Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) joe2005 válasza joe2005 (#4847) üzenetére


joe2005
senior tag

Megvettem a Sony dcr-hc51et tesztelem, ha valakit érdekel majd leírom a tapasztalataimat.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4852) dunca


dunca
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem, kérésem lenne. Canon mv690 típusú kamerám van, de sajnos a kezelési leírása eltűnt. Valaki esetleg e-mail-ban scanelve el tudná-e küldeni nekem, vagy tudtok-e olyan lapot ahonnan letölthető? Nem fizetős kellene, azt találtam én is.
Köszönöm! Dunai Zsolt

(#4853) Móncsa válasza joe2005 (#4851) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Én is gondolkodom ebben a kamerában.(#4835) (#4836) Te miért ezt választottad szemben a Panasonic nv-gs90 vagy Canon MD 235,MD 255.Üdv.

(#4854) joe2005 válasza Móncsa (#4853) üzenetére


joe2005
senior tag

Korábban, én canon fs100-ast néztem ki, összesen kiegészítőkkel együtt 100 felett lett volna és nem.
Visszatérve, sony-ról csak jókat olvastam, más típus már nincs és sony-tól tudom leálltak a gyártással a vásárlói igények miatt.
Optika Zeiss. Most, hogy próbálgattam éjszakai felvételt (0 lux, infra) tud készíteni nagyon érdekes, amikor minden kivilágosodik (persze ff nem színes). Világításnál szemcsés a kép, de a másik kettőnél sem jobb a felvétel.
Utánagyártott aksik elég elfogadható áron vannak.
Camcorderinfo-t olvasgattam. Youtube próba videókat néztem, hétvégén lehet teszek fel én is mindenféle változatot és megosztom. Panasonic nvgs60-ast már használtam, nagyon klassz egyszerű kezelni, bár gyenge az éjszakai, szobai minősége.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4855) Móncsa válasza joe2005 (#4854) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Én meg úgy döntöttem veszek egy Panasonic Nv-gs90-es kamerát. Van benne optikai képstabilizátor meg van benne egy beépített fehér fényű lámpa is. Megrendeltem 45600ftaz ára +900ft a kiszállítási díj.
A 3.5 éves nv gs17-es kamerában eltörött a szalagkábel és ezért az lcd kijelzőt nem lehet használni csak a keresőt lehet használni, 16ezerért akarták megjavítani akkor inkább veszek egy új kamerát. A régi akksija jó lesz az újhoz is. Üdv.

Ui: Te milyen kazettákat szoktál használni és azokat honnan és mennyiért szerzed be.

(#4856) joe2005 válasza Móncsa (#4855) üzenetére


joe2005
senior tag

Nekem ez az első saját kamerám, inkább én kérnék segítséget tőled.
Most a Sony márkaboltban vásárolt sony 850 Ft kazettám van, de panasonic-ot fogok venni 590 körül árulják edigital. Amennyiben max kettőször veszek fel rá, akkor nem hiszem, hogy a digitális jelek annyira összekuszálódnának.
Egyébként nekem nagyon furcsa volt a DV-AVI interlace képe és azt tömörítve (divx deint., mpg2) tűnt el csíkozás már megijedtem, hogy rossz a gép :).

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4857) Móncsa válasza joe2005 (#4856) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Én már több fajta kazettát kipróbáltam de különbséget nem vettem észre,eddig 12 kazettát vettem fel de én mindegyiket megőrzöm ,ezt javasolták itt a fórumon is. Így legalább megmarad az eredeti tömörítetlen képanyag amivel később könnyebb bármit csinálni mint a tömörített anyaggal. Üdv.

(#4858) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Egyik ismerősöm videokamerát szeretne venni, olyan 50e forintja van rá (használtan venné). A lényeg, hogy legyen benne képstabilizátor (asszem azért kell, hogy nem remegjen a kép nagy zoomnál - nem értek hozzá nagyon), minél nagyobb optikai zoom. Esetleg van-e olyan kamera, ami tud fényképezni is?
Köszi a válaszokat előre is.

**********

(#4859) Móncsa válasza echterion (#4858) üzenetére


Móncsa
aktív tag

szia! Pl. Panasonic Nv-gs90 új 46500ft+900a kiszállítási költség. Üdv.

(#4860) echterion válasza Móncsa (#4859) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, megnézem. Az ismerősöm kinézett egy ilyet magának: Samsung VP-MX10A. Erről mi a véleményed? Fél évesen 40.000-ért tudná megvenni.

