Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Hi! Linux Knoppixot ismeri valaki? Kénytelen vagyok most ezzel nyomni, mert meghalt a vinyóm, de igy 2x-ra nem is olyan rossz, már az MSNt (kopete) is megtaláltam. :)
Van vagy 3-5 net bőngésző alapból, 3ilyen MSN feelingű nemtommi, meg egy csomo minden ami még nem tom mire jó.
Még a végén megtetszik. :)
De egy problémám lenne, hogy a képernyője két monitornyi helyet foglal el és az egért kell huzogatnom, hogy lássam a képernyő alsó, vagy felső részét is. A másik gépen nem volt ilyen probléma. Vki tud rá megoldást?

(#2702) ngabor2 válasza n0se (#2700) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, teljesen más a felépítése. ntfs-ből fat32-t se tudsz, a legjobb tudomásom szerint.

viszont mint kiderült, az ntfs-t is lehet írni linux alól.

Richie : mivel ez egy live cd, ezért elég necces, és átmeneti megoldás van csak. a /etc/X11/XF86config, vagy xorg.conf file-ban kell a virtuális képernyő méretét a valós felbontásra beállítani. ha tudok pontosabbat, akkor megmondom, valszeg este otthonról.

(az ubuntu live cd-je lehet, hogy jobb ilyenre, bár a knoppix se lehet rossz.)

(#2703) n0se válasza ngabor2 (#2702) üzenetére


n0se
tag

igen tudom, hogy lehet ntfs-t írni, de úgytudom, hogy jelentős sebességveszteséggel, a gépen csak linux lesz, tehát nem éri meg a sebességveszteség.

vagy ez már változott?

amúgy ubuntu fog felkerülni.

köszi!

n0se

(#2704) ngabor2 válasza n0se (#2703) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja, akkor egyértelműen ext3-t érdemes rátenni. viszont konvertálni nem lehet, tehát marad a mentés - formázás - visszamásolás módszer.

(#2705) n0se válasza ngabor2 (#2704) üzenetére


n0se
tag

ez az, erre gondoltam én is :(

n0se

(#2706) dr_strange válasza n0se (#2705) üzenetére


dr_strange
senior tag

Én, bevallom, nem egészen értem a kérdést. Most azt szeretnéd, hogy legyen egy adatpartíciód ntfs-sel, és mellette legyen külön partíción a linux (ez esetben mit és minek konvertálni), vagy a winchestert úgy, ahogy van le akarod törölni és frissen rátenni a linuxot (ez esetben az ntfs semmiképpen nem maradhat)?

Bárhogy is akarod: mentsd ki af ontos adataidat. Pár üres dvd már nem nagy ár, meg pár óra elfoglaltság.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2707) dr_strange válasza .:Richie:. (#2701) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ha Knoppix confjában több felbontés is be van állítva, akkor megpróbálhatsz a ctrl-alt-+ ill ctrl-alt-- (mínusz) billentyűkombinációkkal váltani közöttük.

A Knoppix hardverfelismerő rutinjai nagyon intelligensek, a legtöbb hardvert jól ismerik fel és állítják be.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2708) OptimusPrime


OptimusPrime
csendes tag


Egyáltalán nem értek a linuxhoz! De lenne egy kérdésem!

Ha a linuxban az egér pointerét egy nem egér hardware-rel akarom meghajtani, akkor ehhez egy új egér drivert kell írnom, vagy lehet valamilyen egyéb egyszerűbb módon?

Valaki be tudna nekem másolni egy linux-os egér driver programsorait? Vagy ez bonyolultabb ennél?

(#2709) ngabor2 válasza OptimusPrime (#2708) üzenetére


ngabor2
nagyúr

konkrétabban mivel akarod meghajtani? lehet, hogy már van is rá driver.

amúgy valszeg egy kernelmodul lesz a megoldás, ha letöltöd a kernelforrást valamelyik tükörről, akkor megtalálod benne amit keresel.

(#2710) n0se


n0se
tag

fat32-ből tudok ext3ba konvertálni valahogy?

akár linux, akár win alól, teljesen mindegy

thx

[Szerkesztve]

n0se

(#2711) VladimirR válasza n0se (#2710) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#2704?

(#2712) ngabor2 válasza n0se (#2710) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a válasz, mint ahogy VladimirR is linkelte: nem. marad a mentés...

