Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) Bici válasza DeFranco (#55949) üzenetére


Bici
félisten

Ős gépre kezdőnek én is a Lubuntu-t javaslom.
Elsőre próbáld ki a 16.04-et, legfeljebb ha lassú, akkor a 14.04-ig érdemes visszamenni.
Nálam egy PII gépen a régebbi linux disztrók gyorsabbak voltak, mint a maiak. Az LTS verziókkal jobban jársz támogatás szempontjából szerintem.

Ezen a gépen az alaplapi VIA IGP lehet a szűk keresztmetszet, tehát video lejátszás és hasonlók gyorsítására elég kicsi az esély.

Az antix-on nem próbáltam soha, de a leírása alapján talán még gyorsabb is lehet, mint a Lubuntu, de én Lubuntu esetén nagyobb esélyét látom annak, hogy hamar találj megoldást egy-egy gondra neten.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55952) BoB válasza llaszlo (#55938) üzenetére


BoB
veterán

Szia!

Ez a display manager-től függ, hogy van-e benne ilyen funkció. A 18.1-es Linux Mint az MDM-et használja, amiben ez valóban kimerül annyiben amit te is írtál, hogy felugrik egy ablak amit le lehet okézni és ennyi, vagyis teljesen haszontalan.

GDM viszont tartalmaz ilyet, lásd (ez a 17.10-es Ubuntu, a beállítás menü a GNOME része, 3.26 asszem, de terminálból ugyanezt éred el ugyanazzal amit te is próbáltál):

Vagy cseréld le a DM-et a disztródban (GDM-et be lehet állítani cinnamonhoz is), vagy válassz egy másik disztrót. Az SDDM-m sem tudja ezt egyébként, a többit nem tudom.

Ha minden igaz 18.2-n váltottak LightDM-re, az sem tudom hogy áll ehez a kérdéshez, nézd meg.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55953) mefistofeles válasza Frawly (#55944) üzenetére

Félreértettük egymást...
Én sehol nem azért értetlenkedtem mert földhöz vág az a pár giga, hanem azért mert alapból nem értettem a dolgot, illetve az első magyarázatot félreértettem és azt hittem, hogy maga a linux tesz félre helyet, nem a fájlrendszer. Ezért nem értettem, hogy egy fel sem csatolt merevlemeznél miért foglal. Most már világos a dolog és természetesen nem fogok kutyulni semmit. ha kell neki kell. Így sem töltöm meg soha a terrás lemezt.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55954) BoB válasza mefistofeles (#55953) üzenetére


BoB
veterán

"Így sem töltöm meg soha a terrás lemezt"

Én meg most nézegettem a HDD-kez amazonon, mert kezd tele lenni a 3TB-os :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55955) mefistofeles válasza BoB (#55954) üzenetére

Ez szokások kérdése.... Én a személyes dolgokon kívül szinte mindent csak leszedek és törlök. Ha nagyon kurrens, ritka tartalom akkor maradhat. Egyébként bármit pillanatok alatt leszedek, minek tartogatni?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55956) BoB válasza mefistofeles (#55955) üzenetére


BoB
veterán

Az a baj hogy a régebbi dolgokat már nem seedelik.... :(

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55957) mefistofeles válasza BoB (#55956) üzenetére

Tudod hány tényleg értékes eredeti DVD-m van a tartóban? Láttam őket, tudom, hogy kurva jók, kidobni sajnálnám de sosem lesz időm újra megnézni őket......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55958) #21078528 válasza llaszlo (#55947) üzenetére


#21078528
törölt tag

Karakteres terminálon kell bejelentkezni... ;)

(#55959) DeFranco válasza Bici (#55951) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm szépen, akkor a lubuntu megy fel, az már bizonyított (jobban egyébként, mint a win, mert ott valamiért tudtam kezelni a wpa2-es wifi titkosítást, míg ez winen csak nagyon körülményesen ment).

