Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) kizul


kizul
tag

Sziasztok!

JVC GR-D815-t néztem ki. Véleményeteket szeretném kérni, hogy jó-e ebben az árkategóriában mert igazából többet nem nagyon szeretnék rászánni... képminősége, akksija meddig bírja stb. és mien típusú kazettát érdemes bele venni vagy mindegy?

Előre is kösz!

(#4652) caleb válasza Attici (#4649) üzenetére


caleb
aktív tag

Köszönöm a segítséget neked,és a többieknek :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#4653) doktor úr válasza Attici (#4644) üzenetére


doktor úr
tag

A Canon miért nem javítható?

(#4654) kizul válasza kizul (#4651) üzenetére


kizul
tag

pls

(#4655) ISZOLE válasza vagreg (#4643) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Én HDD-set nem vennék pont a HDD miatt, mozgó alkatrészek miatt nagyobb hibalehetőség, nagyobb áramfelvétel. Az FS10 csak a belső memóriával több mint az FS100. Az FS100-nak van magyar menüje (ilyenem van).

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4656) vagreg válasza ISZOLE (#4655) üzenetére


vagreg
csendes tag

Szia ISZOLE!
Ez nagyszerű, akkor van tapasztalatod. LEírnád a véleményed az FS 100-ról? Előnye , hátránya stb. megköszönném. Mindenképp a Canon felé hajlok, optikában nem járatja le magát szerintem az alsó kategóriában sem. Így bízok a minőségi felvételekben. Továbbá a youtube-on néztem filmet róla összehasonlítva a Sony DCR-35-el hát volt különbség a Canon javára, bár ez a youtube-ra feltöltött minőségtől is függ.
Köszönöm válaszod!

(#4657) Attici válasza tamasmester (#4650) üzenetére


Attici
őstag

Annak mondjuk sok értelme nincs! :(
Ha garanciális inkább vigye szervizbe! :K
Nem túl vészes javítás egy kuplung rugót gyengíteni!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4658) Attici válasza doktor úr (#4653) üzenetére


Attici
őstag

Mert túlkomplikált, bonthatatlan, alkatrész nem beszerezhető!
Soroljam még?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4659) ISZOLE válasza vagreg (#4656) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Pár napja vettem, még csak próbálgatom. A régi Samsung Hi8 kamerámnál minden szempontból használhatóbb, a képminősége meg szerintem nem rosszabb. Csodát nem kell várni, ez egy olcsó kamera. Olvass teszteket (pl. Camcorderinfo) meg nézegess videókat (pl. Vimeo).
Ha valami konkrét kérdésed van megpróbálok válaszolni rá.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4660) bird55


bird55
csendes tag

hol kapható Pesten ilyen kamera Sony DCR-VX2100

(#4661) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Üdv Mindenkinek. Panasonic NV GS 330-as kamera helyett mit javasoltok ami tudásban,minőségben és árban is nagyon hasonló. Csak mini dv érdekel. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4662) Cyrin válasza Móncsa (#4661) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát nem tudom, régen a Sony HC94 vagy HC96 volt a nagy ellenfele, de a mostani Sony kamerák kevesebbet tudnak: [HC62E (jelenlegi legjobb) vs. HC96E (kifutott modell)]
A Canon legjobb miniDV modellje is kb azt tudja mint a HC62E

HDV-ben meg minimum kétszeres árúak a kamerák.

Szóval a válasz: sztem nincs ilyen.

(#4663) Attici válasza Móncsa (#4661) üzenetére


Attici
őstag

Miért?
Mi a problémád a 330-assal?
Ami tudásban és minőségben hasonló és mini DV->az sokkal drágább!
Ami meg olcsóbb az nem tud ennyit! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4664) Móncsa válasza Attici (#4663) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Az hogy nem lehet kapni. Üdv.

