Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Badb0y válasza direwolf (#3291) üzenetére


Badb0y
addikt

Illetve a HDV a szalagon nem tudom milyen formában tárol, de amikor szgépre áttolod, általában m2ts-be teszi a program

m2t-be! És én úgy veszem észre, sehogy nem lehet másmilyen formétumban leszedni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3302) doktor úr válasza Badb0y (#3301) üzenetére


doktor úr
tag

De le lehet, a piszok drága Cineform Aspect HD-vel asszem. De lehet, hogy más is van. Ha pedig a kamera le tudja skálázni DV-re, akkor úgy is áttölthető.

(#3303) sbazsi


sbazsi
veterán

akkor mini dv elvetve.

panasonic-oknál nem látok segédfényt. azokkal éjszaka milyen felvételt lehet csinálni akár közelre, akár távolra?!

(#3304) naim válasza sbazsi (#3262) üzenetére


naim
csendes tag

Nálam a SONY és a SAMSUNG kilőve. PANASONIKOT sok éve használok VHS-től kezdve a DV-ig. Semmi komolyabb hiba nélkül. Minden más gyártó által készített szerkesztő progival működik (nem úgy mint a sony). Nemrég vettem egy JVC GZ-HD7 es FULL HD-s kamerát, és első benyomásra csak azt tudtam leszűrni, hogy a Pana nagy vetélytársra talált.

(#3305) sbazsi


sbazsi
veterán

Tud valaki olyan siteot kamerákra, mint a http://www.dpreview.com/ fényképezőkre?!

(#3306) johnjohn válasza sbazsi (#3305) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3307) Badb0y válasza johnjohn (#3306) üzenetére


Badb0y
addikt

Húú de király ez az oldal :Y
Végre választ kaptam írásban rá, hogy melyik a hv30-nak a "legjobb" üzemmódja. (30p)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3308) acronka


acronka
tag

Hali! Mondana valaki vélaményt a pana nv-gs320 joystickjáról? Mi az esély, hogy a gar lejárta után elromlik, mint a mobilokon szokott?

(#3309) Davenef


Davenef
csendes tag

Sziasztok!

Kameravásárlás előtt állok.

Rászánt összeghatár kb. bruttó 50 és 80 E HUF között.

A fő szempontok: kézremegés blokkolás, könnyű gyors átvitel a számítógépembe , esetleg vágás és utána kiírás dvd-re, .

Egy hobbiszinten eléggé hozzáértő rokonom ezt a típust javasolta:

Sony DCR-HC51E

Megkérdeztem Tőle, milyen gyorsan tudom átpakolni a gépemre a felvett anyagot, mire ezt a választ kaptam:

"A mini DV átírása számítógépre 60 perc esetén 60 perc, 90p =
90p , tehát 1az1ben. Ez nem digitalizálás, -hiszen a DV formátum
már digitális- csak átírás.
A DVD-s formátum meg olyan gyors, amilyen gyors az adatátvitel a
sz.gépben.
Azonban, mint említettem, ha bármit is szerkeszteni, javítani,
kivágni, stb. akarsz, akkor 3x annyi időbe kerül, mert a DVD-t előbb be
kell olvastatni szerkeszthető formába."

Tisztelettel kérdezem Tőletek:

1. Igaz ez, hogy ha egy újraírható dvd-re rögzítőst veszek, akkor 3X annyi időmbe kerül, ha utólag vágni akarom, mintha DV-set vennék?

2. Egy jobb minőségű DV kazira hányszor rögzíthetek úgy, hogy a minőség látványosan ne romoljon?

3. Amennyiben a DVD írós vághatósága nem lassabb, milyen típust javasoltok a fenti paraméterek ismeretében?

Köszi

Davanef

(#3310) johnjohn válasza acronka (#3308) üzenetére


johnjohn
addikt

Elég masszív szerkezet, nem valószínű, hogy túlzottan hajlamos volna a meghibásodásra.Sokkal nagyobb az esélye a Sony érintőképernyő-hibájának.

(#3311) johnjohn válasza acronka (#3308) üzenetére


johnjohn
addikt

Jut eszembe, viszonylag ritkábban is nyomogatod, mint a mobilon.

[ Szerkesztve ]

(#3312) sbazsi


sbazsi
veterán

audio bemenete mindegyiknek van?

