Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153351) Norbi. válasza hroberto (#153349) üzenetére


Norbi.
őstag

1 hete írtam róluk itt a topikban, én nem nagyon ajánlom.

mp54: Létezik még a dolog, ha hűséggel vásárolsz, viszont a Telekom mindent függetlenül ad, szóval menni fog a dolog.

(#153353) Sungoo válasza mp54 (#153350) üzenetére


Sungoo
addikt

A Telecom nem függő készülékeket árul.

(#153354) Anybody


Anybody
csendes tag

Üdv!

Az alábbi készülékek közül melyik a legajánlottabb? Ezek közül nem tudok egyelőre választani. Ezért kérek segítséget.

Fontos, hogy nagyok és mindegyik 6/128.

Xiaomi Redmi Note 9pro
Samsung Galaxy A71
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Köszönöm!

(#153355) NFLfan


NFLfan
kezdő

Sziasztok!

Snapis S20+ra fáj a fogam. Esetleg tudnátok segíteni honnan tudnám beszerezni megbízható helyről? :R

(#153356) TunerJoe válasza Anybody (#153354) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A Redmi Note 9 Pro és a Mi Note 10 Lite.
Az utóbbi talán kamerában kicsit jobb, építési minőségben sokkal, illetve a kijelzője is OLED IPS LCD helyett, ami sok szempontból jobb, illetve az aksi is kicsit nagyobb.
A Redmiben viszont van SD kártya olvasó, nagyobb és talán picit jobb az ár-érték aránya, illetve sík a kijelzője.
Az A71 max akkor éri meg ha nagyon bejön a OneUI.

instagram.com/albert__gyorgy

(#153357) osonte válasza Anybody (#153354) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Nekem volt Redmi Note 9S (ez ugyanaz mint a Pro, csak NFC nélkül, 48Mp kamerával és lassabb töltéssel, de a többi ugyanaz), viszont ismerem a 9 Pro kameráját (a 8 Pro-ban ugyanaz van). Ennek nagyon jó volt a rezgőmotorja, sokféle rezgést tud.

Innen váltottam Mi Note 10 Lite-ra. Esélyes volt a Galaxy A71 is, de azt kizártam, mert PWM-s az Amoled panel és akinek érzékeny a szeme, az fejfájásra panaszkodik. Ezt inkább nem akartam kockáztatni. A Samsung-ban, illetve a 9 Pro-ban Samsung kamera van. Én a 8 Pro-nál szerettem, de a Galaxy A71-nél nem túl bizalomgerjesztők a tesztképek, amik az interneten vannak.

A Mi Note 10 Lite-ban Sony a főkamera, ennek jó képei vannak. Jó az Amoled is, szép a telefon a hajlított kijelző miatt (bár ez valakinek hátrány). Én nem bántam meg, egyedül a jobb rezgőmotor hiányzik a 9S-ből. Amúgy a Samsung tiszta műanyag, csak elől Gorilla Glass (könnyebb), a Mi Note 10 Lite alumínium váz és elől-hátul Gorilla Glass 5 üveg (nehezebb). Akksi is ebben a legnagyobb és a hozzá járó töltővel a teljes tőltés kb. 1 óra.

(#153358) monti0222w válasza osonte (#153357) üzenetére


monti0222w
addikt

Teljesen jó a A71 mind a kijelző mind a fotók minősége, egy ideig követem a topicját és kiemelkedő probléma nem volt vele, a szokásos 1-2 ember zúgolódása, elégedetlensége van volt.
Nem kell az egyiket lehúzni a másik tükrében!

(#153359) osonte válasza monti0222w (#153358) üzenetére


osonte
senior tag

Nem mondtam, hogy rossz telefon az A71. Én is döntés előtt álltam és jó pár órát olvasgattam + tesztfotókat néztem. Nekem fontos volt a DC dimming és a Sony IMX686 szenzor, illetve a nagyobb akksi és erősebb váz. Szóval csak segíteni akartam, de úgy is fel lehet fogni, hogy minden telefon kb. egyforma és akkor nincs is értelme összehasonlítani a telefonokat.