(#4665) bigforge


bigforge
csendes tag

helló.
most szeretnék kamerát venni a közeljövőben, és ki is éztem kettőt, ami úgy árban megfelelő lenne:
-Panasonic SDR-H60 , amiről azt haottm, hogy egész jó, csak a zoom gagyi, és állítólak ha hálózaton van, töltés közben nem lehet vle kamerázni
-Sony Handycam DCR-SR35, ami lényegesen kissebb tárhelyel, és optikai zoommal rendelkezik, de állítólag nagyon szép felvételeket lehet vele készíteni, az alap aksi nagyon keveset bír, de szerintem ha veszek hozzá egy jobbat, akkor kb anyiba kerülhet majd, mint a panasonic(menyibe kerül egy jobb aksi hozzá?)
Szeintetek mejiket vegyem meg?
( valószínüleg sokkal több tapasztalattal,és tudással rendelkeztek a kamerák világában, ezért ha tuddtok segíteni azt megköszönném......ha ilyen árkategóriában tudtok jobb merevlemezes kamerát, és inkább azt ajánlanátok azért is hálás lennék....kösz)

(#4666) szabog74 válasza kizul (#4654) üzenetére


szabog74
aktív tag

3 hete vettem pont olyat, meg vagyok vele elégedve. kérdezz (privátban), talán tudok válaszolni :)

(#4667) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Szisztok!

Bocs ha zavarok és ha nem jó topicban teszem fel a kérdést, de úgy látom a samsung-os topic behalt.

Tehát van nekem egy Samsung vp-d362 -es mini dv kamerám, ami egyik napról a másikra egyszer csak csíkosan (zajosan) vesz fel, és játszik le mindent. Nem volt le ejtve, nem volt poros helyen. A fejet óvatosan próbáltam takarítani, de semmi változás. :(((

A jótálás már lejárt. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gondja? Mivel próbálkozzam? :F

Köszi ha segítetek :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4668) Attici válasza Móncsa (#4664) üzenetére


Attici
őstag

Nézd meg ezek között!: NV-GS330
Sajna a forint miatt most drágább! Januárban csak 85 ezer volt!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4669) Attici válasza sonaj0203 (#4667) üzenetére


Attici
őstag

Biztos, hogy koszos a feje, úgyhogy kérjél meg valakit aki megtudja tisztítani. Nehogy kitör :K d a fejet a dobból!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4670) sonaj0203 válasza Attici (#4669) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Kösz :R

Ilyen vattás alkoholos fülpiszkálóval takarítottam óvatosan, még régebben, koszt nem láttam rajta, de változást sajna nem okozott. :F

Más nem lehet?

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4671) sonaj0203 válasza Attici (#4669) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

bocs

nem az én hibám a duplázás :N

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4672) ISZOLE válasza sonaj0203 (#4670) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Sokminden lehet rossz, nem hiszem, hogy otthon meg tudod csinálni, mindenesetre talán próbáld meg behatárolni a hibát. Például:
-a régi felvételeket is csíkosan játssza le?
-a rossz felvétel másik kamerában visszanézve is csíkos?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4673) sonaj0203 válasza ISZOLE (#4672) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi

A régieket is sajnos. :(((
A felvételeket másik kamerába nem próbáltam még.

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4674) ISZOLE válasza sonaj0203 (#4673) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Akkor talán nem a CCD. Fej is lehet meg elektronika is, szerintem szervíz.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4675) Attici válasza sonaj0203 (#4671) üzenetére


