Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Ottó58 válasza zsoika (#11000) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ne csak márkában gondolkozz. Nézd meg a paramétereit, Neked mi felel meg a legjobban. (Széleslátószög, tisztább éjszakai felvétel, esetleg nagyobb felvételi idő a saját akkuval, szűrő lehetősége, külső mikrofon aljat stb.)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11002) anonym1s válasza zsoika (#11000) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nehany hete neztem kamerakat uzletben. A cx220 stabilizatora egy rakas szar. A v510 stabilizatorat jobbnak lattam, de ahhoz meg draga az akksi. Felvetelt nem tudtam csinalni egyikkel sem, arrol nincs tapasztalatom, de gyenge fenyben egyiknel sem szamitanek tul sokra, neked meg az lenyeges ha nem tevedek.

[ Szerkesztve ]

(#11003) zsoika válasza Ottó58 (#11001) üzenetére


zsoika
addikt

Nem csak márkában gondolkodok, csak gondoltam a videókamerák világában is létezik olyan márka ahol csak a márkanevet fizeted meg valamilyen szinten. Gondoltam megpróbálom úgy szűkíteni a kört, hogy nem a "Trabantok" és a "Mercik" fajtáit nézegetem hanem mondjuk Opel és Kia ...ha érted mire akarok kilyukadni. Olyan amatőr vagyok ebben a világban hogy csak na, soha nem volt kamerám és a szüleimnek sem vaolt soha és a barátaim közül is szerintem csak 1-nek van.
Hiába nézem a specifikációját egy kamerának, ha nem tudom hogy az amit akarok valójában számokra lebontva mit jelent.PL.0,4lux vagy 1lux esti fényben? :W Tanultam világítástechnikát tudom mi a lux de pontosan mikor is van a szobában 1lux megvilágítás azt nem.

[ Szerkesztve ]

(#11004) zsoika válasza anonym1s (#11002) üzenetére


zsoika
addikt

Ja-ja ..bemegyek a Media Markt ba és meglesem, mefogdosom őket hátha nálámnál okosabb eladóval akadok össze akit jól meghallgatok és jövök vissza ide a fórumra megvitatni. Jó hogy felhívtad a kiegészítőkre a figyelmem mert ezekkel el lehet szállni anyagilag. Nem barlangban lakom tehát a lényeg hogy sima szobai fénynél is szép legyen a kép.

(#11005) Ottó58 válasza zsoika (#11003) üzenetére


Ottó58
senior tag

Hidd el, a Sony-val sem fogsz rosszul járni, olcsóbb árfekvésű termék, lassúbb (CL4) kártyákra is tökéletesen rögzít 50p-ben, sok utángyártott akku van hozzájuk, (elég olcsón), alap akkuval is jóval több felvételi idő, mint némely kameráknál, nagylátószög, ami kis beltérben jól jöhet, a zoomja sem megvetendő. Az éjszakai pl. némely Panával, Canonnal szemben kicsit gyengébb, de 90 százalékban úgysem éjjel használja valaki, persze vannak kivételes esetek.
Nekem SONY CX-250 van, fele annyiért vettem, mint az azonos szinten lévő más kamerát. majdnem 2 évesen is 2 óránál több folyamatos felvétel a zoom használatával is.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11006) zsoika válasza Ottó58 (#11005) üzenetére


zsoika
addikt

Értem! Köszönöm nektek a segítséget, várok hátha más is hozzászól valami okosat.

(#11007) hollozoli válasza zsoika (#11006) üzenetére


hollozoli
tag

Nekem Sony HDR-CX220 van, most vettem januárban.
Nagyon tetszik a képminősége, és bár digitális kézremegés-stabilizáló van benne, nem optikai, alig remeg a képe.

Küldök privátban egy felvételt, amit vele csináltam.

(#11008) hollozoli válasza zsoika (#11006) üzenetére


hollozoli
tag

Én a helyedben nem a Media Markt eladóit kérdezném. Ott vasalótól hűtőszekrényig mindent árulnak.

A Digitcam üzlete kizárólag optikai cuccokkal foglalkozik, amennyire én tudom:

[link]

1054 Budapest, Kálmán Imre u. 21.

Ott hozzáértőbb eladókkal fogsz találkozni.

