Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) horusz-


horusz-
tag

Ezekből a sony trv4?? kamerát szerettem (analog) bocs,digit8!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3152) DjKoxi válasza horusz- (#3149) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi a részletes választ. Akksit én is rögtön vettem mert a tartozékként adott gyenge. A fénnyel én is bajban vagyok, sajnos a szép képhez kell a fény.
A lányomék sulijábaan sajnos előszeretettel alkalmazzák effektként a villanylekapcsolást farsangkor, karácsonyi műsorban. Villannak a vakuk a kamera meg nem tudja mit csináljon.
Én szeretem, bár ez az első kamerám. Előtte néha ismerősökét használtam. Visszaolvastam miután kérdeztem, remélem tartós lesz a hírekkel ellentétben.
Kazetta:

Mindig csak TDK-t használok, soha nem volt gondom vele.

(#3153) horusz- válasza DjKoxi (#3152) üzenetére


horusz-
tag

Tartóságról csak annyit,hogy általában 2 éves korukba megy tönkre a ccd(Ez a camera kft infója,)de nem törvényszerű és nem feltétlen ez a tipus! Ez a 2 éve gyártott tip.ra volt jellemző,a sony ccd-je miatt
Szerintem ettől nem kell félni,habár a gazdaság a tömeggyártásra,és vásárlásra épül!

van olyan tdk kazim amire már 5x vettem fel!
és van fujim is

[ Szerkesztve ]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3154) Ginew válasza horusz- (#3153) üzenetére


Ginew
aktív tag

2 év??? én 5-8 évre vennék kamerát...

(#3155) horusz- válasza Ginew (#3154) üzenetére


horusz-
tag

Ha a tartóságra építenék a dolgokat,tönkre mennének a cégek!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3156) johnjohn válasza horusz- (#3153) üzenetére


johnjohn
addikt

A Pana NV GS 120-as kamerát 4 éve használjuk az egyetemen, kb 200-300 órát voltak eddíg használva, és kopáson kívül még nem volt bajuk, illetve az egyikbe fordítva tettek kazettát, cserélni kellett a mechanika egy kis darabját, ennyi. Nem 1 kameráról van szó, tehát nem kirívó eset a jó minőség,vagy Te használod barbár módon, vagy peches vagy a kamerákkal.
Amúgy tudni kell, olcsó húsnak híg a leve, a minőség nem 120 000.-nél kezdődik, illetve nam ránézésre, vagy kép alapján kell kamerát venni.A kamera kft.-állítását információnak venni elég nagy dilettantizmusra vall. ;]

(#3157) doktor úr válasza horusz- (#3155) üzenetére


doktor úr
tag

Pontosítok: tisztességes hasznuk lenne a hiperprofit helyett...

(#3158) horusz-


horusz-
tag

Kissé félre értetted a dolgokat!
Olvass vissza és értelmezd rendesen!
A kamerák töbsége sony ccd-vel van felszerelve,és volt ezelött pár évvel hogy a ccd-sorra elromoltak 1év után a kamerákba,amit garancia lejárta után is cseréltek,gariban.(annyira szarvolt)!Én erről beszéltem,és arról hogy ne várj minőségi csodákat addig amig minden gyártó arra töregszík hogy minél többet vásároljál.
Nekem még nem ment tönkre cam.a kezemben,de volt ccd hibásak is és a pana,nem volt kivétel,25eft ért havei alapon meg is csinálták:-) "anno" Az autókat is 4-5 évre csinálják,de elmegy 20évet is

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3159) Csipané


Csipané
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném ha valaki adna egy kis felvilágositást a Sony DCR-HC53E videókamera vagy a
Panasonic NV-GS90 ről,mert nem sok mindent lehet róluk tudni.
Hívtam egy ebben jártas embert és azt mondta hogy a Sony DCR-HC53E nem lehet tökéletes éjszakai képet vele csinálni.
Tudna nekem valaki mini dv kamerát ajánlani akinek van ilyen és valamelyik bevált ?
Én olyan 60000 FT-ot tudok most rá szánni.
Köszi mindenkinek előre is a segitséget!

