Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Cyrin


Cyrin
addikt

Miért van az, hogy a kamerákkal mindenki fotózni akar, a fényképezőkkel meg videózni....

(#5002) tibibi válasza kiskacz (#5000) üzenetére


tibibi
őstag

szia főleg sznorizás közben használtam szvsz.nem csinál rossz videót,de azt tudni kell.hogy csak 640x480 a felbontás!! rakok fel pár videót tömöritve .Konkrétan mi érdekel?
Cyrin én egyszer szeretnék egy olyan gépet amivel mindkettöt lehet normális minőségben :U :R

[ Szerkesztve ]

(#5003) tibibi


tibibi
őstag

(#5004) tibibi válasza tibibi (#5003) üzenetére


tibibi
őstag

(#5005) kiskacz válasza Cyrin (#5001) üzenetére


kiskacz
senior tag

Miért van az, hogy a kamerákkal mindenki fotózni akar, a fényképezőkkel meg videózni....

Félreértettél... DE HA már van ilyen funkciója, akkor szeretném igenis NÉHA használni (is.). Más: Ha időnként külföldre, vagy egyéb programra megyek, nem szeretnék karácsonyfának látszani - és ha már esetleg olyan kütyüm van, ami mindkettőt tudja - akkor annak csak örülök... egyébként: Nem is tudom mikor, talán 2 - 3éve vettem egy CASIO exslim'nemtommilyen' 6 megapixeles gépet. DE: jelenleg fogyasztom a második 5 megapixeles lencsével rendelkező mobiltelefonomat, ezért a fényképelő' mindíg otthon marad. Eladni nem tudom, mert ki hiszi el, hogy kb. 200 kép készült vele és kihasználatlan - a másik: 65 körül vettem, most kb. 10 -et ér annyiért meg elállhat a szekrényben is - másikat venni nem akarok - de hurcolászni sem.. tudom, a 22-es csapdája - ezért nem ártana a kamerának egy okos fényképező rész sem.... - bocs ha kicsit hosszú voltam, de szerintem nem vagyok egyedül a problémával.

Ezért keresek egy nem túl drága - de egyben kompakt gépet a fenti áron. :K
(Most jönnek le a videók, nemsoká visszanézek...)

Huawei Mate 8

(#5006) kiskacz válasza tibibi (#5004) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi a videókat! Jók... írtad, hogy leírod a személyes tapasztalatodat is- :K jó lenne!

A korábban feltett kérdéseim még állnak... :K

Huawei Mate 8

(#5007) tibibi válasza kiskacz (#5006) üzenetére


tibibi
őstag

nem tudom én 50-ért vettem használtan föleg vízalatti filmezéshez láttam itt a ph-n 35k-ért annyit talán megér .Ha nem fontos a vízállóság biztos nagyobb felbontású kamerát keresnék.

(#5008) Attici


Attici
őstag

Hali!
Valaki még látott valahol eladó NV-GS330-ast? :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5009) ISZOLE válasza kiskacz (#5005) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A videókamerákba belerakott fényképezés funkció gyakorlatilag mindig parasztvakítás. Az érzékelő fizikai mérete és felbontása is messze elmarad a legolcsóbb kompakt fényképezőktől is. Amennyiben egy készüléket szeretnél mindkét feladatra akkor a fényképezőgépek között keresgélj, ott pont fordítva van, nagyméretű és nagyfelbontású érzékelő van bennük ezért a sokkal kisebb felbontást igénylő videó megvalósítása könnyebb, a gyártó cég igényességétől függ. Egy dolgot vegyél figyelembe, a fényképezőgépek szinte mindig 30 fps-t csinálnak amiből nagyon nehéz nálunk használatos végterméket kihozni.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5010) kiskacz válasza ISZOLE (#5009) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi az infót! :K Ezt a stabil 30 fps-es dolgot nem tudtam. (Márpedig kivétel nélkül minden anyagomat editálni szoktam...)

Mivel nekem mind a kettő fontos, valószínű kamera marad az alap... kíváncsi vagyok, hogy az SSD-s tárolás mikorra fog elterjedni a HDD helyett, de szerintem addigra úgyis elavul az amit most veszek... :D

Akkor már csak a "milyet&mennyiért" kérdés maradt... :D :K

Huawei Mate 8

(#5011) ISZOLE válasza kiskacz (#5010) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha kamerát veszel akkor szerintem felejtsd el a fényképezést, kivéve persze a HD jószágokat de úgy emlékszem annyit nem szánsz rá. Amúgy a saját szempontjaimat leírtam már itt, talán érdemes átolvasni.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5012) kiskacz válasza ISZOLE (#5011) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi!!!

