Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Feaon válasza ISZOLE (#4950) üzenetére


Feaon
csendes tag

Nem kell ahhoz blúréj.Le kell méretezni a képet 1920x1080-ról 1024x576-ra és hopp már írhatod is DVD-re,még a minőség sem romlik,sőt valamivel jobbnak fog tűnni mivel összesűríted a pixeleket.

(#4952) Sátán44 válasza ISZOLE (#4944) üzenetére


Sátán44
addikt

Holnap megyek kameranéző körútra.Látatlanba nem szeretném megvenni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4953) lumixxx válasza ISZOLE (#4950) üzenetére


lumixxx
csendes tag

Nálunk a leendő nagyinak van HD TV-je szerencsére. :))
Azt tervezem veszek nekik egy WESTERN DIGITAL WD TV HD Media Player-t.
Szerintem ez a megoldás nem túl drága. Viszem a külső winyóm és kész.

(#4954) Sátán44 válasza lumixxx (#4949) üzenetére


Sátán44
addikt

Írtam neked privit! Annyiért tudsz nekem is szerezni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4955) Feaon válasza lumixxx (#4953) üzenetére


Feaon
csendes tag

(duplaposzt sry)

[ Szerkesztve ]

(#4956) Feaon válasza lumixxx (#4953) üzenetére


Feaon
csendes tag

Huh,akkor biztos jól megy neki.HDTV...egyébként FullHD tv vásárlásnál,a matricátszedjétek le,mert az a lényeg ami a tv-be van gravírozva,FullHD matricás tv,de lehet hogy csak HD ready. A matricával eltakarják,erre figyeljetek,igaz hogy nem sok különbség van a kép között.Na,meg a HDTV kb 300eFt-tól megy felfele. De HDTV-n sem érsz sokat egy 100.000 forintos kamerával,annyira nem jó a képük,HV30 és társaiknak már igen:) De persze nem mindenkit érdekel,családi zsúrokra megfelel:)

[ Szerkesztve ]

(#4957) ISZOLE válasza Feaon (#4951) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha leméretezed akkor minek a HD kamera 30000-rel drágábban?
(DVD-re íráshoz szerintem nem elég 1024x576-ra leméretezni, össze is kell nyomni utána 720x576-ra.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4958) Feaon válasza ISZOLE (#4957) üzenetére


Feaon
csendes tag

Nem csak ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#4959) Feaon válasza ISZOLE (#4957) üzenetére


Feaon
csendes tag

Ha belegondolsz,valaki csak azért veszi meg hogy jó képminőségben tárolja az anyagot,vagy van akinek van otthon hdtvje és arról visszanézegeti.Van akinek a nagymamája nem engedheti meg magának a berendezést,sőt legtöbben így vannak.Ezért írtam hogy teljesen felesleges a blúréj,akkor DVD-re divx,vagy aspectelt SD anyag,és nézhető ahova szánták.nagyi nem a HD--t fogja csodálni.Szóval itt az a lényeg hogy ki mit engedhet meg magának és mennyire is fontos,sokszor jobb a kisebb.De nem tudom ki az a hülye(általánosan értem) aki vesz magának egy 100.000 forint körüli kamerát(rolling shutter,jó kis darabos tömörítés),amikor megengedhet magának egy Bluray írot,lejátszót.Kész vicc:D

[ Szerkesztve ]

(#4960) Feaon


Feaon
csendes tag

Persze a BR sok mindenre jó,de még az sem kiforrott technika és több mint valószínű hogy nem les hosszú életű.De nem akarok megsérteni senkit:)Mindenki arra és úgy használja a kameráját ahogy akarja.A célnak megfelel,általában így vannak vele.

[ Szerkesztve ]

(#4961) donhere


donhere
tag

SZiasztok!

A panasonic sdr-sw20 videókam felől tud valaki valamit ?

Por, víz és ütésálló kütyü ~50ezer forintos (új) áron.

