Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Tomix24 válasza Pilács (#6000) üzenetére


Tomix24
addikt

http://www.trustedreviews.com/camcorders/review/2010/05/31/Panasonic-HDC-SD600/p1
Az a külömbség hogy 3CMOs FULLHD 1080p progressive-ben vesz fel a az SD600, a többi 1080i-s kamera csak, és 1 CMOS.

(#6002) Pilács válasza Tomix24 (#6001) üzenetére


Pilács
senior tag

Már csak az a kérdés, hogy mennyi lesz az SD600 ára... érdemes e rá várni. De ilyen 110000 ft-os kategóriában van jobb választás mint a Pana SD-60 vagy 66 ? Köszönet!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6003) Tomix24 válasza Pilács (#6002) üzenetére


Tomix24
addikt

Nincs. Panasonic 100-120 között a nyerő. SD60

(#6004) Pilács válasza Tomix24 (#6003) üzenetére


Pilács
senior tag

Mennyire gáz a 1080i a 1080p-hez képest?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6005) peetpro


peetpro
csendes tag

A szoftverekre meg a szaggatott lejátszásra visszatérve:
Az én camom (Sanyo VPC-CS1) 1920x1080 60i-ben 16 Mbps vesz fel ugyebár MP4-es fájl kiterjesztésben.
Amit tapasztaltam, hogy a lejátszáshoz a céges meg a család összes laptopja kevés volt, szaggatott mindegyik. Sokan elfelejtik, hogy szép-szép a full HD csak egy erőmű kell már a lejátszáshoz is, nem, hogy a szerkesztéshez. Nos az asztali gépem hálisten' komoly és ez van összekötve a plazmával is, így ezzel ugye ott nincs gond.
A szerkesztésre nekem a Roxio Creator 2011 Pro jött be. Egyszerű a kezelése és ami nagyon tetszik a konvertáló-tömörítő programja hihetetlen sok formátumot, állítási lehetőséget tud.
900Mb-os videot akár 11Mb-osra is be tudtam úgy tömöríteni, hogy még bőven élvezhető, nem pixeles, youtube szintű volt.
Másnál való lejátszásra meg azt találtam ki, hogy a kamera HDMI kimenetén keresztül közvetlen róla játszom le a felvételeket, amit a szinte mindig nálam lévő laptopon tárolok. Jó-jó nekem nincs gondom a hordozással mert a mobil mellett a másik zsebemben most is itt lapul a kicsike... :-)

(#6006) air válasza Pilács (#6004) üzenetére


air
nagyúr

Elvben a képi adatok felét tartalmazza csak az 1080i.
Képkockánként váltakozva hol csak a páros, hol csak a páratlan sorok kerülnek rögzítésre. Míg az 1080p esetén, minden képkockánál az összes sor rögzítésre kerül. Ezáltal az 1080/50p módban rögzített anyag kb. kétszer nagyobb helyet foglal a háttértárolón, mint az 1080/50i-s.

De ha hülyeséget beszélek, akkor a profik kijavítanak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6007) Pilács válasza air (#6006) üzenetére


Pilács
senior tag

Akkor értelem szerűen a 1080p a jobb tartalom... Ó de azok meg sokba kerülnek amik ezt tudják :(((

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6008) air válasza Pilács (#6007) üzenetére


air
nagyúr

Hát persze. Pont azért drágák, mert tudják az 1080p-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6009) Tomix24 válasza Pilács (#6007) üzenetére


Tomix24
addikt

Nézz visszafelé, többen töltöttek fel 1080i-s anyagot ide. Szerintem bőven jó egyenlőre. És bika gép kellene szerkesztésükhöz(1080p).

(#6010) air


air
nagyúr

Srácok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a gépen ti mivel játszátok le a váltottsoros videókat?
A KMPlayer és a MediaPlayer Classic nekem csíkosan játsza őket, hiába kapcsolom be a deinterlace-t. Egyedül a Microsoft-féle Windows Media Player játsza le jól. Azt viszont utálom. :D
Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6011) ISZOLE válasza air (#6006) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Picit utána kéne olvasni és kiderülne az igazság. (Ugyanannyi helyet foglal és nem biztos, hogy az progresszív a jobb.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#6012) Pilács válasza Tomix24 (#6009) üzenetére


Pilács
senior tag

Viszont azt nézem, hogy a 720p-t sem tudja a panasonic SD-60, csakis 1080i-t, a 720p sem lenne jobb választás?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6013) Pilács válasza ISZOLE (#6011) üzenetére


Pilács
senior tag

:R értettem :C

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6014) camalot válasza Pilács (#6007) üzenetére


camalot
tag

Mert igazából az a jó. A többi csak elmegy. Szerkeszteni meg nem biztos hogy annyit fogsz mint előre gondolnád, viszont arhiválni nem mindegy mit fogsz - bár ez is elavul.

