ide beirtam, de jött 1 válasz hogy nem elérhetők pár napig.... :) szal azért hozászolhattok a dologhoz, nemkell ám átsiklani felette, hogy majd vki más ugyis jobban tudja s majd ő válaszol rá:) ne szégyenlőskedjetek :D :D :D

(#3819) size válasza rumos14 (#3817) üzenetére


size
tag

Tesztelem a vegast a hétvégén.
Ha menni fog majd társalgunk. :K
Ja amúgy találtam a vegas 7-hez magyarosítást így talán könyebb lesz.
Azt olvastam a vegas 7e. simán kezeli a pana hd kamerákat. :))

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3820) Badb0y válasza size (#3819) üzenetére


Badb0y
addikt

Hol találtál? Bármelyik 7-hez jó ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3821) size válasza Badb0y (#3820) üzenetére


size
tag

Nem sajnos csak a 7b-hez, az meg nem kezeli a mts. fájlokat. :O
A 7e. kezeli a mts. de ahoz meg nem jó :W :W :W :W
(Ilyen kiterjesztéssel készíti a pana hd kamera a filmet)
Sok okos dolog van ezen az oldalon többek közt magyarosítások is.
Egyébként itt a link teljesen hivatalosan letölthető ingyenes.
[link]

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3822) Ginew válasza Ginew (#3818) üzenetére


Ginew
aktív tag

na válaszolok saját magamnak, gondolom titeket is érdekel, hisz nemtudtátok ezt eddig, hisz nem szoltatok hozzá a dologhoz... szal:

Köszönjük érdeklődését a Panasonic termékek iránt.

Az NV-GS320 és NV-GS330 típusú miniDV-kamkorderek között jelentős különbség nincs. A fő jellemzők tekintetében (Leica objektív, 3CCD-rendszer, képérzékelők mérete, képfeldolgozó elektronika, 3,1 MP-s állóképfelvétel, elérhető fő funkciók...)a két modell megegyezik.

Apróbb különbségek előfordulhatnak (pl. alkalmazható akkumulátortípusok, menü szerkezete), de a mindennapi felhasználás során valószínűleg nem sok különbséget tapasztalna a két készülék között.

Történetileg a GS330 a fiatalabb modell; lényegében a GS320 leváltó modellje elsősorban a designt érintő különségekkel.

A két modell közötti választást illetőleg elsősorban a vételárnak lehet fontos szerepe. Egyébiránt a GS320-at már nem forgalmazzuk, csupán az üzletekben szereplő készletek érhetők el.

(#3823) Cyrin válasza Ginew (#3822) üzenetére


Cyrin
addikt

Én már korábban leírtam, hogy a feketeség a legnagyobb különbség. Majdnem úgy mint a Sony HC7-és HC9 esetében (bár ott még akad egy két apróság)

(#3824) Badb0y válasza size (#3821) üzenetére


Badb0y
addikt

m2t fájlokat ?
Tudjátok mit hiányolok vegasban? Nincs 1080 30p-s mód benne :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3825) Ginew


Ginew
aktív tag

ma megtapiztam a pana 320ast, meg szemmel a 330at is... ez gusztustalanul gagyi :O
kopogtatásra ilyen üreges recsegő müanyag hang.. :( mint valami kinais játék, benne 1 kis betondarabbal hogy legyen sulya.. :W mostmár tudom miről beszéltetek, mikor a kézbevétel volt a téma.. szal akkor az ilyen, alsó árkategoriában ez az általános? mert ha igen, akkor ugyleszek vele, ez ezért ennyi amennyi, s fintorogva, de megveszem..

(#3826) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Üdv

Segítségre lenne ükségem. akarok venni 1 egyszerű kamerát, elsősorrba koncertek rögzítésére használnám, erre a célra fényképezőket használtam kipróbáltam többet is, de azokkal mind rossz volt a hangminőség és ezt most már meguntam, így veszek 1 rendes kamerát, képminőség annyira nem számit:) nekem már fényképező felvétele is jó volt... ami fontos lenne az a hangminőség hogy ne recsegjen koncerten mély magas hangoktól...

lenne 2 kamera 1iket megszeretném venni mimnél hamarább, 1 árban lennének, de nem tudom eldönteni, ebben kérném segítségeteket, melyik a jobb választás?