Mi a hátránya annak, hogy ha egy régebbi verziót teszek fel, mondjuk a 14.4-est? Nem ismerem a verziók logikáját (meg a linuxét sem igazán) de ebben az esetben még ugyanúgy jönnek biztonsági vagy kompatibilitási frissítések erre is, vagy ahhoz már új verzió kell? Kikerül-e időközben esetleg driver az újabb verziókból, tehát lehet-e arra számítani, hogy ami még ment 14.4-en az nem megy 16.4-en vagy amit egyszer megkap azt viszi tovább?

(#55960) CPT.Pirk válasza DeFranco (#55959) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

14.04-et már nem raknék. Itt meg tudod nézni, hogy melyik kiadásnál mit és meddig frissítenek: https://www.ubuntu.com/info/release-end-of-life

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55961) Bici válasza DeFranco (#55959) üzenetére


Bici
félisten

Linuxon a driverek főleg a kernelből jönnek, vagyis újabb kernelben újabb "driverek" vannak, de a VIA téren nem tudom, hogy van-e különbség a régi és az új között.
A 14.04-hez még 2019 áprilisig van biztonsági support.
Először a 16.04-et próbálnám ki, és csak akkor mennék vissza, ha valami nem elég pörgős.
A régebbi verzióban régebbiek a csomagok, de amíg támogatva van, addig nincs biztonsági gond.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55962) DeFranco válasza CPT.Pirk (#55960) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm

@Bici: köszönöm. nekiugrok a hétvégén és meglátjuk meddig jutok. készüljek-e valamilyen "döntéssel" a telepítésre, kell-e ablakkezelőt, stb. választanom, kell-e valamilyen előkészület esetleg ami megakaszthatja a telepítést (vagy esetleg a gép öregsége miatt érdemes inkább b-t választanom a helyett), vagy a lubuntunál next-next-finish-el végigvihető a telepítés?

(#55963) DeFranco válasza DeFranco (#55962) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vagy esetleg a gép öregsége miatt érdemes inkább b-t választanom a helyett

pl.: filerendszer, ablakkezelő, stb. amire nem számítok.

(#55964) CPT.Pirk válasza DeFranco (#55962) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lubuntu, ezért LXDE-t tartalmaz. Vagyis n n finish. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55965) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Telepítésnél benéztem és 1 partíciót hoztam csak létre az SSD-n, amin a Linux Mint 18.2 fut. Így utólag megoldható még, hogy leválasszak egy külön partíciót? Képek és dokumentumok tárolására kell, szerintetek ha megoldható milyenre formázzam? Linux Mint-nek, hogy a frissítések mindig felkerüljenk 100 GB elég?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55966) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55965) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bootlolj be a telepítő pendrive-al. Ott nyisd meg a gparted progit, azzal tudsz átméretezni partíciót a gépben. Az eltart pár percig, a felszabaduló helyből meg tudsz csinálni új partíciót. Ha csak Linuxnak kell, hogy lássa, akkor adj neki Ext-4 fájlrendszert.

Az új partíciót meg majd kézzel be tudod tenni az /etc/fstab fájlba, és akkor meglesz állandóra.

A root partíciódon a 100GB olyan 5x elég. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55967) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55966) üzenetére


jackal79
aktív tag

Mennyi kell a root-nak, amin biztonságosan elmegy, úgy hogy tudok mellé programokat is telepíteni?

(#55968) jackal79 válasza cigam (#55916) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Sajnos sehogy nem jön össze.

(#55969) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55967) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

20GB-t mindenképpen adnék neki, de mehet több is. Továbbá érdemes egy külön partíciót beállítani a /home alá, és akkor a saját cuccaid, letöltések, stb. oda fognak menni, nem a root partícióra.

Ez akkor is jól jön, ha később valamiért újra akarod rakni a rendszert, mert akkor elég csak a root-ot formázni, a cuccaid a home partíción megmaradnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55970) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55969) üzenetére


jackal79
aktív tag

50 gb-t hagytam a rendszernek. Pont azért kell nekem a másik partició, hogy ha újrarakom, akkor akkor az egyéb dolgok megmaradjanak.