Attici
őstag

Ott rontottad el, hogy nem fordultál szakemberhez! A lehető legrosszabbat tetted a vattás fültisztítóval! :O (az alkohol jó) Semmilyen szöszölős (főleg nem vattás!)anyaggal nem nyúlunk fejhez!!! :N
Ezek szerint még VHS fejet sem tisztítottál! A szervízkönyvek szarvasbőrt javasolnak, de ha nincs nekem a hagyományos fénymásolópapír is bevált (esetleg papírtörlő). Az a lényeg, hogy ne szöszöljön,mert a fej olyan pici (hát még a légrés!), hogy nagyon könnyen beleragad!
De ha még semmi ilyesmit nem tisztítottál tényleg add szakembernek, mert már így is lehet, hogy megsértetted a fejet! Nagyon könnyen elpattan! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4676) sonaj0203 válasza ISZOLE (#4674) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Kösz az lesz úgy néz ki.
Szerintetek mennyit gombolnak majd le rólam? :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4677) sonaj0203 válasza Attici (#4675) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Az első ilyen kamerám (samsung vp-d362) egy hét alig használat után csinálta ugyan ezt. Rögtön visszavittem ahol vettem (euronics) szó nélkül újra cserélték, szerintem ők már tudtak valamit.
Most ez több mint egy év alig használat után csinálja ugyan azt.
Tisztítottam már VHS videót sőt simán szerelgettük mihelyt volt egy kis baja. A vattás fül tisztító nem igazán szöszöl, sőt azt látnám a fejen ha úgy lenne, de ez teljesen tiszta, a vékony műanyag pálcikájával pedig könnyebben tudtam szétszerelés nélkül tisztítani. Ja és olyan finom voltam, hogy mind a tíz ujjam megnyalhattam volna utána.
A tisztító kazetta túl drága volt és épp nem volt kéznél, ahogy a szakember is.
Már tisztítás előtt is csíkozott és utána sem változott, sem jobb sem rosszabb nem lett.
:O :( :F
De azért kösz

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4678) bigforge válasza bigforge (#4665) üzenetére


bigforge
csendes tag

tudna valaki segíteni?

(#4679) rajongo1


rajongo1
csendes tag

Én a JVC kamerákat nem ismerem, bár én is jvc termék vásárlását tervezem. JVC GZ-Ms100. Ez egy memoriakártyás kamera.Főleg azért vennék ilyet, merta zsebemben is elfér, sokáig bírja az akksi és nincs benne mozgó alaktrész. Mini dv-ben is gondolkoztam, de nem tudom...Ha valaki tud a fenti kameráról valamit, az írja meg légyszíves. Nekem most egy Sony TRV-255 kamerám van, ami elég nehéz és nagy, ezért nem nagyon szeretem magammal vinni. Ezért akarok egy kissebbet.

(#4680) Másfél-bites


Másfél-bites
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék határozottan 100e alatt valami olyan kamerát, amit lehetőség szerint nem bánok meg és jóideig nem vágyódom majd valami másik után.
Tudna-e valaki nekem valamit a Pana SDR-H280EP-S -ről valamit.
Nem nagyon találok róla semmit, bár lehet én vagyok az idétlen. Egy nagy áruházban láttam jó áron, rendkivüli leértékelésben 80e.
Előre is kösz!

(#4681) rajongo1 válasza Másfél-bites (#4680) üzenetére


rajongo1
csendes tag

Én nem vennék Panát, főleg merevlemezeset.Elég sérülékeny, vegyél inkább JVC GZ-Ms100 at (55e Ft)

(#4682) Másfél-bites válasza rajongo1 (#4681) üzenetére


Másfél-bites
csendes tag

Nem is tudom, nekem sem szimpatikus, ha el lehet a mozgó alkatrészeket kerülni, akkor kerüljük el. Csak azért tápláltam reményeket a fenn említett Pana-val kapcsolatban, mert 3CCD és korábban azt olvastam, hogy az jó.... Nem bánnám én sem, ha tisztán sd kamera lenne.

(#4683) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok,

Max 150- Ft-ért milyen kamerát tudnátok ajánlani, átlagos felhasználási területre?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#4684) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

első kamera vásárlása előtt állok, de teljesen tanácstalan vagyok. Sajnos nincs rá komoly keret, ezért az ár lesz a fő szempont, illetve ebből kihozni a legjobbat.

Ha miniDV-t veszek, nagy hátrány? Mármint pl a DVD vagy kártyással szemben.

Amiket néztem eddig, és árban is OK:

JVC GR-D815
Sony DCR-HC51E

esetleg Samsung VP-D382 (nagyon kedvező ár)

Amire kellene: családi események rögzítése, horgásztúrák :) rögzítése, stb. Azért szeretném, hogy jól működjön, szépen lehessen vele felvenni. Az sem hátrány, ha éjszaka működik, pl egy Sonyt már használtam éjszaka, infra - ha jól tudom, az kivehető volt (éjszakai horgászat).

