Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) nyunyu válasza Skullwipe (#35499) üzenetére


nyunyu
félisten

Valami DM gazdaságos Vanish jellegű porral próbálkoztam, vízben oldva, rákenve.
30%-os peroxid alkalmazásához nem volt elég nagy lavórom, hogy beleférjen a billzet teteje. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35502) Skullwipe válasza nyunyu (#35500) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Na és szerinted a vödörrel való takarással mire akartam utalni? Majd én tényleg vödörrel takarnám le, mert úgy szép? ;]
Van kenhető fajta is, de nálunk ilyet hol kapsz, passz.

[ Szerkesztve ]

(#35503) syIex


syIex
veterán

Sziasztok. Eljutottam a végső két billentyűzethez ami között választani fogok! :DDD
Mind a kettő használt, de mind a kettő hibátlan állapotban van.

Az egyik egy Gigabyte Aivia Osmium. Ez mechanikus és magyar, ami igazán ritka. Tesztek alapján nagyon dicsérik. Újkori ára 40-50 között van/volt.

A másik pedig egy Razer Deathstalker Ultimate. Hát igen, erről szerintem sokat nem kell mondani. RGB, Razer, és ugye a touch rész ami hatalmasat dob rajta. Ennek az ára 95 körül mozog jelenleg is a piacon.

Kérdésem az lenne, melyik éri meg jobban? :U :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#35504) SunMount3r válasza Yany (#35485) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is csak annyit tudok egyelőre, hogy vagy a Red vagy a Brown lesz nekem a menő. Gaming PC-m (már) nincsen, és akkor is Controller-el fogom tolni többnyire TV előtt. Jó érzetű, kevés hibás, nem idegesítő gépelésre viszont kellene már valami. A Blue a videók alapján talán tényleg gépíró effekt, csak ezért zárom ki. Élőben kellene letesztelni tényleg a Red vs Brown témát nekem is. Mert biztos jobb lesz mint most, bármelyiket is választom, csak nehogy az legyen, hogy "ejj, pedig az még ennél is jobb lett volna"....

(#35505) nyunyu válasza syIex (#35503) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát igen, erről szerintem sokat nem kell mondani. RGB, Razer, és ugye a touch rész ami hatalmasat dob rajta.

Már mint úgy érted az árán?
Az értékén tuti nem dob semmit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35506) Domonkos válasza syIex (#35503) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tipp a vasarlashoz: ha hasznaltan veszel vagy adsz el valamit, akkor sose nezd/sose erdekeljen az ujkori ara a cuccnak. Nem szabadna relevansnak lennie. Ha esetleg valaminek nem tudod megitelni az erteket, akkor kerj hozzaertoktol segitseget; PH-n erre vannak a bearazos topikok.
De a dontes egyszeru: ha eyecandy-t akarsz, akkor razer, ha billentyuzetet, akkor inkabb a gigabyte.
nyunyu mondandojat csak pejorativabban tudnam kifejteni a deathstalker kategoriajaba tartozo billentyuzetekrol. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35507) syIex válasza nyunyu (#35505) üzenetére


syIex
veterán

Igen, az árára és kinézetére értettem! :DD Szóval akkor mindenképp a Giga? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#35508) nyunyu


nyunyu
félisten

'csába, nem fér el rendesen az MX 1000 elektronika a vadiúj 3000 házában a hátsó rögzítő kapcsoktól. :W
Szorulnak a legalsó gombok :(

Pedig az első MX 3000-ek elvileg osztoztak az elektronikán a korábbi MX 1000-ekkel, csak aztán 95 körül költségcsökkentettek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35509) oneal1


oneal1
senior tag

logitech g810 113 euroért már baba nem?

Német kiosztással van, de az elvileg nekünk pont jó ugye?azthiszem minden ékezetes gombnak meg van a helye

(#35510) Domonkos válasza oneal1 (#35509) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jo billentyuzet, ha szereted a romer-g kapcsolokat. En annyira nem. :D Szerintem nem utik meg a cherry mx brown szintet. Vilagitasban viszont egyertelmuen jobb. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35511) Mr.Csizmás válasza oneal1 (#35509) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. ennyiért vették meg az általam hirdetett G910-est pár napja, szerintem annak ez a reális ára, a 810 max 90-100€ :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35512) oneal1 válasza Mr.Csizmás (#35511) üzenetére


oneal1
senior tag

De ez uj, nemet amazonrol

(#35513) Mr.Csizmás válasza oneal1 (#35512) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az enyém is teljesen új volt, de akkor jó ár, ha amazon :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35514) #68216320


#68216320
törölt tag

Nem igazán értek a billentyűzetekhez, de most szükségem lenne egy "normálisabb" darabra.
Kódoláshoz kellene, tehát nem szempont a gyorsaság, sok billentyű lenyomás egyidejüleg, stb.
Viszont háttérvilágítás jól jönne. Illetve alapvetően kényelmesnek találom gépelésnél a laptopok esetében használt megoldásokat. Numpad sem szempont, sőt ... Természetesen lehet angol kiosztás is.
Árban 5000-15000 között gondoltam, ha belefér.

