Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110851) beach head válasza smokin (#110849) üzenetére


beach head
senior tag

Jó volna erről is egy összefoglaló cikk /szavazás +esetleg arról is, hogy melyikek van magyar képviselete/ szervize, bár a doogee y6 tesztnél Bog véleménye alapján:

A kínai márkák alapvetően három kategóriába sorolhatók. Vannak az A-brandek, amelyekről ma már tudjuk, hogy frankó cuccokat raknak össze és megbízhatóságuk egy szinten van az ismert cégek termékeivel, ebbe a halmazba tartozik elsősorban a Huawei, valamint a ZTE, a Xiaomi, a OnePlus, az Oppo és mondjuk a Meizu. Aztán van a másodvonal, ahol ingadozó az egyes modellek minősége, illetve az is, hogy mennyire sikerült eltalálniuk az eszközt, van már valamilyen nevük és felbukkantak az európai hadszíntére, tesztünk alanya, a Doogee például ilyen, de ide sorolhatjuk a fiatal Vernee-t, ide tartozhat a ZUK is. A LeEco és a Coolpad valahol az első és a második kategória határán egyensúlyoz. A harmadik kalapba pedig azok kerülnek, amelyeknél nagyobb az esélye, hogy amit kipréselnek magukból, azzal esetleg lesz gond, de ez sem törvényszerű. De itt focizik a Elephone, az Uhans, a Leagoo, az Ulefone, az UMi, ami nem azt jelenti, hogy ezek okvetlenül szörnyűségesek, hanem azt, hogy itt körültekintőbben kell választani és érdemes komolyan venni azt, hogy mennyire működik a garanciális ügyintézés.

[ Szerkesztve ]

(#110852) Bozso68


Bozso68
senior tag

Az EDigital-nál mára felment a P9 Lite ára 70K-ra.
Erre a várpalotai Euronics-nál kiderült, hogy ma még 70K-s akciónan adnak hozzá selfi botot és egy 5A-es powerbankot.
Szerintem aki akar, most vegyen ebben az akcióban, ha máshol is van, vagy webshopban talán...

Mod: akció

[ Szerkesztve ]

(#110853) Bozso68 válasza Bozso68 (#110852) üzenetére


Bozso68
senior tag

Bocs. [link]

(#110854) amol válasza BenHans (#110850) üzenetére


amol
addikt

Nála nem lesz szó visszafogott használatról, de legalább egy napot megbízhatóan ki kéne bírnia.
Köszönöm a segítséget!

(#110855) adabra


adabra
senior tag

Új telefont vennék az alábbi kritériumokkal:
- Android
- max 71mm széles (de inkább keskenyebb)
- min 3 GB RAM
- FHD felbontás
- előlapi ujjlenyomat olvasó (vagy duplakopp-os ébresztés)
- B20 sáv támogatás

Tényleg csak a Samsung S7 jöhet szóba?

(#110856) NeBeLa válasza adabra (#110855) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Mennyi a max. kereted?

(#110857) amol válasza adabra (#110855) üzenetére


amol
addikt

Xperia X?

(#110858) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, gyorsan kellene döntenem: Samsung S7 vagy Iphone 7. Ismerem, használtam mindkét rendszert, úgyhogy nem android vs ios a kérdés, mindkettővel kiegyezek. Csak a készülékek érdekelnek. 2 évre kell, jó fotó és videóképesség a legfontosabb szempont (kamera indulásának sebessége pl). Azon kívül zenehallgatás, netezés, navigáció, kb. ennyi. Nem tudok dönteni és van még fél órám :)

(#110859) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, gyors kérdés lenne.
Mai nap telefonvásárlás esedékes, xiaomi redmi 4a lesz a befutó, viszont az Eustock-on kifogytak.
A firstphone bár nem jelzi, hogy nekik lenne raktáron, de mielőtt ott utánajárunk, gondoltam megkérdezem, hogy mennyire ajánlott az a bolt, viszonylag korrekt áron árulják. Előre is köszi a válaszokat.

