Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Sam_26


Sam_26
csendes tag

Találtam néhány érdekes írást, elvileg ha a kamerán van miniDV port akkor csak szereznem kell 1 miniDV - FIREWIRE kábelt, s simán összekötöm a géppel.

Azt hittem erre spéci eszközök vannak a minőségromlás kikerülés végett :U

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#3052) doktor úr válasza Sam_26 (#3051) üzenetére


doktor úr
tag

Azt írtad, "nem a port kiválasztásával van gondom, hanem a termékkel". Szerintem olvass vissza itt vagy ITT

(#3053) Sam_26 válasza doktor úr (#3052) üzenetére


Sam_26
csendes tag

thx ;)

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#3054) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Tapasztalata valakinek a Sony DCR-SR 290 E –ről? Képminőség, kép folyamatossága, stabilizátor hatása, esetleg a Panasonic HDC-SX 5 EG, hátrány a DVD 14 perces felvételi ideje. A www.videoaktiv.de képminősége alapján és a csökkenő árak miatt a Sony elgondolkoztató.
Ha a képminőség a DVD kódolás után is olyan, mint a mintaképen akkor már nem szempont a szalagos felvételi mód. (A minta képen optika jobb mint a PANA estén, pana széleken életlen.) Mivel többnyire házi videofelvételre kell a kulcskockánkénti vágási lehetőség szerintem jó. Van DVD szerkesztő progi, amely nem kódolja újra csak az effektekkel módosított részt, így nem romlik a minőség.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#3055) horusz-


horusz-
tag

Eladom a Panasonic NV-GS320 dv cam.2007 06 hónapban vásárolt,2év teljeskörű garival. Kifogástalan,sérülés,karc mentes.Gyári dobozáva,papirjaival,még 1 1/2 év garival.3 kazettát fogyasztottam el vele,ami azt jelenti,hogy 3 óra üzemidő van a gépbe!Tartalék akkuval 1050mah,és válpántal (gyárilag nem adnak hozzá,külön kell megvenni,jó pénzért)85eft

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3056) nyikszi válasza horusz- (#3055) üzenetére


nyikszi
őstag

Mi az eladás oka?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3057) horusz- válasza nyikszi (#3056) üzenetére


horusz-
tag

Sony HDR-HC5 cam. :-)

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3058) Ginew válasza horusz- (#3055) üzenetére


Ginew
aktív tag

rákerestem neten, jó kis cam, bár még nemtom milyet fogok majd venni ha veszek...de 1 ilyen 94 bruttó...

(#3059) bonat


bonat
senior tag

Jönnek az új HD Panák:D:D
9-es zéria.. :C :C

(#3060) nyikszi


nyikszi
őstag

Felvettem pár perces anyagot a Pana NV-GS320-as kamerámmal. De a háttérzaj nagyon nagy. Ha nincs beszéd csak csönd, akkor felerősödik és olyan búgóhang van. Hogy lehet ezt csökkenteni vagy esetleg eltűntetni? :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3061) Ginew válasza nyikszi (#3060) üzenetére


Ginew
aktív tag

akko olyatse veszünk :)

(#3062) doktor úr válasza nyikszi (#3060) üzenetére


doktor úr
tag

Ez a kompresszió, kamera próbálja a gyengébb hangokat felerősíteni, egy szintre hozni. Minden olcsóbb kamera ilyen, általában ki se lehet kapcsolni. Ezt a típust nem ismerem, nézd át a menüjét (Audió részt), hátha ennél ki lehet.
MOD: most találtam: "There is no control over the automatic gain control (AGC) or microphone level." Úgyhogy sajnos ez úgy tűnik, automatikus.

[ Szerkesztve ]

(#3063) johnjohn válasza nyikszi (#3060) üzenetére


johnjohn
addikt

Vágáskor a vágóprogram audio-sávjával azt teszel, amit akarsz.

(#3064) Badb0y


Badb0y
addikt

Na töltés befejeződött, ma csinálok vmit a kamerával :D
viszont annyi minden szrat adtak hozzá, hogy nem igaz.
Gépre sima USB kábellel tudom majd rátölteni nemigaz ?
HV30-ról beszélek.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3065) johnjohn válasza Badb0y (#3064) üzenetére


johnjohn
addikt

Firewire !!

