Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) horusz- válasza Cyrin (#3100) üzenetére


horusz-
tag

Ugy ahogy mondod

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3102) Badb0y válasza PPeter (#3087) üzenetére


Badb0y
addikt

Értem.

#3082 #3085 többi kérdésére vmi ?
Nem csak téged kérdezlek, többieket is.

Laptopommal HDMI kábellel is összeköthetem ? Ott is mehet adatátvitel vajon ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3103) Ginew válasza Badb0y (#3102) üzenetére


Ginew
aktív tag

amit tudsz összedugsz, s vagy megy vagy nem :) én nm birnám ki ennyi napig válaszra várva :D kreativitás...:)

(#3104) johnjohn válasza horusz- (#3099) üzenetére


johnjohn
addikt

A drágább, és régebbi változatban a mechanika 80 %-a volt fémből, az újabbakban kb.30 %.
A régebbi típuson volt mikrofon bemenet, ez sokaknak fontos volt.
A régebbi típusban jobb minőségű volt a fejdob, a mostanoban műanyag a közepe. Forrás: Panasonic szervíz, ott dolgozik egy haverom.

[ Szerkesztve ]

(#3105) sham3 válasza sham3 (#3070) üzenetére


sham3
csendes tag

nincs senkinek hozzáfűznivalója?

(#3106) Badb0y válasza Ginew (#3103) üzenetére


Badb0y
addikt

Nos, semmi gond nincs azzal, hogy ntsc-s. A sima 170000 ft-os pana tv is színesben jeleníti meg a képet, ami ráadásul nem is full hd-s. Lehet még vmi bajom az ntsc-ből akadóan ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3107) Ralph8


Ralph8
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy Sony DCR-HC19e kamerám, és nem tudom hol kell törölni a MiniDV-re vett anyagot...
Valaki segítsen!
Köszi

(#3108) johnjohn válasza Ralph8 (#3107) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem teljesen érthető a kérdés, ha a DV szalagra felvettél valamit, az rajta van, ha előretekered,és újra felveszel az előző anyag törlődik.Mint régen a VHS videónál. :W

(#3109) philoxenia válasza Ralph8 (#3107) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kamera falnak fordít, villany leolt, felvétel elindít. Kompromittáló anyag van rajta? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3110) johnjohn válasza philoxenia (#3109) üzenetére


johnjohn
addikt

Üresbe törlés is használat, a DV kazik 2-3 felvételnél többet nem szeretnek, így elvész 1.

(#3111) Csipané


Csipané
csendes tag

Sziasztok!Szeretném a véleményeteket kérni.
Videókamerát szeretnék vásárolni hamrosan,de nem szeretnék úgy vásárolni hogy ne kérjem ki mások véleményét is akik igazán jártasak ebben a dologban.
A kérdéseim a következők
Mit kell tudnia egy jó videókamerának?
Melyiket ajánljátok inkább a dvd irosat vagy kazettásat?
A kazetásokat mennyire lehet szerkezteni?
A mostani videó kamerák magyar menüsek álltalában?
Tudna nekem valki egy jó fajta kamerát ajánlani? Sony vagy Panasonic szeretnék vásárolni amiben van magyar menű is.
Ha valaki tudnba nekem segiteni akkor azt előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3112) Cyrin válasza Csipané (#3111) üzenetére


Cyrin
addikt

A Sonyban van magyar menü, mennyit szánsz rá?

Kazettásat, ha akarod szerkeszteni.

(#3113) direwolf válasza Csipané (#3111) üzenetére


direwolf
őstag

Ha nem nagyon értesz a számítógépekhez, akkor egy minidv (szalagos)kamera + merevlemezes asztali dvdíró (amin van Firewire/DV/ieee1394 (ezek ugyan azt jelentik) csatlakozó) kombóval jársz a legjobban. A kameráról egyszerűen digitálisan (tehát veszteség nélkül) áttöltöd a dvdíró merevlemezére a kazetta tartalmát, megszerkeszted, és kiírod lemezre amit vihetsz körbe a családban. A számítógéppel csak szívni fogsz.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3114) horusz-


horusz-
tag

Ki használ,vagy érti a DVD Author 3 progit?Ez dvd szerkesztő

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3115) horusz- válasza direwolf (#3113) üzenetére


horusz-
tag

Miért kellene neki dv cam.ha asztalival irja ki és azon szerkeszti?
Neki 1xübb volna a dvd-s cam.,azt épp úgy tudja felmásolni,és szerkeszteni asztalin.Megvan még az az előnye,hogy bármilyen asztali lejátszóba be tudja tenni a kamerából a dvd-t!

