Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) johnjohn válasza Badb0y (#3400) üzenetére


johnjohn
addikt

Kissé alulkvalifikálnám magam ezekkel az állásokkal,anyagilag és szakmailag egyaránt. ;]

(#3402) Cyrin válasza johnjohn (#3401) üzenetére


Cyrin
addikt

Ugyanmááá, nem kell ez az arcoskodás, már sokan megmondták itt, hogy nem is értesz hozzá :DD

(#3403) johnjohn válasza Cyrin (#3402) üzenetére


johnjohn
addikt

Tudod : -Aki ért hozzá - csinálja, aki nem ért hozzá-tanítja, aki tanítani sem tud, na az a Tornatanár!! ;]

(#3404) Badb0y válasza johnjohn (#3398) üzenetére


Badb0y
addikt

Aksi kazis kivételre vmi?

Olvasgattam álványokról, és szoktak írni monopodot és gömb fejet ? Melyikről beszélnek általánosságban ? Mert kezdek rájönni, hogy kézből jó felvételt készíteni nem igazán lehet.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3405) Badb0y válasza Badb0y (#3404) üzenetére


Badb0y
addikt

Erről vélemény. Barátom használta már fotózáshoz.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3406) horusz- válasza Badb0y (#3405) üzenetére


horusz-
tag

Tegnap vettem 1 ilyet:
https://www.wilhelmy-it.de/sms/shop/index.php?mode=view&idlistpos=6

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3407) Badb0y válasza horusz- (#3406) üzenetére


Badb0y
addikt

Sorry, this page can not be accessed directly.
Please make sure your browser accepts cookies and javascript, then use the main site.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3408) ktg3


ktg3
őstag

Panasonic VDR-D160 ról vmi vélemény??
vagy van olyan kamera ami jobban megéri ebben a max 50-70K-s árfolyamban?
azt is mondjátok meg pls h h lehet digitális szalagra rögzítő kameráról átvinni anyagot gépre.
simán csak usb kábellel v hogy?

erre vki?pls:U

(#3409) johnjohn válasza Badb0y (#3405) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem egy Velbon UP-40 DX II monopod van és a D 200 -at elbírja remekül nagyobb telével is, ráadásul fejjel együtt áruilják.[link]

(#3410) johnjohn válasza ktg3 (#3408) üzenetére


johnjohn
addikt

Firewire-más néven IEEE1394 port kell hozzá, és valami szerkesztőprogram ami beolvas.Az USB csak a fotókhoz van ha memkaris a kamera.HDD-s kameráknál ellenben nincs firewire, csak USB,ott szintén program kell a beolvasáshoz. A DVavi tömörítetlen, az Mpeg2 tömörített rögzítési formátum.
A Pana amit kérdezel egy alap fapados DVD kamera, közepesnél gyengébb képminőséggel.

(#3411) direwolf válasza johnjohn (#3410) üzenetére


direwolf
őstag

Nana! A DV is tömörített, ráadásul veszteségesen, csak baromi magas bitrátával (fix 25mbit), és intraframel (minden kocka külön) :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3412) horusz- válasza Badb0y (#3407) üzenetére


horusz-
tag

https://www.wilhelmy-it.de/sms/shop/index.php?mode=view&idlistpos=6
Nekem bejön!

SEBEN SBX-7

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3413) johnjohn válasza direwolf (#3411) üzenetére


johnjohn
addikt

Mondasz valamit, a 8 mm-es film nem volt egyedül tömörítve !

(#3414) Cheesy


Cheesy
őstag

A #3399-es hszre tudátok tippet adni?
köszi

www.vakbelmutet.hu

(#3415) johnjohn válasza Cheesy (#3414) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerntem nem sokan foglalkoztak még itt evvel a témával.

(#3416) DjKoxi válasza horusz- (#3412) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Miért nem használod a link gombot?