**********

(#4861) hucsikoi válasza echterion (#4860) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Hali!

Én mindenképp a Panát javaslom. Nekem már régóta egy 80-as Panám van, de teljesen elégedett vagyok vele.Amatőr célokra tökéletes.

(#4862) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Én is megvettem a Sony DCR-SR37-es gépet, hát eddig szuper. :C
Később írok róla

Cheers

(#4863) huniross


huniross
tag

Sziasztok,
A minap vásároltam egy Panasonic SDR-S26 videokamerát. A felvételi módoknál beállítható képméret arány 4:3 és 16:9. Bármelyik beállítást választom, az mpeg fájl képméret 704*576 (GSpot 7.0 kodek információs szoftver szerint). Na ez sem 16/9, sem 4/3. Ebből én arra gondoltam, hogy mindig 704*576 méretű videót csinál a kamera, csak 16/9-nél egy kicsit összenyomja. Így van? Vagy a kamera rossz?

Ebből adódik a gondom is. Miben rögzítsek? 16/9 vagy 4/3? Most egy 4/3-as TV-m van, amiben, ha átállítom a képméret arányt 16/9-re tökéletes a 16/9-es felvétel lejátszása (alul felül csíkkal). A muter plazmáján viszont sehogy sem tudom beállítani, hogy ne legyen körbe fekete keret, csak, ha a TV-vel belzoomolok. A jövő úgyis vagy plazma, vagy LCD, amik sosem 4/3-asok.

A DVD készítéshez Nero Vision Express 3 -at használok, ami automatikus beállítások mellett 4/3-nak nézi a 16/9 felvételeket. Itt én ráerőszakolhatom, hogy az 16/9?
Ha így teszek, akkor elhiszi és úgy dolgozik. Viszont a számítógépen a lejátszók mind 4/3-as keretben játszák le, ezzel összenyomva, eltorzítva a képet.

Köszi a válaszokat.

(#4864) ISZOLE válasza huniross (#4863) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nagy valószínűséggel a kamerád DVD kompatibilis fájlokat vesz fel, mindig 720x675, a szélesvásznú képet is. Az mpeg fájlokban van egy jelzőbit amit átállítva a 16:9-es felvételeket a legtőbb program felismeri, erről már írtam korábban, ott van a kis segédprogi linkje is, próbáld ki hátha segít.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4865) huniross válasza ISZOLE (#4864) üzenetére


huniross
tag

Közben utána olvasgattam a dolognak és a következőkre jutottam: A 720x576 és a 704x576 is mpeg2 szabvány. Ebből az én kamerámba 704x576-os méretű ccd van. Tehát bárhová állítom a képméret arányt, mindenképp 704x576-os képet rögzítek. Viszont 16:9-es felvétel esetén a képet szoftveresen kissé összenyomja vízszintesen, tehát az emberkék sokkal soványabbak és magasabbak a valóságnál. Ha ezt a képet egy 16/9-es TV-n nézem, akkor az visszanyújtja a képet és eredeti arányokkal látszanak a képen lévő dolgok.

Ami engem megfogott, az volt, hogy a NeroVision- ban is belehet állítani a képméret arányt. Mivel én 16/9-ben rögzítettem, azt gondoltam, hogy ott is ezt kell beállítanom. Közben pedig a rögzített képarány a 4/3-hoz áll közelebb. Tehát hosszas kisérletezések után arra jutottam, hogy felveszek 16/9-ben (gondolva a jövő TV készülékeire), a NeroVision- ban elkészítem a DVD-t 4/3-as beállítással. 16/9-es készüléken nézve minden arány a helyére kerül, teljesen jól élvezhető a nagy plazmán is. Viszont, ha valaki 4/3-as készüléken nézi, abban az esetben át kell állítani a TV-t 16/9-re, mert másképp mindenki magas és vékony lesz.

(#4866) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Kamera lencsét mivel kell tisztítani? Mikroszálas kendő jó? Mit használtok, esetleg Hama tiszt.set?
2 nap után már van 3 pötty rajta, kitudja mitől.

