Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Szőkenő


Szőkenő
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek, el vagyok keseredve. 50-60 ezer forintunk van/volt digitális kamerára, kinéztünk egy Samsungot, de szörnyű életlen, elmosódott képe volt. Ajánlották, hogy cseréljük inkább Panasonicra. Vettünk egyet, SDR-S7. Ez sem csinál olyan képet, amilyet elvárunk. Kontúrok elmosódottak, nem szép éles a kép. Lehet, hogy az SD kártyára író cuccok alapból nem lesznek szép DVD minőségűek? Főleg a gyerekeket videoznánk vele, sokszor a lakásban, tehát olyanra lenne szükségünk, ami erre is jó, nem csak nagy fényben csinál jó képet. Nem akarom harmadszorra is meg...ni. Azt mondják, legyen akkor inkább DVDre író, vagy MINIDV-s, mert az kiforrottabb, stb. Egyáltalán nem értek hozzá:( Mit ajánlotok? Csak simán annyit szeretnék, hogy éles, kontúros képet adjon, szép színekkel. Túl sok? Ugye ehhez nem kell HDs gép? :((

(#4402) Szőkenő


Szőkenő
csendes tag

ja, nem mellékes, hogy ötezerért vettünk hozzá egy 6.szintű,/osztályú SD kártyát, az is Panasonic, tehát ezzel baj nem lehet. Automata üzemmódban vettem fel kültérit is, beltérit is, és sehol nincs a DVD minőségtől:(((((

(#4403) TomBennet


TomBennet
tag

Ennyi pénzért minőségi kamerát nem kapsz sajnos, még fényképezőgépet sem.

(#4404) Szőkenő válasza TomBennet (#4403) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Köszi, akkor pénz vissza, és spórolok. MÁr mások is mondták, hogy még mindig a minidv a legjobb az árkategóriában. Azt meg nem szeretnék. Ez van:(

(#4405) djnice válasza Szőkenő (#4404) üzenetére


djnice
veterán

Ez most épp nem a minidv-n múlik, nem a formátum miatt lett rossz a minőség, hanem az olcsó kamera miatt (kisméretű, 1 CCD-s érzékelő).

(#4406) peti85


peti85
senior tag

Mit tudtok a Samsung HMX10-ről?
Néztem neten tesztvideókat, nem tűnt nagy számnak a többi HD-s kamerához képest, de 75.000-et talán megérne.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4407) #61275904


#61275904
törölt tag

Sziasztok,

kamerát szeretnék venni, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy

- a memóriakártyás kameráknak általában milyen hátránya lehet a többivel szemben?
- ha nem akarok túlzottan az utómunkával foglalkozni, akkor milyen kamerát érdemes venni? (azért kérdezem, mert olvastam több helyen, hogy pl. DV szalagnál sokáig tart az átmásolás pc-re..., persze minden relatív...)

Thx

ui: nem tudjátok, hogy korábbi bejegyzéseket (felhaszánlóra) hogyan tudnám visszakeresni?
próbáltam a keresővel (balra fent) de nem adott találatot......

(#4408) #61275904


#61275904
törölt tag

a 4407-est folytatva:

- elsősorban családi események felvételére kell, lesz kinti-benti felvétel, szóval mindenféle,
- nekem hagyományos régi sony tv-m van egyelőre, semmi hd, se plazma, se lcd, de mivel már kb. 20-éves (még a jó szériából van), ezért hamarosan várható, hogy lecseréljük, és ha tudok, akkor olyat veszek, ami megint jó lesz egy darabig....

(#4409) rumos14 válasza #61275904 (#4407) üzenetére


rumos14
nagyúr

hátránya a memókártyának az, hogy kisebb kapacitású mint egy merevlemez, és fajlagosan drágább mint egy DV kazetta. előnye a kisebb méret, kisebb energiafelvétel, könnyebb kezelhetőség ("oda dugod ahová akarod").
a fentiek miatt én tehát egy HD kamerát ajánlanék neked, persze ez attól is függ, hogy mennyi a keret és van-e egy viszonylag izmos pc-d, mert a HD anyag feldolgozása sokáig tart, én éccakára otthagyom a laptopot...
de ez vita tárgya szokott leni amúgy. aki DV-t használ, arra esküszik, nem tartja körülményesnek.

(#4410) #61275904 válasza rumos14 (#4409) üzenetére


#61275904
törölt tag

Thx.