Otthon megnézem a vele készült videókat is(Google barátom egyből adott yútyúb :D találatot is...) - egyébként ilyen jellegű hozzászólásokra vártam :K -lehet, hogy Ő lesz a kiválasztott... Még nem néztem meg alaposan (munkahelyen vagyok...) De ez az "SD kártyára rögzít" azt jelenti, hogy nincs se wincsi, se egyéb? Mennyi fér egy átlagos - 2 - 4 gigásra? Milyen formátumban rögzít - szoktad-e konvertálni? (Pinnacle Studióval szoktam szerkesztgetni - ehhez mit javasolsz?)

Más- és a "tanultak alapján erősen kamu szagú" - vagy létezik ez?

[link]

Konkrétan az alábbit nem hiszem el: "10 megapixeles állóképfelvétel a belső merevlemezre vagy a cserélhető Memory Stick™ kártyára" - valahol középtájon.
Ugyanakkor az ilyen kütyük olyan 0,8 megapixel körül szoktak lenni...

- Hogy is van ez???? :N :B

Huawei Mate 8

(#5013) ISZOLE válasza kiskacz (#5012) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Amennyiben az FS100-asomról kérdezel akkor hálistennek nincs benne se belső memória se vincseszter. A legjobb minőség amit felvesz ha jól emlékszem 9 Mb/s (vagyis DVD video kompatibilis), tehát valamivel kevesebb fér egy 4GB-os kártyára mint egy DVD-re.
Szerkeszteni én is Pinnacle-val szoktam, nem kell konvertálni semmit.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5014) Sub-S válasza ISZOLE (#5009) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Egy dolgot vegyél figyelembe, a fényképezőgépek szinte mindig 30 fps-t csinálnak amiből nagyon nehéz nálunk használatos végterméket kihozni."

Miért is? :F

(#5015) ISZOLE válasza Sub-S (#5014) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Azért mert nálunk 25 fps a divat (pl. DVD video).
A 30 fps - 25 fps konverziót én még csak úgy láttam, hogy az eredeti filmből kockákat kihagyva készül a konvertált, máshogy nem is nagyon tudom elképzelni (nyilvánvaló tudatlanságomból kifolyólag). Ez a konverzió az eredetileg folyamatos mozgásokból eléggé furcsán szaggatottat csinál ami nézhetetlen.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5016) Sub-S válasza ISZOLE (#5015) üzenetére


Sub-S
senior tag

Viszont ha az ember monitoron,LCD TV-n,... nézi vissza még jobban is jár a 30-al.

(#5017) ISZOLE válasza Sub-S (#5016) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha azt szeretném, hogy az alkotásaimat (agymenéseimet) gond nélkül meg tudjam mutatni pl. a család szélesebb rétegeinek akkor per pillanat DVD videot csinálok belőle, a legtöbb háztartásban üzemel egy lejátszó és már mehet is.
A fényképezőgép 30 fps-es nyersanyagából csak valami speciális videoformátumot lehet kihozni, aztán amikor másik gépen a lejátszásra kerülne a sor mindig kiderül, hogy valamiért nem megy. Millió lejátszóprogram a legváltozatosabb kodekkekkel (rosszabb esetben kodekpakkokkal) aztán se kép se hang. LCD TV-re nagyon kevés helyen van gép rákötve és a probléma persze ugyanaz. Azért dühítő mert szerintem egyszerű trehányság a gyártók részéről, először fejlesztik ki az amerikába szánt modelleket aztán az európai változatnál szarnak hozzányúlni a videohoz mert úgyis csak a marketing miatt van egy fényképezőgépben ilyen üzemmód.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5018) Attici


Attici
őstag

:DD Hali! :DD
:)) Valaki még látott valahol eladó NV-GS330-ast??? :))

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5019) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon értek a videokamerákhoz, viszont most kaptam kölcsönbe egy miniDV-s Samsung VP-d101 típusú kamerát. IEEE1394es csatlakozója van, rádugtam a gépre, windows látja is , ill egy AV/C subunit nevü eszközt lát.
Kérdésem az lenne, hogy milyen módon lehet leszedni számitógépre a videót róla? .. kell hozzá egy progi ? vagy hogy?
Valaki tudnak segíteni? nem nagyon értek hozzá.

köszönöm szépen
MaC

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#5020) medvezsolt válasza medvezsolt (#5019) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Pontosítanék!:D

Ulead Video Studiobaval fél sikert értem el. Ahogy megjelenik a program, a 3madik menüpont az, hogy : DV-to DVD Wizard, .itt bekell skenneltetni a kamera által felvett videorészleteket( teszem hozzá kilehet választani hogy ezt 1 2 vagy max speedel tegye, de csak 1szeresen tudja megcsinálni, a többivel csak tekergeti a kazettát.)