(#3313) Hzolee


Hzolee
csendes tag

Sziasztok!
Csak jótanácsként írom nektek, hogy akinek megfordult véletlenül is a fejében, hogy Sony HDR-SR7-es készüléket venne, az gyorsan verje ki a fejéből az ötletet!Nemes egyszerűséggel pénzkidobás ennyi pénzért egy ilyen kamerát venni! :W

(#3314) Omni válasza sbazsi (#3312) üzenetére


Omni
aktív tag

Egyre kevesebb kamerának van.. Az nv-gs230nak van audio bemenete de nincs optikai képstabilizátora, az nv-gs320-nak van képstabija, de nincs audio bemenete. jó mi?

(#3315) sbazsi válasza Omni (#3314) üzenetére


sbazsi
veterán

pedig nekem olyan kéne. merevlemezes. és nem valami gagyi felbontással, tehát 3ccd vagy fullhd. esetleg van hibrid?

(#3316) johnjohn válasza sbazsi (#3315) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem egészen értem, minek az audio bemenet.

(#3317) philoxenia válasza johnjohn (#3316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kamerával utóhangosítani gondolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3318) johnjohn válasza philoxenia (#3317) üzenetére


johnjohn
addikt

Ilyen marhaságról rég hallottam, utóhangosítani a PC-vel és az Editor progival szoktunk.
Legfeljebb mikrofon bemenet kellhet.Nem vesz fel a kamera külön képet és hangot,nem hallottam kamerás audio dub-ról, legalábbis az olcsó kategóriában nem. ;]
Gyalog Galopp :"Vágd ki ezt a fát, evvel a füstölt heringgel"

[ Szerkesztve ]

(#3319) Cyrin válasza Hzolee (#3313) üzenetére


Cyrin
addikt

Indoklás?

(#3320) philoxenia válasza johnjohn (#3318) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek között van amelyiknél lehet, van amelyiknél nem. :)

Ez kifejezetten olcsó.... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3321) johnjohn válasza philoxenia (#3320) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha ezt tudom Samsungot veszek! :DDD

(#3322) philoxenia válasza johnjohn (#3321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem volt még kamerám, nem vagyok oda a videózásért, csak gondoltam másra nem kellhet az audióbemenet. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3323) sbazsi válasza johnjohn (#3316) üzenetére


sbazsi
veterán

koncertet akarok felvenni. az erősitőt akarom beletenni.

(#3324) sbazsi válasza johnjohn (#3306) üzenetére


sbazsi
veterán

és olyan, ahol videók is vannak? lásd dpreview tesztképek?!

(#3325) johnjohn válasza sbazsi (#3324) üzenetére


johnjohn
addikt

Az a baj evvel, hogy teljes felbontású videót nehéz feltenni a file-méret miatt, tömörítve meg sz@rt sem ér. Egy árkategórián belül azért nincs akkora szórás,rendszerint egyformán gyengélkednek, vagy brillíroznak, a szolgáltatásokban, kivitelben nagyobb a szórás.
Ha vonalszintű jelet akarsz rögzíteni , jobban jársz ha a hangot külön veszed PC-re, és utólag húzod a videó alá szerkesztéskor.Nem kis munka.

(#3326) sbazsi válasza johnjohn (#3325) üzenetére


sbazsi
veterán

na ennyit biztos nem akarok szórakozni vele.
egyáltalán semmi bemenet nincs ezeken? vagy a mikrofonbemenetet nem célszerű erre használni?!

(#3327) philoxenia válasza sbazsi (#3326) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mikrofonbemenetre külső mikrofont esetleg, ha nem jó a beépített. Az a jelszint oda magas.Szerintem. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3328) Badb0y válasza sbazsi (#3324) üzenetére


Badb0y
addikt

Tömörítve szart sem ér, ez így is van, de nézz körül a fórumban és a hozzászólásokban azon az oldalon. Én ott végre megtaláltam (youtube videók) a 24p, 60i, 30p-vel készített felvételeket. Érdemes tényleg.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3329) Badb0y válasza philoxenia (#3327) üzenetére


Badb0y
addikt

Én is most tervezek egy sztereó canon dm-50-et venni.