HD kamerát ajánlanék neked, persze ez attól is függ, hogy mennyi a keret és van-e egy viszonylag izmos pc-d, mert a HD anyag feldolgozása sokáig tart,

Mit értesz pontosan azon, hogy sokáig tart a feldolgozás? Milyen jellegű feldolgozás jöhet általában szóba?
Én nem akarok otthoni holywoodot játszani, "műsort" gyártani, és főleg nem órákat tölteni azzal, hogy pl. összefűzök két részt, teszek rá címet, a felesleges részt kivágom, esetleg képváltásnál egy egyszerű effektet beteszek. Az én szemszögemből ez előbbiek alap feldolgozásnak számítanak. Ezekhez is erős gép kell? Mennyi erős?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4411) joe2005 válasza #61275904 (#4410) üzenetére


joe2005
senior tag

Szia, próbáld meg egy xvid, divix kódolású avi-t szerkeszteni, csak beteszel, meg kiveszel belőle. Újra kell kódolni mindent. Tehát az időd függvénye, hogy milyen erős gépet választasz, 1 óra-15 óra mennyi időd van kivárni egy újrakódolást. Ja és dvd formátum kell azt úgy tudom macerásabb (időigényesebb) szerkeszteni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4412) rumos14 válasza #61275904 (#4410) üzenetére


rumos14
nagyúr

én sem xaraxom ilyen dolgokkal, de ugye menüt azért készítek, áttűnések a jelenetek között, fejezetpontok beszúrása, ezek azért kellenek. és sajnos vagy nem, ha kiírod DVD-de a végeredményt, a progi az egész anyagot átkódolja-számolja. vagy én használok rossz progit?
szóval amikor DVD video a végtermék, akkor a nyersanyag idejánek 3-szorosát szöszmötöli el a gép, HD végterméknél pedig úgy a 8-szorosát, a Core 2 Duo-s notim.

(#4413) Badb0y válasza rumos14 (#4412) üzenetére


Badb0y
addikt

Mivel készítesz menüt ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4414) #61275904 válasza rumos14 (#4412) üzenetére


#61275904
törölt tag

rumos14:

HD végterméknél pedig úgy a 8-szorosát,

8xidő !!!
tehát ha jól értem, akkor ha pl. van egy családi program, egy mostani HD-s kamerával 40 percnyi felvett anyaggal - akár miniDv-re, akár Hdd-re, akár SD-re - , akkor számoljak 320 perc (több mint 6 óra....) plusz a szerkesztgetés ideje, tehát a végén már egy munkanapnyi idővel, mire ebből lesz egy kiírt DVD lemez?

Ez nekem nagyon beb@sz...., nem gondoltam volna,

Sajna nem vagyok tisztában a digitalizálás alapjaival, nem értem, hogy egy egyszerű usert miért tesznek ki ilyen hardcore időutazásnak a gyártók....
én egy jó, egyszerű kamerát akarok, olyan szoftvert hozzá, amivel a felvételt gyorsan tudom vágni, 1-2-3 lépésben összerakni az anyagot, és Mentés másként.... és kész a fájl... de ezek után úgy látom, hogy ez egy hiábavaló vásárlói elvárás, amit most még nem tudnak kielégíteni
(Hosszú távra biztos jobb lenne szép, menüs, stb. cuccokat csinálnom, de kinek van erre ideje....) Akkor már inkább veszek egy miniDV-s kamerát, aztán elrakom a szalagot, a vágás helyett meg majd tekergetem a filmet........

A dvd-video azt jelenti, hogy a végeredmény egy hagyományos dvd lemez lesz, menükkel, stb.?

Ezek után megint ott vagyok, hogy gőzöm sincs mit vegyek.
HDD vagy SD vagy miniDV ???
(valószínű, hogy egy HD-s kamerára is beruháznék, habár szerintem a hagyományos is megtenné...)

Ja, és még egy fontos szempont: pici legyen, de csak annyira, hogy még biztosan lehessen tartani.

eddigieket thx,

(#4415) rumos14 válasza #61275904 (#4414) üzenetére


rumos14
nagyúr

amit neked a gép előtt kell töltened idő, azt lehet 10-15 percre is redukálni, aztán a szgép szépen megcsinálja önállóan a folyamatot, szóval sztem nem olyan tragikus a helyzet... ennyi időd csakcsak van.
továbbá a 8x idő a HD forrás HD végtermékké való feldolgozására vonatkozik, az én laptopomon, ami laptopok között nem gyenge, de egy asztali gépnek a kisújját sem csókolhatná meg. továbbá feltételezem, hogy ez szoftver függő dolog.
amúgy ha semmi szerkesztést nem akarsz, akkor vegyél DVD lemezre rögzítő kamerát, csak le kell zárni a kamerában, már mehet is az asztali DVD lejátszóba. persze minőségben nem ezek szoktak a legjobbak lenni.
továbbra is a kereted lenne egy érdekes kérdés, mielőtt ajánlásokba mennénk bele.