Viszont,én most épp azon gondolkozok,hogy talán nekem is dvd-s kellene vennem!
A számítógép szerkesztéssel már tele a t...öm.Szép,igényes de a kutyát nem érdekli.Mutathatom én a nagymamának az átmeneteket,vágásokat de őt csak az unokája érdekli hm. Ezért aztán dolgozhatok!Eltelik 20 év gyerekek előveszik,a még működőképes dvd korongokat,és annyit mondanak hogy mennyire igénytelen az amin most 1 hetet dolgoztál.20 év mulva olyan teknika lesz,hogy ezek kövületnek számítanak.
Hétfőn hozom a pana EH57 és az elég szerkeszteni, de ha mégsem akkor az elöző irésomban található soft.is alkalmas erre a célra.
Mivel hogy még nem volt dvd camom,csak dv-k és elődjeik,érdekelne a minősége a felvételnek.dv hez képest

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3116) horusz-


horusz-
tag

http://64.233.183.104/search?q=cache:AHWY1mxsNKsJ:www.sz-video.hu/videodigitalizalas/vhs-digitalizalas-dvd-re+legjobb+dvd+felvev%C5%91&hl=hu&ct=clnk&cd=4&gl=hu&lr=lang_hu

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3117) Cyrin válasza horusz- (#3115) üzenetére


Cyrin
addikt

Jó is az a DVD-s kam.

Így a rokonok, unokák nem egy órás menüvel megszerkesztett átlátható dvd-t fognak kapni, hanem ezerszám a 17 perces miniDVD-ket pakolgathatják ki-be, és találgathatják, hogy vajon mi van rajtuk, és hogy érdemes-e végignézni, történik-e még benne valami érdekes.

Azért a videoszerkesztés nekem nem tart egy hétig, akár egy óra is elég lehet hozzá + a kódolás. (persze tartalomtól függően)

(#3118) Cyrin


Cyrin
addikt

Egyébként újonc kollegánk nem mondta, hogy nem ért a számítógéphez, és ezért el akarja kerlni a szerkesztést, hanem kifejezetten arra kérdezett rá, hogy a kazettásak mennyire szerkeszthetőek. Ebből én azt veszem le, hogy akarja szerkeszteni.

(#3119) doktor úr válasza horusz- (#3114) üzenetére


doktor úr
tag

Ha a TMPGEnc DVD Author-ra gondolsz, én szoktam használni.

(#3120) horusz-


horusz-
tag

Én nem azt mondtam hogy a mini dvd-et fogom nekik odaadni,hamen azt hogy esetleg rögtön visszajátszható,kiirható,sima dvd-re.Az asztali gépeken is meg lehet szerkeszteni,és menüt készíteni.Ha megszerkesztesz 1 másfél órás műsort(én pinnaclével) az nem 1 órás!Nekem 1 hét!! Azért mert az ember olyan hogy mindig a tökéletesre vágyik,és mindig talál olyat benne,amin változtatna.Az idő nem mindenkinek drága,nekem az!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3121) horusz- válasza doktor úr (#3119) üzenetére


horusz-
tag

Te vagy az emberem Doki :-)

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3122) direwolf válasza horusz- (#3115) üzenetére


direwolf
őstag

A DVD-s kamerák gyakorlatilag ugyan azok mint a HDD-s kamerák, csak sokkal kevesebbet lehet rájuk felvenni egyszerre :) És a mechanika is kényesebb, nagyobb...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3123) horusz- válasza direwolf (#3122) üzenetére


horusz-
tag

A mostani dvd cam-ok tudják kezelni a dl korongokat,ami 60perc így. Azt viszont nem tudom hogy menyire kényesek,de csak kivan már forrva ennyi év alatt. A mechanika csak átmérőbe nagyobb,de sokkal 1xübb mint 1 dv cam. Kevesebb kuplung,műanyag stift és fog. kerekek,csak ebből indulok ki! Egyszerűen nem tudok választani,eddig csak kazis camjaim voltak,de körülményes volt az átmásolásuk, és azért gondoltam a dvd-s mellett "csak félek tőle"(még)

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3124) Cyrin válasza horusz- (#3120) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is pinniklével dolgozom, és ezek a gyerkőcös videók nem nagy kihívást jelentenek, meg vannak egy óra alatt, menüvel, sorbarakással, vagdosással, esetleg zenével.

