Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) skyny válasza philoxenia (#4234) üzenetére


skyny
tag

Köszönöm a segítséget.Nézegetem meg nézem a teszteket meg leirásokat nem könnyű belátom hogy elég sok tényező van.
Jól át kell gondolni :F

(#4252) skyny válasza rumos14 (#4233) üzenetére


skyny
tag

Köszönöm a segítséget igy már értem Hd és a sima közötti külömbséget.
Jól hangzik,de akkor valószínű nem fogom észre venni egy sima tv-én vagy monitoron a külömbséget.
Mindenképp belső memosat szeretnék.
Canon az jo lenne.Megnézem őket jobban.

Megjött a fz 50 gép.Hát nekem nagyon kemény.Háromnegyedét nem értem.Annyi gomb van rajta hogy csak nézek.Kerestem hol van rajta zoom gomb,azt hitem hogy lelopták rola mire rájöttem a csövét kell tekergetni :DD
Veszek egy digi fényk.. könyvet és elkezdek tanulni mert nem könnyű.
Üdv Skyny

(#4253) JasonCorp


JasonCorp
csendes tag

Panasonic SDR-H40 videókamera

Errol tud valaki valamit ? Megeri az Arat ? Semmi extrara nem szeretnenk hasznlani, pontosabban a hugom akarja folvenni vele ahogy enekel ellenorzesnek ?
Jo arra ?

(#4254) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a videokamerák terén, úgyhogy kérlek Benneteket a kellő türelemre.
A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú kamerát érdemes venni max. 100e FT-os határig!
Ami a kikötés: szalagost, DVD írósat ne! Tehát marad vagy a HDD vagy az SD.
Képstabilizátor is jól jönne, aminél úgy tudom, hogy az optikai jobb volna.
Milyen fajta típusokat ajánlotok?
Én találtam egyet: JVC GZ-MG330. Erről mi a vélemény? Annyit már tudok, hogy egy kicsit macerás, mert nem szabványos MPEG2-ben rögzít.
Tehát kérném a segítségeteket!
Előre is köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4255) Dolphine


Dolphine
addikt

És magáról a JVC márkáról mi a véleményetek?
Ahogy elnézegetem, vagy egypár ilyen kamera ebben az árkategóriában:
JVC GZ-MG67
JVC GZ-MG435
JVC GZ-MG335
JVC GZ-MG330A
Természetesen nem ragaszkodom a JVC márkához, de én hirtelen ezeket találtam.
Előre is köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4256) Szolnok


Szolnok
csendes tag

Sziasztok!!

olyan kérdésem lenne hogy milyen kamerát érdemes nekem vennem!!a keret elég szűkös max 60ezer:(márkákhoz nem tok mit szolni nem értek nagyon a vidkamokhoz nemtom ebben mi a jó és mi a gyengébb....azt sem tom hogy sd kártyás legyen vagy dvd-s avgy merevlemezes..:Snekem kutyás sport filmezéséhez kellene elég gyors jelenetek felvételéhez kellene viszonylag közerről kb:5-8méterről/nemtom ez számít-e:D/azt már olvastam hogy az a kamera ami kintre van ajánlva mármint jó fényviszonyokhoz az nem előnyös zárt térben....de nekem mind a kettőre szükségem lenne de igazán a szabadtérire fedett helyen egy évben maximum 2szer filmeznék....nekem nagyon bejönnek ezek a merevlemezes cuccok csak ott az alsó határ ha jól láttam az olyan 55 és 65 között van gondolom azok nem olyan jó képet csinálnak...bár isten tudja..szal röviden ennyi lenne válaszotokat előre is köszi...üdv.! :DD

mindenki jó valamire,ha másra nem elrettentő példának! sli rulez

(#4257) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Kéne egy gyors segítség! Vettem egy ilyen gépet: Sony dcr-dvd 106 pal. Amikor beteszem a lemezt, ami új, azt kérdezi, hogy hogyan formázza le! Itt kell használni azt a segédet vagy nem? Nyugodtan formázhatok? Utána, hogy megy? Sürgős lenne, mert holnap már fel is kéne vennem! Köszi előre is!