[ Szerkesztve ]

(#4416) rumos14 válasza Badb0y (#4413) üzenetére


rumos14
nagyúr

eddig 2 komplett anyagot raktam össze családi videókból, ahhoz Ulead Video Studio 11.5/12-t használtam, de most ki fogom próbálni a Cyberlink PowerDirector-t.
menüt készíteni sztem minden vágó progi tud.

(#4417) Badb0y válasza rumos14 (#4416) üzenetére


Badb0y
addikt

Vegast használok. Elvileg az is tud ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4418) rumos14 válasza Badb0y (#4417) üzenetére


rumos14
nagyúr

na azt pl. nem próbáltam, de biztos tudja.

(#4419) #61275904 válasza rumos14 (#4415) üzenetére


#61275904
törölt tag

Köszi az eddigieket.

Keret: 150e-ig simán elmegyek,

de mivel több helyen olvastam - itt is - olyan hd-s kameraajánlatokat, amik pl. 200k körül vannak, ezért akár azt is bevállalnám, ha ár/érték alapján tényleg megérik az árukat, és megfelelnek az én céljaimnak. Ez tartós fogyasztási cikk, és én úgy is kezelem, nem szoktam cserélgetni a cuccaimat, ha kijön egy új featurrel egy új cucc, akkor inkább legyen az első olyan, hogy nem kelljen kidobni 1 év után.....

(#4420) rumos14 válasza #61275904 (#4419) üzenetére


rumos14
nagyúr

belépő szintű HD kamerának ezt [link] tudnám igazán jó szívvel ajánlani, minőségi termék, igen jó videót készít.
mondom ezt Pana tulajként, de én kisebb keretből gazdálkodtam és végül használt kamerát vettem.
a korábbiakra visszautalva: ez tehát egy HD kamera, a videószerkeszéssel neked nem kell feltétlen sok időt eltölteni, de számolj úgy, hogy a pc-dpár órát molyolni fog.

(#4421) Cassidey


Cassidey
senior tag

100-ert van olyan kamera amit erdemes megvenni?

(#4422) johnjohn válasza Cassidey (#4421) üzenetére


johnjohn
addikt

Milyen rögzítési rendszert szeretnél ? Gondolom a kicsit akarod videózni.Ha nem akarsz szerkesztgetni, akkor valami merevlemezes gépet, de ebben az árkategóriában ez Én véleményem mindig az volt , hogy a MiniDV kazettás a verhetetlen.Használt is szóba jöhet ?
Arra tudok azonnal megoldást.

(#4423) Cassidey válasza johnjohn (#4422) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem igazan gondoltam bele, ha annyira verhetetlen talan lehet kazis is.. Most a hasznaltat kihagynam mert ajandekba lesz, amugy tudom h jobban megeri..

Es igen szimpla csaladi videozasra lenne, semmi extra muveszkedes, ejszakai felvetel, semmi ilyesmi.. :)

(#4424) johnjohn válasza Cassidey (#4423) üzenetére


johnjohn
addikt

Szimpla családi videózásra, a DVD -re rögzítő kamerák a legpraktikusabbak, igaz, csak 30 perc megy rá egy lemezre, de a kamerával le lehet zárni, és azonnal nézhető a DVD lejátszóban odahaza.Például. Ha a megajándékozott esetleg szerkesztgetné számítógéppel, akkor valamelyik merevlemezes, vagy DV kazis is jó lehet.

(#4425) #61275904 válasza rumos14 (#4420) üzenetére


#61275904
törölt tag

rumos14,
köszi a válaszokat.

Még annyit kérdeznék, hogy a hd-s kamerák milyen formátumban vesznek fel?

Azért kérdezem, mert nem tudom, hogy mindenképpen kell-e utómunka a lejátszhatósághoz. Meg lehet azt csinálni, hogy a nyers felvételt átmásolom pc-re, semmi utómunka, majd kiírom cd/dvd-re, aztán mehet a lejátszóba? (Bocs, ha ez nektek tök evidens.)
vagy mindenképpen kell valamilyen utómunka, ha csak annyi is, hogy át kell konvertálni? (és az már megint idő, idő...)

