Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153401) Viktor0610 válasza ridiculous (#153400) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Mi Note 10 csak kamerában jobb (meg talán akkuban), mint az S10+.
Egyébként az S10+ jobb (sebesség, kijelző).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#153403) trebrona válasza Viktor0610 (#153401) üzenetére


trebrona
nagyúr

A Mi Note 10 csak kamerában jobb (meg talán akkuban), mint az S10+.

Ez biztos? Mármint a kamera.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#153404) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
kis off, mert nem tudom, hova írjam.

Egy xiaomi powerbankot tölthetem a Huawei telefonom gyors töltőjével, vagy az tönkre vágja?

(#153405) trebrona válasza RAiN91 (#153404) üzenetére


trebrona
nagyúr

Töltheted, nem lesz semmi baja.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#153406) batai15 válasza Viktor0610 (#153401) üzenetére


batai15
félisten

szerintem pont fordítva. S10 inkább kamera, minden más mi note 10.

(#153407) Viktor0610 válasza trebrona (#153403) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A GSMArena összevetőjét szoktam nézni, azon belül is a Low light képeket. Abban nekem a Mi Note 10 jobban tetszett.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy az S10+ rossz lenne, főleg videóban, abban jó eséllyel jobb is, mint a Mi Note 10.

Samsung Galaxy A54

(#153408) Chris0321 válasza Croft-21 (#153399) üzenetére


Chris0321
addikt

Én ezekben a nagyon kínai telefonokban nem bízom, volt kollegám vett egy nem is olcsót és véletlenül leejtette és a kijelző ripityára tört. Plusz a programok miatti mizéria is inkább más márka felé terel.

(#153409) batai15 válasza Chris0321 (#153408) üzenetére


batai15
félisten

Eddig barlangban éltél? pár évet le vagy maradva a márkákat illetően.Milyen programok miatti mizéra? Kevered a huawei-el.
Az esés meg nem releváns , mert nem mindegy milyen szögben milyen magasról bolygók együtt állása stb stb számit.
Ellenpélda. Haver 30 centiről ejtette le a samsungot, és eltört. Most akkor az is szar?
:U

(#153410) Ricardo válasza Chris0321 (#153408) üzenetére


Ricardo
félisten

Bármelyik hagyományos (nem strapa) telefon törik, ha rosszul esik.
nagyon kínai telefon? Olvass kicsit utána a mostani Nokia telefonoknak ;)

(#153411) Chris0321 válasza Ricardo (#153410) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem kell utána olvasnom mert már megtettem mielőtt megvettem volna 2 éve a 7 Plus-t viszont azért nem mindegy, hogy pl. ennek a háza alumínium egy tömbből elkészítve így minőségi a kinézete és tiszta android van rajta.

batai15: Nem érdekelnek ezek a márkák így nem foglalkozok velük. Nálam még a nem túl jó minőségű, olcsó, mókolt andoidos készülékek amik tele vannak pakolva mindenféle vacak programmal amit nem lehet letörölni. Mivel van bőven másik választási lehetőség így nem is nagyon érdekelnek.

(#153412) batai15 válasza Chris0321 (#153411) üzenetére


batai15
félisten

Aza baj hogy hülye berögződéseid vannak , és közbe egy olyan márkával érvelsz ami ugyan annyira kínai mint a többi és semmivel sem jobb. :U
Van bőven választási lehetőség ?
Lg ,sony ? Sehol sincsenek. Nokia iden semmi értelmeset nem mutatott. Samsung ezen az ár szinten értékelhetetlen készülékkel jön.
:C huawei gms miatt ki lőve. Tényleg van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#153413) monti0222w válasza batai15 (#153412) üzenetére


monti0222w
addikt

Éljen a Realme! :D

(#153414) batai15 válasza monti0222w (#153413) üzenetére


batai15
félisten

Na jó őket kihagytam de még én is csak figyelgetem a márkát .

(#153415) DS39 válasza Chris0321 (#153411) üzenetére


DS39
nagyúr

Elolvastam az eredeti hsz-ed, Telekom előfizetés, 100-150k közötti ár?
Persze csomag függő, de egy iPhone SE 2020-ban nem gondolkodtál?
Android vonalon még a mostani Nokiád is kínai, lehet érdemesebb lenne platformot váltani.

[ Szerkesztve ]

(#153416) Chris0321 válasza DS39 (#153415) üzenetére


Chris0321
addikt

Néztem de az Iphone csak 4.7"-os és mint írtam a UPC Direct-et is használnám rajta amihez jobb lenne a nagyobb kijelző.

