Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161051) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Tárgyfotózáshoz keresek telefont, szóval egyetlen egy fontos funkció a jó kamera. Nem lesz semmi másra használva, egy tripodon fogja tölteni az életét valószínűleg állandóan töltés alatt.
Merre nézelődjek?
S8 vagy inkább felette?

Köszi!

(#161053) csohany válasza Ájvé (#149494) üzenetére


csohany
csendes tag

A Wayteqnél is partnerek vagyunk, ott valamiért nem kerültünk ki a partner listára a HancosyDigital -al. Nem nagyon maintanelik az oldal ezen részét. Viszont úgy néz ki, hogy sikerül a Mistical Hungary Zrt. vel szerződést kötni, ő is hivatalos Xiaomi importőr ( az egyik a 3 ból és az Ingram is beszállítónk lett ) nagyon nehéz volt megtalálni őket, és kapcsolatba lépni velük Xiaomi téren, nagyon védik a piacot, és szinte csak telefonszolgáltatókkal dolgoznak, de 1 év fülrágás utá beismerték, hogy igazam van, és a soknál jobb a több, piacot nyitnak felénk, hogy egyáltalán szóba álljanak velünk, de pénz beszél... Egy kis update a vállalkozásunkról: Hivatalos szerviz leadási pontja lettünk Győrben a TMX -nek ( mostmobil ) Itt a Média-MArkt -nál, és Nálunk HancosyDigital lehet leadni a készülékeket, amit háztól házig visz a szerviz, a TXM mára nagyon összeszedett lett, és sokkal de sokkal jobb! Mondjuk a 1.5 milliárdos EUS pályázat amit elnyertek ezt lehetővé is tette nekik. Mi nagyon meg vagyunk velük elégedve, igaz kicsit lassabbak lettek, de minőségi szolgáltatás. https://hancosydigital.hu megújult a weboldalunk is, és lett saját gyárátsú audió eszközünk ha valakit érdekel, érdemes, mert mi se tudtuk ennyire prémium minőséget adunk ennyi pénzért, de emelni már nem tudjuk az árát :D Hancosy i27 Airdots, és Hancosy i3 Pro Earbuds

(#161054) csohany válasza Torry (#161051) üzenetére


csohany
csendes tag

Szerintem, ha Xiaomi akkor Mi 10 es széria egyike. Mindegyikkel meg leszel elégedve.

(#161055) Surii válasza cellpeti (#161046) üzenetére


Surii
csendes tag

Én megrendeltem spanyol raktárból, kb 1 hét mire megjön, arra rá még 1-2 hétre tudok érdemi tapasztalatot mondani, ha kitart odáig az érdeklődés. Specifikációk alapján az egyik (ha nem a legjobb) best buy telefon, de ezt tudtuk :D

(#161056) KisTücsök válasza cellpeti (#161046) üzenetére


KisTücsök
addikt

Elvileg nekem is jön. Majd írhatok róla ezt-azt.

(#161057) Bertiee válasza csohany (#161053) üzenetére


Bertiee
aktív tag

+1
a TMX-nek. Telekomos garanciális Redmi note 9 pro-ért futárt küldtek oda-vissza, és a feladástól számított 6. napon már itthon volt. (Mondjuk csak szoftveres baja volt, nem kellett hozzá alkatrész).

(#161058) Amerigo57 válasza blueye (#161047) üzenetére


Amerigo57
őstag

blueye .
A Poco X3 Pro telefonnak, egész jó technikai paraméterei vannak.
Link:

(#161059) blueye válasza Amerigo57 (#161058) üzenetére


blueye
veterán

Koszi, ezt en jol tudom, mint irtam ezert is rendeltem :)
Itt beszelgetunk rola.

(#161060) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Okostelefonok között nézelődök, a Mi8 utódjaként, a következő elvárásaim lennének:
- AMOLED kijelző (amúgy vettem volna én is a Poco X3 Pro-t)
- jobbacska kamera családi pillanatokhoz
- 4500 mAh feletti akksi, azaz kevés használattal ha bírna közel 1,5-2 napot az szuper lenne
- max 140 000 Ft
- 3 vagy több évre tervezek, így az erősebb, időtálló HW jó lenne
- Wifi6 és lehetőleg 5G

Amiket eddig kinéztem:
- Poco F3, presale áron bomba vétel, szuper hw és kijelző, de sajna a kamera nem a legjobb, talán ok, de a Mi8 alapján lesz támogatottsága (gcam stb).
- A52 5G jobb kamera de gyengébb hw

Esetleg mit tudnátok még ajánlani illetve a fentiek közül melyik lehet a nyerő?