Illetve még annyi, hogy az összes b20-as változat ugye, amiket kidob az árukereső? :)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#110860) NeBeLa válasza Khelben (#110858) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Én először eldönteném a méretet, mert az fontos dolog lehet

(#110861) NeBeLa válasza szami777 (#110859) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Azt hiszem igen, de nem vennék rá mérget. Át kéne nézni a spec.-et mindegyiknek

(#110862) Khelben válasza NeBeLa (#110860) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szinte egyforma a két telefon, csak a kijelző kicsit nagyobb a Samsungnál.

(#110863) lajtika


lajtika
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudok dönteni egy Xiaomi Redmi Note 3 se, vagy Redmi Note 4 Pro között.
Note 3 az eustocknál van 65 ezerért a Note 4 et még nem tudom hol venném.
eustock tol érdemes venni? Nem ismerem a helyet.

(#110864) szami777 válasza NeBeLa (#110861) üzenetére


szami777
addikt

Köszi a választ.
Leírásban sajnos nem említi, inkább telefonon járok utána.
Alapvetően arra kell rákérdezzek, hogy támogatja-e a 800mhz-es frekvenciát? :)

Pl, ha jól látom super gamer-nél b20 nélküli verziót árulnak.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#110865) amol válasza Khelben (#110862) üzenetére


amol
addikt

S7

(#110866) NeBeLa válasza szami777 (#110864) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Igen arra kell rákérdezned, hogy van e B20/800mhz

(#110867) Ájvé válasza szami777 (#110859) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem mind b20-as, neked kell megnézni leírásban, de van ahol nem is törődnek ilyen apró részletekkel mint LTE sávok. Ilyen az általad említettet bolt is.
Na revotoolon b20-as van, supergamer nem az. Airdrone is elvileg az, bestmarkt és ipon is. Az utóbbit ajánlanám, hivatalos hazai garanciát kapsz legalább, nem boltit.

[ Szerkesztve ]

(#110868) NeBeLa válasza Khelben (#110862) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Igen ezért ajánlottam a méretbeli különbségeket. Esetleg még OP. rendszer is lehet támpont

(#110869) adabra válasza NeBeLa (#110856) üzenetére


adabra
senior tag

max 100-120 -ra gondoltam, de jobban esne a 80-110 -as árszint

(#110857) amo
Köszi, megnézem. Ez valahogy elkerülte a figyelmemet. Bár ennek az oldalán van az ujjlenyomat olvasó, de talán megszokható.

[ Szerkesztve ]

(#110870) NeBeLa válasza adabra (#110869) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Esetleg Samsung Galaxy A5 (2017), de akkor inkább S7

(#110871) adabra válasza NeBeLa (#110870) üzenetére


adabra
senior tag

Valahol mindenképpen kompromisszum kell:
A5 nagyobb, mint az általam meghatározott max méret, az S7 meg drágább :)

Még alszok rá párat...

(#110872) amol válasza adabra (#110871) üzenetére


amol
addikt

(#110873) NeBeLa válasza adabra (#110871) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Szélességek:
A5 (2017): 71,4mm
S7: 69,6mm
71mm-t mondtál konkrétumnak. Az a 0,4mm légypiszok

(#110874) scream


scream
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy merről érdemes beszerezni Samsung Galaxy S6 vagy S7 (sima, nem EDGE) készüléket?

Sajnos Telenornál már kifogytak, csak S6 Edge és S7 Edge van.

Amit szeretnék: gyári Samsung garancia (OLED miatti beégés - kijelzőcsere miatt), bontatlan doboz, normális ár.

Vagy ha van alternatíva a következő követleményekre, azt is szívesen veszem:

- kis fizikai méret (jelenleg Xiaomi Redmi Note 3 Pro-m van, de túl nagy, így azért cserélném), a max méret az az S7 mérete
- OLED kijelző, elég a FHD-is, ha úgy van
- fizikai gombok (sajnos ezen nem fogok alkudni, pedig tudom, hogy ez zárja ki a válaszási lehetőség nagy részét)
- értelmes akku/akku használat
- ujjlenyomat olvasó (preferált, ha hátul van)
- normális kamera
- LTE, B20 támogatás
- AC-s WiFi
- rendes szoftvertámogatás, custom firmware, kernel, stb
- microSD bővítés
- GLONASS
- hazai garanciális ügyintézésre legyen lehetőség

(#110875) NeBeLa válasza scream (#110874) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Árukeresőn sok ajánlat van rá(S7)
Ha gondolod adok link-et

(#110876) adabra válasza NeBeLa (#110873) üzenetére


adabra
senior tag

Köszönöm a válaszokat (Amol kollégának is).

