Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182633) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Apukámnak (68 éves) kellene vennünk egy új telefont. Jelenleg egy Nokia 2.1-et használ, vagyis használt, mert megadta magát.

Nem használt semmilyen közösségi appot, néha fotózott, híreket olvasott rajta, meg youtube-ozott. Még google fiókba se voltunk belépve neki a telefonra. :D

Árkategória. - 80 - 100 ezer forint között. (Ebben benne van a tok és a fólia is, szóval legyen olyan 80-90k.)
- Használt vagy új? - Mindenképpen új.
- Hol vennéd meg? - Nagyobb áruháztól - Mediamarkt, Emag, Alza, stb. függetlenül.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - A Nokia nem tudom hány éve volt meg neki, szóval hosszabb távra a bevezetőben említett felhasználással.
- Mire használnád? - Youtube, Hírek olvasása, néha kamera. Ami fontos lenne, hogy nagy akku legyen benne, mert ő még mindig a 3410-es üzemidejét hiányolja minden telefonból. Szóval ha ezzel a minimális felhasználással elmenne 3 napot, szerintem az már jó lenne.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Android, mivel ennyiért iPhone nincs.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - Mivel kis készülék nincsen, így a méret kb lényegtelen. Ne legyen tablet méretű.

Apukám ŐsNokiás, igazából Samsung, Nokia, Motorola telefonokat mondtam neki. Talán még Xiaomit. Ami igazából nekem lenne fontos, hogy megbízható legyen a készülék - Pl. a Xiaomiknál nem tudom, hogy mennyire van jelen még a közelségérzékelős-para, legjobb barátom Mi 12-ese akkora hulladék volt, hogy fél év után lecserélte. (Pl. a közelségérzékelő miatt is.)

Amiket néztem:
- Samsung Galaxy A23
- Samsung Galaxy A14
- Samsung Galaxy A13
- Samsung Galaxy A24
- Motorola G54
- Motorola G72
- Xiaomi Redmi Note 12/12S
- Nokia G22
- Nokia G42

A Stock Android talán azért lenne jobb választás, mert a Nokia 2.1 is az volt, azt már megszokta. Esetleg ha van a OneUI-ban vagy a MIUI-ban idősebbeknek szánt, nagyikonos mód, akkor az se hátrány szerintem.

A Nokiának sztereó hangszórója volt, nem tudom, hogy az árkeretben van e esetleg olyan, ami tudja ezt. Illetve még fontos a jó beszélgetési hangminőség, legyen kellően hangos és tiszta a hangszórója telefonálás közben és a mikrofon is legyen jó. Az 5G nem fontos.

Előre is köszi a helpet! :)

Vamos a la playa.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.