Előre is köszönöm!

(#161061) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! akkumulátoros tokot vennék samsung s10e telofonhoz! sajnos nem lehet már kapni sehol, nincsenek raktáron. ha valaki tudna ilyet eladót,szóljon! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#161062) blueye válasza krypton (#161060) üzenetére


blueye
veterán

A ket Poco kozott gondolkodtam, en inkabb az AMOLEDrol mondtam le de akkor neked az F3 a befuto.

(#161063) yuing válasza krypton (#161060) üzenetére


yuing
őstag

A Poco a bevezető áron (is) verhetetlen. Van egy rakat teszt már róla, például Dave2D pont az A52 5G-vel veti össze.
Ha kiemelt családi pillanatok jó fényviszonyok között történnek, nem lesz probléma. :)

(#161064) krypton válasza yuing (#161063) üzenetére


krypton
senior tag

Köszi a tesztet, a címből nem jöttem volna rá hogy itt az A52-ről is szó lesz!
Igazából pont ezeken őrlődőm én is, mert nem szoktam telefonon játszani, de azért ezzel a hardverrel a Poco valószínűleg pörgősebb lesz pár év múlva is.
Igazából lassan gyerekvállalás lesz azért írtam így hogy "családi pillanatokhoz", és azért otthon nincs mindig mindenhol kiváló fény!
Egy ilyen Samsung kb meddig lesz sebességben nem idegtépő?

Esetleg van még bármi alternatíva jelenleg?

(#161065) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Mivel sokat vagyok vizes közegben , milyen okos mobilt vegyek ami vízálló, ütésálló, jó képeket készít, 6 colos vagy nagyobb.
Max. összeg : 200 ezer ft.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#161066) yuing válasza krypton (#161064) üzenetére


yuing
őstag

Nehez megmondani, de az biztos, hogy a Poconak a sebességével évek múlva sem lesz gond.
Amoleddel a Mi 10T-t kizárod, az OP Nord hasonló az A52-höz.
Talán a Pixel 4A lehetne még egy érdekes opció. Fotózásban nem hiszem, hogy bármi is megközelíti az ársávjában. De nincsen hivatalosan jelen, és a hardver ott sem túl acélos.

(#161067) Ájvé válasza yuing (#161066) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért stock driidhoz bőven elég az a hardver is a 4a-ba, de itt van a 4a 5G az biztos esetleg jó, bár jóval drágább már.

(#161068) t72killer válasza Sanyabá (#161065) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Samu új A-sorozatából, amelyik szimpatikus. A52: alap, viszonylag olcsó, A52 5g: 5g-vel és picit erősebb SoC-vel, A72: optikai zoom-mal. Ütésállósághoz rájuk teszel egy spigen v akármilyen tokot. A strapatelókat bottal se piszkálnám, se samsung, se CAT se a chinaphone (Dogee, Blackview, Oukitel, stb) kivitelben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161069) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Tehát az általad említett útólsó három telefon nem "strapa" telefonok?
Mint mondtam nekem a vízállóság lenne a fontos, pl. bírja a tengervízet, párát, ha beleesik 4-5 m-es vízbe ne okozzon problémát.
A Samsung A52 csak édesvízben és 1 m-ig írta.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#161070) t72killer válasza Sanyabá (#161069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem törésálló egyik sem - ez lenne a "strapa". Tengervizet semmi se szereti, azt instant le kell mosni édesvízzel ahogy kihúzod, úgy nem lesz semmi baja. 4-5méterre szvsz egy teló sincs hitelesítve.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161071) Sungoo válasza Sanyabá (#161069) üzenetére


Sungoo
addikt

Tudtommal egy telefonnak sincs a specifikációjában tengervíz állóság. 4-5 méteres mélység meg pláne nem.

(#161072) Sgr_A válasza Sanyabá (#161069) üzenetére


Sgr_A
addikt

A sós vizet semelyik nem bírja hivatalosan
Ha meg beázik akkor garancia sincs rá egyikre sem mindegy milyen speckóval jön ki

[ Szerkesztve ]

(#161073) DrDobos válasza Sgr_A (#161072) üzenetére


DrDobos
őstag

Ez amugy teljesen biztos? Ha meguszik egy telefon akkor nincs ra garancia?

