Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110701) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok! Cserélni szeretném az S6-om. Mit nézzek helyette? S7 tud 40-50 ezerrel többet? Mi az amire cserélhetném?

MegtorloXp

(#110702) cidalain válasza Ájvé (#110700) üzenetére


cidalain
veterán

Vagy a lumia lesz vagy a redmi szerintem.
Nem akarom hogy rammondjak hogy csak telefonalasra draga gepet kerek, mikor szerintuk a gombos is eleg lenne. 4G, B20 lenyegtelen csak munkahelyen lesz a telo, munkaido alatt lesz csak hasznalva, es van ceges wifi.
Koszi a segitseget

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110703) Ájvé válasza cidalain (#110702) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4A alatt nem igen van értékelhető Androidos mobil, szóval nem tudok olcsóbbat.

(#110704) castiels


castiels
addikt

Honor 8-at ajánljátok? Mennyire jó gyorsaságban? Kameraban? Jatékok terén?

(#110705) Ájvé válasza castiels (#110704) üzenetére


Ájvé
veterán

Gyors, kamera is jó, játékokban nem olyan nagyon, de azért megbirkózik mindennel jelenleg.

(#110706) castiels válasza Ájvé (#110705) üzenetére


castiels
addikt

Miert nem olyan jo jatekban? A g4 jobb?

Itt is vannak ilyen bootlop meg ilyen beéfégek mint a g4 nél?

[ Szerkesztve ]

(#110707) castiels


castiels
addikt

Valentin nap alkalmával lesz valami akciozás szerintetek a telenornál?

(#110708) beg válasza castiels (#110707) üzenetére


beg
veterán

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110709) cheatergs


cheatergs
senior tag

Közben kinéztem a Redmi 4A-t. Kár, h nincs belőle fekete.

Hol érdemes megvenni? Léteznek külön eu-s változatok, amik támogatják a B20-at, és ezeket csak egyes boltokban lehet megvenni? Mert nekem ez jött le a hsz.-eket olvasva.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#110710) atosan válasza cheatergs (#110709) üzenetére


atosan
addikt

Eustock Valószínűleg alapból b20-al gyártják, lassana akínaiaknál is bevezetik azt a sávot.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#110711) trebrona válasza atosan (#110710) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem mind tudja a B20-at: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#110712) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék telefont nézni, mivel megszokta a xiaomi redmi note első szériáját ezért a legfontosabb, hogy 5.5" alatt nem akar újat és picit legyen jobb a HW nála(CPU/RAM tekintetében)! Mivel hosszas vallatás során sem tudtam belőle árat kihúzni, de mivel (picivel) jobb telefont akar ezért én első körben a legolcsóbb variánsokra szavaznék :)
még ami fontos lenne:
-legyen olyan garija amit itt tudok érvényesíteni kis hazánkban, mert én félek ezektől a szlovák meg más EU-s országokból rendelni... nem akarok macerát ha gari időn belül elhasal a masina. (de cáfoljatok meg)
-NEM lényeg a B20 megléte (Budapesten használja)
-NEM érdekel, hogy ha kínai és/vagy nem trendi márkás a telefon
-megszokta a hardveres gombokat, de ha nincs az sem nagy gond
-SD card slot legyen benne*

Viber, Messenger rogyásig, fényképezés/esetleg mozgó anyag felvétele rogyásig* (unoka :B ), fészbúkozás, zenehallgatás, levelezés esetleg kis YT (<- bár arra ott a 10-es tabija)

Tudtok javasolni pár alternatívát?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#110713) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok! Cserélni szeretném az S6-om. Mit nézzek helyette? S7 tud 40-50 ezerrel többet? Mi az amire cserélhetném?

MegtorloXp

(#110714) atosan válasza trebrona (#110711) üzenetére


atosan
addikt

Mind lehet hogy nem, de az Eustock olyannal adja. :) Kösz az infót :)

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#110715) trebrona válasza atosan (#110714) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eustock global verziót forgalmaz, ettől függetlenül a kínai verzió nem tudja. Külföldi rendelés esetén kell erre figyelni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#110716) balazs0102 válasza beg (#110708) üzenetére


balazs0102
senior tag

(#110717) szami777


szami777
addikt

Üdv Urak, Homtom Ht16-ról van valakinek tapasztalata?
Eustock-on szemtelenül olcsón adják a tudásához képest.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#110718) _ocsisajt válasza _ocsisajt (#110712) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Meizu M575 MX5 ejjjj majdnem... nem lehet kártyával bőviteni....pedig nagyon jók a HW adottságok ebben az ársávban... :O :((( :((( :(((

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#110719) Ájvé válasza trebrona (#110715) üzenetére


Ájvé
veterán

Itthon is sok helyen árulnak B20 nélkülit, inkább azt kell nézni hogy ahonnan veszed B20-at kapsz vagy nem.

szami777:
Olcsónak olcsó, de hogy tudásához képest? Egy mondjuk nem régi, de rég elavult SoC, manapság minimális RAM/ROM, 4G meg hasonló extrákat meg el is kell felejteni. Én nem venném meg, talán az első tesztek után, de ha nem muszáj akkor sem. Redmi 4A itt kezdődik manapság az okostelefon.

