Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) FEDman válasza Mercutio_ (#3098) üzenetére


FEDman
addikt

Meg hát APS-C-n lehet használni a FF 50-eseket, de azért az nem ugyanaz mint a dedikált portré obi, így egy kicsit rövidek.

Ha minden igaz egyedül a Pentax készített direkt APS-C-re fix portré obit.
Na ehhez képest már szerintem egész versenyképes a kis M.Zuiko ára. :)

[ Szerkesztve ]

(#3102) Messer22 válasza nord_ (#3100) üzenetére


Messer22
senior tag

4/3-on 70 vs 90 lenne az ekv :)
ok portréobi, tudom.
igazából a fényerőre értettem, hogy 2x annyi.
pedig így hirdették, a rendszert, hogy kisebb és olcsóbb obikat lehet majd készíteni..a fele teljesült is :N

mondjuk kéz a biliben, végre van egy 1.8-as elérhető árú obi a rendszerhez :C

[ Szerkesztve ]

Messer

(#3103) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

e-pl3 lesz a befutó mégis, nem e-p3, mert ez utóbbit nem kapni. mindegy, úgy is csak a nikon rendszerig kell... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3104) Mercutio_ válasza Messer22 (#3099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor nikonra kell váltani, és nem sírni ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3105) FEDman válasza Messer22 (#3102) üzenetére


FEDman
addikt

"pedig így hirdették, a rendszert, hogy kisebb és olcsóbb obikat lehet majd készíteni..a fele teljesült is"

Mikor, kik? :U
Ezt már annyiszor hallottam, de szerintem itt erősen keverednek a vágyak a nyers rideg valósággal. Legalábbis mióta létezik a rendszer azóta én még csak utalást se láttam soha egyik m43 gyártótól se miszerint itt majd a kisebb, egyszerűbb az = olcsóbb.

(#3106) Messer22 válasza Mercutio_ (#3104) üzenetére


Messer22
senior tag

Á, nekem csak a zsákutcás rendszer a jó :)
Inkább mutassák meg (oly/pana) hogy tudnak, kicsi, jó és elérhető árú obit gyártani.

Messer

(#3107) Messer22 válasza FEDman (#3105) üzenetére


Messer22
senior tag

Van benne valami. pedig lehetne :DDD
Na jó ne legyen olcsóbb, csak annyi, mint más rendszernél (a fényerőben egyező obiknál)

Messer

(#3108) FEDman válasza Parci (#3103) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt már láttad? :)

(#3109) hegyimorc válasza Messer22 (#3102) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"kisebb és olcsóbb obikat lehet majd készíteni..a fele teljesült is :N"

Mindkét fele teljesült. Kisebbeket gyártanak és olcsóbban. (Nekik olcsóbb :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#3110) Messer22 válasza hegyimorc (#3109) üzenetére


Messer22
senior tag

Ott a pont :))

Messer

(#3111) FEDman válasza Messer22 (#3107) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem is jó lenne, de ettől még nem árt ha reálisan nézni a dolgokat, kevesebb csalódás fog érni. ;)

Amúgy meg az egyszerűbb, kisebb = olcsóbb elméletről nekem elsőre valamiért mindig ez ugrik be. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3112) Parci válasza FEDman (#3108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, de valami olyasmiben gondolkodom, amit az állványmenetnél lehet rögzíteni. leica x-1 grip van az ebay-en (jó drágán), majd még szaglászom. tulajdonképpen szerencse, hogy teljesen egyenes a váz, mert így legalább elvi lehetőség van erre. mindenesetre ez a linkelt extra grip is sokat javítana már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3113) Messer22 válasza FEDman (#3111) üzenetére


Messer22
senior tag

Hát igen, ez kimeríti az ipari hulladék fogalmát :)

Én beletörődnék, de a bankszámla meg az asszony ellenzik :))

Messer

(#3114) FEDman válasza Parci (#3112) üzenetére


FEDman
addikt

Fogás szempontból egy olyan lenne a legjobb, de engem biztos zavarna, hogy az E-PL3 kialakítása miatt minden egyes akksi és kártya csere esetén le kéne vennem a markolatot.

