Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Tesóm szeretne venni egy digitális kamerát abból az alkalomból, hogy barátnőjével megörökíthessék a tervezett nyári kirándulást, aztán gondolom mindenféle családi meg egyéb eseményt is még utána. Szóval nem egy profi gépre van szükség, sem a legújabbra, nem a technikai bravúrok számítanak, inkább az általános minőség, megbízhatóság, használhatóság és a szolgáltatások. Memkártyás vagy esetleg vinyós a nyerőbb? Ja, és örülne neki, ha 100e-ből vagy kevesebből kijönne a dolog úgy hogy ebben benne van az adathordozó. (Még annyi, hogy az it hátteret nem asztali gép, hanem egy régebbecske laptop szolgáltatja, de azért szolgáltatja. És mint ilyen, mobilis :) .)
Tudnátok egy-két ilyet javasolni? Meg hogy hol érdemes beszerezni (megbízható bolt).

KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3702) Ploszi


Ploszi
senior tag

JVC Everio GZ-HD3, erről a tipusról van vkinek tapasztalata?

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3703) Ginew


Ginew
aktív tag

naon gáz kérdés lehet, de mivel ezt olvasom legtöbbször, itt kérdem meg..
hogy lehet azt csinálni, hogy mikor legközelebb idejövök, ne kelljen végigpörgetve megkeresni a forumozás végét, s hogy mit nem olvastam még? oldalt van 1 olyan ugye, amihez utoljára hozzászoltam, s ott odalehet ugrani, de ha rég irtam be, csak olvasok, akkor van hogy onnan még több oldalt görgetnem kell...

(#3704) doktor úr válasza Wyll (#3701) üzenetére


doktor úr
tag

Az öregecskedő notebook, nameg az ár miatt valami SD formátum jöhet szóba. Memóriakártyásra esetleg a Canon FS100? Személyes tapasztalatom sajnos nincs róla, meg kell tapogatni :)

(#3705) Wyll válasza doktor úr (#3704) üzenetére


Wyll
őstag

Hadd ne olvassak vissza annyit, mire kiderülne mi az az SD :B . A HD az a high definition, ha jól tudom, akkor gondolom az sd az a single, nem? Amúgy igen, teljesen jó a normál felbontás.
Vinyósat vagy memkártyásat érdemes venni? Melyiknek mi az előnye?
És hogy egy GB-nyi memkártyára kb milyen hosszú felvétel fér rá? Valami azt súgja hogy 1 GB kicsit kevés.. Pl megláttam ezt: Panasonic SDR-H40, ebben eleve van 40GB vinyó. Vagy ilyet nem érdemes?

Még esetleg egy-két konkrét javaslat? Az se baj, ha nem wide képarányú, sőt. És mehetünk kicsit lejjebb az árral.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3706) doktor úr válasza Wyll (#3705) üzenetére


doktor úr
tag

Milyen videókamerára van szükségem? - alapvető tanácsok. Dönteni Neked kell, de azt vedd figyelembe, hogy ebben az árkategóriában a HDD-s és a memóriakártyás modellek csak ideális fényviszonyok között készítenek (viszonylag) jó képet, amint csökken a fénymennyiség, úgy zuhan(!) a minőség is! Már kitárgyaltuk itt párszor, hogy ilyen árban a miniDV adja a legszebb képet - persze a formátum és a hordozó sajátosságaival számolni kell.

(#3707) johnjohn válasza doktor úr (#3706) üzenetére


johnjohn
addikt

Jó ötlet a link ! Valahová úgy kellene a topicba feltenni, hogy egyből ez nyíljon a kérdezőknek ! :C

(#3708) sbazsi


sbazsi
veterán

Nem tudja valaki megmondani, hgoy egy Panasonic HD kamerával felvett videohoz milyen gép kell a sima lejátszáshoz?
Az egyik ember azt mondja, hogy a T5500 core2duo elég, a másik hogy kevés.
Szoftvert pedig szinte mindet kipróbáltam...