(#153417) Winnie The P válasza Chris0321 (#153416) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tv?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#153418) mp54


mp54
senior tag

Buta telefonról okos telefonra váltásról gondolkodom.....
Igények, amit meg tudok fogalmazni:
-megbízható legyen: utálom, ha egy műszaki cikket szervizbe kell adni, valamint addig mivel telefonálok/hogy jutok az elmentett számaimhoz? kezdetben egy hozzáértő beállítja és működjön!
-hosszú táv, nincs kedvem cserélgetni;
-új
-képernyő méretben rugalmas vagyok, de ne legyen feleslegesen nagy; nyáron övtáskában, télen zakózsebben/övtáskában hordanám
-dual SIM; szolgáltatótól független
-ez lesz a fényképező/kamera is; átlagos igény
-ez lesz a GPS is/Wazze
-ezzel szkenelnék; ritkán
-játék, filmnézés: nem;
-zene hallgatás esetleg, stream-elve/TIDAL
-telefonálás, SMS, net böngészés, Skype
-inkább android
-akku bírjon ki egy napot (tudom ez használat függő...)
1. kérdés: Ingyen kaphatnék egy még sosem használt/vadi új Samsung Galaxy A10, 2/32 GB készüléket! Mennyire felelne ez meg az igényeimnek? (az ingyenesség csábító...)
2. kérdés: Ha veszek, mi a minimum tudás, ami alá nem érdemes menni? (új Telekom előfizetés: Mobil L+2 GB), hűség jöhet;.
Konkrét típusok javaslatát külön megköszönöm!

(#153419) hroberto válasza mp54 (#153418) üzenetére


hroberto
veterán

Az ingyenesség persze csábító, de 2 GByte RAM már most is kevés, hosszú távra meg aztán végképp .

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#153420) FraFer82 válasza Chris0321 (#153398) üzenetére


FraFer82
tag

Én megértelek. Magam sem használok (már) kínai telefonokat, de nem azért, mert nem lennének elég jók (a Huawei és a OnePlus főleg nagyon jó csúcskészülékeket hoz ki), hanem ennek politikai/gazdasági okai vannak. Viszont ha ajánlok valakinek készüléket, ott nem tehetem meg, hogy beleviszem az én politikai érzékenységemet, gazdasági gondolkodásomat, mert lássuk be, hogy valószínűleg a másik felet ez egyáltalán nem érdekli, ő csak egy jó telefont akar. :U Szeretni fogod a Samsungot, bátran válaszd azt! ;)

(#153421) FraFer82 válasza ridiculous (#153400) üzenetére


FraFer82
tag

Ezen sokat ne gondolkozz: Samsung S10+. :K

(#153422) Chris0321 válasza Winnie The P (#153417) üzenetére


Chris0321
addikt

Gondoltam rá de szerintem a főnököm nem örülne neki.

FraFer82: Ok, köszönöm a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#153423) FraFer82 válasza batai15 (#153412) üzenetére


FraFer82
tag

Ez nettó baromság, bocs. :)
Egy telefonnál nem csak az számít, hogy hol készül, hanem az is, hogy az anyacég hol van, hol fizet adót stb. A Huawei nem attól kínai, mert Kínában gyártat, hanem mert kínai tulajdonban van, meglehetősen jó kapcsolatokat ápolva a Kínai Kommunista Párttal, immáron bevallva is mindezt. Ettől még jó telefonjaik vannak, de ami tény, az tény, ne forgassuk már ki. ;)
Az LG és a Sony sehol sincs? Azért, mert a magyar piac hihetetlenül árérzékeny. Nálunk erősebb gazdaságú országokban, mint Olaszország, USA, Dél-Korea vagy Japán, lényegesen jobban teljesítenek, mert vannak hihetetlenül jó készülékeik, csak itthon nem fogják venni őket 300+ ezer forintért őket, amikor az a kérdés, hogy melyik fekete/szürke importból lehet pár ezer forinttal olcsóbban beszerezni egy telefont vagy részletre kihozni a szolgáltatótól úgy, hogy a 2 év hűségidő végére valójában rosszul jár az ügyfél, de legalább nem egy összegben kell kifizetnie. Kicsi és nem túl erős piac vagyunk, teljesen érthető, hogy miért nem targetálnak ránk. :K

(#153424) FraFer82 válasza mp54 (#153418) üzenetére


FraFer82
tag

Szívesen ajánlunk konkrét készüléket, ha nagyjából belövöd az árkategóriát, hogy mi a kereted rá. ;) (Az ehhez a díjcsomaghoz ingyen elhozható telefonok nem javasoltak annak, akinek első számú telefonja lesz, pláne hosszabb távon.)