Kézbe kell vennem mindegyiket, és utána meglátom. A legjobb fogású telefonom a Nexus One volt...

(#110877) szami777 válasza Ájvé (#110867) üzenetére


szami777
addikt

Köszönöm az infót.
Firstphone-t felhivtam, náluk nincs raktráon, nem is lesz már. :(
(cserébe b20-as verziót árulnak, csak ezt sajnos már a falra kenhetem. )

44-45 ezerért még mindig best buy a redmi 4a? Nagyjából képbe vagyok a telefonokkal, tudok a Verne Thor-ról is, de azzal szemben bizalmatlan vagyok, illetve az üzemidő sem olyan, amilyen kellene.
Fontos a jó üzemidő, ezért a redmi3s is alternatíva, csak azt már alig látom valahol, pedig 50k alatt lehet inkább az lenne.
illetve xiamoshop wboldalán van 47-ért, ami elvileg b20-as csak az 2 hét is lehet, mire ideér.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#110878) Ájvé válasza szami777 (#110877) üzenetére


Ájvé
veterán

Néhol kapni még, de ezek biztos nem b20-ok. 65-ért van még Prime, még így se rossz vétel. Mondjuk ilyen árban már kapsz P9 Lite-ot is, meg Xperia XA-t, de ezek mondjuk 2/16-ok és kisebb az akksijuk (cserébe jobb a fényképező bennük). Mondjuk 70-ért meg már van Redmi Note 3 Prime is.
No de mindegy 50 alatt nem nagyon tudok jobbat esetleg még G4 Play van, ennek az előnye a stock közeli Android, hardver hasonló benne.
Thor nem ajánlott, sok a gond velük. Xiaomishop megbízhatóságáról se vagyok meggyőződve, de lehet valakinek van tapasztalata (jó).

[ Szerkesztve ]

(#110879) scream válasza NeBeLa (#110875) üzenetére


scream
veterán

Nem a keresőgépekre vagyok kíváncsi, hogy milyen kis GSM boltok árulják még, ki tudja honnan beszerzett forrásból, hanem arra, hogy van-e S7 esetén bejáratott hely, ahonnan érdemes beszerezni és ha van, akkor melyik az a bolt.

Persze nyilván lehet, hogy nincsen ilyen és akkor arra vonatkozott a hsz-ed.

[ Szerkesztve ]

(#110880) jayjay


jayjay
tag

- Árkategória. kb 50000Ft-ig
- Használt vagy új? mindegy
- Hol vennéd meg? mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) csak telefonálásra ill. viber
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 4,5-5,5
Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
A legfontosabb a Hosszú üzemidö es a megbizhatosag. nagyobb tärhely illetve bövithetöseg elönyt jelentene.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#110881) Ájvé válasza scream (#110879) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha arra vagy kíváncsi honnan kapod gyári garanciával, akkor azok a nagyobb hazai üzletláncok jellemzően (extremedigital, media markt, euronics, ipon, stb), vannak külföldi áruházak (mall, emag) náluk a garancia nem gyártói viszont. Vannak gms boltok gyártói garanciával is, mobilcorner.hu vagy mobilkereskedes.hu egyes márkák esetében.

(#110882) copaca


copaca
csendes tag

Sziasztok!

A következők alapján szeretnék tőletek tanácsot kérni telefon vásárlására:

- Ár: 30-45 ezer Ft
- Használt vagy új: Új
- Honnan: Kínából, hazai forgalmazóktól függetlenül
- Hosszú vagy rövid táv: Hosszú, kb. 2év
- Mire lenne használva: instagram-youtube-viber-stb akadásmentes futtatása
- Méret: max 5"
- További elvárások: 3Gb ram, hosszú akkuidő, kínai márkák közül ismertebbek (meizu, xiaomi, huawei, umi..)

Ha van valami kínai telefonos fórum, szívesen veszem a belinkelést.