ADATLAP

szerk:

Milyen sebességű SD kártyát érdemes ezekbe belerakni ?

[ Szerkesztve ]

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#4962) ISZOLE válasza donhere (#4961) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Mivel a kamera max 10 Mbit/s-ot tud felvenni ez 1,25 MByte/s tehát a Class2 bőven elég.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4963) donhere válasza ISZOLE (#4962) üzenetére


donhere
tag

a felvétel minősége milyen lehet? elég a 10Mbit/s es Átlag felhasználásra ?

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#4964) ISZOLE válasza donhere (#4963) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Amennyire tudom ez a DVD-ken a stream maximuma, ebben a kép talán max 9 Mb/s.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4965) Olive


Olive
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék én is venni egy kamerát, de boltban eddig nem tudtak segíteni nekem.
Amatőr dokumentum jellegű filmeket / spotokat szeretnék csinálni társadalmat érintő témákban, így egy olyan kéne, ami a lehető legtöbb körülmény között helyt áll.
(búvárkodni nem szeretnék vele, meg semmi extrém dolog)

Utómunka is lenne vele, feliratok, effekt, vágás ilyesmi.

Sony boltban Sonyt javasoltak, Mediában a legdrágábbat, a többi helyen meg felolvasták a cimkéket a kamerákon.

Sony-ban ezt mondták
Sony HDR-TG7
Sony HDR-CX505

Médiában Panasonicot, amitől nem vagyok elájulva,
mert fényképeztem már párral és elég gyenge.

Én Canon-ra gondoltam.
Canon Legria HF200
Canon HG21

Tudom, hogy a Samsung nem egy tradicionális gyártó,
de a ez nagyon bejön, Samsung HMX-H105BP

Esetleg ha tudtok helyet, ahol tovább érdeklődhetek, kérdezhetek, vagy van valami fórum teljesen kezdőknek a témában, vagy tudjátok mire figyeljek, milyen kezdő egyéb cuccokra lehet szükség - azt is nagyon megköszönöm.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4966) Zsee67


Zsee67
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki egy eladó jó állapotú Panasonic NV-GS330 kamerát?
Ha igen, vevő lennék rá :)

(#4967) ibor90


ibor90
csendes tag

sziasztok!
szeretnék venni egy kamerát olyan 30e Ft körül használtan.
Nem értek hozzá túlságosan ezért szertném megkérdezni hogy ti miket ajánlanátok pl a vateráról...
Milyen márkát érdemes? Mire kell figyelni? Mi az ami nagyon fontos?

köszi előre is

(#4968) Thomaster12


Thomaster12
tag

Üdv!
Kéne egy kis segítség! Kéne egy új FullHD-s kamera és én ezt néztem ki: Samsung VP-HMX10. Az anyagi lehetőségeim kötötek olyan 100.000-110.000! Néztem a Sony-kat meg a Canon-okat, persze mindenhol mondják, hogy jó, de hát drága! Ha vkinek a van fenntemlített kamerája az megírhatná, hogy milyen vagy ha esetleg tud jobbat ilyen árban az se habozzon :)
Előre is köszi választ mindenkinek!

(#4969) Feaon válasza Thomaster12 (#4968) üzenetére


Feaon
csendes tag

Hello!
Szerintem teljesen megfelel ebben az árban.Nézegettél videókat?
Van itt egy,egészen szép.[link]

[ Szerkesztve ]

(#4970) flame74


flame74
csendes tag

Sziasztok.
Samsung SMX-C10-es kamerát néztem ki magamnak, valaki ismeri esetleg kicsit közelebbről ezt a típust? Könnyűzenei koncerteken szeretnék videófelvételeket készíteni, jó választás lehet ez a típus erre a célra?

(#4971) flame74


flame74
csendes tag

Illetve még a Panasonic SDR-S7-es típusú kameráról is érdekelnének vélemények, tapasztalatok, szintén főleg koncertek rögzítésével kapcsolatban. Pl., hogy esetleg nem lesz-e torz a hangfelvétel minősége?

