Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) dr_strange válasza tomika (#1499) üzenetére


dr_strange
senior tag

én inkább a linux valamelyik bootmanagerét használnám, a grubot vagy a lilot

partíció mérete: erősen függ attól, mennyi helyed van... én adnék a két disztribnek 10-10 gigát, a swapnak 1 gigát, de mondjuk az én linuxom egy 150 gigás partíción terpeszkedik (persze nem használ ennyit)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1502) tomika


tomika
aktív tag

Két 80 gigás vinyóm van.
Én így képzeltem:
c:10 giga az Xpnek
d:10 giga Suse
e:10 giga UHU
f: 70 giga FAT32
g: 60 giga NTFS
a Swap külön betűt kap? 512 memóriám van, szóval akkor 1 giga swap.
a linuxos boot managert hogy rakom fel? vagy a telepítés során felkerül az is automatikusan?
A kábelnetet automatikusan felismeri, mint az Xp?

(#1503) zLegolas válasza tomika (#1502) üzenetére


zLegolas
őstag

a Swap külön betűt kap?
Nem, nem is látod. Sőt, egyáltalán nem lesz betű, se Cé, se Dé. :D

512 memóriám van, szóval akkor 1 giga swap.
Szerintem sok. Elég a fele is. Ahhoz is ritkán fog matatni valszeg.

a linuxos boot managert hogy rakom fel? vagy a telepítés során felkerül az is automatikusan?
Igen. Grub, esetleg Lilo

A kábelnetet automatikusan felismeri, mint az Xp?
Valszeg.

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1504) zLegolas válasza tomika (#1502) üzenetére


zLegolas
őstag

A rendszertöltő
A Linux békésen megfér más operációs rendszerrel egy merevlemezen, legyen az akár egy másik Linux, Windows, DOS, stb. Ilyen multiboot rendszerindítást lehetővé tevő programok Windows-ra is léteznek. A számítógép indításakor egy menü jelenik meg, ebből választható ki a használni kívánt operációs rendszer. Linux-on sokáig a Lilo volt a legismertebb ilyen alkalmazás, amely mára jobbára átadta a helyét a szélesebb lehetőségeket kínáló Grub számára.
Ezen jegyzet keretében nem kívánom a merevlemezek felépítését, működését, felosztását részletesen tárgyalni. Elég annyit tudnunk, hogy egy merevlemez felosztható több logikai részre -úgynevezett partícióra-, amelyek mindegyikén más-más fájlstruktúrát, vagy akár operációs rendszert van lehetőségünk elhelyezni. A mellékelt ábrán egy három partícióra osztott merevlemez vázlata látható.
Minden merevlemez tartalmaz egy Master Boot Record-nak nevezett, 512 byte méretű adatterületet. Az ezen a területen lévő bejegyzések hivatottak indítani a merevlemezre telepített operációs rendszert. Ez a fél kilobájtnyi terület magától értetődően nem elegendő komolyabb programok tárolására, egy több operációs rendszer indítását lehetővé tevő, úgynevezett bootloader program ennél nagyobb helyet igényel. Ezt a problémát úgy oldották meg, hogy a MBR-ban csupán egy utalás található, amely megmutatja a tényleges rendszertöltő program helyét, így az gyakorlatilag bármekkora méretű lehet.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1505) zLegolas válasza tomika (#1502) üzenetére


