Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) doktor úr válasza ISZOLE (#3749) üzenetére


doktor úr
tag

Akkor kérlek, a majdan létrejövő GYIK-ban írd le ezt a dolgot egyértelműen és érthetően! Örülnénk, ha tudnál áldozni erre pár percet! :)

(#3752) ISZOLE válasza doktor úr (#3751) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Márminthogy mit írjak le? A PAL és az NTSC két analóg TV szabvány aminek egy HD kameránál nem sok keresnivalója van szerintem. Mindösszesen csak ezen véleményem igazságtartalmáról szerettem volna megbizonyosodni.
Persze szívesen leírok bármit amihez értek bár ezen dolgok száma mostanság erősen zérushoz konvergál :DD . Ezért is kérdezgetek a hozzáértőktől ilyen fórumokban.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3753) PPeter válasza ISZOLE (#3752) üzenetére


PPeter
addikt

Márpediglen van keresnivalója. Ugyanis a HDTV rendszer sem digitálisnak indult, és szépen megörökölte a korábbi televíziós rendszerek bizonyos paramétereit, már csak azért is, mert az adáslebonyolító rendszereket nem úgy cserélik le a televíziós társaságok, mint pistike az alsó kategóriás VGA-kártyát. A logoutos blogomban írtam a HD-s szabványokról, indulásnak épp megteszi, ha elolvasod.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3754) ISZOLE válasza PPeter (#3753) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Elolvastam, nem igazán látom, hogy mi is az a lényegi paraméter amit az analóg rendszerből kellett örökíteni, a képfrissítési frekvencia az adott országokban használt hálózati frekvencia miatt került be annakidején és a PAL vagy az NTSC kódolás lényegéhez semmi köze. De nem szeretnék vitatkozni -főleg egy ilyen nagytudású emberrel-, a kérdésemre már megkaptam a választ.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3755) PPeter válasza ISZOLE (#3754) üzenetére


PPeter
addikt

Hasznos link: ATSC

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3756) ISZOLE válasza PPeter (#3755) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Valóban hasznos, jól látszik, hogy a PAL és az NTSC szavak csak az SD felbontások mellet jelennek meg. Amúgy a sugárzási rendszereknek az amatőr HD videokamerákhoz olyan sok közük nincs.

Van viszont egy sokkal hasznosabb gyakorlati kérdésem. Mennyire használható egy EVF nélküli kamera (pl. HF10) kihajtható nézőkéje amikor kültéren rendesen süt a nap? Látni rajta bármit is?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3757) direwolf válasza ISZOLE (#3749) üzenetére


direwolf
őstag

Ne viccelj már... google első találata a framerate-re a wikipediára mutat :U
"Frame rate, or frame frequency, is the measurement of the frequency (rate) at which an imaging device produces unique consecutive images called frames."

technikai halandzsa... :W

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3758) ISZOLE válasza direwolf (#3757) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Félreértettél, nem a framerate-re írtam a technikai halandzsát hanem a PAL-NTSC emlegetésére framerate helyett.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3759) direwolf válasza ISZOLE (#3758) üzenetére


direwolf
őstag

Mea culpa :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3760) Badb0y


Badb0y
addikt

Van egy-két kérdésem most hogy így használgatom a kamerát, és hiányzik. Lehet azért hiányzik, mert nem kameráztam ezelőtt soha még, viszont fényképezni rengeteget, és ez normális, hogy nincs a kamerában olyan funkció, hogy a mélységélességet és záridőt is lehet állítani ?

Másik kérdés, hogy van-e valami normális áru védőtok hv30-hoz, homok ellen mondjuk, vagy víz ellen. Sonyhoz láttam én sportpackot, ami mindenhova jó. Canonhoz nincs ilyen ?

A másik kérdésem, pedig technikai kérdés. Hogy szokás felvenni általában? A blendét, vagy a záridőt szokták az emberek fixálni? Mert ésszerűnek fényképezéssel ellentétben, ott a blendét szoktam általánosságban fixre állítani, de itt lehet értelmesebb lenne a záridőt.

