Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175501) picur10


picur10
aktív tag

Bocsánat, hogy offtopik leszek, de amit találtam topikok elég régiek voltak, itt pedig sok profi van. :)
A gyerekek tokot szeretnének rendelni, de több helyen csak Poco M3 Pro-t írnak kompatibilis típusnak. Nekik az 5G-s verziójuk van. Ez külsőleg azonos a simával? Rendelhetünk olyat amit csak M3 Pro-nak írnak?
Köszi!

(#175502) kalandos85


kalandos85
friss újonc

Sziasztok!

Nem tudom, hogy valaki tud e segíteni, de strapa telefont szeretnék venni.
Elsődlegesen kerékpáron gps-nek lenne használva de ha a teljesítménye rendben van akkor fő készülék is lehet belőle.
Milyen lehetőségek vannak?

Köszi

(#175503) juve600 válasza picur10 (#175501) üzenetére


juve600
nagyúr

Poco M3 Pro -ból csak az 5G -s verzió van

(#175504) Szotyi222 válasza corne (#175489) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Eddig a családban csak Honor telefon volt .
De most GT2 van .
A leg olcsóbb snapdragon 888 processzorú telefon 159 K tól .
[kép]

(#175505) juve600 válasza Szotyi222 (#175504) üzenetére


juve600
nagyúr

nem melegszik nagyon ? mert a snapdragon 888 -ra panaszkodtak erre több típusnál

(#175506) ghiottone válasza juve600 (#175505) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az Oppo és a Realme meg az OP viszonylag jól kezelik a melegedést ennél a procinál - saját tapasztalatom alapján az OP 9 és a 9 Pro kevésbbé melegedett, mint az S21FE. Bár most SD888+-os Moto Edge 30 Fusion van nálam és az még az OP-knál is jobb ilyen szempontból.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#175507) ecaddsell válasza Hasaggymeg (#175493) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Lassan kiderül ez a 2-3 évente telefoncsere csak valami úri huncutság.

Teljesen így érzek én is, hogy ne menjek messzire most pl. egy (3 éves) Xiaomi Mi 9T Pro-t mire lenne érdemes lecserélni, ami notch mentes és érdemi előrelépést jelent úgy, hogy nem megy rá a gatyám? (5G nélkül most is megvagyok, nem érzem hiányát.)
A családban ennél van régebbi telefon is és lehet, hogy tényleg kevésbé bírja az akkuja mint új korában, de így is - úgy is naponta kell tölteni mert a 2 napot nem sok telefon van ami átlagos felhasználással kibír...
OK, lehet egy új telefonnak jobb lenne a kamerája, de ha tényleg kritikus a jó kamera akkor viszek cserélhető obis gépet (sportfotóra ezt nem tudom megúszni).

(#175508) picur10 válasza juve600 (#175503) üzenetére


picur10
aktív tag

Oh, ezt nem tudtam, akkor csak néhol lehagyják az 5G jelzőt.
Köszönöm!

(#175509) juve600 válasza picur10 (#175508) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#175510) Szotyi222 válasza juve600 (#175505) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Elég sok , drágább telefonokban is ilyen procit használnak . [link]
A GT 2 a sima Gt hez képes jobb hűtést kapott

Idézem : A 4129 mm²-es rozsdamentes acél pára kamra 30%-kal nagyobb, mint a GT-é. Ez a legnagyobb VC, amit valaha készítettünk. [link]

[kép]
Sokat nem játszok nem tapasztaltam melegedést .
Töltéskor 1 X melegebb volt nem tudom az okát 🤔

Előszőr én is 870 procs telót néztem de hasonló áron voltak . [link]
És kevésbé jobb adatokkal [link]

Szerintem ennél jobb csak a GT2 pro verzió van .

Ui: Ha leg drágább helyen veszed akkor már nem megérős . 8/128 160k. 12/256 180 K

[ Szerkesztve ]

(#175511) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

A feleségemnek telefont keresek az alábbi paraméterekkel, a lentiek alapján mit javasolnátok?

- max 100.000 HUF
- új
- hosszú távra
- normál felhasználás, fényképezgetés, internet
- lehetőleg ne Samsung
- méretben jó lenne kisebb méretű, Huawei P10-nél lehetőleg ne legyen nagyobb, vagy max minimálisan (az 145.3 x 69.3 x 7 mm méretű)
- fontos lenne, hogy az estést jól bírja :) néha gyerek kezében landol, aki nem nyomkodja, de cserébe leejti

Előre is köszi!

(#175512) Szotyi222 válasza juve600 (#175505) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Plussz : Gyárilag fel van téve a védőfolia .
Jár hozzá paszentos szép tok , és 65 w töltő és kábel .
O Ft plussz kölcség .