(nekem egyszer valami 180GB cuccot kellett átköltöztetni... nem kis meló. igaz, ebből 80gb ''hirtelen'' feleslegessé vált, úgyhogy egy kis válogatás, takarítás, dvd-írás, és meg van oldva minden :D esetleg kölcsönvinyó arra az időre.)

(#2713) VladimirR válasza ngabor2 (#2712) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egy darab link nincs a fentebbi (a hozzad hasonloak kedveert, akik nem tudjak, hogy fentrol lefele olvasunk: lentebbi) post-omban
ma mar ne igyal tobbet!

(#2714) n0se válasza VladimirR (#2713) üzenetére


n0se
tag

hát igen, nem kis meló, ezért erőlködöm a témán, nem azért mert gyépé vagyok :DD ntfs-ből sikerült fat32-őt leművelni, de tovább nincs út ahogy nézem. azért köszi!

n0se

(#2715) Jester01 válasza OptimusPrime (#2708) üzenetére


Jester01
veterán

Feladattól függően többféleképpen lehet. Kernel modul leginkább akkor kell, ha ténylegesen ismeretlen hardvered van. Amúgy elég egy sima progi ami vagy direktben hívja a megfelelő egérmozgató függvényeket (konzol vagy X), avagy egy fifo-n ontja valamelyik egér szabványnak megfelelő byte sorozatot (ezt aztán gpm-nek vagy X-nek meg lehet adni forrásnak).

Jester

(#2716) ngabor2 válasza VladimirR (#2713) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem leszek gonosz. nem írom át se az én hsz-omat ''hivatkozott''-ra, se a tiedben nem cserélem linkre a számot.

és nem iszok többet. de kevesebbet se. pont most fogyott el.

(#2717) VladimirR válasza ngabor2 (#2716) üzenetére


VladimirR
nagyúr

legyelgonoszlegyelgonoszlegyelgonoszlegyelgonosz
oszt' majd jol megyek a jogos moderalasba es bemoszerollak, hogy mar megint visszaelsz a felelotlenul radruhazodd jogaiddal

szerk.: jobban meggondolva inkabb igyal, az legalabb meglatszik rajtad

[Szerkesztve]

(#2718) OptimusPrime válasza Jester01 (#2715) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag


Köszi Jester!

Ilyen progi, ami direktben hívja a megfelelő függvényeket található szerinted valahol?

Szerinted ilyen progival a Windows-os egeret is meg lehet hajtani?

(#2719) Jester01 válasza OptimusPrime (#2718) üzenetére


Jester01
veterán

Konzolra gpm, X-re vnc. Így hirtelen ezek biztos :)
De ha elárulnád mit akarsz csinálni akkor biztos többet tudnánk segíteni. Mert így nagyon gyanús, hogy nem is ezt akarod.

A windowsos kérdést meg nem értem. :F

Jester

(#2720) OptimusPrime válasza Jester01 (#2719) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag


Tök jó, hogy segítesz! Szóval ...

Kamera fogja megmondani a koordinátákat! :Y

Ezekkel a koordinátákkal akarnám az egeret meghajtani, mert nem akarnék drivert írni! Főleg Xp-n lenne jó, de Linux se baj!

Szóval végülis egy progi kellene, amely az egér driver-t meghajtja, hogy a pointert azzal lehessen mozgatni!

(#2721) Jester01 válasza OptimusPrime (#2720) üzenetére


Jester01
veterán

Ha közben igazi egér nincs, akkor én a fifo-s megoldást választanám, az totál egyszerű és biztos működik. Linuxon persze.

Jester

(#2722) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Letöltöttem egy ATI drivert a Linuxomhoz, és sehogy nem jövök rá, hogy kéne feltenni... A rendszer: SuSe 10.2 és a fájl valami ATIxxxxxxx-xxx-verziószám-blablabla.run.
Konzolban beírva semmi nem történik, rákattintva a KDE-ban meg csak a tartalmát látom, mint text. Hogy kellene ennek feltelepülnie? Enélkül az X1900XT csak valami VESA Framebuffer gaphics...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2723) Jester01 válasza 04ahgy (#2722) üzenetére


Jester01
veterán

sh ATIxxxxx

De elég egyértelműen le van írva :U

Jester

(#2724) 04ahgy válasza Jester01 (#2723) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszi szépen. :R Nem találtam a leírást, ezért nem is volt egyértelmű, ezért is kérdeztem. De már világos, mert segítettél. Nem is fogok ebben a témában többet kérdezni, mert editorral megnézve látszik, mely fájlt kell sh paranccsal futtatni. :) Az elején ott van, h shell script. :C
Utólag visszatekintve már egyértelmű.

