Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Dave™ válasza jackal79 (#55600) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze! Terminálba sudo apt autoremove, ill. sudo apt autoclean.

(#55602) jackal79 válasza Dave™ (#55601) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszönöm!
És azt lehet tudni, hogy pontosan mit töröl?

(#55603) Dave™ válasza jackal79 (#55602) üzenetére


Dave™
nagyúr

(#55604) growler válasza jackal79 (#55602) üzenetére


growler
őstag

Ha grafikusat szeretnél, -> Ubuntu-cleaner [link]
Lényegében az Ubutu-Tweak tisztítója. [link]

[ Szerkesztve ]

(#55605) CPT.Pirk válasza zaskar (#55595) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem simán menni fog minden a másolás után. Amúgy érdekes helyzet, sokszor csináltam ilyesmit Windows alatt is, de még sosem futottam bele jogosultság problémákba. :F

Alternatív megoldásnak még egyébként ráengedheted a hdd-re a "get data back from ntfs" programot is, csak az nem ingyenes.

*egyébként ez a helyzet mutatja, hogy miért érdemes több oprendszert tartani egy gépen még akkor is, ha egyébként csak egyet használsz.

MKLS: Hibás csomagot raktak fel. A Manjaro nem feltétlen kezdőknek való, mert kicsit sietnek. Jelezd a hibát a fórumukban, vagy megvárhatod míg valaki más is észreveszi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55606) Black&White válasza jackal79 (#55600) üzenetére


Black&White
addikt

Pár napja keresgéltem én is ilyesmit és a Stacer-nél kötöttem ki.
LINK

(#55609) jackal79 válasza Dave™ (#55603) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi, ez működik :)

(#55611) jackal79


jackal79
aktív tag

Még egy dolog lenne. A pendrive-ot és a külső HDD-t, hogy tudom biztonságosan eltávolítani? Ugye Win-ben van egy kis ikon, jobb klikk --> biztonságos eltávolítás és kész. Itt nem találtam hasonlót, sőt ha rádugok bmit is, akkor az nem jelenik meg az óránál egy kis ikon formájában.

(#55612) jackal79 válasza 0xmilan (#55610) üzenetére


jackal79
aktív tag

Én tök láma vagyok a linuxhoz, kb 1 hete használom a rendszert. Fogalmam nincs, hogy mit csinálna, ha beírnám.

(#55613) lev258 válasza jackal79 (#55611) üzenetére


lev258
veterán

A fájlkezelőben ugyanúgy ott van jobb gombra a Kiadás/Eltávolítás. Meg talán akkor is, ha kirakja az asztalra.
NEHOGY beírd. A kollégának vicces kedve volt, csak a kezdő topikban illene megmagyarázni a dolgokat, mielőtt valami nagyon félremegy. Az a parancs az egész rendszert legyalulja, "kitakarítja". Semmi sem marad. Nem tudom, lett-e már javítva ez a hiba, de egy időben olyan mélyen törölt, hogy a gépből téglát csinált.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55614) 0xmilan válasza jackal79 (#55611) üzenetére


0xmilan
addikt

Filekezelőben - nálam thunar - kis nyíllal lehet ejectelni.

// Cleanert keresett a kolléga. Gondoltam ennél tisztábban nem lehet. :DDD

(#55613) Téglát csinál most is.

[ Szerkesztve ]

(#55615) ubyegon2 válasza jackal79 (#55611) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megjelenik ill. ott van az ikon a panel jobb alján. Ha nem lenne, innen fel lehetne tenni:

kinagyítva:

Másik módja az eltávolításnak a Nemo fájlkezelő bal panelje, ott alul szokott megjelenni az adathordozó, ha behelyezed, a mellette lévő jelre kattintva eltávolíthatóvá válik, alapesetben ez csak lecsatolja a meghajtót.

Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint amit ebben láthatsz: (#55614) milangfx

[ Szerkesztve ]

(#55616) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Valóban nem szerencsés ebben a topikban ezeket a destruktív terminal parancsokat leírni, mert mint a mostani eset is bizonyítja, vannak abszolút kezdők is. Magamról tudom, hogy az első napokban hajlamos voltam kipróbálni a javasolt parancsokat! :N destruktív nem volt köztük szerencsére

A mostani pár vonatkozó hsz-t inkább törlöm, nehogy később valaki belefusson a topik keresőjét használva, nem mint ha használnák sokan, de a zördög nem alszik. ;)

Ilyen esetben sokkal jobb lenne, ha a Tg tudná szerkeszteni a hsz-t, mert okulásképpen alá lehetne írni, hogy Vigyázat ez egy veszélyes parancs! , ezt meg azt csinálja.........