[ Szerkesztve ]

(#6015) air válasza ISZOLE (#6011) üzenetére


air
nagyúr

Ezt a 2,5 éves anyagot - ami az 1080p50-ről csak mint jövőről beszél - elolvastam. Kérlek világosíts fel, hogy ez az írás mivel támasztja alá a te állításodat!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6016) air válasza Pilács (#6012) üzenetére


air
nagyúr

A Samsung H200-as sorozat tud 720p25-öt, de ez igazából kevesebb (gyengébb minőség) mint a 1080i50. Amik igazán jók azok az a 1080p50-et tudó 200k-nál drágább kamerák. Viszont azokon kisebb az optikai zoom. Általában max. 10x, ha fontos szempont ez neked.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6017) Tomix24 válasza air (#6010) üzenetére


Tomix24
addikt

Splash player - Van free is belőle.

(#6018) Tomix24 válasza Pilács (#6012) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem jobb a 720p-sem ezeknél, vagy bármilyen kameránál, mert a bitrátát is keményen a felére veszik, és a progresszivítás előnye is elveszik emiatt. 1080i nemsokkal, kb 25%-al "rondább" mint az 1080p. Nézd meg a kamerám sample-ját példaképp:
.

(#6019) Tomix24 válasza air (#6016) üzenetére


Tomix24
addikt

Egyetértek, Vimeo-n érdemes körülnézni. Néha raknak fel raw sample-kat 1080p-s felvételről. Nem akkora a külömbség ,ami megér +100K-t.

(#6020) Tomix24 válasza Pilács (#6012) üzenetére


Tomix24
addikt

A link:[link]

(#6021) ISZOLE válasza air (#6015) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az 1080/50p anyag nem foglal kétszer annyi helyet mert ha megnézed akkor a felvétel bitsebessége alig nagyobb mint az 25p vagy 50i esetén. Az általában progresszívként emlegetett 25p (24p) pedig nem tartalmaz kétszer annyi információt mint az 50i. Egyébként az AVCHD szabványban nincs benne az 50p így ez egyenlőre csak egy próbálkozás (az adott kamerán kívül semmi nem játssza le).

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#6022) air válasza ISZOLE (#6021) üzenetére


air
nagyúr

"Az általában progresszívként emlegetett 25p (24p) pedig nem tartalmaz kétszer annyi információt mint az 50i."

Ilyet nem is állított senki.

"az adott kamerán kívül semmi nem játssza le"

Azért ezt erősen kétlem. Csodálkoznék, ha az 50p-s felvételeket csak a kamerán lehetne visszanézni. Azt szerintem te is érzed, hogy ez nem túl életszerű.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6023) Pilács válasza Tomix24 (#6020) üzenetére


Pilács
senior tag

ezzel nincs bajom, max az éjszakai minőséggel, de kép minősége nekem megfelelő...

A Panasonic SD60 vagy a SONY HDR-CX115 lehet a jobb választás? Mondjuk árban most 30e ft a Sony javára mert akciós... de inkább a minőségkülönbség lenne a lényeg. Mit mondtok erre?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6024) air válasza Pilács (#6023) üzenetére


air
nagyúr

Hello!

