Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Ginew válasza akyyy (#4000) üzenetére


Ginew
aktív tag

passz, én termékre keresek, s a legolcsóbb bolt nyer

(#4002) johnjohn válasza Ginew (#4001) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért, ha a Pixmania a legolcsóbb, ott ne vedd meg. :(

(#4003) doktor úr válasza Ginew (#4001) üzenetére


doktor úr
tag

Érdemes kicsit tájékozódni vásárlás előtt, mert nem kellemes, ha 1. átverik az embert, aztán loholhat a pénze után, 2. pár hónap múlva megszűnik a bolt (valójában zugkereskedés) és tekereghetsz az esetleges garanciáztatás miatt.

(#4004) Ginew válasza doktor úr (#4003) üzenetére


Ginew
aktív tag

hát én feltételeztem hogy nemlehet csak ugy 1 jöttment boltnak bekerülnie 1 ilyen gyüjtő oldalra.. nekem még nemvolt gondom, pedig évek óta rengeteg cuccot igy rendeltem, igaz, a depo.hu -ról, de ua. 1x volt hogy ellopták postán a fényképezőmet, de küldtek másikat :)

(#4005) Badb0y válasza Ginew (#3999) üzenetére


Badb0y
addikt

Én ott nem láttam olcsóbban...

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4006) rumos14 válasza doktor úr (#4003) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha hivatalos márkaszervíz garipapírt kapsz, akkor gariztatás esetén úgysem a bolttal kell vesződnöd, szóval tökmindegy, nem?

[ Szerkesztve ]

(#4007) johnjohn válasza rumos14 (#4006) üzenetére


johnjohn
addikt

Hivatalos márkaszerviz- papírt csak hivatalos forgalmazó tud kiadni,más nem, az EU garipapírral meg mehetsz Bécsbe javíttatni.

(#4008) akyyy


akyyy
senior tag

Pixmaniat akkro nem ajánljátok?:D

(#4009) johnjohn válasza akyyy (#4008) üzenetére


johnjohn
addikt

Francia cég, francia garanciával, ha a pénzt utalod, küldik-?- a cuccot, még magyar raktár sincs.
Ha valami elromlik postázhatod ki a franciákhoz.

(#4010) Ginew válasza Badb0y (#4005) üzenetére


Ginew
aktív tag

most nemis a hv30ra irtam az argepet..

(#4011) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Szóval próbáltam nekiállni kezdeni valamit a felvett filmekkel, de semmire sem jutottam.
A kamerám MOD kiterjesztésű fájlokat készít. Ezeket szeretném átkódolni, illetve ezekből filmet összeállítani, esetleg menüs DVD-t készíteni. Kérlek segítsetek, hogy milyen programok kellenek ehhez, illetve az elérésükben is... akár privát üzenetben.

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Ui.: Vista-m van, szóval viszta-kompatibilis progi kéne. :(

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4012) Omega81


Omega81
senior tag

Illetve még egy gond(?). Panasonic SDR-H40, éjszakai színes üzemmódot ha beállítok, 'szaggat' a felvétel, kevés képkockát rögzít. Ez mitől lehet, mit állítottam be rosszul?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4013) doktor úr válasza Omega81 (#4012) üzenetére


doktor úr
tag

A konkrét modellt nem ismerem, de szerintem nem beállítási hiba, ezek a hipiszupi-csilivili éjszakai üzemmódok ilyenek. Nem tudsz mit tenni, fény nélkül nem lehet jó képet rögzíteni. :(

(#4014) Ginew válasza doktor úr (#4013) üzenetére


Ginew
aktív tag

csatlakozom, enyém is ilyen, evvan

(#4015) Omega81 válasza Omega81 (#4011) üzenetére


Omega81
senior tag

:F :B :K :F :F

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4016) Sitix


Sitix
csendes tag

Hello

Tudnatok segiteni?

Vettem egy Sony Handycam DCR-SR35E videokamarat!

Sajnos nem vagyok elegedett, Nem csinal jo felvetelt a kontur meg a legjobb minosegben is elmosodott (fesu szeru) mint a rossz minosegu dvd filmeknel!

Talan nem jol allitottam be? Tudtok valami tanacsot adni vagy valami megbizhato tesztet?

Azon gondolkodom ,hogy talan becserelem egy dragabbra!

Koszonom!

Sitix

(#4017) vazol válasza Sitix (#4016) üzenetére


vazol
tag

Ha a számítógépen nézed vissza, akkor nem hiba, csak a lejátszód nem deinterlace-li a felvételt. Pl mplayernél be lehet állítani kétféle modot is, de ettől TV-n nézve semmi hiba nem lesz. Ha a TV-n nézed AV kimenetről és mégis "fésűs" akkor gáz.