[ Szerkesztve ]

(#55617) King Unique válasza jackal79 (#55611) üzenetére


King Unique
titán

Korábban volt erről szó. Az udisks az újabb rendszereknél már nem működik, de az udisksctl igen. Ha nálad Mint van telepítve, akkor annál szintén lehet grafikusan, vagyis pl. az asztali ikonnál és a fájlkezelőben is van leválasztási opció. Illetve az alsó panelen szintén, de az csak a partíciót csatolja le.

[ Szerkesztve ]

(#55618) Joker88


Joker88
őstag

Mint abszolúte kezdő Linux felhasználó, kíváncsiságból felraktam próbaképp az új Ubuntu 17.10-et, és a Youtubeon találtam egy kis telepítés utáni segítséget..
[link]
Ezt ajánlom mindenkinek , aki most kezd el ismerkedni a Linux rendszerrel.. ( legábbis ha az a Linux Ubuntu )

Ezen videó alapján elkezdtem kipofozni a rendszert,és tökre tetszik :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#55619) jackal79 válasza ubyegon2 (#55615) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Ez bevált. Köszönöm a segítséget!

(#55620) ubyegon2 válasza jackal79 (#55619) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, hogy megoldódott, ezek a kezdeti lépések ilyenek, de a legtöbb desktop felületen már egész sok minden megoldható kényelmesen GUI-ból. Win után néha nehéz rátalálni egy egyszerű beállításra is, de kérdezz csak nyugodtan.

Amúgy meg szerencséd, hogy Cinmanót használsz! :DDD Arról tudok ilyen szájbarágósan is.....

[ Szerkesztve ]

(#55621) jackal79 válasza ubyegon2 (#55620) üzenetére


jackal79
aktív tag

Megmondom őszintén először nagyon tartottam a Linuxtól. Kb 10-12 évvel ezelőtt volt egy próbálkozásom, de akkor nagyon nem vált be (elsősorban a játékok miatt). Mostanság viszont a Win-ből lett elegem, a gyári drive app folyamatosan szinkronizálási hibákat dobált, a Dell laptopomon max-on tekerte a ventilátort meg az adatbiztonsági kérdés is közrejátszott.
Úgy voltam vele teszek egy próbát...
Nagyon sokat fejlődött a Linux. Jelenleg mindkét rendszer fut a gépen, de a Win-t már csak nagyon ritkán indított el.
Elsődleges célom, hogy a terminál kezelését megtanuljam, azt szerintem idővel már csak egy rendszer lesz a gépemen :)
Amit Win-en használtam app-okat mindet megtaláltam itt is vagy vmi alternatívát, ami kiváltotta.
Nincs vmi "tananyag" ahol a Linux kezelésről sok mindent megtalálok?
Köszi!

(#55622) jackal79


jackal79
aktív tag

Az email, hogy tud működni a terminálban?
Találtam egy ilyen leírást:

Ezt nagyon nem értem, hogy működik...
Hogy kell ezt configolni?

Mondjuk nekem azt írja, hogy az engedély megtagadva.

[ Szerkesztve ]

(#55623) ubyegon2 válasza jackal79 (#55621) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux parancsok, kezdőknek

Ez is hasznos oldal, egyébként ha az Összefoglalóban található linkeken átrágod maga, igen sok hasznos infót összeszedsz majd, van a videátor videátorrrr Linux Mind csatornája (a kép azért van itt most, hogy ne akkor ijedj meg, ha először feltűnik a képen) épp a 3. terminal kezelős videót rakta fel. Rengeteg telepítési leírás van, ezekből is sokat tanulhatsz, tippek-trükkök kezdőknek meg hasonlók. Fogadok, hogy bele sem néztél még az Összefoglalóba.
Van egy könyvlista is itt, a MEK-ből is lehet letölteni magyar nyelvű Linuxos könyveket.
Hirtelen ennyi jut eszembe, de biztos másoknak több ugrik majd be.