(#3115) Parci válasza FEDman (#3114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk az aksicsere gond, miután hamar kifog szuflából, de amúgy nekem simán megér ennyit a jobb fogás. mindegy, meglátjuk, pár napon belül kiderül. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3116) FEDman válasza Parci (#3115) üzenetére


FEDman
addikt

Lesz végre kihajtható kijelződ. :)

(#3117) szőröscica válasza FEDman (#3116) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagy találmány az. Sevillában a katedrális bejáratát fotózta egy csávó valamilyen DSLR-rel, úgy, hogy a földön hason feküdt. Odaálltam mellé, kihajtottam a kijelzőt, leguggoltam, és kényelmesen lefotóztam ugyanazt, amivel ott szenvedett fekve. Nagyon nézte utána, hogy milyen masina van a nyakamban. :DDD

(#3118) gorgo


gorgo
őstag

Nekem is egyik (az ötből!) szempont ami miatt a Pana G3 mellett döntöttem, az a kihajtható érintőképernyő. Korábbi gépemen is az volt, és elég sok olyan képet készítettem vele, amit egyébként máshogy nem lehetett volna (esetleg vakon, mondjuk 20-25 lövésből). Persze más egyebek mellett...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3119) gorgo


gorgo
őstag

Nézegetek tartalék akkut G3-hoz (dmw-bld10e), de vagy botrányosan drága, vagy botrányosan olcsó!
Utóbbiak persze filléres kínai cuccok lehetnek, amik kopp ugyan úgy néznek ki mint az eredeti (persze eredeti is kínai, de megbízható).
Valakinek tapasztalata, hogy mit kell elkerülni messze? Ill. mit érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#3120) hegyimorc válasza gorgo (#3119) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szerintem megpróbálhatod az olcsót is. A GF1-ben sokáig használtam egy pár dolláros akksit ami nem volt rosszabb mint a gyári. A G3 is megy utángyártott akksival, csak ezzel még nincs hosszú távú tapasztalatom.

Inkább arra érdemes majd figyelni, hogy ha kiadják a firmware updateet, akkor ne kapkodd el a frissítést, mert lehet, hogy az olyan lesz ami után csak a gyári akksit fogadja el a gép. (Amíg ki nem jön erre is a hack)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#3121) haarmaan válasza gorgo (#3119) üzenetére


haarmaan
tag

Én rendeltem két fajtát is:

[link]

[link]

Eddig mindketö tökéletesen működik, talán az eredeti gyári mintha tovább bírná, de még nem mértem le. Nagyon észrevehető különbség nincs az utángyártott és az eredeti közt, csak annyi hogy az eredeti Panasonic aksi 17000ft.
Arra viszont készülj fel, hogy az első firmware frissítéssel valószínűleg kilövik az urángyártott aksikat.

(#3122) haarmaan


haarmaan
tag

Azért arra kíváncsi leszek, hogy a G3 alapból gyenge akku idejét még menyivel fogják csökkenteni ezek az új LUMIX G X VARIO PZ lencsék.

[link]

[link]

(#3123) rumos14


rumos14
nagyúr

ezeket láttátok? [link] [link]
vagy itt [link] is érdemes összevetni a Nex-5N-t mondjuk a D7000-rel, iso6400-on.
mi a kénköves pokolt csinált a Sony a tavaly bemutatott 16 mpixeles szenzorral és/vagy a bionz procival, hogy az 5DMk2-t is lenyomja és egy FÉ-t "ver" a D7000-re? mindezt váz jpeg alapján, amiben a Sony általában kettes alá szinten szokott teljesíteni, ahogy az A77-tel megint bizonyította.
és miért nem ezt rakták az A77/NEX-7 párosba?

(#3124) szőröscica válasza rumos14 (#3123) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem semmi. Mondjuk én ezekkel a Sony NEX-ekkel úgy vagyok, mint a zsiráffal. Tetszik, tetszik, de otthonra nem kéne. Kényelmetlen a fogása, plusz olyan, mint egy fényképezőgép karikatúrája kinézetre. A képminősége szuper, de nem bánom, hogy nem ilyet vettem, annak ellenére, hogy a szenzor földbedöngöli a G2-ét.