[ Szerkesztve ]

(#110720) Tubica


Tubica
senior tag

Erre valaki tudna segítséget adni ? :(

[link]

Előre is köszönöm.
Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#110721) Ájvé válasza Tubica (#110720) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4A ha újra elérhető lesz.

(#110722) szami777 válasza Ájvé (#110719) üzenetére


szami777
addikt

Értem, köszi a választ.
Belépő okostelefon vásárlás lesz a családba, a Redmi4a a legnagyobb esélyes, csak gondoltam megkérdem, mert azért árba közel a fele a cucc.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#110723) Ájvé válasza szami777 (#110722) üzenetére


Ájvé
veterán

Ajánlani biztos nem tudnám, kijönnek az első tesztek és jókat írnak, akkor esetleg vállalható lesz, ha nincs több pénz rá.

(#110724) kebrauzd


kebrauzd
újonc

Sziasztok,

mobiltelefon vásárlás előtt állok. Egy LG F6-os gépet cserélnék, és az elvárások a következők:

minimum 2 gb ram
elérhető szerviz ha gond lenne vele
8 magos cpu
normálisabb fényképező
és a legfontosabb a legjobb ár/érték arány

Nem kell 4k, nem kell csodazenelejátszó, nem kell 2 kamera. Ami kellhetne még, OTG, normális stabil android, és 3 gb ram.
Ezen telefonok közül nézegettem, és a felsorolt árakon jutnék hozzá:

Huawei P8 Lite 20 990,00 Ft
Huawei P9 Lite 38 990,00 Ft
LG X Cam 41 990,00 Ft
Samsung Galaxy A5 2016 43 990,00 Ft
Samsung Galaxy J5 2016 28 990,00 Ft
Sony Xperia M5 47 990,00 Ft
Sony Xperia XA 47 990,00 Ft

Kérdéseim:

Ilyen árkülönbséggel megérné P8 helyett a P9? Tud ennyivel többet? A5-el nem szimpatizálok, nem vagyok Samsungos, szerintem túlárazott gép. J5 miatt meg azért mert nem sokkal kerül többe az A5 és akkor inkább azt. De ha már A5 akkor a legszimpatikusabb a Sony M5, de Ők rég adtak ki normális középkategóriás mobilt, nem tudom most mennyire jók benne. Az LG és az Xa-t csak úgy beleraktam a listába hátha jó opció lehetne. Legfőképpen arra vagyok kíváncsi hogy az adott árak jó ár/érték arányúak, illetve ezek közül melyik a legjobb ár/érték arányú gép?

Köszönettel

kebrauzd

(#110725) Soybex válasza kebrauzd (#110724) üzenetére


Soybex
őstag

Szia!
A listádból mindenképpen a p9 lite-t választanám. Gyorsabb, sokkal jobb az akkumulátora, és kamera szempontból is jelentősen javult az elődhöz képest.

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#110726) Ájvé válasza kebrauzd (#110724) üzenetére


Ájvé
veterán

Van egy kakukktojás a listában, Galaxy J5 2016 csak 4 magos :D
P9 Lite, vagy Sony Xperia XA közül választanék ezek közül (bár inkább P9 Lite, nagyobb akku és talán jobb kamera miatt). P8 Lite, J5 és LG X Cam-ot lehúznám a listáról, hardveresen elég gyengék a többihez képest. Sony Xperia M5 jó lenne a MT6795-el, de eléggé melegszik teszt szerint és fórumon elég sok problémát írnak róla.

(#110727) kebrauzd válasza Ájvé (#110726) üzenetére


kebrauzd
újonc

Köszönöm, igen a J5 csak ár miatt került bele, a Sony M5-nek nagyott ott van a kamera a tesztek szerint a P9 Lite pedig állítólag abban nem erős. Viszont a P9 Lite "csak" 2 GB ram, és félek hogy előbb utóbb ez lesz a szűk keresztmetszet. A mostani 1 GB ramos és kifekszik pár alkalmazástól, de a P9 Lite ár/érték aránya tényleg jól hangzik.

