Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) #61275904


#61275904
törölt tag

Szerintetek melyik legyen a vége? Fontos, hogy beltérben mesterséges fénynél sok felvétel lenne.

- Canon hf 100 [link]
- Panasonic - HDC-SD100 [link]
- Canon Hg 10 (Erről vélemény? Van valakinek ilyen? hdd fogott meg...) [link]
- JVC Everio GZ-HD10 (esetleg még ez, JVC-ről kinek milyen tapasztalata van? Jó cucc? )
[link]
- Sony hdr-cx11 [link]
- Sony hdr-sr10e [link]

thx.

[ Szerkesztve ]

(#4452) solero


solero
csendes tag

Sziasztok,

segítséget kérnék, hogy 100-120 ezerért milyen kamerát vegyek:
- egyszerű kezelés,
- inkább hdd-s vagy memkártyás
- vegyes használatra, főleg családi eseményekre használnám

Előre is köszi.

(#4453) rumos14 válasza #61275904 (#4446) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana HDC-SD9 + hozzávaló külső DVD író [link]140k a Photohall-ban. ezzel számgép nélkül tudsz DVD videót készíteni. olvass azért utána.
8 ggiára fér egy óra a legjobb minőségben pl. ennél az SD9-nél, 1 gigára tehát... bakfitty sem fér fel, 7,5 perc.

[ Szerkesztve ]

(#4454) rumos14 válasza #61275904 (#4451) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja látom, árkategóriában feljebb mehetünk. a Canon tutira jobb felvételt készít kevés fénynél, ahhoz is van ilyen külső író, de gondolom nem kevés pénz.

(#4455) Gr3ddy


Gr3ddy
tag

Sziasztok!

Ezt néztem ki magamnak [link]
csak a kisebb tesóját a hd30-at.
Canon hg20/hg21 [link]
Panasonic HDC hs100 [link]
Sony [link]
ezek jöhetnének még számításba.
és most jön a kérdés :DDD
melyiket????

win7 élményindex 7.3 :)

(#4456) Gr3ddy válasza Gr3ddy (#4455) üzenetére


Gr3ddy
tag

Canon és a sony-ra szűkült a lista.
Most már csak árfüggő a dolog.

win7 élményindex 7.3 :)

(#4457) Gr3ddy válasza Gr3ddy (#4456) üzenetére


Gr3ddy
tag

canon [link]
:R
a srác keze kicsit remeg :D

[ Szerkesztve ]

win7 élményindex 7.3 :)

(#4458) #61275904


#61275904
törölt tag

a végére én is a canon hg20-nál és a sony hdr sr11-nél kötöttem ki, és még a JVC HD40-est is nézegettem.

Canon hd kamerákra most a Canon 15k pénzvisszafizetést ad jan.15-ig. Sajnos ezt nem láttam minden üzletben (+webshop) feltüntetve, de ha Canont veszel akkor kérdezz rá.
Én a digitcam-től akartam rendelni, de sajnos karácsonyra már nincs készleten náluk, és lehet, hogy máshol sincs. No nem baj, inkább várok vele még 2 hetet...)

(#4459) cigam válasza Gr3ddy (#4457) üzenetére


cigam
félisten

Mikor arra jártam, nekem a térdem is remegett.

Hogyan lehet ezt kiküszöbölni? Oké, álvány vagy egy feles, de van vmi igazi trükk?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4460) Gr3ddy válasza cigam (#4459) üzenetére


Gr3ddy
tag

a jóég tudja :DDD
viszont ilyenkor minden tuti kamerát elkapkodtak
viszont meglesz a befutó
[link]
HDR SR-12
Egyet kívánok, legyen még hétfőn. :K

win7 élményindex 7.3 :)

(#4461) johnjohn válasza Gr3ddy (#4460) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért kiváncsi volnék, ezekből a mosottsz@r videókból számotokra mi derül ki ?
Átkapcsoltam HD-re, de semmivel nem jobb, mint bármelyik DV-kamera neten visszanézhető felvétele. Ha ezeknek a videóknak a végignézése számotokra meggyőző,akkor bármit megvehettek.A specifikus tesztekből szerintem több derül ki. :U