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3160) fireman válasza Csipané (#3159) üzenetére


fireman
tag

Ez engem is érdekelne, mivel én is belépőszintű kamera vásárlás elött állok, és a kiszemelt a Pana NV-GS90. (főleg az optikai képstabi miatt)...ha valaki esetleg feltenne a netre egy rövid filmet akinek van ilyen....sokat segítene....de ha csak a tapasztalatokat írná le az is jó lenne. :R

(#3161) Ginew


Ginew
aktív tag

én 90%ban gépen nézném vissza a felvett anyagot, s sokan irtátok hogy csak gépen szar, dvdn tvn szép... de nekem olyan kellene ami gépen is szép :D szal nem szaggat mintha frame hiányos lenne, nem interlace-eződik be a kép.. bár ha P-n van felvéve, akkor gondolom jó, csak ugymeg szarabb a kép mozgásoknál nem?

(#3162) sham3


sham3
csendes tag

na, még1x megpróbálkozok. szerintetek melyik HDD-s kamera a jobb az alábbi 2 közül?

Panasonic SDR-H250
Sony SR190

A pana ugye 3ccd (3*540K pixel 16:9-ben), a másik meg cmos (1*1430k pixel 16:9-ben).

(#3163) nyikszi válasza sham3 (#3162) üzenetére


nyikszi
őstag

A Pana optikai, míg a Sony elektronikai képstabilizátoros.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3164) direwolf válasza sham3 (#3162) üzenetére


direwolf
őstag

720x576=414720 azaz 405K :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3165) sham3


sham3
csendes tag

nyikszi: ja, azt vágom.
direwolf: az érzékelő effektív képpontjait írtam.

a leírásokat már átböngésztem, teszteket is olvastam. igazából személyes, vagy ismerősök tapasztalatai érdekelnének, vagy a kamerák adatai alapján szubjektív vélemények.

(#3166) Ginew válasza sham3 (#3162) üzenetére


Ginew
aktív tag

vhol olvastam a forumban hogy a 3 ccd többet ér.. bár sztem mig az a szinek miatt lehet jobb, addig az 1 ccds ami nagyfelbpntású meg gondolom a digitális zoom, ill az alap képminőségben frankóbb :) de én nemvok szaki, csak paraszti gondolatmenet.. :)

énmeg kezdek amugy odajutni hogy lehet HDD-s kamera kell dv-s helyett, hisz annyira a hdd-seket nyomják mindenhol, szal annyira nemlehet észrevehető a tömörités miatti minőségromlás, bár még nemláttam hdd-s felvételt.. az mpeget is bizti lehet szerkesztgetni, max a szerkesztő progi átkonvertálja nem?

(#3167) sham3 válasza Ginew (#3166) üzenetére


sham3
csendes tag

hát, neked kell átkonvertálni avi-ba, és utána tudod szerkeszteni. a minőségromlás észrevehető, ha nagyon figyelsz, de az én amatőr céljaimra teljesen megfelel. én a felvételek csak kis hányadát fogom szerkeszteni, ezért jobbnak tűnik nekem számomra a HDD. amit meg vágni akarok azt átkonvertálom.

(#3168) direwolf válasza sham3 (#3167) üzenetére


direwolf
őstag

Miért kéne átkonvertálni aviba hogy szerkeszthető legyen? Az mpeg2-t ugyan úgy megeszi a legtöbb progi, annyi, hogy vágni csak kulcskockánál engednek, ami azért minden másodpercben legalább egy van :U

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3169) sham3 válasza direwolf (#3168) üzenetére


sham3
csendes tag

hát, akkor lehet a Premiere nem tudja rendesen kezelni (vagy én vok béna), mert mpeg2 nyersanyagból nem tudtam olyan videót exportálni ami nem rángatott volna, mint a veszedelem.