(#110728) Ájvé válasza kebrauzd (#110727) üzenetére


Ájvé
veterán

M5-nek tele van a fóruma hiba leírásokkal, így azért nem túl jó választás. Igen 2GB nem túl sok, még elég azért. Összességében szerintem a legkiegyensúlyozottabb ezek közül így is. Esetleg Xperia XA még ott van, kisebb tudású, de elég sokat tud, Sony pedig nem sokat változtat a gyári Androidon így 2GB RAM is elég lehet egy darabig. Akku mondjuk így is siralmas és néhol emlegetnek hibákat is.

(#110729) BenHans


BenHans
addikt

_ocsisajt: Szia! :) A hozzászólásod alapján egyből a Redmi Note 3SE jutott eszembe. Van aranyban is, elég szép és nőiesebb mint a szürke.

blt.62: Igazán komoly előrelépés nem lesz egyik idei csúcsmodell sem. Ha teheted várd meg a 2017-es készülékeket, már közel a megjelenés...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#110730) #54715584 válasza BenHans (#110729) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kolléganőmnek van ilyen telefonja, nagyon meg van vele elégedve, főleg az akksival. :)

(#110731) #54715584


#54715584
törölt tag

Kérdés: nemrég kerestem telefont, ajánlottátok a Oneplus 3T-t.
Akkor azt írtam apróról nem nagyon vásárolnék, viszont ahogy látom, van jó pár Note5 jó árban, lehet mégis megkockáztatnék egyet.
A kérdés az lenne, hogy mennyire időtálló a készülék? Illetve jön-e rá Nougat? És mennyire bírja az akksija?
A következő 1-1,5 évre még jó lehet?

(#110732) Ájvé válasza #54715584 (#110731) üzenetére


Ájvé
veterán

Most Note5 vagy Oneplus 3T?
Oneplus 3T egyébként teljesen hivatalos beszerezhető, bár 3T kb 140k, valahogy nem egy árban mozognak. Apró gondolom még nincs is tele ilyen készülékekkel.

(#110733) #54715584 válasza Ájvé (#110732) üzenetére


#54715584
törölt tag

Note5.
A 3T-re csak visszautaltam. Nagyon hajlok 3T felé, de még mindig nem léptem meg a vásárlást, lehet csak nehezen szakadok el a mostanitól. :)

(#110734) Ájvé válasza #54715584 (#110733) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha jól olvastam lesz Note 5-re Nougat. Tudásban jó készülék, mondjuk 1,5 éves de ma is megállja a helyét.

(#110735) Tubica válasza Ájvé (#110721) üzenetére


Tubica
senior tag

Nagyon szépen köszönöm Ájvé !!! :) :R

Azt szeretném megkérdezni, hogy ez 1-2 évig ki tudna szolgálni, illetve fólia/tok részén hogy áll ? Üvegfólia stb ? Sajnos én valahogy nem találtam :D

Előre is köszönöm a válaszokat, illetve az "alkatrészek" linkjeit :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#110736) Ájvé válasza Tubica (#110735) üzenetére


Ájvé
veterán

Annyit szerintem kibír, alap használatra elég.
Ebayen vagy inkább alin szerintem minden van.

(#110737) Tubica válasza Ájvé (#110736) üzenetére


Tubica
senior tag

Oh :/ akkor ez is olyan, mint az archos E50 neon-om, hogy MO-n semmit nem kapok hozzá ? :( ?

Esetleg akkor másik telefon ?
Mennyivel kellene növelnem a büdzsét, hogy vehessek egy olyan telefont, ami tudja ezt a szintet (amit mutattál) és van hozzá felszerelés itthon is !?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#110738) boken


boken
senior tag

Sziasztok,telefoncsere előtt állok,Redmi note3 pro helyére keresek valamit,
ez a 3 telefon került előtérbe, szerintetek melyikre érdemes?
MATE 9
IPHONE 6S
SAMSUNGS7
Előre is köszi minden tippet,tanácsot. :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#110739) Ájvé válasza Tubica (#110737) üzenetére


Ájvé
veterán

Komolyan nem értem az embereket. Inkább megveszed itthon ugyan azt a kiegészítőt többszörös áron, a helyett hogy ebayen megrendelnéd potom pénzért. Tessék itt van szilikon és flip tok, fóliát méretre is lehet vágni éppen (csak szenzorokra kell figyelni), de ugyan ezt ebayen töredék áron megkapod, max 2 hét és megvan. Paypal pedig véd, nem fognak átvágni mert nem akarnak elégedetlen vásárlót (rossz értékelés), szóval jobb mint itthonról rendelni.
Találtam üveg fóliát is, nagyjából arany árban. Tessék egy normális tok fóliával, árúkeresőn beírod hogy "redmi 4a" és lehet nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#110740) Viktor0610 válasza boken (#110738) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eléggé különböző gépeket sikerült választanod. :D

Akkuban a Mate 9 és az S7 lesznek a jobbak.
Kamerában nagyjából hasonlóak, bár gyenge fényviszonyok között a 6s elvérzik a másik kettő mellett.
A két droidos közül a Mate 9 sokkal nagyobb (nálam ez ki is ejtené).

