Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) johnjohn válasza Badb0y (#3250) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3252) Badb0y válasza johnjohn (#3251) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen ezt már többször végignyálaztam :) Tudom mik a különbségek, csak azt nem tudom, hogy melyiket hol mikor érdemes használni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3253) Ginew válasza Badb0y (#3250) üzenetére


Ginew
aktív tag

ezt már 1x kérdezted :) én kb akkor jöttem ide mint te, szal nem értek hozzá, de olvasom ki mit ir, és probálom leszürni az okosságokat :)
szal ÉN szerintem a 24p és a 30p azt jelenti, hogy 24 ill 30 teljes képkocka másodpercenként, a 60i azmeg a 60 félkép interlace módban? gondolom..
szal ezeknek totál semmi közük a felbontáshoz :)

(#3254) Badb0y válasza Ginew (#3253) üzenetére


Badb0y
addikt

Tudom :)) De nem ezt kérdezem, hanem azt, hogy a 24p-nek a tipikus felhasználási területe a filmeknél van. Ha én egy nyaralásos dvd-t akarok csinálni mi van ha 30p-ben készítem, és mi van ha 24p-ben.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3255) Ginew válasza Badb0y (#3254) üzenetére


Ginew
aktív tag

több helyet foglal.. :) meg folyamatosabb lesz... a többit meg teszteld sztem :)

(#3256) doktor úr válasza Badb0y (#3254) üzenetére


doktor úr
tag

Tényleg a legjobb, ha próbálgatod: kapcsolj különböző felvételi módokba, illetve a shutter-t állítsd kézire, és különböző értékeken filmezz gyors mozgást és "álló" témákat! Meglátod, mindnek kicsit más lesz az atmoszférája, a hangulata. Szerintem először így tapasztalgasd ki, aztán olvass utána, mert akkor már jöhet a homlokracsapás ("ja, hát akkor ezért volt...") ;) Innen már rajtad múlik a dolog. :)

(#3257) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv: Használ valaki sony DVD106 DVD-s kamerát?

(#3258) horusz-


horusz-
tag

Én eddig tdk kazit használtam.Van ettől jobb.És ha van,mitől jobb?
700ft volt,de látom van 1500-ért is.Az mitől drágább?

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3259) johnjohn válasza horusz- (#3258) üzenetére


johnjohn
addikt

A hordozófelületre felvitt mágnesezhető réteg szemcsemérete, szerkezete, mágnesezhetőségének egyenletessége, a feltekert szalag átmágneseződése /átmásolódás az egymáson fekvő rétgek között-ez hiba ha magas érték/ az optimális rögzítéshez szükséges mágneses fluxus nagysága, ezek befolyásolják a minőséget.Gyártónként és szalagonként más-és más, még az is számít, hogy az eredetileg kb.20 cm széles nyers szalag felvágása után a szélső, vagy a középső szakaszt töltik-e a kaziba .A Sony Premium a széléből, az Exellence a belső mezőből készül.A hordozóra ragasztóval kerül a mágnesezhető réteg ennek kenődése és minősége is számít.
Sony Premium és Exellence eddíg-2-300 kazi- bevált, nem volt túl sok dropped frame.Jó még a Fuji drágább típusa is.

[ Szerkesztve ]

(#3260) Badb0y válasza johnjohn (#3259) üzenetére


Badb0y
addikt

Úgy nézem hogy csak Sony premiumot fogok venni.
2-3-szor lehet rávenni?
Nincs az ilyen job fajta szériából 60percnél hosszabb? Egyáltalán érdemes hosszabbat venni ?
Hány felvétel után kell a fejeket tisztítani és hogyan?

Más:
Nincs valami olyan program, ami mindent kiír a videómról? Hány fps, ntsc-pal, felbontást mindent ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3261) johnjohn válasza Badb0y (#3260) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen, 2-3 szor.
A hosszabb az nem több szalag, hanem vékonyabb, nem ajánlott.
10-15 óra után a tisztító szalagból lejátszani kb 20 sec.-et.Nem visszatekerni.Egyébként a tisztítószalagra rá van írva, hogyan.
Capture közben-után a Premiere kiírja az adatokat ha kéred-File Info.