Azonkívül ha ennyire kényes vagy a minőségre, hogy egy hétig csinosítgatod, akkor az ilyen DVD-s asztali lejátszószerkesztéses valami végeredménye rémálom lesz számodra.

Valahogy nem jön ki nekem ez a 60 perc, mert ha egy 60 perces MiniDV kazetta 100%-os minőség melett DVD-ra van kiírva, akkor az majdnem tele van, tehát kb 4 GB. Ezzel szemben ezek a "60 perces" miniDVD-k 2,8 Gb-ot tudnak. Valszeg nagyobb tömörítési ráta mellett lehet igaz a 60 perc. Az meg megint a minőség rovására megy. Persze mpeg2 esetén mindez, nem pedig AVCHD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#3125) horusz- válasza Cyrin (#3124) üzenetére


horusz-
tag

Azt mondod hogy 60 perces mini dl-re csak közepes minőségben tudja tartani a 60-at?Magas minőségben ez kevesebb?

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3126) Cyrin


Cyrin
addikt

Na egy kis szakirodalom, ahol nem titkolják a felvételi időket:

[link]

Felvételi mód:
HD felvételek esetén: HG (13 Mbps / CBR), HN (9 Mbps / VBR), HE (6 Mbps / VBR)
Felvételi idő:
HD felvételek esetén: HG: 14/ 26 perc (DVD: 1,4 GB/ DL 2,6 GB), HN: 21/ 40 perc (DVD: 1,4 GB/ DL 2,6 GB), HE: 31/ 60 perc (DVD: 1,4 GB/ DL 2,6 GB)

Felvételi mód:
Normál felbontásban: XP (10 Mbps), SP (5 Mbps), LP (2,5 Mbps)
Felvételi idő:
Normál felbontásban: XP: 18/ 35 perc (DVD: 1,4 GB/ DL 2,6 GB), SP: 37/ 69 perc (DVD: 1,4 GB/ DL 2,6 GB), LP: 74/ 138 perc (DVD: 1,4 GB/ DL 2,6 GB)

Ebből az jön ki, hogy csak duplarétegű, kétoldalas lemezek esetén lehet esetleg elérni a 60 percet mindkét formátum esetében, legjobb minőségben.
De hol árulnak ilyen dvd-t, mert én nem láttam még. És mennyibe kerül? És majd fordítgatjuk felvétel közben? Majd a gyerekvers eleje meg a vége lesz meg :DD

(#3127) Ralph8


Ralph8
csendes tag

Sziasztok!
Eladó egy Sony DCR-HC19e kamera!
Elérhetőség(msn): devil.bence@freemail.hu

(#3128) direwolf válasza Cyrin (#3124) üzenetére


direwolf
őstag

Bocsáss meg, de aki pinaköllel ( ;] ) dolgozik az igényes nem nagyon lehet, mert az mpeg2 renderingje botrányosan szar :(
Ha már igényesség, akkor veszteségnélküli vagdosás, csinosítás smartrenderingel, de még mindig DV-be, aztán a kész művet valami igényes mpeg2 render-el (pl. CCE min. 6 pass) vélgegesteni, és egy normális DVD authoring programmal (pl. DVD lab) elkészíteni a DVD-t.
Na ez az igényesség, és ez nem 1 óra :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3129) Cyrin válasza direwolf (#3128) üzenetére


Cyrin
addikt

te melyik verziót ösmered?

(#3130) direwolf válasza horusz- (#3123) üzenetére


direwolf
őstag

HDD nem játszik? Megkapod azt a minőséget mint a DVD-sel, csak könnyebb kezelni, és tartósabb.

(Ha erre most azt írja valaki, hogy a HDD kényes, annak szívesen megmutatom a 2,5"-os 40 gigás Hitachi vinyómat, amit 4 éve hurcolok minden nap (!!!) melóba és haza egy hátizsákban.)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3131) direwolf válasza Cyrin (#3129) üzenetére


direwolf
őstag

8-tól az összeset
Amúgy ha már ilyen egybeminden akkor Ulead Video Studio 11. Szerintem sokkal jobban működik minden része.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3132) Cyrin válasza direwolf (#3131) üzenetére


Cyrin
addikt

pedifg a 11-es már sokkal jobb, mint a 10-es pl. semmi bajom az mpeg2 mnőségével.