Az a 10-12 év hatalmas fejlődést jelent Linux alatt. ;)

(#55622) jackal79

Már terminalból akarsz levelezni? Kis alapozás jó lenne szerintem, így durr bele a közepébe.....
Nézd meg az Összefoglaló jogosultságokkal foglalkozó részét. Ja és az archwiki-t mindenképpen kezdd el tanulmányozni, az mindent tartalmaz, ami téged érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#55624) jackal79 válasza ubyegon2 (#55623) üzenetére


jackal79
aktív tag

Beleolvasgattam már.
A Youtube csatornákra viszont nem bukkantam rá. Na az jól fog jönni :)
Köszi

(#55625) #95488640 válasza ubyegon2 (#55623) üzenetére


#95488640
törölt tag

>> ne akkor ijedj meg, ha először feltűnik a képen

Ami elsőre eszembe jut, azt inkább nem mondom, viszont köszi az ajánlást! :D

(#55626) ubyegon2 válasza #95488640 (#55625) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van tippem, mit nem említesz, de nekem figyelni kell a topiklakók lelkivilágára is! ;]

Valamint mindkettőtöknek ( vagy mindkettő töknek...hirtelen nem tudom melyik helyes :-)))))))) -igazán nincs mit!

Úgy látom kell a cégér a videóidnak is! ;)

(#55624) jackal79 Egyébként jók a videók, némelyikből én is megértettem valamit, elég sok a szöveg benne és mostanában Lamborgínire is gyűjt a koma!

[ Szerkesztve ]

(#55627) #95488640 válasza ubyegon2 (#55626) üzenetére


#95488640
törölt tag

>> elég sok a szöveg benne és mostanában Lamborgínire is gyűjt a koma!

Na ezt ki kérem magamnak! Mélységesen fel vagyok háborodva, hogy képzeled, hogy én a nézők pénzét ilyenekre verem el? Mert igazság szert egy Bugatti Veyron a cél! :D

(#55628) csixy


csixy
addikt

Újra kellett telepítenem a linux mintet az újabb winnyóz10 újra telepítése miatt , de telepítés közben elfelejtettem felcsatolni /Adat az NTFS adatpartíciómat .Tudom, hogy az fstab fájlban fel tudom UUID-del csatolni végleg., De milyen opciókat kell (ott a sor végére azt a négy dolgot) beírni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55629) jackal79 válasza csixy (#55628) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Az éves Win10 frissítés legyalulja a Linuxot?? Gondolom onnantól a win-es boot manager indítja rendszert....

(#55630) ubyegon2 válasza csixy (#55628) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt vannak az FSTAB opciók. Itt a szerkesztés módja.
Szerintem ennyi elég neked is, bár egyes helyeken láttam beírva az ntfs-3g sort is, de az régen volt:

noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0 (HDD-re noatime felesleges)

M I N T A FSTAB
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=bae6754a-5d29-4542-b7fe-e277ffbb3d4b / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb5 during installation
#UUID=4e169dd5-61f4-9165-80ef-1f33cf9f722f none swap sw 0 0
UUID=929741bd-1330-468e-bac2-673258cf3a99 /media/ubyegon/TORRENTEK ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=0b6666b-8d0d-4432-666-9f2d46665952 /media/ubyegon/Data ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=7f085f77-6825-48f7-8bc2-ba75aba3df95 /media/ubyegon/PCX ext4 noatime,nosuid,nodev,nofail 0 0

#tmpfs to .cache
#tmpfs /home/ubyegon/.cache tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=800M 0 0

# Modification for SSD
#tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0
#tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime,mode=0755 0 0
#tmpfs /var/spool tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0
#tmpfs /var/tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

Itt is tök felesleges a noatime opció.

[ Szerkesztve ]

(#55631) ubyegon2 válasza #95488640 (#55627) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, legalább autómobilok terén jobb az ízlésed! ;)

(#55629) jackal79 A frissítés nem biztos, hogy legyalulja a Linux boot indítóját, de más gondokat okozhat! Például visszakapcsolja a fastboot-ot vagy ilyesmi, az kizárt, hogy valamit ne kavarna be! :( Szerintem készülj fel erre és legyen pendrive-on egy live Linuxod!