Tehát tud valaki valami linket, hogy mi a lejátszás feltétele, mind szoftveresen, mind hardveresen?!

(#3709) johnjohn válasza sbazsi (#3708) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3710) sbazsi


sbazsi
veterán

Ez yo. a cpu-ra azt mondja, hogy nem yo. Létezik, hogy a core2duo t5500 gyengébb mint a Pentium 4 541 vagy a pentium d, vagy akár a core duo t2400???
a video kártyát nem ismeri, de a driverére rávágja, hogy nem yo...

(#3711) johnjohn válasza sbazsi (#3710) üzenetére


johnjohn
addikt

Mindíg attól függ, hogy az alkalmazás használja -e a dual magot, vagy nem tud két szálon futni.

(#3712) doktor úr válasza johnjohn (#3707) üzenetére


doktor úr
tag

Már gondolkodtam rajta, hogy a topicnyitóban lehetne egy kis GYIK. Szerintem nem lenne olyan nagy dolog összeszerkeszteni. Mit szóltok?

(#3713) Wyll válasza doktor úr (#3712) üzenetére


Wyll
őstag

Én pl. biztos hasznosnak találnám... :K
(Egyben bocs, hogy láma kérdésekkel traktállak titeket, de sztem nincs más ilyen topic.)
Ok, akkor tudomásul vettem, hogy a miniDV még mindig jobb választás a digitális adathordozósoknál. Akkor ebből tudnátok egy-két (esetleg közismerten) jó modellt ajánlani az említett árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3714) sbazsi válasza johnjohn (#3711) üzenetére


sbazsi
veterán

ulead, pinnacle, avchd player, és hd writer, mediaplayer.
ezekkel próbáltam.

(#3715) johnjohn válasza Wyll (#3713) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3716) johnjohn válasza sbazsi (#3714) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha csak egy szálas felhasználást tudnak, akkor nyilván hiába a kétmagos proci, csak az egyik mag teljesítménye érvényesül.Más kérdés, hogy közben maga a win. nem lassul, mert 2 szálat használ.

(#3717) sbazsi válasza johnjohn (#3716) üzenetére


sbazsi
veterán

Oxygen Player with simple and stylish user interface, allows to play AVCHD streams in real-time on your PC. Your AVCHD clips can be played directly from AVCHD camcorder or local PC folders. Oxygen Player is highly optimised for multi-core processors allowing you to play up to 24Mbps streams in real-time. Oxygen Player is fully compliant with AVCHD specification in terms of audio and video decoding. Oxygen Player is also capable to decode MPEG-2 TS broadcast streams with video encoded in H.264.

[Oxygen Player] (ezt neveztem avchd player-nek)

(#3718) sbazsi


sbazsi
veterán

Az intel alaplapi drivere ezt mondja videolejátszás közben:
Minimum Graphics Memory: 8 MB
Maximum Graphics Memory: 224 MB
Graphics Memory in Use: 53 MB

az 53 az ingadozik 50 és 70 között.
ha lelövöm a lejátszást, akkor 10 mb.

(#3719) Ginew válasza johnjohn (#3715) üzenetére


Ginew
aktív tag

van még 320as is, és vki irta hogy ugyanaz, csak a szin/boritás más, nem?:) s 15tel olcsóbb...

(#3720) direwolf válasza Wyll (#3713) üzenetére


direwolf
őstag

Ha majd szalagoztál pár évet, és egyszer lecseréled egy random access tárolósra, rájössz mekkora szopás volt, és gyorsan el is akarod felejteni azt az időszakot ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3721) johnjohn válasza direwolf (#3720) üzenetére


johnjohn
addikt

Az a vicces, hogy a mozit még mindíg film :K :DD re forgatják!!
ILYET AKAROOOOK!!!

[ Szerkesztve ]

(#3722) Cyrin válasza johnjohn (#3721) üzenetére


Cyrin
addikt

Há veggyé egyet.

