Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#82151) Studi válasza flyer12 (#82150) üzenetére


Studi
addikt

Igen jó. :K

(#82152) hito válasza flyer12 (#82150) üzenetére


hito
nagyúr

Allitolag meg az Oly stabijat is allva hagyja. AF osszehasonlitasrol nem tudok nyilatkozni, de nem hinnem, hogy nagy kulonbseg lenne.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#82153) flyer12 válasza hito (#82152) üzenetére


flyer12
tag

Akkor nagyon bemozdult kép nem lesz(remélem).De azért látom hogy kelleni fog fényerős objektív is gyerkőcök fotózásához.. Mindenesetre köszönöm a megerősítést!:)

flyer

(#82154) MrChris válasza flyer12 (#82150) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mióta g6-ról stabis vázra váltottam az a véleményem, hogy stabi nélkül is lehet videózni csak nem érdemes. :D Neked a g80 sokkal jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#82155) hito válasza MrChris (#82154) üzenetére


hito
nagyúr

FZ1000-rel 26-30mm-en rendre stabi nelkul videozok :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#82156) tacto válasza hito (#82152) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez pl. videos összevetes:

G85 vs E-M5 II

(#82157) MrChris válasza hito (#82155) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen kapcsolgatással nem fáradok, mindig megy oszt jól van.

tacto: mintha a lépés érkezését talán jobban csillapítaná az Oly, de lehet csak így jött ki. Engem inkább az lepett meg, hogy milyen jól és gyorsan fókuszálnak, nem használok folyamatos AF-t, de lehet ki kéne már próbálni. Persze tudom, szembefutás kritikus, márpedig szembefutás nélkül lehet videózni, de nem érdemes :D

(#82158) flyer12 válasza MrChris (#82154) üzenetére


flyer12
tag

Akkor már csak annyi a kérdésem,itt visszaolvasva.. képre az Oly-kat modtátok videóra a Panát.Ez most is igaz még a G80 -ra?Vagy képileg utolérte az Oly-kat?

flyer

(#82159) MrChris válasza flyer12 (#82158) üzenetére


MrChris
nagyúr

Inkább azt mondanám kicsit más. Mindkettőt rawwal használtam, Pana munkásabb.
Fhd videó minősége viszont lényegesen jobb az Olyénál, em1mk2 4k-t még nem volt szerencsém összehasonlítani Panáéval, de az abból méretezett fhd olyan mintha fotósorozatot néznél.

(#82160) Schanyee válasza flyer12 (#82158) üzenetére


Schanyee
senior tag

Szerintem kép minőségre mindig is nagyjából egy szint voltak az elején talán pana jobb is, aztán az omd-k megjelenésekor fordult kicsit a kocka, most meg egyenlőek. A különbség ami észrevehető inkább az abból adódik hogy az oly színei szembarátabbak sok embernek. Nekem g3-as vázam volt, ami jó régi már, nem volt gondom a színekkel, talán valósághűbb, az emberi bőrt leszámítva. utána oly vázam lett, kicsivel jobb (kivéve beltéri világításnál este az emberi bőr, ott sokkal jobb). Azóta kijött vagy 5 új generáció és mindig dicsérték hogy javulnak a színek. Szóval csak jó már az is.

(#82161) flyer12 válasza Schanyee (#82160) üzenetére


flyer12
tag

Akkor semmi sem tart már vissza a g80-tól:) Amúgy a képeket biztos raw-ban dolgozom fel, talán nem lesz gond a színekkel:)

flyer

(#82162) #04331520


#04331520
törölt tag

Üdv. Mindenkinek!
Használt gépet szeretnék venni. Árban a GX7 és az E-M10 II jön szóba. Melyiket ajánlanátok?

(#82163) Studi válasza #04331520 (#82162) üzenetére


Studi
addikt

Azok között azért árban kb másfélszeres különbség van. A GX7 árban 85 körül szokott lenni, ez az E-M5 és E-M10 első verzióinak a szintje. Az E-M10 II inkább a GX80-al van pariban. :K

De ezek közül bármelyiket választhatod, nagyon jó gépek. Stabiban a GX7 gyengébb, videóban az Olympusok kicsit. E-M5 időjárásálló (megfelelő obival), és markolatozható, ellenben WIFI-t nem tud. A funkciók listájával tele a net, nem tudhatjuk, mi az, amit te ki is használnál ténylegesen. :)

(#82164) LélekVándor


LélekVándor
tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a Zhongyi Lens Turbo II Focal Reducer-rel? Arra lennék kiváncsi, hogy tudok e blendézni újabb EF-es objektívekkel, pl. Sigma Art 50mm(1.4) vagy Canon 24-70L. Félek, hogy passzív adapterről van szó, és csak full manuál blendés obikkal lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#82165) Studi válasza LélekVándor (#82164) üzenetére


Studi
addikt

Szia,

Kép alapján egyértelműen passzív, nincs semmi jelátvitel az obi felé.

szerk, leírásában: "As a manual adapter, electronic communication, including aperture control and autofocus, is not supported between the camera and lens."