zLegolas
őstag

A Linux-ban nincsenek úgynevezett „meghajtók”. Ha egy adathordozót használni kívánunk, akkor az eszközt, illetve a rajta lévő fájlrendszert be kell illesztenünk a könyvtárfába. Ez a művelet a mountolás. Az a hely, ahová az eszköz került az adathordozó csatolási pontja (pl. /mnt/cdrom). Az eszköz (például floppy, CD lemez) eltávolítása előtt az umount paranccsal annak fájlrendszerét le kell csatolnunk. Azt az alkönyvtárat, ahol az új fájlrendszer a könyvtárfába illeszkedik, szokás annak csatolási pontjaként nevezni. A KDE-ben a jobb egérgombbal előhívható menüben az eszközök fel- és lecsatolása könnyen megtehető.A Linux a merevlemezen minden egyes fájl számára egy úgynevezett i-csomópontot (i-node) foglal le, amelyben olyan fontos, az adott állományra jellemző adatokat tárol, mint például annak helye a merevlemezen. A név, jogok, kezdő i-node a könyvtárbejegyzésekben találhatók.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1506) rollins


rollins
őstag

A swap -nak nem muszály külön partición lennie. Ha van elég hely, lehet a rootfilerendsz.-en is létrehozni swapfilet. De ha elég sok ram van, akkor szinte alig használja a swap-ot. (Remélem nem beszéltem zöldségeket. )

[Szerkesztve]

(#1507) tomika


tomika
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségeteket! Majd jelentkezem, ha újabb problémákba ütközöm! :)

[Szerkesztve]

(#1508) cortez25 válasza ngabor2 (#1498) üzenetére


cortez25
aktív tag

Akkor mondjuk milyen drivereket pakoljak NF4-ultránál a hanghoz? és a hálókarihoz? ezeket nem ismerte fel. A 6600 gt-t meg vesa framebuffer karinak ismeri. Pl ezt is frissíteni akartam de leállt rgy olyan hibaüzzel, hogy töltsem le a kernel interface-t vagy valamilyen gcc és nem cc-s verziót.. :F

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1509) ngabor2 válasza cortez25 (#1508) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hú, ez most hirtelen sok kérdés, otthon (5 után) talán tudok válaszolni. a hálókarihoz forcedeth modul kell, a hanghoz most passzolom. a kernelhez gcc-2.95.

(#1510) cortez25 válasza ngabor2 (#1509) üzenetére


cortez25
aktív tag

kernel gcc-t honnan szedjem le? :R :R

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1511) emitter válasza cortez25 (#1510) üzenetére


emitter
őstag

sudo apt-get install gcc-2.95

(#1512) ngabor2 válasza cortez25 (#1508) üzenetére


ngabor2
nagyúr

modprobe snd_intel8x0
ne zavarjon, ha amd-s a lapod esetleg, egy kalap alá veszi a közeli drivereket.ezután elvileg mennie kellene.
előtte és utána nézz egy lsmod | grep snd kimenetet. akár be is teheted ide.

ja, és ha nem root-ként csinálod, akkor elé tedd oda, hogy sudo.

(#1513) tomika


tomika
aktív tag

Na megvan az első probléma! :) Nem tudok rendesen beállítani a képfrissítési frekit és a felbontást az UHU-ban. Pedig be van állítva, hogy ''nv''. Amúgy egy Geforce 6200-őm van.

(#1514) T. Almeida válasza tomika (#1513) üzenetére


T. Almeida
senior tag

nvidia driver fenn van? Az ''nv'' nem jelenti azt.

(#1515) tomika válasza T. Almeida (#1514) üzenetére


tomika
aktív tag

Ja, az nincs fenn... :B
A 64 bites Suse-hez melyik nvidia driver kell? Mert van Linux IA64 és Linux AMD64/EM64T. 64 bites Sempronom van.

(#1516) T. Almeida válasza tomika (#1515) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Én az AMD64-gyel próbálkoznék értelemszerűen :-)

(#1517) tomika válasza T. Almeida (#1516) üzenetére


tomika
aktív tag

Köszi! :)

(#1518) tomika válasza tomika (#1517) üzenetére


tomika
aktív tag

Letöltöttem a drivert. Hogy lehet telepíteni? Azt írja ki, hogy nem lehet megnyitni a filet.