üdv:

hollozoli

[ Szerkesztve ]

(#11009) tsyl válasza zsoika (#11006) üzenetére


tsyl
aktív tag

Otthon, szobában, normál megvilágításban szerintem nem kell egyik kamerától sem csodát várni 300 ezer alatti kategóriában...Szíved és lelked csücskének a választása, hogy melyik márka a szimpatikusabb.
Ha full Hd-s kamerát veszel...véleményem szerint árnyalatnyiak lesznek a különbségek adott árszint fekvésében. Erre azért a gyártók is eléggé vigyáznak a piacon.
Tv stúdiókban nagyságrendekkel érzékenyebb és optikában fejlettebb kamerákat használnak és sok-sok száz wattal segítik mégis hozzájuk a kellő megvilágítást. Nem véletlenül. Jó minőségű felvételhez az alap az, hogy fény kell...ilyen egyszerű...ha nincs elég fény akkor pöttyöződni fog a felvétel ...

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#11010) lev@bps


lev@bps
csendes tag

Sziasztok,

kamera vásárlásban volna szükségem segítségre: minimális összeg van rászánva (max. 70 000 Ft), másodlagos kamerának lesz használva. Nagyrészt interjúk lesznek vele rögzítve állványról, igazából semmilyen különösebb elvárás nincs, mert lámpa van, a hang a képtől függetlenül kerül rögzítésre és nagyrészt civilizált helyszíneken forgatunk, így hálózatról kaphatja a tápot, akksiidő se lényeges. Ilyen áron azért belefér az optikai stabilizátor, ill. azért nyilván örülnék, ha kevésbé jó fényviszonyok között is jó képet kéne rögzítenie (CMOS szenzor?). A legfontosabb a képminőség: mindenképpen FullHD és azon belül is jó minőség.

Talán nagyon mellé nem nyúlhatok, de ha van tippetek, megköszönöm, ha megosztjátok.

(jöhet külföldről rendelés is, Amazon-t nézegetem pl. az akciókért - ha épp valaki látott valamilyen komoly akciót, szintén jelezze!)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

www.budapestscenes.com

(#11011) qnadam válasza lev@bps (#11010) üzenetére


qnadam
veterán

valami ilyesmi használt milc esetleg?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11012) qnadam válasza qnadam (#11011) üzenetére


qnadam
veterán

a link meg kimaradt... de sony nex3 meg pana is előfordul 70 alatt.

a nagy érzékelő jól jöhet mindenféle bpscenes ügyekben is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11013) taranis válasza lev@bps (#11010) üzenetére


taranis
addikt

Vagy vedd meg a Canon HF10-emet :) Nem mai modell, de az egyik legjobb handy volt anno a tesztek alapján, szép kép, fullhd adott, 16GB belső memóriára, vagy SD-re rögzít.

colorizer.net

(#11014) lev@bps válasza taranis (#11013) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Most kicsit felhúzom az agyad, de megvettem egy fórumtársét feleannyiért, mint a tiéd - amikor megláttam, hogy a CNET 4-es értékelést adott rá, már tudtam, hogy nem nagyon veszíthetek:D

A tippet köszi, nagyon szép képe van, pedig napfénynél még nem is tudtam tesztelni!

www.budapestscenes.com

(#11015) taranis válasza lev@bps (#11014) üzenetére


taranis
addikt

Ja nem húz ez fel, örülök, hogy tudtam segíteni :) Az enyémben amúgy sem csak a kamera van, azért is több. Ha 40 körülért sikerült venned HF10-et, szerintem az elég jó, max HF100-asokat láttam annyiért (abban nincs flash memória). Illetve néhányan import Vixia modelleket árultak, az ugyanaz, mint a Legria, csak nem PAL, azokat olcsóbban lehetett beszerezni.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#11016) taranis válasza lev@bps (#11014) üzenetére


taranis
addikt

Ja látom, nálad mindkét dolog teljesült, egyrészt HF100-at, másrészt amcsi (Vixia) modellt vettél, így már érthető az ár.

colorizer.net

(#11017) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Ötvenezres árkategóriában milyen kamerát éri meg venni ?
Egyenlőre csak ismerkedésre szánom meg egy két videó készítésre aztán majd lépkedek tovább idővel.