Mit kell tudnom, erről a JVC és Sony kamerákról, milyen kompromisszumot kötök az ár miatt, összehasonlítva egy jobb, de drágább kamerával?

Köszönöm segítségeteket!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4685) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Az új kamerát keresőknek néhány szempont, szigorúan a saját véleményem és tapasztalataim szerint.
Mindenféle mozgó mechanikát tartalmazó kamerát nem vennék, a fogyasztás csökkenti az üzemidőt, esetleg sérülékenyebb (zoom kivételével, az nem megspórolható).
Átlagos felhasználó nem használja ki a DV és az Mpeg2 közötti minőségi különbséget, a végtermék úgyis DVD lesz.
Sötétben nem lehet se fényképezni se videózni, az elkészült felvétel mindenképpen zajos lesz. Ezen sokat segíthet egy nagyobb érzékelő lapka és/vagy fényerős objektív. Mindhárom esetben sokkal nagyobb az optika fizikai mérete ami erős drágulást eredményez. A felvétel zaját vagy a kamera próbálja zajszűréssel csökkenteni vagy a kedves felhasználó az utómunka során. Előbbi esetben ugyebár nincs beleszólásunk a végtermék kinézetébe, ezért nekem nem hátrány ha a kamera ezt rám bízza.
A kameravásárlás tervezésekor a költségvetésbe bele kell számítani a szükséges tartozékok árát is. Táskát mindenképpen venni kell, nem mindegy mekkora kell, hogy kényelmesen vinni tudjuk mindazt ami kell: kamerát, adathordozókat, akkumulátorokat, töltőt, kábeleket. Szintén meg kell nézni mennyi felvételi időt biztosít az akkumulátor mert a tartalék akku ára bizony borsos lehet, nem is beszélve arról az időről ami az akkuk feltöltéséhez kell. Amennyiben az adathordozó nem elhanyagolható akkor természetesen annak az árát is be kell kakulálni (pl. memóriakártya). Az archiválás is pénzbe kerül, nem biztos hogy elég a számítógép merevlemezén tárolni felnövekvő gyermekünk vagy egy jól sikerült nyaralás pótolhatatlan felvételeit.
Nekem fontos, hogy ne csak automata üzemmód legyen. Ez általában persze növeli az árat, meg kell keresni a kompromisszumot.

Mindezen szempontok alapján nemrég vettem egy Canon FS100-ast. Kicsi (az összes tartozékával is könnyedén vihető akár hosszabb távon is), SD kártyára rögzít, szinte minden állítható kézzel is, az akku több mint 3 órát bír (nem kell pót), az optika zoomtartománya több mint elég, a képminősége teljesen jó (egyméteres LCD tévén nézve sincs gond) és mint kifutó modell nem túl drágán hozzá lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4686) gurabli válasza ISZOLE (#4685) üzenetére


gurabli
senior tag

Jók az észrevételeid, de ha tudnál esetleg segíteni a két említett kamera közül melyik a jobb és miért az nagyon nagy segítség lenne.

Sony DCR-HC51E
és
JVC GR-D815

Ez mindkettő belefér a keretbe, de egyszerűen nem tudom melyiket érdemesebb megvenni, a neten sem találok róluk túl sokat, főleg a JVC-ről.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4687) rajongo1


rajongo1
csendes tag

Én most ugyanígy vagyok mint te.Új kamerát akarok venni, de csak azért, mert ami most van (Sony TRV-255) nem fér a zsebembe. Egyébként eladó 15 ezer forintért.Nincs kedvem mindig egy kamera táskát vinni magammal.Egyébként nagyon jó kamera, megbízható ,tökéletes, szép képet csinál.Ha valakit érdekel, írjon.Minden tartozéka megvan+2 db kazettát és kameratáskát is adok mellé!

(#4688) ISZOLE válasza gurabli (#4686) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Helyetted senki nem fogja eldönteni, én sem. Ezek kazettás kamerák, nekem emiatt kiestek. Próbálj keresni a neten, például a használati utasítás nagyon hasznos tud lenni, meg tudod nézni mit és hogyan tud a kamera. PL.: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4689) rajongo1


rajongo1
csendes tag

Sony TRV-255 valakinek 15 ezerért?