(#1519) T. Almeida válasza tomika (#1518) üzenetére


T. Almeida
senior tag

(#1520) Claydon


Claydon
csendes tag

Hi!
Elég láma vok még linuxos téren. Leszedtem a kororaa linux live cd-jét a 0.2-es, mert nagyon megtetszett az xgl. Láttam a videót meg képeket. Ki is írtam be is bootolt, látszolág minden rendben volt. Be is töltött egy ideig rendesen, ki is irt valamit, hogy welcom meg enjoy, de amikor sztem be akart tölteni a rendzser akkor egy szer csak behalt a monitorom. Kiírta, hogy mode not supported, a video karim egy geforce 6600, a monitorom egy 17 colos tft, fujitsu siemens. Jó lenne ha tudnátok segíteni. Mint már említettem nem nagyon vágom. Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#1521) T. Almeida válasza Claydon (#1520) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:) Nem hiszem, hogy itt bárki más látta volna ezt a Kororaa (jól írtam?) linuxot...Szerintem kezdj egy népszerűbb LIve-val (mondjuk Knoppix, vagy Ubuntu Live), abban szvsz többen tudnak segíteni.

(#1522) Claydon válasza T. Almeida (#1521) üzenetére


Claydon
csendes tag

Tudsz egyet ajálani ami xgl-t használ? Amúgy elég sok helyen olvastam róla és jó dolgokat.

(#1523) Sipi válasza Claydon (#1522) üzenetére


Sipi
addikt

Ha javasolhatom, ne egy 0.0.2-es, prealfa, totál instabil disztrót próbálgass...
Az XG-Compiz enyhén szólva is a fejlesztés elején jár. Mondjuk a Te hibád nem kifejezetten erre vezethető vissza. Esetleg azt próbáld ki, hogy ha a boot elején meg lehet adni paramétereket, akkor olvasd el, miket, hátha lehet felbontást állítani. Valószínűleg a monitorod nem egészen korrekt értékeket ad meg, az XGL megpróbálja kihajtani belőle a legtöbbet, de a hamis infó alapján túlhúzza, ezért e hiba.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1524) tomika


tomika
aktív tag

Problémák:
1. A Suse-re felraktam az nvidia drivert. Meg is jelenik indításkor az nvidia logó. De 720x400-at állít be akármilyen felbontásra rakom be. Pedig a monitort is felismeri.
2. Hogy lehet meghajtót mountolni?
3. Először az Uhu-t raktam fel, utána a Suse-t. Amikor csak az Uhu volt fenn, akkor a bootmanager felajánlotta, hogy Uhu vagy Windows. Miután felkerült a Suse is, akkor az ő bootmanagere jelenik meg, ami nem ajánlja fel lehetőségként az Uhu-t. Szeretném ha mindhárom lehetőség megjelenne.
4. Biztonság szempotjából elég a beépített tűzfal? Vagy kellene mellé valami más tűzfal/spyware/vírusírtó?

[Szerkesztve]

(#1525) zLegolas válasza tomika (#1524) üzenetére


zLegolas
őstag

1:
Javallt az XF86Config fájl tanulmányozása

2:
Hogyan? Pl. parancssorban? Az újabb SuSE automuuntos. Javallott az /etc/fstab fájl tanulmányozása. Egyébként általánosan:
mount -t típus mit hová

3:
Javallt a /boot/grub/menu.conf fájl tanulmányozása

4:
Elég, nem kell más.
Ha Win-t kívánsz tutujgatni vele, akkor tehetsz fel valami víruskergetőt.


Olvashass a szabilinux.hu-n, keress rá a Pingvin füzetekre, meg az UHU tudásbázisra.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1526) svili


svili
tag

Hi!
Ismeri valaki a Mepis disztrót? Állítólag kis helyen is elfér - talán 1,5 Gb-on is - és egy használható, ''kompakt'' linux, akárcsak a Puppy, de ennél nálam mozdulatlan maradt az egérkurzor...