Cheers

(#4867) joe2005 válasza Mymelody (#4866) üzenetére


joe2005
senior tag

Vegyél egy UV szűrő lencsét 30 mm-est.
Mikroszálas, szerintem nem szabad vegyszerezni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4868) ISZOLE válasza huniross (#4865) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szinte minden úgy van ahogy írod csak minden ugyanígy van a DVD esetén is, vagyis a szélesvásznú DVD filmek is 720x576-ban vannak a lemezen és a lejátszó számára egy flag jelzi az IFO fájlban a képarányt és így tudja helyesen lejátszani a játékos. Ha 16:9-ben veszel fel akkor a DVD-t is 16:9-re csináld és minden jó lesz minden tv-n.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4869) Feaon


Feaon
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a HDD-s kamerákról?Tudom hogy a szalagos még mindig jobb képet produkál,de erre van most szükségem.Én a JVC GZ-HD6-ra (vagy HD40-re)gondoltam,nincs rajta fókusz gyűrű úgy tudom,de nem baj mert később DOF adapter menne rá.

[ Szerkesztve ]

(#4870) ISZOLE válasza Feaon (#4869) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szigorúan magánvélemény: a szalagosak nem jobbak, HDD-set nem vennék mert sok pénzt kérnek a beépített drájvért ami tele van mozgó alkatrészekkel és nem könnyen cserélhető ezért inkább SD kártyásat, a DOF adapter meg csak arra jó, hogy elrontsa a mélységélességet.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4871) Feaon válasza ISZOLE (#4870) üzenetére


Feaon
csendes tag

De a szalagosak tárolásból jobbak,legalább is ezt hallottam:)Ráadásul a fene sem tudja miért de szalagos képe tisztább mint a HDD vagy memóriásé. Lehet hogy igazad van viszont a memóriakártyásak,ha normális handycam-et akarok 300.000 A Panasonic HSC vagy T .....vagy HVX200?(1,5milla) A DOF nem fogja elrontani a mélység élességet mivel Redrock Micro,vagy Letus mini kerül rá:) De már nemtudom én sem mivan:D lehet hogy marad a HV30...

[ Szerkesztve ]

(#4872) ISZOLE válasza Feaon (#4871) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A DOF adapternek -mint a nevéből is következtethető- a mélységélesség változtatása a feladata:
"A depth-of-field adapter (often shortened to DOF adapter) is used to achieve shallow depth of field on a video camera whose sensor size is not adequate to achieve it natively."
(idézet innen)
Tehát konkrétan csökkenti a mélységélességet, ezt fogalmaztam én úgy hogy elrontja mivel nélküle szinte minden éles a képen vele meg nem.

A HV30 mpeg2-ben rögzít a szalagra ami semmire se jó mert nem tudsz belőle átkonvertálás nélkül semmilyen HD végterméket csinálni (blu-ray, mkv stb. mind H264).

[ Szerkesztve ]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4873) Feaon válasza ISZOLE (#4872) üzenetére


Feaon
csendes tag

Ja értem,de legalább filmesebb lesz a kép.Egyébként HV20-asom volt,és H264-es mov-ba tároltam a videókat 720p-ben.(Pl. az MTV-nek is H264-est kell,lehet leadni(ráadásul SD-ben).)De általában wmv-ben is elmentem.Mivel a nyersanyagot megvágom,aztán ezt a formát viszem be utómunka szoftberbe és a véglegeset onnan mentem ki.De nem tapasztaltam minőség romlást.Nem tudom mivel foglalkozol,de gondolom hogy home videókhoz nem kell DOF,mármint abból amit írtál azt tudom leszűrni hogy nem filmezéssel foglalkozol.:) De nem térek el a tárgytól. Majd keresgélek valamilyen kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#4874) ISZOLE válasza Feaon (#4873) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Akkor ezt megbeszéltük.....
(Csak az nem értem ha profi filmes vagy minek akarsz egy amatőr kamerát venni és miért érdeklődsz egy fórumon :) )

[ Szerkesztve ]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4875) Feaon válasza ISZOLE (#4874) üzenetére


Feaon
csendes tag

Én kérek elnézést.Mondtam én hogy profi vagyok?Csak független,ha neked jobban tetszik amatőr,bár annál kicsit több.Egyelőre míg kezdeti stádiumban van az egész miért ne lehetne kézi HD kamera?:)Szerinted az a lényeg hogy milyen gépe van valakinek?Mindenki azzal jön áhh vállkamera akkor te biztos profi vagy.Pl. esküvőkön is ez van,amikor a nő megkérdezte hogy miért fizetnek a fotósnak mikor az ő gépüknek nagyobb a pixel száma. Hát nem vicces? :N Nem akartalak semmivel megsérteni no :R

[ Szerkesztve ]

(#4876) Móncsa válasza Feaon (#4875) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Szőke volt a nő? Üdv.

