Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) johnjohn válasza makszi (#4350) üzenetére


johnjohn
addikt

Persze, de azt pedig Én nem értem, hogyan rögzít egy kamera nagyobb felbontású videót, mint a képérzékelőjének a felbontása !
Evvel arra céloztam, hogy az olcsó de HD feliratot viselő kamerák valamilyen digitalizálási módszerrel felskálázzák a képérzékelő jelét HD felbontásra. Ez a módszer kb. annyira jó, mint a digit fényképezőgépekben a digitális zoom, vagyis úgy sz@r ahogy van.
Próbálj az ismeretségi körödben valakitől 1-2 kamerát , vagy azokkal rögzített videót az általad említett rendszeren visszanézni, és annak alapján dönts.Ha megvetted a kamerát, és kihoztad a boltból, 5 perc múlva 30% az értékcsökkenés !
Ez a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#4352) makszi válasza johnjohn (#4351) üzenetére


makszi
aktív tag

Ja értem már szóval nem valós HD-t rögzít hanem felskálázza :((
Ha ez a minimum a nettó 190 es árával akkor sajna nem lesz HD-s kamera :W

Akkor marad valami Mini DV-s.

A Pana HDC-SD9EP is csak hazudja a HD-t?

(#4353) johnjohn válasza makszi (#4352) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem gyanús az is, bár 3 CCD van benne, kérdés mekkorák.
Egyébként a MiniDV még mindíg remek választás lehet, és nagyon szép képminőségre képes.Például.
Azért, ahogy tanácsoltam, ha teheted próbálj ki valahol 1-2 kamerát.

(#4354) daniel123 válasza joe2005 (#4346) üzenetére


daniel123
csendes tag

ok,köszi valószínüleg még a héten megveszem.majd irok véleményt ha megvan ;)

(#4355) djnice válasza Kuvik (#4347) üzenetére


djnice
veterán

Én mondtam neki, hogy ne azt vegye, főleg ha gyereket akar vele kamerázni beltérben...

(#4356) djnice válasza makszi (#4350) üzenetére


djnice
veterán

Pár HDC-SD9 felvétel: http://www.vimeo.com/videos/search:hdc-sd9
Ha regisztrálsz az oldalon akkor letudod tölteni az eredeti nagyfelbontású videót.
Ezt nyugodtan megveheted, és semmi esetre ne vegyél sima normál felbontású miniDV-s kamerát, mert megfogod bánni.

(#4357) johnjohn válasza djnice (#4356) üzenetére


johnjohn
addikt

:W :W :W

(#4358) rumos14 válasza johnjohn (#4353) üzenetére


rumos14
nagyúr

hello mester. egy pillanatra sem akarnék vitába szállni veled, de a saját példámon keresztül bemutatva némi védőbeszéd az olcsó HD kamerák mellett.
kb. fél éve kezdtem el agyalni kamera vásárláson, áttekintettem a kínálatot, felmértem a lehetőségeket. végül egy használt Panasonic HDC-SD1-et [link] vettem 100k-ért, az alábbiak miatt:
-memókártyára rögzít, ez nekem pozitív, utálnék szalaggal pöcsölni (én hibám, tudom), merevlemezre vigyázni, kis kapacitású DVD-ket cserélgetni.
-"nem HD" kamera újonnan alig került kevesebbe akkor (nem a gagyi miniDV-kből indultam ki...). nem HD, memókártyára rögzítő kamerák sztem gyenge felvételeket készítenek.
-előbb utóbb lesz HD tv-m, biztos vagyok benne, hogy a kamerámmal készített felvételek azon szebbek lesznek mint egy középkategóriás mini DV kameráé (pl. amit linkeltél)
-jelenleg persze sima tv-m van, így DVD Video formátumba is archiválok, de DVD lemezre lehet AVCHD formátumba is archiválni, DL lemezre ráfér több mint egy óra. persze sokáig tart a lemez elkészítése, de éjszaka elvan vele a notim, nem kellek hozzá.

szóval a fentiek alapján abban az árban nem rossz választás az a HDC-SD9. akkortájt jött ki, amikor én vettem a saját kamerámat, mondjuk kicsit elkeserítő, hogy az SD1-hez képest csökkentették az érzékelő lapka méretét és romlott a nagylátószög (már az SD5-ben is).

ja igen, a 3x560k vs. full HD felbontás, nos, ez tényleg érdekes téma, pixel shifting nevű eljárást alkalmaz a Pana, nem vágom, mi a működés elve, de lényeg a lényeg, én elégedett vagyok a saját kamerámmal :K

[ Szerkesztve ]

(#4359) makszi


makszi
aktív tag

Na akkor most legyek okos :)) :F :F

(#4360) makszi válasza rumos14 (#4358) üzenetére


makszi
aktív tag

Hello!