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#1527) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

A múlt hét során sikerült leszednem egy SUSE Linux 10 Eval-t a Novell oldaláról. A hétvégén szépen ki is próbáltam egy VMware-ben, hogy mennyire is jó ez nekem. Nagyon megtetszett, főleg a jól megcsinált telepítőjével, és a sok programmal amit adnak hozzá. Gondoltam megpróbálom a hét folyamán a nagygépre is feltelepíteni (a sulihoz amúgy sem ártana ha lenne egy normálisan felrakott Linux-om). Tegnap meg is történt. Csináltam a vinyómon egy 4GBnyi partíciónálatlan helyet, aztán DVD be, boot, és amiket javasolt azt szépen el is fogadtam. Rendesen felismerte a hardvereket is, a netet is sikerült beállítani (bár ez itt csak egy átjáró meg egy DNS cím beírását jelentette).

Aztán gondoltam én, megpróbálkozom itt feltelepíteni valahogyan az ATI kártyámhoz a driver-t (előtte Debian-ban próbálkoztam, de max a rendszert sikerült összedöntenem karakteres felületre :O ), hogy legyen már 3D-s gyorsítás. Nos, megpróbáltam az ATI nagy 30MB installerével az automatikus telepítést. Nem rontott el semmit, van ATI Control Panel a KDE menüben, de ha megnézem az OpenGL render eszközt, akkor ezt látom: Mesa GLX Indirect. Neten utánnanéztem hogy hát ez nekem biza nemjó (ez egy szoftveres render ha jól vettem ki). Mondom, ilyen könnyen nem adom fel :) , elkezdtem tutorialok után nézelődni.

Az egyik tut-ban azt írták, hogy a nagy installer-el csináljak rpm csomagot a disztrómhoz. Ez meg is történt, aztán ki konzolba, rpm -et felraktam a leírtak szerint, ezután run level 3 alatt meg a sax2-es paranccsal ha jól értelmezetem kijelöltem az új X profilt. Ez mind szép és jó, megvolt a Restart, de az OpenGL render eszköz még mindig a Mesa3D.org-os :( . Megjegyezném hogy a kernel forrásokat, gcc-t, make-t, libc-t meg még amit írtak az oldalon mind feltettem, a ko fájl-t össze is rakja (igaz közben egy rakás warning-ot ír), de sajna így sem jó. (Valami AGPGart-os is fordít, azt nem kell ellenőrizni hogy az helyesen felmegy-e?)

Máshol olvastam hogy az baj, ha HT-s P4 procim van, de mivel ez már közel 2 éves írás volt, reménykedem hogy az ATI azóta lépett valamit. A konfigom az adatlapomon szerepel, de azért a fontosabbakat itt is leírom: ABIT IS7-E (Intel 865PE Chipset), Intel P4 3.0Ghz HT On, ASUS Ati Radeon 9600xt/td.

Ha valaki tud segíteni, rendkívül megköszönném! Sajna a neten az új driver-hez nincs leírás (ebben már aticonfig van az fglrxconfig helyett, és gondoltam lehet ez a baj, hogy már túl öreg tut-okat nézek hozzá)

Mod: még azt akartam írni, hogy ha működő megoldást részletező oldalra tudtok linket adni, annak is nagyon örülök ám :)

[Szerkesztve]

(#1528) DarkByte


DarkByte
addikt

Huh, úgylátom csak elriasztom az embereket :) Valaki esetleg :F Ennél azért biztosan többen értenek itt a Linuxhoz :)

(#1529) ngabor2 válasza DarkByte (#1528) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a kernelmodult be is töltötted? asszem fglrx a neve. de otthonról többet fogok tudni mondani.