[Canon MV-730i]

[Samsung VP-D371]

valaki hozzáértő ember mondana véleményt? előre is kösz

(#3827) Cyrin válasza Ginew (#3825) üzenetére


Cyrin
addikt

Amikor én is megéztem élőben, nekem is ez volt a véleményem. De ezzel nincs mit tenni, erre felé halad a világ. Ennyiért ilyet kapni. Sőt annak iddején amikor bejött a Canon HV20, abban is ezt krittizálták, pedig az már nem is alap kamera.

(#3828) doktor úr válasza Nwis86 (#3826) üzenetére


doktor úr
tag

Ilyen célra csak olyat vegyél, amin van mikrofon bemenet. Sőt, olyat, amelyen a jelszintet állítani is tudod. Az viszont nem ez az árkategória... Vagy vedd fel a hangot külön, és illeszd össze a képpel utólag. Pici pénzért kapsz kiváló minőségben rögzítő Minidisc felvevőt itt a piacon. Persze ez már némi tudást és odafigyelést igényel.

(#3829) Nwis86 válasza doktor úr (#3828) üzenetére


Nwis86
aktív tag

hát a Samsungon van mikrofonbemenet, néztem is hozzá mikrofonokat de annyiba kerülnek mint maga a kamera használtan, szóval nem is vennék hozzá... azért nem akarok stúdió minőségbe hangot felvenni, de azért hallgatható legyen ne csak torz recsegés mint fényképezőknél.

de nem is ez a lényeg mert én már eldöntöttem, hogy 2 közül 1iket megveszem meg sürgősen kell... csak nem tudom melyiket vegyem:S

(#3830) johnjohn válasza Nwis86 (#3829) üzenetére


johnjohn
addikt

A baj forrása nem a kamera típusával, és-vagy a mikrofon minőségével van, hanem a kamerák automatikus kivezérlésszabályzásával, ami az átlagosnál nagyobb hangnyomás miatt csődöt mond.Sajnos csak olyan kamera boldogul -hangsúlyozom, hogy jó minőségű rögzítésről írok- az ilyen jellegű felvételekkel, aminek van manuális szintszabályozása !
Ahogy doktor úr írta, erre a célra lehet, hogy külső hangrögzítő és sok utómunka a megfelelő megoldás.Meg jóval több pénz. Egyébként arra is gondolj, ahová fényképezőgépet bevihetsz, oda esetleg kamerát már nem !

(#3831) Nwis86 válasza johnjohn (#3830) üzenetére


Nwis86
aktív tag

tudom, hogy nem lesz tökéletes hang de így is fényévekkel jobb lenne mint fényképezővel... főleg ha pl hátrább megyek középtájba és nem első sorba hangfalak mellett kameráznák.. jövő 7en lesz a koncert ahová kéne és végül is csak ez a1 alkalom miatt veszek kamerát, mert kedvenc zenekarom jön végre és róluk nem 1 néma felvételt akarok... és szervezők még külön fel is kértek mindenkit, hogy aki tud vigyen kamerát mert eredetileg dvd-t forgattak volna, de nem jött össze valamiért, így lehet vinni kamerát és azt kérik, hogy majd töltsék fel youtubra stb helyre szóval be lehet vinni:) na szóval 2 kamera közül melyiket vegyem meg:) még mindig itt tartok:)

(#3832) Ginew válasza Nwis86 (#3831) üzenetére


Ginew
aktív tag

ha ennyire akarják hogy mindenki kamerázzon, akkor lehet megtehetnék, hogy felveszik az egész hangot az erősitő elé becsatlakozva, s utólag rádolgozni a képre