Hol lehetne használtan nézni ilyen SD1-et vagy SD5-öt?

(#4361) johnjohn válasza rumos14 (#4358) üzenetére


johnjohn
addikt

Aláírom amit írtál, :R Én az eredeti kérdésre adtam a választ : HD 100 000.- alatt .
Ez új készülék esetén az általam vázolt problémákat veti fel, használt HD kamerákat nem néztem.
Ami pedig djnice hozzáállását illeti " ha DV kamerát veszel megbánod"- nos No Komment.

(#4362) rumos14 válasza makszi (#4360) üzenetére


rumos14
nagyúr

keres, keres, keres, keres...........

talál:
[link]
[link]
[link]

utánaolvas, telefonál/ír, ésszel alkudozik, végiggondol, dönt, vásárol, használ, élvez.

[ Szerkesztve ]

(#4363) johnjohn válasza rumos14 (#4362) üzenetére


johnjohn
addikt

:)) Mindíg díjaztam a stílusodat! ;]

(#4364) lkiss2 válasza johnjohn (#4363) üzenetére


lkiss2
csendes tag

Sziasztok,

Canon HF100-as kameran gondolkodom nagyon. A gondom, hogy az eddig a netrol leszedett videokon kamera mozgatas kozben nagyon rangatott a kep, pedig egy jo eros CAD-s PC-n neztem CoreAVC codec-kel es Media Player Classic-kal. Nem tudom, hogy csak a PC-s lejatszas ilyen vacak, vagy a kamera TV-re radugva is ilyen kepet ad. Ha csak az elobbi, az nem gond, mert majd kijonnek az ujabb codecek.
Van esetleg valakinek ilyen kameraja Pesten, akinel meg tudnam ezt nezni? Esetleg tud valaki olyan boltot, ahol szivesen segitenek egy ilyen kiprobalasban?

kosz

Laci

(#4365) joe2005 válasza lkiss2 (#4364) üzenetére


joe2005
senior tag

Szerintem érdeklődj nála:
(#4302) svtor

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4366) djnice válasza johnjohn (#4361) üzenetére


djnice
veterán

Pedig megfogja bánni, ha LCD vagy Plazma TV-n nézi vissza a felvételeket... Lehet, hogy most nem, de később biztos. Normál felbontású kamerát nem szabad megvenni 80-100 Ft körül mert pénzkidobás.

(#4367) djnice


djnice
veterán

Ja és még nem beszéltem az ilyen progresszív megjelenítőkön történő minőségromlásról a deinterlacing miatt, sokkal szebben mutat egy 24p vagy 25p videó rajtuk...

(#4368) rumos14 válasza lkiss2 (#4364) üzenetére


rumos14
nagyúr

tv-n lejátszva nem lesz ilyen gondod, az egy igen jó kamera amúgy.

(#4369) svtor válasza lkiss2 (#4364) üzenetére


svtor
csendes tag

Szia!

Egy bizonyos funkció (kép stabilizáció)kikapcsolása lehet az oka, ennek mellőzése ténylegesen rontja az összképet. A 28 colos fullhd felbontású monitoromon nézve, nem tapasztaltam hasonlót.
A géphez két gyári szoftvert is adnak, egyik egy video lejátszó-szerkesztő (ImageMixer 3 player) a másik egy képnézegetős program. A VLC lejátszó nekem nem szereti az mts file-okat, a Windows Media Player már boldogul vele. A gépnek sajnos nem tartozéka a Hdmi kábel, a neten 70-80 dollár körül kapható, Tv-és tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4370) lkiss2 válasza svtor (#4369) üzenetére


lkiss2
csendes tag

Ok, kosz a valaszokat. Akkor valszeg csak a lejatszasban volt valami gond. Kozben felleltem a filet: http://www.filefactory.com/file/955e88/n/00003_MTS . Ez nalam nagyokat ugral pasztazas kozben. Nalatok?

