Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81951) MrChris válasza csurgoi (#81944) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sokkal többet tud, videóztam vele G6 mellett és nem volt vészes. Ha jobb eredményt szeretnél be kell állítani, kontrasztot leveszed, akár legkisebbre, az élesítést is, és a szaturációt is, de ezeket neked kell kitapasztalni mennyire. Több próbafelvétellel és nagyobb képernyőn visszanézve. Ezen kívül meg a legjobb 77Mbps (All-I)-ben ajánlott használni.
Ezen a videón valami furcsa stabilizálás van, valszeg a jutub rakta rá. Az eredeti csak nem ilyen hullámos. Túl kontrasztos, túlszaturált, talán túlélesített. Az IS bár nagyon jó, de azért a séta esetén minden lépésnél mikor a talpunk talajt ér megrázkódik (látszik a videón, csúnyán korrigálta a jutub, vagy más progi), ezt gyakorolni kell, hogy puhább legyen, máskülönben benne marad. Persze hülyén nézhet ki :D

t.imi: A 20-as mint a borotvapenge. 14-es kitobi szintű.

[ Szerkesztve ]

(#81952) hito válasza csurgoi (#81947) üzenetére


hito
nagyúr

Vázon belül gondoltam. Vagy csak egyféle van? Hallgass MrChris-re. Ennek tényleg jóval többet kéne tudnia ennél. 72mbps-re lődd be, így utómunkanak is marad benne tartalék és ne engedd rászabadulni saját magára. Kontrasztot, szaturaciot, elesitest tartsd féken vázon belül a kepjellemzoknel. Én a teljesen kasztralt kontrasztot sem szeretem. Ha 5 fokozatba lehet plusz, mínuszba állítani, akkor én - 2, - 3-tól javaslok vaztol függően. Többit kitapasztalod, minden vaz máshogy reagál a csúszkák huzogatasara.

Mindenesetre don't panic, ettől klasszisokkal többet tud a gép ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#81953) Oly-Service


Oly-Service
tag

Holnaptól él az Olympus pénzvisszafizetési akció!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#81954) t.imi


t.imi
addikt

Áhh, nagyon köszönöm! :R

Még egy délutáni kérdés.
Nyakpánt helyett szeretnék csuklópántot.
Nem ilyen kick box mintájút, valami max nyakpánt vastagságú, váz rögzítésnél nem széthullót megbízható darabot.

(#81955) Mirman válasza Oly-Service (#81953) üzenetére


Mirman
őstag

Esetleg nincs valami belsős pletyka az E-M10 III-ról ? :C

(#81956) Zinho válasza t.imi (#81954) üzenetére


Zinho
aktív tag

Pl. Op/tech Wrist Strap, én szeretem, de mást nem próbáltam, biztos van még sokféle.

(#81957) Muerte68 válasza t.imi (#81954) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem egy bőr csuklópánt van ,ezzel vettem de az e-bay en szerintem filléres darab :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81958) Lassú Víz válasza Mirman (#81955) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tök felesleges ilyet kérdezni, úgysem mondhatja el. :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#81959) Muerte68


Muerte68
addikt

Em 10 expószámot hogy lehet megnézni?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81960) Mercutio_ válasza Muerte68 (#81959) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keresővel? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#81961) t.imi válasza Zinho (#81956) üzenetére


t.imi
addikt

Thx!
Valami fix átfűzöm a vázon és kész kellene. Ezek a műanyag gyorscsatik nem győznek meg.
Nikon 1-hez vettem annó kodak(?) gyártmányt, próbából elengedtem mintha elejteném és szét nyílt a "kulcskarika" a pánt és a váz csati között. Pedig nem fél kiló a Nikon 1.
Nagy gyártók árulnak 12-22k között, az odabsz egy darab pántért.

Muerte68, bőr max melltartóban, korbácsoban :DDD

(#81962) Studi válasza Mercutio_ (#81960) üzenetére


Studi
addikt

Ha végigfutottad volna a találatokat láttad volna, hogy nem segít... :P :DDD

Muerte: az Olympus milceknél ez a módszer működik, nem variáltak vele.

(#81963) asdf_ válasza Studi (#81962) üzenetére


asdf_
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#81964) Muerte68 válasza Studi (#81962) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm:)
Én átfutottam és rájöttem;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81965) Mercutio_ válasza Studi (#81962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez itt nem az csak kérdéssel kiegészítve?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#81966) Studi válasza Mercutio_ (#81965) üzenetére


Studi
addikt

Nem, ott lemaradt a folyamat eleje. :)

(#81967) Muerte68 válasza Studi (#81962) üzenetére


Muerte68
addikt

Sikerült :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81968) asdf_ válasza Studi (#81962) üzenetére


asdf_
veterán

Na, amit kitoroltem, de most lecsekkolas utan megiscsak irom: E-M10II-n a legujabb fw-vel ez nem mukodik (regebbivel nem probaltam).