[ Szerkesztve ]

(#82166) #04331520 válasza Studi (#82163) üzenetére


#04331520
törölt tag

Valóban. Akkor az EVF miatt eldőlt a kérdés. Köszi

(#82167) LélekVándor válasza Studi (#82165) üzenetére


LélekVándor
tag

köszi:(.

(#82168) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Gyereket fenykepezni, portrera belso terbe melyik obi a jobb Oly E-m10-re?
Pana 25/1.7 vagy Oly 45/1.8 ?

Köszi!

(#82169) Chance válasza ThorsHUN (#82168) üzenetére


Chance
tag

Szia!

Saját tapasztalat alapján, döntő többségben én a Pana 20mm f1.7-et használtam a 45mm ellenében E-M10-en, tehát az általad gondolt 25mm-es Pana legtöbbször valószínűleg jobb lesz. Szerintem.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#82170) LélekVándor válasza LélekVándor (#82167) üzenetére


LélekVándor
tag

Így már érthető sajnos az a tény, hogy a Metabones speed booster 3-4x drágább mint a Zhongyi...

(#82171) Grga_Pitic válasza ThorsHUN (#82168) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Mit jelent neked a portré? A fej -váll kompozíciónál a 25mm torzítani fog, viszont gyereket egész alakkal beltérben nem fogsz tudni befogni a 45mm-el.

(#82172) MrChris


MrChris
nagyúr

Úgy tűnt egy alkalommal bekrepált a gx80 közelség érzékelője, aztán másnap megjavult. Ma újra csinálta, aztán rájöttem, hogy érzékeli ha ki van hajtva az lcd és akkor kikapcsolja. :DDD

(#82173) ThorsHUN válasza Grga_Pitic (#82171) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Igen megvan bennem az, hogy mindkettore szuksegem lesz majd.
Csak a sorrend nem mindegy.
Fej vall portrera es hogy ne kelljen belemaszni az alany arcaba es nyirjam ki a kozvetlenseget inkabb a 45mm a nyero. (Plusz az az obi legendas)
Raadasul nyilt teren tudok messzebb menni.

A 25-os kesobb lesz jo talan, de nem tudom mennyire torzit.

(#82174) Grga_Pitic válasza ThorsHUN (#82173) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A 25-ös torzítása nem az objektívből, hanem a perspektívából fakad, szóval ezen nem kell aggódni. Kettőt hátralépsz, és minden frankó.
Amúgy tényleg kell mindkettő (vagy a 20-as a 25-ös helyett, ha nem létkérdés a gyors AF), én ezt a két objektívet használom a legtöbbet.

(#82175) topikk


topikk
senior tag

(#82176) dzz válasza Lassú Víz (#82129) üzenetére


dzz
aktív tag

Darkframe-m van többféle ISO-n és záridőn, még korábbról. De az aktuális esethez, akkor készült, mint a képek és mit mondjak, nem hordozza magán a „Dark” jelleget :)

A gép saját zajszűrését kipróbáltam, de szintén nem segít, és a RAW marad olyan zajos, mint a nem zajszűrt esetben. A jpg egy fokkal jobb, mint amit én csinálok a rawból, de kevésbé éles. Szóval a G7 nem ebben a ligában játszik sajnos. A következő gépemre még várnom kell :) szóval egy darabig maradok max 800 ISO-n :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#82177) .mf válasza Muerte68 (#82121) üzenetére


.mf
veterán

Erre milyen forrásod van? DxO-n is nagyon hasonló eredményt ér el az EM-5, EPL-5 és EM-10, és zaj-karakterben is hasonló, szemben az EM1-gyel, ami viszont Pana szenzoros. Nem kevered az EM1 és EM10-est?

Steveg08 m4/3-ra a Samyang 14 f2.8-ast és nem focal reducer miatt, biztos vagy te ebben? Szerintem annak a nagy dögnek csak FF-en van értelme, és még ott se szeretem cipelni mérete és tömege miatt. Annál kisebb szenzorokra arra a látószögre bőven van választék sokkal kisebb és könnyebb, kevésbé torz és hasonlóan éles obikból, pl. az APS-C-re tervezett Samyang 12 f2.