(#4690) gurabli válasza ISZOLE (#4688) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, végül nekem kell eldöntenem, csak mivel nem vagyok jártas kamerák terén, ezért gondoltam valaki tud mondani konkrétat képminőség, használhatóság terén is.
Mert a két kamera között gyakorlatilag a nevük és némileg a kinézetük a különbség, tudásra ua.
De az pl biztos, hogy valamelyik megbízhatóbb és jobb a képe is. Csak kérdés, hogy melyik. Mert pl a Sony-ban van infra, ami éjszak nagyon jól jöhet, még a JVC-ben pl nincs.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4691) gurabli válasza gurabli (#4690) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát, eldöntöttem.

A HDD-s kamerák túl drágák. A kártyásak szintén, főleg a kártya miatt.
A DVD-s nem tetszik, így maradt a miniDV, azon belül is a Sony DCR-HC51E. Végül csak a Sony tűnt jobbnak a JVC-nél.

Ha érdekel még valakit tapasztalat erről a kameráról, akkor szívesen írok majd, ha minden jól megy, csütörtökön nálam lesz.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4692) rajongo1


rajongo1
csendes tag

Hol veszed? Az Auchan-ban? Én is ott akartam, de már elfogyott 39.900.-ért. Engem érdekel a tapasztalatod, bár már eléggé átrágtam magam rajta. Azt tudm, hogy érintő képernyős, lehet, hogy majd koszolódik.Majd írd le, hogy milyen képet készít,milyenek a színek, a kép élessége, aksi meddig bírja stb. Én mondjuk egy olcsóbb (Panasonic sdr-s7 49.900.-) kamerát ajánlottam volna neked, de te tudod. Várom válaszodat.

(#4693) findalas


findalas
csendes tag

Sziasztok!
Ha tudna valaki tanácsot adni kameravásárlás ügyben:
Nézegetem egy ideje és a következő paraméterekkel keresnék kamerát (siklóernyőzéshez vinném magammal):
-Full HD felbontás
-Memóriakártyára rögzítés (minél kisebb súly)
-Strapabíró legyen
-Lehetőleg hosszú üzemidő
-Egyszerű kezelhetőség

Melyik típusok jöhetnek szóba? Illetve gondolkodom külföldi rendelésen is, bár ilyen eur/usd árfolyamon nem biztos h megéri.

Előre is kösz!

(#4694) gurabli válasza rajongo1 (#4692) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem, az Edigital-tól rendeltem szerencsére még tegnap este, így még a régi áron kötelesek szállítani, mert ma délelőttől már 6ezerrel drágább:)
Az érintőképernyő nem lesz gond, ezt már sokan írták, na meg rendeltem hozzá 400pénzért 3drb védőfóliát, ami az LCD-re való és darabja kb. fél évig használható - ez megvédi a kijelzőt. Ha nem érintős, akkor is ajánlott.

Nagyon sokat olvastam a neten és hozzáértő régi motorosokat is megkérdeztem, mind ezt a Sonyt ajánlotta, főleg ezért az árért. Persze csodát nem kell tőle várnom, ezt tudom, hiszen a legegyszerűbb képességekkel rendelkezik, de az legalább minőséges és jó árban van.

A miniDV számomra előny, továbbra is a legjobb minőséget így lehet elérni, szemben a DVD/kártya erősen tömörített felvételéhez. Ez akkor fontos, ha sokat vágod, szerkeszted a videót - amit én teszek is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4695) ISZOLE válasza gurabli (#4694) üzenetére


ISZOLE
senior tag

"A miniDV számomra előny, továbbra is a legjobb minőséget így lehet elérni, szemben a DVD/kártya erősen tömörített felvételéhez. Ez akkor fontos, ha sokat vágod, szerkeszted a videót - amit én teszek is!"