Tiszta hülye aki nem normális

(#11018) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Ilyet néztem ki:
[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#11019) hollozoli válasza LaciMc82 (#11018) üzenetére


hollozoli
tag

Eredetileg én is azt akartam venni, aztán a fórumon figyelmeztettek, hogy az csak 1080i-ben tud rögzíteni, progressive-ben nem.

Az 50 000 forintos kategóriában ezt a két típust szokták ajánlani:

Sony HDR-CX220

[link]

Canon LEGRIA HF R406:

[link]

A youtube-on mind a két típusról találsz tesztfelvételeket, csak ne felejtsd el a youtube-ot átállítani a lejátszáshoz 1080p-re!

sok sikert!

(#11020) lev@bps válasza taranis (#11016) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Igen, amcsi modell, a memória nekem nem szempont, mert jobban szeretem a kártyák adta rugalmasságot, táskára és mikrofonra meg nem volt szükség, van elég mindkettőből, 40 rongyért elhoztam.

www.budapestscenes.com

(#11021) taranis válasza lev@bps (#11020) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem elégedett leszel vele, handykhez képest jó az objektív benne, nekem jobb híján az esküvőm is ilyennel lett videózva, és nem panaszkodott senki. Csak azt bánom, hogy nem mondtam el apámnak, hogy a stop gomb a backlight compensation :)

colorizer.net

(#11022) tsyl válasza taranis (#11021) üzenetére


tsyl
aktív tag

:)

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#11023) LaciMc82 válasza hollozoli (#11019) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Szia.
És a kettő közül melyik a jobb,megbízhatóbb ?
Én a Sony fele hajlok ,nem tehetek róla de a Canonról nekem a nyomtató jut eszembe,aztán lehet most tévedek. :)

Tiszta hülye aki nem normális

(#11024) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

A héten mindenképpen megrendelem a Pana HC-V720-hoz a memóriakártyát. Úgy döntöttem boltból veszem inkább mint hgoy forumokban hírdetésekből a biztonság kedvéért.

Ez a kettő tuti hogy kompatibilis a kamerával?

Kingston 64gb Ultimate 15.675 Ft

Kingstone 64gb sdxc 13425 Ft

Melyik legyen szerintetek?

(#11025) hollozoli válasza LaciMc82 (#11023) üzenetére


hollozoli
tag

Szia,

Nekem, úgy egy hónapja Sony-m van, a Canon-ról kérdezd a többieket! A Sony-val én meg vagyok elégedve.
(Amúgy a Canon-ról nekem a csúcsszuper fényképezőgépek jutnak az eszembe.)

üdv:

hollozoli

[ Szerkesztve ]

(#11026) Ottó58 válasza LaciMc82 (#11023) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Nekem nagyon sok Sony kamerám volt a Hi8-as rendszerűektől egész a mostani HDR-CX250-ig, sosem volt velük baj.
Canon csak használatban volt a kezemben.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11027) tsyl válasza SPeti1984 (#11024) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!

Nekem is ilyen kamerám van, de ekkora kártyám még nincs bele.Ezért megkérdeztem egy fórum társat (Tibor123) aki ezt írta róla:

Mind a két kártya SDXC. Az adatátviteli sebességükben van különbség. Szerintem, mind a két kártyát kezeli gond nélkül. Nekem Sandisk Ultra 64Gb. 30 MB/s írási-olvasási sebességű van. A kamera 1080p/50 felvételnél 28 Mb/s azaz 3.5 MB/s bitrátával rögzít, ezt bőven tudja mindkét kártya. Különbség ott adódik mikor számítógépre visszük a kártya anyagát. A drágább kártyáról gyorsabban felmásolja a számítógép az anyagot.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#11028) SPeti1984 válasza tsyl (#11027) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi.

(#11029) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Meg is jött a Kingstone 64gb Ultimate SD kártyám és tökéletesen működik a Pana HC-V720 kamerával. Még jól is jártam mert gyorsabbat kaptam mint ami a webshopban szerepelt a leírásban. :) 90MB/s read 45MB/s write a webshopban leírt 60Mb/s 35MB/s-sel szemben. :)

(#11030) tsyl válasza SPeti1984 (#11029) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nagyon örülök neki! Én is talonba tartom egy ilyen kártya vásárlàsát.

17 éve a PH-n....