(#3066) horusz- válasza nyikszi (#3060) üzenetére


horusz-
tag

Szeviz,mert az enyém nem csinálja.Max hangerőn csak 1 sistergő pici hang van de az nem zavar-t! Mert elkelt!!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3067) horusz- válasza doktor úr (#3062) üzenetére


horusz-
tag

Ki lehet kapcsolni!mic.zoom

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3068) PPeter válasza nyikszi (#3060) üzenetére


PPeter
addikt

Ez nem jellemző rá.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3069) PPeter válasza Ginew (#3061) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig kategóriájában az egyik legjobb. :) Ha visszakeresel, tettem fel tesztvideókat vele régebben.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3070) sham3


sham3
csendes tag

no, emberek a héten (vagy a jövő hét elején) megveszem a kamerát, nem halogatom tovább. a sok pro és kontra alapján első helyen a HDD-s kamerák állnak. még egy kicsit próbálgatom a vágást, de ha lényeges minőségi különbséget nem látok TV-n, akkor az lesz. ellenkező esetben DV.

a következő kamerák játszanak (ennyi a keret):

olcsóbb:
Panasonic SDR-H20
Sony DCR-SR32

drágább:
JVC Everio GZ-MG255
Sony DCR-SR55
Sony DCR-SR190
Panasonic SDR-H250

ezek közül kéne választanom (ha HDD lesz). 16:9-ben szeretnék felvenni, ezért az úgy rögzített kép minősége elsődleges. aki esetleg ismeri valamelyik modellt, legyen szíves szóljon már hozzá pár gondolattal, hogy miért jó / nem jó az adott típus.

az SR190 CMOS érzékelővel rendelkezik. ez mennyiben más, mint a CCD?

előre is köszönöm a segítséget!

(#3071) Ginew válasza PPeter (#3069) üzenetére


Ginew
aktív tag

megtettem, tényleg meggyőző minden hozzászolás itt a forumon e készüléknél.. de azért elég nehezen vesz ugy vmit az ember, ha előtte rosszat is olvasni róla :)
Nomeg fél éve vagy több volt az, amiket én olvastam most, a sok jót róla, s igaz, azóta olcsóbb lett, viszont azóta gondolom vannak ujabb kamerák is.. :)

készülék rázkódással a miniDVsek boldogulnak a legjobban? mert gondolom a HDDnek nemtesz jót, se a DVD irásának.. s én akarom majj motoron is használni :)

(#3072) johnjohn válasza Ginew (#3071) üzenetére


johnjohn
addikt

Inkább ezt.A legtöbb kamera egyszer kap port, aztán már mindegy.

(#3073) Ginew válasza johnjohn (#3072) üzenetére


Ginew
aktív tag

köszi, nemgondoltam hogy ilyen érzékeny cumók ezek..

(#3074) johnjohn válasza Ginew (#3073) üzenetére


johnjohn
addikt

Jó esetben csak a rázkódás, de elvileg az is árthat nek, de ha azt veszed hogy a mikrofon membránjára is a szokásos nyomás sokszorosa jut a menetszél miatt...stb. Erre vannak speciális kamerák, szerintem a Conrad is árul ilyesmit.

(#3075) johnjohn válasza Ginew (#3073) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3076) Ginew válasza johnjohn (#3074) üzenetére


Ginew
aktív tag

menetszél mondjuk nemgond, mert plexi mögé tenném, viszont tényleg gáz lenne ha pl elered az eső :) néztem a linket, fajin, csakhát ennyit +ba lehet nem költök erre a dologra.. nomeg sztem elmarad a minősége egy normális kamerától nem?

(#3077) horusz-


horusz-
tag

Jelentem,Pana NV-GS320 elkelt!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3078) Ginew válasza horusz- (#3077) üzenetére


Ginew
aktív tag

..és mennyivel jobb cucc a Sony HDR-HC5 ? :)

(#3079) Ginew


Ginew
aktív tag

lehet én vok a hülye, de vhogy a nagy árkülönbség ellenére tök ugyanaz: [link]

(#3080) Badb0y válasza johnjohn (#3065) üzenetére


Badb0y
addikt

Semmiféle firewire csatlakozást nem látok rajta.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3081) johnjohn válasza Badb0y (#3080) üzenetére


johnjohn
addikt

Klikk.
Ezen az oldalon, kicsit lejjebb írnak róla.Lehet, hogy először a canon reklám fog futni.