(#153360) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Mivel 2 éves lett a Nokia 7plus telefonom és így lejár a hűségidőm gondoltam érdeklődöm kicsit érdemes lenne-e lecserélnem. Teljesen jól működik anzelefon jelenleg, plusz most van szervízben mert a gyorstöltés néha vacakolt és megcsináltatom most míg ingyenes.
A Telekomnál vennék helyette másikat ha érdemes, előfizetéssel részletre.
Az ár kb. 100-150.000.
Felhasználás: telefonálás, sms, waze, messenger (remélem jól írtam), facebook, képek és videók készítése (családi összejövetelekről, stb.), online filmnézés, böngészés, online bankolás, néha játék.
Szeretném ha a legújabb android futna a telefonon.
Szóval nem mindenáron akarom lecserélni, tudtommal a Nokiánál jelenleg nincs is erre megfelelő készülék.

(#153361) FraFer82 válasza Anybody (#153354) üzenetére


FraFer82
tag

Igazából ez így nem teljesen "fair". :) A Samsung A71 és a Xiaomi Mi Note 10 Lite jobb telefonok, mint a Xiaomi Redmi Note 9 Pro, de kb. másfélszer annyiba is kerülnek. ;) Ár-érték arányban így a Redmi a legjobb szerintem, de méretben is nagy különbség van: Mi Note 10 Lite < A71 < Redmi Note 9 Pro.
Ha jól gondolom, hogy hölgy vagy :B , akkor én a Note 10 Lite-ot ajánlom ezek közül, mert azt a legkönnyebb kisebb kézzel kezelni, ami általában fontos szempont lehet nőknél. :K

(#153362) martin555


martin555
aktív tag

Tisztelt Hölgyek és Urak.

bizalommal fordulok Hozzátok hogy segítetek a következő mobiltelefonomat kiválasztanom.

-androidost szeretnék
-dual simest
-víz, de minimum csepp állót
-NEM KELL brutálisan ütésálló is legyen, csak a víz a lényeg
-motorkerékpáron is használnám, cipzáros tokban ami "csepp álló"
-fel tud hevülni a GPS-től magas fényerőtől, nyári napsütéstől, vigyázok rá de jó lenne ha ezt kicsit bírná.
-átlagos normális fényképeket szeretnék vele csinálni, nem kell zoom csak "átlagos" normális fényképeket csináljon
NEM KELL TÚL KICSI, 5 coll minimum, "borzasztó nagy" phablet se legyen, de kb ez a mostani 5,5 től 6,xx coll-ig szeretném
-akku jó lenne "minél nagyobb", azokon a kereteken belül hogy nadrágzsebben is szeretném hordani ezért NEM KELL ütésálló nagy kiálló sarkok stb, csak a csepp/vízhatlanság a lényeg.

nagyon szépen kérem, segítsetek, milyen márkájú kínai aliexpress/EBAY cuccot néznétek, a chipset nekem MINDEGY csak egy átlagos android jól elfusson rajta neadj Isten ROOT-olható legyen vagy legalább jó ROM-ja legyen.

ha "csavarhúzóval szétszerelhető" a hátlapja (nem felhasználó által hanem szerviz által) annak örülnék, mert az akkuk ugye 2-3 év alatt elromlanak.

forint? mit javasoltok, hány ft-ig menjek el, mondjuk 80.000 ft? hol van az "aranymetszés" most ezeknél a cseppálló cuccoknál, hol "nyílik az olló" hogy a hardver már "túl" prémium?

légyszíves bevált MÁRKÁT, TÍPUST, és ha lehet bevált nem átbaxós konkrét aliexpress/gearbest stb linket, eladót is küldjetek aki esetleg Európai raktárból normálisan kiküldené.

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#153363) FraFer82 válasza Chris0321 (#153360) üzenetére


FraFer82
tag

Ezzel az a baj, hogy mi nem ismerjük a te előfizetésedet, így nehéz megmondani, hogy mire mekkora készülékkedvezményt kapsz, mi fér bele 150 ezer forintig. Például egy teljesen korlátlan csomagnál, aminek a havi díja 17950 forint, elhozhatsz kb. 100 ezer forintért egy OnePlus 7T Prót részletre, ami még évekig egy erős telefon lesz. Ha ugyanezt egy közepes díjcsomaggal teszed, akkor 160-170 ezer forint ugyanez a telefon. Szóval baromi nehéz így megmondani. :N Illetve lényeges szempont lehet a méret, hogy valamilyen külső paraméter fontos-e számodra, mert egy csomó készüléket kizárhat mondjuk ez. Ha segítesz, segíthetünk! ;)

(#153364) FraFer82 válasza martin555 (#153362) üzenetére


FraFer82
tag

Xiaomi Redmi Note 9/9S/9 Pro? Nem kicsik, de cseppállóak, mindent tudnak, amire neked kell, , 60-90 ezer forintból elérhetőek mondjuk a Turbadotól.