Van valami ötletetek erre? Köszönöm.

(#35515) oneal1 válasza Mr.Csizmás (#35513) üzenetére


oneal1
senior tag

Jaaa értem:) köszi!

De akkor a német kiosztás számunkra a legelőnyösebb ugye?

(#35516) emvy válasza #68216320 (#35514) üzenetére


emvy
nagyúr

Foallasban kodolsz?

while (!sleep) sheep++;

(#35517) Mr.Csizmás válasza oneal1 (#35515) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ANSI vagy ISO kiosztás van, a német az ISO kiosztáson a megfelelő nyelvi karakterek feliratozva :D melóban és otthon is német billentyűzeten vagyok, magyar kiosztás van beállítva rá a gépen, pl. az ö betű lenyomása az é-t adja, ä -> á, ü -> ő, stb. lényeg hogy mindegyik a szabvány szerinti karaktert adja lenyomásra.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35518) #68216320 válasza emvy (#35516) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mondhatni csak eddig laptopon nyomtam.

(#35519) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Erre valaki?

Kiegészítésként:

Hama uRage Lethality-t használok most és az lenne itt a kérdés igazából,hogy ez a Lenovo bill hogy teljesít ahhoz képest,bár nyilván tisztában vagyok vele hogy egyik se fogja megváltani a világot...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#35520) Mr.Csizmás válasza Stukker1987 (#35519) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez nem a Lenovo Preferred Keyboard, a gugli képek alapján? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35521) Skullwipe válasza Mr.Csizmás (#35517) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Meg ugye a kiegészítő dolgok is jól át vannak variálva minden országban, meg állandóan lemarad az U-ról a € jel is :W

(#35522) Domonkos válasza Stukker1987 (#35489) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem rendben van, de max 3 evre tervezz vele. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35523) Mr.Csizmás válasza Skullwipe (#35521) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó hogy mondod, ezen sincs, eddig fel se tűnt. lehet ReichsMark pénznemet használ még :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35524) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy a debreceni MM-be ki szoktak lenni rakva mecha-k?! Csak meg kellene nyomkodni őket, mert így kb. halovány gőzöm sincs milyen lehet a Red v. a Brown a gyakorlatban. :F

[ Szerkesztve ]

(#35525) emvy válasza #68216320 (#35518) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit nem annyira ertek az az, hogy akkor miert van 15k limit? Ez az egyik fo munkaeszkozod, jo esellyel par ora alatt megkeresed az arat. Szek, monitor, billentyuzet, eger - ezeken nem erdemes sporolnod.

while (!sleep) sheep++;

(#35526) #68216320 válasza emvy (#35525) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azért van, mert annyira nem kritikus az elvárásom. Nem hiszem, hogy többet érdemes volna költenem erre.

De, ha ez ilyen komplikációt okoz, akkor hagyjuk. Majd veszek valami szimpatikus darabot.

[ Szerkesztve ]

(#35527) Stukker1987 válasza Mr.Csizmás (#35520) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Szia!

Doboz alapján Preferred Pro...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#35528) emvy válasza #68216320 (#35526) üzenetére


emvy
nagyúr

No offense, csak erdekesnek talaltam. :)

while (!sleep) sheep++;

(#35529) Mr.Csizmás válasza Stukker1987 (#35527) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az pedig ajánlott az összefoglaló alapján :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35530) Hauptmann válasza SunMount3r (#35524) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Westend MM-ben nem volt egy darab mechanikus sem tegnap.

(#35531) Domonkos válasza #68216320 (#35514) üzenetére


Domonkos
Ármester

cougar 200k?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35532) Kvelstadt válasza Hauptmann (#35530) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Itt kint a Currys pc world olyan mint otthon az MM.
Nemrég voltam pont azért hogy megnyomkodjam a mechákat és mondtam az eladónak hogy, tud e nekem mutatni olyan bill-t?
Erre odavitt ilyen optimus prime kinéuetü gamer gumimembrános 30.gagyi márkáju billhez hofy ezek a minőségi gamer billek amit tartanak az üzletben...
Tisztára MM...