[ Szerkesztve ]

(#175513) sztivo válasza kerxy (#175511) üzenetére


sztivo
őstag

Ilyen kicsi, újan, ennyiért nincs. Sony Xperia 10 IV van 140 körül (ha még akciós) vagy iPhone SE. 100 alatt amik vannak, azok mind 160 mm+ magasak. Szerintem egy makulátlan, használt SE 2020 még 3-4 évig telefon marad, vagy szolgáltatónál meg kell nézni mennyibe jön ki csomag mellé.

(#175514) xhege válasza sztivo (#175513) üzenetére


xhege
addikt

Jó telefon az SE 2020, csak azt azért észben kell tartani, hogy akksiban már új korában is elég karcsú. Nyilván ez felhasználás függvényében mindenkit másként érinthet.

(#175515) juve600 válasza Szotyi222 (#175512) üzenetére


juve600
nagyúr

azt adnak a xiaomi/poco vonalon is :)

(#175516) kerxy


kerxy
senior tag

Köszi a választ mindkettőtöknek!
A Sony kicsit idegen tőlem, de még egy helyen van az említett 140k-s áron, úgyhogy kicsit utána nézek.
Az SE 2020 nem rossz opció, viszont inkább Android vonalon maradna (ez kimaradt a paraméterekből).

Ha a méret esetén picit feljebb megyünk (de tényleg ne legyen péklapát), akkor általános felhasználásra 100k körül mit ajánlanátok?

(#175517) Hasaggymeg válasza kalandos85 (#175502) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Keresgélés közben láttam ezt, szerintem neked jó lehet, olyan mintha eleve már egy Spigen tokban lenne 🤭...strapabíró és nem is túl nagy. Ugyanakkor ami a kerékpározást illeti nem ér fel egy egyszerű "célszerszámmal" sem mint pl. a filléres Bryton 15 Neo mert nagy, nehéz kormányra rögzíteni, nem jó neki ha telibe süti a nap, ha bux könnyebben sérülhet, nem ázhat sz@rrá stb.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175518) Rhino82


Rhino82
tag

Sziasztok!
Haver is keres új telefont.Mindenképpen szolgáltatónál venné és ő is T-nél van.
Az A53-at nézte és az S21 Fe-t.
Mondtam neki az A53 nem egy atomerőmű ezt vegye számításba (persze azért az fe drágább is legalább 70-el), de neki nem is kell az legyen.
Mindennapi használatban elég lenne neki? Vagy inkább az s21 fe?
Tudom ez eléggé felhasználó függő, de arra lennék kíváncsi összességében mennyi időre lehet tervezni az a53-al? Mivel gondolom az újabb androidok egyre erőforrásigényesebbek az ebben lévő proci meg nem a legacélosabb, 1-1,5 év múlva lehet már csak bajlódna vele?

(#175519) Rhino82 válasza Rhino82 (#175518) üzenetére


Rhino82
tag

A kettő között említettem neki a Honor 50-et, amit én is sokáig nézegettem és még olcsóbb is mint az a53...de az meg erősen kompomisszumos már a több mint 1 évével és a frissítési hiánnyal, jól gondolom? :F

(#175520) sztivo válasza Rhino82 (#175519) üzenetére


sztivo
őstag

Pont feljebb írták, hogy túl lehet ezt élni, nem kell túllihegni a frissítéseket. Egy 10 ezres előfizu mellé most 101 ezerbe kerül a Honor 50, annyiért megéri. S21 FE ha szán rá annyit, akkor egyértelmű.

(#175521) Szotyi222 válasza juve600 (#175515) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Van de átlátszós ami nekem kevésbé tetszik főleg amikor már besárgul idővel .

Nézem a leírásodban az F4 jó áron van 119k ért az úgy már megérősebb . Kicsit kisebb a teljesítmény de jobb a kijelzője .
Ha elöbb látom 🤔

(#175522) juve600 válasza Szotyi222 (#175521) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#175523) Rhino82 válasza sztivo (#175520) üzenetére


Rhino82
tag

Igazából a frissítések alatt inkább a biztonsági frissítésekre gondolunk.
Mivel ő is használ banki alkalmazást meg telekom appot.
Vagy uj frissités nélkül is elég biztonságos a honor is?
Sajna ebben én sem tudok állást foglalni...valaki azt mondja simán lehet használni frissítések nelkül is nem lesz baj...valaki nlmeg azt, hogy kell a biztonsági mindenképp mert anélkül nagyon veszélyes..
De igazából az új android őt hidegen hagyja, csak a biztonság miatt érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#175524) joeetm


joeetm
tag

Sziasztok, OFFba teszem mert kicsit teoretikus a kérdés, de szívesen várnék opciókat, ha léteznek.
- Árkategória: -majdnem mindegy (egyelőre inkább elméleti a kérdés)
- Használt vagy új: -új
- Hol vennéd meg? -lehetőleg hivatalos magyar boltban (nem sufnigsm)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont: -közepes/hosszú táv
- Mire használnád? -most egy a52s 5g van, ami elég is lenne, de nagyobb tárhely, vagy 2 sim ÉS sd olvasó jó lenne, illetve FŐLEG dokkolási opció.(monitor, egér, bill, hdd dokkoló)
Kicsit bővebben: -Amit csak lehet asztali pc (windows pc) helyett erről intéznék.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? -alapvetően nem ragaszkodok
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? -nem annyira szempont, de maradjunk meg a telefonnál (a galaxy fold széria, vagy tablet az már nem opció)