Másik, hogy lásd azért, hogy nem ma előkeveredett láma vagyok: Addig állítgattam a GRUB tulajdonságokat a grafikus felületen, míg a Linuxot nem is volt hajlandó indítani. Manuálisan megszerkesztettem a /boot/grub/device.map és a menu.lst fájlokat. Külön vinyón van a Linuxom, a hivatkozás mégis hd0,0 volt, meg devmapper (valószínűleg a RAID0 miatt), ezt kijavítottam hd1,0-ra, a másikat töröltem, minden frankó...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2725) Sianis válasza Jester01 (#2723) üzenetére


Sianis
addikt

Hivatalosan valahogy úgy néz ki, hogy:

chmod a+x ATIxxx
./ATIxxx


Ez persze csak szőrszálhasogatás. ;)

Sianis

(#2726) n0se


n0se
tag

Sziasztok!

Kérdés:

SAMBA beállítva userek beállítva működik, de arra lenne szükségem, hogy csak az egyik user tudjon írni és felülírni, módosítani, a másik csak olvasni a sambaval megosztott cuccban, hogy? :)

n0se

(#2727) Batman válasza n0se (#2726) üzenetére


Batman
őstag

Elméletileg lehet felhasználókat létrehozni, felhasznalonevvel és jelszoval , és külön tudod állítani a jogaikat, így valaki csak olvasni tudja más írni is.(Ezeket azona gépen kell beállítani ahol megosztottad a mappákat)


ui:ahogy nézem nem csak felahasználókat de csoportokat is lehet definiálni így több felhasználó esetén mégkönyebb.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2728) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

kérnék egy kis segítséget.El kel kezdenem behatóbban tanulmányozni a linux-ot munkahelyi biztatásra. Először is egy utbaigazítást kérnék, hogy melyik disztribuciot érdemes használni.A felhasználási területek, amik várhatók: webszerver, levelés, fájlszerver. Tehát milyen irányba kezdjem el magam fejleszteni? És ehhez a témához tudnátok könyveket ajánlani?

Segítségeteket előre is köszönöm:

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2729) Batman válasza szicsu (#2728) üzenetére


Batman
őstag

Szia!

Használtál már valaha linuxot?
Első neki futásra mindenképpen egy userbarátabb disztrot ajállanék ,ami manapság nagyon divatos az a ubuntu, vagy suse.Ezek jol dokumentáltak és egy kezdő is eltudja sajátítani , odafigyeléssel és sok olvasással.
Könyvet nem igazan tudok ajállani de itt ez a honlap kiindulásnak nem rossz:[link]

üdv

mod:milyen gépre szánod mert a felsoroltakat, egy pár megás llinux disztro is tudja de annak nincs grafikus felülete, de minimalis a gépiénye. :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2730) ngabor2 válasza Batman (#2729) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Utolsó módosítás:
2003.01.22.


régebben én is a szabilinuxot ajánlottam, mostanában emiatt nem teszem. persze a unix alapjai azóta se változtak, de azért jónéhány dolog megváltozott.

szicsu: én az ubuntut ajánlanám, méghozzá a még unstable állapotban leledző 7.04 (Feisty) disztribet. Linux alatt az unstable nem azt jelenti, hogynem stabil, hanem azt, hogy még nincs 100%-ig minden mindenhez tesztelve, még változhatnak benne a dolgok. egyszerű telepíteni, a live cd egyben a telepítő is, felismeri a legtöbb hardvert, a vidkártyák finombeállítása se vészes. a rendszer karbantartása igen egyszerű, de erről majd ha aktuális lesz.

(#2731) Batman válasza ngabor2 (#2730) üzenetére


Batman
őstag

Én is láttam a dátumot de kezdésnek akkor is jó szerintem a mai napig sok hasznos dolog olvasható ott főleg az alapokról, ha kiszemelte a megfelelo dosztrit azt ugy is a sajat foruman vagy oldalan fogja jobban szemugyre venni es ott vannak az aktuális infok.

szerintem:)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2732) ngabor2 válasza Batman (#2731) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az a baj, hogy igazán jó, magyar nyelvű, absz. kezdőknek, vagy win alól áttérőknek szóló írásról nem tudok én se. ha tudnék, akkor azt ajánlanám. az alapokra természetesen jó a szabilinux, de pl. disztribválasztásra már nem igazán.