Ezt viszont nem értem:
"Az új partíciót meg majd kézzel be tudod tenni az /etc/fstab fájlba, és akkor meglesz állandóra."

(#55971) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55970) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abban a fájlban kerülnek megadásra az állandóra felcsatolt partíciók. Ha ott nincs meg az új partíciód, akkor azt a fájlkezelő fogja csatolni mikor rámész, valszeg írási jogok nélkül, vagy kér jelszót hozzá. Ezért kell beírni az fstab fájlba és akkor minden frankó lesz.

Ha megvan az új partíció, megformáztad és rebootoltál, akkor add ki ezt a parancsot:

sudo fdisk -l

Aztán ennek a kimenetével segítünk abban, hogy mit kell beírni az fstabba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55972) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55971) üzenetére


jackal79
aktív tag

ezt kaptam:

(#55973) cigam válasza jackal79 (#55968) üzenetére


cigam
félisten

Jó ez, csak azért értetlenkedik mert már oda másolta ezeket a fájlokat, és most azt kérdezi "mi legyen?"
Írd neki be azt, hogy a, vagyis mindent írjon felül.
Mutasd meg akkor mi lesz a vége.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55974) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55972) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az megfelel, hogy a /mnt alá lesz csatolva (a fájlkezelőben egyből el fogod érni, nem kell bemenni a /mnt-be), akkor ezt kell csinálnod:

sudo chmod -R 777 /mnt
mkdir /mnt/adatok

Aztán nyisd meg a /etc/fstab fájlt, ehhez legalább sudo kell. Szóval nano, vagy egyéb szerkesztőt sudo-val használj hozzá és add hozzá ezt a sort:

/dev/sda3 /mnt/adatok ext4 defaults,relatime 0 0

Ha ez kész, akkor ezzel a paranccsal tudod ellenőrizni:
sudo mount -a

Ha nincs semmi kimenete, akkor mindent jól csináltál és már fel is csatolta a partíciót. Ha itt valami hiba van, akkor azt írd be ide, és addig ne indítsd újra a gépet!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55975) jackal79 válasza cigam (#55973) üzenetére


jackal79
aktív tag

És azt, hogy írjam? :)

(#55976) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55974) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!
Bocs, de nekem ez így nagyon kínai...
eddig jutottam:

(#55977) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55976) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elírtad a file nevét. Menj ki belőle a ctrl + x kombóval, mentés nélkül. Ha jól írod be, látnod kell pár sort benne.

sudo nano /etc/fstab

Oda meg be tudsz illeszteni egérrel, vagy a ctrl + shift + v kombóval. Ha az megvan, akko ctrl + o, majd ctrl + x és kész is. A nano kicsit fapad, de meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55978) cigam válasza jackal79 (#55975) üzenetére


cigam
félisten

Ott az első kérdésnél, mikor a választási lehetőségeket kínálja fel (yes,no,all,no,rename), oda "a"-t írj be, és nyomj egy ENTER-t.
Aztán megint fotózd le, hogy meddig jutott, és azt is illeszd be ide.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55979) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55977) üzenetére


jackal79
aktív tag

Eddig jutottam...

Ti ezt a terminál használatát, hogy tanultátok meg? Vagy földönkívüliek vagytok vagy informtikusok... ;)

[ Szerkesztve ]

(#55980) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55979) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

mkdir már készen van. Az nem kell. A sudo nano után meg nem írtál be semmit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55981) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55980) üzenetére


jackal79
aktív tag

most itt tartok:

(#55982) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55981) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír, már csak be kell írnod vagy másolnod ide a sort, amit írtam korábban a /dev/sda3...-al.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55983) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Ez nálam jelent hibát vagy sem? Egy sima frissitésnél kapom.