(#4258) johnjohn válasza tothm (#4257) üzenetére


johnjohn
addikt

VR vagy Video módot ajánl fel a formázásra? Neked a Video mód kell, ha nem akarsz a kamerában szerkeszteni.Célszerű RW lemezeket venni! Amúgy a leírásában benne kell hogy legyen minden. :K

(#4259) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Vettem egy Canon HG10-et +akksival 120.000ért.

Van valami vélemény róla? Holnap venném át..

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#4260) Szolnok


Szolnok
csendes tag

uhh itt is nagy az élet ugy látom....10.06-án kértem egy kis segitséget de látom nem nagyon irkáll senki ez ügyben!csak akkor azt nem tom hogy kitől kapok maj válaszat mert ha valami boltba megyek be mivel nem értek hozzá azt tukmálnak rám amit akarnak...szal....gg :W

mindenki jó valamire,ha másra nem elrettentő példának! sli rulez

(#4261) rumos14 válasza Szolnok (#4260) üzenetére


rumos14
nagyúr

szia, mivel engem külön megszólítottál, leírom, hogy nem konyítok ehhez az árkategóriához, egyáltalán nem. :(

(#4262) Dolphine


Dolphine
addikt

Nekem senki nem tud segíteni? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4263) Gabbana válasza Dolphine (#4262) üzenetére


Gabbana
aktív tag

ennyiért én pana dv-t vennék, de akkor olcsóbban.. kevés a keret...

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#4264) johnjohn válasza Dolphine (#4262) üzenetére


johnjohn
addikt

Amit filmezni szeretnél, az elég kemény lecke egy olcsóbb kamerának.Ebben az árban a Mini DV valóban a legjobb választás.Például.
Ennyiért még képminőséget is kapsz tőle, a mosott sz@r helyett.Az olcsó SD kártyás, és merevlemezes kamerákat felejtsd el,kukucskálós szappantartók.
Ha nem akarsz szerkesztgetni, még ez is elfogadható.[link]

(#4265) Attici


Attici
őstag

A Mini DV és a szalag mellett szól az is, hogy a képminőségen kívül még van egy rendes Mastered is ami biztos ,hogy tovább tart mint a többi hordozó! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4266) Attici válasza Dolphine (#4262) üzenetére


Attici
őstag

A helyedben én biztos, hogy nem vennék JVC-t. Pana Mini DV 3CCD-vel az igazi az olcsóbbak közül. Javítottam jó pár JVC-t és nem nyertél el a tetszésemet. a Panákkal lényegesen kevesebb a gond, és azt tényleg ők is gyártják! A Victornak már csak egy székháza van Tokyoban ahol megtervezik a gépeket és annak a kínai gyárnak adják oda amelyik olcsóbban legyártja! :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4267) Lauda


Lauda
félisten

Ez milyen kamera szerintetek?

Panasonic SDR-H40

Kizárólag hobbi felhasználás. Ez milyen felbontású videót készít?

(#4268) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, de most teljesen össze vagyok zavarodva! :F
A HDD-s kamerák ennyire rosszak lennének? Vagy a 100e kategóriában nincs jobb?
Ha DV szalagra rögzít az ember, az könnyen felmásolható a gépre? Most ismerkedem a technikával, úgyhogy csak halkan nevetni! :)
Várom a válaszokat!
Előre is köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4269) Lauda válasza Dolphine (#4268) üzenetére


Lauda
félisten

Attól jobb lesz a kép, ha dv szalagra rögzíti? Ezt nem egészen értem.

(#4270) johnjohn válasza Dolphine (#4268) üzenetére


johnjohn
addikt

Csak egy Firewire port-ra van szükséged,és a felmásolás szépen megy.Bármelyik videoszerkesztő programmal lehet beolvasni, és szerkeszteni./ Ulead,Pinnacle stb /.
Nem lesz problémád a szerkeszthetőséggel, fájlformátummal,és egyéb gondokkal.
Cserébe a gépeden nagy helyet foglal a DV avi anyag, és egy DV kazit legfeljebb 2-3 alkalommal célszerű törölni,újrarögzíteni.
Most fognak megszólalni a fanatikusok, hogy a DV ideje lejárt, és hogy minden egyéb formátum csak jobb lehet ;]