(#4877) Feaon válasza ISZOLE (#4874) üzenetére


Feaon
csendes tag

Lehetséges:D

[ Szerkesztve ]

(#4878) ISZOLE válasza Feaon (#4875) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nincs itt szó semmiféle sértésről, odaraktam a vigyorit a végére.
Természetesen nem a technikán múlik az elkészült alkotás művészi értéke, ezért is használok én a családi vackaimhoz egy FS100-ast, nem tudok úgyse semmi értékelhetőt létrehozni.

[ Szerkesztve ]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4879) doktor úr válasza ISZOLE (#4878) üzenetére


doktor úr
tag

Tehát neked áldás az, ha "minden éles" a képen, annak viszont, aki kreatívan viszonyulna a képiséghez, egyenesen átok. Ezért használunk DOF adaptert.

(#4880) ISZOLE válasza doktor úr (#4879) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Talán ezért divat mostanában a kreatív fotósoknál lyukkamerákat használni gyakorlatilag végtelen mélységélességgel. ;)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4881) doktor úr válasza ISZOLE (#4880) üzenetére


doktor úr
tag

Elbeszélünk egymás mellett, vagy inkább neked akaródzik elbeszélni mellettem.
Képzeld: én is lyukkamerázom! De a lyukvideókameráról szerintem mindenki valami másra asszociálna :D Na hagyjuk is, mert ez nem vita, hanem parttalan akadékoskodás.

(#4882) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Helló! Látom vívnak a "hegyek". Kár, hogy olyan témát vitattok meg amihez az itt lévők 99%-a sík ...! De azért érdeklődve olvasom a parttalan vitát.

(#4883) ISZOLE válasza Móncsa (#4882) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem nem vitatkozik senki senkivel, főleg nem parttalanul. Amennyire emlékszem mindenki ugyanazt állította a DOF adapter működéséről (aki meg "sík" kapott linket meg kereshet is) , egy szakmai totyikban ez a lényeg. Az pedig, hogy kinek értelmes egy adott kütyü felhasználása teljesen egyéni dolog, mindenki elmondta mit gondol és ennyi.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4884) tjb007


tjb007
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy videokamerát vásárolni csak épp nem tudom eldönteni, hogy milyet.
"Játszós" kamera lenne (meglévő HDD-s mellé), 50eFt -nál többet nem szeretnék rá költeni.
Nézegettem SD kártyásat,DVD -set és mini-DV -t is de nem tudom eldönteni, hogy igazából melyik lenne jobb választás.
Ezt a kettőt néztem ki:

Samsung VP-DX200
Panasonic SDR-S7

Melyik lenne a jobb választás ?
Természetesen nem ragaszkodom ezekhez, ha tudok akkor ajánlhattok nyugodtan más típusokat is.

Előre is köszi a segítséget.

(#4885) San Mai válasza bluobluo (#4824) üzenetére


San Mai
csendes tag

HUUUUUU
Köszi, hogy jobban tudod hogy mennyiert vettem a kamerat, 2008 decembereben!! :F
159.000ft volt!

Nehany slow motion felvetel a Sony CX11 kameraval.
http://www.youtube.com/profile?user=YankeesYellow&view=videos

(#4886) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Abszolútt nem vagyok képben a digitális kamerák terén, most. Olyan elképzelésem lenne, hogy Full HD felbontású Video felvétel, minimum 3 óra üzemidővel és tárkapacitással, normális optikai zoomal (láttam egy pár olcsóbb HD kamerát ahol nincs). Nem kell profi cucc, csak egy normális minőségű otthoni felhasználásra szánt kamera.

szerk.: jah és lehetőleg jó hangminőségben vegyen fell, koncertfelvételek stb...

[ Szerkesztve ]

(#4887) bagesz71 válasza Nagya21 (#4821) üzenetére


bagesz71
tag

üdv!
Én most vettem egy JVC Everio MG-335-öst,kiváncsi lennék menyire vagy vele megelégedve?
Most szombaton megyünk vele nyaralni,kell e valamire figyelnem a gépezettel kapcsolatban?
Már csak 1 kameratáskát kell beszereznem,hogy védjem a sérülésektöl,egyébként én duplapénzért szereztem be hozád képest 2év garival. :W
üdv

Bagesz

(#4888) KaraDani válasza KaraDani (#4886) üzenetére


KaraDani
addikt

Kicsit hallott ez a topci :(((

(#4889) joe2005 válasza KaraDani (#4888) üzenetére


joe2005
senior tag

Gondolom, már láttad
[link]
[link]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4890) KaraDani válasza joe2005 (#4889) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszi a linkeket, teljesen fogalmatlan vagyok a témában, nekem újdonság :) Ahogy ezeket nézem, az igényeimhez mért kamerát nem fogok gondolom találni bőven 200k alatt. Közelítsük meg fordított oldalról, kb 100k ból mit lehet kihozni, illetve ennyiért mit érdemes venni?