Kibontás: libdrm-common (2.4.85-5~x~padoka0) ...
dpkg: hiba az archívum feldolgozásakor: /var/cache/apt/archives/libdrm-common_2.4.85-5~x~padoka0_all.deb (--unpack):
a(z) „/usr/share/libdrm/amdgpu.ids” felülírási kísérlete, amely a(z) libdrm-amdgpu1:i386 2.4.85-0~x~padoka0 csomagban is szerepel
Hibák történtek a feldolgozáskor:
/var/cache/apt/archives/libdrm-common_2.4.85-5~x~padoka0_all.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#55984) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55982) üzenetére


jackal79
aktív tag

Elvileg meg van. Hogy tudom lecheckolni?

(#55985) cigam válasza jackal79 (#55984) üzenetére


cigam
félisten

Add ki a
mount -a
parancsot.

Ha mindent jól csináltál nem kapsz hibaüzenetet, és felcsotlja a megadott könyvtárba a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55986) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55984) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A sudo mount -a parancs. Olvass vissza az eredeti posztomra. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55987) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

~/Letöltések $ sudo ./HDSentinel
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.17x64.8556 (c) 2017 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

Szegmentálási hiba

Ezzel mit lehet kezdeni?

Linux Mint 18.2 Cinnamon alatt a 0.17-es verziónál kb. 1 percig gondolkodik, aztán kidobja ezt a szegmentálási hibát. Ellenben ugyanilyen módon elindítva az innen letöltött 0.08-as verzió simán működik. Ha a spéci installert használom és az asztali ikonra kattintva indítom, akkor is ilyen szegmentálási hibát dob... Mellesleg utóbbihoz nem ártana valami rendes uninstall tool is, mert pl. a remove és purge parancsok nem tudják törölni, mivel nem találnak ilyen programot.

[ Szerkesztve ]

(#55988) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55986) üzenetére


jackal79
aktív tag

Ez van most:

cigam és CPT.Pirk!
Elvileg jónak kell lennie!
Köszönöm a segítséget!

(#55989) cigam válasza King Unique (#55987) üzenetére


cigam
félisten

Küldj egy hibariportot (vagy privát üzenetet) a készítőnek. Ha jól tudom PH! tag, de most nem ugrik be nick-je.

Azért nem talál semmit, mert ez nem igazi telepítő, nincs is becsomagolva igazi csomagnak. Ez csak pár script+ a bináris program, amit ide-oda másol a "telepítő". Ha belenézel a forráskódjába, pontosan látod, hogy mit hova másolt, miket kell törölnöd.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55990) ubyegon2 válasza King Unique (#55987) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez érdekes, ugyanezt a szöveget dobta nekem is Debianon a Toshiba laptopon valamennyi gondolkodás után.

(#55991) #21078528 válasza King Unique (#55987) üzenetére


#21078528
törölt tag

Komolyan nem kötözködésként, de minek kínlódtok ezzel a szerencsétlen HDSentinellel, amikor ott van a normális, standard Linux eszköz erre a célra, a smartctl? :F

(#55992) King Unique válasza cigam (#55989) üzenetére


King Unique
titán

Ha más javaslat nincsen, akkor megpróbálom a riportot, mert erre nekem sem nagyon van jobb ötletem. De azért előtte még másik rendszeren is ránézek, hátha. Amúgy a home mappába csinál a telepítő egy HDSentinel mappát, amit jobb híján töröltem, illetve a menüből is el lehet távolítani. Köszönöm!

(#55990) ubyegon2:
Akkor ezek szerint nem feltétlen nálam van a hiba, ha másnál is ilyet dob. Meg mondjuk érdekes, hogy a régebbi verzió simán működik, ellenben az új nem.

(#55991) berus.berus:
Használom a Linux beépített diagnosztikai eszközeit is, amik általában szintén megfelelnek a célra. De mondjuk vannak olyan esetek, amikor bizonyos infókat egyik-másik nem olvas ki megfelelően, vagy éppen az USB-s meghajtók kezelése nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#55993) ubyegon2 válasza King Unique (#55992) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem a desktopon egy hete a 0.17-es működött amúgy rendesen.