A HDD "megbízhatóságáról" meg ne regéljünk már pont egy proharrdver fórumon :D

(#3133) Cyrin válasza direwolf (#3128) üzenetére


Cyrin
addikt

Én csak a szerkesztésről beszéltem, a pehúzásról, renderről meg a dvd írásról nem, amikor 1 órát említettem, de azt is csak bizonyos esetekben, pl a gyerekről készült házi videóknál ahol nem kell aláfestés semmi, csak pakolgatni és vagdosni, símán megy az 1 óra, bármilyen programmal.

(#3134) Ginew válasza Cyrin (#3133) üzenetére


Ginew
aktív tag

jó hát sztem 1 picit más a felhasználási terület mindkettőtöknél... mig te home videozol gyerkőcről, addig ő lehet videoklippet csinál :)

(#3135) Cyrin válasza Ginew (#3134) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát igen, de most erről is volt szó, nem profi videózáshoz kérték a segítséget.

(#3136) direwolf válasza Ginew (#3134) üzenetére


direwolf
őstag

Nem, dehogy... én is a családi videokat gyártottam, de a videozás területén a maximalizmusba fulladt az egész, így átadtam a stafétát az asszonynak, azóta nem 3 év lemaradásban vannak a homevideok, hanem csak egy :DDD
Most hogy beadta a kulcsot a minidv kamera, nem is volt kérdés, hogy HDD-s lett az utód.
Kötöttem egy kompromisszumot a minőség/egyszerű használat oltárán :B
Van az életben még egy rakás dolog, amiben kiélhetem a maximalizmusom, és nem megy az idegeimre :K

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3137) Csipané válasza Cyrin (#3112) üzenetére


Csipané
csendes tag

Értem.Neked mi a a véleményed a merevlemezesről?Nekem a Photohollban az ealdó azt ajánló.Én olyan 90000 körül gondoltam.Tudsz esetleg valamilyet ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3138) Csipané válasza direwolf (#3113) üzenetére


Csipané
csendes tag

Hát nem vagyok profi a számitógépekhez,de valamennyit értek hozzá.A barátom mindenben tud segiteni a számitógép világában nagyon otthon van úgy hogy ő sokmindenben segit.
Ha jól értelmezem akkor te a merevlemezest ajánlod nekem.Mi a vélemyényed a dvd-lemezesről?Ma tudtam meg egy pár jó dolgot amire nem is gondoltam.A Médiben kérdeztem az eladót és azt mondta hogy a Sony annak van magyar menűje de a Panasonicnak nincs.De a photohollban láttam eg merevlemezest és Panasonic volt az ára meg 89-90 ezer küörül volt.A típusát annyira nem tudom de nekem a formája nem tetsze mert olyan volt a mint egy cső.Te tudsz ajánllani valamelyet?Esetleg tudsz valami jótanácsot mondani kamóval szeben?
Ha van valami amit szívesen megtudsz velem osztani azt szivesen fogadom,és köszi a segitséget előre is.

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3139) Cyrin válasza Csipané (#3137) üzenetére


Cyrin
addikt

Az a baj a merevlemezesekkel, hogy ugyanazon az áron visszalépést jelentenek a képalkotó rendszerükben a hasonló árú miniDV-s kamokhoz képest,, azokívül a HDD-n mpeg2-ben rögzítenek, ami szintén kevésbé előnyös. Olvass vissza sok szó volt már erről.

Szóval az én szavazatom még mindíg a Pana NV-GS320 90 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#3140) direwolf válasza Csipané (#3138) üzenetére


direwolf
őstag

Nem, én azt írtam, hogy egy miniDV + asztali merevlemezes DVD felvevő
Ez a párosítás azoknak előnyös, akik nem akarnak extrákat a szerkesztésben, és ki akarják hagyni a számítógépet az egészből.
Ha van tapasztalatod szgép kezelésében, akkor megpróbálhatod a szerkesztést azon is.
Sokan mondanak sokfélét, én nem igazán tudok tanácsot adni, mert nem ismerek sok tipust, csak a technológiákat. Legfeljebb annyit tudok tanácsolni, hogy azt a panasonic HDD-st (SDR-H20) ne vedd meg, én megjártam vele a 16:9-es felvétele elég szar. Vagy egy kicsit többért másik merevlemezest, vagy 90 körül miniDV-t.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3141) nyikszi válasza Csipané (#3138) üzenetére


nyikszi
őstag

Én meg azt tanácsolom, hogy nehogy Merthülyenemvagyok-Fukar-Olcsó-ban vedd meg, mert sokkal drágább mint más szaküzletekben vagy márkaboltokban.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3142) Csipané


Csipané
csendes tag

Üdv! A DVD-s kamerák lemezeit lejátszhatóak dVD lejátszóba? :F :F :F

Ha valamit keresek akkor azt szerertném itt megtalálni

(#3143) horusz-


horusz-
tag

Amit szerettem volna,az nem jött össze. Viszont rendeltem 1 Canon md255 dv-set.Ha valakit érdekel írok tesztet róla,és a pana320-al hasonlítom össze! Kedd,vagy szerdán kapom! Panával cseppet sem voltam megelégedve,azt most hozzáteszem!