(#4271) johnjohn válasza Lauda (#4269) üzenetére


johnjohn
addikt

Már eleve !Bővebben

[ Szerkesztve ]

(#4272) Attici válasza Lauda (#4267) üzenetére


Attici
őstag

HDD-s! Az a kérdés meddig akarod használni?!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4273) Attici válasza Lauda (#4269) üzenetére


Attici
őstag

Nem lesz jobb a képe ,de legalább lesz egy Mastered 20 év múlva is amikor a HDD-d és az SD kártyád már újra lett hasznosítva! :)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4274) Szoles válasza johnjohn (#4270) üzenetére


Szoles
senior tag

"Most fognak megszólalni a fanatikusok, hogy a DV ideje lejárt, és hogy minden egyéb formátum csak jobb lehet ;]"

Akkor megszólalok én is, mint abszolút nem fanatikus :) . A DV / miniDV (a kettő azért nem egészen ugyanaz!) felett egyáltalán nem járt el az idő, a szalagos rögzítés még mindig a legolcsóbb és legbiztonságosabb, szerintem a legpraktikusabb is.

Én egyébként lényegesen többször is használtam már miniDV kazit, mint 2-3 alkalom. Még egyikkel sem volt baj 8-10 felvétel után sem. (Bár igaz, fontos dolgok archiválásához mindig egyszer, max. kétszer használt kazettát használok.)

[ Szerkesztve ]

(#4275) Badb0y


Badb0y
addikt

Az hogy mi járt le meg mi nem, ehhez tegyük azt hozzá, hogy kipróbáltam hf10 hf100 hg21 hv30-at, és egyik sem hozza a hv30 képminőségét. Úgyhogy akérmi is jért le, 100%, hogy hv30 marad, mert nekem a minőség többet ér az f5 billentyűnél.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4276) Lauda válasza johnjohn (#4271) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a linkeket, olvasgatok! :R

Attici: neked vn vele tapasztalatod? Ma megnéztem, megfogdostam élőben is, elég jónak tűnik. Csak látni kéne még tv-n vagy monitoron a felvett cuccot. :D

(#4277) Attici válasza Lauda (#4276) üzenetére


Attici
őstag

Sajnálom, de nem vagyok Canon párti, mert elég komplikáltak. Én inkább Panát vennék ezek közül: NV-GS 180,...230,280,300,320,330,500.
Ezek közül a 320 és 330-asnak van a legjobb ár/értk aránya!-Szerintem :U

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4278) Lauda válasza Attici (#4277) üzenetére


Lauda
félisten

Szó sem volt canonról. :DDD

Erről a 40-es panáról nem sok jót olvasni. Még a jvc-ket nézegettem, valami 330, 335, 435 volt a tipusa. Ja és még a 280-as panáról olvasgattam, csak jó lenne egy-egy felvételt is látni, hogy milyen képminőséget adnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#4279) Attici válasza Lauda (#4278) üzenetére


Attici
őstag

Nem tudom milyen 40-es panára gondolsz, a JVC-ket felejtsd el(már írtam,hogy miért). Azok közül pedig bátran választhatsz amiket leírtam ,mert nagyjából egyforma képminőséget produkálnak.3CCD-sek és az optikájuk is egyforma(elég jó), tudásbeli különbségek vannak köztük és némelyiket már nem is lehet kapni.A 320, 330-as még itt-ott van és egész jó áron! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4280) Lauda válasza Attici (#4279) üzenetére


Lauda
félisten

Válaszoltál is a hsz-re, amiben linkeltem a kamerát. :DD :DDD

A jvc-nél milyen problémákat találtál, amiért nem ajánlod őket? ;)

A 320-330 sajnos kilőve, én nem fogok kazettákkal kínlódni. Csak merevlemezes kamera jöhet szóba. :D

(#4281) Attici válasza Lauda (#4280) üzenetére


Attici
őstag

Hát te tudod! De rendes HDD-s kamerát 2kiló alatt nem kapsz(én azt se venném meg, mert van egy nagy problémájuk: a HDD!)
A JVC-vel mint már írtam,(valahol) al egnagyobb probléma, hogy nem gyárt semmit!!!
Van egy irodaházuk Tókióban ahol megtervezik a készülékeket (jobb esetben amikor nem mástól veszik meg és matricázzák át!) és azzal a kínai gyárral gyártatják le amelyik olcsóbban vállalja!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4282) Lauda válasza Attici (#4281) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a baj a hdd-vel?

