Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Allanon25


Allanon25
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 1 hónapon belül tervezek én is videókamerát venni.

Amire szükségem lenne:

Külső mikrofont lehessen csatlakoztatni hozzá

Lehetőleg miniDV legyen, vagy olyan formátumban rögzítsen ami a legkevésbé veszteséges

1280•720-as felbontást előny ha tud, de a fullhd most egyenlőre felesleges

Az sem zavar, ha használt, csak legyen jó állapotban, és van rá valamennyi garancia.

Ti mit ajánlotok? (Max.: 90-100000Ft)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4602) jattila40


jattila40
tag

Na megvan a Canon hv30 kamerám, de még nem sikerült rendesen kipróbálni. FireWire kártyán szedem le a fájlt, de valami nem stimmel. A powerDirector-ral gyenge minőségű szaggatós, hang elcsúszik, stb. HDVSplit-tel le tudom szedni, jó nagy fájl lesz, a minősége sem lenne rossz, de a vízszintes kameramozgásoknál a függőleges vonalak sűrű hullámokat vetnek. A WinDV sajnos nem ismeri fel a kamerát. Tudtok ezekre a problémákra valami megoldást?

(#4603) Jetyke válasza Móncsa (#4600) üzenetére


Jetyke
tag

Heló!
-Firewire kártyához nem adnak kábelt, csak akkor ha külön beleteszed a kis kosaradba és megveszed vele együtt.
-Full HD Tv már létezik. Helyedben már a blúréjre gyűjtenék ;]
-Az általad megjelölt (nv-gs330 ) és a másik szóban forgó (HV30) kamera között valóban kb. egy a kettőhöz arányt vázolhatunk fel, ám tartok tőle, hogy ez minőségben viszont kb. egy a háromhoz eredményt produkál.

(#4604) Móncsa válasza Jetyke (#4603) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia! Ahol én vettem a FireWire kártyát ott benne volt a gyári dobozban a kábel is,és 2700ft volt összesen. Azt tudom hogy már van full hd tv de ott arra céloztam ,hogy ha majd már otthon is lesz full hd tv-m illetve a jattila40-nek is lesz otthon full hd tv-je,csak lehet ,hogy rosszul fogalmaztam. A minőségi különbséghez meg annyit az csak akkor ér valamit ha ki is tudod használni azaz van olyan tv-d vagy monitorod amin látni is lehet a minőségi különbséget.Szerintem!!!

(#4605) Jetyke válasza Móncsa (#4604) üzenetére


Jetyke
tag

Világos. Annyit tennék hozzá, hogy aki ebbe a fórumba ír sztem igényli a lehető legjobb minőséget a rendelkezésre álló összeg arányában (természetesen). Ha ő azt a kamerát nézte ki (és már meg is vette ahogy elnézem), nem fogja alább adni. De nyugi ez már csak szőrszálhasogatás :D

(#4606) jattila40 válasza jattila40 (#4602) üzenetére


jattila40
tag

A hullámzás úgy néz ki, valami interlcace probléma volt. Állítólag ez normális, de feltettem a PowerDVD-t és ezzel már nem csíkoz (a media player sem). A fórumokon azt írják, hogy a HDV-ből konvertált SDV is jobb lesz mint az erediteben SDV felvétel. Egyébként tegnap nappal is ki tudtam próbálni, és monitoron visszanézni a konvertálatlan HDV felvételt, hát mit mondjak... Meglepően jó, jobb mint amire számítottam. Ismerősnek van Pana gs-400 vagy hasonló (3CCD), de az annyira nem tetszett. Először én is azon gondolkoztam, de ez szerintem sokkal jobb. Kíváncsi vagyok, milyen lesz HDTV-n.
A WinDV nem ismeri a HDV kamerákat? Vagy esetleg más program amivel szalagról eredetiben lehet kepcsörölni az anyagot? (végülis a HDVSplit sem rossz). Milyen konvertáló programot ajánlotok DVD-re íráshoz SDV felbontásban? Kazettából milyen márkát vegyek? Kell-e a HDV-hez ajánlott, vagy az csak marketing? Mennyire megbíyható, tartós a kazetta? Tapasztalat?