(#11031) a000


a000
őstag

Sziasztok!

50eFt körül nagylátószögű kamerát milyet ajánlotok? Főleg benti felvételekre. Meg értelmes stabilizátor legyen benne.
A fentebb ajánlott sony-n meg canon-on kívül van még alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#11032) hollozoli válasza a000 (#11031) üzenetére


hollozoli
tag

Még ezt találtam 50 000 körül:

JVC Everio GZ-E105

[link]

(#11033) anonym1s válasza hollozoli (#11032) üzenetére


anonym1s
őstag

En probalgattam ezt az e105-ot uzletben. A stabilizatora nagyon szar, olyan mintha nem is lenne benne, neki meg "ertelmes stabilizator" kell.

(#11034) hollozoli válasza anonym1s (#11033) üzenetére


hollozoli
tag

Értelek, csak valahol kompromisszumot kell kötnie.
Ha ezeknél jobb kamerát akar, ahhoz jobban ki kell nyitnia a pénztárcáját.

(#11035) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Mi a kulonbseg ez a ket canon kamera kozott a 8gb beepitett tarhelyen kivul?
Az R406-ot most olcson tudnam megvenni, belso tarhely nekem nem kell, azon kivul meg en nem latok mas kulonbseget.

CANON LEGRIA HF R406
CANON LEGRIA HF R47

Ja, itt egy video amiben a panasonic v210-el hasonlitjak, es a panasonic lathatoan jobb minosegu. Valoban ilyen latvanyos a minosegkulonbseg a panasonic javara, vagy csak rossz a beallitas a canon kameran?

[ Szerkesztve ]

(#11036) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Egy órája vettem egy CANON HF R406-ot...abban kérem a segítségeteket hogy milyen kártyát vegyek bele, elég egy SD HC Class 10-es SanDisc vagy SD XC kell bele?
A Canon papirjában kompatibilitási probémákra hívják fel a figyelmet, ha nem SanDisc, Panasonic vagy Toshiba kártyákkat teszek bele, de gondolom más márkával is müxik.
Tegyük fel hogy a SanDisc márkát választom!
Az SanDisk Ultra vagy Extreme amiből van további 2 fajta is
1.,30MB/s HD video (200x) néven futó 8300Ft körül van USB-s olvasóval együtt
2.,45 MB/s UHS-1 (300x) 8600Ft csak kártya?

anonym1s: A HF R46-48 ig ban van wifi a 406 ban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11037) anonym1s válasza zsoika (#11036) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Kossz a valaszt!
Engem inkabb a video, hang, fokusz, stabilizator, zoom es latoszog erdekel inkabb, de gyanitom hogy ezek azonosak es valoban csak a belso tarhely es wifi a kulonbseg.
Gyenge fenyben (15-20W lampafeny) mennyire zajos es sotet a video? Zoom es fokuszhang belehallatszik a felvetelbe? Tudnal felrakni egy ilyen tesztvideot valahova?
Akksija mennyit bir?

Ja, kartyabol szerintem teljesen mindegy melyiket veszed. Nekem van itthon egy regi (2007-es) 4gb-os nevenincs class 4 kartyam, es erre is hibatlanul csinal 1080/50p videot az lx7 gepem.

[ Szerkesztve ]

(#11038) Watt25 válasza anonym1s (#11037) üzenetére


Watt25
veterán

Gyenge fenyben (15-20W lampafeny) mennyire zajos es sotet a video?
Nem hiszem, hogy létezik olyan konzumer kamera, amelyik ilyen erősségű fény mellett Gain nélkül tud működni, tehát zajos lesz a kép.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11039) zsoika válasza anonym1s (#11037) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Passzolom egyenlőre a tesztet mivel nincs hozzá kártyám, de gyanítom hogy 59990 ért nem lesz szuper az eredmény :( Ennek tudatában vettem meg bár ha elöbb elolvasom a hozzászólásodat ahol linkelted a youtube videot akkor elgondolkodtam volna a Panán. Nem tudom mennyire lehet bízni abban hogy pártatlan a tesztelő aki felrakta. Én békéscsabai vagyok ha közelben lax kipróbálhatod az enyémet vagy vedd meg a Panát és cserepróbát csinálunk, majd bosszankodunk, hogy miért nem a másikat vettük meg. :)

(#11040) anonym1s válasza zsoika (#11039) üzenetére


anonym1s
őstag

Panasonicot nem veszek mert mocsok draga bele az akksi, es en sem vagyok biztos, hogy ekkora kulonbseg lehet a ket kamera kozott, ezert kerdeztem.
Lenne lehetosegem meg egy jvc gz-vx715 olcso vetelre is.
Valamivel nagyobb a szenzora, fenyerosebb a lencseje, szelesebb a latoszoge, es tetszik hogy lapos, de csak 10x a zoom.