Köszi

(#110883) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Már egy jóideje nézegetek pár készüléket, de nem tudok dönteni.
Történetesen.
Huawei Y6 ii Compact esetleg sima Y6.
Vagy a P8.
Valami oknál fogva a P8.tól rengetegen szabadulnak. Illetve a Y6.ok ránézésre is jobban tetszenek.
Milyen főbb különbségek lehetnek a szóban forgó telefonok közt?

(#110884) szami777 válasza Ájvé (#110878) üzenetére


szami777
addikt

Nem vacilláltam sokat, bestmarktól megrendeltük a redmi 4a-t 43.5k-ért.

Köszi a segítséget. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#110885) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Kicsit változott a dolog. Szóval végül 3 készülék a befutó: S7 - Mate 8 - Oneplus 3

Igy melyik az ajanlotT?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#110886) diegho válasza func93 (#110885) üzenetére


diegho
nagyúr

Jelenleg szerintem az S7 a legjobb telefon a piacon. Semmiben nem gyenge, viszont rengeteg dologban nagyon erős.

(#110887) Ájvé válasza Kolty (#110883) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha jól értettem, Huawei Y6 II, Y6 II Compact és P8 a három versenyző?
Itt elég egyhangúan a P8 a legjobb választás, nem hogy nem kérdéses, hanem hülyeség a másik két telefont egyáltalán megemlíteni mellette. Az a különbség, hogy a P8 mindenben sokkal jobb, mint a másik két készülék.

(#110888) gaben1000 válasza Ájvé (#110881) üzenetére


gaben1000
tag

Én is hasonló cipőben járok.
Sima S7-et akarok venni, már régóta szemezek az általad leírt online gsm boltokkal, de nem tudok dönteni.
Elvileg amiket leírtál, azok adnak gyártói garanciát, szóval bajom nem lehet belőle. Viszont azért hallani olyan dolgokat, hogy használtat adnak el újként meg ilyenek.
Van esetleg saját tapasztalatod ezekkel az online boltokkal?
Jelenleg kivárásra játszom, várom az S8-at, aztán akkor talán lejjebb megy jóval az S7 ára a hivatalos helyeken, pl. telekom, ahonnan én akarok majd rendelni.

(#110889) scream válasza gaben1000 (#110888) üzenetére


scream
veterán

Nekem most sikerült tisztázni, (hogy garivesztés nélkül - KNOX - nem lehet rootolni és kb semmilyen cfw nincsen a készülékre) hogy mégsem tud szóba jönni se az S6, se az S7.

Így jelenleg nem találtam a piacon elérhető telefonok között ami számításba jöhetne és megfelelne az igényeimnek, még úgy sem, hogy az árat, mint tényezőt elhagyom.

Szeritem ez igen szomorú. :(

(#110890) lm83 válasza Ájvé (#110887) üzenetére


lm83
őstag

Nem lehet hogy a p8lite-ra gondolt?

Az előző oldalra írtam be én is, hogy J5/16 vagy y6compact lehet-e jobb választás?
De a p8lite is ebben az árban mozog, de én emiatt a "meghajlik" dolog miatt nem mernék venni.
Topicjában rákérdeztem, inkább kevesebb embernek görbül mint többnek. De akkor is biztos mindig azt nézegetném nem-e hajlik már kicsit. Hiába egyértelműen sokkal jobb mint az y6c...

(#110891) dannyl válasza scream (#110889) üzenetére


dannyl
addikt

Mik a kritériumaid?

(#110892) Kolty


Kolty
aktív tag

Elnézést. Igen a P8lite és a Huawei Y6ii változataira gondoltam.

(#110893) Alurion


Alurion
csendes tag

Sziasztok!

Ha szempont hogy minél jobb képeket lehessen vele készíteni, melyiket ajánlanátok? Redmi 4A-t vagy egy Vernee Thor-t? Barátnőmnek lenne.
A Thor mellett szól még a több RAM, és hogy kapni is lehet 35 körül, Xiaomi viszont 40k nálunk (viszont a 4A szimpibb, nekem is egy Redmi 3 van jelenleg).