Most megnézem újra a nagygépen.....működik itt meg, tök ugyanaz a verzió, mint a laptopon! :U

ubymint18 HDsentinel # '/home/ubyegon/Letöltések/HDsentinel/HDSentinel'
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.17.8556 (c) 2016 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : INTEL SSDSC2CW120A3
HDD Serial No: CVCV430205QS120BGN
HDD Revision : 400i
HDD Size : 114343 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : Unknown °C
Highest Temp.: Unknown °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 574 days, 8 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
Total written: 5.50 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #233 Media Wearout Indicator
No actions needed.

No szegény filmtárolómon újra van pár bad sector. :Y Érdekes, hogy beolvassa USB-ről is, minap nem csinálta.

HDD Device 3: /dev/sdd
HDD Model ID : ST1000LM024 HN-M101MBB
HDD Serial No: S2U5J9ED406783
HDD Revision : 2AR10001
HDD Size : 953870 MB
Interface : JMicron USB/ATA
Temperature : 33 °C
Highest Temp.: 61 °C
Health : 7 %
Performance : 100 %
Power on time: 611 days, 19 hours
Est. lifetime: 7 days
The drive found 825 bad sectors during its self test.
There are 828 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

(#55991) berus.berus :P

[ Szerkesztve ]

(#55994) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55986) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Valamiért nem lett jó.
Próbáltam másolni kíváncsiságból , de ez fogad:

(#55995) Dave™ válasza ubyegon2 (#55993) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet az a 61 fok sem tett jót neki.

(#55996) lev258 válasza Flowtation (#55983) üzenetére


lev258
veterán

Igen, ezzel én is találkoztam a napokban. Bemész a Synaptic-ba és Törött csomagok javítása, aztán Alkalmaz. Nem kell megijedni tőle, minőségi külső tárolóknál is előfordulhat gubanc. Múltkor a LO fresh ppa-val volt hasonló élményem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55997) King Unique válasza ubyegon2 (#55993) üzenetére


King Unique
titán

Ránéztem Mint 18.2 és Ubuntu 17.10 Live rendszerek alatt is, de azoknál szintén szegmentálási hiba. Szóval érdekes... Az innen letöltött Gnome installer már nem dob ilyen hibát, de el sem indul rendesen. Pontosabban nem nyílik meg a terminál, de minden egyes indításkor csinál a HDSentinel mappába egy riportfájlt, benne a lemez infóival. Végül is úgy-ahogy akár ez is megteszi, max. törölni kell a felesleget... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55998) ubyegon2 válasza Dave™ (#55995) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, amiatt ment tönkre szerintem is, egy viszonylag új laptopban volt, szerintem nem kapott hűtést, de a fő baja, hogy Seagate és új gyártás, max 1,5 éves!
Van egy 5 éve táp miatt kis híján kipurcant WD Black 640GB 3,5-ös tárolóm a nagy gépben, egy táp kinyírta majdnem, anno HDS visszahozta 100/100-ra, az új WD1000FZEX-hez képest hangos, de még most is 100/100-as! Annak 65 fok volt a max, bár a WD Blacknek magasabb az üzemi hőmérséklete most is, sokan feleslegesen hűtik a HDD-ket, amikor nincs kánikula! 45 fok neki az optimális. Egyszóval, a 2011 előtti WD Black nem halk vinyó, de kinyírhatatlan!

(#55997) King Unique

Ugyanez a verzió, ami most működött a Mint 18.2-vel, több más disztrónál, főleg Ubuntukkal ugyanazt csinálta, mint nálad, meg se nyitotta a terminalt. :U

[ Szerkesztve ]

(#55999) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55994) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt mit mire szeretnél másolni? Mert valamit a /media alatt csinálna, ami gondolom egy pendrive.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56000) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55999) üzenetére


jackal79
aktív tag

Az nem egy pendrive, hanem az új partíció, amit csináltam.
A kép bal oldalán jól látható a 179 gb az lenne az.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.