Én néztem mostanában egy pár sample videót. Láttam például Pana SD700-as (1080p50, 27Mbps) videót is. Olyan ez a "minőségkülönbség" dolog, mint annak idején az MP3-aknál. Valaki a minimum 192kbps-es minőségre esküdött, más azt mondta, hogy 160kbps már bővel elég. Én 128 fölött már nem hallok különbséget. Ki mennyire vájtfülű. Valahogy így van ez a vidók minőségénél is, szerintem. Én speciel nem sok különbséget látok a Panák, a Sonyk és a Samsungok által készített videók között. A készülékekbe épített CMOS érzékelők mérete nagyjából egyforma, ugyanazt a tömörítési algoritmus használják a kép tárolására stb. Szerintem nem ez alapján kell választani. Szempont lehet a garancia időtartama, az optikai zoom nagysága, optikai képstabilizátor megléte/hiánya, ilyenek. A 100 ezres kategóriában nagy minőségkülönbséget a különböző eszközök között nem fogsz látni.
Én például nem venném meg a Sony-t, mert nincs benne optikai képstab.
Korábban ajánlották a slashcam oldalt, én is azt nézegettem sokáig, mielőtt eldöntöttem, hogy mit veszek.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6025) Pilács válasza air (#6024) üzenetére


Pilács
senior tag

Én is ezen az oldalon nézegetem, de itt a Panasonic jön ki jobban még sötétben is. Felhívtam a boltot, ott egyértelműen a Sony-t ajánlották, mondjuk azt mondták nincs egyikben sem optikai stabilizálás, de a Panasonic SD60-ban az kell legyen. Szal asszem nem számít mit ajánlottak, mert hiányos a hozzáértésük... A Sony optikája jobb biztosan, de még is a teszt mást mutat kevés fényerőnél, persze a geometriai hűsége lehet erősebb... már szóba jött a sony 116-os is, de úgy látom az sem jobb talán.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6026) Pilács válasza Pilács (#6025) üzenetére


Pilács
senior tag

Sőt a Sony tele állásban erősebb, meg 3 luxtól működik a panasonic 4 luxtól... de a teszt meg mást mutat. Gondolom az optikai stabilizálás sokkal jobb mint az elektronikus?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6027) tomcat1977


tomcat1977
csendes tag

Érdeklődni szeretnék, hogy valakinek digitális formátumban nincs-e meg Sanyo VPC-CG10-es kamera magyar nyelvű használati útmutatója.

(#6028) Pilács


Pilács
senior tag

Panasonic SD60 lett... :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6029) Tomix24 válasza Pilács (#6028) üzenetére


Tomix24
addikt

Megtennéd hogy a megaupload oldalra teszel fel 30-60 másodpercnyi felvételt a legjobb minőségben?(vagy amennyit gondolsz) Napközbeni, kint a természetben. :P
Nem kell konvertálni, csak úgy ahogy a kameráról leszeded.

Összehasonlítanám a Samsungommal. Hálás köszönet. :R :R

(#6030) Pilács válasza Tomix24 (#6029) üzenetére


Pilács
senior tag

Persze, holnap megcsinálom, eddig csak beltéri videók vannak ;) Nekem eddig tetszik... A legnagyobb bajom vele, hogy drága a pót akku 18.000 a kétszer nagyobb kapacitású meg 37000 azthiszem és drága az akkutöltő, hogy ne a géppel kelljen tölteni kb 40000 ft Szal ez tök gáz, simán rá lehet még költeni a vételárat, ezt undorító... Utángyártottat meg nem szeretnék használni... :O

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#6031) aleister válasza air (#6024) üzenetére


aleister
veterán

Sziasztok!

Abszolút laikus vagyok a témában. HD felbontásban, kártyára rögzítő videókamerát szeretnék venni hobbi felhasználásra, kb 60.000 forint rászánással.
Mi számít ebben a kategóriában jó ár/érték arányúnak?

Egyébként nagy különbség van árban a HD és az alacsonyabb felbontást tudó kamerák között?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6032) Tomix24 válasza aleister (#6031) üzenetére


Tomix24
addikt

60K kicsit kevés,még a belépő szintet sem éri el, de hobby kamerát lehet már kapni optikai stabilizátor nélkül, kis zoom-al, extrák nélkül.
Toshiba Camileo X100
Aiptek AHD Z700 Extreme, stb.

(#6033) aleister válasza Tomix24 (#6032) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!

Én a Sanyo VPC-CG100-at néztem. Ez fullHD felbontásra képes, és 60 alatt van. Ebből gondoltam, hogy ez az árkategória ebben a szegmensben.