(#1530) DarkByte válasza ngabor2 (#1529) üzenetére


DarkByte
addikt

Dejó, valaki válaszol. :DD

Nos, a kernelmodul az a .ko fájl lenne (ha jól emlékszem annak volt fglrx a neve)? És hogyan kell betölteni? :) Lehet hogy a fenti leírásból nem egyértelmű, de még kezdő vagyok a Linux-hoz. :U

[Szerkesztve]

(#1531) ngabor2 válasza DarkByte (#1530) üzenetére


ngabor2
nagyúr

modprobe fglrx

az x konfigfile-t meg az fglrxconfig paranccsal tudod beállítani.

(#1532) DarkByte válasza DarkByte (#1530) üzenetére


DarkByte
addikt

Erre a fájlra gondoltam én pontosan:
/lib/modules/<kernel-verzió>/kernel/drivers/char/drm/fglrx.ko

Te is erre gondoltál? (Jó barkóba mi? :D )

(#1533) DarkByte válasza ngabor2 (#1531) üzenetére


DarkByte
addikt

Na most, akkor összegezzük:

1.) Megcsináltatom a nagy telepítővel az rpm-et ami jó a 10-es SUSE-hoz.
2.) Felrakom
3.) És ezután kell a modult betölteni és konfigurálni?
4.) Van még ezután valami más? :)

[Szerkesztve]

(#1534) ngabor2 válasza DarkByte (#1533) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a 2. és 3. lépés között ott van egy fordítás is. a /lib/modules/fglrx/build_mod kt-ban lesz a modulhoz a forrás. ott ./make.sh, majd a szülő könyvtárában ./make_install.sh
ez megcsinálja, és feltelepíti a modult. ezután mehet a modprobe fglrx, meg az fglrxconfig.

elvileg a mesa-ból lecserél pár file-t.

(#1535) DarkByte válasza ngabor2 (#1534) üzenetére


DarkByte
addikt

Megpróbálom így, bár a jelenlegi ATI csomagokban az oldalon lévő leírás szerint már nincs fglrxconfig, hanem helyette aticonfig van (legalább is én ezt olvastam), de azzal megcsináltatni a configot már elvileg nem lesz nehéz ha a modulépítés és betöltés meglesz (elvileg :) ).

Mindjárt át fogok bootolni Linux-ba és megnézem mit szól a leírtakhoz.

[Szerkesztve]

(#1536) ngabor2 válasza DarkByte (#1535) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem elég régi cucc van fenn, de nem volt igényem leváltani. működik, illetve nem igazán használom ki.

(#1537) DarkByte válasza ngabor2 (#1536) üzenetére


DarkByte
addikt

Nos, a modprobe parancshoz telepíteni kell valamit :F Mert ha beírom parancsértelmezőbe, akkor ''command not found''.

[Szerkesztve]

(#1538) ngabor2 válasza DarkByte (#1537) üzenetére


ngabor2
nagyúr

??? :Y nincs modprobe? root-ként próbálod, ugye? eléggé nehezen elképzelhetőnek tartom, hogy ne legyen, mert erősen alapparancs, kb. el se indulna nélküle a rendszer.

(#1539) DarkByte válasza ngabor2 (#1538) üzenetére


DarkByte
addikt

Sorry! Csak előteszteltem hogy van e ilyen parancs, mert mikor legutóbb próbáltam akkor sem találta.. de mostmár tudom hogy csak rootként elérhető.. :)

(#1540) ngabor2 válasza DarkByte (#1539) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no jó, megnyugodtam :D jó ez a ''jogrendszer'', csak néha kifog a gyanútlan felhasználón.