[ Szerkesztve ]

(#3082) Badb0y válasza johnjohn (#3081) üzenetére


Badb0y
addikt

Közben tanulmányoztam a használatiját, és ahgy nézem, ilyen kábelt nem kaptam hozzá. Hol lehet ilyen hdv/dv -> ieee1394-es kábelt kapni ? Mert veszek akkor egyet.

A másik kérdésem az üzemmódokkal kapcsolatos.
Van hdv, hdv30, hdv24. A hdv üzemmód az a 60i-s ? Mert a többi ugye 30p ill. 24p.
Dv-ről nem beszélek, mert azt nem fogom használni, csak a nagyfelbontást.

Errőla cinema üzemmódról annyit olvastam, és az olvasásokból arra következtettem, hogy mindig ezt kéne használni, mert ezt dícsérik állandóan, meg ez az igazi moziminőség, de akkor minek a többi?

Élethelyzetekről kicsit fel tudtok világosítani mikor érdemes 24p 30p ill. 60i HA a hdv üzemmód az 60i, tehát ha jól írtam.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3083) nyikszi válasza PPeter (#3068) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm mindenkinek a hsz-t, majd még kísérletezek vele, remélem én nem olvastam el valamit (vagyis nem emlékszem rá, mert bizony elolvastam a kézikönyvet, más elektronikai kütyükkel ellentétben :D ).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3084) nyikszi válasza Ginew (#3079) üzenetére


nyikszi
őstag

A GS-280-as régebbi típus és nem ment le az ára annyira.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3085) Badb0y válasza Badb0y (#3082) üzenetére


Badb0y
addikt

Kibővítve ezt a kérdésem, olvastam egy ilyet is a használatiba, hogy amikor végeztem a kamerázással ki kell vennia akazettát meg az aksit. Ez ilyen szokásos túllihegés, vagy tényleg komoly? Ha nincs is televéve a kazetta akkor i ki kell venni?

És egy uccsó kérdés. Van vmi 3ccd-s kazetta, de nem találtam nagyon sehol. Mi enne a márkája? Mert annyit tudok, hogy itthon 2000ft.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3086) Ginew válasza nyikszi (#3084) üzenetére


Ginew
aktív tag

aha, akkor igazán legjobb vétel lehet annyiért.. :D
amugy most hogy ennyit volt téma, utánanéztem énis picit a készülékednek.. ha megtudod oldani amit itt irtak, hogy ne zugjon, akkor lehet veszek 1 ilyet :) bár olyan 150 körüli árban akartam kamerát venni, de nemfogok sirni ha végül majdnem feleannyiért fogok :D merthát irtátok hogy ez a 320as az 1ik legjobb ebben a kategoriában, szal gondolom 80-100 között... a 150es kategoriában +-15-20e melyik a legjobb ár-érték arány?

(#3087) PPeter válasza Badb0y (#3082) üzenetére


PPeter
addikt

Az "igazi moziminőség" mint besorolás, értelmetlen. Aszerint válassz felvételi módot, hogy mire szeretnéd használni a felvett anyagot és hogy mit veszel fel. A 60i módban másodpercenként 60 mozzanatot rögzít a kamera, ezt interlace megoldással fésüli össze (két félképet, field-et tartalmazó) 30 frame-be. Gyors mozgásoknál, tipikus home video feladatokra ez a jobb. A progresszív felvétel jól jöhet maszek videoklipekhez, sajátos hangulatú felvételekhez, de ilyenkor más a kép jellege - neked kell rájönnöd, melyiket mikor érdemes használnod. Ne dőlj be a zagyvaságnak, amit a legtöbb fórumon meg cikkben írnak, hogy a 60i az rosszabb, mint a 30p. Felhasználási módtól függ, hogy melyiket érdemes használni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3088) Ginew


Ginew
aktív tag

PPeter: letöltöttem a gs 320as tesztvideoidat, s szép minden, nekem tökéletes ez a minőség, csak az nemtetszik hogy a legapróbb mozgásnál is az élek totál ilyen recések lesznek, s csak mikor megáll a kamera, akkor lesz éles.. a lejátszó driver hibája nálam, vagy a kamera vesz fel igy? netán az mpeg tömörités okozza? -vagy szimplán igy vesz fel..