Beszkenneltem teszt jelleggel 2 jelenetet, rányomtam hogy next, itt van néhány beállítás a DVDre iráshoz , aztán rányomok hogy Burn! Beolvassa gondolom a jeleneteket, kiirja hogy 33%nál jár, majd gondol és ujra aktivvá vállik a Burn gomb, és kezdödhetne elölröl mintha mi se történt volna..

Valaki segitene a videóim lementésében? Akár winyóra csak AVIba, de jó a DVDre is.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#5021) joe2005 válasza medvezsolt (#5020) üzenetére


joe2005
senior tag

Én ES6-ot szoktam használni, de ez mindegy.
Be lehet húzni Movie Maker progival is a windows beépített videoszerkesztője.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#5022) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

Mit szóltok ehez?

[link]

140k-ért 8GB SDHC kártyával együtt.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#5023) kiskacz válasza Mr.Skyline (#5022) üzenetére


kiskacz
senior tag

Én belegondoltam, de nem biztos, hogy nekem igazán KELL a HD felbontás. ("lapostévém" :D még úgy sincs, és úgy hallottam, hogy a feldolgozásához is erőmű kell...)

Kipróbáltam a hét végén jó pár üzletben egy csomó típust,- és a szintén Panasonic SDR-S26,(csak memókártya, 65 körül) ill. ua wincsivel - SDR-H80 (90 körül) a két befutó. (jelenleg.)

Meglepő volt, hogy az ugyanilyen tudású másik (az egyik konkrétan Samsung) kamerának mennyivel rosszabb a remegés csillapítása - nagyobb zoomnál. -Ekkor lettem meggyőzve.

A Pana - verhetetlen volt ebben a szempontban.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#5024) DjKoxi válasza medvezsolt (#5020) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Off

Ulead-nál az első sort válaszd ( videstudio editor ), majd a capture menüpontot. Mindezeket azután miután csatlakoztattad a kamerát. Innen majd tudod kezelni a kamerát, megadhatod hova mentsen. Dv-avit válassz a minőségnél.
Keresd fell ezt a fórumot.

On

(#5025) Attici


Attici
őstag

:DD Hali! :DD
:)) Valaki még látott valahol eladó NV-GS330-ast??? :))
Vagy valamilyen hasonló tudású DV-s kamerát?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5026) Mr.Skyline válasza kiskacz (#5023) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Igazából, családi videók gyártására veszem a készüléket,
azért gondoltam HD-ra, hogy 1-2 év múlva ne kelljen új kamerát vennem.
ill. már most olyan minőségben vegyek fel, hogy az évek múlva is penge legyen.
(6 hetes a gyermekem és szeretnék minőségi felvételek csin. róla.)
Remélem ki fogja elégíteni az igényeimet, ha idáig senkinek nincs tapasztalata, akkor majd írok egy-két sort, hogy mit tud... :)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#5027) Sub-S válasza Mr.Skyline (#5026) üzenetére


Sub-S
senior tag

Infrás esti felvételekkel próálkozott már valaki?

(#5028) vagreg válasza ISZOLE (#5017) üzenetére


vagreg
csendes tag

SZia Iszole!

Küldetm neked privit! Tudnál nekem segíteni?

(#5029) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok - csak mert jobb topicot nem találtam, ahol érdeklődhettem volna...

Adott egy Panasonic NV-GS21 kamera. mini DV kazettára rögzít videot - erről a kazettáról szerettem volna FireWire (PCI-os) kártyán és FireWire kábelen keresztül videot rögzíteni - másolni - a PC-re. A problémák ott kezdődtek, hogy kártya berak, kábel összeköt, kamera lejátszási módba állít ahogy kell, Movie Makerrel csodálatosan ment is. Az egyik gépen, próbaképpen.