(#4462) mihu75


mihu75
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy kamerát, amit most elsősorban a gyerkőc videózására használnék, illetve íjász edzést, verseny rögzítenék vele beltérben rossz fényviszonyok mellett. Max. 160 eft körül szánnék rá. A Panasonic mint márka eddig nekem bejött, mi a véleményetek a HDC-HS9EP-S-ről? (www.videoexpert.hu/egyeb-videokamera/panasonic-hdc-hs9) A merevlemezes ami nekem praktikusnak tűnt, de meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről is... Előre is köszi a segítséget! Mihu

(#4463) rumos14 válasza mihu75 (#4462) üzenetére


rumos14
nagyúr

gyenge fényviszonyok mellett nem ez a Pana lesz a legjobb, bár azért bőven elfogadható.
egy Canon HF100 is hasonló árban van, csak ez memóriakártyás, ami extra költség.

(#4464) mihu75 válasza rumos14 (#4463) üzenetére


mihu75
csendes tag

Köszi a választ! A Cannonhoz még nem volt szerencsém élőben, elmegyek megnézni:) A Pana-k általában gyengébbek rosszabb fényviszonyok között?

(#4465) Gr3ddy válasza johnjohn (#4461) üzenetére


Gr3ddy
tag

Természetesen ha meglesz, feltöltök majd videót :)

win7 élményindex 7.3 :)

(#4466) rumos14 válasza mihu75 (#4464) üzenetére


rumos14
nagyúr

azt nem mondanám, hogy általában, főleg hogy csak a HD kamerákra van némi rálátásom, de a nagyobb méretű érzékelő lapka ilyen körülmények között egyértelműen kifejti áldásos hatását a Canon esetében.

(#4467) #61275904


#61275904
törölt tag

Találtam egy egész jól használható oldalt HD kamerák jellemzőinek összehasonlítására:
[itt]

(#4468) Szabcsi1975


Szabcsi1975
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, kaptam a Canon kamerához egy vágó szoftvert és nincsen hozzá magyar nyelvű leírás. ImageMixer 3 SE for SD. Ha valaki tudna segíteni nagyon, megköszönném! Sajnos nem tudok angolul. Vagy milyen programot lehetne használni?

(#4469) Cyrin válasza Szabcsi1975 (#4468) üzenetére


Cyrin
addikt

felejtd el, próbálkozz inkább a Pinnacle Studio-val magyar nyelvű, és nagyon jó leírás van hozzá.

(#4470) Szabcsi1975 válasza Cyrin (#4469) üzenetére


Szabcsi1975
csendes tag

Szerinted melyik verzióval érdemes csinálni?

(#4471) pinnacle válasza #61275904 (#4467) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Fenti oldalon eléggé jónak tartják a Canon HF100-at."In this price class currently no rival offers better image quality."
Én is vennék ilyen, FullHD-s videokamerát, csak nem tudom, hogy mire írnám ki a filmet (amíg nem lesz elérhető árú Blu-ray író), "lebutítva" DVD-re?Kipróbálnám, hogy a gépemmel tudnék-e szerkeszteni, honnan lehetne letölteni ilyen "igazi" maximális képminőségű FullHD-s 1-2 perces filmet.

(#4472) pinnacle válasza Szabcsi1975 (#4470) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A 12-es gyorsabbnak tünik.

(#4473) Cyrin válasza Szabcsi1975 (#4468) üzenetére


Cyrin
addikt

SD esetén elég a 9-es, HD-ra a 11, 12 jó.

(#4474) rumos14 válasza pinnacle (#4471) üzenetére


rumos14
nagyúr

DVD lemezre kiírhatod AVCHD formátumban is.