(#3417) fireman


fireman
tag

Sziasztok!
MiniDv-s kamerát szeretnék venni (Pana NV-GS90 az optikai képstabi miatt...meg ennyi a keret)...a kérdésem az lenne, hogy a kazetta (Panasonic miniDV 60 perc) lényeges minőség romlás nélkül hány felvételt bír el, illetve milyen progit ajánlotok a sz.gépre való átvitelhez?

(#3418) doktor úr válasza fireman (#3417) üzenetére


doktor úr
tag

Ezekre a kérdésekre korábban már válaszoltunk. A kazettára nem érdemes 2-3 alkalomnál többször venni, de aki igazán óvatos, csak egyszer vesz rá.
Szoftver: szerintem érdemes letöltögetni a demókat és kipróbálni őket. Kezdőknek én a Pinnacle Studio plus-t szoktam javasolni, nem drága, magyar nyelvű, és eddigi tapasztalataim alapján stabil is. Mások a Ulead Videostudio-t ajánlják, és biztosan kapsz még itt tippeket.

(#3419) johnjohn válasza fireman (#3417) üzenetére


johnjohn
addikt

Canopus Let's Edit 2 , nem drága, magyar nyelvű, és mindent tud.[link]

[ Szerkesztve ]

(#3420) Cheesy válasza johnjohn (#3415) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor hol tudnánk ilyen ügyben érdeklődni? Vagy valami honlapot tudsz javasolni?

www.vakbelmutet.hu

(#3421) horusz-


horusz-
tag

[link]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3422) horusz-


horusz-
tag

nekem müxik

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3423) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy pofátlanságot szeretnék kérni/kérdezni. Nem tudná valaki elszámolni a Rode svm mikrofont? Mert megvennéma nevére. 40k azért barátságosabb mint a 48 nekem. Holnap megyek érte, már félretetettem.

Remélem akad valaki :B

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3424) direwolf válasza fireman (#3417) üzenetére


direwolf
őstag

WinDV teljesen ingyenes, tökéletesen működik, és totál egyszerű. Még telepíteni sem kell :C (de szerkeszteni nem tud)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3425) fireman válasza direwolf (#3424) üzenetére


fireman
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat.

(#3426) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! Egy kis tanácsra van szükségem: kaptam Euronics-os vásárlási utalványt (55ropi) és kamerát akarok venni. 2 lehetőségem van 60-65 körül: egy Sony mini dv és egy Samsung Dvd-s kamera. Alapvetően melyiket ajánljátok, mini dv, vagy Dvd-s?

(#3427) fireman


fireman
tag

MiniDv-s kamerát milyen sűrűn kell tisztítani, illetve milyen tisztítókazettát ajánlotok?

(#3428) Cyrin válasza T 1000 (#3426) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez használattól függ. Ha nem akarsz semmilyen szinten sztgéppel pöcsölni (feltölteni, szerkeszteni, menüt gyártani, kiírni), akkor DVD-s. Ha van hozzá affinitásod/van rá igényed akkor miniDV.
De Samsungot egyik esetben sem ajánlanék.

(#3429) T 1000 válasza Cyrin (#3428) üzenetére


T 1000
aktív tag

kicsit szeretném konkretizálni a kérdésem: Elsősorban hobby, főleg kültéri használatra kellene. Van számítógépen és egy kis affinitásom is a géphez, régebben rippeltem, kódolgattam, tömörítettem filmeket stb. Számomra kivülről a mini dv egyszerűbbnek tűnik, ez szimpibb. A kérdés főleg az, hogy a számítógépre való átmásolás és esetleg szerkesztés/tömörítés mennyire bonyolult, illetve a számítógépbe mit kell vennem, vagyis mennyire bonyolúltabb mini dv-vel dvd-re nyomni a felvételt és mi a különbség az eleve dvd-re vett felvétel és a mini dv-s között. (amúgy mini dv-s ből Sonyt vennék, ajánlod?)