(#3262) sbazsi


sbazsi
veterán

Néhány kérdés kamerákkal kapcsolatban, avagy mire kell figyelni?

Memóriakártya/hdd/minidv/dvd előnyei / hátrányai, melyiket érdemesebb venni?
gyakorlatban melyik milyen előnyökkel/hátrányokkal jár?
Jól sejtem, hogy csak a minidv-nél kell végigvárni a felvétel hosszát, amíg átmegy a gépre, a többinél mint egy usb drive/dvd?

Mennyire számít, ha dolby 5.1-es hangot tud felvenni? Tapasztalható jelentős hangjavulás, vagy kb ugyanaz mint a stereo? Nyilván a lejátszótol is függ, de egy rendes külső erősítős rendszeren mennyit számít?

full hd kamerát érdemes venni? kb mekkora helyet foglal átlagosan egy 10 perces film?

CCD-ben melyik a jobb? 3*0,8, vagy 1,7 megapixel?

egy 42*es optikai zoomot mennyire lehet kihasználni? akár nappal, akár éjszaka.

mennyit ér a képstabilizátor, akár közeli felvételeken, akár teljes zoomolásnál?

JVC/PANA/SONY/SAMSUNG/CANON/egyéb? Melyik a "semmi esetre sem" gyártó, ha van ilyen? (pl fotózásnál a hp)

Mire figyeljek még, ha sosem volt videokamerám?

előre köszönöm azoknak, akik ismerik a topikot annyira, hogy be tudnak linkelni 1-1 kérdésre választ, mert több mint 3000 hsz-t nem nagyon van időm sem visszaolvasni, sem kikeresni benne a válaszokat.

(#3263) Badb0y válasza johnjohn (#3261) üzenetére


Badb0y
addikt

Tudsz tisztítószalagot ajánlani ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3264) johnjohn válasza Badb0y (#3263) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3265) johnjohn válasza sbazsi (#3262) üzenetére


johnjohn
addikt

Inkább visszaolvasnék 20-30 oldalt, mindent leírtunk,lerágtunk, mindenen vitatkoztunk. :K

(#3266) sbazsi válasza johnjohn (#3265) üzenetére


sbazsi
veterán

20-30 oldal. ezt kicsit pontosíthatnád, mert nálam 200 hsz jelenik meg egy oldalon, 20*200=4000 hsz még nincs is. egyébként mint ahogy azt már leírtam, az olvass vissza 500 hozzászólással nem igazán tudok mit kezdeni, főleg hogy nem az volt a kérdésem, hogy milyet vegyek, hanem konkrét kérdéseket tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#3267) johnjohn válasza sbazsi (#3266) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem mindegy, Te mire állítottad az oldalankénti hsz-megjelenítést, nagyjából 1000 hsz-ben kapsz választ a kérdéseidre, ha nem csak egy ember véleményére vagy kíváncsi, és ha a felesleges kitérőket átugrod. Nem lehet konkrét választ adni, ha megvettél egy kamerát, és kihoztad a boltból, azonnal 30 %-ot veszít az árából, tehát ha rosszul döntesz az gond.
Konkrétan fogalmazd meg : főleg hol videóznál, szabadban vagy inkább műfénynél,mennyire akarod szerkeszteni utólag az anyagot, stb.
Egy biztos, Samsungot ne, MiniDV csak akkor ha sokat szerkesztesz,kb.10 szeres zoom ami kézből megtartható stabival, éjszaka mind sz@r képet csinál, a hang rendszerint elmegy,mindíg sok a környezetzaj,a memkari drága, a hdd praktikus, de nem lehet precízen szerkeszteni, a FullHD ha van HD TV odahaza. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3268) johnjohn válasza sbazsi (#3266) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha még nem volt kamerád, akkor érdemes végigolvasni a gaia.hu honlapon, a Videotechnika résznél a Videoinfo szekciót, nagyon hasznos.

(#3269) sbazsi válasza johnjohn (#3267) üzenetére


sbazsi
veterán

lakásban és szabadban. családi videjózásra kell.
memkari drága, de folyamatosan csökken az ára. viszont full hd az kicsit sokat eszik...
még nincs hdtv, de mivel gyereket akarom majd felvenni, ezért valszeg jövőbiztosabb lesz...