[ Szerkesztve ]

(#55632) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#55630) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

→ ntfs - a csatolandó partíció fájlrendszere
→ defaults - a fájlrendszerrel összefüggő csatolási opciók (defaults=alapértelmezett beállítások)
→ 0 - a fájlrendszer dump-olására vonatkozik (0=nem kell dump-olni)
dump-olás: az adatok mentése egy fájlba, amiből az adatok szükség esetén visszaállíthatóak (A dump-olás idejének megfelelően). Külső tárolóra szokás készíteni, az adatbiztonság növelésére. Otthoni gépeken nem használatos, ezért értéke '0'.
→ 2 - fájlrendszerek boot-olás alatti ellenőrzés rendjét állítja be.
'0' értéknél a fájlrendszert nem ellenőrzi
'1' -re kell állítani a root partíciót
'2' -re állítandók az egyéb ellenőrizendő fájlrendszerek
Fstab szerkesztésekor a szóközök helyzete fontos (mi előtt, mi után van), de mennyisége az adott helyen változhat.
(Ha valaki terminált használ és bővebben érdekli: 'man fstab' paranccsal további információkhoz juthat.)

forrás

Itt azt is beírja, hogy ntfs, fene se emlékszik már, 4 éve nem használok ntfs partíciót.

(#55633) csixy válasza jackal79 (#55629) üzenetére


csixy
addikt

Nem ! Újra telepítettem szűz helyre az EFI partíciót is törölve ezt az októberi új winnyózt és nem akartam újra csatolgatni a linuxot, egy úttal lecseréltem a manjaót is linux mint cinnamon 18,2-re.

#55630) ubyegon2:
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55634) csixy válasza ubyegon2 (#55632) üzenetére


csixy
addikt

"fene se emlékszik már, 4 éve nem használok ntfs partíciót."
Ha dualbootban van linux és winnyóz,akkor célszerű az NTFS , vagy exFAT adatpartíció használata, mert windowsból is és linuxból is bele lehet babrálni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55635) ubyegon2 válasza csixy (#55634) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, a kezdetekkor én is ntfs közös partíciót használtam, de már nem kényszerülök erre! ;)

A múltkor írta Kapitány az exFAT-ot, de ez nem inkább flash alapú meghajtókra van? HDD-re még nem alkalmaztam.

Ha az FSTAB-bal elakadsz, csak szólj, bár már rohadt régen foglalkoztam azzal is, fel kéne frissíteni az ismereteimet.

[ Szerkesztve ]

(#55636) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Bocs, hogy megint én...
VPN-t hogy kell linux alatt beállítani, konkrétana csibVPN-re gondoltam.
Van vkinek tapasztalata ebben?
Köszi!

(#55637) csixy


csixy
addikt

Esetleg, ha nem sért szabályokat nem írná meg valaki maszekba, hogy mit kell a kodiba beledöngölni, hogy jól mukoggyon? ;)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55638) cigam válasza csixy (#55637) üzenetére


cigam
félisten

Egy többszörösen bővített mondatban?

Mit értesz "döngölésen"?
Mi nem működik?
(És aki nem követi nyomon a ténykedésed annak egy leírás, hogy milyen rendszerre mi van telepítve)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55639) ALFA válasza csixy (#55637) üzenetére


ALFA
senior tag

A saját fórumában senki se tudja?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55640) ALFA válasza #95488640 (#55627) üzenetére


ALFA
senior tag

mecsboxban, vagy 1:18 modellben? :F

Amúgy egy ideje el vagy maradva a nekem igértekkel, karácsonyi ajándéknak szánod? :U

Ha nem, akkor van egy SOS kérésem:
webkamera beüzemelése ubuntu mate alatt, majd programozva menteni képeket nappal percenként, este 10 percenként egy növény növekedéséröl.
Ha nagyon odavagy érte, kibővítheted több kamerás beltéri figyelőrendszerre is, de ahhoz már külön tárolóhely is kell.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55641) ALFA válasza ALFA (#55579) üzenetére


ALFA
senior tag

Egy ip cim letiltására tényleg senkinek semmi ötlete? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55642) ubyegon2 válasza ALFA (#55641) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt próbáltad már? ;)

(#55643) #21078528 válasza ALFA (#55641) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nézelődj a brctl delbr parancs környékén, ha ez sem segít, akkor passz, akkor docker alól kell kiokoskodnod, hogy ne épüljön fel a bridge...

Egyébként nem értem, minek neked a docker, ha engem kérdezel, nem a systemd a rákfene, hanem a docker...!