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#35533) Skullwipe válasza Kvelstadt (#35532) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én a most nyílt másikban akartam volna megnézni, de minden be van csomagolva, esély sincs hogy kiderítsem, csak ha végig rágom magam a dobozokon de a vége úgyis az lesz amit mondtál.

(#35534) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Logitech Cordless Desktop Ex110 billentyűzethez hasonlót tudtok nekem ajánlani?
Nem kell hozzá egér, lényegtelen hogy vezetékes vagy anélküli, a lényeg hogy a lehető leginkább olyan legyen mint az említett típus. Sajnos elromlott, voltam nézni billentyűzeteket, de amiket MM-ban láttam akár 20k-ért is siralmasan rosszabbak ennél...
Ami egyetlen követelmény hogy USB-s legyen.. Köszi!

üdv, adika4444

(#35535) vlevi válasza adika4444 (#35534) üzenetére


vlevi
nagyúr

Formára a Logitech MK330 hasonlít az EX110-hez.

[link]

[link]

De csak formára, mert a billentyűzet tapintási érzete teljesen más.
Melóhelyen most egy ezeréves, valaki által levedlett, majd megtalált EX110-t használok, a Mediamarktban nyomogattam az MK330-at, de nem vett rá a lélek, hogy otthonra olyat vegyek magamnak.
Sajnos a Logitech olcsóbbnak mondott cuccai nagyon sokat romlottka az elmúlt években. Olcsóbb nem lett, csak vacakabb. Persze, van aki szerint a K120 tökéletes mindenre.

(#35536) arnikusz


arnikusz
veterán

Szép napot mindenkinek!
Régi Trust billentyűzetemet szeretném cserélni.
Mit szóltok a Razer blackwidow ultimate stealthez?
Köszönöm.

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#35537) [Prolixus] válasza SunMount3r (#35524) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Múltkor néztem de nem volt egy darab sem. 30k-s billeket nem fognak szerintem kirakni hogy mindenki nyomkodja, lelopja a keycap-eket meg minden.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#35538) syIex


syIex
veterán

Végül egy Gigabyte Aivia Osmium-ot tudtam megvenni elég olcsón és tökéletes állapotban. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek jó billentyűzet vagy megérné lecserélni másikra? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#35539) SunMount3r válasza [Prolixus] (#35537) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

20K-s egereket még kiszokták. (Régebben legalábbis így volt.)

(#35540) [Prolixus] válasza SunMount3r (#35539) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Na igen, pont a múltkor néztem, hogy még egy nyavalyás g403 sem volt kirakva.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#35541) Ringman válasza Skullwipe (#35502) üzenetére


Ringman
nagyúr

Van kenhető fajta is, de nálunk ilyet hol kapsz, passz.

a hirdrogén-peroxid fordászkellékesnél kapható szerintem

(#35542) madrac


madrac
őstag

Sziasztok!
Már egy ideje követem a topikot. Egy ideig Cougar K200-at használtam (legtöbbet játékra), de mivel volt némi gondja, garanciában kaptam egy másikat, és közben elkezdtem nézelődni én is a mechanikus billek irányába, legfőképp a gazdaságos kínaik keltették fel az érdeklődésemet az áruk miatt, illetve a TKL elrendezés tetszett meg a legjobban. Ezért berendeltem egy ilyen Zero Metoo edition TKL-t red kapcsolókkal (outemu?) az aliról. Sajnos a többi kedvező árú kínai billeket leginkább kizárólag kék kapcsolókkal erőltetik. Úgy láttam ennek elég jó az értékelése, ami mondjuk a drevo tyrfing-ről nem igen mondható el, amin még erősen gondolkodtam. Majd beszámolok a tapasztalatokról.