(#3430) Cyrin válasza T 1000 (#3429) üzenetére


Cyrin
addikt

Jó lesz az a sony miniDV. Átmásolás egyáltalán nem bonyolult, úgyis kell valami szerkesztőprogi, azzal be lehet olvastatni, csak elindítod, és ahány perc van a kazettán, annyi ideig tart, firewire csatlakozó kell, ha nincs az alaplapon, külön kártyát kell venni a gépbe. A szerkesztés hobbi szinten nem bonyolult, programfüggő is a dolog, kezdésnek én a Pinnacle Studio-t ajánlom, tud magyarul is, és nagyon jól érthető-szemléletes magyar leírás van hozzá. A tömörítés sem bonyolult, a program megcsinálja, kiírja DVD-re, csak időbe telik.

(#3431) cigam válasza Cyrin (#3428) üzenetére


cigam
félisten

MIért? Mi a baj a Samsung-al?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3432) Cyrin válasza cigam (#3431) üzenetére


Cyrin
addikt

A Samsung, mint tudjuk, neves, nagymultú videokameragyártó, a legtöbb tv stúdió is az ő kameráikat használja. És a legtöbb tulaj tökéletesen elégedett vele (amíg nem lát egy másikat). Hát csak ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#3433) T 1000 válasza Cyrin (#3432) üzenetére


T 1000
aktív tag

Nagyon köszi a segítséget, még egy uccsó kérdés: minőség szempontjából a mini dv kódolt, dvd re kiírt verziója és az elev dvd-re vevő kamera minőség között milyen a különbség, melyik a jobb?

(#3434) Cyrin válasza T 1000 (#3433) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem tudom hogy van-e különbség, ha van, abból adódhat, hogy a kamerának real-time kell kódolni és írni, míg a gépen erre van idő, és számítási kapacitás. De ha van is ez a különbség, az nem hiszem hogy akkora, hogy az zavarjon, vagy esetleg észrevennéd. A baj a kis lemezzel van, egyrészt kevés anyagot tudsz rá rögtzíteni (kb 17 perc), másrészt a végén lesz ezer kislemezed, amin szerkesztetlenül van minden adathalmaz.

(#3435) cigam válasza Cyrin (#3432) üzenetére


cigam
félisten

Hát nem győztél meg.
Anyu főztje is finom, de nem mesterszakács a Gundel étteremben.
Azért mert a F1-es autókon Bridgeston gumi van, még nem következik belőle, hogy a GoodYear rossz gumikat gyárt.
Ez (már meg ne haragudj) de márkabuziság. Hihetőbb lenne, ha konkrét paramétereket, hiányosságokat említenél ami a Samsung sajátja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3436) Cyrin válasza cigam (#3435) üzenetére


Cyrin
addikt

Mindenki azt vesz amit akar, vegyél nyugodtan Samu-t. Csak aztán nem kell sírni. Nem egy ember véleményét olvastam, aki megvette, és rájött, hogy mennyire melléfogott. Hiába, mindenben nem lehet jó egy gyártó, és a Samu csakúgy mint az Lg, mindíg a gyenge minőség/alacsony ár felöl közelít, aztán feltornázza magát, csak nem mindíg sikerül.

(#3437) johnjohn válasza cigam (#3435) üzenetére


johnjohn
addikt

Szépen összerakott gép, rettenetes műanyag lencsével, és nagyon rossz elektronikával, még rosszabb mechanikával,/ behallatszik a motor a felvételbe/.A tesztek szerint a képminőség "rettenetes".Az egyedüli pozitívum az összeszerelés, és a burkolat minősége.Zajos, mosott felvételek, pontatlan autofókusz, ronda színek.Dióhéjban ennyi.Volt nálam két hétig Samu kamera, több típus is, onnan a tapasztalat.Mindet visszavittük./Próbagépek,közbeszerzés előtt!/

(#3438) cigam válasza johnjohn (#3437) üzenetére


cigam
félisten

Na. ezek konkrétumok.
Ilyen válaszra gondoltam, köszönöm!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3439) direwolf válasza johnjohn (#3437) üzenetére


direwolf
őstag

Ezeket kivétel nélkül meg tudom erősíteni, sajnos saját tapasztalatom alapján :(
Samsung kamerát SOHA TÖBBET!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3440) Csipané


Csipané
csendes tag

Sziasztok!A sony DCR-DVD110 -est szeretném venni.Van valakinek erről tapasztalata?Milyen lehet valyon?