Van vkinek ezzel tapasztalata? Sokkal jobb egy külső, mint a belsők ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3330) philoxenia válasza Badb0y (#3329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kamerával nincs, de a külső helyileg közelebb vihető, a méret és az ár nem korlátos annyira, szerintem lehet sokkal jobb is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3331) acronka


acronka
tag

NV-GS320 -hoz milyen FireWire kábelt vegyek?

(#3332) hcs57 válasza acronka (#3331) üzenetére


hcs57
őstag

A kérdés jogos, de nem így... hova dugod a másik végét? Aszatli pc esetén 4p-6p kábel kell, notebook, aszatli dvd író esetén 4p-4p FireWire kábel kell..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3333) hcs57 válasza acronka (#3331) üzenetére


hcs57
őstag

A kérdés jogos, de nem így... hova dugod a másik végét? Aszatli pc esetén 4p-6p kábel kell, notebook, aszatli dvd író esetén 4p-4p FireWire kábel kell..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3334) coolsound válasza Badb0y (#3329) üzenetére


coolsound
csendes tag

Nem akarok beleszólni de a lentebbi hozzászólásaid alapján nagyon fontos a minőség. Most ha csak a képi minőség a szép, akkor azt gondolom, hogy esetleg megvágott némafilm lesz zenei aláfestéssel.
De ha tényleg minőségről beszélünk, és tényleg egy igényes rendszert akarsz kiépíteni és egy rendes spotfilmet vagy egy HD demóra hasonlító filmet szeretnél készíteni igazán jó hangal akkor miért ilyen mikrofont nézel???
Ezek a mikrofonok igazából belső térbe való mikrofonok soha nem fognak olyan hanghatást rögzíteni mint amilyet egy demófilmben láttál.
Szerintem olvass egy kicsit valahol a RODE NTG-1 vagy 2 ről nem olcsó az tény. De mi az ami tényleg jó és olcsó?! Ezzel a mikrofonnal egy hajókiránduláson lefilmezheted úgy a delfineket a csónak orrába, hogy hangot fogsz hallani nem sistergést és a háttérben ordibáló túristákat. Vagy egy motor/autóversenyt. Mellesleg ha jól emléxem könnyebb volt mint a telefonom nem volt talán az egész 100g.

EOS

(#3335) johnjohn válasza coolsound (#3334) üzenetére


johnjohn
addikt

Arra a kamerára csak aszimmetrikus és stereo mikrofont tud dugni, különben már ajánlottam volna neki Sennheisert, van nálam eladó.

(#3336) horusz-


horusz-
tag

Teszteltem az nv-gs320 után a 330-at! Nem tudom mitől nagyobb a fogyasztása,és a mérete,de ezt a panasonic Magyarország sem tudta megmondani! Tesztem alapján,semmi különbséget nem találtam!!!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3337) Cyrin válasza horusz- (#3336) üzenetére


Cyrin
addikt

Akkor színvak vagy :D

De komolyan kár is keresni, mostanában ez a divat, ugyanaz a helyzet mint a HC7-HC9 esetében. Semmi érdemleges változás.

(#3338) horusz- válasza Cyrin (#3337) üzenetére


horusz-
tag

Téleg,hogy nem láttam?!
Én műszakilag,használhatóságilag,irtam hogy nincs különbség!A szinét ki nem sz@.ja le.

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3339) Cyrin válasza horusz- (#3338) üzenetére


Cyrin
addikt

Márpedig ez a legnagyobb változás. Ez a divat idén.

(#3340) Badb0y válasza philoxenia (#3330) üzenetére


Badb0y
addikt

Huh, ezt a választ nem teljesen értem. Ezt közelebb vinni nem hiszem, hogy közelebb viszem, mert a kamerám tetején levő papucsba állítanám.

a méret és az ár nem korlátos annyira
Na ezt sem értem mire írtad :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3341) Badb0y válasza johnjohn (#3335) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor a Canon jó választás, vagy inkább vmi más ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3342) philoxenia válasza Badb0y (#3340) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A beépített mikrofon csak pár milliméter átmérőjű, a komolyabb mikrofonok sokkal nagyobbak. Közelebb van és térben már a kamera tetején is.
A beépített csak egy oldalon nyitott igazán, ráadásul a kameratest rezonanciáját is veszi valamilyen mértékben. Az árnál meg nyilván egy olcsó amatőr kamerát vesznek figyelembe a beszerzéskor a gyárban, tehát a minőség sem igen csúcs a beépítettnél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3343) johnjohn válasza Badb0y (#3341) üzenetére


johnjohn
addikt

Inkább eztVidd magaddal a kamerát, és próbáld ki a boltban.A másodikra, az SVM-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3344) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Most láttam elérkezettnek az időt hogy vegyek egy merevlemezes videókamerát,igen ám de

milyet? Teljesen amatőr,házi használatra kellene úgy 120-130ezret tudok rászánni.