(#4607) Anonimi


Anonimi
csendes tag

Üdv!
Kaptam ajándékba egy Panasonic HDC-SD9 kamerát. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mire kell figyelnem a memóriakártya választásánál? Kinéztem egy Transcend Class6 16GB-os kártyát 10 rugóért, csak nem tudom, hogy ez a márka elég megbízható-e? (sajnos a Panasonic kártya elég húzós árú)

(#4608) lancy


lancy
tag

kamerat akarok venni fokent nyaralasra szulinapra bulikra

talaltam egy canon hf100 at 149ft ert ez gondolom megeri uj es canon disztributortol van

valaszokat koszi

L

[ Szerkesztve ]

(#4609) Jetyke válasza lancy (#4608) üzenetére


Jetyke
tag

meg

(#4610) rumos14 válasza Anonimi (#4607) üzenetére


rumos14
nagyúr

Kingston, Sandisk sztem jobb, ha nem nagy az árkülönbség, ilyet vegyél. lehetőleg garival persze.

(#4611) Cyrin válasza jattila40 (#4606) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát igen, amikor először tettem ki LCD tv-re a kameráról a képet, leesett az állam, pedig még csak egy HD Ready tv volt.

Kazettából nem kell HDV-s, a síma ugyanúgy jó, én Sony-t és Maxell-t szoktam hozzá venni.
A szalag a legmegbízhatóbb adattárolási forma, én is elrakom az eredeti felvételeket. Még ha lesz is esetleg egy hiba valahol a szalagon, az nem befolyásolja a többi adatot.

Szerkesztésre, konvertálásra mindenki más-más programot ajánl.
Attól függ mennyire akarsz belemélyedni a témába.
Egyszerűek, de jól használhatóak pl a Pinnacle ami magyarul is tud, vagy a Ulead.
Aztán jöhetnek a Sony Vegas, az Adobe stb.
De ahogy megyünk felfelé egyre bonyolultabbak, (sokrétűbbek) és egyre többe is kerülnek.

Egyébként tényleg, a HDV anyagból már lehet bluray disket is írni :D
De sztem arrafelé kéne haladni, hogy nem írjuk ki lemezre így úgy tömörítgetve, hanem eredeti minőségben játszuk le sztgépről LCD tv-n.

(#4612) Cyrin


Cyrin
addikt

A szalag, mint archiváló formátum:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4613) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!
Kamera kellene, de olyan ami nagyon jó minőségben vesz fel hangot, és nem torzít. különböző sporteseményeken használnám: Forma-1, motorverseny illetve egyéb technika sportok. 100-120-nál többet nem nagyon szánnék rá :U
Előre is köszönöm a tippeket ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4614) endru88


endru88
csendes tag

Helló!

Kamerát szeretnék vásárolni! Mit tudnátok ajánlani 90.000 Ft-ig?
Én ezt néztem: http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=camerascamcorders&type=camcorders&subtype=memorycamcorders&model_cd=VP-MX25E/EDC
Mit szóltok hozzá?

(#4615) Cyrin válasza endru88 (#4614) üzenetére


Cyrin
addikt

Panasonic NV-GS330

(#4616) Humamage


Humamage
tag

Sziasztok.

Egy kis segítsége kellene. Videókamerát szeretnék választani, és szeretném ha kicsit segítenétek leszűkiteni.

Kritériumok:
- kis méret
- DVD-re mentsen vagy aviba/mpg-be? (általában gépen lesz lejátszva. A lényeg, hogy ne kazettára)
- Az ára valahol 60 és 80k között kellene valahol
- Hosszú műkögés idő
- Relative jó képminőség

Köszi előre is.