(#3125) FEDman válasza rumos14 (#3123) üzenetére


FEDman
addikt

Speciel én a NEX-5n-t hasonlítottam össze a NEX-C3-al, ezekben ugye azonos lapka van és mégis az 5n lényegesen jobb volt.
Mivel a Sony 16os lapkája eddig is bitang jó volt én arra gyanakszom, hogy a Sony végre csiszolt egy kicsit a Jpeg motorján. :)

Ami azért is érdekes, mert az A77-es Jpeg meg egyenlőre olyan zajszűrt f.s, hogy az ember beleszédül. :DDD
Emiatt aztén nehéz is jelenleg megítélni mire is képes valójában az új 24-es lapka.

(#3126) ROBOTER válasza rumos14 (#3123) üzenetére


ROBOTER
addikt

"mi a kénköves pokolt csinált a Sony"

Zajszűrést.

A zsírkréták alja bele van folyva a sárga dobozuk szélébe. És jobb oldalon a felirat se semmi...

(#3127) ROBOTER válasza rumos14 (#3123) üzenetére


ROBOTER
addikt

Itt van a nagy lenyomás:

Hagyjuk a nagy szavakat, mert hülyeség sül ki belőle.

(#3128) ROBOTER válasza rumos14 (#3123) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a baj(om) az ilyen összehasonlításokkal, hogy elsőre látszik, a készítőnek esze ágában sincs valós képet festeni. Szándékosan a hazugságra, a megtévesztésre és a szivatásra épít.

Mi lett volna, ha az eredeti ábra jobb oldalából kroppol?

A 16 megapixeles Sony szenzor a legjobb APS-C érzékelő, amit valaha csináltak. Ennek köszönheti a Pentax K5, a Nikon D7000/5100 is a sikerét. Csak ne essünk túlzásokba.

(#3129) Warter


Warter
őstag

Video Hand ST Grip :DDD

(#3130) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, itt a samsung nx200, és hát ő is 900 usd lett egész véletlenül. úgy tűnik, az árak rossz irányba "törnek le". :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3131) Messer22 válasza Parci (#3130) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Valahol nem meglepő :(

Messer

(#3132) Darkness1 válasza Parci (#3130) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Viszont úgy néz ki, hogy jól sikerült, valódi fejlesztések történtek. Ezzel együtt engem inkább az új objektívek érdekelnek, ha minden igaz, akkor most már azok is kijönnek végre.

Parci, örülök a PH! Mobile-nek, köszi!

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3133) Parci válasza Darkness1 (#3132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazán nincs mit :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3134) Messer22 válasza Parci (#3130) üzenetére


Messer22
senior tag

Egyébként mit lehet még tudni a gépről?
20mpixes az ok, de a lencsék majd tudják ezt?

Messer

(#3135) Ijk válasza Messer22 (#3134) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kit érdekel hogy tudják-e a lencsék, az a lényeg hogy lesznek. Sokkal inkább érdekel mondjuk egy portréobi háttérmosása, minthogy látszik-e az összes mitesszer a bőrön.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3136) Mercutio_ válasza Messer22 (#3134) üzenetére


Mercutio_
félisten

Höhö, ez egy jó kérdés, ismerve a gyártási szórást :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3137) Messer22 válasza Ijk (#3135) üzenetére


Messer22
senior tag

Mondjuk azt a többséget, akik nem fix (portré) obikkal, hanem (gyengébb) zoomokkal veszik?
:N

Messer

(#3138) Messer22 válasza Messer22 (#3137) üzenetére


Messer22
senior tag

samu specik:
* 20.3MP APS-C CMOS sensor
* 7fps
* full HD 1080p
* 3-inch AMOLED display with VGA resolution (640×480)
* Digital Image Stabilization
* Smart Filter

* ISO sensitivity up to 12,800
* 3D picture and panorama support
* iFunction 2.0

WTF?!