(#3170) johnjohn válasza sham3 (#3169) üzenetére


johnjohn
addikt

Úgylátszik a Premiere nem a "legtöbb progi" kategória.Az a probléma amit írsz ,már lerágott csont, az Mpeg2 fanok szerint mindenki hülye aki Dv avit próbál használni.Olvass vissza 20-30 oldalt, és rájössz, hova keveredtél, Én a tippek adásából már kiszálltam! ;] ;]

(#3171) Csipané válasza sham3 (#3162) üzenetére


Csipané
csendes tag

Én sony kamót fogok venni mert az magyar menűvel is rendelkzik..
Én azt hallottam hogy a sony kamerák azok megbihatok.A nővéreméknek Panasonic van de ezt mondják hogy nekik bevált.Azt tudom tanácsolni neked hogy alaposan gondolkodj el rajta mert én is elsőnek minidv kamót akartam venni és azt mondják hogy az nem olyan szépen vesz fel.Ha már ilyen drága dologra adjuk a fejünket akkor adjunk érte többet de váljonbe,ne pedig adjunk keveset és 2 hónap múlva elhet dobni.
Én sony felé huzok,de amelyik neked tetszik

[ Szerkesztve ]

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3172) doktor úr válasza Csipané (#3171) üzenetére


doktor úr
tag

"elsőnek minidv kamót akartam venni és azt mondják hogy az nem olyan szépen vesz fel" - ezt ki mondta neked? Az illető keverte a szezont a fazonnal. Ha már tényleg át akarod gondolni, hogy mit veszel (nagyon helyesen), akkor ne arra alapozz, hogy "valaki mondta", hanem olvass utána! Pl. ITT, vagy sokkal-sokkal egyszerűbben ITT.

(#3173) johnjohn válasza doktor úr (#3172) üzenetére


johnjohn
addikt

Kíváncsi leszek, Te mikor adod fel? ;]

(#3174) Csipané válasza doktor úr (#3172) üzenetére


Csipané
csendes tag

Nekem egy szakember mondta,de lehet félre akar veztni. Köszi a linket majd elolvasom.

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3175) Badb0y válasza direwolf (#3168) üzenetére


Badb0y
addikt

Tulajdonképpen ezek akulcsframek mik is ? Mert több helyen olvastam már, és vdubban is van egy ilyen.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3176) Badb0y válasza johnjohn (#3173) üzenetére


Badb0y
addikt

Te sosem adhatod fel, legalább is az én kérdéseimre nem, mert a ti hsz-eitek alapján vettem meg a HV30-am :DDD
Úgyhogy nekem kötelező válaszolni, a többieknek nem :DDD

Lenne is 4 kérdésem mindekihez természetesen. Lehet nem ebbe a topikba tartozik, de ez valamilyen szinten legalább megy a többihez képest.

1. Miért van az, hogy amikor HDV Splittel leszedem a kameráról a felvételt, akkor amikor pl. Sony Vegassal megnyitom, vagy bármi mással akkor 1440*1080-at ír (4:3), mközben amikor megnyitom a monitoromon mplayer classic-kal (1920*1200), akkor rendesen betölti az egész képernyőmet, természetesen a 2*60 alsó-felső frame kivételével. Vagyis 1920*1080-ban nyitja meg, de 4 féle videó szerkesztőben 1440*1080. :F

2. m2t fájlban szedi le az anyagot. Ez maga a tömörítetlen hdv anyag ? :F

3. NTSC kamerám van. Van ez a 24p-s üzemmód. Itt a hölgyemény szépen leírja, hogy hogyan kell ezt a problémát megoldani. Én ezt meg is csináltam a 3. féle módszerrel There is a third party graphical utility for this method, check it here De tulajdonképpen ez mire jó ? Helyesen beállítja a videót a 23.976-os fps értékre? És akkor ez mire jó ? :F

4. Ezt csak a 24p-nél kell megcsinálni,vagy mindnél? :F

5. Megpróbáltam ezt a fenti műveletet virtualdubbal is végigcsinálni, de egyszerűen a videó compression pontjánál a listában egyetlen-egy cdec sincs felsorolva. Vistam van és a k-lite codec pack van fent, ami mindent tartalmaz. És az uncompresseden kívűl semmi nincs. A filteremben pedig vannak rendesen. :F