Tetszik a gép amit ajánlottál (Canon Hf100).
Itt egy miniDv-s, erről mi a véleménye(tek)d? [link]

(#4426) johnjohn válasza #61275904 (#4425) üzenetére


johnjohn
addikt

Minden képen célszerű konvertálni, hogy a DVD lemez elkészüljön, és hogy létrejöjjön a lemez-struktúra.

(#4427) Zebu válasza johnjohn (#4426) üzenetére


Zebu
addikt

Mondjuk én elkerülném azokat a kamerákat amikben sok a "mozgó alkatrész". Jelenleg nekem a legszimpatikusabbak a memóriakártyás megoldások.... Könnyen cserélhető a kártya és annyira nem is drága...

Bár ez szubjektív.

Igaz itt szerkeszteni kötelező! :U

szerk: És elvileg a kevesebb mozgó/kopó alkatrész miatt az akksi is jobban bírja. :K

[ Szerkesztve ]

(#4428) San Mai válasza Zebu (#4427) üzenetére


San Mai
csendes tag

Szerintem is a memoria kartyas a nyerö.
AVCHD formatumban rögziti a HD anyagot.
Ha a kamerahoz veszel,hozza valo dvd irot,akkor dvd lemezre
tudsz AVCHD formatumban is irni! Amit utana egy Blu-Ray lejatszon es egy
Full HD megjelenitön tudsz elvezni nem minden napi minösegben :C

En egy Sony HDR-CX11E es Sony VRD-MC5 dvd irora bizom a dolgot.
Es nem kell a szerkeszteshez(ha valakinek szükseges hobbi szinten) pc.
A kameraban ki tudsz vagni nem kellö reszeket es a dvd iron is ki tudod
jelölni azokat a reszeket amiket ki akarsz irni.
En nem ajanlom az olcso dvd-ket.

http://www.digimuhely.hu/300kisbolt/020_arhiv_lemezek.html

En itt szoktam meg venni a jo alapanyagot! :K

(#4429) San Mai válasza San Mai (#4428) üzenetére


San Mai
csendes tag

Meg a mozgo alkatreszröl annyit,hogy nekem van egy MiniDV-s kameram is .
Egy csavar ki esett es ahogy probaltam ki nyitni a kazetta ajtajat,elgörbült egy pici alkatresz.
Nem lehet ki nyitni az ajtot. Tudom ez nem gyakori, de ilyen is van. Ami mozog az elöbb utobb elkopik,eltörik stb....
En a hdd-s kamerakat is kerülöm.Pici ütes miatt, mar romlott el pc-s vinyom!!

(#4430) johnjohn válasza San Mai (#4429) üzenetére


johnjohn
addikt

Hmm.Nem hinném, hogy az elmúlt évek alatt eladott DV és egyéb szalagos kamerák nagy része mechanikai hiba miatt ment volna tönkre. Alapvetően, ha nem a legolcsóbb gagyi kategóriát veszi/vette a vevő nem valószínű , hogy ilyen problémája legyen. Ezek finommechanikai remekművek, amik a használatból eredő igénybevétel többszörösére vannak méretezve.Persze kellő bénasággal minden tönkretehető, még egy súlyzó is !
Más kérdés, hogy aki nem akar szalaggal bíbelődni az mást vesz.Speciel az olcsóbb merevlemezes-kártyás kamerák minősége minden képzeletet alulmúl, képminőségben is, meg mechanikailag is.Szappantartók ,műanyag optikával. :(

[ Szerkesztve ]

(#4431) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Üdv Mindenkinek. Van egy Panasonic NV-GS17- es videó kamerám ami most volt 3éves és szeretnék venni egy komolyabbat. Panasonic NV-GS330-asra gondoltam. Azért szeretnék kazettásat venni mert a kazettán hosszabb ideig meg lehet őrizni a felvett anyagot. A most felvett anyagokat is kiírom dvd-re de a kazettákat is megőrzöm,jobban megbízok a kazettában mint a dvd lemezben,és így évek múlva is meglesz az eredeti vágatlan kópia. Véleményeket tanácsokat várok Tőletek. Üdv.

