Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45745) Allien


Allien
veterán

Üdv!
Kis helpet kérnék. :D Nem terveztem rendszerváltást, de ugye, ki tudja. A lényeg, eddig Pentax K200D-t használtam, azért (IS) Pentax, mert talán (amikor választottam) a legkompatibilisebbnek tűnt régebbi obikkal. Mivel, nincs 100E feletti pénze, optikákra.
Sigma 17-70mm F2.8-4 DC
SMC Pentax-DA 16-45mm F4
Idáig mentem eddig árban (kb 50E), illetve, M42-st is nagyon ritkán használgattam (de jó ideje nem). A vázat lassan nem ártana cserélni, mert korlátozza az obi park fejlesztést (nagy fényerejű optikákkal AF probléma, pl 1,7-s).
Csakhogy, jött egy ajánlat, Nikon oldalra. Nikon D5300+Nikon 18-140mm f/3.5-5.6 VR DX párosra. Viszont, Nikon-ról semmit se tudok, hogy pl manuális optikákkal mennyire kompatibilis. Ok, ez is belépő szint, és félek, nagyon nem is tudnék feljebb menni Nikon vonalon. Max egy jó minőségű fix 50mm. Pentax-on van jópár manuálisom, tök jól szuperálnak (28mm, 200mm).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.