_Az a hülye aki nem normális_

(#175525) xhege válasza joeetm (#175524) üzenetére


xhege
addikt

Hát erre a Dex képes Samsungok lehetnek jók szerintem leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#175526) kalandos85 válasza Hasaggymeg (#175517) üzenetére


kalandos85
friss újonc

Köszönöm, ez valóban jó lesz szerintem is!!! :R

(#175527) sztivo válasza Rhino82 (#175523) üzenetére


sztivo
őstag

Igazából amíg az appokat foltozzák, addig a jó. Itt is bankolnak még android 8.0-n egyesek, vagy még sok iPhone 6S-7 tulaj van, akiknek az iOS 15 volt az utolsó. Nyilván a frissebb droid és play biztonság megnyugtatóbb, de a Honoron amúgy is lassabban érkezik meg, szóval ott rendesen kitolják ezt. Ez van, Samuék nagyon ráálltak erre meg a Pixel, máris könnyebb eladni nekik a sajátot, mert fő a biztonság ugye, máskor meg MMS-ben küldte szét a Samu a felhasználó képeit ;]

(#175528) juve600 válasza Szotyi222 (#175521) üzenetére


juve600
nagyúr

megtartottam az F4-et.............. :)

(#175529) kalandos85 válasza Hasaggymeg (#175517) üzenetére


kalandos85
friss újonc

Utána olvastam ennek a Bryton dolognak és nagyon dicsérik. Lehet (mivel nem túl drága sőt...) először ezzel fogok próbálkozni.
Tetszik például a pedál fordulatszám mérés kiegészítővel. :R

(#175530) Rhino82 válasza sztivo (#175527) üzenetére


Rhino82
tag

Akkor veheti nyugodtan a honort? :R
Nem nagyon adna ki 210-et telefonra(s21 fe), az a53 meg mióta mondtam neki h elég gyengusz prociba a honorhoz képest azóta benne van. ;]

(#175531) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Micsoda akciókat dobott fel a FB: :Y :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#175532) thre


thre
csendes tag

Sziasztok!

Strapabíró okostelefont keresek. Lehetőleg aminek a képernyő szélén van gumizott rész (Hotwav cyber 7em van jelenleg, elötte átlagosan 3 havonta törtem a kijelzőt bármilyen telefonnál). Lehetőleg android mindegy honnan. nagy kijelző. nagy akksi, jó minőségú képeket lehessen vele csinálni. Telefonálás, fényképezés, messenger kb ezekre használom. Kb ennyi lenne a lényeg. Jó lenne 120-ba beleférni.

Üdv:

András

(#175533) sfdrakex válasza thre (#175532) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt pont ajánlottak egyet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#175534) thre válasza sfdrakex (#175533) üzenetére


thre
csendes tag

Szia!

Köszönöm, de az akksi kicsi a kamera se acélos (bár ha jó képet csinál okés lehet)
Esetleg más? Vagy milyen összegtől van érdemben használható telefon ilyen tulajdonságokkal?

Köszi üdv

(#175535) vacs válasza Rhino82 (#175530) üzenetére


vacs
veterán

A 6/128-as S21FE 176-ért elvihető a Samsungtól! :P

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#175536) Rhino82 válasza vacs (#175535) üzenetére


Rhino82
tag

Azt tudom.De pont az a lényeg, hogy t-nél szeretne venni telefont, nem pedig egy összegben. :)

(#175537) Szotyi222 válasza juve600 (#175528) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Meg is értem .

Közben csináltam egy GFX tesztet.
Jól meg izzasztotta elég meleg volt a tökön keresztül is a kijelző is melegedett . [kép] [kép]

(#175538) Hasaggymeg válasza kalandos85 (#175529) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy dedikált eszköz ami erre való, mindenki a telefonnal próbálkozik az egyszerűséget keresve végül belátta és áttért...jómagamat is beleérteve. :)

#175535vacs...azt meg hogyan? Csak mert most vettem 206-ért az XXL GSM-től. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175539) Shocker válasza Shocker (#175482) üzenetére


Shocker
csendes tag

Sziasztok, bocsanat, hogy bumpolom a sajat posztomat, de az a helyzet, hogy lehalt az akksi, es igen jol jonne a tanacsotok :(