(#3270) johnjohn válasza sbazsi (#3269) üzenetére


johnjohn
addikt

Tipp 3 CCD-re
Tipp 1 CMos-ra
Tipp DV-re.
A minőség ebben az árkategóriában nagyjából egyenletes, a CMOS szebben rajzol kevés fénynél, a 3 CCD nappal jobb, pro-és-kontra kiegyenlítik egymást a készülékek.

Hangsúlyozom, ezek csak tippek.A többiek is biztos adnak majd párat, ha idetalálnak.

[ Szerkesztve ]

(#3271) Ginew válasza johnjohn (#3270) üzenetére


Ginew
aktív tag

mivel ezek 150-180 körüli cuccok, s HD-sek, akkor gondolom, ha az árából indulok ki, nem alkothatnak olyan szép és éles felvételeket, mint egy ugyanebben az árban fekvő hagyományos minidv-hdd kamera.. jolgondolom? :) s ha ez igyvan, akkorszerintem nem a HD felvétel időtállóbb, hanem az amelyik szebb.. :) nem?

(#3272) johnjohn válasza Ginew (#3271) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem itt nem is a képminőségben van a nagy különbség, illetve különbség, hanem a kivitelben,a belvilág elektronika szempontjából szinte ua., nem fektetnek pénzt több minőségi-kategóriás processzor fejlesztésbe,inkább behozzák az árat a mechanikán, a burkolaton stb..A lencse szinte mindegyiken azonos, legalábbis paraméterekben, a felsőbb kategóriánál jön ott is a minőségi ugrás.Persze kérdés min nézi vissza a tesztelő,LCD TV vagy Plazma. Ott már talán látható a különbség, ezek belépő szintű gépek.

(#3273) Ginew válasza johnjohn (#3272) üzenetére


Ginew
aktív tag

szal akkor csak példát felhozva, a pana 500asa mivel árban drágább mint ezek a HD-sek, valszeg minőségibb a kamera összetétele a felh. anyagok szempontjából?

(#3274) Cyrin válasza sbazsi (#3262) üzenetére


Cyrin
addikt

Azt nem jelenteném ki soha, hogy az 5.1 jelentős vagy bármilyen hangjavulást hoz a sztereohoz képest, sőt.

Azonkívül az is vicces, hogy hogyvan várhatunk el 5.1-es hangrögzítést egy szappantartó méretű doboztól. Ez ismét csak parasztvakítás.

Egyébként meg azért van a topic tényleg, hogy vissza lehessen olvasni. Ha nem így lenne törlődnének a régi hozzászólások.

(#3275) sham3


sham3
csendes tag

köszönöm mindenkinek a segítséget (külön köszi johnjohn-nak a privát segítséget)!

tegnap beruháztam egy Pana SDR-H250-re. első blikkre bejön, bár az én lapátkezemnek egy kicsit kicsi (mind az volt amit taperoltam). a próbafelvételek alapján meg vagyok elégedve vele, a többi meg majd kiderül. okos jószágnak tűnik.

(#3276) johnjohn válasza Ginew (#3273) üzenetére


johnjohn
addikt

100 % !Az egész belső váz fém.

(#3277) horusz-


horusz-
tag

Megkaptam az nv-gs330-at
Tesztelni,kipróbálni még nem tudom idő hiányában,de jövőhét elején lesz időm (addig sajna melo)
Viszont első ránézésre,menüre ua.mint a 320
Semmivel sem különbözik mint a 320,csak a szine metálgrafitos,(elég tetszetös igy) de 15eft-ot az nem ér meg . Szerintem bőven jó a 320 is de ezt csak külsőre mondom.
Az elenyésző méretkülönbség valamit jelenthet,csak még nem fedeztem fel hogy mit

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3278) DjKoxi válasza horusz- (#3277) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Öregszel, és valamennyit sorvadt a tenyérméreted:))

[ Szerkesztve ]

(#3279) Badb0y válasza johnjohn (#3270) üzenetére


Badb0y
addikt

Miért nem hv30 :) ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3280) johnjohn válasza Badb0y (#3279) üzenetére


johnjohn
addikt

Az ára miatt.Próbáltan 200 000.- alatt kigyűjteni.