(#4371) joe2005 válasza lkiss2 (#4370) üzenetére


joe2005
senior tag

Nálam nem ugrál csak csíkos a kép mintha váltottsoros lenne.

The KMPlayer a lejátszó.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4372) djnice


djnice
veterán

Canon HR10 FullHD kamera - 89.990 Ft:
http://www.mediamarkt.hu/Flyer/orszagos/november5/oflyer11.pdf
2.96 megapixel CMOS érzékelő

[ Szerkesztve ]

(#4373) rumos14 válasza djnice (#4372) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez csak DVD-re tud rögzíteni? HD-ben az elég kevés időt jelent.

(#4374) djnice válasza rumos14 (#4373) üzenetére


djnice
veterán

Igen, AVCHD-ben rögzít és fél óra fér egy egyrétegű kislemezre.
Az ára nagyon jó amúgy, 140-nél olcsóbban nem találtam sehol.

(#4375) Alex123 válasza Kuvik (#4347) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Küldtem privit, letölthető teszt videóval, stb. ...)

(Akit esetleg szintén érdekel a Sony DCR-HC51E-ről az eddigi tapasztalatom, annak itt: [link] ajánlom az olvasgatást...)

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#4376) daniel123 válasza joe2005 (#4346) üzenetére


daniel123
csendes tag

Helló.Megvan a kamera Canon fs 11 leirom róla a véleményemet.
megjelenésre könnyő,szép,kicsi.
kezelhetősége aránylag egyszerü,a gombok elhelyzése jó.
egész szép képet ccsinál(éjszaka kevésbé)bár a 3ccd rendszerrel tökéletes lenne-
a memoriára nagyon sok fér az akksi sokáig birja.
negativum:nem eleht rakni rá tudtommal halszemet és egyéb optikát.ha pc-hez csatlakoztatom kell hozzá a tápellátás is.utángyártott akkumlátort nem tölt.nagyon rossz fényképeket csinál. :))

(#4377) joe2005 válasza daniel123 (#4376) üzenetére


joe2005
senior tag

Grat.
Videót tudnál feltenni?
Hol sikerült venned?
Milyen memkártyát használsz?

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4378) svtor


svtor
csendes tag

A lencse, kijelző tisztításához mit tudtok ajánlani?

(#4379) daniel123 válasza joe2005 (#4377) üzenetére


daniel123
csendes tag

A medimarktban vettem 115ezerbe :D extreme digitalnál nem volt raktáron.persze vettem fel videokat,bár elég kevés időm volt de azért van néhány felvétel.Eddig úgy tünik hogy nagyon jó kamera.Sajnos még nics bele memókártyám de egy darabig elég lesz a 16Gb beépitett belső memória is. ;)

(#4380) pppqqq


pppqqq
csendes tag

:)) EZ a HR10 nagyon szép képet gyárt, csak macerás a mini DVD-k kezelése, lezárás, formázás, a kétoldalasnál a forgatás... és az 1.3 GB kapacitás kicsit light-os, de akkor is HD, igaz, hogy a legjobb minőség is csak 12 Mb/s, ami elég kevéske a szokásos 24 Mb/s-hez képest... de ennyiért az optikája, meg a cenzorja is megéri... Egész jó 3MP-es fotókat is tud... szóval, megtartom.

(#4381) djnice válasza pppqqq (#4380) üzenetére


djnice
veterán

Igen, kb ennyi a hátránya amit leírtál, de mégis van egy HD kamerád. Más meg 100 körül vesz 1CCD-s SD-t, na annak semmi értelme...
Tudnál feltenni vhova (pl vimeo) bel- és kültérben készült tesztvideót?

[ Szerkesztve ]

(#4382) daniel123 válasza djnice (#4381) üzenetére


daniel123
csendes tag

:)

(#4383) Badb0y


Badb0y
addikt

HV20 HV30-ak eladók ha érdekel valakit. Apróhírdetések között megtalálható a hírdetés.

Más:
Vízalatti kamerázással foglalkozozz már valaki? Én elkezdtem nézegetni cuccokat, és természetesen nem a national geographicos minőséget szeretném, de láttam egy hv20 vagy 30-cal készített videófelvételt, semmi atomreflektor és + megvilágítás, simán natúrban.