(#35543) Domonkos


Domonkos
Ármester

Hetfon beallitanak hozzank melohelyre, hogy most bizony le lesznek cserelve a billentyuzetek es mindenki szepen valasszon egyet maganak a kinalatbol: logitech k120 vs lenovo preferred. Mivel a lenovo az egyik kedvenc membranosom, en azt valasztottam; viszont kivancsisagbol a hetfoi napot egy k120-on potyogtem vegig, a lenovot a dobozaban pihentettem. Igazabol nem volt rossz (az elvarasokhoz kepest), de ma egybol a lenovon kezdtem es hat majdnem eg es fold a kulnobseg. :Y Egymas utan nyomkodva meg inkabb kijon. Nem is gondoltam volna, hogy ennyivel jobb a lenovo. A hosszabb billentyuut es a szofisztikaltabb taktilitas nagyon jo hatassal van az erzetre. :K
Lenyeg a lenyeg: a lenovo preferred egy jo membranos bill (ujkoraban!) es a k120 is jonak mondhato az 5k alatti kategoriaban, de holnaptol azert visszavaltok mechara :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35544) Skullwipe válasza [Prolixus] (#35540) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Akkor nektek jó hírem van mert bizony van kirakva végre, de csak kék tactile cherry klón (elvileg kailh, de egyszerűen nem annak tűnt a felirat alapján). Próbáltam rájönni hogy mi az de ott kiolvasni... nem bírtam, átlátszó felső rész, ledekkel voltak ellátva. Sajnos bekapcsolva nem voltak, mondjuk én nem bánom, a lényeg hogy világítanak. Meg egy kicsit hajlítgattam, tekergettem őket oldalt fogva, nem kő kemények, de nem nyiklenek nyaklanak, bőven strapásnak tűntek, súlyuk ehhez mérten nem annyira sok. Az extra multi médiás gombok is jó hogy legalább ott vannak. Van támasztokájuk is akinek kellene. Gyanús volt, hogy miért van még az U-n is € jel, persze hogy mártogatottak azok a kupakok nálunk, a profil az OEM lesz. Viszont nagyon könnyű volt rajta a gépelés szépen klikkeget kattogott, nagyon kis kényelmesnek tűnt, és két verzió is van TKL (RAPOO V500S, a régebbi), és full size (RAPOO VPRO V720S, a nem rég kiadott felújított verzió).
Nem csoda, hogy nem tudtam kiolvasni a feliratot rajta, ez van benne. Viszont nekem nagyon pozitív benyomást keltettek, határozottan jónak tűnik mind kettő. Persze tudom mi a gond főleg, a kupakok, de azért már ez is valami ilyen ár kategóriában, főleg a TKL-re gondolok. Közben most látom már, hogy miért éreztem én könnyűnek mert 50g az a rugó.

[ Szerkesztve ]

(#35545) dugo_ válasza Skullwipe (#35544) üzenetére


dugo_
veterán

Biztosan Kailh, csak át van brandelve. Nálam Rapoo néven futottak a black kapcsolók a Kínából rendelt V500-on.

Szerintem 20-25k-t nem ér egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#35546) nyunyu válasza Skullwipe (#35544) üzenetére


nyunyu
félisten


Nem tudom, mi a bajotok a Kailhhal :DDD

Ja, ma jött valami csájníz játékszer, amitől majdnem agyvérzést kaptam negyed óra után, mert nem bírtam megfejteni, hogy kell összerakni a plate mounted stabokat, hogy benne is maradjanak az univerzális plateben szétesés nélkül.
Aztán észrevettem, hogy a PCBn ott vannak a szép nagy furatok a PCB mounted stabokhoz, azokat viszont csukott szemmel is bármikor képes vagyok implementálni. Hiába, Cherry billzetek "átka" :DDD

Már csak USB kábel, meg a kupak hiányzik, plusz egy fél nap a legózásra.

Ehh, hol van az AltGr a WKL MX 1000-en??? Nem találom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35547) oneal1


oneal1
senior tag

na én végül ma a logitech g810 mellett döntöttem, jövő héten érkezik, csak győzzem kivárni :)

(#35548) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!

Microsoft Desktop Designer-t látott már valaki?
Semmilyen alternatívát nem találok a lapos és egyszerű K750-re, most ez fogott meg. Ár alapján túl rossz nem lehet. :F

(#35550) Domonkos válasza vtommy (#35548) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ár alapján túl rossz nem lehet.
Pedig pont hogy az alapjan <egesz> rossz. :O Kb 10k-t nem er egerrel egyutt. Szerintem ha veszel egy logitech k120-at, azzal nem jarsz sokkal rosszabbul, meg ha attol el is tekintunk, hogy kb. 20k meg a zsebedben marad...
Mar nagyon sokszor leirtuk, de billentyuzetet nem szabad ar, marketing, vilagitas, szoftver stb. alapjan venni. :W

De ha csak trollkodsz, akkor ez egesz jo volt :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.