(#3723) direwolf válasza johnjohn (#3721) üzenetére


direwolf
őstag

A mozit profik forgatják, teljesen más preferenciákkal, mint a halandó emberek. Elhiszem, hogy aki filmkészítéssel foglalkozik, az el sem tud képzelni mást, de egy egyszerű felhasználó, aki "csak" meg akarja örökíteni a családja életét, csak szopik a szalaggal, és az előnyeiből semmit sem kap.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3724) Wyll válasza direwolf (#3723) üzenetére


Wyll
őstag

Én nekem van egy (nem mai :) ) sony dcr-trv145-ösöm, és bár nem használtam túlságosan sokat (lett hozzá kb 5 kazettám, de pl plusz akksi megvételéig nem jutottam el), nem éreztem még hogy sok szopás lenne a szalagosdi. Max annyit, hogy egyszerre kell felmásolni a gépre, és 13GB az egy órás anyag, de minőségben nekem gyakorlatilag mindig megfelelt, és tudtam vágni gond nélkül is, meg minden.
Szóval ha megtennéd hogy ezt egy kicsit kifejted...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3725) direwolf válasza Wyll (#3724) üzenetére


direwolf
őstag

A szalagról gépre másolás időben egy-egyben megy, azaz egy (másfél) óra egy kazetta, és közben nem túl egészséges használni a gépet, ha nem akarsz framedropot. Mivel a DV formátum nem kompatibilis semmilyen lejátszó hardverrel ezt át kell kódolni, praktikusan mpeg2-be, hogy DVD-re lehessen írni. Ez is legalább annyi idő mint maga a felvétel, de ha jó minőséget szeretnél akkor 1,5x szorzóval érdemes számolni. És akkor még nem beszéltünk a vágásról, szerkesztésről. Random access médiára rögzített film átmásolása az interfész sebességével történik (értsd: k..vagyors :D ), és a rögzítés formátuma is általában mpeg2, így egy okos programmal megúszható az újratömörítés (pl. Ulead smartrender opciója csak azokat a részeket rekompresszálja, amiket változtatsz) Szerkesztéssel biztos vannak problémák, mert nem minden kocka kulcskocka, de mivel minden másodpercben van legalább egy, ezért én még ennek hátrányát nem észleltem.
Meg lehet úszni az egészet egy asztali DVD íróval, de ott a szerkesztéssel lesznek problémák.
Minőségről meg annyit, hogy a DV valóban egy picit jobb, de ez az előny elveszik amint DVD-re írtad, és az a pici sem akkora különbség, mintha vennél az SD helyett egy HD-t.
Vinyók megbízhatóságáról lehet vitázni, de ma amikor egy 1Terás 30 rugó, asszem ez nem annyira releváns :U
Nagyjából ennyi. Ez az én véleményem, hogy ne csak a profikét hallja mindenki :P

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3726) doktor úr válasza direwolf (#3725) üzenetére


doktor úr
tag

Az a problem, hogy ezeket a pro-kontra érveket 100 hozzászólásonként leírjuk újra és újra... ezért kéne a FAQ. Neki is kezdek, mihelyt lesz rá kis időm. Mert most persze én is írhatnék dolgokat, de nincs kedvem.

(#3727) direwolf válasza doktor úr (#3726) üzenetére


direwolf
őstag

Ezzel csak egyetérteni tudok :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3728) doktor úr válasza direwolf (#3727) üzenetére


doktor úr
tag

A kereteket kéne megszabni: nyilván úgy kellene létrehozni az egészet, hogy közösségi alkotás legyen. Hol alakítsuk ki a GYIK-ot(et): itt, a logout-on, kvázi blog formájában csiszolgatnánk, aztán egyszercsak beindítjuk máshol mint GYIK, vagy esetleg a saját oldalamon (jelenleg Joomla motoros) valami FAQ szerkesztővel? Vagy máshogy? Javasoljatok, nem szeretném, ha elhalna a dolog.