(#81969) Muerte68 válasza asdf_ (#81968) üzenetére


Muerte68
addikt

a régi EM 10-el ment-kicsit belagabajodtam de végülis működött a szerviz menü.
A paná-nál is ilyesmi megoldás van bár még mindig nem értem mért kell az expó számot így összeguberálni,miért nem lehet simán olvashatóvá tenni :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81970) Studi válasza asdf_ (#81968) üzenetére


Studi
addikt

Nagyon csodálkoznék, ha nem menne. Az Olympus mióta cserélhető obikat gyárt egyszer változtatott a lekérdezés módján, amikor megjelentek a milcek. Így az összes tükrös (kivéve az E-5-öt) használ egy módszert (egy gomb eltérés van, mert azt átnevezték időközben a vázakon), míg az összes milc és az E-5 használja ezt a másik módszert. Próbálkozz még egy picit, fog az menni. E-M5mII-n is megy. :K

(#81971) asdf_ válasza Studi (#81970) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy tizszer probaltam eddig, miota megvan, de rohadjak meg, nem megy. Pedig ennel sokkal bonyolultabb dolgokat is oldottam mar meg ;) A fekete menu meg elojon, de fol, le balra jobbra stb. az nem csinal az egvilagon semmit.

[ Szerkesztve ]

(#81972) Muerte68 válasza asdf_ (#81971) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem se elsőre ment a le fel bal jobb expogomb fel kombinációt kb 20 szor próbáltam mire sikerült főleg hogy nagy kezem a gombok meg kicsik :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81973) shouryuken


shouryuken
senior tag

Mennie kell. Én is nemrég olvastam ki, a leírás alapján elsőre ment. (em10 mk2)

(#81974) krisztosz89


krisztosz89
csendes tag

Sziasztok!

Oly 17 f1.8nak mi a reális használt ára?
És mekkora az esélye annak, hogy ilyen áron találjak is? :D

Köszi,
Krisz

(#81975) Studi válasza krisztosz89 (#81974) üzenetére


Studi
addikt

90-100 pénz körül szokott lenni, és fel is szokott bukkanni azért. A felső határ szerintem kicsit túlzó, mert a 20/1.7-es Pana nagyon erős konkurenciája, 70-75e körüli áron.

(#81976) krisztosz89 válasza Studi (#81975) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Köszönöm ! :R

és a régebbi, 2.8as verzió? Illetve érdemes-e egyáltalán azt megvenni? 2.8on elég éles-e a képe?

(#81977) Studi válasza krisztosz89 (#81976) üzenetére


Studi
addikt

30-35 körül. Jó kis obi, de pengeéles képet attól ne várj, hasonlóan a 14/2.5-ös Panához aféle picit jobb, mint a kitobi. Legalább kicsi, és nem drága. Én szerettem, egy régi Canon 35/2 (nonIS)-el bátran összemérhető a képe.

(#81978) ronya


ronya
csendes tag

Üdv!
Olyan fényképezégépet szeretnék vásárolni aminek a kijelzője kihajthatós és fordíthatós
Fényképezni és vlog videózáskoz kellene full hd minőségben
Mint pl a CANON EOS 700D, csak jobb lenne valami egyszerűbb(olcsóbb) kicsivel kompaktabb kivitel
Kb 70% videó és 30% fényképezéshez kellene
Tud valaki olyan modelleket ami jó lenne? A kihajtható kijelző 100%-ban feltétel
Köszi!!!

(#81979) krisztosz89 válasza ronya (#81978) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Na szuper, olyanom épp volt még az 5d-hez anno. Azzal elégedett voltam.. :)
Akkor olyanra fogok vadászni, köszi ismét, ármester... ;) :R

(#81980) Muerte68 válasza ronya (#81978) üzenetére


Muerte68
addikt

Panasonic valamelyik tipusa van egy pár ilyen

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81981) Mercutio_ válasza Muerte68 (#81980) üzenetére


Mercutio_
félisten

A vlog + kihajthatóság szerintem csak GX8, G80 és az újabb GH5 (4 is?):U Most esett le, hogy a vlog itt nem a v-log :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#81982) hito válasza Mercutio_ (#81981) üzenetére


hito
nagyúr

És a sor sem jó, mert: GH4, GH5, FZ2000 ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#81983) krisztosz89 válasza krisztosz89 (#81979) üzenetére


krisztosz89
csendes tag

Panasonic G6 pl.

(#81984) MrChris válasza ronya (#81978) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használt? Legolcsóbb a GH1 mint forgatós, valódi fhd. De akkor már inkább a GH2 vagy G6. Viszont ha esetleg még igény, (mert korábban vloggoláshoz felmerült) hogy élő 'tiszta' fhd kép is legyen tudtommal ezeknek olyanja nincs. Persze ahhoz már egy hdmi-usb komverter is kell...