Az rendben, hogy nem ő gyártja, de ez milyen problémát fog okozni a használat során? :)

(#4283) Badb0y válasza Attici (#4277) üzenetére


Badb0y
addikt

Mi komplikált a canonba? A menüben beállítod amit kell, és a 24/30p-t kell utólagosan állítani. Minden mást kívül.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4284) Badb0y válasza Lauda (#4282) üzenetére


Badb0y
addikt

"Vágd neki a falnak."

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4285) Lauda válasza Badb0y (#4284) üzenetére


Lauda
félisten

:F

(#4286) Attici válasza Badb0y (#4283) üzenetére


Attici
őstag

Én általában nem csak felhasználói szemszögből nézem a termékeket, hanem javítási szempontok alapján. Javítási oldalról nézve szinte javíthatatlanok a Canonok!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4287) Attici válasza Lauda (#4285) üzenetére


Attici
őstag

Azt értette rajta Badboy , ha nem értenéd ,hogy a HDD-k igen sérülékenyek és rövid távú hordozó eszközök!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4288) anetnet


anetnet
csendes tag

sziasztok, lehet nem epp a temahoz illo kerdes, de ha valaki tudna segiteni.

mi mar valaszotunk kamerat pana nv-gs 330, tegnap ki is probaltuk, esti szoba fenynel, ami kicsit megremisztett, amikor viszajatszotuk a tv-n, nagyon rezgos, vibralos kep volt, es folega piros szin vibral, ez normalis? a fenyviszonyok miatt van? vagy mi lehet a gond? :(

koszi a segitseget.

(#4289) Attici válasza anetnet (#4288) üzenetére


Attici
őstag

A kamera kijelzőjén is vibrált a kép visszajátszáskor?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4290) atua


atua
aktív tag

sziasztok!
vennénk egy kamerát, semmi extrát, csak ha van vmi, akkor meg lehessen örökíteni... ezek maradtak a kalapban, melyiket érdemesebb?

Canon FS10 / FS100 (az fs10 csak a beépített memóriával tud többet vagy van más különbség is?)
Panasonic SDR-H40 / H50 (csak a merevlemez méretében különböznek?)

esetleg egyéb ötlet?
köszi!

(#4291) Lauda válasza Attici (#4287) üzenetére


Lauda
félisten

Én még sosem tapasztaltam, hogy sérülékeny lenne a hdd. Se laptopnál, se usb-s vinyónál. :D

(#4292) Attici válasza Lauda (#4291) üzenetére


Attici
őstag

Akkor szerencséd van. Én már rengeteget dobtam ki!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4293) Szoles


Szoles
senior tag

Miért idegenkedtek (egyesek) ennyire a szalagtól? Annyival praktikusabb lenne a HDD? Ha igen, miért? :F

[ Szerkesztve ]

(#4294) Lauda válasza Attici (#4292) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem cipelt vinyó még sosem ment tönkre, csak itthoni fosta össze magát. Laptopokkal sincs gond haveroknál se. :D

Szoles: Én azért szeretnék hdd-t, mert

- nem kell azzal foglalkozni, hogy mennyit videózok (mint pl a digit gép vs filmes gép)
- nem kell szalagot cserélgetni
- nem telik be a hdd egyhamar
- nem kell állandóan szalagot venni
- nem kell ücsörögni a gép előtt órákat, mire átmásolom a cuccot

:P

(#4295) johnjohn válasza Lauda (#4294) üzenetére


johnjohn
addikt

Kazettából annyit viszek, amennyire szükség van.
HDD már ment tönkre anyaggal telerakva, DV kazetta még nem.
A szalagot elrakom, és évek múlva még mindig megvan a nyersanyag.
A kamera HDD törlése után, már csak a PC-be beírt anyag marad./ha marad /
A gép előtt ücsörgök amikor beírom a cuccot, és kijelölöm a CUE pontokat.
Utólag már csak a hasznos anyagot kell kezelnem, Te pedíg végignézed az egészet újra, tehát mégis teljes műsoridőt töltesz a gép előtt.
Soha nem fgom a teljes 24 órás LE MANS :)) versenyt egyben rögzíteni ! ;]