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#4018) Sada1 válasza Sitix (#4016) üzenetére


Sada1
csendes tag

Hi!

Már egy hete próbálgatom ezt a Sonyi kamerát, de szerintem nincs baj a HQ fölvételével.

A kezdőknek javasolt az EASY gombot használni.

A kezelőszoftvere eléggé gagyi, így egy jobb MPEG Editor kell hozzá. Ezt még én is tesztelem. (Womble MVW DVD, vagy VideoReDo TVSuite)

Ha gondolkodsz a becserében, akkor a széles látószögű objektívvel, és a zoom mikrofonnal kiegészíthető nagyobb testvérekben gondolkozz. Én már egy hét alatt hiányoltam mindkettőt.

Szerintem az állványról se feledkezz meg, de persze attól függ mire/hol használod.

Sada :)

(#4019) Omega81 válasza Omega81 (#4011) üzenetére


Omega81
senior tag

No, senki sem kódol/szerkeszt HDD-s videokamera felvételt?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4020) Sada1 válasza Omega81 (#4019) üzenetére


Sada1
csendes tag

A MPEG2 szerkesztők itt találhatóak összegyűjtve: [link]

Egyébként a kamerához adott Videocam Suite alapszinten nem jó?

Én már csak a kézikönyv leírásából többet néztem ki belőle mint amit a Sony kamerához adott Picture Motion Browser tud.

Sada :)

(#4021) #34784256


#34784256
törölt tag

Hello!

Teljesen analfabéta vagyok digitális videókamerákban, szóval kellene egy kis lökés.
Hol találok teszteket a neten ahol ne adj Isten még videórészlet is van fent a könnyebb összehasonlításhoz? ( a google a barátod válaszoktól kiméljetek, köszi, már próbáltam )
Ha tudtok mondjatok olyan kamerát amit Ti már használtok, vagy szivesen használnátok, max. 200 EFt-ig ( ha olcsóbb az nem baj, offkorsz :) ), ha lehet olyat ami sötétebben sem dől a kardjába. Ja és ha lehet akkor HDD-re tudjon rögzíteni, akár HD-ready vagy full HD minőségben. Azok is jöhetnek amik nem férnek be az árlimitbe, megnézem, legfeljebb nem veszem meg :)

Előre is köszöntem a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#4022) doktor úr válasza #34784256 (#4021) üzenetére


doktor úr
tag

Teszteket leginkább a Camcorderinfo.com-on találhatsz.
Nekem még nem volt szerencsém HDD-s kamerához, így tapasztalatokról sem tudok beszámolni, de nézelődj a linkelt oldalon, az árakról meg mondjuk ITT tájékozódhatsz.

MÁS:
Én az augusztusban megjelenő JVC GZ-HD40-re leszek kíváncsi... kapcsolható AVCHD és HDV rögzítés :K Meglátjuk. MOD: Közben látom, néhány helyen már tesztelgetik is.

[ Szerkesztve ]

(#4023) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Aki esetleg szeretne egy nagyon keveset használt DVD-írós kamerát,olcsó pénzért klikkeljen ide :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4024) akyyy


akyyy
senior tag

régen irta vaaki hogy dokumentum filmeket szokott forgatni. megigérte, hogy majd párat közkincsé tesz:D

nos érdeklődnék, hog ymi van azokkal?

(#4025) #34784256 válasza doktor úr (#4022) üzenetére


#34784256
törölt tag

Köszi a segítségedet! :R

(#4026) doktor úr válasza akyyy (#4024) üzenetére


doktor úr
tag

Alighanem én voltam. A gyártónkkal (és jogtulajdonossal) történt egyeztetés után abban állapodtunk meg, hogy teljes filmeket nem tehetünk közzé, csak bemutatókat (max. 10 perc).

(#4027) Yellow73


Yellow73
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék.
Most próbáltam először összekötni miniDV kamerámat a notebookommal mini-mini firewire kábellel.
Valami miatt a hangot nem tudom áthozni a gépbe, sem Ulead video studioval, sem windows movie makerrel. A capture-ölt avi filenak nem lesz hangja. Mit csinálhattam rosszul?