(#153365) Chris0321 válasza FraFer82 (#153363) üzenetére


Chris0321
addikt

Bocs, meló közben írtam és sajna lemaradt.
Méretben nincs megkötésem, a UPC Direct-et is szoktam nézni a mobilon így jobb ha nagyobb.
Most Mobil L + 3 Gb netes előfizetésem van és szerintem Mobil M + 3 vagy 10 Gb-ra fogok váltani. A UPC miatt jobb lenne a 10, mert több tartalmat tudnék nézni.

(#153366) FraFer82 válasza Chris0321 (#153365) üzenetére


FraFer82
tag

Semmi gond, csak így egyszerűbb. :K
Első kérdésem, hogy ha UPC-s ügyfél voltál, biztos, hogy a Telekom éri meg neked mobilban?Akinek van otthoni előfizetése, elég nagy kedvezményeket kap a jogutód Vodafone-tól mobiltarifára (teljesen korlátlan csomag 9 ezer forintért például). Ez csak egy kis kitérő, hátha érdemes számolgatnod, én mindig azt teszem. :B
Ha Nokiát szeretnél, akkor csak egy, méreteiben a mostanidhoz hasonló készülék, a Nokia Pureview jöhet szóba, ami ilyen csomag mellett kb. 120 ezer forint (a havi díjad pedig kb. 9500 forint, amihez jön hozzá az 5500 forintos részletfizetés, vagyis 15000 forint a vége havonta). Szerintem ez egy tök jó telefon, eléggé alulértékelve, de ha nem ragaszkodsz a Nokiához érzelmileg, akkor van más ajánlat is bőven.
A 100-150 ezer közötti kategória szerintem legjobb ajánlatai tőlük: Honor 20 Pro (kb. 120 ezer, ajándék okoskarkötővel), Huawei P30 (kb. 120 ezer, ajándék okoskarkötővel), Samsung A71 (kb. 120 ezer, ennek a legnagyobb a kijelzője). Van még egy kiemelkedően jó ajánlatuk, ami a Samsung S10+ (512 GB!), de az 160 ezer forint körül van és szétkapkodják. :K

(#153367) Chris0321 válasza FraFer82 (#153366) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekünk műholdas UPC van, tudtommal a Voda csak a vezetékes részt vette meg így nem kapnék kedvezményt. Én legalábbis így tudom.
A telefonokat megnézem majd ha hazaérek, köszönöm a segítséget.

(#153368) hroberto válasza Norbi. (#153351) üzenetére


hroberto
veterán

Belinkelnéd a hozzászólást?! Köszi !

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#153370) hroberto válasza #40993792 (#153369) üzenetére


hroberto
veterán

THX! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#153371) TeeJay válasza TunerJoe (#153356) üzenetére


TeeJay
félisten

mi az a sok szempont? jöhet privátban is mert valahogy én a feketén kívül több dolgot nem tudok amiben az OLED jobb :D

más
ma jött meg mind a kettő Redmi Note 9S 6/128GB teló Turbado-tól
Tökéletes telefon, röccenés mentesen villámgyorsan megy, arcalapú és ujjlenyomatos feloldás is villanás alatt megy
kijelző simán van olyan jó mint ami az LG G4-ben volt quantum HD LG IPS panel :R
még 6,5nap és nyithatom a bootloadert aztán megy fel mindkettőre a xiaomi.eu ROM
bestbuy ilyen áron :R
ja a gyári szilikon tokba tettem mivel nem jött meg a neoprén tok aliról és rövidnadrágban tökéletes a zsebemben :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#153372) Anybody válasza FraFer82 (#153361) üzenetére


Anybody
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, igen nőnemű vagyok, de minél nagyobb telefont akarok. Jelenleg Mi8-am van, ez már "kicsi". :B

(#153373) Sgr_A válasza TunerJoe (#153356) üzenetére


Sgr_A
addikt

Vagy ha nem jön be a miui :P
többször próbáltam de én hanyagolom

[ Szerkesztve ]

(#153374) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

e-Ink kijelzős okostelefonok között van amelyik ajánlott?
Vagy van egyáltalán tapasztalat ilyen telókkal?

Hisense A5 Pro CC, A6 készülékeket nézegettem, és elég meggyőzőek, ráadásul Android 10-el jönnek, de a támogatással / szervizelhetőséggel kapcsolatban erős fenntartásaim vannak.