(#4432) #61275904 válasza San Mai (#4428) üzenetére


#61275904
törölt tag

AVCHD-t csak a Blu-Ray játsza le?
Nem Hd-s képernyőn (rég tv-n) milyen képe van egy hd-s felvételnek?

thx,

(#4433) #61275904 válasza johnjohn (#4430) üzenetére


#61275904
törölt tag

Más kérdés, hogy aki nem akar szalaggal bíbelődni az mást vesz.Speciel az olcsóbb merevlemezes-kártyás kamerák minősége minden képzeletet alulmúl, képminőségben is, meg mechanikailag is.Szappantartók ,műanyag optikával

johnjohn,
mivel te már "őstag" vagy, segít lécci,
mondj egy két általad javasolt típust hdd-s vagy mem.kártyás kamerára.
és akkor már minDv-s-re is

köszi.

árlimit: 220.000 fölé nem igen mennék, de ha már 130.000-ért van nagyon ajánlott típus, akkor az is érdekelne, (amit látod, ár szempontjából tudok mozogni, talán ezért is nehezebb választanom....)

(#4434) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Üdv. Eddig az alábbiak szerint írtam meg az NV-GS17-es mini dv kamerával felvett anyagot dvd-re.
1. Felmásoltam az anyagot a gépre firewire kártyán keresztül egy mappába ez 1órát vett igénybe és kb.12.5GB anyag lett belőle
2. A felmásolt anyagot át kellett konvertálnom ehhez a VSO DivxToDVD converter 0.5.2.99 használtam ez kb 50percig tartott
3 Nero-val megírtam az átkonvertált anyagot egy DVD-re, az kb fél órát vett igénybe adatellenőrzéssel együtt
Kérdésem : Van valakinek egyszerűbb és gyorsabb megoldása?
Azt már javasolták hogy vegyek egy asztali dvd írót-olvasót és akkor egy óra alatt készen vagyok mert az állítólag egyből konvertál és ír is? Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4435) johnjohn válasza Móncsa (#4434) üzenetére


johnjohn
addikt

Valamelyik Ulead, vagy Adobe Premiere Elements programmal ki tudsz hagyni lépéseket,beolvassák a DV anyagot, ha akarod vágsz velük, és utána átkonvertálják menükkel együtt DVD-re és megírják a lemezt.

(#4436) johnjohn válasza #61275904 (#4433) üzenetére


johnjohn
addikt

MiniDv 1

MinDV 2 Ez a "Klasszikus"!

HDD illetve SDHC

SDHC olcsóbban

Körülbelül ezek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4437) #61275904 válasza johnjohn (#4436) üzenetére


#61275904
törölt tag

johnjohn,

köszi. Sokat segítettél.
Még 1 dolog:
rumos14 említette a canon hf 100-t. Arról mi a véleményed?

(#4438) johnjohn válasza #61275904 (#4437) üzenetére


johnjohn
addikt

Akár azt is lehet., ebben az árkategóriában már nehéz mellényúlni, próbáld megnézni mindegyiket valahol, már fogásra is érezhető a kivitel minősége.Képminőségben mindegyik ott van a szeren.Nekem akkor is az NV GS 500 !

(#4439) rumos14 válasza #61275904 (#4425) üzenetére


rumos14
nagyúr

AvcHD formátumban rögzítenek, Blu-Ray lejátszók lejátszák, PS3 is.
kényelmes megoldás még az egyes Pana kamerákhoz adott DVD író ami "egy gombnyomásra" DVD lemezre kiírja a mamókártyán/merevlemezen lévő anyagot.

(#4440) rumos14 válasza #61275904 (#4432) üzenetére


rumos14
nagyúr

bármilyen pc/laptop is lejátsza, azt is rá tudod kötni a tv-re.
myilván nem HD tv-n nem annyira jó a képe mint HD tv-n, de természetesen semmi gond nincs a megjelenítéssel.

(#4441) rumos14 válasza #61275904 (#4437) üzenetére


rumos14
nagyúr

a hf10 és a hf100 között csak az a különbség, hogy az egyikben van beépített 16 gb memória, a másikban nincs. most nem emlékszem hogy melyikben, de az ára nyilván utal rá. ja és az egyik szürke/ezüst, a másik fekete.

(#4442) Badb0y válasza #61275904 (#4425) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezt a listát érdemes megnézni.
Ez lehet m érvadó, mert több kamerát kipróbáltam az első 10 közül, és adom a list véleményét.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4443) TomBennet válasza #61275904 (#4437) üzenetére


TomBennet
tag

Én is hf100 -at vettem, és nem bántam meg. Gyönyörű képe van 46"-os fullhd-s lcd tv-n is. Egyedül az akkumlátora okozott némi csalódást, kb. 3/4 órát bír ki összesen, ezért tervezem is, hogy nyárra venni kell hozzá egy erősebbet. (Létezik hozzá olyan is amivel 4-5 órát üzemel)
A kamera ára már Magyarországon is kezd megfizethető lenni, bár én itt vettem:
[link]
(tavasszal még 230eFt körül volt az ára Mo.-n)

(#4444) rumos14 válasza rumos14 (#4416) üzenetére


rumos14
nagyúr

kipróbáltam a PowerDirectort, lényegesen gyorsabban végzett az anyaggal, írással együtt max másfél óra (60 perces anyag volt). persze nem 2 pass-ban kódolt, szóval érhető hogy miért volt gyorsabb.