[ Szerkesztve ]

(#3281) Ginew


Ginew
aktív tag

voltam ma debrecenbe, na mondom itt van electroworld, itt lesz sok kamera, benézek.. volt kb 10, dvd és hdd-s, 1 normális kamerát nemláttam ami érdekelt volna.. 1 vitrinbe elzárva egyedül 1 sony hc5ös volt, ami még érdekelt volna milyen, de elvolt zárva, nemvolt tvre dugva, s még az ára is vagy 50-80 ezerrel több volt mint itt a neten.. :F
hová kell mennem az országban hogy egyáltalán árusitsanak normálisabb és nagyobb választéku kamerákat, s hol van még rá esély, hogy megis lehet őket nézni..

(#3282) horusz- válasza DjKoxi (#3278) üzenetére


horusz-
tag

Sajna ugyan úgy kicsi a heveder,és még mindig rosz helyen van a felvételgomb,de ezzel ki kell békülnöm pár hónapig,migy összejön a lővém!
Addig is akit érdekel kb.3-4 hónap mulvan eladó lesz!!! :K

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3283) horusz-


horusz-
tag

Mindenesetre elővettem 1 olyan kazit amivel 1 canon 600i,utána pana nv-gs75 és végül gs320-al volt rávéve. Kinti felvételek voltak, és hát messze verte a 320 mindet. Az állunk leesett mikor összehasonlítottuk a 3 felvételt!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3284) Ginew válasza horusz- (#3283) üzenetére


Ginew
aktív tag

szal a 330 ua. csak más design?

(#3285) sbazsi


sbazsi
veterán

Ha jól értem, a zoom végülis mindegy, mert 10x felett nem lehet megtartani, azt pedig mindegyik tudja. (kivéve ügye állványnál)

A hdd-re rögzítettet miért nehéz szerkeszteni?

Ha olyat veszek, ami merevlemezes, és van rajta SD-kártya is, akkor azt meg lehet csinálni, hogy az sd kártyán tárolt másik digitális fényképezővel készített képeket rámásolom a merevlemezre? (Mint egy digibin?)
Ebből a szempontból

Éjszakai felvétel milyen ezekkel a kamerákkal? Van olyan, amelyikben van segédfény? Ha igen, az mennyit ér?

fényképezni mennyire lehet ezekkel, pontosabban mit kell nézni, hogy legyen valamilyen fotótudása? vagy ezek is kb telefon tudással rendelkeznek?

elsősorban panasonicot nézem, jól teszem?

(#3286) horusz- válasza Ginew (#3284) üzenetére


horusz-
tag

valahogy úgy,de még mindig nem tudom hogy miért a méretkülönbség

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3287) horusz- válasza sbazsi (#3285) üzenetére


horusz-
tag

A pana 10x-es zoomja úgy van beállítva hogy a digi75x-ig tökéletes a fölött szétesős a képe pixeles. elsősorban panasonicot nézem, jól teszem?canonpártiként mondom,hogy pana,sony,és utánna bár mi. De mindennek van előnye,hátránya.Olvass vissza,a 320-as értékeléséhez.

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3288) Ginew válasza horusz- (#3286) üzenetére


Ginew
aktív tag

uj design, meg hogy megvedd mer azthiszed európai kézre van.. :D
amugy énis meglepődtem mikor csak ránéztem ezekre a kamerákra, cseppet mások már mint az enyém... méretre is...nekemis azvolt első gondolatom, hogy hogy fogom én ezt majd meg... no meg én eddig azthittem hogy a dvdsek normál dvdre irnak...képek alapján eddig naon elvoltam tájékozodva a méretekkel..

(#3289) Badb0y


Badb0y
addikt

avchd-ban a merevlemezes kamerák vesznek fel igaz? És annak a kiterjesztése az m2ts.

