Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#82101) zsolt734 válasza MrChris (#82041) üzenetére


zsolt734
tag

Kicsit megkésett válaszaim:
- Megvan már a GX7, egyelőre nagyon tetszik, és ez szerintem így is marad. :)
- A váltás oka többrétű. Pentax K20D-t használtam 5 éven keresztül, de az utóbbi időben elkezdett zavarni több dolog is vele kapcsolatban:
1. Szemüveges vagyok, az OVF használata egyre jobban zavart, az élőkép pedig nem az erőssége a K20D-nek.
2. Az elmúlt 5 év alatt megszületett két gyermekem, akik szépen nőnek. A magassági növekedés együtt jár a sebesség növekedésével is, a K20D kezdett lassú lenni. Nagyon. (Sima obikkal használtam, nem SDM motorossal, utóbbival egyszerűbb lett volna az élet, de erről később.)
3. Régen nem zavart a gép, ezáltal a táska mérete. A gyerekek mellett már zavar. Iszonyú macera tud lenni nekem, hogy lóg rajtam egyikük és közben fényképezzek is (obi cseréről ne is beszéljünk).
4. Egy ekv. 24-70mm zoom-ot (Pentax DA16-45/4) használtam többnyire, ami a gyerekekhez nem a legjobb. A célra egy ekv. 26-105mm-es (Pentax DA17-70/4) jobb választás lenne, aminek használtpiaci felára a 16-45-höz képest kb. 50-60eFt.
5. Nagyon szeretem a fix gyújtótávolságú objektíveket, nagyon sokat fényképeztem a DA35/2.4-el, a DA50/1.8-al, valamint a 100-as makróval. Régen. Mostanában se időm, se lehetőségem nincs kreatívkodni, nagyjából csak a család dokumentálása van. Erre a fix-ek nem mindig alkalmasak, a 100-as makró pedig mondhatni egyáltalán. Vagyis az objektív parkot racionalizálnom kellett.
6. Viszonylag sokat fényképezek beltérben, a kevés fényt pedig a K20D nem szereti (ISO800-nál feljebb nem nagyon tekertem az érzékenységet, mert a színek torzultak, -1 FÉ-től működött az AF rendesen, de legalább lassan).

A fentieket figyelembe véve két lehetőségem lett volna:
1. Maradni a Pentax-nál, de akkor vázcsere és objektívpark csere. Ezzel két bajom volt: a méret marad viszonylag nagy, minimum 100eFt-ot még bele kell raknom (de inkább 200.000-et), hogy legyen egy normálisabb vázam (K5II vagy K3), és egy jó átfogású zoom-om (DA17-70 vagy DA16-85 - a 18-135 a sebessége miatt kiesett).
2. Váltok más rendszerre. A három esélyes a Sony a Fuji és a m4/3 volt. Az első kettő hamar kiesett, miután láttam, mennyibe kerülne egy GX7 szintű váz objektívekkel, vagyis lett a GX7. Mivel videózni kamerát használok, ezért ez a része a váznak egy kisegítő lehetőség, nem szükségszerűség. Egyetlen dologtól tartottam az elején, az pedig az APSC-nél nagyobb mélységélesség, ha véletlenül kreatívkodni lenne lehetőségem. Szerencsére ez a félelmem elmúlt miután láttam, mit tud a 25/1.8 és a 45/1.8. Ennyi nekem bőven elég. :) Amin még gondolkozom, az egy 14-150II. Az Olympus verziót már megigényeltem a Tedd próbára akción belül, majd meglátom mennyire jó nekem, de az megint csak viszonylag nagy... :)

Szóval röviden ennyi. :)

(#82102) MrChris válasza zsolt734 (#82101) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nagyjából meg van milyen obikat szeretnél. UZ csak a 14-140/150-ek vannak, a kisebbekből nekem a 14-45 volt szimpatikus, van rajta ois kapcsoló. Ha nagyobbat keresnék az a 12-60 lenne. Ha muszáj a szűkebb, akkor vágni még tudok, de hozzátenni már nem. De ezek már egyéni igények, 20-assal is elfényképelem a gyerekeket.

Más. Laowa 7.5/2-vel mikor árasztják el a boltokat?