-------

És akkor jövök én egy láma kérdéssel :DDD
Nem értek én a lovakhoz Oly vakukhoz. Van egy FL-36R, fotóztam már vele úgy, hogy wireless remote módban volt, az EM5 vázról vezérelve, és az FL2 kisvakuval elsütve. De vajon lehet-e teljesen manuál wireless módban is használni, ahol egy más rendszerű vázon lévő más rendszerű vakuval sütöm el?
Vagy kezdhetem arra a rendszerre is vásárolgatni a vakukat?... :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82178) Studi válasza .mf (#82177) üzenetére


Studi
addikt

Ha lehet (szerintem lehet, próbálkoztam ilyesmivel az LX-3-asommal, FL-36R-el), akkor csak úgy, hogy valami vakut eleve használsz az idegen rendszeren. És annak a fénye rajta lesz a képeden, erre számítani kell. Amúgy szerintem jó lesz buta slave-nek. :K

(#82179) .mf válasza Studi (#82178) üzenetére


.mf
veterán

Köszi a választ! :R
Vágom, azt írtam is, hogy a vázon másik vakuval. De úgy tűnik itt már zátonyra is futott a dolog :DDD Legolcsóbb Sony-TTL-kompatibilis vakuhoz hasonló árban (11 vs 12k) már megkapni a Godox X1T-S rádiós távirányítóját (az Oly optikai vezérléssel azért nem mindig sült el nappal, tehát jobb lenne a rádiós), és 18k-ért van beépített rádiós távvezérelhető 20-200mm GN60 manuál HSS vakujuk :Y vagy huszonpárért az FL36R-hez nagyon hasonló, de beépített rádiós (TTL, HSS, 24-105, GN36, 2xAA, optikai és 2.4G master és slave). Sok jót hallottam a Godoxról, a Yongnuonál minőségibb, egységesebb és átgondoltabb rendszernek mondják hasonló áron.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82180) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Oly 45/1.8 kérdés
Szerintetek inkább használtan kb egy év eu garival (de immáron másfél éves obi) vagy újonnan 15K-val többért és szintén csak 1 év garival érdemes megvenni az obit?

(#82181) Studi válasza ThorsHUN (#82180) üzenetére


Studi
addikt

Ha a garipapírok rendben (lepecsételt EU-s garijegy, esetleg + számla), akkor nem ér felárat az új szerintem.
Itthoni kínálatban nincs most garis?
Esetleg Media Marktokat érdemes körbekérdezni, hátha akciós valahol beragadt készlet, főleg a Mammutban, Soroksáron, esetleg Westendben szokott ilyesmi lenni.

(#82182) 80hun válasza ThorsHUN (#82180) üzenetére


80hun
addikt

(#82183) #04331520


#04331520
törölt tag

Pana GX7-hez milyen rádió vakuvezérlők vannak? TTL fényméres működik?

(#82184) Studi válasza #04331520 (#82183) üzenetére


Studi
addikt

Nissin Air 1 és az azt kezelő vakuk, valamint most dobott piacra valami vezérlőt a Godox is, azt még nem néztem. De utóbbi elvileg stúdióvakukhoz is jó lehet.

Amúgy a GX7 ismeri az Olympus optikailag irányított távvezérelt vakurendszerét is.

(#82185) ThorsHUN válasza 80hun (#82182) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Igen az euronicsban neztem, de ott csak 1 ev a gari. Itt nem tudom mennyi.

A hasznaltat meg 59-ert lattam 1 ev eu garival meg.
14 ropi a kulonbseg de nem tudom mennyit er az h ez uj:)

(#82186) Studi válasza ThorsHUN (#82185) üzenetére


Studi
addikt

Ha hivatalosan forgalmazzák, akkor 2 év lesz ott is a gari. ;)

(#82187) Mirman válasza Studi (#82184) üzenetére


Mirman
őstag

Most jött ki valami Profoto is nem ?

(#82188) Studi válasza Mirman (#82187) üzenetére


Studi
addikt

Lemaradásban vagyok vakutémában sajnos, nem látom át a friss kínálatot. :(

(#82189) Grga_Pitic válasza Mirman (#82187) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

De igen, csak hát a pár ezer dolláros stúdióvakujaikat vezérelheted vele. :)

(#82190) #04331520 válasza Studi (#82184) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszi. TTL az alap ugye?