Messer

(#3139) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

huffnáger pisti most írta le magát végleg nálam. nex-5n-re mondja: "The high ISO is the best I have seen. Period. Better than the 5DII, the D700, and easily bests the old NEX-5."

megeszem a kalapom, ha leveri a d700-at magas érzékenységen. bitang jó az az aps lapka, de ennyire nem lehet lelkendezni, könyörgöm.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3140) Darkness1 válasza Parci (#3139) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Túl komolyan veszed... ;)

No stress, no work Today!

(#3141) Parci válasza Darkness1 (#3140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően nem, de ez egy nagyon konkrét állítás, amit nem támaszt alá semmivel, de még ha alá is támasztana, az is gyári jpg-vel lenne. ken rockwell legalább bevallottan polgárpukkaszt, de pisti abszolút komolyan veszi a saját "real-world review"-it.

azt már nem is mondom, mert ezt tényleg nem vettem komolyan, hogy bár még nem is fogta a kezébe az új fuji x10-et, de leírja, hogy a leica d-lux 5-nél azért nem jobb (szerintem rajta kívül senki sem tudja a földön, hogy hívják a pana lx-5 leicásított lehúzását). :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3142) Darkness1 válasza Parci (#3141) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Egyetértünk.

p.s.: Javaslom, hogy mi viszont NE vegyük komolyan ezeket a bemutókat. :D

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3143) Dare2Live válasza Parci (#3141) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Meg rockwellt ha helyén tudod kezelni akkor érdemes elolvasni. Azért vhol ért hozzá.

Én kicsit elfogult vagyok vele :) , anno a Nikon topikban sírtam, hogy mennyire inkonzistens/kiszámíthatatlan = ratyi a D80 Matrixa, de kb le voltam "hülyézve" hogy nem tudok fotózni amikor felhoztam, hogy Canon sokkal használhatobb akkor jött a csak azért nem tudom használni mert Canont szoktam meg....
és itt jött a kemény, nekem, képeknek nem hitt senki, amikor meg Rocwellt belinkeltem(ő írtam meg kb először), hogy mennyire gáz hirtelen mindenki elhitte. Nekem képeknek nem hittek, Rockwellnek igen. :) Pedig mennyit szívtam vele, hogy bizta én vagyok a béna.... :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3144) Mercutio_


Mercutio_
félisten

MLaca, Parci esetleg más bennfentes: Lehet tudni mikortól kezdik el itthon forgalmazni az m.zuiko 45/1.8-at?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3145) madgie válasza Mercutio_ (#3144) üzenetére


madgie
titán

Szerintem mind arra vágyunk :D

(#3146) SpongyaBob válasza madgie (#3145) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Így van, szuper obi az, előbb-utóbb m4/3 user leszek :D (én is), már csak arra várok, hogy legyen egy olyan model az Oly kínálatában, amit úgy neveznek, hogy beépített EVF-es váz :K

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3147) adm válasza Mercutio_ (#3144) üzenetére


adm
őstag

a nagyker árlistában már fenn van...
M.ZUIKO DIGITAL ET-M4518 ezüst 45mm 1:1.8 objektív listaár: nettó 71 992 ft
nagyker ár alapján 80-85k körül lehet.

16core - 32thread - 64gb

(#3148) nord_


nord_
veterán

Bakker, a Samsung csinálta meg a normális fix sort (ekv. 24/45/128)! :R

Szégyen a "nagynevű" gyártókra nézve...

(#3149) |AP| válasza Mercutio_ (#3144) üzenetére


|AP|
veterán

index fórumról az Oly mintaboltos srác:

"Még a legelején kaptunk kettőt, amit azonnal lenyúltak viszonteladók, azóta meg egy se jött, egész európában hiánycikk... talán egy-két hét múlva beindul rendesen. 12-es fix viszont van, lehet jönni nyálat csorgatni! :)"

(#3150) FEDman válasza nord_ (#3148) üzenetére


FEDman
addikt

Ebből az utolsó 715g lesz! :DDD
Engem nem zavar ha egy obi kicsit nagyobb, de ez a súly ezekkel a vázakkal..

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.