HDV kamerák pedig m2t-ben vesznek fel ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3290) direwolf válasza sbazsi (#3285) üzenetére


direwolf
őstag

Nem nehezebb szerkeszteni, csak van akinek nehezebb ;]
Nem lehet akárhol vágni, csak kulcskockánál (ami minden másodpercben legalább egy van, szóval nem sok jelentősége van)
Én még nem láttam olyant ami tud a merevlemezre másolni önmagában, csak számítógépről (mass storage-nek látod, akár a pendriveot :) )
Fényképezni fényképezővel kell, de egy nagyobb pixelszámú ccd-vel azért lehet elfogadhatót.
Mindenesetre albumba képeket még akkor se ezzel készítenék ha az enyém sokmpixeles lenne.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3291) direwolf válasza Badb0y (#3289) üzenetére


direwolf
őstag

Mindkettő m2ts (mpeg transport stream) konténerbe rögzít, az egyik avchd (mpeg4 h.264) a másik HDV (mpeg2 hd) kódolással.

Illetve a HDV a szalagon nem tudom milyen formában tárol, de amikor szgépre áttolod, általában m2ts-be teszi a program

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3292) Cyrin


Cyrin
addikt

Én fényképeztem a kamerámmal, amikor a fényképezőgépem javíttatni volt, és meglepdtem, milyen jó képeket csinált, igaz annak 1/2.9-es a szenzomérete (CMOS)

Ami érdekes még, hogy nem minden program m2t-be rak, pl a Pinnacle m2v-be.

(#3293) direwolf válasza Cyrin (#3292) üzenetére


direwolf
őstag

Az m2v az mpeg program stream video része.
Ha valakit érdekel a transport és a program stream közti különbség:
TS
PS

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3294) Cyrin válasza direwolf (#3293) üzenetére


Cyrin
addikt

és mindez mit jelent a gyakorlatban? mi a különbség felhasználó szemszögéből?

(#3295) direwolf válasza Cyrin (#3294) üzenetére


direwolf
őstag

Elméletben a transport streamben nehéz seekelni(pozícionálni), mert folyamatos lejátszásra/felvételre van kitalálva (broadcast és szalag). Gyakorlatban a kamerákban implementált módszer egy módosított TS ami timekódot tartalmaz. Ebben ugyan úgy lehet pozícionálni a szgépen mint a program streamben.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3296) Cyrin válasza direwolf (#3295) üzenetére


Cyrin
addikt

és az m2v és m2t közt mi a különbség szintén gyakorlati szempontból?

(#3297) direwolf válasza Cyrin (#3296) üzenetére


direwolf
őstag

Az m2v az mpeg program stream video része, emellett kell lenni egy m2a vagy ac3 filenak, az az audio rész.
Az m2ts (az elnevezés mindegy, gondolom programja válogatja, hogy m2t vagy m2ts) transport stream.
Gyakorlati szempontból a különbség, hogy van amelyik program csak az egyiket kezeli, van amelyik meg mindkettőt, és még olyan is akad amelyik egyiket se ;]
Ha arra vagy kíváncsi, hogy jobb minőség-e az egyik mint a másik, akkor az a válasz, hogy nem, a konténer formátum nem befolyásolja a minőséget, az a tömörítés módjától függ.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3298) Ginew


Ginew
aktív tag

ma kézrepróbáltam egy pana 320ast, mert ugye volt itt róla szó... M és L közötti kezem van, de amire volt állitva a media marktban, abban pont jó volt, elértem a gombokat is rendesen

(#3299) sbazsi


sbazsi
veterán

az adatok átvitele hogy történik?
merevlemeznél és memóriakártyánál gondolom olyasmi, mint a fényképezőgép, tehát növekvő fájlnevet ad neki...
dvd lemeznél hasonló?
és mi a helyzet a minidv kazinál? külön progival kell átvninni?

(#3300) ruan válasza sbazsi (#3299) üzenetére


ruan
tag

Igen kell egy videószerkesztő porgi, azzal tudod átvenni, és még egy Firewire kártya (manapság sok alaplapon van integrált) + kábel

Valaki árulja el hogy, milyen progival lehet úgy átvenni *.avi formátumba, hogy ne legyen csíkos, és szellemképes gyors mozgásoknál, tehát deinterlace-elve.
Milyen progival?
Köszönöm a segítséget.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.