Majd ugyanezt eljátszottam egy másik géppel, ami azért jóval gyengébb volt meg kell hagyni (P4 3GHz, 512MB memória, GF5500, a többi nem érdekes azt hiszem). Kártya helyén, kábellel összedug, kamerát meg is látja annak rendje és módja szerint - majd a MovieMaker vagy észre sem veszi a kamerát (Windows látja), vagy pedig mikor a felvételre (másolásra) kerülne a sor, egyszerűen "Meghatározhatatlan hiba" vagy "Nincs kamera csatlakoztatva" hibaüzenettel kidob. A vicc az, hogy NÉHA viszont elindul, és vesz is fel annak rendje- módja szerint. Érdekes hiba. Valakinek van valami ötlete arra, hogy miért csinálhatja ezt? Kevés neki a gép? Tény, hogy nem egy tigris meg vadizsír PC, de azért szerintem kéne mennie...

Kodek hibára gyanakodok még, esetleg a kártyát átrakni másik PCI slotba, de más nem jut egyszerűen eszembe. Szívesen venném az ötleteket vagy az esetleges megoldást, ha valaki találkozott már ilyen hibával és sikerült neki megcsinálni!

Köszönettel: csusza` :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#5030) Attici válasza csusza` (#5029) üzenetére


Attici
őstag

A gép biztos, hogy elég! Másoltam már gyengébbel is!
De az igaz, hogy nem kártyán keresztül, hanem az alaplapi csatin!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5031) johnjohn válasza csusza` (#5029) üzenetére


johnjohn
addikt

Mielőtt szétkapod a gépe, esetleg egy másik kamerával is próbáld ki, nem biztos, hogy a PC a hibás. Ezzel a konfiggal még a Premiere régebbi verziója is fut.
A másik variáció lehet valóban a firewire kártya hibája is.Már láttam olyat belőle ami nem ment rendesen XP alatt !

(#5032) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Sziasztok!
Nem találom a megfelelő topikot a kérdésemnek(biztos azért, mert nincs is).
Van(volt?) egy JVC GR-DVL -160 kamerám, amit az asszony sikeresen elrontott úgy, hogy a kazetta behelyezés után kézzel erőltette volna a becsukódást..., nem sikerült neki. Azóta az ajtó nyitva meg se moccan. Elvittem a városban fellelhető egyetlen szervizbe, és azt mondták nem érdemes javítani, kb 30k lenne, meg elég régi típus, lehet alkatrész sincs hozzá(akkor honnan tudja, hogy annyi lenne :U ). Anno 2002-ben 170k-ért vettem, tudom manapság van sokkal jobb már 50k körül is. Valóban mehet a kukába?? :O

(#5033) Attici válasza bakosgabor57 (#5032) üzenetére


Attici
őstag

Biztos, hogy javítható! Csak az a kérdés, hogy megéri-e?
Mindent meg lehet javítani, csak elszántság és pénz kérdése az egész!
A JVC kamerák mondjuk nem túl szervízbarát konstrukciók! Én nagyon nem szerettem őket, de miért nem próbálod meg esetleg egy JVC szervízben? Régen a XII. ker. Pannónia utcában voltak, most nem tudom, de biztos meg lehet találni!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5034) Nagya21 válasza bakosgabor57 (#5032) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sztem ne add fel, olyan nagy baja nem lehet neki!!
Hivd fel a Pesti JVC hivatalos szervizt:
http://www.jvc.hu/template.php?page=100104
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5035) bakosgabor57 válasza Nagya21 (#5034) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Köszi a biztatást mindkettőtöknek, még próbálkozom, én sem hiszem, hogy a teljes mechanikát cserélni kéne... :)

(#5036) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#5035) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Hát megkérdeztem a mákaszervizt, 15-20k a javítás, így látatlanban. Nem tudom .... :U

(#5037) Attici válasza bakosgabor57 (#5036) üzenetére


Attici
őstag

DV-s kamerát már nem nagyon kapsz és a régi kazettákat is le kell játszani valamivel!
Ennyit azért biztos megér! 20 ezer alatt nem nagyon javítanak kamerát! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5038) wasabi1


wasabi1
csendes tag

Van egy eladó Sony dcr Hc51e tipusú Mini Dv kamera 49 ezerért Kispesten! A készülék fél éves, garanciával. Akit érdekel jelezzen. Anyagi okok miatt.

(#5039) Attici válasza wasabi1 (#5038) üzenetére


Attici
őstag

Nekem egy NV-GS330-as kellene!
De nagyon! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5040) DjKoxi válasza Attici (#5039) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Egy nv-gs-320 van elado az index forumon, még garos. Nekem is 320 van, ha jol emlékszem nem sok különbség van a két gép között.