(#81985) Mercutio_ válasza hito (#81982) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs sor, vagy az áthúzott szöveg jelentését nem ismered?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#81986) hito válasza Mercutio_ (#81985) üzenetére


hito
nagyúr

Az áthuzott szövegben is hülyeséget írtál. Mit nem értesz ezen? Nem annak tartalmára vonatkozott az áthuzas, hanem hogy a v-logot félreértetted.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#81987) Mercutio_ válasza hito (#81986) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a paraszt-kommunikációt hanyagolhatnád.
Értelmes ember leírja, hogy miben tévedett a másik, nem lehülyézi.

szerk.: Egyébként jó, hogy te jobban tudod nálam mire vonatkozott az áthúzás részemről :W

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#81988) Studi


Studi
addikt

:F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#81989) kátú válasza hito (#81986) üzenetére


kátú
őstag

Nem történt semmi xd Mercutio félreértette, kijavította, az, hogy amit leírt nem volt teljesen jó semmi nem történt úgyis athuzta. Utólag már értelmetlen lovagolni egy hibán, pláne itt, mindenki normálisan válaszol nem kell balhezni. Amúgy nem a v-log öt értette félre hanem a vlog ot, nem ugyan az, ha egyiket vagy másikat értjük félre. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#81990) hito válasza Mercutio_ (#81987) üzenetére


hito
nagyúr

Te kezdted a paraszt kommunikációt (mint altalaban), úgyhogy be is fejezeted a frocsogest. Az előző kommentemhez még hozzá is akartam tenni, aztán gondoltam nem szitom a dolgot...de csak kieroszakoltad. Nem hazudtolod meg magad.

Én ezzel befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#81991) madgie válasza Studi (#81988) üzenetére


madgie
titán

Klimaxolják a balhét, na :DD

[ Szerkesztve ]

(#81992) topikk válasza madgie (#81991) üzenetére


topikk
senior tag

Nézem, 19 új hozzászólás, biztos valami nagy hír van MFT fronton :))

(#81993) jjeahh válasza topikk (#81992) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig már annyira nyugi volt itt az utóbi időben, hogy még én is vissza mertem térni :DDD

Hogy ON is legyen: mivel csak most vettem meg életem első nd1000-esét (madgie féle Camdiox), most jöttem rá 2 év használat után, hogy hosszú expó fronton a G6 szoftverét picit lebutították az öreg G3-hoz képest, mármint amikor hosszú expós fotókat lövök a G3 minden infót, fontosabb beállítást végig mutat és visszaszámlál, szal mutatja hány másodperc van még hátra... ezzel szemben a G6-on eltűnik minden, csak egy piros pötty villog jelezve, hogy dolgozik. Apróság, de eléggé zavaró tud lenni, nem értem miért gyomlálnak ki néha egy-egy újabb gépből eddig bevált hasznos ficsőröket.

És, hogy ne hazudtoljam meg magam, néhány pana kép:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81994) MrChris válasza jjeahh (#81993) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó az örvényfelhős, de az utolsó a legjobb. Lassan már elfelejtem hogy Panával is lehet fotózni :D

(#81995) kátú válasza jjeahh (#81993) üzenetére


kátú
őstag

Ott valami gond van, nekem számol visszafelé a g6

It still works!

(#81996) jjeahh válasza kátú (#81995) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, akkor valami beállítás zavar be, kíváncsi vagyok mi lehet a ludas... M, A, P módban sem számol vissza nálam, csak a nagy fekete semmit mutatja piros pöttyel.

MrChris: Nem, nem lehet, én is csak töketlenkedek vele :D . Az utolsóban én nem láttam amúgy semmit, csak azért töltöttem fel, mert aznap az sikerült a legtűrhetőbbre, de aztán explored lett, így maradt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81997) rushmoon


rushmoon
csendes tag

Sziasztok,

A hétvégén miközben vettem ki a táskából a gépem, a kezemben maradt a hátsó hüvelykujj-támasz :(

(Bocs a kép miatt, ez a maximum amit a mobilom tud)

Úgy néz ki egy apró csavar tartotta, ami a gumírozás alatt egy kemény műanyag elemben végződött. Itt fém csavar és műanyag "anya" találkozásnál adta meg magát a műanyag. Egy fél éves Olympus EM10 mark1-ről van szó, amit néha a hétvégéken veszek elő egyébként egy fotóstáskában pihen, szóval nincs agyonhasználva, és vigyáztam is rá.
Történt esetleg mással is ilyen? Érdemes a szervízzel próbálkozni, vagy úgyis elhajtanának mivel "eltört"?

(#81998) kátú válasza jjeahh (#81996) üzenetére


kátú
őstag

Nekem M ben számol, de majd megnézem neked A, S és P módban​ is

It still works!

(#81999) weiss válasza jjeahh (#81993) üzenetére


weiss
addikt

Ezek panorámák vagy valami wide converterrel készültek?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#82000) |AP| válasza rushmoon (#81997) üzenetére


|AP|
veterán

"Érdemes a szervízzel próbálkozni..."

Kevés korrektebb társasággal találkoztam eddig, mint az Oly szerviz, úgyhogy mindenképp!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.