(#3729) Badb0y válasza direwolf (#3723) üzenetére


Badb0y
addikt

Én nem tudom, de nem értek veled egyet. Simán rádugom gépre, elmegyek eszek egyet, és már is ott a gépen az 1 órás cucc. Másiknál meg f5-és kész, de nem tudom :F
Nekem különösen tetszik a kazettás megoldés komolyan :C

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3730) Badb0y válasza direwolf (#3725) üzenetére


Badb0y
addikt

Én nyugodt szívvel használom közben a gépet, sőt, már közben nézem a filmet amit áttett :) És a végén hdv split írja, 0 dropped frame.
A videószerkesztés meg sztem egy élmény, amikor szépen rakoskatod össze a videket, vagdosod, effektezed...

Mind1, mások vagyunk.

FAQ hajrá.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3731) direwolf válasza Badb0y (#3730) üzenetére


direwolf
őstag

Ez benne a szép! Miről dumálnánk itt ha mindannyian egyformán gondolkodnánk :R

Egyébként az első egy-két évben még én is imádtam, de lassan átadtad asszonynak, hogy inkább foglalkozzon vele ő. Meg is úntam, meg neki több érzéke van hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3732) direwolf válasza doktor úr (#3728) üzenetére


direwolf
őstag

Logouton lőjj fel egy alapot, aztán lehet hozzászólni. Amit linkeltél korábban egész korrekt, kezdésnek abból egy kivonat? Aztán később karbantartod? És innen hogy lenne hivatkozás rá?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3733) Ginew


Ginew
aktív tag

wow de tetszik :)
[link]

(#3734) Wyll


Wyll
őstag

Akkor úgy látszik, hogy még én is ebben az időszakban vagyok, vagyis még nem használtam eleget, hogy megutáljam :D
Apropó, én Adobe Premiere-ben (persze hogy megvettem :DDD ) szoktam tologatni a képsorokat, és a DV-vel mindig ment simán minden, egyszer próbáltam meg benne tömörített videót használni, és csak fekete képek látszódtak. Ezt nem tom mi okozhatta, a gépem, a progi, kodek, vagy mi.. Szóval ha netán tesóm egy non-szalagosba ruházna be, ami ha jólértem egyből mpeg2-be tömörít, akkor hogy lesz ez? Vagy ti mivel szerkesztetek?

szerk:
És mégvalami, eddig gyakorlatilag két tippet kaptam:
- Canon FS100
- Panasonic NV-GS330
Ez minden felhalmozott tudásotok és tapasztalatotok? ;) :R (Vagy csak ezek a jók?)

Panasonic SDR-H40 -ről vélemény (40GB vinyó)?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3735) rumos14


rumos14
nagyúr

na végül Pana HDC-SD1-et fogok venni, vaterán leütöttem egyet egy 1-essel kezdődő és utána csak 0-kat tartalmazó összeg ellenében. a tapasztalatokról majd beszámolok, az egyetlen hátráltató tényező a lustaságom lesz :)

(#3736) TomBennet


TomBennet
tag

Sziasztok!

A Canon HF-100 kamerát nézegetem mostanában.
Ennek az ára Magyarországon 230.000 ft körül van. Németországban 205.000 ft.
Ez még a magyarországi vásárlást erősíti, ennyi különbség miatt nincs értelme külföldről hozni a garancia, stb. miatt.
De az USA-ban ugyanez 820$, vagyis 126.000 ft. :W
Az lenne a kérdésem, hogy a pal rendszerű kamera megér-e 100.000 ft-al többet az ntsc-nél?
Nyilván nem, de a kérésem csak arra irányul, hogy milyen hátrányai vannak, ha itthon próbál az ember ntsc kamerát használni? A full hd-s lcd tv-k például pal-osak csak, vagy tudjás mindkét normát?