(#1541) cortez25


cortez25
aktív tag

tehát, ismét én....hogy is váltok cd-rom-ra?
illetve hogy másolok, cd-rom-ról linux particióra?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1542) cortez25 válasza emitter (#1511) üzenetére


cortez25
aktív tag

Ezzel a sorral mit csináljak? mert ha brírom akkor az írja, hogy az apt-get parancsot nem értelmezi... :F

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1543) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
sorry, nincs idöm végig olvasni mindent, turok a neten 1000 el és máris indulnom kéne
aki ráéröseb és van kedve az segithet.
A következő kérdésekre kéne pár épkézlább válasz:
a) A Linux Kernel felépítése
• A rendszerbetöltés folyamata
• Statikus és dinamikus eszközkezelés
b) Linux: a root biztonsága
• A root (rendszeradminisztrátor) jellemzői
• A su és a sudo parancs
c) Linux: Rendszerbetöltés
• LILO, Grub, partíciók
• Initrd, Init
d) Linux: Fájlrendszerek
• Használt és ismert fájlrendszerek (pl.Ext2)
• Linux alatti virtuális memóriakezelés
e) Linux: Csomagkezelés
• Csomagformátumok
• Csomagkezelő programok
f) Linux: Hálózatkezelés
• Helyi hálózat
• Csomagkapcsolt (Point-to-Point) elérések

Akit kicsit megmozgattak a kérdések és ugy érzi tud rá válaszolni az ne halgassa el , cserébe lekötelezne és elismerésem vivná ki, (pláne ha szereti az illető a sört! :D)
előre is thx

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#1544) ngabor2 válasza cortez25 (#1541) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mountolni kell. tehát fel kell csatolni a könyvtárrendszerbe egy (majdnem) tetszőleges könyvtárba. érdemes az /etc/fstab-ba beírni megfelelő paraméterekkel, hogy hogyan szeretnéd felcsatolni, utána sokkal egyszerűbb.

az újabb disztribeknél van automatikus mountolás is, de nnek a mikéntjét nem tudom, első dolgom szokott lenni ennek kikapcsolása.

az apt-get-es problémához: root-ként kell kiadni a parancsot.

TitiRii: mikorra kellene? mert ha én nekidurálom magam, akkor lehet, hogy le tudnám írni részletesen, de csak este. ha addig valaki megírja, vagy az már késő, akkor mindegy.

[Szerkesztve]

(#1545) TitiRii válasza ngabor2 (#1544) üzenetére


TitiRii
senior tag

ngabor, leköteleznél :)
a mikora jo kérdés
de minéle löbb annál jobb
remélem szereted a sört;)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#1546) cortez25 válasza ngabor2 (#1544) üzenetére


cortez25
aktív tag

rootként adtam ki.....sudo nélkül de arra is azt írta, hogy nem ismeri....

egyszerűen hihetetlen, hogy csak egy sima hálókártyát és egy monitorkártyát akarok telepíteni és mindössze netet csiholni hogy tudjam frissíteni. Nem vagyok rá képes kb 2 hónapja.... :O :O :O

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#1547) zLegolas válasza TitiRii (#1543) üzenetére


zLegolas
őstag

Mi van, jön a zéhá? A google megválaszol mindent.

Ja, hogy ki is kéne dolgozni? :U

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1548) zLegolas válasza cortez25 (#1541) üzenetére


zLegolas
őstag

tehát, ismét én....hogy is váltok cd-rom-ra?
mount -t típus mit hová

illetve hogy másolok, cd-rom-ról linux particióra?
cp mit hová
cp /mnt/cdrom/pandorapopsija.avi /home/pistike/belyegyulytemeny

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1549) zLegolas válasza zLegolas (#1548) üzenetére


zLegolas
őstag

Ja, kimaradt a CD mountolása konkrétan:
mount -t iso9660 -o ro /dev/cdrom /mnt/cdrom

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1550) ngabor2 válasza zLegolas (#1547) üzenetére


ngabor2
nagyúr

csak ha nem tud a google-tól rendesen kérdezni, akkor nem arra válaszol, amire kiváncsi. és igen, van, akinek egyszerűbb, ha már egy tapasztalt emberke elmagyarázza neki a dolgokat, akitől tud is kérdezni.

TitiRii: a sört szeretem :D ha van msn-ed, akkor este vegyél fel, a ''rövidebb'' kérdés-felelekre sokkal hatékonyabb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.