(#153425) batai15 válasza FraFer82 (#153423) üzenetére


batai15
félisten

Nem nettó marhaság már bocs. Itthol vásárolunk általában illetve a soherebb bevallalja a külföldi rendelést pár ezer ft miatt.
Sony és lg világ szinten se sok készüléket dob már ki( típusra gondolok itt ) , és igen mivel mi kis piac vagyunk nem is nagyon vannak már jelen .
Akkor miért is kéne velük foglalkozni ? Mit tud adni amivel érdemes őket venni annak ellenére hogy kb számba se vesznek mint piacot és annak minden vele járójával ?
Huawei meg oda került ahova ,aki szivatni akarja magát a gms miatt tegye pont.
Semmi ki forgatás nincs benne ami történt meg történt .

[ Szerkesztve ]

(#153426) r0b1


r0b1
tag

Tesco Value és FraFer80 köszönöm az ajánlásokat.
Hétvégén megnyomkodtam a LG K20-at, de ez az Android Go nem mutatott túl jól és a telefon is elég lassúnak tűnt.
Inkább kicsivel emelném a keretet továbbá az igények is pontosodtak annyival, hogy a TikTok élvezhetően elfusson rajta. A Media Marktos fickó nem nagyon ajánlgatta a Xiaomit mondván hogy ezek a kínaiak nem figyelnek úgy oda a szoftverre és gyengébb hardveren gyorsabb a Samsung meg a Lg rendszer, de az itteni tesztekből meg pont az ellenkezője jön le.
50k-ig ezeket néztem:
Redmi 8/8A
Redmi 7
Samsung a20e
Huawei P Smart 2019
Honor 10 Lite
Lg K40S
Huawei Y6
40k-ig:
Huawei Y5
Van valami amit érdemes levenni a listáról vagy feltenni?

(#153427) Sgr_A válasza r0b1 (#153426) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szvsz Psmart 2019 a legjobb

[ Szerkesztve ]

(#153428) FraFer82 válasza r0b1 (#153426) üzenetére


FraFer82
tag

Szerintem nincs baj a Xiaomi rendszerével, főleg ebben a kategóriában. Mondom ezt úgy, hogy én nem szeretem a MIUI-t, de ez ízlés kérdése.
Ezek közül LG K40/41S vagy Huawei P Smart (2019), a többi jelentősen gyengébb.

(#153429) FraFer82 válasza batai15 (#153425) üzenetére


FraFer82
tag

Nem lesz attól a Samsung magyar cég, mert van itt is gyára... :N
Nem számít, hogy hány típust adnak kis egy évben, de még csak az sem, hogy mennyit adnak el belőle. Nem feltétlenül értékmérője ez egy használati tárgynak.
Itthon is bőven beszerezhető mind LG, mind Sony készülék, szerviz is van. Pont a napokban írtam, hogy a tavalyi LG G8S, ami 240-250 ezer körül kezdett, most 120 ezer forint hivatalos garanciával, és mindent hoz, amit egy 2019-es flagship hozott. A most 200-220 ezerért megvehető Sony Xperia 1 vagy 5 pedig hoz egy olyan prémium érzést (és hozzá elég jó, tavalyi flagship szintet), amit a 2020-as csúcskészülékek sem feltétlenül hoznak a duplájáért.
Inkább arról van szó, hogy a vásárlók gondolkodása milyen, mit vesznek, az pedig nem feltétlenül racionális, sőt... :U

(#153430) Ricardo válasza FraFer82 (#153420) üzenetére


Ricardo
félisten

"Én megértelek. Magam sem használok (már) kínai telefonokat, de nem azért, mert nem lennének elég jók (a Huawei és a OnePlus főleg nagyon jó csúcskészülékeket hoz ki), hanem ennek politikai/gazdasági okai vannak. Viszont ha ajánlok valakinek készüléket, ott nem tehetem meg, hogy beleviszem az én politikai érzékenységemet, gazdasági gondolkodásomat,"

Melyik cég az amelyik megfelel a a gazdasági gondolkodásodnak?

(#153431) monti0222w válasza Ricardo (#153430) üzenetére


monti0222w
addikt

Annyira nem nehéz kitalálni!