A5 Pro CC-nél: It does not have Google Play installed on the device, but you can sideload them or install 3rd party markets.
Nos, akkor ez ennyi volt. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#153375) FraFer82 válasza Anybody (#153372) üzenetére


FraFer82
tag

Akkor a Mi Note 10 Lite-ot kiejtheted, mert kicsinek éreznéd. :B Marad a Redmi Note 9 Pro vagy a Samsung A71. Mindkettő ajánlható telefon, de az áruk miatt a 9 Pro számít jobb vételnek, viszont abból is a 128 GB-os. ;)

(#153376) Anybody válasza FraFer82 (#153375) üzenetére


Anybody
csendes tag

Köszönöm a javaslatot. :))

(#153377) FraFer82 válasza Chris0321 (#153367) üzenetére


FraFer82
tag

Igen, így akkor az nem opció. :N

Még annyit, hogy a Samsung A71-hez is jár most okoskarkötő, csak lemaradt tegnap. Viszont nem emiatt mondtam ezt a 3 telefont (és a Nokiát), ajándéktól függetlenül jó vételek ilyen áron. :K

(#153378) Chris0321 válasza FraFer82 (#153377) üzenetére


Chris0321
addikt

Sajnos a Nokia jelenleg kifutó termék és nem kapható. :(

(#153379) FraFer82 válasza Chris0321 (#153378) üzenetére


FraFer82
tag

Hogy őszinte legyek veled, jó telefonnak tartom, viszont a 4-ből a Honor 20 Pro és a Huawei P30 jobb, frissebb telefon, a Samsung A71 is frissebb, és lényegesen nagyobb a kijelzője, szóval annyira ne bánd, ha nem ragaszkodsz mindenképp a Nokiához. ;) (Ha Nokia, akkor szerintem most a 7.2 jó vétel, 100 ezer forint alatt, de nem szolgáltatótól és nem részletre.)
Ha nagyobb telefont/kijelzőt szeretnél, mint a mostanid, akkor vagy Nokia 7.2-t válassz 90-100 ezer forintért függetlenül, vagy Samsung A71-et a szolgáltatódtól 120 ezer forint körül. :K

(#153380) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

- Árkategória. 50-60
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független vagy Vodafon
- Hosszú vagy rövid távra tervezel ? hosszú
- Mire használnád? Alap dolgok, 1. okostelefon lesz. Netezés, kis fotó, kevés multimédia
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Mind1
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ne legyen tepsi, női kézbe lesz.

Nem minden vándorút céltalan...

(#153381) Norbi. válasza 3.Aragorn (#153380) üzenetére


Norbi.
őstag

Ennyiért Redmi Note 8T az ajánlott, de az nem túl kompakt.
70ért van esetleg Samsung A40, ami kisebb méretű.

(#153382) FraFer82 válasza 3.Aragorn (#153380) üzenetére


FraFer82
tag

Samsung A40/A50, LG K40/K50, Huawei P Smart (2019). Vodafonetól mind 60 ezer forint alatt van.

(#153383) Croft-21


Croft-21
őstag

Ha webshopba veszek mobilt (pl turbado) akkor általában 2 év garival adják? És csak egyösszegben fizetés van. Ha meg a mobilszolgáltatónàl, akkor gondolom ott is 2 év gari, de ha szeretném megvehetem részletre is, ellentétben a webshopokkal. Csak kérdés, hogy pl egy Redmi Note 9 Pro, vagy Mi 10 Lite mikor kerül a mobilszolgáltatók kínálatába.

(#153384) Galiba001 válasza osonte (#153357) üzenetére


Galiba001
csendes újonc

Ilyen, mi note 10 lite telót szeretnék (64Gb) én is fehér vagy fekete színben, de ezen még vacilálok ! Szerintetek a fehér mennyire kényes, ill. tartós ? Körben a króm keret a fehéren az valódi fém vagy krómozott műanyag ?

(#153385) mp54 válasza Croft-21 (#153383) üzenetére


mp54
senior tag

Redmi Note 9 Pro van a Telekomnál...

(#153386) osonte válasza Galiba001 (#153384) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Elől és hátul is Gorilla Glass 5 + alumínium váz, nem műanyag. Jár hozza tok is, azzal meg abszolút tartós, bármelyik színt is választod.

Itt egy teszt is (pl.: a fekete sem igazán fekete):

link

Illetve a fehér sem sima fehér, attól függ hogy esik rá a fény. Nekem például lila lett. A feketénél sokat lefog a gyári tok, tehát alig látszik a telefon. A színeseknél csak kicsit fog le, ott majdnem teljesen átlátszó a tok.