6. Szeretném tudni egy videó elkészítésének a menetét. MOST leszögezem, hogy nekem a legeslegeslegesleglegleg jobb minőség kell ami létezik és a kamerám tudja. Nem érdekel meddig dolgozik a gépem, nekem a minőség kell. Éppen ezért vettem a mai világban mini dv-s kamerát is, nem merevlemezeset. A hely sem annyira fontos, mert ha dvd-n tárolnám, akkor is minimum egy DL-en, hgy ne legyen minőségromlás nagyon.
Valószínű, hogy Sony Vegas programot fogok használni, nem azért mert ezt meg azt hallottam, mert semmit nem hallottam, hanem azért, mert ehhez elég sok leírást találtam, és szinte ha valahol van vmihez leírás, ott van sony-ra is. Íg könnyebb lehet a munkám.

Tehát a lényeg a lépések akkor:

a. HDV Splittel leszedem a szalagról az anyagot.
b. m2t-t szerkesztem sony vegassal. Azt hogy hogyan, halvány lila gőzöm nincs, mert nem tudom még! kezelni. Eddig fotóztam csak, videózás nekem még új dolog.
c. A kész anyagot lerenderelem. Na ez a renderelés szó nekem valahogy nem tetszik, mert nekem ez teljesen úgy tűnik, mint egy tömörítés. És nem is tudom, hogy lényegében mikre figyeljek, miket állítsak be a legjobb minőség elérése érdekében. Uh. help me :)

Kicsit hosszú lett, remélem tudtok nekem segíteni és kicsit felvilágosítani.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3177) Badb0y válasza Badb0y (#3176) üzenetére


Badb0y
addikt

Itt szintén amikor installálom a hufyuv codecet nem jelenik meg a vegas-nál ahol kéne. Win system 32-ben pedig benne van :W Hol a rákba lehet a hiba ?

Ezt csak egy +kérdés az előzőhöz.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3178) Cyrin válasza Badb0y (#3176) üzenetére


Cyrin
addikt

csak két dolog, mert nincs időm, az 1440x1080 maga a HDV formátum, amit lejátszáskor húznak szét 1920-ra, szóval ez rendben van.

A renderelés tömörítés.

(#3179) doktor úr válasza Badb0y (#3176) üzenetére


doktor úr
tag

Miért nem a Vegas-szal húzod be az anyagot a gépre?
Az m2t a HDV anyag, igen, bár messze nem tömörítetlen.
Semmilyen codec pack-ot nem használnék, inkább felteszem a kodekeket kézzel.
Minden kérdésedre választ talász többek között ITT.

(#3180) direwolf válasza johnjohn (#3170) üzenetére


direwolf
őstag

A szarkazmussal biztosan nem fogsz segíteni, akkor már tényleg jobb ha nem szólsz ;]
Egyébként a Premiert nem ismerem, de attól mert az egy profi cucc, talán pont azért ilyen "beltenyésztett" hogy csak a "profik" által használt formátumokat kezeli normálisan, míg egy populárisabb termék nem engedheti meg magának, hogy ne kezeljen valamit, mert a kutya se venné meg (nálunk így se :( )

Mégegyszer leszögezném: a Ulead Videostudio 11 tökéletesen kezeli az mpeg2 fileokat. Olyan szinten, hogy a smartrender opcióval csak azt a részt rendereli újra amit változtattál. Nem tudom mi kell még ennél több :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3181) direwolf válasza Badb0y (#3176) üzenetére


direwolf
őstag

Kodekpakkokat gyorsan szedd le. Legújabb ffdshow-t tegyél fel, semmi másra nincs szükséged.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3182) johnjohn válasza direwolf (#3180) üzenetére


johnjohn
addikt

No Comment! ;)

(#3183) Badb0y válasza doktor úr (#3179) üzenetére


Badb0y
addikt

Mert a vidcap nem megy. Hibát ír ki. A másik ok pedig, hogy a hv20/hv30 fórumon is midnenki ezt használja, sokan vegas mellett. De lehet hogy nincs jelentősége.