(#4475) Gr3ddy válasza Gr3ddy (#4460) üzenetére


Gr3ddy
tag

HDR SR-10E lett, árban is jobb, próbálgattam a felvételeket is, különböző fényviszonyok mellett, nem rossz.
Egy dolgot azért nem vágok, anno a sima szalagos felvételnél egymás után tudtál felvenni.
Minden indításnál és megállításnál új fájlt hoz létre (ergo szerkesztéssel összevágható).
Lehet szüneteltetni a felvételt és egy fájlba menteni? :B

win7 élményindex 7.3 :)

(#4476) Gr3ddy válasza Gr3ddy (#4475) üzenetére


Gr3ddy
tag

A francba :DDD van egy hozzáadás menüpont, ott a fájlokat folyamatossá teszi.
Nap szerint is, de választható :o

win7 élményindex 7.3 :)

(#4477) reden87


reden87
tag

Hi all..

Szeretném kikérni a véleményeteket. Kinéztem magamnak egy DigiLife márkájú videokamerát. Magyar oldalon semmi hasznos infó róla, csupán egyetlen cikk jelent meg itt, de semmi érdemi infó..
Tudom hogy nem egy nagy márka, de eBayen 40 ezer forintért "osztogatják". Szóval olcsó, és nekem most ez a fő szempont. Ti tudtok valami biztatót / nem túl biztatót mondani a márkáról? A lényeg végül is hogy használható legyen, és hogy ne menjen tönkre 1-2 hét után..

http://reden87.info/ - http://MACvaltoztam.blog.hu/

(#4478) rumos14 válasza reden87 (#4477) üzenetére


rumos14
nagyúr

én nem vennék ilyet. nincs benne optikai zoom és F3 a fényerő, ami egy videokameránál nagyon karcsú.

(#4479) cigam válasza reden87 (#4477) üzenetére


cigam
félisten

tesztvideo: [link] [link]

40k környékén talán jobb választás a Samsung VP-MX20 vagy Sanyo CA6

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4480) rumos14 válasza cigam (#4479) üzenetére


rumos14
nagyúr

vagy akár egy használt Canon S3 IS, ami nem mellesleg egy elég jó fényképező is...

(#4481) reden87 válasza cigam (#4479) üzenetére


reden87
tag

Ja igen, azt elfelejtettem, hogy főleg beltéri használatra lesz, és azért gondoltam nagy felbontásút, mert a videók számítógépen lesznek megtekintve (egy 1600x1200-as felbontású monitoron), de végül is nem a méret a lényeg :)
Köszönöm a hozzászólásokat, amint lesz szabad fél órám átnézem a javaslatokat és a videókat is :)

http://reden87.info/ - http://MACvaltoztam.blog.hu/

(#4482) more


more
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, h egy jó állapotú használt pana gs250 menyit ér? jobb, mint egy 330?

(#4483) pinnacle válasza rumos14 (#4474) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Közben én is rájöttem. :)) Ezt mivel tudom lejátszani?Gondolom csak Blu-Ray-el (1 év múlva talán csak lesz 40k alatt asztali lejátszó).
Valaki lenne olyan szíves, hogy felrakna vagy mutatna olyan helyett, ahonnan le tudnék tölteni 10-20 mp. FullHD-s felvételt (1920x1080, maximális képminőség)?

[ Szerkesztve ]

(#4484) more válasza pinnacle (#4483) üzenetére


more
tag

itt van egy video, igaz ez nem olyan rövid, de ez se sok (220mb)
remélem megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

(#4485) rumos14 válasza pinnacle (#4483) üzenetére


rumos14
nagyúr

le tudod játszani pl. a pc-del is, Cyberlink PowerDVD 7 Ultra kell hozzá (vagy van még pár lejátszó, a wiki-n keress rá arra hogy avchd).
én amúgy próbálkoztam egy csomó vágó-szerkesztő progival és a pinnacle studio jött be a legkevésbé...
gondolom kamera által felvett video érdekel, nem ilyen renderelt trailer izé, hát, csak a google-t tudom ajánlani...