- Árkategória: szeretném, ha 100 ezer körül kijönne, de ha nagyon szükséges, rá tudok tenni még kb. 50-et, de csak fancyzésből nem szeretnék drágább telefont, ha az alábbi igényeket egy olcsóbb is kiszolgálja
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? nem számít, ha megbízható a bolt, akár használtan is, ha előfizetésre, akkor Telekom jöhet szóba
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú távra (mint pl. a mostani telefonom, Honor 8, amit 2018 áprilisában vettem, és csak mostanság kezdi megadni magát az aksi)
- Mire használnád? térkép (Waze / Google maps / Túratervező), Teams, böngészés (akár 30-50 megnyitott lappal), Google Docs, Sheets, Youtube, Discord, Viber, Messenger, Facebook, bankolás, közművek (MVM, Vízművek)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? nem számít


Ezeken felül számomra fontos, hogy a Google Play működjön rajta, ezért az újabb Huaweiek pl. nem jöhetnek szóba. OnePlusokat, Samsungokat (inkább a tavalyi A52-ket), Motorolákat és Honorokat (ez csalódás, sajnos) nézegettem, de jöhet bármi tipp.

(#175540) xhege válasza Shocker (#175539) üzenetére


xhege
addikt

Én ránéznék a Realme kínálatára. Relame GT Master vagy Realme 9 pro+ például.

(#175541) vacs válasza Shocker (#175539) üzenetére


vacs
veterán

"nem jöhetnek szóba. OnePlusokat, Samsungokat"
Pedig a Oneplus Nord2 nagyon jó telefon, de neked egy Samsung A33 is megfelelő lenne!

(^)(>.<)(^)

(#175542) xhege válasza vacs (#175541) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem nem jól értelmezted. :N

(#175543) Shocker válasza vacs (#175541) üzenetére


Shocker
csendes tag

A Huaweiek nem johetnek szoba :) OnePlus Google Playes, ugye? Probaltam a honlapon tajekozodni (https://www.oneplus.com/hu/nord-2-5g/specs), de nem irjak le explicite.

(#175544) vacs válasza Shocker (#175543) üzenetére


vacs
veterán

xhege: jogos :(((

Nézzél egy youtube tesztet pl a Oneplus-ról!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#175545) Shocker válasza xhege (#175540) üzenetére


Shocker
csendes tag

Neked mi a tapasztalatod a Realme-vel?

A Realme - es altalaban a kinai gyartok - kapcsan mindig szkeptikus vagyok. Volt a mostani Honorom elott egy Xaomi RedMi-m, es elkezdett igen furan viselkedni, mindenfele programokat futtatni, pedig odafigyelve hasznalom a telefonjaimat, nem toltok le mindent esz nelkul, vagy kattintok, hagyok jova barmit. Valamint az akksija is igen hamar feladta a harcot (gyanitom, hogy az elozovel osszefuggesben). Tudom, a Honor es a Huawei (meg a OnePlus) is kinai, de veluk kapcsolatban nem eszleltem ilyet.

(#175546) Shocker válasza vacs (#175544) üzenetére


Shocker
csendes tag

Igaz!

(#175547) vacs válasza Shocker (#175545) üzenetére


vacs
veterán

Én 5 éve használok egy OnePlus 5T-t, feleségemnek 3 éve OnePlus 7T van, semmi baj nem volt velük, se szoftveresen, se hardveresen!
A Realme + Oneplus + Oppo egy nagy céghez tartoznak, nem lesz velük szoftveresen se bajod.

(^)(>.<)(^)

(#175548) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
valaki vett a 40ezer Ft-os állami támogatással telefont? Képben van a részletekkel? Két kérdés lenne:
1. mindenképpen az én nevem alatt futó előfizetés szükséges-e, ha igénybe akarom venni a támogatást? Pl. a pályázatnak megfelelő a készülék, de az előfizetés céges. Vehetek-e így támogatással telefont?

2. Másik eset: saját készülék, megfelel a feltételeknek, és saját előfizetés. Le kell-e adni a régi készüléket, vagy esetleg használható tovább?

(#175549) vacs válasza st6969 (#175548) üzenetére


vacs
veterán

Szia, van állami mobilcsere program topik is.
2. Természetesen le kell adni, épp ez a program lényege!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#175550) xhege válasza Shocker (#175545) üzenetére


xhege
addikt

Nálunk a lányomnak (17 éves) van egy GT Master. Tökéletesen, hiba nélkül teszi a dolgát. Kategóriájában szerintem remek választás. Egyetlen hibát tudnék említeni, hogy a kijelző fényereje tűző napon kevésnek tűnt nekem. A lányom szerint rendben van, de neki még jó a szeme. :) Amit imád benne az a gyorstöltés, mert reggel suli előtt 15 percre feldobja míg készülődik és kényelmesen megvan a nap.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.