Egyébként az ilyen pisztolymarkolatos kamerákban, mint az általad linkelt Aiptek vagy épp a Sanyo, van olyan lehetőség, hogy 90 fokban el legyen forgatva a rögzített kép? Gondolok itt arra, hogy ha nem személy fogja, hanem le van téve a kamera. Mert ily esetekben a markolat miatt ugyebár el kell dönteni.
Azzal meg nem sokra megyek, ha a felvétel után szoftverrel forgatom el 90 fokban, mert akkor a 16:9 helyett már 9:16 lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6034) Tomix24 válasza aleister (#6033) üzenetére


Tomix24
addikt

nem sajna, nem forog a fej. Álványra lehet letenni. Mondjuk mini 3 lábu.

(#6035) aleister válasza Tomix24 (#6034) üzenetére


aleister
veterán

Értem. Köszi a választ!

Akkor szerintem az általad linkelt Toshiba Camileo X100 lesz a szerencsés kiválasztott.
Az egyedüli amit nem láttam a specifikációiban az az éjjeli mód és az arckövetés.
Ez utóbbi egyébként mire jó? Arra fókuszál automatikusan a kamera?

Összességében Ti melyiket választanátok:
Toshiba Camileo X100
Toshiba Camileo SX900
Sanyo CG-100

A camcorderinfo-n a Sanyo-k általában jól szerepeltek (sajna itt nincs Toshiba), viszont ez drágább kb 5000 forinttal, ami még nem lenne baj, de a pisztolfoglalat engem elriaszt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6037) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Lehet buta lesz a kérdés de sajnos nem tudom. Ha a samsung h200-as kamerámon firmwire-t frissítek és a honlap angolnak írja attól megmarad a magyar nyelv a kamerán?

A választ előre is köszönöm.

(#6038) Tomix24 válasza bozsozso (#6037) üzenetére


Tomix24
addikt

Megmarad. Én is frissítettem. Annyit javít, hogy kevésbé hallatszik be a fokusz hangja. MAgyarán elnyom egy hangmagasságot. Ha eddig nem volt zavaró ne frissíts...

(#6039) bozsozso válasza Tomix24 (#6038) üzenetére


bozsozso
őstag

ok köszönöm

(#6040) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Üdv!

Videokamera vásár előtt állok 64ezer Ft a keret SD kártyával együtt. Ami fontos: stabilizátor legyen, nagy zoom nem szempont, HD sem, képminőség elsődleges és nagylátó nem hátrány. Milyen márkában érdemes ebben kategóriában gondolkodni? Mit ajánlotok?

(#6041) peetpro válasza aleister (#6035) üzenetére


peetpro
csendes tag

Nekem a Sanyo CS1-em van, de sokat vaciláltam a cg100 meg e között. Azt választottam volna, de végül ehhez olcsón sikerült alig használtan hozzájutni. Tesztet visszább írtam róla. Röviden: Fényképezésre nem való, szobában illetve este nagyon szar fénykép/video felvételeket csinál. Nappal lélegzet elállítóan gyönyörű full-hd vidiket lehet vele rögzíteni.
Az általad linkelt kamerákat én nem venném egy kategóriába. Az én választásom alapja ugyanis az az elmélet volt, hogy ha egy normál vagy kisebb (általad linkelt camileo) méretű kamerát vennék, méretéből kifolyólag soha nem vinnék magammal, mert nyűg. A Sanyok viszont mobiltelefon méretűek, így szinte állandóan nálam van, és már reflex szerűen vágom zsebre a mobillal együtt.(nekem ez nagyon fontos szempont)
Használat során drűl ki és nagy igazság az is amit visszább elemzett itt valaki, hogy a széleslátó bizony sokszor fontosabb lenne mint sok más extra tulajdonság. Egyszerűen idegesítő, hogy állandóan hátrébb kell lépdelned, ha azt akarod, hogy minden benne legyen a képben...

(#6042) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

80. 000 Ft összeghatárig (ekörül) szeretnék kamerát vásárolni. nagy technika fan vagyok, de a PC világa áll hozzám közelebb. A fényképezők és a kamerák sajnos ingovány számomra.

Mire lesz használva: Amatőr kezekbe kell, munkánál kültéri - beltéri tréningekhez kell, no meg családi magánhasználatra.