Várom válaszaitok :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3761) Badb0y válasza Badb0y (#3760) üzenetére


Badb0y
addikt

Ja meg még egy kérdés. Van nekem egy elég jó B+W slim cirkulár-polár szűrőm 77mm-es, és van cookin szűrőrendszerem is. Ezeket nem lehet valahogy rátenni kamerára. Főleg a b+w-t szeretném.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3762) Badb0y válasza Ginew (#3733) üzenetére


Badb0y
addikt

Rohadjak meg, már 20-szor nézem meg ezt a videt, és még kell néznem :) Iszonyat gyönyörű. :Y

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3763) PPeter válasza ISZOLE (#3756) üzenetére


PPeter
addikt

Már hogyne lenne közük, ne bomolj már. A kamerák olyan specifikációk szerint rögzítik az anyagot - és ebben a specifikációban nem a frame rate az egyetlen paraméter -, hogy a televíziós szabványoknak megfeleljen. Nem lehet elvonatkoztatni az alap keretrendszertől, amihez illeszkedik minden szabványos rögzítő, tároló, kódoló, dekódoló és bonyolító eszköz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3764) direwolf válasza PPeter (#3763) üzenetére


direwolf
őstag

Péter! Az NTSC és a PAL AVCHD (vagy akár a HDV) között csak a frameráta a különbség.
A kamera egyéb paramétereiben vannak még eltérések (tvout stb.) de a rögzítés módja és tartalma ezen kívül azonos.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3765) PPeter válasza direwolf (#3764) üzenetére


PPeter
addikt

Tévedsz. Nem véletlenül vannak HDV kamerából is PAL meg NTSC modellek, ugyanis nem csupán a framerate a különbség, hanem a színfeldolgozás is más kalibrációval történik. Ugyanis a PAL és NTSC rendszerekben ábrázolható színek erősen eltérnek. Tudom, mert NTSC és PAL HDV kamerákkal készítettünk stúdióban tesztábra felvételt, és habár a HD kodekek szintjén (AVCHD, vagy akár a Blu-ray/ HD DVD lemezeken használatos egyéb MPEG-4 ISO variánsok esetén) nincs különbség az ábrázolt színekben a beállított 50 vagy 60 Hz-es kimenettől függően (amikor mondjuk exportálsz egy szoftverből), de maguk a kamerák eltérő színeket rögzítenek, ha ugyanazon modell amerikai vagy európai változatát vizsgálod. A HDV-nél ez nagyon látszik, AVCHD esetén kevésbé, előbbiből a szoftveres exportálás is teljesen eltérő színtartományt használ NTSC és PAL esetén, ha egy filmet mentesz ki valamilyen szerkesztőszoftverből.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3766) PPeter válasza ISZOLE (#3756) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem problémás. Ilyen fényviszonyok között normálisan működő, kommersz nézőkével még nem találkoztam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3767) direwolf válasza PPeter (#3765) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt nem értem... a rögzítési formátum adott, akkor miért kell az ntsc-hez más színekkel felvenni, mint a pal-hoz? Ezek szerint valamelyik (vagy egyik sem) "színhelyes" hiszen egy lcdtv vagy egy plazma tökugyanaz USA-ban mint EU-ban, csak a tuner részt cserélgetik a gyártók :F

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3768) PPeter válasza direwolf (#3764) üzenetére


PPeter
addikt

Hja, és TUDOM, hogy nem szabadna már a HD-s világban ilyen eltérésnek mutatkozni ugyanazon kamera NTSC és PAL verziója között, mégis van. Ezért szoktam az embereket figyelmeztetni, hogy ne vegyenek amerikai HD, HDV cuccokat. Mondjuk a 3:2 pulldown sem épp felhasználóbarát megoldás, főleg kezdőknek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3769) PPeter válasza direwolf (#3767) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet, hogy a kommersz kategóriában ugyanazon modell két PAL (vagy két NTSC) példánya sem ad azonos képet. :)) Jó ötlet, legközelebb csinálunk tesztábra-felvételt két PAL-os HV30-cal.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3770) ISZOLE válasza PPeter (#3766) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nade más meg nincs. Márpedig az ember azt a kamerát akkor használja legtöbbet amikor az utcán süt a nap. Mi a francért spórolják le az EVF-et? :F

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3771) direwolf válasza PPeter (#3769) üzenetére


direwolf
őstag

Na ezt viszont simán el tudom képzelni. Ami manapság az elektronikai piacon sorozatgyártás címen megy, enyhén szólva is visszataszító :(((

A marketing uralma meg egy külön mesét megérne :W

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3772) Pepe87 válasza Wyll (#3745) üzenetére


Pepe87
tag

Okes... Kossz!