Előre is köszi, ha írtok.

(#4972) Wazzo


Wazzo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 1 egyszerű kis kompakt fényképezőgépet a meglévőm mellé, csak nem tudok dönteni. Szerintetetek melyiket éri meg jobban megvenni és miért?

Pentax E70L
[link]

A pentax gép 90€ ért van, de jár hozzá kis táska + 2gb-s SD kártya is.

Samsung ES15
[link]

Samsunghoz nem jár extra tartozék... és így kerül 79€-ba

köszi, a segítséget

(#4973) Sub-S válasza Wazzo (#4972) üzenetére


Sub-S
senior tag

Inkább itt tedd fel a kérdést szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4974) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali
Tudom h ez nem az a hely, de ha vkit érdekelne egy jó sose használt kamera áron alul akkor az pm-be írhat
http://avplanet.hu/VP-X110L Erről lenne szó, és a héten nagy kedvezménnyel adnám oda, ára most 100k:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4975) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv! van egy Sony NP-F330 típusú kamerám! tökéletes állapotú! de interneten semmilyen paramétert nem találok a készülékről.. így meg nehéz lesz eladnom! tudtok segíteni? illetve hogy ez milyen árat képvisel most?

Üdv: Csabee.

(#4976) joe2005 válasza Csabee. (#4975) üzenetére


joe2005
senior tag

Én is csak akkut találtam :( ez nem az akku típusa?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4977) joe2005 válasza Csabee. (#4975) üzenetére


joe2005
senior tag

Ez a te kamerád?

Az oldalán a Digital8 alatt található a típusa, keress rá a neten!
sony-dcr-tr-7000e

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4978) kp78


kp78
addikt

Üdv!
Egy ismerősöm szeretne sürgősen (holnap meg is kellene venni, mert kedden utaznak) venni videokamerát, és megkért, hogy segítsek, pedig ezekhez nem igazán értek. :B
Nézegettem, hogy mik is vannak mostanság, de nem tudom, hogy a hdd-s, vagy a memóriakártyás a praktikusabb-e :F
Nem nagy dolgokra lenne használva, nyaralás, meg némi családi esemény.
Az ár max. 150 ezer, de ha 100 körül kijön sem baj :D
Előre is köszönöm, ha ajánlatok pár típust :R

(#4979) attizol


attizol
csendes tag

szia mindenkinek!
egyszer mar irtam s akkor a sony dcr-hd210e -rol erdeklodtem. amire eldontottem hogy megveszem kivontaka forgalombol. most egy masikat neztem ki, de volna par kerdesem. a kiszemelet gep ugyancsak sony, Sony HDR-CX105e. kerdeseim:
- szerintetek erdemese egy ilyen kameraba befektetni? jelzem csak hetkoznapi alkalmakra kellene.
- van 8 Gb belso memoriaja, erre kb hany ora fer fel? valahol azt olvastam hogy akar 3 ora is felfer.
- nehez-e nagyon a felvett videot atirni dvd-re ahhoz hogy egy asztali DVDlejatszon meg lehessen nezni?
- s ha van valakinek ilyen vagy mar latott ilyent par tapasztalt is jol jonne.
koszi mindenkinek.

ja es ebbe az arkategoriaba ha van jobb otlet szivesen elfogadnam.

(#4980) kp78 válasza kp78 (#4978) üzenetére


kp78
addikt

Úgy néz ki, hogy ez a kettő maradt a kalapban, mivel nem kaptam semmi egyéb típus ajánlást.
E kettő közül melyiket inkább?
Van esetleg előnye/hátránya a flash memóriának a hdd-vel szemben?
Előre is köszönöm!

(#4981) attizol


attizol
csendes tag

visszaterve a kerdesemhez, a 8 giga memoriaba 3 ora fer, csak azt nem tudom hogy milyen felbontasban. szerintetek?
koszi a valaszokat.