(#2733) Batman válasza ngabor2 (#2732) üzenetére


Batman
őstag

Én is hasonlo ''gondokkal'' küzdök mint az elöttem szolo , egy szervert szeretnék összehozni.
[link]
Milyen disztot ajállanál nekem?Persze mindegyikkel meg lehet valósítani de hátha van ilyen irányba fejlesztett is.Nekem lényegtelen a csili vili graf felület , de kompakt és stabil legyen.

Gentooval az a nagy gondom szervernek lehet nem ideális mivel a frissítése időigényes.

előre is köszi.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2734) szicsu válasza Batman (#2729) üzenetére


szicsu
őstag

Hi!
az uhu linuxal már eltöltöttem néhány értékes pillanatott.
De sztem jobban járok hogy az alapoktol indulok teljes mértékig, mert kelleni fognak a stabil alapok :U
Tehát mivel lenne érdemes kezdeni?Mert a kitűzött cél a debián lehet, de ahhoz még nagyon hosszú út vezet.
Mit tudnál ezek után ajánlani

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2735) ngabor2 válasza Batman (#2733) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valszeg a debian lesz a barátod. a frissítés 1 parancs, és gyakorlatilag mindent megcsinál magának. graf felület nélkül is telepíthető, bár ahogy néztem az etch alapból azzal települ (valszeg lebeszélhető róla, nem merültem bele). azért nem ajánlottam korábban, mert én szervert még nem telepítettem rá, de talán cyla tud segíteni.

szicsu: ha a cél a debian, akkor 2 út is van:
- debian, pl. etch. nem nehéz most már azt se telepíteni
- vagy ha egy kicsit felhasználó (vagy kezdő?)barátabb változatra vágysz, akkor ubuntu edgy, vagy feisty. én ez utóbbit ajánlom.

(#2736) Batman válasza ngabor2 (#2735) üzenetére


Batman
őstag

A legtöbb disztor debian alapokra épül, rég nm használtam már olyat , valszeg azóta sokat változott de akkor azért váltottam mert nem tetszett az alap felépítése a csomagkezelése, de épp itt az ideje kipróbálni újra.

Keresgéltem neten de tényleg nem találtam olyan disztrot amit kifejezetten szervereknek szánnak és alapból feltelepülnek az általában szükséges csomagok. ( vag csak a kereső tudásomba bugok vannak)
:)

mod:lehet kicsit rosszul fogalmaztam tudom suse-nak is van servere de azért az más tészta , még par honapja probaltam ubuntu servert is , nem igazan nyerte el akkor a tetszésem, vag lehet csak én vagyok tul valogatós. :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2737) Batman válasza szicsu (#2734) üzenetére


Batman
őstag

Mivel érdemes kezdeni, bele kell csapni a lecsoba , mint én is szinte mindenki így kezdte.
Sok kudarc fog érni, nem ugy fognak menni a dolgok ahogy szeretnéd de minel többet használod és olvasol utána annál könyebb lesz.
Mivel meg nem használtál tul sok disztrot érdemes lenn kiprobálni párat, az én kezeim közt is megfordult több.

Az ubuntut azért ajállom mert tényleg jol dokumentált és rengeteg magyar segítséget is tudsz kapni itt a ph!-n és az ubuntu magyar foruman egyaránt.És egy egész jol átgondolto rendszert fogsz kapni ha feltelepíted.


Majd ha érzed magadban az erőt akkor áttérhetsz az igazi férfiak disztibuciójára, a Gentoo-ra. ( senkit nem akarok megbántani csak piszkálódok :P )

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2738) thaler2


thaler2
senior tag

Nagyon szimpatikus a www.ubuntu.hu weboldal kezdő és haladó linuxos felhasználóknak, azt hiszem, valahogy igy kell kinéznie egy linuxal kapcsolatban segítséget nyújtó weboldalnak. Holnap fel is dobom az ubuntut, azt meglátjuk :)

(#2739) szicsu válasza Batman (#2737) üzenetére


szicsu
őstag

Hát akkor marada a lecsó :D
Esetleg tudnátok ajánlani valamiely könyvet ebben a témakörben?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2740) Sianis válasza szicsu (#2739) üzenetére


Sianis
addikt

Kiskapu [link] sok Linux-os könyvet adott már ki. Konkrétumokat nem mondok, tessék böngészni az oldalt. :)