ELSŐDLEGES szempont, hogy édesanyám számára is könnyű legyen a videók feltétele a gépre, ne kelljen hozzá 15 driver, illetve konvertáló kütyük. A múltkori Panasonic kölcsön kamera egy 200 ezres készülék volt, de mondhatni saját, de mindenképpen egyedi kiterjesztésben rögzített, nem kis fejtörést okozott, konvertáló programot találni hozzá, ugyanis a gyári dvd-jét nem kaptam meg akkor. Ezt szeretném elkerülni a jövőben.

Én a XXI. században már a HD verziókat preferálnám. Inkább merevlemezes vagy sd kártyás legyen, ha pedig sd kártyás akkor örülnék, ha adnának hozzá, ne kelljen a 80e Ft felett még 5-10 ezerért kártyát vásárolni.

Előre is köszönöm a segítségét!

(#6043) Dr.OG válasza Metacska (#6042) üzenetére


Dr.OG
tag

Ebbe az árfekvésbe HD-ből 3 modell fér bele szűken, a Toshiba Camileo X100-asa, a JVC Everio GZ-HM300 és a Samsung HMX-H200-as. Mindhárom SD(HC) kártyára rögzít, ez még külön kiadást jelent. Én leginkább az utóbbit javasolnám, esetleg a JVC-t, Toshibát nem vennék fórumokon szerzett tapasztalatok alapján. A melléjük adott szoftverek használhatóságáról sokat nem tudok mondani, de elvileg az újabb PC-k és az asztali médialejátszók közvetlenül megeszik az általuk készített fájlokat, csak másolni kell, konvertálni nem szükséges.

Javaslom olvass utána mindhárom modellnek, ha van lehetőséged, próbáld ki őket, aztán dönts. Technikai összehasonltásra jó oldal a slashcam, de ennél többet ér a személyes tapasztalat.

(#6044) bozsozso


bozsozso
őstag

a samsung h200 kamerát tudom valahogyan webkameraként használni?

(#6045) Tomix24 válasza bozsozso (#6044) üzenetére


Tomix24
addikt

nem

(#6046) bozsozso válasza Tomix24 (#6045) üzenetére


bozsozso
őstag

köszönöm

(#6047) aleister válasza peetpro (#6041) üzenetére


aleister
veterán

Köszi szépen a választ! Sokat segítettél! Engem ebben a műfajban simán el lehet vinni a marketingfogásnak számító, minél magasabb technikai paraméterek villogtatásával.

Esetleg tudod/tudja valaki, hogy ebben a 60k-s kategóriában melyik kamera rendelkezik széleslátó objektívvel? Van ennek valami jelzése, hogy könnyebben rá tudjak keresni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6048) aleister válasza Dr.OG (#6043) üzenetére


aleister
veterán

Mi bajuk a Toshibáknak? Pár szóban tudnád vázolni? Esetleg típushibáról is szó van?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#6049) Dr.OG válasza aleister (#6047) üzenetére


Dr.OG
tag

Pl. ezen az oldalon: http://camcorder-test.slashcam.com/ tudod megnézni. Rákeresel a kamerára, aztán a , a 'Video/Optics/Wide angle 16:9' rubrikában a mm érték mutatja meg, mennyire széles az objektív látószöge. 35mm vagy alatta jónak számít, fölötte (pl. 42mm) már nem mondható szélesnek.

(#6050) Dr.OG válasza aleister (#6048) üzenetére


Dr.OG
tag

Közvetlen tapasztalatom nincs vele, nekem Pana HDC-SD60-asom van, amivel meg vagyok elégedve, de ez kb. másfélszeresébe került...

Amit negatívumként olvastam a Toshibákról, az az alacsony ZOOM, csapnivaló képstabilizátor, zavaró zúgó hang rögzítése videofelvétel közben, gyenge képminőség sötétben/mesterséges fénynél... Nem tudom ezek objektivitását ellenőrizni, de ha csak a fele igaz, az elég kiábrándító.

Egy cikk, ami szintén 'lehúzza':

http://www.origo.hu/techbazis/hightech/20100721-toshiba-camileo-hdkepes-videokamkorderek-tesztje.html

Persze te döntöd el, hogy mire költöd a pénzed, javaslom, vásárlás előtt mindenképpen próbáld ki személyesen, az többet ér bármilyen tesztnél vagy marketing fogásnál. Ha elégedett vagy az eredménnyel, nyugodtan vásárold meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.