Van itt valakinek ilyen? Esetleg volt alkalma valakinek ilyet kiprobalni?

Ja, a csereproba nehezkes lenne, mert nem magyarorszagon elek :)

[ Szerkesztve ]

(#11041) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sonyban senki nem gondolkozik?
Pedig nagyon sok utángyártott akksi van hozzájuk elég olcsón!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11042) zsoika válasza Ottó58 (#11041) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! De, Én gondolkodtam! Most hogy az euro így megugrott azonnal emelkedtek a kamerák árai 5000Ft al, így gyorsan kellett döntenem. A CX 220-ast a HF R 406-al szemben gyengének találtam( nem optikai a képstabilizátora, kisebb kijelző, nem érintőképernyős, nincs hozzá hálózati töltő csak USB-s így csak számítógépről tudtam volna tölteni) nem mellesleg 10000 Ft-al drágábban adták itt Békéscsabán mígy a CANON jó árban volt. a Sony-t. A netről vehettem volna olcsóbban de esetleges meghibásodáskor postázgatni kellene. A CX 250 amit ajánlottál jó lenne ha lehetne kapni, de állítólag a 280-as az utóda az meg 80000Ft. Egy kicsit nagyobb keretből a CX 280 lett volna a nyerő :K

[ Szerkesztve ]

(#11043) hollozoli válasza zsoika (#11042) üzenetére


hollozoli
tag

Bízzunk benne, hogy nem jártál rosszul a Canon-nal sem.

Majd ha csinálsz tesztvideo-t kültéren, és felraknád a youtube-ra, privátban küldd már el a linket!

Sok sikert a kamerádhoz!

(#11044) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok haver most vett használtan egy samsung U10 Full HD-t 4500Ft-ért és azt vettem észre hogy mintha bolhás lenne a kép enyhén.
Tehát akár 1080p-ben akár 720p-ben enyhén bolhás a rögzített videóanyag.

[ Szerkesztve ]

(#11045) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Canon kamerához utángyártott akkumlátornál mit jelent az "info chipes" és a "nem info chipes" megjelölés?
(Túl azon persze, hogy az egyikben van chip a másikban nincs).

Melyiket szabad megvenni? Melyik használható? (Canon HF M56-ba kellene BP-718-as akksi)

Köszi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#11046) narumon válasza Mr. Erikszon (#11044) üzenetére


narumon
őstag

Mint jelent, hogy bolhás? Azt biztonsággal állíthatom neked, hogy ez a "kamera" sokkal rosszabb minőségben vesz fel mint az általam próbált (egyébként márkás és drága) telefonok! A felvett képnek az ég világon semmi köze a HD-hez, nemhiába olcsó...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11047) zsoika válasza lacibacsi (#11045) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Az akkumulátor aktuális töltöttségét és a hátralévő időt mutatja a chipes. Remélem erről van szó!...... a boltban amikor vettem a 406-osomat valami olyat mondott az eladó, hogy utángyártott akkuval nem biztos hogy működni fog mert a kamera figyeli a chipet. Valaki hallott már ilyenről, hogy csak az összepárosított akkuval működik a kamera?

(#11048) Mr. Erikszon válasza narumon (#11046) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Na látod pontosan ez járt a fejemben csak nem tudtam megfogalmazni.
Nagyon tré a felvett kép és az iphone 4s-emmel jobb klipeket készítek mint a kamerával.

(#11049) zsoika válasza hollozoli (#11043) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Bocs, elfelejtettem megköszönni a jókívánságodat. KÖSZI!

(#11050) cobrakigyo válasza Ottó58 (#11041) üzenetére


cobrakigyo
tag

Én is sonnyt vettem vannak hozzá olcso aksik én személy szerint az ebayon vettem hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.