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#3773) doktor úr válasza PPeter (#3769) üzenetére


doktor úr
tag

Publikálod valahol ezeket a tesztábrákat?

(#3774) rumos14


rumos14
nagyúr

megvettem az SD1-et. nagyon jó :K főleg hogy ez az első kamerám, nem tudom mihez hasonlítani. gyorsan fókuszál, zoom közben is.

(#3775) Badb0y


Badb0y
addikt

Okosok, 3761-3760-ra tudtok válaszolni?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3776) Wyll


Wyll
őstag

kedves videózás mesterei! :D
Pepe87-tel együtt megköszönnénk, ha rápillantanátok a 3734 ill 3744 -re, és cseppentenétek nekünk mérhetetlen tudásotokból egy-két cseppet :DD
Mondhatnám, hogy kicsit adózzunk a topiccímnek is, kezd sok lenni az off :U :K
KÖSZI!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3777) doktor úr válasza Wyll (#3776) üzenetére


doktor úr
tag

3734-re: Milyen verziójú Premiere volt, milyen tömörítésű anyag?
Amúgy már megtettük a javaslatainkat, miniDV-s és memkártyás változatra is mondtunk valamit. HDD-s kamerához nekem még nem volt szerencsém sajnos.
+ ha DVD-s és HDD-s kamerából kéne választani, én a merevlemezesre voksolnék.

(#3778) sbazsi


sbazsi
veterán

Valami továbbra sem stimmel.
fenn van az ffd show és a hang az nagyon nem stimmel.
mond valaki egy mondatot, és a mondat egy részét ismétli.
:F :F :F

(#3779) Ploszi


Ploszi
senior tag

sziasztok, 130-150 HUF környékén, otthoni videózásra meg építkezés dokumentálására milyen cam-et javasoltok? a könnyű használhatóság nagy előny (semmi tapasztalatom nincs videózás téren), PC-s háttér van gazdagon.
JVC Everio GZ-HD3, erről a tipusról van vkinek tapasztalata?

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3780) akyyy válasza Ploszi (#3779) üzenetére


akyyy
senior tag

nekem ninc de biztos JÓ

(#3781) rumos14 válasza Ploszi (#3779) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem olyat vegyél aminek a nagylátószöge jó, tehát ne negyvenakárhány mm-ről kezdődjön.

(#3782) size


size
tag

Sziasztok

Segítség kellene nekem digitális memoria kártyára rögzítő videó kamerát vennék.
Felhasználási terület normál otthoni használat.
Olvasgattam az itteni fórumokat és kinéztem magamnak egy Canon Fs100-ast.
Azonban találtam egy Panasonic HDC-SD1EG-S ami már ugye 3ccd és 140e. alatt hozzá lehet jutni mostanság.
Hátér megvan a full hd-hez mert a tévém full hd, a htpc pedig bármilyen formátumot lejátszik.
Kérdésem az lenne megéri e a plusz 45e. ez a kamera, mennyit tudhat az akkumlátóra?
Valamint egy részletes leírás jó lenne mert igaz hogy EISA díjat kapott 1 éve, de semmi normális panasonic oldalon nincs leírás róla. :(

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3783) Badb0y válasza Badb0y (#3775) üzenetére


Badb0y
addikt

:F

Senki :Y Hát kire számíthatok :))

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3784) size


size
tag

Tovább keresgéltem és ráébredtem hogy ez a kamera tulajdonképpen egy Panasonic HDC-SD1.
Amiröl van teszt meg minden rendesen.
Akkor azt kell még kideritenem mi a külömbség a Panasonic HDC-SD1 és a Panasonic HDC-SD1EG-S közt bár szerintem nem lehet sok.
:)) Ebben esetleg valaki segithetne! :))

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3785) rumos14 válasza Badb0y (#3783) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem kisérletezd ki magadnak. jó fényviszonyok között én biztos tökautomatán hagyom.
alapértelmezés szerint a fényképezőmet is P módban használom, ha ez mond vmit.