(#4617) more


more
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, h hol lehet biztosan kapni a pana gs330-at? megrendeltem egy webáruházból....de csak akkor derült ki, h nincs nekik amikor telefonon érdeklődtem... :W

(#4618) Beowulf


Beowulf
csendes tag

Üdv!
Tervezek venni egy új videó kamerát, de sajna nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg...
Előzőleg nekem egy Canon HG10-es volt
Ezek közül szeretném a legjobbat megvenni.
Sony HDR-TG3 (Érzékelő: 1/5.0")
Sanyo Xacti HD1010 (Érzékelő: 1/25")
Samsung VP-HMX20C (Érzékelő: 1/1,80")

Az előző kamerámhoz képest mind a 3 kisebb. Ami jó, mert mindenféleképp ilyet akarok venni...
Halottam olyat, hogy minél nagyobb az cmos érzékelője annál kevesebb zaj lesz a felvételen és, hogy fényérzékenysége is számít, minél kisebb annál kevesebb fény kell ahhoz hogy a cmos, vagy ccd érzékelő képet alkosson.
A problémám itt jön, hogy nem tudom, hogy a három kamera közül melyik jó... Mert nekem fontos a képminőség, de lehetőleg kicsi (kisebb mint a HG10) legyen a kamera.
Tudna valaki ebben segíteni ill. egy kis tájékoztatást adni, hogyan is kell értelmezni a dolgokat? Sajnos ezen a területen nagyon kuka vagyok...
Köszönöm!

(#4619) Pollux66 válasza Beowulf (#4618) üzenetére


Pollux66
tag

sanyo-t nem nem ismerem, de Samsungot semmiféle képpen ne vegyél.
VESZÉLYES HULLADÉK!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#4620) Pollux66


Pollux66
tag

Hi all!
Sony miniDV kamerámmal lenne 1 kis gond!
Tudom ez nem hibabejelentő topik ,de kamerákról nem találtam!
Szóval több mint 2éve hibátlanul működik, de most hibaüzenteket dobál:
"Reinsert the cassette" C31:22 hibakóddal.
A kazettát kiveszem ami tény h elég régi de az újabbaknál is előfordul!
A lagnagyobb baj viszont h a tisztító kazettával is ezt játsza!
Vkinek volt már hasonló tapasztalata?
A válaszokért előre is THX!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#4621) endru88 válasza Pollux66 (#4619) üzenetére


endru88
csendes tag

Helló!

Mi a baj a samsung kamerákkal?

(#4622) cigam válasza endru88 (#4621) üzenetére


cigam
félisten

Az előítélet. Régen a DV kamerákat Samsung lencsével szerelték, ami egy műanyag vacak volt állítólag. Viszont a memóriás mx20,25-ön már Schneider lencse vanik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4623) Pollux66 válasza cigam (#4622) üzenetére


Pollux66
tag

Bár csak az lenne! Sajnos el kell h keserítselek! 1műszaki üzlet fotó videó osztályán dolgozom! Így elég nagy rálátásom van dolgokra! EZ nem kamu dolog SAMSUNG, JVC kamerát nem szabad venni! aki ezt teszi az meg is érdemli h ilyen gépe legyen! Botrányos képzaj, pontatlan és lassú fokusz, kromatikus aberrációk nagy zoomátfogásnál stb.
Tény olcsóbbak a samsung kamerák, de aki 1 kicsit is komolyan gondolja a vásárlást annak
én Sony v. Canon kamerát ajánlok! Esetleg Pana!(bár ez utóbbi "nagyzolási" mániában szenved és sok gépének paraméterei csak parasztvakítást szolgálnak lásd 45x optikai zoom)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#4624) Beowulf


Beowulf
csendes tag

Utánanéztem a Samsungnak és arra a döntésre jutottam, hogy felejtős... A Sanyo is...
Így a Sony TG3E maradt... miután meg nem néztem a camcorderinfo.com-ot. :(((
Sajnos írták, hogy kevés fényviszonyok mellett nem igazán szuperál a készülék. Picit homályos lesz a kép.
A Sony oldalán van most egy megjelenő termékek közül egy új:
HDR-CX105E
Szerintem ennél maradok majd. Az új Exmor R CMOS érzékelő van benne, igaz sajna ez 1/5"-es, de jobb mint ami a TG3E-ben van. Szerintem maradok ennél...
De azt hiszem jövőhónapig várok még vele, hátha találok még addig valami jobbat...