Várom a hozzá értők tanácsait!!!!! :R

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3345) Cyrin válasza Sanyabá (#3344) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha a képminőség számít, ugyanazon ár mellett, akkor Pana NV-GS-330.

Ha összehasonlítod a CCD-jét az ennyiért kapható HDD-sekével, akkor rájössz miért.

(#3346) Cyrin


Cyrin
addikt

De ha rádobsz még egy kicsit, akkor HDD-sek közül a Sony - DCR-SR190 és a Panasonic - SDR-H250 környékén kéne keresgélni. De ezeknek se lesz jobb a képe és a szerkeszthetősége a 330-asnál. Tehár fölösleges pénzköltés. A különbözet egyéb tartozákokra is költhető (pótakku, állvány, táska stb.) vagy elsörözhető.

(#3347) Csipané


Csipané
csendes tag

Sziasztok!Valainek van Sony DCR DVD110 videókamerája?
Ha valakinek van ilyen az legyen szives irjon már róla egy pár dolgot mert én ilyet szeretnék venni,de csak úgy ha érdemes.

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3348) Sanyabá válasza Cyrin (#3345) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Pana NV-GS-330 ha jól láttam nem merevlemezes+ nincs hozzá akksi , de az ára 106 ezer

akkor már tényleg érdemesebb egy kicsit többet adni érte, amik tartalmazzák ezen tartozékokat.Nem?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3349) johnjohn válasza Sanyabá (#3348) üzenetére


johnjohn
addikt

Mi az, hogy nincs hozzá akksi?Minden kamerához jár, és adnak akkut, töltőt, kábeleket, szoftvert.Nem véletlen, hogy a kiolléga nem a merevlemezes kamerát ajánlotta.
Azt viszont nem értem,hogy ha kérdezel, és válaszolnak, akkor miért kérdezel újra?
Cyrín kolléga véleménye teljesen helytálló volt.
Olvasgass vissza, 15-20 oldalt, és láthatod a Mpeg2--DVavi csatát.

(#3350) Cyrin válasza Sanyabá (#3348) üzenetére


Cyrin
addikt

Ahogy az előttem szóló mondta, minden kamerához jár aksi.

A merevlemezesnek kétségtelen előnye, hogy a gépre húzáshoz kevesebb idő kell, mint a kazettásnál és mindez USB porton keresztül megy, nem kell hozzá Firewire, valamint hogy nem kell bele adathortdozót venni. De kb ennyiben ki is merülnek az előnyök.

Viszont a hátrányai sokkal jelentősebbek sztem:
- többe kerül: ugyanazért a pénzért rosszabb paraméterekkel rendelkező HDD-s kamerát tudsz csak megvenni. Ha pedig ugyanazokat a paramétereket akarod elérni képalkotás terén, akkor mélyebben kell a zsebbe nyúlni. De ebben az esetben is, a felvételi formátum=nagyobb tömörítés (mpeg2) miatt rosszabb az eredmény, és a szerkesztetőség, mint a miniDV esetén, tehát több pénzért, mégiscsak kevesebbet kaptál.
- A HDD minden csak nem megbízható adattárolási forma, ez igaz egyrészt hosszú távon, amikor a családi felvételeket meg kéne őrizni (mi van ha tönkremegy egyik pillanatról a másikra, oda minden) de igaz rövid távon is, pl ha egy nyaralás végén véletlenül leejted, vagy odaütődik valamihez, és úgy dönt, hogy tönremegy, oda az egész anyag, és még a kamera is. A kaztetta nagy előnye, hogy elteheted, és ha egy-egy képkocka tönkre is menne a hosszú idő alatt, az nincs hatással az egészre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.