(#4891) joe2005 válasza KaraDani (#4890) üzenetére


joe2005
senior tag

100 k nincs HD szerintem, (most tisztán a kamera árát nézzük, az egyéb cuccos +20-50 eFt)
pl.: Canonn FS 200 sorozat (csökkentették a szenzor méretét az előzőhöz képest). [link], [link] [link]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4892) tjb007


tjb007
nagyúr

Milyen kamerát érdemesebb venni ha fontos a minőség?
DVD -s, memóriakártyás vagy miniDV ? (egy Full HD HDD-s már)

(#4893) KaraDani válasza joe2005 (#4891) üzenetére


KaraDani
addikt

És egy ilyen, megérné az árát? HD ready felbontás, 5x optikai zoom 50k alatt. Otthoni egyszerű felhasználásra elég lehet nem? És ez már egy nagyképernyős tévén se mutatna rosszul. Vagy ez és ez már Full HD

[ Szerkesztve ]

(#4894) joe2005 válasza KaraDani (#4893) üzenetére


joe2005
senior tag

Nem ismerem és nem hallottam róluk semmit. Egyébként vásároltál már ennél a francia cégnél?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4895) KaraDani válasza joe2005 (#4894) üzenetére


KaraDani
addikt

Vásároltam, mp3 lejátszót, ismerősöm fényképezőgépet, nekem nem volt gondom velük, neki hibás volt vmi a géppel, de a gariztatás simán ment. Szóval nekem jók a tapasztalatok eddig, ellenben sokan szidják. A gépek meg biztos nem a legprofibbak, de gondolom a célnak megfelelnének. Majd keresgélek pár reviewt.

(#4896) Feaon válasza joe2005 (#4894) üzenetére


Feaon
csendes tag

Szia!Én vásároltam már a Pixmania-tól,Canon HV20-as HDV kamerát,teljesen megbízható,gyors.Ugyanonnan vásároltam a radar detectort is és egy Mp5-ös lejátszót.

(#4897) Nagya21 válasza bagesz71 (#4887) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Hát én azt az árat nagyon kifogtam(37000huf).
Lakásba kevés fénynél is talál élességet :) ,amit észrevettem , az a kevés fénynél jelentkező recésség éleknél :( ami nem tetszik benne, meg az autómata fehéregyensúly energiatakarékos fénycsőnél nem áll a helyzet magaslatán (narancssárgás felvétel), de manuál fehéregyensúlynál minden kóser. :DD (én már rendszeresítettem egy fehér lapot a gép mellé),természetes fénynél semmi baj.
Pótakksit vettem a GP.hun (800mAh)cca 5xxx huf volt,igy már a két akksival bőven 3 óra felett van a felvételi idő :) (csak győzzük tartani a kamerát).
Az analóg JVC kameráimmal összehasonlítva:
+ a kis méret, egy szerü kezelhetőség, nagy szines kijelző, könnyű digitalizálás+szerkesztés, 35*opt zoom (fényképezésnél azé ez odab@cc), konica minolta lencserendszer
- a 8k pixel érzékelőböl csak 4k dolgozik :O , mivel a fejem nem remeg(még :DD )hiányolom a kukcska keresőt(tudom egyéni szocproblem), az emlitett recésség, fehéregyensúly.
Egyenlőre ennyi.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4898) rolko86


rolko86
csendes tag

Sziasztok!

Egy normál minőségű (640*780) MPEG-2 formátumban egy 2 gigás SD-kártyára kb. mennyi időtartamú felvétel megy rá?

(#4899) joe2005 válasza rolko86 (#4898) üzenetére


joe2005
senior tag

[link]

szerintem 15-30 perc kb.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4900) attizol


attizol
csendes tag

Szervusztok!
Kamerat szeretnek vasarolni. augusztusban jon a baba s addigra kellene kamera is. e kiszemeletem egyet Sony DCR-sr210e, de elotte hozzaertok velemenyet is kikernem, ugyanis en zoldfulu vagyok e teren. csaladi alkalmakra kellene a kamera, benti fenynel is eflfogadhatoan vegyen, s hdd-s. nem akarom szerkesztgetni a felvett anayagot. esetleg ha tudtok valami jobbat ebben az arkategoriaban, megkoszonnem a javaslatokat.
koszike mindenkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.