(#4445) svtor válasza TomBennet (#4443) üzenetére


svtor
csendes tag

Nekem is Hf 100-as kamerám van, az aksija kb. 80-85 percet bír FXP 17 MB/s felvételi módban.
Nem értem a tiéd miért csak annyit?

(#4446) #61275904 válasza rumos14 (#4440) üzenetére


#61275904
törölt tag

rumos14,
köszi az infokat,
és a többieknek is.

ma volt egy kis időm és elmentem kézbevenni a jelölteket, de sajnos Pécsett igen gyér a raktárkészlet (MM, EW, és Sony üzletben voltam)
HV30-nak volt a legjobb fogása, aztán a HF100-nak azok közül amiket fogtam (sajnos johnjohn 4436-os bejegyzésében említett kamerákat nem lehetett felllelni... ) (kényelmes volt még a sony tg3-asnak[link] csak sajna ehhez mindjárt 15-25 k egy erősebb akksi )

Ránéztem a HF100-as dobozára az MM-ben: a system requirements-et a laptopom nem közelíti, szóval azt upgradelni kellene a szerkesztéshez, ezt most nem terveztem (néhány külföldi fórumba is beleolvasva az avchd szerkesztés nagyon gépigényesnek volt feltüntetve.....)

- MI a legEgyszerűbb-legGyorsabb módja annak, hogy a felvett AVCHD formátumú anyagot lejátszhatóvá tegyem egy hagyományos dvd lejátszóban?
(vagy mindenképpen blue-rayt kell beszerezniu még a nagyszűlők részére is ...)

- Nem butított felvételi módban mennyi (hány perc) anyag fér el 1 Gb-on?

- Az akkuk teljesítményéről sem jókat olvastam. Ha kell, akkor honnan érdemes erősebb akkut beszerezni ?

thx
(bocs a lámáskodásért....)

[ Szerkesztve ]

(#4447) svtor


svtor
csendes tag

A HF100-as felvételi ideje, 16 Gb-os kártyára:

FXP 17 Mb/s 2 óra
XP+ 12 Mb/s 2 óra 50 perc
SP 7 Mb/s 4 óra 40 perc
LP 5 Mb/s 6 óra

Ha FXP-be veszel föl, akkor az aksi kb 10%-al kevesebb ideig bírja, mint LP fokozatban. A gyári aksi kb. 80-85 percet bír ki.
Ha ezt a gépet választod, akkor a kártya legyen Class 6-os sebességű.

[ Szerkesztve ]

(#4448) #61275904


#61275904
törölt tag

- kicsit aggaszt az avchd-s felvétel nézhetővé tétele hagyományos dvd-n, de nyugtassatok meg, hogy ez nem olyan vészes..

Johnjohn,
- a fentiek miatt néztem hagyományos képminőséget készítőket is (ami nem hd-s)
ezek közül a canon fs10/fs11-ről mi a véleményed?

- hdd-s vagy mem.kártyás ~ 100.000 HUF -os tartományban mit javasoltok? vagy ez az árkategória az, ahol inkább miniDV-s a jó választás?

(Most oda jutottam, hogy drágább árfekvésben (pl. HF100 vagy Pana SD100) még egy-két kiegészítő beszerzésével (sd kárrtya, nagyobb akku, stb.) már simán 200k felett leszek. Eddig a Canon fényképezővel "kameráztunk", elment, de egy rendes kamera jobb lenne, hogy a gyereket normálisan lehessen venni.... )

(#4449) johnjohn válasza #61275904 (#4448) üzenetére


johnjohn
addikt

Az FS 10 / FS 11 nek 800 000.- pixeles a CCD -je. Én emiatt nem javasolnám,ez manapság már alacsony felbontás.
100 000-alatti árkategória sajnos limitálja kissé a szolgáltatásokat és a minőséget.

(#4450) cigam


cigam
félisten

samsung mx20.as kamerával van vkinek tapasztalat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.