(#153432) batai15 válasza FraFer82 (#153429) üzenetére


batai15
félisten

Kissé foglalom zavarban vagy ,mert sehol sem írtam hogy a samsung magyar cég .
Ne haragudj de nem vagyunk partnerek beszélgetésben , hanyagolj ha lehet.

(#153433) FraFer82 válasza Ricardo (#153430) üzenetére


FraFer82
tag

Bármelyik, amelyik nem kínai tulajdonban van, pláne nem a kínai állam tulajdonában. Sony, LG, Apple, Samsung, Nokia például ilyen, de nem véletlenül volt sokáig kedvencem a BlackBerry (ma már nyilván ez nem így van). Ettől függetlenül ajánlok mások számára kínai márkákat, mert vannak jó telefonjaik és nem vagyunk egyformák, de az tény, hogy a saját cégemben nem választhatnak kínai telefont az alkalmazottaim, viszont a fent említett gyártóktól közül szinte bármelyiket.

(#153434) FraFer82 válasza batai15 (#153432) üzenetére


FraFer82
tag

Akkor ne téveszd meg az itt kérdezőket. A HMD Global (Nokia) nem kínai cég. ;) Vagy annyira kínai, mint a Samsung magyar. :N

(#153435) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Lehet, hogy off, vagy költői kérdés, de vajon egy év múlva kapható lesz-e még valami olyan tepsi, mint a jelenlegi Mi Max3 készülékem, ami a hosszúság-szélesség arányt illeti. Ez 6,99 colos, de 16:9 aránnyal, újabban meg minden 6.5 colosnál nagyobb állat 20:9 arányú, én meg utálom az ilyen parkettléceket. Maholnap egy telefon 6 centi széles és 30 centi hosszú lesz:(
Tudom, vegyek tabletet, vagy laptopot.
A Mi Max3 teljesen megfelel, mert tisztességes képeket készít, egy nap alatt lefáraszthatatlan az akkuja, még 4-5 óra GPS használattal is, ha a mező közepéről be kell jelentkezzem Teamviewerrel a céghez, megtehetem és még látom is hogy mit csinálok, ha telefonálok vele legfeljebb furcsán néznek, hogy milyen lapátot tartok a fülemhez, de általában a Jabra talk fülön van. A baj, hogy már két éve nyúzom és nem fog örökké tartani. Akkor meg mit vegyek majd helyette normális árban? Mert egy Galaxy Fold nem opció a zsebemnek.

[ Szerkesztve ]

(#153436) Ricardo válasza FraFer82 (#153433) üzenetére


Ricardo
félisten

Tehát akkor annyi elég, hogy nem kínai? Ha valamelyik cég nem kínai de adót kerül, vagy esetleg a hatalmával visszaélve befolyásolja a piacot, az belefér?

(#153437) monti0222w válasza batai15 (#153414) üzenetére


monti0222w
addikt

Oppo is érdekes lesz még ha tényleg bejön az euba, pláne a szolgáltatókhoz!
Ezért is vettem egy BBK terméket, hogy kipróbáljam, mindig is szerettem volna Oppo vagy Vivo telefont, tetszett hogy Sabre dacot tesznek a telefonjaikba. :K

[ Szerkesztve ]

(#153438) TeeJay


TeeJay
félisten

Redmi Note 9S 1nap 16 órája töltve
Ebben van mobilnet, youtube, VLC-vel HD film nézés
Ráadásul ez még a gyári ROM nem xiaomi.eu
Tökéletes az egész telefon, aki leszólja az sosem használta :U örülök hogy ezt választottam

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#153439) stingy2 válasza Chris0321 (#153411) üzenetére


stingy2
senior tag

Én a 7+-ról sírva menekültem vissza a Xiaomihoz. Hiába finn a HMD, ennek a minőségnek már semmi köze a régi Nokiához.
"vacak programmal amit nem lehet letörölni": mindent(is) le lehet törölni, akár root nélkül, max. Te nem értesz hozzá.Kell egy usb kábel, meg ADB.