(#110894) Ájvé válasza Kolty (#110892) üzenetére


Ájvé
veterán

Még így is P8 Lite a legjobb szerintem. Hardveres nincs túl nagy különbség a 3 készülék közt, Y6 II és P8 Lite Kirin 620-as, még Y6 II compact MT6735-ös. Ez utóbbi jobb, főleg GPU terén, ha játszani akarsz rajta akkor ez a legjobb választás, egyébként nincs olyan nagy különbség. Kamerába P8 Lite a legjobb. Üzemidőben sincs nagy különbség köztük. Én P8 Lite-ot mondanám összességében.

(#110890) lm83:
P8 Lite hajlásról konkrétan nem hallottam, de nem zárom ki. Olcsó telefonoknál nem nagyon szoktak foglalkozni ilyen merevítéssel, amivel ez elkerülhető, Honor 6X is ilyen például, ez is lehet. Normál használat mellett, szerintem nincs ilyen gond, mert biztos sokan írták volna itt is, amúgy meg vigyázni kell rá, nem szűk hátsó farmer zsebbe tenni.

(#110888) gaben1000:
Edigitáltól van a telefonom, nálam nem volt probléma, vagy nem vettem észre, de hallottam már érdekes dolgokat.

(#110893) Alurion:
Egyik se egy fotós bajnok, legalább Mi4c kellene, az komolyabb fotós képességekkel rendelkezik.
Thor-t nem venném, még akkor se ha jobb a fotós képessége (de nem hiszem), sok a gond velük.

[ Szerkesztve ]

(#110895) scream válasza dannyl (#110891) üzenetére


scream
veterán

Amilyet szeretnék:

- kis fizikai méret (jelenleg Xiaomi Redmi Note 3 Pro-m van, de túl nagy, így azért cserélném elsősorban), a max méret az az S7 mérete
- (Super) OLED kijelző, elég a FHD-is, ha úgy van (ez egy másik fontos tulajdonság, amit szeretnék)
- fizikai gombok (sajnos ezen nem fogok alkudni, pedig tudom, hogy ez zárja ki a válaszási lehetőség nagy részét)
- értelmes akku/akku használat (6-7 óra SoT legyen meg "sima" böngészés mellett)
- ujjlenyomat olvasó (preferált, ha hátul van)
- normális kamera
- LTE, B20 támogatás
- AC-s WiFi
- rendes szoftvertámogatás, custom firmware, kernel, stb
- microSD bővítés
- GLONASS
- hazai garanciális ügyintézésre legyen lehetőség
- független vagy Telenoros

(#110896) dannyl válasza scream (#110895) üzenetére


dannyl
addikt

Mondjuk tényleg magasan van a léc. Passzolom :DDD

Esetleg iphone SE? Mod: ja, hogy custom rom... Akkor tényleg passz.

[ Szerkesztve ]

(#110897) gianone válasza Ájvé (#110894) üzenetére


gianone
őstag

Pedig a P8 Lite hajlik, az enyém is minimálisan olyan volt, nem is ritka. Viszont a közmegegyezés szerint hő hatására, azaz az aksitól, mert legtöbbünknek semmilyen más fizikai hatás nem érte, és mégis hajlott. Szóval játékkal nyáron, meg mobilnetes videostreammel is óvatosan. Egyébként meg általánosan nem jellemző annyira a melegedés, így sokaknak nem is hajlik.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#110898) Kolty


Kolty
aktív tag

Köszönöm. Tehát akkor kamerában is egyértelmüen jobb a p8 lite. Vagy valami más hasonlóan jó amire van 2 év garancia? Aztán azt mondjuk tényleg nem értem, h miért van annyi eladó használtba.

[ Szerkesztve ]

(#110899) BenHans


BenHans
addikt

jayjay & copaca: Mindkettőtöknek érdemes lenne vadászni egy Redmi 4A-t. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#110900) Ájvé válasza gianone (#110897) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor meg nem hajlik, hanem deformálódik hő hatására, csak hogy pontosan fogalmazzunk. Szóval nem azzal van a baj, hogy zsebre vágod és kifli lesz belőle.

(#110898) Kolty:
Redmi 4A még esetleg, bár eustockon most nincs, de másol kapható.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.