(#153388) Sgr_A válasza Norbi. (#153381) üzenetére


Sgr_A
addikt

70-ért van a médiában mi mix2s fehér

(#153389) Croft-21 válasza #40993792 (#153387) üzenetére


Croft-21
őstag

Köszi, Telenoros vagyok.

(#153391) Viktor0610 válasza #40993792 (#153390) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Illetve a teló független. :D

Mondjuk, én 78-ért vettem a Prót 2 év itthoni garral. :K
Ami már 83. :o

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#153392) peestike


peestike
senior tag

Ha már szóbajött a note 9 pro, 6/64 beszerzésre tudnátok esetleg mondani eustock hivatalos viszonteladói boltot, ahonnét esetleges jövő héten meglenne?
A 83 khuf-nál már rezeg a léc, annyit kiadni egy telóért, a 128-ast meg sd kártya bővítés miatt nem használnám ki. Igazából most a note 5 pro 64 gigája is bőven elég.
Köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#153393) Croft-21 válasza #40993792 (#153390) üzenetére


Croft-21
őstag

Azért nem említettem konkrét szolgáltatót, mert gondoltam mind a három hazai mobilszolgáltatónál kb egy időben lehet kapni ezeket a telókat. Ezek szerint nem.

(#153394) Galiba001 válasza osonte (#153386) üzenetére


Galiba001
csendes újonc

Köszönöm, megnézem ! Esetleg tudna valaki ajánlani webshop-ot ami olcsó, jó és megbízható ! Ahol a raktáron tényleg azt jelenti hogy ott van náluk készleten és ha most megrendelem akkor hétfőn fel is tudják adni !

(#153395) FraFer82 válasza peestike (#153392) üzenetére


FraFer82
tag

Ha soknak érzel 83 ezret (ami inkább 85 ezer) a Note 9 Próért, miért nem veszel, Note 9S-t, ami 70 ezer körül megvan már?
Egyébként Turbado, Smartshop megbízható boltok.

(#153396) peestike válasza FraFer82 (#153395) üzenetére


peestike
senior tag

Azért kellene a 9 pro, mert jó lenne, ami a különbség a 9s vs 9 pro között. Turbado-n már nincs, a smartshop lehet megbízható, de 1 év garanciát ír. A wayteq garanciát lekopogom nem ismerem, de 2 év még mindig jobb, mint egy.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#153397) TeeJay válasza peestike (#153396) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nem kell NFC akkor Note 9S bőven elég
a 18 vs 30watt töltés az nem oszt nem szoroz
a 48 vs 64MP szenzor sem akkora nagy extra különbség
egyik 12 másik 16MP képet fog csinálni, a max felbontáson sosem fogod használni kb.

77-ért vettem Turbado-n a 6/128GB Note 9S-t
Most kicsit megugrott az ára de várj 1-2hetet és újra normalizálódni fog :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#153398) Chris0321 válasza FraFer82 (#153379) üzenetére


Chris0321
addikt

Nagyon sokáig csak Nokia telefonjaim voltak, általában meg voltam velük elégedve és mivel újra él a márka és volt jó készülékük így azt vettem. Mivel a 7.2 lényegében ugyan az plusz jelenleg nem tudnám megvenni kp-ra, a kínai telefonok nem igazán jönnek be plusz a balhé közülöttük így a Samsung marad mint lehetőség. Az Android One-val elég jól kijöttem, nem tudom a Samsung-on milyen oprendszer van mert csak annyit írtak hozzá, hogy android.

(#153399) Croft-21 válasza Chris0321 (#153398) üzenetére


Croft-21
őstag

Én is Nokia 7 plusról váltanék, ma volt szerencsém kézbe fogni egy Redmi Note 9 Prot. Nagyobb, mint a 7 plus, de hamar meg tudnám szokni. Ezen kívül még a Mi 10 Lite-on gondolkodom, bár 5G-s telefon nekem egyelőre nem szempont.

(#153400) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Sziasztok!

Ez a két telefon közül szerintetek melyik jobb választás?

-Samsung Galaxy S10 Plus 512 GB
-Xiaomi MI Note 10 128 GB

Csak ez a 2 telefon játszik mert ezeket korrekt áron tudom megvásárolni. :DDD
Hosszútávra tervezek vele (kb. 2-5év), egy Samsung Galaxy S8 Plus - t fog váltani.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.