Tehát én elsődlegesen S7-et vennék, vagy 6s-t, ha nem lennék droid fan. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#110741) boken válasza Viktor0610 (#110740) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm,igen egyre esélyesebb az S7.
:R :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#110742) Tubica válasza Ájvé (#110739) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia !

Azért kértem itthoni találatokat, mert nem használtam soha az e-bay-t, és nincs ismerősöm, aki megrendelné nekem :(

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#110743) Tyer válasza Tubica (#110742) üzenetére


Tyer
őstag

Megoldjuk, Fater!
Megoldjuk :D

1-1 dolgot buktam eddig be bay-en, pár száz Ft-os tételt. (De 5db 500 Ft.os tételből 1 ha kiesik, akkor 600 Ft-os lesz darabja. Mo-on meg 2000, még mindig NAGYON megéri. persze nem minden, de tel kiegészitő pl NAGYON)
Én is féltem tőle. Most ott tartunk cc. 4-5 év után, hogy anyám első kérdése is az vásárlás előtt, hogy: "Nézd már meg ebay-en mennyi"

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#110744) grigo


grigo
őstag

Sziasztok
Telefon vásárlásán gondolkodok.
Jelenleg egy LG G2-t használok már 4. éve.
Amik így első órás olvasás után szóba jöttek az egy Huawei P9, Iphone 5s-6s-SE, S7. De akár még valami Xiaomi is érdekelhet. Viszont évek óta nem követem a mobil piacot.

Egy jó, időtálló/értékálló telefont keresek.
Ami fontos: navigáció, kamera, böngészés, valamint a minél kevesebb sallang és szolgáltatói szemét. Nem fontos a csilli-villi gui, sokkal iknább a stabilitás és mindenek előtt az üzemidő.

Fogalmam sincs a fentiekből mi lehet kizáró tényező, minek van kardinális hibája és mi az amit még nem érdemes, vagy már nem érdemes venni.

Soha nem volt apple termékem még, lélektanilag félek a váltástól, a store-ozástól és a lekorlátozottságtól. Ugyanakkor stock szinten használom a telefonomat szinte, nem szórom tele alkalmazással, szóval nem tudom mi lehet a legjobb megoldás.

Ha pár infóval meg tudnátok segíteni annak örülnék. Ha mást nem hogy legalább mit zárjak ki és mit vegyek be a listába.

Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#110745) lezuvius válasza grigo (#110744) üzenetére


lezuvius
őstag

Droid teren az S7 siman jo lehet.

Apple az elegge mas vilag. Egyszeru,letisztult es jol optimalizalt OS de droidhoz kepest furcsa lehet, mert bizonyos zartsaggal jar.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#110746) grigo válasza lezuvius (#110745) üzenetére


grigo
őstag

És ez a zártság pontosan mit jelent?
Mert ha csak annyi, hogy nem lehet csillámos-macskás háttérképem azon túl tudok lépni :D Rootolni sem akarok, sem pedig bármit túlhúzni a telefonon.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#110747) cheatergs válasza trebrona (#110715) üzenetére


cheatergs
senior tag

A cégnél nincs, nekem meg sürgős lenne.
Tudtok mondani olyat, ahol biztosan global verziót árulnak és nincs szívás a garival (nem külföldi)?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#110748) Viktor0610 válasza grigo (#110746) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nehéz ezt így megfogalmazni.
Mikor kipróbáltam az iOS-t, nekem néhány dolog hiányzott, de a többi kolléga, aki váltott droidról, ők elégedettek.
Nekem gond volt, hogy sok mindenhez PC (iTunes) kellett.
Körülményesnek tartottam a csengőhang-beállítást.
Zavart, hogy nincs OTG-képesség.
Szoktam használni külső tárhelyként is a telefonom, erről is le kellett mondanom iOS alatt.
Biztos, volt még más is, most ezek ugranak be.

Samsung Galaxy A54

(#110749) grigo válasza Viktor0610 (#110748) üzenetére


grigo
őstag

Pedig OTG-t én is használok néha melóhoz.
Huawei vonalon mik a tapasztalatok. Ez a Leica házasság mennyire vált be? Jó lenne néha minőségi képeket készíteni.
RAW-ot tudnak már a mai telefonok? Nyilván nem egy FF fényképezőgép szintjén de van ilyen beállításra lehetőség?
Droid vonalon az S7 lenne akkor az etalon? Akár még LG-n is maradnék, de nem tudom mennyire rúg labdába mostanában a felső kategóriában.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#110750) istnag válasza grigo (#110749) üzenetére


istnag
addikt

Htc 10, S7 , Mate 9 droid fronton szvsz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.