(#4296) Lauda válasza johnjohn (#4295) üzenetére


Lauda
félisten

Az igaz, viszont ezzel is pluszba foglalkozni kell és el is felejtheted, vagy épp nincsen róluk lementve a cucc.
Hát aki teli hdd-vel futkorászik az meg is érdemli, hisz 5-10 perc alatt ki lehet másolni a cuccot. Azt pedig ki tudom írni dvd-re, ami 60 forint nem 600, és évek múlva is elő tudom venni. Hobbi célra kell, így én nem fogom vágogatni. :DDD

(#4297) Szoles válasza Lauda (#4296) üzenetére


Szoles
senior tag

Azért az "évek múlva elővett" DVD-kkel vigyázz! A házilag írt lemezek a legbizonytalanabb adathordozók. Pár év, és annyi nekik. A mágneseseket (szalag, HDD) meg sem közelíti.

Egyébként a nem rettentően fontos dolgokat én is csak DVD-n rakom el. (Ha egyszer beszarik a lemez, hát annyi...) A pótolhatatlan dolgokat is DVD-n nézegetjük, de mindnek megvan legalább a vágott anyaga szalagon is.)

A szalagról beírás magától megy, nem kell nézegetni, várni, közben azt csinálok, amit akarok. (Ebéd, vacsora, TV nézés, miegymás) Ha ezután nem akarok vágogatni -ami azért elég ritka helyzet-, akkor még kb. öt klikkelés, és már csinálja is belőle a DVD-t.

Ha egy szalaggal pedig egyszer netán baj lesz, akkor csak az az anyag sérült, többi szalag megmaradt. Ha egy HDD bedöglik, akkor mindennek lőttek. (Vagy Kürt kft) A legtöbb szalaggyártó egyébként lementi az adatokat, ha elküldöm. Volt ilyen, bár lehet, hogy eleve beteg volt a szalag. Elküldtük, lementették, másik szalagon visszaküldték. Ingyé.

Ez az egész nem kötözködés akart lenni, csak a véleményem, úgyis mindenki a sajátját dicséri. (Mint autóknál, vagy nőknél. ;) ) Igaz, amikor én vettem a kamerámat, még nem is nagyon volt HDD-s rögzítés, tehát nem válogathattam.

(#4298) Cyrin válasza johnjohn (#4295) üzenetére


Cyrin
addikt

Látom még mindíg az örök vitatéma megy :D

nem sok minden változott mióta nem néztem be :D

Ezerszer leírtuk korábban már, hogy ha archiválásról van szó, akkor a szalagnak nincs konkurense.

Régebben volt egy hír, hogy az RTL klub milyen szalagos egységet vásárolt az anyagok achiválására (figyelem, nem két forintos walkman-ról van ám szó) Biztos megőrültek ezek, ugye, kedves nagyokosok?

(#4299) Lauda válasza Szoles (#4297) üzenetére


Lauda
félisten

A dvd-kkel is csak a hulladékkal van gond. Nekem eddig csak az arita lemezek fingottak ki, az összes többi faxán olvasható. Azt én minden további nélkül elhiszem, hogy a kazetta biztonságosabb adathordozó, de mint már írtam hobbi célra lenne, nem fogok minden hétvégén esküvőt filmezni. Ha meg valami nagyon fontos történne, azt még mindig le lehetne menteni külön szalagra. :)

(#4300) rumos14 válasza Szoles (#4293) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a megoldás a memóriakártya. mérete, "energiafelvétele" elhanyagolható, HDD-nél stapabíróbb, de azonnal másolható a cucc. én egyben úgysem fogok órányi anyagot felvenni, nekem tökéletesen bevált.
a végeredmény persze DVD lesz, megírok 2 db-ot, ha bedöglik az egyik x év múlva, ott van még a másik. egyszerre mindkettő csak nem hal be. a DVD ára pedig konvergál a nullához.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.