(#3737) direwolf válasza TomBennet (#3736) üzenetére


direwolf
őstag

Ez valami science-fiction számomra, hogy milyen érdekek engedik, hogy ugyan azon az áron árulják ugyan azt a terméket az USA-ban és EU-ban, hiszen a két valuta között nem 1:1 az árfolyam :W És nincs senki aki ez ellen felszólalna :F

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3738) rumos14 válasza TomBennet (#3736) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyon jó kérdés, remélem vki fog tudni rá válaszolni.
a gari viszont elvileg érvényes Mo-on is ha EU országban vetted, adtak rendes számlát, garilevelet. Panasonic-nál legalábbis így van, feltételezem hogy ez vmi egységes szabályozás. közös európai piac vagy mifene.
hf100-at vatera-n is hirdetnek, usa-ból hozzák be, azt írják, van rá gari.

(#3739) Acheron válasza TomBennet (#3736) üzenetére


Acheron
őstag

Hasonló kérdéseken gondolkodtam nemrégen magam is, az itt kapott válaszok alapján egy HV30 kamerát vet(et)tem az USA -ban. Azóta saját tapasztalatból is mondhatom, hogy semmilyen hátránnyal nem találkoztam abból adódóan, hogy a kamera NTSC rendszerű. A környezetemben lévő TV -k (az enyém itthon legalább három éves, képcsöves) gond nélkül lejátszák, feltételezem az újabb rendszerű, akár LCD, akár plazma televízióknál is már alap, hogy mindegyik szabványt felismeri. Ha pedig valamilyen oknál fogva PAL rendszerbe akarod áttenni, akkor a HD anyag sokkal nagyobb felbontása miatt nem jelentkezik az SD rendszerű felvételeknél jelen lévő NTSC-PAL konverzióból adódó esetleges minőségromlás. A tápegységgel sincs gond, a Canon tápegységeg 100V - 250V tartományban dolgoznak, max a hálózati csatlakozókábelt kell kicserélned hozzá a dugó miatt.
A kinti árakkal kapcsolatban: a dollár leértékelődése az euróval szemben elég érdekes árakat eredményetzett a műszaki cikkeknél, valóban rendkívül olcsók kint ezek a termékek - az itthoni árakhoz képest. Emellett ennyit jelent az USA piac mérete a gyártóknak, eleve olcsóbban is megéri eladni a terméket, mint az EU -ban. (Érdemes megnézni pl ugyanannak az autónak az árát kint és itthon :( (mármint az EU -ban, a hazai extra lenyúlást már nem is érdemes említeni) :(((
Mindemellett a hirdetett árnál azért drágább a tényleges beszerzés, a bolti árra még jöhet a kinti adó (ezt sohasem rakják bele az árba, külön számolják, de államonként változik, kb 8%, ha van. Az enyém az Amazonról lett rendelve, ott nem raktak rá helyi adót :) ) Ha postáztatod haza, akkor rájön a szállítási költség, és a kedves itthoni állami harácsok: a szállítási költséggel növelt érték alapján számolják a vámot (kb 3%) + erre a vámmal növelt értékre jön a 20% forgalmi adó. :((( De még így is olcsóbb, mint itthon... Nekem szerencsém volt, kézben hozták haza, vámos bácsit nem látott... :DDD :P

(#3740) Acheron válasza rumos14 (#3738) üzenetére


Acheron
őstag

Garancia csak az amerikai limitált van hozzá, ez valóban hátrány. De az itthoni árnál 40% -al olcsóbb beszerzés szerintem megért annyit, hogy ne foglalkozzak ezzel. Egyébként is, egy ilyen szintű kütyü azért nem mindennap mondja be az unalmast, balszerencse is kell ahhoz, hogy hibás példányt fogj ki... :DDD Van más Canon gépem is, soha semmi probléma nem volt vele, teszi a dolgát, ahogy a kamera is azóta :D

(#3741) Ginew válasza Acheron (#3739) üzenetére


Ginew
aktív tag

nekem mondod... épp vmelyik nap néztem, hogy ugyanaz a motor nálunk 3,5+ regadó, amcsiban 2 milla...
amugy találtam ilyen japán kereskedős boltot, nemtom most pontosan a nevét, a lényeg hogy elvileg direktben japánból küldik, naon olcsón a kamerákat, s még az adó is trükközve van ugy, hogy ajándékként küldik.. szal bizti ismeritek ezt a boltot, s rdekelne, vkinek vmi hozzászolása van e?