Aztán a sok szerkesztés után csinálsz egy "erősen tömörített" DVD-t belöle. Van persze igazság abban amit írsz, de semmi se fehér vagy fekete. Legtöbbször vágni igazán nem kell, a jelenethatároknál pedig van kulcskocka az MPEGben, vagyis a DVD készítésekor az anyag 99 százaléka átkódolás nélkül kerül a lemezre. Esetenként sokkal nagyobb minőségromlást okozhat egy olcsó kamerából hiányzó opció.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4696) gurabli válasza ISZOLE (#4695) üzenetére


gurabli
senior tag

Természetesen igaz, a végtermék mpeg2 lesz, DVD. Ami számomra maximálisan elegendő minőségben. Nem azért írtam ezt, hogy az "erősen tömörített" téves megfogalmazásommal az mpeg2 minőségét húzzam le, csak azt akartam mondani, hogy bár régi és idejétmúltnak tűnhet a miniDV, még azért van előnye és létjogosultsága. Az igazi előnye ott jön ki, ha nem csak a jelenethatároknál kell szerkeszteni. Én elég sokat babrálok a videókkal, bár eddig nem volt saját kamerám. Most nagyon várom a Sonyt:)

Persze, itt is igaz, több pénz, jobb minőség. De pár napja "belemásztam" a témába és számomra az jött le, hogy aki egyszerű házi használatra akar kamerát, annak maximálisan jó ez a Sony. A drágább DVD vagy mem kártyás semmivel sem jobb képminőség téren. Ahol már jobb a kamera, CCD szám, stb, ott már 100ezer feletti összegről beszélünk.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4697) svtor válasza findalas (#4693) üzenetére


svtor
csendes tag

Canon HF100, vagy a 2009-es változata a HF200, jó választás lehet!
Kicsi, könnyű, fullhd stb..
Itt komolyabb leírást is találsz róla: http://www.edigital.hu/Nagyfelbontasu_videokamera/Canon_LEGRIA_HF200_videokamera_fekete-p44140.htm

(#4698) Cyrin


Cyrin
addikt

HDV-vel kapcsolatban:

Lehet, hogy most DVD-t ír belőle az ember, a lehetőség viszont adott, hogy bármikor jobb minőséget lehessen belőle csinálni, lehet belőle bluray lemezt írni, vagy mpeg2 kódolású HDV formátumú file-t írni belőle, mivel előbb-utóbb úgyis számítógép alapú lesz a lejátszás.

(#4699) rajongo1 válasza gurabli (#4694) üzenetére


rajongo1
csendes tag

Hát most elszomorítottál, mert én is ott nézegettem.Kinéztem egy Canon-t is, azt meg tegnaptól nem lehet kapni. Kezdem nem szeretni az E-digital-t.Egyébként n is úgy gondolom, hogy még mindig a kazettásak a jók. Nekem, mint mondtam Sony digital8-asom van (ez kicsit nagyobb kazis, mint a mini dv).Semmi gond vele, sőt lassan már 4 éve megvan és semmi gond nincs vele, pedig ejtettem már el is. Egyetlen (gondom) vele, hogy egy kicsit nagy. Ha megyünk a családdal valahova, nem szeretek egy külön táskát vinni a kamera miatt. Ezért akarok én is venni egy újat, vagy egy mini dv-t vagy egy kártyásat. A merevlemezes nem hoz lázba. Már nagyon várom a tapasztalataidat a kamerádról. ne felejtsd el megírni.Egyébként jól döntöttél!

(#4700) gurabli válasza rajongo1 (#4699) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát igen, ez mostanában gyakori, hogy ilyen kiszámíthatatlanul változnak az árak, folyton igyekszenek igazítani az euró árfolyamhoz.
Tegnap még gondolkodtam, hogy megrendeljem-e vagy ne, de szerencsére az utolsó pillanatban úgy döntöttem, hogy kell ez a Sony. Így most megspóroltam pár ezer forintot.

A haveromnak van egy digital8-as kamerája, ő is elégedett vele. Sokat filmeztünk vele, én teljesen elégedett voltam a minőséggel.

Ha minden igaz, akkor holnap délután hozza a futár a Sonyt, majd beszámolok róla, bár ne számíts valami komoly tesztre, ugyanis teljesen amatőr vagyok kamera téren. Azt tudom majd mondani, hogy azt kaptam-e, amire kb számítottam :) No, de majd bővebben, ha végre itt lesz.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.