(#4625) cigam válasza Pollux66 (#4623) üzenetére


cigam
félisten

Valószínű az általad említett negatívumok miatt (is) lett 8. helyezett a Samsung MX20 itt ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4626) Pollux66 válasza cigam (#4625) üzenetére


Pollux66
tag

Én csak a saját tapasztalatomat mondom el.....azaz nem kötelező megfogadni!
Írhatnak nekem akármilyne hiper értékelést 1 kameráról ha lesüt róla nagybetűkkel a GAGYI címszó!
De persze nyomatékosítom ez az én véleményem(és persze még sok másé is)!
Aki ezt nem látja annak azt ajánlom fogjon a kezébe 1Samsungot és 1 Sonyt.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#4627) laci666 válasza pinnacle (#4544) üzenetére


laci666
senior tag

Az én kis Panasonic NV-GS320-am csak a 36-ik :(
Nem baj már lassan 2 éve meg van és semmi gond nincs vele csak ajánlani tudom bárkinek jó kis gép.
Ahogy látom az árát is elég jól tartja :)
A Canonok tényleg ilyen jók... még sose volt szerencsém Canonhoz....majd a kövezkező életemben :D
Ha kamera kell akkor csak a Panasonic jöhet szóba.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#4628) szaki87


szaki87
csendes tag

Sziasztok!
Kamerát szeretnék venni családi videók készítésére úgy 40 ezer forintig!
Valami segítségetek van,hogy melyik éri meg ilyen árnál?
köszi

(#4629) cigam válasza szaki87 (#4628) üzenetére


cigam
félisten

samsung mx20

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4630) laci666 válasza szaki87 (#4628) üzenetére


laci666
senior tag

Én samsungot nem vennék.
Panasonic vagy Sony

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#4631) endru88


endru88
csendes tag

Samsung VP-MX20-hoz mit szóltok? Ilyen árba van jobb?

(#4632) caleb


caleb
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kamerás kérdésem:
Van nekem egy Sony Sony DCR-HC53E kamerám. Nyáron lett vásárolva és eddig kb 4 kazettát vettem vele fel. De most a 4-ik kazettát /Panasonic, a másik 3: 2 Sony 1 JVC /újból beleraktam hogy felvegyek rá,és próba képpen készítettem egy 20mp-es felvételt,és legnagyobb meglepődésemre csíkos volt a felvétel. Illetve a felvételnél nem látszik semmi baj amikor felveszek,csak a visszajátszásnál. Na mondom fasza. Vettem másik kazettát /TDK és Fuji /. A TDK-t beletettem ugyanaz a csíkozás,Fuji-val viszont jó volt. Ezt nem értem mi a baja van? Ennyire válogatós lenne, vagy valamilyen hibája van???
A válaszokat erőre is köszi.

Üdv.

Z

[ Szerkesztve ]

Az élet jó a világ nem!!!

(#4633) szabog74 válasza laci666 (#4630) üzenetére


szabog74
aktív tag

JVC?

(#4634) caleb válasza caleb (#4632) üzenetére


caleb
aktív tag

Ha valaki erre jár válaszoljon már plíííz :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#4635) doktor úr válasza caleb (#4634) üzenetére


doktor úr
tag

Ha kaptál hozzá tisztítókazettát, akkor pár másodpercet játssz le belőle. A jövőre nézve: majd a tisztítókazettát NE tekerd vissza, mert csak egyszer szabad lejátszani a szalagját!

(#4636) caleb válasza doktor úr (#4635) üzenetére


caleb
aktív tag

Köszi a választ.
Szóval akkor nem romlott el,csak koszos a fej?
Nem kaptam hozzá tisztító kazit,de ha ez a megoldás akkor veszek egyett.

Köszi :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#4637) doktor úr válasza caleb (#4636) üzenetére


doktor úr
tag

Ez lehet. Nem biztos egyáltalán.