(#3742) Badb0y válasza Ginew (#3733) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezen az oldalon egyébként érdemes körülnézni, mert rengeteg kamerának itt van tesztje, és én itt még a rode svm-emhez is találtam tesztet.

Van ezen az oldalon egy eugenia loly nevezetű hölgy, ő hv20-at használ, és van neki egy blogja, amit nagyon érdemes tanulmányozni. Én nagyon sok hasznos dolgot olvastam tőle. Nagyon sokat.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3743) Badb0y válasza Badb0y (#3742) üzenetére


Badb0y
addikt

AVCHD-val kapcsolatos írása is nekem szimpatikus és ésszerű. Szeretem, hogy mindent alátámaszt, és a videók amiket készít sztem nagyon jók.

És a hozzáértő emberek mondják el nekem kérem, hogy Itt mit csinál a cinemamode-dal ? Miket ad hozzá? Milyen effekteket? Kérdésem az, hogy mit kell csinálni :)) Mert kipróbálnám.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3744) Pepe87


Pepe87
tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy digitalis kamerat van ra 100 000ft-om. Oszinten megmondva nem tudom ,hogy milyen kellene nekem. Csaladi, kulonleges alkalmakkor, utazason hasznalnam. Eleg sokat utazok egyebkent. Azt sem igazan tudom ,hogy beepitett HDD-set vagy kulon DVD-re irosat kellene vennem. Vannak mind2-nek elonyei es hatranyai. Tudnatok segiteni legyszives?!

Udv.: Attila

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#3745) Wyll válasza Pepe87 (#3744) üzenetére


Wyll
őstag

Szia, nekem is hasonló a helyzetem lásd 3701, és utána következők, de nem nagyon erőltetik meg magukat a mesterurak :B Igaz ami igaz azért tudtam meg sok újat, de konkrét javaslat még csak 2 érkezett. Never give up! ;]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3746) ISZOLE válasza Acheron (#3739) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Valahogy sehogyse értem hogy kerülnek a PAL meg NTSC szavak kapcsolatba egy tisztán digitális HD kamerával?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3747) direwolf válasza ISZOLE (#3746) üzenetére


direwolf
őstag

Framerate... ennyi.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3748) direwolf válasza Badb0y (#3743) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem pedig komoly fenntartásaim vannak ezzel a következtetéssel. Értem én, hogy a Vegas 2 fpsel tudja lejátszani az AVCHD-t, de pl. az ffdshow egy 1.9GHz-es X2-n ~60% prociterheléssel full folyamatosan :Y
Látod erre mondom én, hogy a profik a nekik készült termékekkel meg vannak vezetve egy bizonyos technológia mentén (ami nem baj, mert azt tényleg nagyon hatékonyan tudják használni), a többit viszont nem biztos hogy ismerik/értik. Ez addig nem is baj amíg nem mondanak félrevezető dolgokat róla.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3749) ISZOLE válasza direwolf (#3747) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Hát a képfreki helyett ilyeneket írni.....
Nem csodálkozom, hogy néha az infóért benéző nem hozzáértő emberek elkeverednek a technikai halandzsában.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3750) Acheron válasza ISZOLE (#3746) üzenetére


Acheron
őstag

Tisztán HD -nél valóban csak a képfrissítési freki más. A HV20 - HV30 még SD módot is tud kezelni, itt nyilván nagyobb jelentősége lehet a szabványok különbségeinek (de az ember vélhetően nem azért vesz HD kamerát, hogy utána javarészt SD -ben vegyen fel vele). Arra azért kíváncsi vagyok, hogy 24p vagy 30p progresszív módoknál van e jelentősége, este ki is próbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.