Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21978) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Még mindig nem sikerült döntenem hogy milyen nagy szenzoros gépet vegyek.
Kaptam néhány tanácsot tőletek, de nem nagyon jutottam előrébb.
Eddig a Canon EOS 700D 18-55 USM, Nikon D3300 18-105 VR és a Nikon D5200 18-105 VR volt az általam szimpatikusnak tartottak.
Ezek közül a D5200 a fogása miatt alapból kiesik, egyszerűen kényelmetlen. A D3300 egész jó, de picit kicsinek tűnik a markolata. A 700D a legjobb fogásban, kényelmes, testes darab.

Legutóbb javasoltatok Pentax K-50 típust, de sajnos testközelből nem láttam még.
MM-ban megnéztem a Sony Alpha 3000-et. A fogása nagyon jó, de a hátsó kijelző minősége szörnyű. Ez a 230.000 pixel nagyon gyér. Még ha meg is barátkoznék vele, az objektívekkel gondban lennék, mert ahogy nézem nem túl nagy a választék a Sonynál és elég drága is. Ezért ezt a gépet szinte kizárnám.

Fogás szempontjából mindenképp a 700D a legjobb, viszont nem tudom hogy a szenzora a D3300-hoz képest mennyire jó, illetve az autofocus pontjai és típusa melyik gépnél a legjobb.
A D3300-ban 11 fókuszpont van melyből 1 keresztszenzoros, míg a 700D-ben 9 keresztszenzoros fókuszpont található.
Melyik a jobb, melyik fókuszál pontosabban (az alapobival)?

Amatőr szinten vagyok teljes mértékben, tehát most ismerkedem a fotózással. Hamarosan elutazom és szeretnék tájképeket is fotózni, ez is szempont hogy a gép alkalmas legyen rá.

Mit tudtok javasolni, melyik gépet lenne érdemes választani?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.