1.
Milyen beállítással illik vízalatt kamerázni? Elgondolásom szerint cinemamode az kell, és záridőt érdemes beállítani? Mert írták, hogy 48-adra érdemes állítani.
Ill. annyit tudok még, hogy lehet kapni vörös szűrőt, amit nagyobb mélységekben kell használni. De ez nem lényeg, nem mélytengeri akarok lenni egyenlőre. De ez a vörös szűrő tényleg nagyon szép képet csinált nagyobb mélységben.

2.
A kínos rész, a tok. Nos az ember amit készített egy ikelite-tal készítette. Nagyon korrekt lett, de én láttam ewa-marine-os tokokat ötöd annyiért. Ill. másik profi tok az eqinoxos, ami szintén 200.
Miben jobb CSAK képminőség ügyileg a 2 drága vajon? Mert sztem ha az optika előtti üveg hasonló, akkor a kép is. Csak a keret más.

Tehát valaki illetékes elméleti esetleg gyakorlati szinten ?

Itt található a videó.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4384) johnjohn válasza Badb0y (#4383) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem egyszerű amit kérdezel. Akiket eddig láttam így kamerázni, azok szerint a tok kb. a kamera árával egyenlő, ha nem drágább. Csak egyszer ázik be.!
Esetleg valamelyik Budapesten levő Búvár szaküzletben próbálj érdeklődni, Ők gyakorlati szakemberek a témában.

[ Szerkesztve ]

(#4385) Badb0y válasza johnjohn (#4384) üzenetére


Badb0y
addikt

Pontosan, az equinox is meg az ikelite is 220e körül van. Az ewa-marine 60.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4386) pppqqq válasza djnice (#4381) üzenetére


pppqqq
csendes tag

feltettem egy kis beltérit macro-videot. Nekem a CCCP idei csomagjával sikerült lejátszani, a VLC megfeküdt tőle. Viszont a Dvico 6500-asom csont nélkül viszi :DD .
Majd tolok fel kintit is, de eddig elég gyászos idő volt a videózáshoz.
a [link]:

[ Szerkesztve ]

(#4387) alienpapa


alienpapa
senior tag

Miért van az h egy Canon FS100-as kamera 16:9-es beállításon is 720*576-os felfelé szétnyúzott képet vesz fel? Tehát látszik h a felvétel 16:9-es(ami kb 720*400-as méretet jelent), de fogja és széthúzza a magasságot 576-ra. Így csak akkor tudom 16:9-es méretben megnézni a felvett anyagot, ha a lejátszóban ráerőltetem ezt az arányt. :(((

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4388) chriskross


chriskross
aktív tag

Kezdő vagyok még videokamera téren. Egy olyan kérdésem lenne, hogy 80 alatt milyet ajánlotok? Nekem a Sony-k tetszenek a legjobban (és hát kamera terén a Sony ericsson telefonok is nagyon szépek, ha ebből indulok ki, akkor a többi kamerája is szép képet ad) és ahogy olvasgattam, azokat sokan ajánlják is. Merevlemezest néztem ki, hogy ne kelljen mini dvd-vel és kazettável szórakoznom. Konkrétan ez tetszett meg a legjobban: Sony DCR-SR35.
Mi az amire oda kell figyelni kamera vásárlásnál? Hobbi kamera lenne, nyaraláshoz és rendezvényekhez stb. Előre is köszi a válaszokat. (Visszaolvastam pár oldalt, de nem találtam ezekre a kérdésekre választ)

(#4389) djnice válasza alienpapa (#4387) üzenetére


djnice
veterán

Mert a PAL anamorf 16:9 felbontása 720x576, ez így a jó. Mindegyik kamera így vesz fel.

(#4390) Alex123 válasza chriskross (#4388) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

"hogy ne kelljen mini dvd-vel és kazettável szórakoznom"

Fontos eldöntened, hogy utólag szeretnéd-e szerkeszteni a felvételeket.

Ha igen, akkor marad a mini-dv formátum, mert messze jobb, mint amit a merevlemezes rögzít és erről sokat olvashatsz más videós fórumokon is....

Ha nem akarod szerkeszteni (rendezvényeknél azért kíváncsi lennék...), akkor a DVD-s mindenképpen felejtős és marad a HDD-s 80e alatt.