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3441) wassermann


wassermann
addikt

Nem tudom, hogy ezt a hírt láttátok-e már, de májusban várható
a Sony HDR-TG1, full HD-s zsebkamerája. Íme egy magyar link:

Sony HDR-TG1

Ha ezek még az olimpia előtt beindulnak, a mostani miniDV-k ára nagyon hamar lemegy a békaseggealá : )

[ Szerkesztve ]

(#3442) johnjohn válasza wassermann (#3441) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez azért erősen marketingfogás, tudott tény, hogy tisztességes képet csak tisztességes méretű objektívvel,illetve nagyobb átmérőjű lencsékkel lehet produkálni.
Full Hd ide vagy oda, nyílván meg lehet csinálni ekkora méretben a kamerát, de csak súlyos kompromisszumokkal.
Megnézném azt is, a Sony Hungária szervízhátterével egyeltalán szét tudnák e szedni ezt a kamerát, nemhogy javítani! :O

(#3443) direwolf válasza wassermann (#3441) üzenetére


direwolf
őstag

Ilyesmi a Sanyo Xacti HD700 is.
Teszt
90k körül mozog az ára itthon.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3444) wassermann válasza direwolf (#3443) üzenetére


wassermann
addikt

A Sanyo azért olcsóbb, mert 720-as, a Sony viszont már Full HD (1080) lesz. Megyünk szépen előre a korábbiakhoz képest (MiniDV=576sor, SVHS=kb400sor).

(#3445) fireman válasza fireman (#3427) üzenetére


fireman
tag

Valaki segítsen....!

MiniDv-s kamerát milyen sűrűn kell tisztítani, illetve milyen tisztítókazettát ajánlotok?

(#3446) Ginew válasza fireman (#3445) üzenetére


Ginew
aktív tag

kb 5 oldalanként levan irva... nekem 15 mpbe került megkeresnem.. [link]

(#3447) fireman válasza Ginew (#3446) üzenetére


fireman
tag

Köszönöm. :R

(#3448) Badb0y


Badb0y
addikt

Megvettem pénteken a rode svm-et.
Van valakinek ilyen mic-je? Ha igen, akkor egy kis tapasztalati háttérre lenne szükségem azzal a 2 kapcsolóval kapcsolatban. Most telt meg 2-szor a tdk kazettám, és Csütörtökön fogok elutazni külföldre, és csak a micért nem akarok elkezdeni új kazettát.

Tehát:
"Kapcsolható felüláteresztő-szűrővel van ellátva az alacsony frekvenciájú zaj csökkentésére és egy -10dB kapcsolóval, amely a legtöbb kamerán lehetővé teszi a tökéletes jelszint elérését."

Ez azt jelenti akkor, hogy a -10db-es kapcsolót szinte mindíg érdemes bekapcsolva hagyni?
A felüláteresztő szűrőset pedig mikor érdemes bekapcsolni? Mit jelent az alacsony frekvenciájú zaj ? Szelet ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3449) johnjohn válasza Badb0y (#3448) üzenetére


johnjohn
addikt

A -10dB kapcsolót akkor érdemes használni ha hangos környezetben videózol, pl koncert, utcazaj, pályaudvar vonattal,gyerekek az iskolai aulában,stb, meggátolja a túlvezérlést, vagyis a torzítást.
A kapcsolható szűrő pedig csökkenti az alacsony frekvenciás átvitelt,a dübörgések, szub bass zajok kivédésére szolgál.Elvileg a szél is produkálhatja, vagy egyéb alacsony frekvenciájú zajforrás./Vízesés, alagút járművekkel stb./

(#3450) Badb0y válasza johnjohn (#3449) üzenetére


Badb0y
addikt

És mi van akkor, ha mindig bekapcsolom? Abból kevesebb baj lehet, mint hogyha nem kapcsolom be nem :) ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.