(#5041) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Kamera vásárlás elött állok,két kiszemelt
canon hg20
sony xr200ve

tudna valaki a sony-ról írni valamit.
előre is köszi

(#5042) wasabi1 válasza ledger (#5041) üzenetére


wasabi1
csendes tag

2.230. 000 Pixel (Full-HD) 120 GB merevlemez 50 órányi HD videó felvétel 2,7'' (6,9 cm) LCD érintőképernyő (211 200 pixel) Memory Stick memória kártyahely 15x optikai zoom, 120x digitális zoom, SteadyShot elektronikus képstabilizátor, Dolby Digital 5.1 csatornás felvétel mód Surround felvétel mód 3 csatornás beépített mikrofon Beépített hangszórók, videó kimenet S-videó kimenet videó komponens kimenet HDMI kimenet USB 2.0 és PictBridge Lítium akkumulátor Tartozékok: AC-L200 hálózati adapter, AV kábel, NP-FH60 tölthető akkumulátor, USB kábel, CD 118 x 68 x 69 mm 330 gramm

(#5043) wasabi1


wasabi1
csendes tag

Van egy eladó Sony dcr Hc51e tipusú Mini Dv kamera 49 ezerért Kispesten! A készülék fél éves, garanciával. Akit érdekel jelezzen. Anyagi okok miatt.

(#5044) ledger


ledger
tag

Wasabi1 köszi az infot.
ezekkel mondjuk tisztába voltam valami tapasztalat kellet volna.
de azért kösz

(#5045) ledger


ledger
tag

végül a Sony xr200ve lett, jó kis masina.
Segítség kellene MTS -ből hogyan lehet kihozni a legjobb minőségű dvd formátumot.
Nekem nem lenne muszáj, de ha rokonoknak kiszeretném írni ,csakis dvd lenne jó ,mert azt megtudják nézni sima asztali lejátszóval.erre kellene nekem valami program segítsetek hogy ezt mivel tudnám megcsinálni.
Én magamnak mindenképp HD ba fogom felvenni szóval az nem megoldás hogy vegyem inkább SD be és azt mindenki megtudja nézni.
xp opr. használok.
Előre is köszi.

(#5046) Myair


Myair
tag

Sziasztok.

Kamera vásárlás előtt állok.
Mivel ez lesz az első, gondoltam megkérdezek hozzá értő embereket.

Fő felhasználási terület: családi rendezvények felvétele, kirándulás.

ár: 60~100k

Hd-s kamerát lehet már kapni ennyiért , vagy egyáltalán szükség van-e nekem olyanra..
Ha vinyóra rögzít az jó, vagy dvd-re? :) nem értek hozzá.. :/

Aki tud az szóljon hozzá legyetek szívesek hogy mit ajánlanátok, pro/kontra, stb..

köszönöm előre is :)

(#5047) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok.
Lenne egy olyan jellegü problémám, hogy egy Samsung VP-D353 mini dv kamera nem játsza le a felvett anyagot. Azaz felveszek valamit (amiközben szépen megy a számláló is), átállítom lejátszásra, elindítom, kicsit visszatekerem, és semmi! Olyan kazettával is próbáltam már ami teli van felvétellel, de hiába! Csak az alap kék képernyőt kapom, és a számláló sem megy.
Lenne valakinek valami ötlete hogyan tudnám megjavítani, illetve hogy mi lehet a baja?
Előre is köszi! :R

(#5048) wasabi1 válasza Lajkó (#5047) üzenetére


wasabi1
csendes tag

Ha nem akarod szervízbe vinni, akkor azt tudom tanácsolni, hogy miután szétszedted (persze óvatosan) alkoholos fültisztítóval megtisztíthatod a lejátszófejet. De lehet, hogy nem is kell szétszedned. Második megoldás lehet, hogy veszel egy tisztítókazettát és lejátszod párszor. Én nem javaslom a szervízt, mert egyrészt lehúznak, másrészt annyit kérnek a javításért, amennyiért veszel egy új gépet. Ha minden kötél szakad és venni akarsz egy "újat", akkor nekem van egy eladósorban lévő féléves Sony dcr hc51 e mini dv kamerám. Féléves, gyönyörű képet csinál. Sajnos anyagi gondjaim akadtak, így ezt most nélkülözni fogom. Amúgy 48 ezerért adom minden létező tartozékával.

(#5049) ronny2


ronny2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám! Aki tud segítsen!!!
A kamera: Samsung VP-D101
A probléma: a képernyőn csak az jelenik meg "védelem" és semmi...

(#5050) wasabi1 válasza ronny2 (#5049) üzenetére


wasabi1
csendes tag

itt mindenkinek Samsunggal van problémája?Nagyon jó tanács: ilyet nem szabad venni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.