(#4982) kp78 válasza attizol (#4981) üzenetére


kp78
addikt

Nekem a fickó a Canon Fs20 8 gigás memóriájára azt mondta, hogy a 2:45 a legjobb minőségűből fér rá, de majd kiderül. :U

(#4983) Sub-S válasza attizol (#4981) üzenetére


Sub-S
senior tag

SD felbontásban SP módban tud 3 órát rögzíteni (6Mb/s).
HD-ben 7Mb/s mellett (SP) bő 2,5 óra fér rá, míg 5Mb/s (szintén HD) esetén (LP) több mint 3,5 órát tud felvenni.

(#4984) Sub-S válasza kp78 (#4982) üzenetére


Sub-S
senior tag

Huhh, ilyen sokat szán ismerősöd egy SD kamerára.?

(#4985) kp78 válasza Sub-S (#4984) üzenetére


kp78
addikt

Jöhettél volna picit előbb is, hogy lebeszélj róla :DDD
Szerinted nem jó vétel?

(#4986) attizol válasza Sub-S (#4983) üzenetére


attizol
csendes tag

koszi a valaszokat.
akkor mar meg sem kerdezem, hogy HD-ben FH (1920x1080i, 16 Mbps) modban mennyi ferhet a 8 gigaba. szerintem meg az egy ora sem jon ki. habar, a sony honlapjan azt irja hogy a legjobb minosegben fer 3 ora.

(#4987) Sub-S válasza kp78 (#4985) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem azért mondtam, igazából nem is értek hozzá illetve nem is ismerem azt a kamerát, csak én a helyében picit még tettem volna az összeghez és egy HD kamerát vettem volna.
Persze nem tudom mik voltak az igényei/elvárásai...

(#4988) kp78 válasza Sub-S (#4987) üzenetére


kp78
addikt

Hát én ahogy néztem, az a pici majdnem 40-50 ezer lett volna :U
Neki meg annyit nem nagyon ért volna meg.

(#4989) megsemmisito válasza Murderer69 (#4841) üzenetére


megsemmisito
tag

Szerbusz ! Én pont ma vettem egy ilyet ( Toshiba Camileo P10 ) . Kb. 1 órát próbálgattam, tehát még nem tudok róla pontosan mindent. Próbáltam 1440x1080 és 1280x720 felbontásokban, 1280x720-ban képstabilizálóval is. Nekem az tűnt fel, hogy a videó nagyon rángat, ez nekem zavaró, lehet csak valamit állítgatni kell rajta, bár nem hiszem. Főleg akkor laggol a kép ha mozgatom a kezem, ha egy helyben tartom akkor egész jó videót csinál. A fényképekkel nincs semmi gond, azok szépek.

PSN online ID: Tomasz84hun

(#4990) Sub-S válasza attizol (#4986) üzenetére


Sub-S
senior tag

Több mint egy óra fér úgy rá, de ezt Te is egyszerűen ki tudod számolni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4991) Olive válasza Olive (#4965) üzenetére


Olive
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg az én problémámra tud valaki megoldást? (#4965)

Köszönöm.

(#4992) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

Kellene nekem egy jól használható memóriakártyára rögzítő kamera. Főleg rendezvények, ünnepségek stb felvételére lenne használva. Ár lényegtelen, de azért ne milliókba kerüljön. Ha valamilyen videoszerkesztő szoftver is jár hozzá, ami használható, az lenne maga a tökéletesség.