(#4486) more válasza more (#4482) üzenetére


more
tag

légyszíves valaki válaszoljon, sürgős lenne. 4482
Köszi szépen.

(#4487) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi rumos14, more!
Szerintem a használt kamera nem ér többet 30k-nál, ha az új kerül 85k-ba..
Igen, jó lenne egy "eredeti" felvétel , csak arra lennék kiváncsi, hogy a szerkesztést bírja-e a gépem.Remélem majd jár erre valaki, és feltölti.
Szerintem egy asztali lejátszónak szebb a képe, meg ugye kényelmesebb is, de majd jővőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#4488) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Érdekes gondolatot olvastam."Felhasznált érzékelő felbontása: 0,56megapixel 3x (3CCD) Meg sem közelíti a HD felbontást."Most akkor tényleg mi alapján reklámozzák a Full-HD videofelvételt?

(#4491) Cyrin válasza pinnacle (#4488) üzenetére


Cyrin
addikt

Parasztvakítás. FullHD matrica és máris minden szarságot el lehet adni. Ennyi.

A trükk az, hogy 1 pixelnyi információt is tárolhatok (rögzíthetek) 1920x1080 pixelen, ettől még a valódi felbontás semmit sem változik, de a rögzítés már FullHD, jár a matrica.

(#4492) pinnacle válasza Cyrin (#4491) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A Canon HF100 azért "igazi" Full-HD-nak tünik, itt viszont panaszkodnak a magasabb felbontás minőségére.

(#4493) rumos14 válasza pinnacle (#4492) üzenetére


rumos14
nagyúr

ebben az árkategóriában jobb képminőséget nem kapsz, a HF10/100 igen jónak számít.

(#4494) Badb0y


Badb0y
addikt

3 hét múlva lesz hf100, hf11, hv30. Mind garis bontatlan új ntsc.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4495) Jetyke


Jetyke
tag

Üdv srácok! Kicsit címtől eltérő a téma, egy kérdésem lenne. Van egy Sony sony dcr-dvd505 kamerám, tök fasza. De ma kaptam egy képet, mikor a (Sony!!) Vegas próban akartam szerkesztgetni kicsit, és a kamera által készített mpeg(!!!) formátumot a Vegas nem ismerte föl. Még a VirtualDub sem! Kiégtem :Y :F

Ötlet? :R

(#4496) student


student
őstag

ezt tegnap csináltam egy panasonic fx-35-tel csak mint érdekesség berakom.
ennél jóval jobb a minősége vimeo nagyon lebutította.
dog

(#4497) svtor


svtor
csendes tag

Most találtam ezt az infót:

A Camcorderinfo négy elismeréssel díjazta a Canon két modelljét! A Canon , a digitális képalkotási technológiák egyik vezető vállalatának két HD felbontású kamerája négy kategóriában is kivívta a Camcorderinfo.com szakmai elismerését. A HF11 „Az Év kamerája”, „A legjobb High-End kamera” és „A legjobb HDD/Flash memóriás kamera” minősítést érdemelte ki. A szakmai zsűri döntését nehezítette, hogy a HF10/HF100 és a HF11 kamerák képminősége között nem találtak különbséget, így végül a belső memória mérete döntötte el a versenyt. „A legjobb szalagos kamera” címet pedig idén a HV30 modell nyerte el.

2008. december 30.

(#4498) Forestal válasza daniel123 (#4340) üzenetére


Forestal
tag

Canon FS-10 a király 95k-ért már van én is azt akarok venni. :C
(100e-ig)

[ Szerkesztve ]

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#4499) Cyrin válasza svtor (#4497) üzenetére


Cyrin
addikt

nem nagy meglepetés, tavaly is ez volt a helyzet.

(#4500) svtor


svtor
csendes tag

Canon HF 100-hoz milyen kamera állványt ajánlanátok, 10-15 ezer forintot szánnék rá? Hama állványok kizárva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.