Javaslom, hogy olvasgass (esetleg más) videós fórumokat is.

Hogy jó-e a Sony azt Neked kell eldöntened, de tudnod kell, hogy a megjelölt árkategóriában nagy csodát nem kell várni... Esetleg még a Panasonic is szóba jöhet...

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#4391) chriskross válasza Alex123 (#4390) üzenetére


chriskross
aktív tag

MPEG-2-t nem lehet szerkeszteni? Mini-DV-nek viszont jobb is a mozgóalkatrész része jól sejtem? Szóval ha felvétel közben leejtem (bár nem ezért veszem :) ), akkor a merevlemezes egyből kinyiffan a DV-s viszont nem biztos. Jól gondolom? MiniDV-t firewire porton keresztül kell feltölteni? Viszonyításképpen mekkora DV-ből 5perc felvétel és MPEG2-ből? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek. Az eddigiekre köszi a választ.

(#4392) daniel123


daniel123
csendes tag

meg tudná mondani valaki hogy canon fs szériánál(fs 11em van)hol találom meg a felvételi modokat?(ho,sport,napfény,tüzijáték stb..)már 2napja ezt keresem de szerintem elnyomkodtam rajta valamit... :F előre is köszi

(#4393) Zebu


Zebu
addikt

ez a kamera.... komoly: [link]

(#4394) johnjohn válasza Zebu (#4393) üzenetére


johnjohn
addikt

Hmmm... Ez a kamera speciel filmre rögzít.De valóban komoly.
Digitális media ,hasonló paraméterekkel.

(#4395) Zebu válasza johnjohn (#4394) üzenetére


Zebu
addikt

igen ez jogos, de dobtam egy hátast tőle :)

(#4396) pcc22


pcc22
csendes tag

Sziasztok!
El tudnátok mondani a véleményetek a JVC-GZ MG530-ról? Esetleg van aki már használt ilyen tipusú kamerát?
Vagy esetleg tudnátok ajánlani nekem jobb kamerát max. 120 000Ft-ig? ;)

(#4397) Alex123 válasza chriskross (#4391) üzenetére


Alex123
senior tag

Persze, hogy lehet az MPEG-2-t szerkeszteni, csak lassabb és minőségromlással jár az újratömörítés miatt...
(ha csak darabolod spec. prog. az persze nem).

Szerintem nem említettem "mozgóalkatrész"-eket...

Javaslom, hogy olvass még egy keveset, keresgess (Google, stb) de a legjobb ha elmész egy szaküzletbe és kipróbálod a kinézett kamerákat (persza ha engedik, van ilyen...)

És ahogy viszont írtam, ennyi pénzért nagy csodát nem kell várni, kis túlzással bármelyik jó lesz "home" videóra...

:)

- Alex -

(#4398) chriskross válasza Alex123 (#4397) üzenetére


chriskross
aktív tag

Tudom, hogy nem mondtad a mozgóalkatrészt, azt csak én gondolom.
Igazából nem tudom mennyire vagy "vájtszemű" (nem tudom mi a videós megfelelője a vájtfülűségnek) :D, de az a baj, hogy hiába próbálom ki, gépen kéne megnéznem a felvett videó minőségét. Sajnos a tesztek se mondanak nekem sokat, mert ugye ízlések és pofonok különbözőek. Ez így volt a k810-emmel is. Mindenki leszólta és sztem állati jó telefon volt. Valószínű, hogy nekem minőségre megfelelne "home" videózásra ez a merevlemezes kamera, de azért a vinyóktól félek :) Szerintem az lesz, hogy megrendelem és 8 napos visszaküldési gari van rá, ha nem tetszik a minősége. Egyszer ezt is ki kell próbálni :) Köszi a válaszokat.

(#4399) joe2005 válasza alienpapa (#4387) üzenetére


joe2005
senior tag

Tudnál egy kis összefoglalót írni a canon fs100 videokamerádról, megérte vagy nem, ill. mi a tapasztalatod vele. Szeretnék egy ilyet venni, de bizonytalan vagyok.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4400) Spok


Spok
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni digitális videokamerát, max. 80 EFt értékben. Teljesen laikus vagyok, ezért szeretném, ha indokolnátok is a javaslataitokat!
Előre is köszi!

'' A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább!!! ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.