(#82191) Grga_Pitic válasza #04331520 (#82190) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nissin Air 1-nél igen, de Studi a Godoxnál nem jól emlékezett, nincs Olympus TTL képes kioldójuk. Még, mert idén várható egy ilyen. A TTL képes vakujuk jelent meg most (TT-350o), amivel ugyanakkor másik vakuk vezérelhetőek. A stúdióvakuik is kompatibilisek a kioldóikkal. Én a Godoxra építenék most, mert bár az Olympus TTL/HSS kínálatuk hiányos még, de nagyon fejlődik a termékpaletta, és nem mellesleg baromi olcsók. Manuálban most is jól használható, nekem van XT32 + két TT600.

(#82192) .mf válasza Grga_Pitic (#82191) üzenetére


.mf
veterán

+1
X1T Oly-Pana verziója is elvileg hamarosan érkezik, jelenleg csak a TT350o-val mint master vakuval lehet a többi rádiósat (abból viszont bármelyik 2.4 GHz-eset) távvezérelni, és távvezérelve HSS is van TT600 és 685-ösökkel, vagy az akkus V-szériával.
Én is Godox rendszert tervezek Sonyra, már csak azt kell kitalálnom, hogy X1T mellé a kisebb, könnyebb TT350 legyen, ami TTL és vázon se olyan otromba; vagy az olcsóbban sokkal nagyobb kulcsszámú (60 vs 35), viszont manuális TT600, mivel esélyes, hogy többet fogom off-camera használni... de amikor mégis on-camera kell, akkor viszont magammal szúrok ki, és tömegben is duplája... Meg az, hogy ebayről rendeljem az angol stockost olcsóbban, vagy amazon.de-ről, ami ugyan kicsit drágább, viszont ha bármi garanciális probléma adódik, könnyebb intézni... Ja és legvégül az, hogy megvegyem-e most az X1-est, vagy várjak az X2 megjelenésére, hamarosan az is várható... De sok kérdésem van, ugye? :DDD

Studi: nekem még az szimpatikus a rendszerben (remélem nem csak én értek félre valamit, Grga, javíts ki légyszi ha tévedek), hogyha van egy A rendszerhez tartozó vezérlőd vagy wireless master-képes vakud (legtöbb jelenlegi vakujuk ilyen), akkor akár B vagy C rendszerhez tartozó vakut is lehet vezérelni... Tehát ha most megvenném a TT350S azaz Sony változatát, remélem egy X1T-O azt is tudja vezérelni.
Plusz Yongnuo árban kínál annál jobb összeszerelési minőséget, több innovációt és szélesebb (cégen belüli) kompatibilitást

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82193) Mercutio_ válasza .mf (#82192) üzenetére


Mercutio_
félisten

Oszt milyen szotyi stuff-ot raksz össze? (váz, obik)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82194) NKeke


NKeke
csendes tag

Szép jó reggelt!
Van nékem egy 40-150-es, 4-5,6. Minap észrevettem, hogy a front lencsén belül porszemek vannak. :F
Kérdés: van valaki aki már tisztíttatott ki obit és ezt mennyiért tették pöstön? Ez az egyik legtöbbet használt obim és most meg vagyok lőve...
AArpad

AArpad

(#82195) #31733248 válasza .mf (#82179) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekem a Godox TT685S + X1T-S kioldó páros van, HSS, TTL, GN60, 150 eurós áron már megveheted. Rossz ajánlat ennyiért? :D

(#82196) rob01


rob01
tag

Szerintetek, ez a Panasonic pénzvisszafizetés akció Magyarországra is eljut?
http://promotions.panasonic.co.uk/promotions/promotions/view_terms/206
pont benne van a kiszemelt G80 gép...

(#82197) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, azt látom hogy 4.3 a legfrissebb fw em1mk1re, de érdemes lenne 4.1-ről frissíteni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82198) Studi válasza Balinov (#82197) üzenetére


Studi
addikt

Igen. Rosszabb nem lett, és érdemes a legújabbra felfrissíteni, mielőtt bekonfigolod magadnak, mert vannak frissítések, amik kiölnek minden egyedi beállítást. Úgyhogy hajrá, utána lakd be a vázat. :K

(#82199) Balinov válasza Studi (#82198) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszi Studi, csinalom is. Mindket akksi csutkan van, most vettem le a masodikat a toltorol. Azert kerdeztem, mert gondolom FW gyalul minden custom beallitast.

szerk. Nincs kabelem. Olyankor mi van?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82200) Balinov válasza Balinov (#82199) üzenetére


Balinov
félisten

kabel nelkul csak ezt talaltam SD-rol valo FW update-re (biztos ismeritek mar), de halistennek dpr foruman irta valaki,hogy az oly gy, ugyanazt a speci usb kabelt hasznalja mar FT ota, szoval makomra elo tudtam a szekreny melyerol kotorni az Mju820 gyari kabelet, azzal minden problematol mentesen sikerult 4.3-ra frissiteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.