(#82103) kátú válasza Ijk (#82090) üzenetére


kátú
őstag

engedjük el :D

It still works!

(#82104) un2112 válasza MrChris (#82102) üzenetére


un2112
tag

Úgy hallom, itthon a Fotoplus a Laowa forgalmazója, de biztos beletelik még pár hónapba, mire ideér, s közben mi ár ragad majd még rá... :(

(#82105) MrChris válasza un2112 (#82104) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, sajnos úgy látom ~1,22-vel szorzzák a Laowákat.

(#82106) |AP|


|AP|
veterán

megvan már jó ideje az E-M10 (mkI), de eddig még nem merült fel sosem a következő kérdés:

HDR sorozatnál valóban nem lehet időzítőt beállítani, vagy csak én vagyok a béna?
Távkioldó hiányában maradna a telefonos vezérlés, de az meg annyira fapados, hogy nincs benne HDR mód.

Mindössze annyit szeretnék, hogy az állványra tett géppel 3-5 eltérő expójú képet lőni, anélkül, hogy a géphez kellene érni. Ez tényleg megoldhatatlan? :F

(#82107) scarabaeus válasza |AP| (#82106) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem csodálkoznék rajta. Annak idején egy highend kompakttal kezdtem el gömbpanorámát csinálni, azon egy fizikai tárcsán volt az időzítő / expósorozat, viszont távirányítóval sem tudtam volna áthidalni a problémát, mert ahhoz nem volt. A GX1-en sem tudtam egyszerre beállítani a kettőt, ezért távirányítóval kellett indítani expósorozatot, hogy ne mozdítsam meg a gépet az expógomb nyomva tartásával, aztán a GM1 is így működik, nem mehet a kettő egyszerre, de a magam részéről már ebben az esetben úgyis telefonról távirányítom. A Panáknál annyi megvan, hogy az expósorozat mehet távirányítva.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#82108) |AP| válasza scarabaeus (#82107) üzenetére


|AP|
veterán

" A Panáknál annyi megvan, hogy az expósorozat mehet távirányítva"

Az Oly távirányító appban nem találtam ilyesmit... :(
Lehet elő kell vennem a GM1-et erre a melóra (iroda beltér fotózás... sokszor jön szembe a fény az ablakon, ami meghülyíti a fénymérést... mindenképpen expo-bracketinggel kellene lőni ezeket)

(#82109) kuntics válasza |AP| (#82106) üzenetére


kuntics
aktív tag

Hello
Az olympus image share nevű telefonos program használható távkioldóként is. A beállitásokban át kell állítani a távvezérlés módot( igaz ilyenkor nincs live view)

(#82110) |AP| válasza kuntics (#82109) üzenetére


|AP|
veterán

Köszi! :R

Ez lesz a megoldás! Pedig korábban már használtam, de teljesen kiment a fejemből, hogy át lehet állítani...

(#82111) Tua


Tua
tag

Nem tudom, hogy volt-e már, de találtam egy szuper katalógust amiben benne van az összes eddigi Micro Four Thirds objektív (és még 1-2 apróság):

Micro Four Thirds Catalog 2017

(#82112) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tenne nekem fel 3db RAW képet ISO1600-3200-6400-on hosszabb (20s) záridővel? A téma mindegy, illetve valami sötétebb lenne jó. Jah, nekem G7/70-em van, ezt szeretném összehasonlítani akár másik ugyanilyen géppel illetve más mFT-s gépekkel. (elszomorítóan zajos az enyém :( )

Köszönöm!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#82113) Muerte68 válasza dzz (#82112) üzenetére


Muerte68
addikt

1600-fölött ne várj csodákat a m4/3-on kb az a max ami még használható :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#82114) dzz válasza Muerte68 (#82113) üzenetére


dzz
aktív tag

Már az 1600-tól is elborzadtam :) Kíváncsi lennék mások gépére, hátha az enyém sz@r csak :D

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#82115) Muerte68 válasza dzz (#82114) üzenetére


Muerte68
addikt

az 1600 azért még válalható :K
[link]

Ezt EM 10-el 60/2,8-as sigmával csináltam.