(#3786) rumos14 válasza size (#3784) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez már egy kifutott darab. de sok tekintetben veri a mostani felhozatalt. nagyobb méretű az érzékelő és jobb a széleslátószöge, ez sztem elég fontos. pont ezért vettem pár napja ilyet, használtan, nagyon jó állapotban, 100k-ért. eddig nagyon tetszik, sztem megérte. tesztet találsz róla dögivel, 3 magyart is (google), illetve egy csomó angolt.
HDC-SD1 csak 1fajta van, a mögötte lévő betűkkel ne foglalkozz.

(#3787) SeatZola


SeatZola
őstag

Segítséget szertnék kérni! Most tervezek egy kamera beszerzést. Régebben volt Pana, Sony miniDV-m több is,de 2-3éve nem foglalkoztam a témával. Árban olyan may 120-130-i mennék el. Családi események, kirándulás, nyaralásra kellene csak. Jelenleg még nincs LCD tévém, az olyan szeptember környékén lesz, full HD-s. Egyáltalán azt sem tudom, hogy miniDV-t, DVD vagy HDD-st vagy SD kártyást vegyek. MiniDV-ben a Pana GS 230-at néztem 3ccd-s 86k-ért. Arra is kiváncsi lennék, hogy egy sima 800k és egy megapixeles (pl.:Sony DCR-HC44) és egy 3ccd-s megapixeles gép és pl egy SD kártyás gép video minősége közt van-e jelentős különbség? A felvett anyagot DVD lemezen szeretném tárolni.

Rappi

(#3788) size válasza rumos14 (#3786) üzenetére


size
tag

Köszi a kimeritő választa HDC-SD1-röl !
A teszteket már olvastam pont azért vagyok rá kattanva.
Azthiszem nekem is egy használtat kellene vadásznom.
A vaterán van fenn 115e. -ért, de az az USA-ban van szerintem az elég gáz.
Hazait kellen vennem 136e+ szállitási dijért van új garral.
Gondolkozom és keresgélek remélhetöleg meglesz a jó megoldás.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3789) size válasza SeatZola (#3787) üzenetére


size
tag

Olvass vissza, kitárgyalták már itt a foromban a kérdéseidre a választ!

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3790) SeatZola válasza size (#3789) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm, ezt a megoldást magamtól is tudtam, de holnap kell vennem valamit és cca.3800 hozzászólás kicsit sok és jó részét nem is értem ezeknek az új rövidítéseknek. Ha esetleg valaki megtenné, hogy egyszerü köznapi nyelven mondana 3 mondatot, hogy pl.: "Te hülye ezt vedd, mert... vagy ezt ne, mert felesleges az általad írt célra" Na ez egy sokkal emberibb és használhatóbb infó lenne és ezt még meg is tudnám emészteni. Nem tudom én miért vagyok ilyen hülye, hogy válaszolok a millió privire, amit Epson nyomtatók ügyében kapok, de nem mondtam még senkinek, hogy olvass vissza 4000 hozzászólást, valahol ott lesz a válasz köztük. Tudom én vagyok a bolond, hogy nem ezt teszem.

Rappi

(#3791) SeatZola


SeatZola
őstag

Kérem, hogy aki tud az segítő szándékkal válaszoljon a 3787-ben feltett együgyü kérdésemre! Előre is köszönöm!

Rappi

(#3792) doktor úr válasza SeatZola (#3787) üzenetére


doktor úr
tag

Csak pár oldalt kell visszaolvasni.
Alapvető infók: [link]
Ebben az árkategóriában a HD kamerát felejtsd el. A legolcsóbb, amit kapsz, az a Sanyo Xacti HD-1000 (150k körül).
Ha miniDV-t vennél, akkor a Pana GS 320/330 kiváló választás ennyiért, flash memóriásból pedig talán a Canon FS10 vagy FS100. Én személy szerint DVD-set nem vennék, de ez magánvélemény. A merevlemezes kamerákat meg nem ismerem.
3CCD-set vegyél, vagy CMOS érzékelőset.
Ha egy kicsit is megy az angol, akkor ajánlott oldal (ha mást nem, a tesztábrákat és a gépek kinézetét, elrendezését, pontszámát meg tudod nézni): camcorderinfo.com
Minden típusnak van előnye és hátránya, de ezt tényleg kitárgyaltuk kb. 500 hozzászóláson belül. Ha ennyi pénzt ráköltesz, akkor szerintem egy kis olvasást megér a dolog.