Messze nem tömörítetlen ?? Akkor hogy tudom máshogy leszedni, hogy ne tömörítetlen legyen ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3184) Badb0y válasza direwolf (#3181) üzenetére


Badb0y
addikt

És az a HD-s x.264-et haliit meg minden audiot tartalmaz ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3185) johnjohn válasza Badb0y (#3183) üzenetére


johnjohn
addikt

Feltört Vegasnál rengeteg a hiba, ha legális, és semmi más nincs a gépen, csak az XP és a Vegas akkor már kell mennie minden funkciónak, kodekpakkok nélkül A Vegas egy teljes csomag kell hogy legyen, valamennyi kodekkel együtt! Ha valamelyik része hiányzik nem pótolható az XP-re telepített kodekpakkal, a sony így szerkesztette a progit.Melyik verziót próbáltad?

(#3186) Badb0y válasza johnjohn (#3185) üzenetére


Badb0y
addikt

8b van nekem és VISTA home premium.

De VDUB-ban ott kéne lennie. De ott sincs egy sem.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3187) johnjohn válasza Badb0y (#3186) üzenetére


johnjohn
addikt

Vegas Pro 8 ? Lehet, hogy valakinek a gépén ki kellene próbálni XP alatt! A Vista egyenlőre egy vicc!

(#3188) doktor úr válasza johnjohn (#3187) üzenetére


doktor úr
tag

Így van. Esetleg a Vdub-ot admin módban indítani?

(#3189) direwolf válasza Badb0y (#3184) üzenetére


direwolf
őstag

Igen, lejátszik mindent. Tömöríteni is tud, de csak VFW kodeken keresztül.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3190) direwolf válasza johnjohn (#3182) üzenetére


direwolf
őstag

Na erről beszélek ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3191) johnjohn válasza direwolf (#3190) üzenetére


johnjohn
addikt

:DD :DD :Y

(#3192) horusz-


horusz-
tag

Találtam 1 érdekes dolgot,igyaz már volt róla szó! NV-GS330 ???
Mi a különbség a 320-as és ez között? Mérete biztos mert 1 cm-rel hosszabb,fél cm-rel szélesebb,és magasabb.Se külfőldi se magyar oldalakon nem láttam róla infót. Valaki esetleg tud róla valamit? Csak van valami értelme hogy nagyobb a váza.Panának irtam,kíváncsi leszek a válaszra.

[ Szerkesztve ]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3193) Ginew


Ginew
aktív tag

a pana gs500ról mi a vélemény? vkinek tapasztalat? ill. sztetek megéri a netto 150et?:)

(#3194) Ginew


Ginew
aktív tag

ill a 320asnál jobb annyival mint amennyivel drágább? gondolok itt a nagyobb s több pixelű ccdkre

(#3195) johnjohn válasza Ginew (#3193) üzenetére


johnjohn
addikt

A legjobb most kapható " hagyományos" MiniDV kamera, valódi manual fókusszal, DV be és kimenettel.Használtam, de sajnos csak kölcsön volt nálam.[link]
Ez teljesen más kategória,mint a most kapható gépek,a 320-as játékszer mellette. Vedd kézbe, és rájössz.

[ Szerkesztve ]

(#3196) Cyrin válasza johnjohn (#3195) üzenetére


Cyrin
addikt

Sokak szerint ennél már csak a 400-as volt jobb :D

(#3197) johnjohn válasza Cyrin (#3196) üzenetére


johnjohn
addikt

:K :K :K

(#3198) Ginew


Ginew
aktív tag

sőt ha jól látom attól hogy manual fokusz, egyszerübb felvételeknél még ugyanugy van autó fokusz is :) ...asszem keresek itt szolnokon vmi boltot, ahol kilehet probálni, a leirásokból megtetszett :)

(#3199) horusz-


horusz-
tag

A (#3192) -es szólásomhoz nem tud valaki hozzászólni?

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3200) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

ÜDv!!!
Tanácsot szeretnék kérni!! Most akarok venni digitális kamerát kb 130 ezerért.. Mi a legjobb vétel? Átlag felhasználásra kellene
Előre is nagyon köszönöm..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.