INTJ

(#153440) hroberto válasza FraFer82 (#153433) üzenetére


hroberto
veterán

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy nem véletlenül jutott oda az LG és a Sony is ahol most tart.
Nyilvánvaló, hogy elfogult vagy, de a tények makacs dolgok. Akármilyen fájdalmas, a kínai telefonok köröket vertek az általad preferált telefonok nagy részére. És ez látható az eladási statisztikákon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#153441) monti0222w válasza TeeJay (#153438) üzenetére


monti0222w
addikt

Tökéletes nincs, akkor ez most hogy?
Nem szólom le, de egyhamar nem térek vissza hozzájuk az biztos!
Nem rossz választás, örülök hogy tetszik neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#153442) FraFer82 válasza Ricardo (#153436) üzenetére


FraFer82
tag

Nem, nem elég, és sejtem, hogy melyik márkára gondolsz. Ég és föld a két ország demokratikus rendszere, de igazából ez nem tartozik ide, és minden más csak sokadlagos kérdés. A lényeg, hogy nem támogatom elvi okokból a Kínai Kommunista Pártot, és olyan területen vezetek egy céget, ahol ez alapvető elvárás egyébként.
Ennek ellenére, ellentétben a kínai telefonok hívőivel, én bőven ajánlok másnak kínai készülékeket, amit ha visszaolvasol, látsz is. Fordítva kíváncsi lennék... Ha megnézed, szinte mindenki a saját preferenciáit ajánlgatja, nem figyelve arra, hogy a kérdező mit kér. Ha ő szereti a kínai telefonokat, nem csinál belőle elvi kérdést, vegyen azt, ha viszont igen, legyen joga ahhoz, hogy más telefont válasszon, ne legyen már "lebarlanglakózva", ráadásul teljesen jogtalanul, hamis állításokkal. ;)

(#153443) DS39 válasza TeeJay (#153438) üzenetére


DS39
nagyúr

brutál cuccokat tud kiadni a xiaomi, kár hogy nem tudnak kisebb telefont is gyártani. (maximum ekkora méretben: 155 x 73 mm)

(#153444) FraFer82 válasza hroberto (#153440) üzenetére


FraFer82
tag

És mégis kivel vagyok elfogult, ki fizet? :D A kínai telefonok nem vernek köröket se az Applere, se a Samsungra, de a Sonyra és az LG-re sem. Ez nem így működik. Bizonyos kategóriákban, más-más gyártók erősek, minden más fanboy hozzáállás vagy reklám. :R
Az eladási statisztikákon mindig az látszik, hogy egy adott országban, régióban melyik márka a preferált és még inkább, hogy mire van pénzük az embereknek... :U A kínai gyártók versenyelőnyt szereztek az elmúlt években a kedvező árazásukkal (teljesen más, ha egy állam áll mögötted, ugye), amit mostanában épp kezdenek megszüntetni. Már nem minden kategóriában (főleg felfelé haladva nem) ők adják a legjobb ár-érték arányú telefonokat. :N

(#153445) Dani_kp válasza TeeJay (#153438) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én 2 nap 14 óra használat után raktam töltőre. 6,5 óra sot, szintén mobilnet, youtube, internet, face és messenger. Örülök hogy ez mellett döntöttem. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#153446) TeeJay válasza DS39 (#153443) üzenetére


TeeJay
félisten

Kettő darabot vettem, másik páromé de 165cm magasságával és kis kezével is el van ájulva tőle milyen jó nagy és mennyivel többet lát a kijelzőn meg tud szelfizni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#153447) StLui válasza FraFer82 (#153442) üzenetére


StLui
veterán

"nem támogatom elvi okokból a Kínai Kommunista Pártot,"
"bőven ajánlok másnak kínai készülékeket"
de hiszen így akkor ugyanúgy támogatod :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#153448) Chris0321 válasza stingy2 (#153439) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem semmi problémám a telefonnal, csak azért akarom lecserélni mert már 2 éves.

(#153449) FraFer82 válasza StLui (#153447) üzenetére


FraFer82
tag

Ez az, amit meg kéne érteni ebben a topikban (és úgy általában az életben). Vannak egyéni döntéseim, preferenciáim, ízlésem, elveim stb., amik az enyémek, befolyásolnak a döntéseimben. Viszont nem szabad, hogy befolyásoljanak abban, ha másnak adok tanácsot, mert nem lehetek szubjektív. Ha tudom, hogy számára nem fontos az, ami számomra, vagy más fontos, akkor aszerint próbálok segíteni neki, nem ráerőltetve a saját véleményemet.
(Szóval attól mert, én nem támogatom semmilyen formában a KKP-t, másnak szíve joga.) ;)

(#153450) monti0222w válasza StLui (#153447) üzenetére


monti0222w
addikt

Személyesen nem, neki ez a lényeg, miért nem lehet ezt elfogadni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.