F.B.I. ha nem zavar a tárcsák hiánya nem olyan rossz a P3-belseje van benne :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#82116) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Olcsón, családi fotózásra még vállalható, egy kezdőnek az Oly E-PM1?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#82117) Schanyee válasza dzz (#82112) üzenetére


Schanyee
senior tag

ISO 1600, 30sec

Amúgy két dologra érdemes odafigyelni:
A panasonic szenzorok nem annyira jók hosszú expóban, nem tudom a G7-ban Pana vagy Sony van-e, akkoriban elég sok Sony-t használt a Panasonic is. A linkelt kép E-P5-tel készült, abban Sony van.
A másik meg hogy a hosszú expós zajcsökkentés legyen bekapcsolva - mondjuk 30sec-es záridő mellett fotózol egyet és olyankor a fényképező lő még egy fotót azonos záridővel de zárt redőnnyel, hogy a szenzor zajt ki tudja vonni az elkészült képből. (asszem így működik)

Szerk.:
Ez meg ISO 2500, de csak 1/8 záridő. Ami miatt ide teszem, hogy itt jóval kevesebb a színzaj ami a szenzor hibáiból ered.[link]

Ez utóbbi tuti JPG-ben készült, az előzőre nem mernék megesküdni.

[ Szerkesztve ]

(#82118) dzz válasza Muerte68 (#82115) üzenetére


dzz
aktív tag

Gondolom nem 20sec volt az expó :) Úgy nincs is vele bajom, csak a hosszúaknál.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#82119) dzz válasza Schanyee (#82117) üzenetére


dzz
aktív tag

A zajcsökkentést kikapcsolom mindig, hiszen a RAW-ba nem szól bele, csak a jpg-et szűri. Viszont nincs lehetőség 30sec-es szünetekkel fotózni mindig (egy csillagjárást például), ezért szerettem volna valaki más gépéből is RAW-ot látni, hogy megnyugodjak :P A te képeden is látszik némi zaj a tető alján, de a tegnapi (ma hajnali) képeimen a te tetőd helyén is csillagok lennének zajból :)

Még mindig szeretnék ilyen RAW-okat mFT-s gépből! Mindegy milyen márka, összevetni szeretném az enyémmel.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#82120) Schanyee válasza dzz (#82119) üzenetére


Schanyee
senior tag

Amit én írtam az szerintem a raw-ba is beleszól. Nincs mindig kétszer annyi ideje az embernek egy képre, de valamit valamiért. Ha olcsón szeretnél éjszaka hosszú expóval fotózni és mindezt m43-mal, akkor legolcsóbban talán egy olympus e-m10-el jársz használtan, annak is sony szenzora van és van pár jó funkció pont ilyenekhez (csillagjárás), még azt is látod a kijelzőn hogy hol tart a kép akár 1 órán keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#82121) Muerte68 válasza Schanyee (#82120) üzenetére


Muerte68
addikt

Az EM-10 pana szenzoros-az EM5 ami sony-s.Amúgy azok is olcsón vannak mostanság :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#82122) Mercutio_ válasza dzz (#82119) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csillagjárás témában kérdezd madgie -t szerintem ő minden vázat szenzort kipróbált és lesznek gyakorlati tippjei is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82123) weiss válasza Muerte68 (#82121) üzenetére


weiss
addikt

Erről a pana szenzorról hol írnak, mert én nem találtam rá guglin semmi információt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#82124) madgie válasza Mercutio_ (#82122) üzenetére


madgie
titán

Én már rég nem vagyok képben ezzel, E-M10-em volt utoljára, ISO 1600 körül az is felejtős volt ilyen mókára. De igazából az azelőttiek is, ez sajnos pont az a kategória, ami nem az MFT erőssége. Lehet velük jó csillagos képet csinálni persze, csak technikailag nem ISO 1600/30" az optimális nekik (főleg nem nyáron).

(#82125) Muerte68 válasza weiss (#82123) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem nagyon árulja el az oly hogy melyik modelbe milyen szenzort tesznek de tudomásom szerint csak az EM-5 mk1-ben volt sony szenzor az összes többi pana.Persze lehet hogy tévesek az infóim a PL-5 szenzor sony mivoltját is sokan megkérdőjelezik.