Sianis

(#2741) szicsu válasza Sianis (#2740) üzenetére


szicsu
őstag

Köszi a linket, de itt már én is körbejártam ezt az oldalt, találtam is szimpatikus könyvet(ket). De nem tudom, hogy melyiket érdemes megvenni :))

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2742) Sianis válasza szicsu (#2741) üzenetére


Sianis
addikt

Küld el privátban, hogy melyik a szimpatikusak és akkor majd kielemezem neked. :)

Sianis

(#2743) szicsu válasza Sianis (#2742) üzenetére


szicsu
őstag

Köszi, hamarosan küldöm :R

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2744) pawee


pawee
tag

sztem ne vegyél könyvet, van csomó a neten, vagy nekem dvd-n ;) azokat is oda adhatom
a pénzt amit meg a könyvre szántál utald át a debian alapítványnak ;) :D (vagy nekem :D )

nem vok nagy hálózati suckember, a debian-ról sok jót hallottam szerver téren is, szval sztem azt kezd el, és ahhoz is van elég sok manual. ubuntut nem használtma még, de ha debian alapja van akkor miért ne kezdenéd debiannal.

(véleményem szerint viszont a fedora az nem nyerő no nem mint ha szóbakerült vna ;) )

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2745) kalló


kalló
aktív tag

helló!
azt szeretném kérdezni hogy valaki meg tudja mondani hogyan took 3dés kocka,elforgós deszktopot varázsolni a opensuse 10.2 x86 linuxomba???ja meg olyan füzetlapszerű váltást(Alt+TAB)???mert sajnos nagyon láma vok a linuxhoz... még :F :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2746) szicsu válasza pawee (#2744) üzenetére


szicsu
őstag

Tudom, hogy mindent meg lehet találni a neten, de a könyv számomra mégis csak könyv (meg támogatják a könyvvásárlásaimat)

Úgy néz ki én is debiannal fogom elkezdeni, meglátjuk mennyire fogjuk megszeretni egymást :D .

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#2747) pawee válasza szicsu (#2746) üzenetére


pawee
tag

sztem menni fog nem olyan nagyon vészes, jó kis rendszer ez, szeretni fogjátok egymást.

hallod, kallo, már válaszoltam a kérdésedre de, pls had ne írjam le minden topicba ahová feltetted(legalább 3)...
mod: de ha annyira láma vagy akkor mondjuk a man parancsot tanuld meg elsőnek, meg bánni a google-val, nem árt!!!

[Szerkesztve]

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2748) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali!!!

Szeretném (kezdőként:P) feltenni a UBUNTU-ra a CDemu progit.
A leirásában a következőt találni, viszont én nem fogom fel sajnos teljesen. :(
Ki tudná nekem fejteni vki, hogy mit jelentenek a dolgok, és hova mit kellene írnom. (persze terminal-ba, de hogy hogy :B).
Valahol el kell kezdeni.....
______________________________________________

''The install is quite simple:

1. you need the source of your current running kernel.
/lib/modules/$(shell uname -r)/build/include needs to point at it.
2. extract the archive (release tarball):
$ tar -jxvf cdemu-<VER>.tar.bz2
or checkout the code from svn:
$ svn co https://svn.sourceforge.net/svnroot/cdemu/trunk cdemu
3. cd into that dir
$ cd cdemu-<VER>
or
$ cd cdemu
4. build the module:
$ make
5. install the module and user space utilities:
$ sudo make install
6. now simply load the kernel module:
$ sudo modprobe cdemu
(no message should be displayed after running modprobe)
7. to load a bin/cue image:
$ cdemu 0 image.cue
$ sudo mount /dev/cdemu0 /mnt/cdrom
(some things may be different on your system, YMMV)
8. for more information, please review the help output:
$ cdemu -h''

____________________________________________

Köszönöm szépen.

(#2749) Gordiann


Gordiann
őstag

Meg mégegy kérdés: Mivel kell társítani az automata telepítőket, amiknek .run a kiterjesztése? Elvileg meg kellene nyilnia a saját telepítővel, de nem, hanem mindenféléhez társítja....(pl alapesetben player-rel próbálja, ami hót nem az ugye....

Köszi

(#2750) dr_strange válasza Gordiann (#2749) üzenetére


dr_strange
senior tag

Nem kell őket társítani semmivel, azok futtatható scriptek, csak futtatási jogot kell rájuk adni (ha nincs rajtuk) és terminálból

sh akarmi.run

parancs kiadásával elindulnak.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.