(#3793) size válasza SeatZola (#3790) üzenetére


size
tag

Nem tudom mért kell arogánsnak lenni. :(
Attól jobb lesz???
Az utólsó 3-4 oldalon le van irva minden infó.
Elolvasása 10 perc.
Furcsa világot élünk!
Én úgy néz ki ilyet veszek: Panasonic HDC-SX5 az SD1 sajnos drága.
Mert mint utánna néztem ez éri meg nekem.
Itt a legolcsóbb:
http://www.electropark.hu/elp.php?l=hu&m=0&p=9&pi=2736

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#3794) SeatZola válasza doktor úr (#3792) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm! Sokat segítettél! :R

Rappi

(#3795) SeatZola válasza size (#3793) üzenetére


SeatZola
őstag

Kérlek olvasd el még egyszer a hozzászólásomat és meglátod hogy nem voltam arogáns. HA ismered az arogancia fogalmát akkor látni fogod. Mindössze annyi volt a magva a mondanivalómnak, hogy annyi erővel, amit a hozzászólásra fordítottál, akár segíthettél is volna. Amit azt látod meg is tette más. Mindegy, semmi gond, csak én személy szerint nem szeretem az ilyen lerázó szöveget. Ha tudok segítek, ha nem akkor meg feleslegesen nem írogatok. De tényleg hagyjuk ezt itt a fórumon. Ha gondolod szívesen beszélgetek veled priviben, ez már oda való....Peace!

Rappi

(#3796) direwolf válasza SeatZola (#3795) üzenetére


direwolf
őstag

Tényleg nem voltál arrogáns, csak ironikus és gúnyos. Sajnos ezt ebben a kommunikációs formában (fórum, blog stb.) igen könnyű félreérteni, ezért általában kerülendő. Biztos segített volna valaki szívesen, ha épp erre jár és kapásból tud válaszolni, nem kell ezen puffogni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3797) rumos14 válasza doktor úr (#3792) üzenetére


rumos14
nagyúr

van olcsóbban is HD kamera, pl. a pana hdc-sd1, és ugye komolyabb szerkezet is mint a sanyo-féle játékszer...

(#3798) rumos14 válasza size (#3793) üzenetére


rumos14
nagyúr

vmelyik angol tesztben azt olvastam, hogy elég bosszantó ezen kamera azon tulajdonsága, hogy ha SD kártyára akarsz felvenni, akkor is várni kell, míg beolvassa a dvd olvasó, hogy van-e benne lemez, akkor is, ha nincs. emiatt tovább tart, mire bekapcsolástól számítva felvenni tudsz.

(#3799) direwolf


direwolf
őstag

Tegnap gyártottunk egy kis házi "tesztet" két Sony AVCHD kamerával. Az egyik egy HDR-SR7E (max. 1440x1080i), a másik egy HDR-SR11E (max. 1920x1080i). csak játszadoztunk, nem kell komoly dologra gondolni.
Eredményeket nem publikálhatok tekintettel a kollégák személyiségi jogaira (értsd.: nem akarják látni a neten a ronda pofájukat :DDD )
Nagyjából itt is beigazolódott, hogy fullframe szenzor ide vagy oda, a végeredménynek tökmindegy, ezek még nem tudják visszaadni az 1920x1080-as felbontást. Színvilágon kívül nem nagyon van különbség a kettő között. A 7-esnek kicsit pirosas, a 11-esnek kicsit zöldesebbek a színei teljesen automatán. A valóság valahol a kettő között van. Zaj kb. egál.
Azért én még mindig a natív felbontás mellett vagyok, mert megjelenítéskor/szerkesztéskor nem kell átméretezni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3800) Cyrin válasza direwolf (#3799) üzenetére


Cyrin
addikt

"Nagyjából itt is beigazolódott, hogy fullframe szenzor ide vagy oda, a végeredménynek tökmindegy,"

Na pontt erről beszélgettünk korábban. Én azért szoktam felszólalni, ha valaki csak ezalapján választ ki egy kamerát.

De hiába az emberek agyába sikerült beültetni FullHD marketingszámsorát, és ez számít, ami ezt tudja, csak az a jó, ill. ami ezt tudja csak jó lehet. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.