(#4993) attizol


attizol
csendes tag

hello mindenkinek!
a tegnap megvettem a sony hdr-cx106 kamerat. nagyon nem tudtam kiprobalni, csak a konyvebe neztem bele egy kicsit. egyetlen bajom volna vele.... s megkernelek hogy erositsetek meg ha igy van... aki tudja...azt irja a konyv, hogy a kamera minden 2gb folotti felveteltnel ujjat kezd. ez vajon a kulso memoriara is ervenyes vagy csak a kamera belso memoriara? szerintetek ez jo vagy sem?
lehet hogy badarsagokat kerdezek, de nagyon kezdotol, vagy akar hozzanemertotol csak ennyire futja.
koszi

(#4994) Feaon válasza diegho (#4992) üzenetére


Feaon
csendes tag

diegho: Szia!Esetleg a Canon HG20 ?Amit írtál arra tökéletes,én is filmkészítésre használom.SDHC kártyára menti az anyagot,de HDD-re is lehet,bár én azt ritkán használom.Egyetlen gond a kamerákkal hogy valószínűleg kell venni hozzá külső mikrofont.A RODE Videomic remek kis mikrofon. Egyébként a HG20 helyett majdnem HF200-ast vásároltam,de tesztvideókból tapasztaltam hogy gyenge fényben borzasztó képe van. (180.000 körül van a kamera,a mikrofon 20-24.000 között.) Persze aztán vannak 300-ér is csak nem tudom milyen árban gondolkodsz.

attizol: Ami merevlemezes és memóriakártyás kamera általában mindegyik megtördeli a videót,gondolom könnyebben tölti be az alatt.Egyszerre 2Gb-s felvétel nem gyűlik össze könnyen,nálam 5 perc 200-300mb.Nem tudom azon a kamerán milyen a tömörítés.Nekem minden leállításnál új fájlt kezd,és mikor visszatekintem egyben adja le az egészet mintha kameraváltás lenne,ha a DVD-re kiírás miatt zavar vagy hasonló akkor így sem lesz gond vele egybe rendezi a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#4995) diegho válasza Feaon (#4994) üzenetére


diegho
nagyúr

köszi szépen. panasonic-okat nézegettem, először HDC-SD100 volt a kiszemelt, de gondoltam megkérdezem előtte mit ajánlotok.

(#4996) attizol


attizol
csendes tag

Feaon: koszi szepen....

(#4997) Integra


Integra
titán

sziasztok
van valakinek sanyo vpc-hd2000 vagy sanyo vpc-cg10 hd kamera/fényképezőkkel???
nagyon régóta szemezgetek ezekkel az xacti kütyükkel..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4998) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok akinek infó kell a panasonic sw20 kameráról szóljon lassan egy éve használom .

[ Szerkesztve ]

(#4999) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Sziasztok!

Digitális videókamerát szeretnék, kb. 50-90k között.

Amatőr filmkészítésre kellene, ha lehet HD felbontásban vegyen fel és megbízható, jó minőségű legyen, jó képminőséggel.

Ehhez mit szóltok?

A választ előre is köszi. :R

www.halivud.hu

(#5000) kiskacz válasza tibibi (#4998) üzenetére


kiskacz
senior tag

Szia Tibbi!

Engem érdekelne - főleg a vele készült fotók - videók, ezért hálás lennék a vélemény mellett egy - két linkért is, ahol ezeket megnézhetném.

Erősen vacillálok - az "olcsó" - kb. 50,000-es kategória - meg a (nekem) drágább, de még hobbi célra megfizethető (-bb) 100- 110 - es kategória között. (Több erre nincs. :N )

Nagyon tetszik a Panasonic 70-es optikai zoomja (de azon kívül, hogy egyszer kipróbálom, használva úgysem lenne) - mérete, fogása, de 95 körül van.)Viszont 08 megapixel a fotója.) Ebben az árban van pár megapixeles fotót készítő (azt hiszem) Sony, 10*-es optikai zoommal, meg egyebek - pl. a HD felbontás is jó lenne....- bár nem létszükséglet. (egyelőre.)

Olvasgatom ezt a fórumot erősen, de nem tudok dönteni. :K

Pedig kellene - most is kamera nélkül megyek le a hétvégére Balcsira....

Minden ajánlást szívesen fogadok a fenti árkategóriában!!!

Köszönöm. :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.