(#4638) Attici válasza caleb (#4636) üzenetére


Attici
őstag

Előbb nézd meg, hogy egy régebbi felvételt hogy játszik le!
A tisztítókazettákat nem ajánlom, mikroszkóp alatt olyan mint a smirgli! Nemcsak a koszt veszi le a fejről, hanem le is csiszolja! Tehát a fej élettartamát is rövidíti!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4639) Jetyke válasza Attici (#4638) üzenetére


Jetyke
tag

Akkor miért gyártják nagyszámban? Az előted szóló kolléga pár másodpercet javasolt, valószínúleg azért, mert akkor még nincs, vagy elhanyagolható a "károsodás".

(#4640) caleb válasza Attici (#4638) üzenetére


caleb
aktív tag

Szia!

Megnéztem a régebbi felvételeket szépen lejátssza.
Akkor mi lehet a baja?

Üdv!

Z

Az élet jó a világ nem!!!

(#4641) Attici válasza Jetyke (#4639) üzenetére


Attici
őstag

Azért gyártják nagy számban, mert jó üzlet!
A tisztítóknál megvan adva, hogy hány mikront szed le mp-ként, az egy dolog, hogy sose találod meg. Egyébként kb 1 mp:-100 üzemóra a fej élettartamából! (Már láttam VHS-t amibe REPEAT-re tették a tisztító kazit->hát nem sok maradt a fejből, de legalább fémtiszta lett!!!)
Egyébként gyárilag is ilyen kazettákkal "koptatják be" a fejeket!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4642) Attici válasza caleb (#4640) üzenetére


Attici
őstag

Nézd meg a szalagot, hogy nem gyűrte-e meg.
Lehet ,hogy összetapadt a szalag, mert nem csévélted át!
Az is lehet, hogy a kuplungja túl kemény és erősebben húzza szalagot mint ahogy a görgő tolja. Különböző vastagságú (márkájú) szalagokkal különbözően viselkedhet a mechanika.
Mindenesetre, ha gyűr vidd a szervizbe hisz még garos! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4643) vagreg


vagreg
csendes tag

Sziasztok gép vásárlást tervezek nyárra és három gép között vacillálok.
Kérném véleményeteket, és indokotokat. Tehát:

Canon FS100 SD-s
Canon FS10 SD-s
Sony DCR-SR36 HDD-s

Max keret :100 e -Ft lenne.
Cél házi felhasználás, kirándulások rögzítése, családi felvételek.

Lényeg: Minél szebb és élesebb kép, DVD írásnál minél kevesebb utómunka.
Egy kérdés még nem találtam meg sehol a választ, hogy van -e fenti kamerák valamelyikén magyar nyelvű menü? Még egy blama kérdés az éjszakai felvétel az infra felvételt takar?

Ha valaki segítene választani és meg is indokolná megköszönném!

Üdv: vagreg

(#4644) Attici válasza vagreg (#4643) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem Sony, mert javítható a Canon meg nem. Egyébként meg egyik se, mert nem kazettásak.-de ez csak az én véleményem! ;)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4645) Jetyke válasza Attici (#4641) üzenetére


Jetyke
tag

Hiszek neked!
De komolyan :D

(#4646) vagreg válasza Attici (#4644) üzenetére


vagreg
csendes tag

Köszi! Ez is egy meglátás. Infónak nem rossz.

(#4647) vagreg


vagreg
csendes tag

Esetleg van még valakinek 4643-ra véleménye és infója? Megköszönném.

(#4648) caleb válasza Attici (#4642) üzenetére


caleb
aktív tag

Nem gyűri a szalagot,és most próbálgatom ha beletekerek egy jó 5 percet utána teljesen jó.
Ki érti ezt :O

Az élet jó a világ nem!!!

(#4649) Attici válasza caleb (#4648) üzenetére


Attici
őstag

Akkor mégiscsak a kuplungja lesz rossz, mert a szalag elején erősebben húzza és félrehúzza szalagot.
Vidd szervizbe ez nem túl komplikált és gyakori hiba, hamar megtudják orvosolni! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4650) tamasmester válasza caleb (#4648) üzenetére


tamasmester
csendes tag

Vagy csak egyszerűen tekerd előre mindig 5 percet :) Ha az előbb bevállt, ezután is be fog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.