(#3833) size


size
tag

Megvan végre a Panasonic HDC- SX5.
Nagyon jó kis készülék. :))
Az inditáskor kb 2-3mp és üzemkész.
Amit "elfelejtetek" irni a honlapon az annyi lenne,hogy Sdhc kártyára csak HD modban hajlandó felvenni.
Dvd-re megy mind a HD mind az SD felbontás.
Az akku tényleg durva full feltöltve sd kártyára 180 percröl kezd vissza számolni. :DD
A szerkesztő progit még keresem mivel lenne jó szerkezgetni.
Elvárás lenne így kezdésnek magyar nyelvű legyen, és ne túl bonyolult.
Ez idáig egyre sem teljesül!
Kezdek rá jönni nem véletlenül külön szakam ez! :((
:)) Hétvégén teszt Veszprémi állat kert :))

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3834) Cyrin válasza size (#3833) üzenetére


Cyrin
addikt

Pinnacle Studio 11 Plus vagy Ultimate, magyarul van, ritka jó és szemléletes magyar nyelvű leírás van hozzá. Én is ezen tanultam, aztán meg is maradtam ennél. Bár én még az angol nyelvű (sokkal kevesebb infót tartalmazó) tutorial alapján szerkesztettem meg az első videomat, és már az is annyira érthető volt, hogy meg tudtam csinálni a kezdésnek nem is annyira alap dolgokat (többlépcsős menü, néhol zene hozzáadása, ilyen-olyan vágások stb).

(#3835) Cyrin


Cyrin
addikt

Hoppá, most látom csak, hogy meggjelent a 12-es verzió.

(#3836) Ginew


Ginew
aktív tag

még1 info a panától:

Az NV-GS500 típusú videokamerának biztosan nem lesz leváltó modellje sem a közeli, sem a távoli jövőben.

A modell forgalmazását néhány hónapon belül beszüntetjük.

Cégünk a fejlesztés során elsősorban a nagyfelbontású (AVCHD-s) modellekre koncentrál.

(#3837) Cyrin válasza Ginew (#3836) üzenetére


Cyrin
addikt

várható volt, és ez lesz a sorsa a consumer HDV-nek is.

(#3838) Ginew válasza Cyrin (#3837) üzenetére


Ginew
aktív tag

szal akkor lehet pl karácsonyra márcsak pár db sd vinyós, meg rengeteg fullhd feliratú vinyós gép lesz mindenhol? ez király.. s akinek nincs hozzá tvje, gépe, hogy tudja kezelni a nagy felbontást?

(#3839) Cyrin válasza Ginew (#3838) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezt már korábban leírtam, hogy jó kis marketing ez, fogyasztásgerjesztés:

Bemegy a paraszt a hülye vagyok bótba, oszt leemel a csillivilli polcról egy AVCHD kamerát (amiről azt se tudja, hogy mi a szösz az, dehát ez a kínálat, gondolja, hogy működik is azokkal a dolgokkal amik otthon vannak neki), ami olcsó, szar optikával, kivitellel, de FullHD matrica az van rajta, aztán hazamegy boldogan, majd lassan rájön, hogy ez így nem működik önmagában, mer kevés hozzá a sztgép, és biztos azér szar a kép, mert még a régi tv-n nézi, és nem bluray-re kódolva játsza vissza. Nosza vissza a bótba, oszt vegyünk hozzá új sztgépet, bluray cuccossal, meg FullHD matricás LCD tv-t.

És máris nem olyan olcsó az a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#3840) direwolf válasza Cyrin (#3839) üzenetére


direwolf
őstag

Ne a kameragyártókat okold, ők legalább megpróbálják előremozdítani a HD terjedését, még ha az "átlagjúzer" számára nincs is látható eredménye. Azok a homevideok amit ma elraknak a felhasználók, 10 év múlva sem csalnak gúnyos mosolyt a nézők szájára, nem úgy egy DVD ami akkor lehet, hogy ciki lesz (lásd VHS)
Sokkal inkább a konzumer asztali lejátszókat hiányolom! Már kijelző téren is egész jól el vagyunk látva, de hol vannak a megfizethető árú blueray playerek? Itt van a gond jelenleg szerintem...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3841) Cyrin válasza direwolf (#3840) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát nem tudom, hogy az asztali lejátszók ára mikor csökken, de a sztgépbe valók lassan megindulnak lefelé [link]

Amúgy már én is várom, hogy normális áron lehessen kapni, és nem csak az írót, hanem a nyersanyagot is. Akkor az összes eddigi HDV videomat újrakódolhatnám a jelenlegi DVD minőségről egy kicsit jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#3842) makrela


makrela
csendes tag

Mitől lehet, hogy import után elcsúszik a hang a képtől?
Eddig egy digital8-as tdk kazit használtam, azzal semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Most egy fuji digital8 kazit vettem, és már az első felvétel importjánál feltűnt ez a hiba.