[ Szerkesztve ]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3144) Ginew válasza horusz- (#3143) üzenetére


Ginew
aktív tag

sztem mindenki örül 1 tesztnek.. :) :DD :K :K :K

(#3145) Ginew válasza bonat (#3059) üzenetére


Ginew
aktív tag

ezek melyikek? van köztük naonvárt darab? az árakat sztetek vmennyire lenyomják? Igy vétel előtt ezeket is figyelembe kell venni.. :)

(#3146) Ginew válasza horusz- (#3143) üzenetére


Ginew
aktív tag

amugy miért tettél le a sony hc5-ről?

(#3147) DjKoxi válasza horusz- (#3143) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia!

A tesztet szívesen elolvasnám! Mi volt a gondod a 320-al? Nekem is ez van azért érdekelne.
Köszi!

(#3148) johnjohn válasza horusz- (#3143) üzenetére


johnjohn
addikt

Rossz csere volt. :(

(#3149) horusz- válasza DjKoxi (#3147) üzenetére


horusz-
tag

Vásárlásnál derült ki hogy nincs válpánt!
Kezelhetősége és hevedere a kinaiaknak,és nőknem lett kitalálva
Hevederbe nem fér bele a kezem,teljes kinyujtásnál sem,csak a 4 újjan tövéig.
emiatt kezelhetetlenek voltak a gombok,és egyéni fogási lehetőségre kényszerített,ami kényelmetlen volt.
A gép sújelosztása nagyon zavaró mert a heveder,ami igen vékony,a talpazatánál volt rögzítve,és emiatt rendesen kifordúl az ember kezéből,ezért állandó markolást kell alkalmazni,és így nem tudnak pihenni az ujjak.
Beltérben,mesterséges fényviszonyoknál,sokat téveszt az autó.fehéregyensúj,ezért némelyik képkocka hol kékbe hol bordóba,és tulszinezve jelenik meg.
A tulszinezés gyakori probléma volt,pláne mikor 1 kézi mecsen,sárga mez,műfény,és parketta szin,gyors mozgás,na itt néha csak az arcokat lehetett látni test nélkül!
Kicsi zoom,de végülis elég,általános használatra.
Röviden a problémákról
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jó dolgok!
Jól kezelhetö egyszerű menü
könnyű tetszetős forma,jó lcd
stabija rendkivül jól müxik
Szabadban term.fénynél rendkivül szép éles szinek,teljesen megegyeznek a szemmel látható szinekkel. Mic.rendkivül jól szolgál, zoom funkció hatásos,mellék zajok nélkül.
Viszonylag jó akkutöltés,utángyártott nagy kap.akku ára,ami kifogástalanul,tőle elvárható modon működik.
Fotó részt nem használtan,van arra megfelelő gép!
Biztos van amit kihagytam,2 éjszakás műszak után,csak ezek jutottak eszembe
Alapjába véve jól müxik,megéri az árát,de nagykezűeknek, semmiképp nem ajánlom!
Elképzelhető hogy az én bénaságom,de nehezen tudom elképzelni,mert kb a 30 kamerát fogyasztottam el.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ezekből a sony trv4?? kamerát szerettem (analog) amibe olyan erős volt az infra,hogy ha nedves volt valakinek a bőre,akkor olyan volt az ember mintha nem lett volna bőr rajta.Vagy strandon voltál,és nappal használtad az infrát akkor mindenkit levetkeztetett.Utánna a canon 600i ez digitalizálásra is lehetett használni,a pana320 elött volt közvetlen! Tavaji farsang azzal volt felvéve,az ideji a panával.Ha 10-es skálán osztályoznám a felvett minőséget, akkor 6 a canon 4 a pana (beltér) kültér:8a pana 5 a canon

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#3150) horusz- válasza johnjohn (#3148) üzenetére


horusz-
tag

Anyagiak nem úgy jönnek,de pár hónap mulva eladó lesz!
SONY HDR-SR 10E lett volna még nagyon jó áron,(150)de ez is stornó!
Ha a gázt berakom a kocsiba,utánna jobban látom hogy mit lehet venni

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.