A Pl-5 öt én is úgy tudom hogy az de hivatalosan nem nagyon osztották meg mibe mit raktak.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#82126) weiss válasza Muerte68 (#82125) üzenetére


weiss
addikt

Az biztos az. PL-5-öm van, és gyönyörűen bandingol a Pana 20/1.7-tel, és ezt egy Pana szenzoros gépnél sem írták, meg fura is lenne, hogy a saját szenzorukkal gondok legyenek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#82127) Mercutio_ válasza madgie (#82124) üzenetére


Mercutio_
félisten

De nem azon van gyárilag csillagcsíkhúzó funkció ami pont megoldja ezt a problémát a sok rövidebb expóval?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82128) madgie válasza Mercutio_ (#82127) üzenetére


madgie
titán

De. Ha startrailst akar az ember. Ha tejutas, nem elmosottat, akkor viszont semmit nem ér e lávjkompó.

(#82129) Lassú Víz válasza dzz (#82119) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Olyankor is kell egy dark frame az elején, amit külön megmutatsz az összerakó programnak. Még E-P1-gyel készítettem ilyesmit, nem a zaj volt vele elsősorban a bajom, hanem az hogy a túl sok szünet miatt (kb 5.sec) olyan lett mintha egy varrógéppel hímezték volna a képre az íveket.

(#82128) madgie: Egy olyan képnél viszont van idő a hosszúexpós zajszűrésre. De tény, hogy az MFT gépeket nem az asztrofotózási képességei miatt szeretjük.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#82130) madgie válasza Lassú Víz (#82129) üzenetére


madgie
titán

Az igaz, az sokat segít ebben az esetben :K

(#82131) Steveg08


Steveg08
újonc

Sziasztok ! Tudnátok abban segíteni, hogy milyen canon ef-m43 adaptert érdemes venni ? Fontos szempont hogy olcsó legyen, de nem tudom mi a különbség egy 2000 és egy 5000 ft-os között. Egy Rokinon ef 14mm-es objektívhez kellene. Köszönöm előre a válaszokat, szép napot !

(#82132) MrChris válasza Steveg08 (#82131) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez még olcsóbb mint 2e!

(#82133) Balinov válasza MrChris (#82132) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi a linket, MrChris! Ugyan nem kerestem ilyet, de ennyiert vetek kihagyni. Most mar csak az a kerdes, EF-es agyus uvegek kozul mi az amit 79$/€ kornyeken meg is erdemes venni:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82134) Bódi Erik


Bódi Erik
csendes tag

Van közületek olyan aki próbált 1-es oly vázat és annak a mkII verzióját?
Megéri a mkII felára vagy érdemesebb egy jó állapotú mkI-et beszerezni?

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#82135) Studi válasza Bódi Erik (#82134) üzenetére


Studi
addikt

Egész más funkciókat tudnak az új vázak, megéri azokat venni, ha belefér a keretbe. Feltéve, hogy használod az új funkciókat. Simán fotózásra ettől függetlenül mindhárom mkI váz megállja a helyét a mai napig. :K A legfőbb baj velük, hogy kifutnak már lassan a gariból.

(#82136) MrChris válasza Balinov (#82133) üzenetére


MrChris
nagyúr

Steveg08 keresett ef adaptert, ilyet ennyiért mindig lehet kapni az ebayen csak ki kell várni 3-6 hetet mire megjön. Pdaw-nál általában 3e-ért mindig lehet venni és az itt van.
Szerintem jó üveget vegyél és ahhoz adaptert.

(#82137) Balinov válasza MrChris (#82136) üzenetére


Balinov
félisten

olcsojanos vagyok, en raernek:) EF obi ugyben meg majd rakerdezek a manualos topikban, hatha van valami epkezlab.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82138) Bódi Erik válasza Studi (#82135) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Képminőségben egyformák? Vagy a mkII-nek azért már jobb a szenzora, a dpreview szerint.
Viszont ez a mkII-t elég komolyan beárazták.
Félni kell hogy a gari letellik? Mi gond szokott ezekkel lenni?

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#82139) topikk válasza Bódi Erik (#82138) üzenetére


topikk
senior tag

1-es alatt E-M1 -et értesz, vagy első sorozat E-M10, E-M5?

Nekem úgy tűnik az árra utalva, hogy az előbbi.