Samsung Galaxy A55 5G

(#161074) Sanyabá válasza Wallenberg (#159171) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szia ! Látom régi a hozzászólás, én most vagyok ebben a dilemmában.
Végül milyet vettél?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#161075) t72killer válasza Sanyabá (#161069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha valós a tengerbepotyogás esélye, mert pl kajakozol akkor én utánanéznék a vízálló tokoknak és ilyenbe tennék egy amúgy vízálló telót plusz hozzákötnék valami úszót, hogy ne kelljen a tenger fenekén sziklahasadékokban keresgélni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161076) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Tegnap csináltam az 1. alapra visszaállítást. Minden elmentett telefonszámom eltűnt. Így derült ki, hogy mentéskor a telefonra kerülnek az új számok. Hogyan tudnám ezt a következő visszaállításnál elkerülni? Kb 60 Eft értékhatárig melyik telefon ajánlja fel, hogy hova menthetném az új telszámot?

(#161077) Winnie The P válasza IOX (#161076) üzenetére


Winnie The P
őstag

Gmail-be kell menteni/szinkronizálni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#161078) Drughi


Drughi
addikt

Szerintetek:

iPhone SE 2020 vs Pixel 4a

Szerintetek melyiket érdemes venni? Kamera, rendszersebesség, akkumulátor a főbb szempontok

(#161079) Sanyabá válasza t72killer (#161075) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen, ez is egy megoldás . De szeretném a tokot mellőzni, az esetleges fényképezés miatt.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#161080) xhege válasza Drughi (#161078) üzenetére


xhege
addikt

Kamerában a 4a, akksiban nálam a 4a jól bírta, de a feleségemnél az SE is piszok jól teljesít, bár ő nem power user. 3 óra körüli kijelző idővel, napközben adatforgalommal este még 50% körül van a kis SE. Rendszersebesség, hosszú távú támogatás, szervízháttér Magyarországon egyértelműen iPhone.

[ Szerkesztve ]

(#161081) t72killer válasza Sanyabá (#161079) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

akkor kevés rizikóval csupasz+(édesvíz)álló és egy kulacs csapvíz készenlétben. Az ulefone & tsai-val valószínű a szívás máshol+az se tuti, h nem ázik be.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161082) Ájvé válasza Sanyabá (#161069) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom mire akarod használni, de könnyű búvár okostelefon nem igazán van még.

(#161083) t72killer válasza Ájvé (#161082) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

fotózásra is alkalmas búvártokok vannak pár modellhez: drága+telefonálni nem lehet bennük.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161084) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok! Van olyan végleges, viszonylag egyszerű és biztonságos módja annak, hogy a P40 Pro-ra felkerülhessen a GMS? Ami aztán ott is marad és szépen használom mintha egy igazi Androidos Google támogatott telefon lenne?
Azt láttam neten, hogy vannak megoldások, de van ami tényleg jól működik? És minden működik?

[ Szerkesztve ]

(#161085) Algieba válasza Sanyabá (#161079) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nagyon speciális dologra vágysz, amire még nincs mobiltelefon. Tényleg a legjobb megoldás venni egy iPhone 12-est vagy valamelyik másik almást és hozzá profi tokot. Számtalan variáció van. Kapásból mindezeket dobta ki a képkereső.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#161087) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Céges telefont keresek:
- Árkategória. Bruttó 100k alatt
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2 évre best buy
- Mire használnád? email, telefonálás, céges alkalmazások (Slack, Miro, Trello, Outlook) fényképezés, videózás, tehát mindenre is
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, droid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Jelenleg sima P20 van, annál ne legyen sokkal nagyobb
Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
Stabil telefon kell, mindegy melyik márka, 6GB RAM legyen és a kijelzőnek legyen elég fényereje! Üzemidő legyen P20-nál jobb!

Mi most a best buy all round telefon 100k-ig?

(#161088) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Haldoklik a jelenlegi használt HTC-m és lehet mégis szükségem lenne egy okostelóra!
- Árkategória. Max 25-30000
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Mindegy, jelenleg úgyis az online rendelés az egyetlen út.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú távra, nem érdekel van-e tágomagatás vagy milyen app nem fut, működjön.
- Mire használnád? Telefon, SMS, zenehallgatás, SteamGuard
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Az android az úr úgyis. :))
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb

Maradnék feature telónál, de egy-két dolog miatt talán kell az okosteló app-ság. Bár a bankomnál sikerült megoldani hogy SMS-el működjön minden, a SteamGuard és a MS authenticatora lehet még szükség. Őszintén a Steam fiókom biztonsága mindennél fontosabb.
Párat kinéztem Nokia C1, 1.3 vagy Alcateltől 4034, 1, One modellek. De találtam egy ilyen abominációt is: [link]

(#161089) Algieba válasza Harbinger85 (#161088) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Újonnan, jól használható okostelefon 45 ezertől kezdődik. Ez alá nem éri meg menni. Ha valóban jót akarsz magadnak, akkor ezen összeg környékén keresgélsz. Ami még viszonylag kicsinek is számít (154.8, 73.6, 8 mm 164 g) és elketyeg pár évet: Honor 20e.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#161090) Ájvé válasza Harbinger85 (#161088) üzenetére


Ájvé
veterán

A felsorolt készülékek inkább hulladékok mint telefonok, nem ajánlott ha nem akarsz szívni velük. Poco M3 szerintem az ajánlott alsó kategóriában. Bangoodról kuponnal40-ből kijön. Ez mondjuk nem kicsi, de Honor nem tudom milyen lesz tulajdonos váltás után.

[ Szerkesztve ]

(#161091) Sanyabá válasza Ájvé (#161082) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Van vízalatti kamerám tokkal, merüléskor azt használom. :K
Vízálló telefon hajóra, csónakba kellene,. Mert ott bizony víz sokszor előfordul.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#161092) Ájvé válasza Sanyabá (#161091) üzenetére


Ájvé
veterán

Annyit kibír ha van mondjuk IP68 (bár sós víz ellen nem árt még védelem), de 5 méteres tengeri merülést nem fog.

(#161093) t72killer válasza Sanyabá (#161091) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha csónakborulás után kritikus, hogy működjön a teló, mert pl azon hívsz segítséget, akkor alapból sztem lakjon pl egy jobbféle armband-ban. Egy csónak amúgy is kemény üzem, nem árt némi mechanikai védelem a telónak, ha pl valaki rátesz egy búvárpalackot :DD

Ha nagyon vállakozókedvű vagy, bele lehet vágni valamelyik kínaiba, csak ez egyrészt simán lehet, hogy mégse vízálló és pont akkor hagy cserben, amikor nagyon kéne, vagy csak szimplán telós jellegű szívás van vele - egy biztos, hogy nagyon chinaphone darabra semmilyen személyes pláne pénzügyes adatot nem bíznék.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161094) Harbinger85 válasza Algieba (#161089) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Hát annyit nem ér. Egyik se. Z3-asom is halt meg egy éven belül, az 130000 volt. Istenem, igaz szolgáltatói részletre vettem, de el se tudom képzelni hogy tudtam kiadni annyit egy vacak tepsiért. Fantasztikus cucc volt, csak cirka 10-15 évvel ezelőtt jött volna jól egy ilyen kütyü.

(#161095) Sgr_A válasza Harbinger85 (#161094) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor sok sikert a 25-30 ezres ipari hulladékokhoz
ha ennyit szánsz rá akkor érdemesebb használatban gondolkodni

(#161096) Algieba válasza Harbinger85 (#161094) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

2018 decemberében volt 30-ért akciósan a Nokia 2.1, ami fapados phablet, 1GB/8GB totál alap és mára átkozottul lassú lett. Ezért cseréltem használt Xiaomi Mi9 Litére, amit itt az aprón vettem 45-ért. Ez már 6GB/64GB, vagyis sokáig megbízhatóan gyors lesz.
Tanulj a hibámból, ne vegyél olcsó okostelefont. Ha tényleg csak 30-at szánsz rá, akkor régebbi erősebb modellek közül válasz. Minimum 3GB/32GB kell a normális működéshez!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#161097) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék (nem találtam fórumot a témára) szeretnék venni Iphon 11. 64 GB . Kérdésem melyik azok az üzletek ahol meg tudnám venni hivatalos Apple garanciával? Ja és nem 260. 00 Ft-ért Köszönöm :R

(#161098) yuing válasza 78zolika (#161097) üzenetére


yuing
őstag

Media Markt, eMAG/Edigital, Euronics

Nagyjából azonos árakon fut.

(#161100) yuing válasza diegho (#161087) üzenetére


yuing
őstag

Várjuk meg, hogy a Redmi Note 10 Pro befér-e 100k alá, ha nem, akkor a Mi 10T Lite-ot mondanám én.

Napokon belül be kell futnia a Pronak is, a sima Note 10-et már árulják néhány helyen.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.