(#4028) Yellow73


Yellow73
tag

Valószínűleg it egyszerű kodek-probléma állhat a háttérben, mert a Media Player hangkodekhibát jelez, amit persze nem tölthető le a mikrofos szerveréről.
Úgy tűnik, a Linear PCM DV-avi hanggal nem boldogul a notebookom. Mi a teendő?
Tudna nekem segíteni valaki egy ilyen szükséges kodekkkel?
Köszi,
Yellow

(#4029) doktor úr válasza Yellow73 (#4028) üzenetére


doktor úr
tag

Próbáld EZZEL behúzni az anyagot a gépre!
Amúgy van szabadon letölthető DV AVI codec is: ITT.

(#4030) Yellow73 válasza doktor úr (#4029) üzenetére


Yellow73
tag

Köszi.
Úgy tűnik, a mostani Windows Media Player nem támogatja a DV AVI formátumot, hiába tettem fel a linkelt kodeket. Régebben ezzel nem volt gond, a Windows Media Player lejátszotta rendesen a capture-ölt avikat hanggal. (Az előző asztali gépemen).
Úgy néz ki, a behúzással nincs gond, bejön rendesen hanggal, csak éppenséggel a Video Studio alatt, illetve a Media Playerrel nem ad ki hangot. Media Player Classic már lejátssza hanggal együtt.

(#4031) akyyy válasza doktor úr (#4026) üzenetére


akyyy
senior tag

és ilyen pár perces bemutatót mikor lehet látni?:D

(#4032) Cyrin válasza Yellow73 (#4030) üzenetére


Cyrin
addikt

A Media Playerrel nekem is van gondom, nem képes lejátszani a képet és a hangot egyben a behúzott m2v és wav file-okból, amit a Media Player Classic minden zokszó nélkül elvégez. Szóval a Media Player-t el kell felejteni, egy nagy rakás sz@r, semmit sem ér.

(#4033) Yellow73 válasza doktor úr (#4029) üzenetére


Yellow73
tag

Köszönöm a WinDV linket! Nagyon jó kis program!
Az ezzel capture-ölt avi filokat már gond nélkül viszi a Media Player is.
Már csak egy jó szerkesztőprogram kell (folyamatban van a Ulead VS 11 beszerzése), mert ami nekem van, a régi firewire kártyámhoz bundle-ként adott Ulead VideoStudio 5 már igencsak elavult darab.
Tudnátok valami jó programot ajánlani, amivel jó minőségű divx-et tudnék csinálni a DVAVI-ból?
A Pioneer DV600 asztali lejátszóm támogatja a divixeket, és "valamivel" gazdaságosabban lehet divx-ben tárolni a DV fileokat, mint mpeg2-ben.

(#4034) lajszer


lajszer
tag

hy!
Olyan problémám lenne:
Van egy Sony Handycam DCR-DVD110-esem, tetem bele Sony-DVD-RW-t tökéletesen felvesz rá és tökéletesen le is játsza a pc és az asztali dvd-lejátszó is!
Aztán vettem hozzá TDK DVD-RW-t amire felvett a kamera saját lejátszóján le is játsza a jeleneteket! Viszont a PC nem is meri fel a lemezt, az asztali lejátszó meg ahogy berakom kidobja...
Mi lehet a probléma?

Köszi! L.

(#4035) doktor úr


doktor úr
tag

Végre megjött a kisz drágaszágom :)

Ez egy adapter, amellyel videókamerákhoz fotóobjektíveket lehet passzítani. A képen egy HV30 - DOF adapter - Canon FD 35-105 kombo van :D A koncepció lényege a fotós mélységélesség - amely videókamerákkal elérhetetlen - visszanyerése. Példa ITT. Sajnos nem én készítettem... Videó az oldal közepe táján, alatta screenshot-ok.
Csak hogy lássátok, van élet a marokkamerákon túl is - mégis azokat használva, nem csillagászati árakon.

(#4036) akyyy


akyyy
senior tag

ha nagy szrencsém lesz, péntekre, vagy szombat reggelre megjön a hv30, és nagyon happy leszek:)

(#4037) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

A problémám a következő:hogyan tudom a Pc-re mentett videó anyagot folyamatosan lejátszani,ill DVD-re kiirni? :F :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4038) akyyy


akyyy
senior tag

Nem tudja valaki adnak e hv30hoz kártyát amivel összekötöm a géppel? vagy azt külön kéen venni?

végülis nem gond mert van beépített, csak kábel nincs hozzá.

egy ún. 4p-4p-set vettem, szerintetek, vagy akinek van ilyne kamerája, jó lesz hozzá?
(laptopba kicsi a vége, remélem a kamerába s mert akkro vehetek másikat:D)

illetve milyen kazettát kell vennem hozzá?

(#4039) Cyrin válasza akyyy (#4038) üzenetére


Cyrin
addikt

Valószínűleg kábelt nem adnak hozzá, és jó lesz a 4/4-es.