[link]

(#82140) Steveg08 válasza MrChris (#82132) üzenetére


Steveg08
újonc

Köszönöm szépen a segítséget, még annyi hogy eközött és egy 5ezer ft-os között van bármi lényeges különbség ?

(#82141) MrChris válasza Steveg08 (#82140) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem vegyes, váz felöli m4/3 bajonett eddig mindnél a tubus anyagából volt kiképezve, festett vagy máshogy színezett alumínium, egy apró csavarral. A másik vége szokott krómozott, nikkelezett anyagból lenni, van amelyiknél egész rendes, valszeg réz. K&F-t szokták jónak nevezni. Nekem van nonam-ből több OM-el, van amelyik jó, van amelyik kevésbé.

(#82142) Bódi Erik válasza topikk (#82139) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Ezt és az elődjét.
[link]

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#82143) weiss válasza dzz (#82112) üzenetére


weiss
addikt

Tessék.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#82144) toyone


toyone
őstag

Sziasztok.

Videózáshoz(hébe hóba fotózáshoz) szeretnék objektívet cserélni a lumix G6-n. Jelenleg 14-42mm 3,5-5,6 kit van rajta.
Beltérben lenne használva, kb egy átlagos nyomtató nagyságú dolog állványról, vagy sliderről(néha kézből) történő rögzítésére. Erősebb világítás van,de nem tökéletes.

Árban van limit 50-60k max így leginkább a használtak vannak előtérben.

A kérdés a következő: apróban elég sok 45mm/60mm- es fix oly/sigma/pana 1,8/2,8 darabot látni.Ezekkel szemezek. Mennyire vállalhatóak az általam leírt környezethez? Esetleg van valakinek tapasztalata?

Később G7-re esetleg ha kipörög a cseresznye G8-ra váltanék 4k miatt, de jelenleg az valahol a Makó-Jeruzsálem vonalon helyezkedik el szóval ez csak a távlati terv

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#82145) szpetri válasza toyone (#82144) üzenetére


szpetri
tag

Beltérben a 45/60 mm nem lesz szűk neked?
Jelenleg is mindig 42mm-re kicsavarva használod az obit, és még úgy is tág?

(#82146) Studi válasza toyone (#82144) üzenetére


Studi
addikt

Jók lehetnek, inkább az 1.7-1.8-as darabok közül választanék beltérre. Persze ha van fény, akkor jó lehet a 2.8 is. Érdemes megnézni a 25/1.7-es Panát is, nagyon korrekt áron van újonnan, és jó kis üveg szerintem. A kitobival kb milyen látószöget használsz ehhez? Az megadnám, hogy a 25-ös vagy a 45-ös a helyes irány. ;)

(#82147) toyone válasza szpetri (#82145) üzenetére


toyone
őstag

Hopp, nem voltam elég alapos mert bele akartam tenni a lényeges 20mm-s 1.7-s panákat is.
14 és 35 között ritkán tekerem csak fentebb, apróbb dolgoknál max.

Szerk.
Igazatok van. 45+ az max fotozgatni lenne érdemesebb, kisebb kell.
Mert a mostanival kitekerve ilyenekkel bíbelődök. De ez csak szórakozás céljából.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#82148) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!
Gép vásárlás előtt állok.A két kiszemelt a G80 és a Gh4.Nem igazán tudok dönteni.Elsősorban fotó minősége számítana, de ez nem csak váz függő.. Családi videózásra is használnám. Melyiket ajánljátok inkább?Köszi!

flyer

(#82149) hito válasza flyer12 (#82148) üzenetére


hito
nagyúr

Szia! Jo gep a GH4, de ha nem hasznalod ki a professzionalis video kepessegeit, akkor en sokkal inkabb a G80-at javaslom. Van benne szenzorstabi, ujabb a szenzor, kisebb, konnyebb.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#82150) flyer12 válasza hito (#82149) üzenetére


flyer12
tag

Kérdés hogy az a vázstabi mennyire jó?De azt látom hogy a GH4 inkább videóra van kihegyezve.Viszont AF-je mintha gyorsabb lenne mint a G80.Ezt meg tudjátok erősíteni? Amúgy jobban hajlok a G80 felé.. :)

flyer

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.