(#3843) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Kamerát szeretnénk venni max 200 ezer Ft-ért.
Nyaralás-t, családi dolgokat szeretnénk vele megörökíteni.
Ha lehet minnél kisebb legyen.
Panasonic HDC-HS9-t nézegettük, ez milyen?
Ezt rá lehet kötni sima TV-re is vagy csak LCD és Plazma TV-re?

Mit tudtok még ajánlani?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3844) rumos14 válasza Spidee (#3843) üzenetére


rumos14
nagyúr

a HS9 valamivel 200k felett van tudtommal, most jelent meg.
kicsinek elég kics, az biztos, a tudása is ok, egyetlen baja, az apró méretű érzékelők miatti zajosodás gyenge fényviszonyok mellett készült felvételeknél.
igen, sima tv-re is ráköthető, adnak hozzávaló kábelt, ellentétben hdmi kábelt pl. nem.
ha mindenképp vinyósat akarsz venni, akkor HD kamera 200k alatt perpill nem jön ki.

(#3845) Spidee válasza rumos14 (#3844) üzenetére


Spidee
senior tag

Hali!

Az Árgépen láttam 200 alatt. [link]
Nem muszály hogy vinyós legyen, ha egy nyaralás anyaga ráfér dvd-re vagy memóriakártyára.
Nem vagy képben hogy mennyit foglal mondjuk egy óra HD videó. :F
Lényeg hogy kicsi legyen, és jó képet csináljon.
Miket ajánlanál?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3846) rumos14 válasza Spidee (#3845) üzenetére


rumos14
nagyúr

jé, ennek jól lement az ára. főleg azért érdekes, mert a vinyó nélküli SD9 alig olcsób ennél, így.
az argep-es linken sztem SD9 van a képen, de nem akarok hülyeséget mondani.
egy óra cucc legmagasab bitrátával 8gb körül lesz. a DVD-ket én hanyagolnám, a kétoldalasra se fér fel fél óra sem. 16 gigás kártya alatt nem érdemes venni, ha vinyó nélkülit veszel. szóval nem tudok mást nagyon ajánlani, SD5-öt is megnézheted, korábbi széria vinyó nélkül, 140k.
az okosok szerint a Canon-ok képminőségben, főleg sötétben egy fokkal jobbak, de drágábbak is, pl HF100 és HF10.

(#3847) Spidee válasza rumos14 (#3846) üzenetére


Spidee
senior tag

Hát igen néztük a canon-okat is, de azok már 200 felett vannak.
Akkor SD5,SD9 vagy HS9, de szerintem inkább HS9, mert egy, két óránál biztos többet vennénk fel egy nyaraláson, és nem akarunk annyi memóriakártyát venni.
Köszi az infot.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#3848) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Szisztok!

Milyen vidókamerát tudnátok ajánlani? Nincs semmi extra elvárásom, csak annyi hogy hdd-s legyen. Találtam egyet ami tetszik [link].
Van valakinek valami tapasztalata? Vagy milyet tudtok ajánlani ilyen árban? Köszi

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3849) wassermann válasza Snowy_owl (#3848) üzenetére


wassermann
addikt

Ha még hozzáteszel a pénzedhez vagy vársz kb. Karácsonyig, akkor egy FullHD-s is összejöhet. Én most már biztos csak Full-HD-sat vennék.

(#3850) Snowy_owl válasza wassermann (#3849) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát ahogy elnézegettem még jócskán hozzá kell tenni. :F

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.