Kazettából nem kell drágát venni, én Sony, Maxell-t használok.

(#4040) akyyy


akyyy
senior tag

mah negjött. még keresem az állam ahogy ilyen fos időbe ilyen szép éles képeket csinál:(((

kérdés amugy ha szalagra rögzitek, mivel tudom a gépre tenni? movie makerel láttam neki, de az valani noname fájlformátumba csinálja. movba kéne vagy avi vagy bármi más amit tudok vágni:D

(#4041) Cyrin válasza akyyy (#4040) üzenetére


Cyrin
addikt

Válassz ki egy először egy neked tetsző szerkesztőprogit, és azzal vidd be a gépbe.

(#4042) akyyy


akyyy
senior tag

egyébként ez tud olyat, hogy felvesz egy videót, és lejátszva az egész egy nagyon lassított lesz.

assezm slow motion a neve.

(#4043) akyyy válasza Cyrin (#4041) üzenetére


akyyy
senior tag

köszi, sony vegas, meg premiere pro is felismeri és kezeli. after effects nem:( de az előbbiekbe olyanba mentem amilyenbe csak akarom.
hu-huú:D

(#4044) lakatbal


lakatbal
csendes tag

Sziasztok

DV kamerát szeretnék venni, nem sokat értek hozzá és nincs sok pénzem(50-60k).

Az alábbi típusok jöhetnek szóba:

JVC GR-D820EZ
Panasonic NV-GS90
Canon MD-235
Samsung VP-D375W
sony DCR-HC53E

A jvc távirányítós meg ezmegaz, a Panában optikai képstabilizátor van, a Canon kijelzője lámpaként funkcionál, a Samsung jólfelszerelt de gyanús, a sony akksija sokáig bírja.. Nagyjából ezeket a különbségeket látni közöttük...

nekem csak házi videózásra kell, de értelemszerűen szeretném a (közel) azonos pixeszám ellenére a lehető legjobb képűt megvenni ezért a kevéske pénzért is. állókép nem kell van fotómasinám (no abból egy komoly :B ) ki és bemenetek szempontjából ugyanolyanok, nagyon bizgerál a pana képstabilzátora (ez jelent érezhető különbséget?) a sony 14 órás működése, a JVC meg csak tetszik. de lehet hogy a canon sokkal jobb pedig semmit se tud?

szóval a felvétel minőség az első szempont (ha ebben az árkategóriában van egyátaán különbség...)

köszönöm előre is megtisztelő segítségeteket.

üdv
balázs

(#4045) hcs57 válasza lakatbal (#4044) üzenetére


hcs57
őstag

Csak egy mondat... a Sony 14 órás működése nem a hozzáadott akksival, hanem egy extra nagy kapacitású akksival lehetséges...aminek az ára.. na inkább nem is írom.
Elvileg közel azonos minőségű képet csinál mind, kevés fény esetén mind gyengén teljesít.
Szerintem a Pana és a JVC között dönts.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4046) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!

Panasonic HDC-HS9-ről tapasztalat, link tesztekről?
HDD-s felvételt hogy küldöm át PC-re, HDD-ről gondolom a felvétel valós idejénél gyorsabban, mivel tudom szerkeszteni FullHD-ben? Pinnacle Studio 12???
Mire tudom kiírni FullHD minőségben és mivel játszom le? ( PS3 és FullHD TV van... )
A 60GB-os winyóra milyen hosszú FullHD felvételt lehet felvenni?
Kösz a válaszokat ( bízom benne, hogy lesznek...)

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4047) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nem értek a videokamerákhoz, az lenne a kérdésem,h. mini dv kazettára rögzítő kameráról fel lehet-e tölteni számítógépre a videokat? Úgy értem azokkal a cuccokkal, amiket gyárilag adnak a kamerához, tehát nem kell külön venni vmit.

Köszi!
Dani

(#4048) johnjohn válasza hdanesz (#4047) üzenetére


johnjohn
addikt

A Panasonic-hoz, Sony-hoz,Cannon-hoz adnak valami alapszintű szerkesztőszoftvert, és ha van a gépeden Firewire-port akkor fel tudod tölteni.
A DV avi formátumot kezeli a Nero is.Vannak ingyenes progik, amikkel szerkeszthetsz.

(#4049) hdanesz válasza johnjohn (#4048) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi!
Akkor már csak a firewire portot kell megkeresnem.:D Ha van... :C

(#4050) johnjohn válasza hdanesz (#4049) üzenetére


johnjohn
addikt

2000.- körül van egy kártya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.