(#55644) cappa72 válasza cappa72 (#54355) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szóval az úgy kezdődött, hogy (jött szembe a cápa....) egy borús hétfő reggelen úgy 8 óra tájékán rájöttem, hogy az aznapi túrának lőttek.
Így hát mintegy véletlenül megtaláltam az Ubuntu 16.04-et. Így kezdődöt az Ubuntu 10.04 frissítése mintegy 7 és fél év után.

Már terveztem régebben is ezt, de a „szép időjárás“ bent tartott a házban, és nagyban segített a tevékenységben.

Első dolog: mentés a régi rendszerről ; komplett rendszermentés.
Az első gondolatom az volt, hogy dd-vel, de rájöttem, hogy simán az srync-es mentés most jobb lesz, mert a régi adataimat nem kéne kidobni (Supertuxkart mentés, Thunderbird, Minecraft).
sudo su -
rsync -avx / /media/DOX/dist-backup/ubu1004-2017-10-23/

Igaz, eltartott egy darabig, de lényeg, hogy minden mentve, ha nem tetszik valami, akkor csak simán visszarakom a régit, oszt’ bakfitty.

Live DVD elő, kipróbál.
Végülis már próbáltam, így nem okozott különösebb meglepetést. Ez mindenképp jólesett.

Telepítés simán lezajlott, a régi rendszer helyére került friss telepítéssel.

Az első rendszerindítás után teljes frissítést csináltam mindenből, és csak ezután kezdtem el minden beállítás frissítését, a testreszabásokat, és a felhasználók hozzáadását, beállítását.

Azért persze volt néhány megbicsaklás a felhasználói dolgokat tekintve :
A users-admin grafikus felülettel nem engedett hozzáadni user-t.
Sem gksu users-admin, sem pedig sudo su - után.
Így maradt a hagyományos módszer, a nem túl bonyolult adduser parancs.
Szépen létre is hoztam az eddig meglévőket, kipróbáltam, hogy működnek-e, és eddig minden rendben is volt.
Azonban a lementett adatok visszaállításánál akadt némi gebasz: természetesen jogosultsági gond.
Szerintem a user ID-k nem azonosak voltak, vélhetően a sorrend más volt a mostani létrehozások esetén, mint akkor, amikor jó régen létrehoztam...
Persze nem voltam McDonald’s-os légy, így nem estem két shake-be. ;)
Így jött képbe a chown. Csak el kellett olvasni, és a nem túl nagy bonyolultságú műveletet végrehajtatni az adott, nem stimmelő könyvtárakra.

Hát úgy tűnik eddig, hogy ez sikertörténet, de még nem mindegyik user adata, és nem minden program telepítése történt meg. Ezt majd szépen folyamatában...
De az már biztosan látszik, hogy az eredeti elképzelés működik – friss telepítés és /home/user/<.adatkönyvtár> visszatöltés.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55645) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Gimp-be szeretnék CR2 (Canon raw fájl) fájlt betölteni mindenféle konvertálás nélkül. Hogyan tudom?

(#55646) Sonja válasza nOvOp (#55645) üzenetére


Sonja
veterán

UFRaw kell hozzá.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#55647) Bici válasza nOvOp (#55645) üzenetére


Bici
félisten

A GIMP elég bénán kezeli a 8bit/csatorna feletti állományokat (ami a RAW lényege), így én mindenképpen egy értelmes RAW konvertert javasolnék először: pl. darktable, rawtherapee

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55648) nOvOp válasza Sonja (#55646) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, ezt közben megtaláltam, csak azt nem tudom, hogyan kell a GIMP-be beimportálni, hogy ne külön kelljen megnyitni az UFRAW-ban, majd ott menteni? Gondolom vhogy meglehet oldani, hogy a GIMP-be ez mint plugin legyen jelen és a CR2 fájlt egyből a GIMP nyissa meg?

@Bici: Igazából most tértem át linuxra és keresem a programokat, amivel a képeket tudnám utómunkázni. A Darktable is fenn van, de a GIMP-hez elég sok infó van anyanyelven :)

(#55649) Bici válasza nOvOp (#55648) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor az én javaslatom az után lesz érvényes (a jobb képminőség érdekében), hogy már jobban kiismered magad linuxon. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55650) nOvOp válasza Bici (#55649) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szóval maradjak a jobb kép minőség érdekében a darktable-nél... értem :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.