(#3089) horusz- válasza Ginew (#3088) üzenetére


horusz-
tag

Én az tuti hogy soha nem veszek pana kamerát,és örülök hogy megszabadultam tőle!
Cak ámítás minden amit irnak,és amit mutatnak róla !
Az enyémnek semmi baja nem volt,(nvgs 320) de sorolhatnám a gyermeteg kezelhetőségi bajaitól a kép minőségig mindent!De nem akarom,mert azzal lehet hogy befolyásolok sokmindent! 125 ért vettem 1/2 éve és 85 ért adtam el (hál isten)!!!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3090) Cyrin válasza horusz- (#3089) üzenetére


Cyrin
addikt

És mit veszel helyette? És milyen áron?

Mert sztem ugyanazon az áron csak rosszabbakat kapni.

(#3091) horusz- válasza horusz- (#3089) üzenetére


horusz-
tag

Teljesen mind 1 milyen teszt videot nézel,a ruszki 3kg-os kamera is tud olyan képet adni mint a többi kamera,ha szépnek akarom látni! A régi canon DV600i-s kamerám a mai napig ütötte volna a pana 320-at,Visszanéztem azt amit azzal csináltam,és amit a panával!
Beltérben jobb volt a canon mint a 320
Kb 20-30 kamerát fogyasztottam el,ezért tudom mit beszélek!

[ Szerkesztve ]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3092) horusz- válasza Cyrin (#3090) üzenetére


horusz-
tag

Sony-t akartam,de nagyon húz a szívem a canon dc50 re,de szerintem az is ámitás amit az tud
A hd-s camok állítolag fotóéles szinhű képeket(filmet ) csinál,ugyhogy enyiért azt is kapok.Meglátjuk!

[ Szerkesztve ]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3093) horusz- válasza Cyrin (#3090) üzenetére


horusz-
tag

3ccd,ultra képszűrő,ilyen stabi olyan kütyü,de ezek csak ámitások!Ha 1 pana 60eft-os camot veszel,és melléteszed a 150eft-osat, rájösz hogy nincs különbség! Igaz lehet hogy van a drága kamerába 1 olyan funkció amit az életben be se kapcsolsz,de elmondhatod,hogy az is van benne,("csak épp nem tudod mire használni")

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3094) PPeter válasza Ginew (#3088) üzenetére


PPeter
addikt

A lejátszód hibája, mert nem (vagy rosszul) jeleníti meg az interlace képet. Emlékeim szerint feltettem ISO-ban is (DVD-Video lemezként) írd ki, és nézd meg asztali lejátszón. Valamint ha tényleg komolyabban akarsz foglalkozni videózással, akkor nézz utána pár videotechnikai információnak, hogy pl. tudd, mi az interlace (váltottsoros), progresszív képalkotás módok lényege stb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3095) Ginew válasza horusz- (#3089) üzenetére


Ginew
aktív tag

ja hát igen, elég jó áron adtad el, mert 78 a netto ára ujonnan :D

(#3096) Ginew válasza PPeter (#3094) üzenetére


Ginew
aktív tag

igen tom mi az interlace meg a progressziv felvétel, azaz már kb vágom, mi hogyan müködik, tanultam itt már pár dolgot.. de a lejátszónál volt 3 féle deinterlace mód, de 1ik se segitett

(#3097) horusz- válasza Ginew (#3095) üzenetére


horusz-
tag

nyakba akasztóval,és 1050mah tarcsi akkuval!
Igy azért másabb

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3098) Ginew válasza horusz- (#3097) üzenetére


Ginew
aktív tag

hát..de ezis olyan mint amit te irtál... hogy kapsz 1 kamerát olyan funkcióval amiről elmondhatod hogy van, de sose használod.. ezis sokaknak olyan, hogy minek akksi még1, s pl nekem nyakba akasztó se kell:)

(#3099) horusz- válasza Ginew (#3098) üzenetére


horusz-
tag

Igy is van! De sajna az ember olyan hogy mindig jobb és jobb kell neki,aztán rájön hogy jobb volt a régi! Én is igy vagyok vele. De szívem mélyén tudom hogy nem lesz jobb.Ja és van rá pénzem!!!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3100) Cyrin válasza horusz- (#3099) üzenetére


Cyrin
addikt

Sajna a világ nem a jobb minőség fele halad. Különösen igaz ez az olcsó kategóriákra. Egyszer kéne rászánni a lóvét és venni egy HV30-at :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.